» »

Parkiranje v Ljubljani

Parkiranje v Ljubljani

1
2
»

msjr ::

Meanwhile in china....

dronyx ::

msjr je izjavil:

Meanwhile in china....

Tale napravice so sicer zabavne, ampak s tem mestnega redarstva ne boš prepričal. Poznam primer, ko je nekdo poskušal s fotokopiranjem parkirnih listkov prelisičiti redarstvo, pa se sedaj z njim ukvarja tožilstvo (sem pozabil, ali navaden oddelek ali specializirano tožilstvo za pregon najhujših oblik kriminala).

dronyx ::

@jurre: Po svoje je zanimivo in za to deželo precej simptomatično kako so včasih v Ljubljani na teh istih mestih avtomobile vklepali v lisice, češ da ovirajo pešce in ostali bla, bla, bla, sedaj pa seveda ni nobenih pomislekov, ker taka "parkirišča" prinašajo denar in "ko jebe" pešce. Me prav zanima, kaj na to poreče "agencija za varnost v cestnem prometu". Sem jim poslal par primerov, če se jim zdijo taka uradna divja parkirišča normalna, pa so mi odgovorili z molkom. :D

dronyx ::

V zvezi s temi parkirnimi conami v Ljubljani imam še eno vprašanje če mogoče kdo ve in sicer koliko časa naj bi bilo parkiranje na taki coni brezplačno? Ti ko avto parkiraš moraš iti na parkomat plačati listek, tako da je verjetno predviden nek čas za to? Če to res drži pa bi moral potem redar, ki piše plačilne listke, počakati vsaj tak čas pri vsakem avtomobilu, preden napiše kazen.

eric_cartman ::

@dronyx

Redarji nekaj časa okol hodijo..Saj ti ne dajo kar kazni, medtem ko ti hodiš po listek. Ampak parkomati so postavljeni tako, da za to, da dobiš listek ne rabiš več kot 3 minute. S tem da, lahko skoraj vedno normalno vidiš svoj avto in če vidiš redarja zraven pač priletiš do njega in mu rečeš, da si ravnokar prišel in da plačuješ listek.

Dvomim pa da obstaja zakonsko določeno pravilo koliko časa imaš, da greš po listek in nazaj.

harvey ::

Na parkirnih conah v LJ je dvojni nadzor - eden je s strani redarjev, drugi pa s strani možakarjev v zelenih fluorescent površnikih, uslužbencev/kontrolorjev Javnega podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice. Njihova kontrola ima za posledico, da dobiš obvestilo, da si parkiral brez parkirnega listka in v njem je UPN. Skratka kontrola s strani lastnika/upravljalca parkirne površine.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

ahac ::

Na parkirnih conah v LJ je dvojni nadzor


To sem glih dons gledal. Preverjajo, če ima folk plačano parkirnino... ampak če so pa na pločniku parkirani, pa ne morejo nič. In ker redarji bolj redko pridejo, se očitno bolj splača parkirat na pločniku kot pa brez plačila na parkirišču. ;(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

dronyx ::

ahac je izjavil:

In ker redarji bolj redko pridejo, se očitno bolj splača parkirat na pločniku kot pa brez plačila na parkirišču. ;(

Na pločniku parkiranje močno odsvetujem, ker se ti hitro zgodi, da ti ga odpeljejo s pajkom na cesto dveh cesarjev, kar je potem 140 evrov stroškov. Bolje ga potem pustiti kar na cesti (seveda ne na Celovški).

Kakor sem bral imajo pa v Mariboru s pravilnikom določeno, da je na nekih plačljivih conah možno tudi kratkotrajno brezplačno parkiranje (okrog upravnih stavb itd.), moraš samo parkirno uro dat na vidno mesto. Če je kaj takega tudi v Ljubljani pa ne vem...

fosil ::

dronyx je izjavil:

V zvezi s temi parkirnimi conami v Ljubljani imam še eno vprašanje če mogoče kdo ve in sicer koliko časa naj bi bilo parkiranje na taki coni brezplačno? Ti ko avto parkiraš moraš iti na parkomat plačati listek, tako da je verjetno predviden nek čas za to? Če to res drži pa bi moral potem redar, ki piše plačilne listke, počakati vsaj tak čas pri vsakem avtomobilu, preden napiše kazen.

Parkomati so povsod tako blizu, da avta ne izgubiš iz vidnega polja.
Oziroma do parkomata in nazaj prideš prej kolikor bi trajalo da ti redar napiše kazen.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Invictus ::

V Ljubljani je najbolje iti parkirat kar v Tivoli.

Razen seveda če ti je večji fetiš polurno iskanje parkirnega prostora, kot 5 minut sprehoda do centra ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

V Ljubljani je najbolje iti parkirat kar v Tivoli.

Razen seveda če ti je večji fetiš polurno iskanje parkirnega prostora, kot 5 minut sprehoda do centra ...

Sej ne, da imas v strogem centru nesteto parkirisc, ki so razen ob zelo redkih izjemah (ampak takrat je najverjetneje poln tudi tisti v Tivoliju), prosti.

Mare2 ::

Tole je parkiranje na "bankini". Po mestnem odloku kazen :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

lisaac ::

Hej hej ljubljančani/ljubljančanke

Zanima me glede parkirišča Dolgi most. Na internetu sem prebral da avta tam ne moreš pustiti za več dni, pa me zanima ali je še kakšna opcija poleg želežniške postaje in tivolija? Na google mapu sem opazil da je v bližini pokopališče Vič, kako je tam s parkingom? Koliko je pokopališče dejansko stran od parkirišča dolgi most (hoja)

Hvala za info,

Lp

acookook ::

Iz Lj odpeketam v petek zvečer, ko v študentu (rožna) na žalost ne bo več nikogar, ki bi mi lahko dvignil rampo (še čakam na daljinca), bom avto en dan prej preparkiral nekam, ne vem pa kam. Predvsem bi rad, da ga najdem na istem mestu v istem stanju kot sem ga sparkiral zato me zanima kam bi lahko za dan pa pol postavil.
Razmišljal sem da bi postavil na makadam pred FRI (kolega tam parkira subaruja letnik 1996), si pa lih najbolj nisem ziher da bi svojega (golf 5) tja postavil (no nekomu so tudi v študentskem naselju šipe razbili). Načeloma ga lahko parkiram kjer koli, je pa želja čim bližje študentu (mam še nekaj prtljage)

bobiii16 ::

acookook je izjavil:

Iz Lj odpeketam v petek zvečer, ko v študentu (rožna) na žalost ne bo več nikogar, ki bi mi lahko dvignil rampo (še čakam na daljinca), bom avto en dan prej preparkiral nekam, ne vem pa kam. Predvsem bi rad, da ga najdem na istem mestu v istem stanju kot sem ga sparkiral zato me zanima kam bi lahko za dan pa pol postavil.
Razmišljal sem da bi postavil na makadam pred FRI (kolega tam parkira subaruja letnik 1996), si pa lih najbolj nisem ziher da bi svojega (golf 5) tja postavil (no nekomu so tudi v študentskem naselju šipe razbili). Načeloma ga lahko parkiram kjer koli, je pa želja čim bližje študentu (mam še nekaj prtljage)

Pa si razmislil , da bi se z golfom kar domov odpeljal. Mislim da je to tvoje vprašanje bolano

Morison ::

Pa si ti razmislil, da mogoče ne gre domov!
Tako, da je tvoj komentar bolan. Pa še lahko bi se naučil forumskega bontona, da se predhodnih komentarjev ne komentira!

delavec44 ::

Hehe, komentira se jih. Citira se jih ne ;)

Kaj v rožni v ulicah ne moreš parkirati več?

acookook ::

Ma sem ga pustil pri friju na makadamu, upam da je še tam & nerazbit

Rožna je kar kriza, razmišljam pa dovolilnicah za rožno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59396698 (14564) UganiKdo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422445 (18366) Saul Goodman
»

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716087 (13183) Mehmed
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726284 (22114) solatko
»

Napačna registracija na plačilnem nalogu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10412438 (9968) enadvatri

Več podobnih tem