» »

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost

Listki za parkiranje (LJ) in prenosljivost

«
1
2 3

rejdar32 ::

Kolega je šel na neko preiskavo, in parkiral v ljubljani blizu UKC. Plačal je za dve ure parkiranja na parkomatu, šel na kliniko, in po nekem čudežu, je bil v 15 minutah konec. Gre nazaj do avta, listek za parkiranje pa velja še 1:40h. Za njim parkira neka teta, kolega vidi in prijazno ponudi svoj listek, ki je še veljaven, ker on itak odhaja.

...in potem se izza nekega kombija pojavi navidez na*kan redar, se začne napol dret, da se listkov ne sme dajat drugim, da bi lahko obema napisal kazen, itd. naglas, brez vikanja, totalno neprofesionalno. Teti se ni dalo kregat, je šla kupit svoj listek, kolegu pa še manj, in se je usedel v avto in samo odpeljal.

A je res prepovedano te listke dat nekomu drugemu? Plačano je za 2 uri, ni vezave na registrsko, veljaven listek,.... ima redar prav, da teži (pustimo zdaj kulturo)? Ali bi ga morala oba nekam poslat, pa je?

St235 ::

Kolikor poznam uredbo, te omejitve ni. Parkirni listek, da je pravico uporabe parkirnega mesta.
Dopuščam pa možnost, da je kaj takega v kakšnem pravilniku ampak dvomim.

Jure14 ::

Debelo ga poglej, pa nekam pošlji.

Preveri, če kaj najdeš na njihovi strani:
http://www.lpt.si/parkirisca/parkirisca...

Furbo ::

Celo premakneš se lahko znotraj iste parkirne cone, pa še vedno velja. Verjetno prepotenten/prezagnan brezveznik, ki so mu dali uniformo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MadMicka ::

Pomoje, če ni nič drugače kje zapisano in verjetno ni, velja, da se z nakupom parkirnega listka vzpostavi pogodbeno razmerje med kupcem, tj. voznikom avtomobila ter Mol-om oz. Jp ltp d.o.o. in zato listka ne bi mogel dati drugemu vozniku, se pravi ima na načelni ravni redar prav.

Namreč, kupec ima na podlagi parkirnega listka pravico parkirati toliko in toliko časa v tej in tej coni. Te svoje pravice lahko prenese na drugo osebo, če obvesti dolžnika, se pravi jp ltp, ampak vprašanje, če lahko, ker OZ v 417. členu govori, da ni mogoče odstopati terjatev, če njihova narava nasprotuje prenosu na drugega.

Ampak to je samo tako teoretično, praktično ni problema, ker ne boš nikoli dobil kazni zaradi tega.

sandmat ::

jaz vsakič šenkam listek naslednjemu, ki čaka, da izpraznim parkplac. Nikoli me še ni nihče nadrl zaradi tega, predvsem pa so čakajoči ponavadi zelo zadovoljni.

Redarja pa steraj drugič nekam. Nima zakonske podlage za napisat kazen, ker si dal en kos papirja drugemu.

Lahko pa pokliče policiste in jim razloži, da je jezen nate :D

jernejl ::

, da se z nakupom parkirnega listka vzpostavi pogodbeno razmerje med kupcem, tj. voznikom avtomobila ter Mol-om

MOL ne ve, kdo je na drugi strani sklenil tako "pogodbeno razmerje".
Kaj če sta se osebi X in Y dogovorili, da skupaj vstopita v tako pogodbeno razmerje z MOL? To ne bi smelo biti prepovedano, razen če je kje eksplicitno navedeno, da je to lahko samo ena oseba.
V tem primeru ne gre za prenos pravic z ene na drugo osebo, ampak te pravice obstajajo že od "sklenitve pogodbe".

GupeM ::

jernejl je izjavil:

razen če je kje eksplicitno navedeno, da je to lahko samo ena oseba.

Tudi to ne more biti nikjer navedeno. Kaj če jaz parkiram, tebi dam ključe, ti se za 10 minut odpelješ drugam, prideš nazaj in spet parkiraš. Listek je še vedno veljaven. Z avtom pa pogodbe ne moreš skleniti.

Že samo če jaz parkiram, ti pa se odpelješ... kdo naj bi v takem primeru kršil pogodbo? Jaz, ki sem parkiral (in tudi plačal), ali ti, ki si odparkiral, ne pa plačal.

Drugič redarju zagrozi s policijo.

ginekk ::

Jaz bi ga ignoriral.

Podobno vprašanje je s smučišči, če plačam dnevno in jo po dveh urah dam nekomu drugemu. Ali pa zakonca z malimi otroki na letovanju kupita eno tedensko vozovnico, da se potem menjavata ko eden pazi otroke, drugi vozi in obratno.

Kranjska Gora je začela z redarstvom in kamerami. V tujini (IT, AT) še nimam tako čistunskih izkušenj, kljub kameram. Kaj pravite?

Mnenja tu so bolj deljena kot pri parkinini ampak v osnovi je isto, fizično lahko zaseda prostor samo en kupec, ostalo so nianse trženja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

next3steps ::

MadMicka je izjavil:

Pomoje, če ni nič drugače kje zapisano in verjetno ni, velja, da se z nakupom parkirnega listka vzpostavi pogodbeno razmerje med kupcem, tj. voznikom avtomobila ter Mol-om oz. Jp ltp d.o.o. in zato listka ne bi mogel dati drugemu vozniku, se pravi ima na načelni ravni redar prav.

Namreč, kupec ima na podlagi parkirnega listka pravico parkirati toliko in toliko časa v tej in tej coni. Te svoje pravice lahko prenese na drugo osebo, če obvesti dolžnika, se pravi jp ltp, ampak vprašanje, če lahko, ker OZ v 417. členu govori, da ni mogoče odstopati terjatev, če njihova narava nasprotuje prenosu na drugega.

Ampak to je samo tako teoretično, praktično ni problema, ker ne boš nikoli dobil kazni zaradi tega.

EULA ni nad zakonom. Par novic o tem je že bilo spisanih.

St235 ::

ginekk je izjavil:

Jaz bi ga ignoriral.

Podobno vprašanje je s smučišči, če plačam dnevno in jo po dveh urah dam nekomu drugemu. Ali pa zakonca z malimi otroki na letovanju kupita eno tedensko vozovnico, da se potem menjavata ko eden pazi otroke, drugi vozi in obratno.

Kranjska Gora je začela z redarstvom in kamerami. V tujini (IT, AT) še nimam tako čistunskih izkušenj, kljub kameram. Kaj pravite?

Mnenja tu so bolj deljena kot pri parkinini ampak v osnovi je isto, fizično lahko zaseda prostor samo en kupec, ostalo so nianse trženja.


Po tako neumni logiki je povsem normalno, da eden kupi letno karto za fitnes, koristi jo pa 30 ljudi. Ali pa naprimer mesečna karta za javni prevoz.

Če v pogodbeno razmerje stopita oseba A in oseba B niti približno ni samoumevno, da lahko kdorkoli od niju pogodbeno razmerje razširi na osebo C. Vse je pač odvisno od pogodbe, ki je sklenjena.

next3steps je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Pomoje, če ni nič drugače kje zapisano in verjetno ni, velja, da se z nakupom parkirnega listka vzpostavi pogodbeno razmerje med kupcem, tj. voznikom avtomobila ter Mol-om oz. Jp ltp d.o.o. in zato listka ne bi mogel dati drugemu vozniku, se pravi ima na načelni ravni redar prav.

Namreč, kupec ima na podlagi parkirnega listka pravico parkirati toliko in toliko časa v tej in tej coni. Te svoje pravice lahko prenese na drugo osebo, če obvesti dolžnika, se pravi jp ltp, ampak vprašanje, če lahko, ker OZ v 417. členu govori, da ni mogoče odstopati terjatev, če njihova narava nasprotuje prenosu na drugega.

Ampak to je samo tako teoretično, praktično ni problema, ker ne boš nikoli dobil kazni zaradi tega.

EULA ni nad zakonom. Par novic o tem je že bilo spisanih.


O kaki EULA ti bluziš? in kje točno zakon predpisuje, da mora bit prenosljivost parkirnih listkov zagotovljena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ginekk ::

Meni je tudi cvetka pri občasnem parkiranju v LJ, da ne morem plačat več kot za dve uri ker nimam drobiža (pa da bi kljub temu imel zgornjo mejo torej dve uri parkiranja). Avtomati itak ne vračajo drobiža. Urbane ne potrebujem.

Ne morem recimo vtaknit 2 EUR, ker je dve uri točno 1,4 EUR.

St235 ::

2 urno parkiranje je tam zato, ker je namen teh parkirišč, da parkiraš zgolj dve uri. To da si na telefon ne naložiš urbano ali plačaš preko sms ni problem upravljalca parkirišč, niti uporabnikov tega foruma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sandmat ::

St235 je izjavil:

2 urno parkiranje je tam zato, ker je namen teh parkirišč, da parkiraš zgolj dve uri. To da si na telefon ne naložiš urbano ali plačaš preko sms ni problem upravljalca parkirišč, niti uporabnikov tega foruma.


Še enkrat preberi kar je napisal.

njegov point je v tem, da ne more plačat samo 2 uri, ker nima drobiža in nima veze s tem, da bi hotel parkirat več kot 2 uri. Želi parkirat 2 uri ampak plača za 3 ure, ker avtomat ne vrača drobiža.

EDIT: eh vidim, da si pogruntal vmes in poedital odgovor :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

ginekk ::

St235 je izjavil:

2 urno parkiranje je tam zato, ker je namen teh parkirišč, da parkiraš zgolj dve uri. To da si na telefon ne naložiš urbano ali plačaš preko sms ni problem upravljalca parkirišč, niti uporabnikov tega foruma.


Pač je skrajno glupo, še MOL bi dobil več denarja. Tvoje mnenje ni nič prepričljivejše od mojega. Na telefon ne nalagam vsega sranja, enako kot ne sodelujem pri vseh možnih karticah in kuponjenju.

EDIT: itak ne podpira iOS, zastonj vsa tehnologija če je narejeno na pol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

next3steps ::

St235 je izjavil:

ginekk je izjavil:

Jaz bi ga ignoriral.

Podobno vprašanje je s smučišči, če plačam dnevno in jo po dveh urah dam nekomu drugemu. Ali pa zakonca z malimi otroki na letovanju kupita eno tedensko vozovnico, da se potem menjavata ko eden pazi otroke, drugi vozi in obratno.

Kranjska Gora je začela z redarstvom in kamerami. V tujini (IT, AT) še nimam tako čistunskih izkušenj, kljub kameram. Kaj pravite?

Mnenja tu so bolj deljena kot pri parkinini ampak v osnovi je isto, fizično lahko zaseda prostor samo en kupec, ostalo so nianse trženja.


Po tako neumni logiki je povsem normalno, da eden kupi letno karto za fitnes, koristi jo pa 30 ljudi. Ali pa naprimer mesečna karta za javni prevoz.

Če v pogodbeno razmerje stopita oseba A in oseba B niti približno ni samoumevno, da lahko kdorkoli od niju pogodbeno razmerje razširi na osebo C. Vse je pač odvisno od pogodbe, ki je sklenjena.

next3steps je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Pomoje, če ni nič drugače kje zapisano in verjetno ni, velja, da se z nakupom parkirnega listka vzpostavi pogodbeno razmerje med kupcem, tj. voznikom avtomobila ter Mol-om oz. Jp ltp d.o.o. in zato listka ne bi mogel dati drugemu vozniku, se pravi ima na načelni ravni redar prav.

Namreč, kupec ima na podlagi parkirnega listka pravico parkirati toliko in toliko časa v tej in tej coni. Te svoje pravice lahko prenese na drugo osebo, če obvesti dolžnika, se pravi jp ltp, ampak vprašanje, če lahko, ker OZ v 417. členu govori, da ni mogoče odstopati terjatev, če njihova narava nasprotuje prenosu na drugega.

Ampak to je samo tako teoretično, praktično ni problema, ker ne boš nikoli dobil kazni zaradi tega.

EULA ni nad zakonom. Par novic o tem je že bilo spisanih.


O kaki EULA ti bluziš? in kje točno zakon predpisuje, da mora bit prenosljivost parkirnih listkov zagotovljena?

O nobeni. Sem samo zate "nenamerno" pozabil dodati par ".
Zakon ne predpisuje, da mora biti zagotovljena prenosljivost, a mi tega niti ne preprečuje. Če tretja oseba želi to preprečiti, mi je kratko malo vseeno. Storitev je bila plačana, kfo jo koristi naprej, je tretji osebi vseeno.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Preberi si obligacijski zakonik pa potem nakladaj. Boš precej manj neumno izpadel. Prenosljivost pogodenih obveznosti niti pod razno ni samoumevna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

next3steps ::

Boš ga pe že sam citiral, saj si pravnik in ti ne bo težko par vrstic scitirat iz glave .

St235 ::

Za začetek preberi 122. člen obligacijskega razmerja.

ginekk ::

St235 je izjavil:



Po tako neumni logiki je povsem normalno, da eden kupi letno karto za fitnes, koristi jo pa 30 ljudi. Ali pa naprimer mesečna karta za javni prevoz.



Prej je neumno, ker ne znajo tržit tako da bi vsi zadovoljno plačali. Zakaj potem ne ponujajo poldnevnih vozovnic za pol cene dnevnih recimo? A to je pametna logika? Potem pa raje plačajo čistunsko redarsko službo, za namen "pravilnega" izplena, kot da bi prilagodili tržno politiko.

next3steps ::

Še cvetka: če zakupim dovoljenje za parkiranje za 30 dni, ga koristim en dan, ostalo pa podarim naključni osebi, kdo me lahko preganja? Ker ravno za tak primer gre.
Glede karte za telovadnico, točno to dejansko gre izpeljati, dokler ne gre za namen zlorabe. Če jo sam koristim 15 dni, nato je ostale dni več ne morem, mi izdajatelj še nikdar ni oviral prenosa.

St235 ::

če zakupim dovoljenje za parkiranje za 30 dni, ga koristim en dan, ostalo pa podarim naključni osebi, kdo me lahko preganja?

tisti pri katerem si sklenil pogodbo o najemu. Povsem legitimno je da se dogovorita o prenosu pravic in dolžnosti, povsem enakovredno pa je, da najemodajalec tega ne dovoli.

Glede karte za telovadnico, točno to dejansko gre izpeljati, dokler ne gre za namen zlorabe. Če jo sam koristim 15 dni, nato je ostale dni več ne morem, mi izdajatelj še nikdar ni oviral prenosa.

če bi bil sposoben prerat zgoraj omenjeni člen bi videl, da te a primerjava popolnoma brezvezna.

ginekk je izjavil:

St235 je izjavil:



Po tako neumni logiki je povsem normalno, da eden kupi letno karto za fitnes, koristi jo pa 30 ljudi. Ali pa naprimer mesečna karta za javni prevoz.



Prej je neumno, ker ne znajo tržit tako da bi vsi zadovoljno plačali. Zakaj potem ne ponujajo poldnevnih vozovnic za pol cene dnevnih recimo? A to je pametna logika? Potem pa raje plačajo čistunsko redarsko službo, za namen "pravilnega" izplena, kot da bi prilagodili tržno politiko.


Tole je povsem brezpredmetno. Očitno so ugotovili, da je boljši poslovni model prodajanje celodnevnih kart, ki niso prenosljive in posledično izvajanje nadzora nad zlorabami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejS ::

Torej, če jaz kupim parkirni listek in parkiram in čez par ur pride žena po avto, krši žena zakon, ker sem jaz kupil listek ??

St235 ::

Kako točno si prišel do tega sklepa?

Če si ti sklenil pogodbo o najemu parkirnega mesta za dve uri za vozilo A, je zate povsem enaka situacija, če po dveh urah vozilo A odpelje tvoja žena, kot če si vmes listek podaja 15 neznancev vsak s svojim avtomobilom?

Kaj se sme in ne sme je v okviru obligacijsega razmerja stvar dogovora med pogodbenimi strankami. To ali se plačilo parkirnine veže na voznika, avto, parkirno mesto ali kaj povsem tretjega je stvar dogovora, nikakor pa ni stvar enostranske odločitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mehmed ::

rejdar32 je izjavil:


...in potem se izza nekega kombija pojavi navidez na*kan redar, se začne napol dret, da se listkov ne sme dajat drugim, da bi lahko obema napisal kazen, itd. naglas, brez vikanja, totalno neprofesionalno.


A je bil res redar? Ker listke na parkingih preverjajo kontrolorji lpt, oni pa ne morejo nobene kazni napisat.

(1) Na javnih parkirnih površinah, za uporabo katerih je določeno plačilo parkirnine, je parkiranje dovoljeno za čas, za katerega je plačana parkirnina. Zavezanec za plačilo parkirnine je uporabnik javne parkirne površine.
(2) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki parkira na javni parkirni površini iz prve alineje prvega odstavka prejšnjega člena tega odloka, brez plačila parkirnine.


To je vse kar najdem na hitro na to temo. Samo to so bolj teoreticne kazni; ce posljes zeno ali otroka po listek na parkomat med temo ko parkiras nisi placu parkiranja. Samo noben ni tok retardiran, da bi probal tako kazen spisat niti verjamem, da bi zdrzala.

sandmat ::

ej zaciklal ste se v neke zakonike, a je kdo pogledal pogoje poslovanja teh parkirišč? verjetno bo tam notri pisalo, če listek ni prenosljiv.

next3steps ::

Ne, nisem še mel časa prebirati člena. Se pa spomnim primera glede SW, kjer je Evropsko sodišče dosodilo, da mora izdajatelj dovoljenja za uporabo nuditi uporabo tudi tretjemu kupcu, v kolikor se dovoljenje v celoti preda od prvotnega na drugega.

St235 ::

mešaš pojme. Pri SW gre za vprašanje lastnine (torej jaz tebi prodam izdelek, ti pa mi preko EULA omejuješ razpolaganje z njim - recimo prodajo naprej). Tukaj pa se pogovarjamo o temu, da nekdo najame storitev in jo samovoljno prenaša na tretje osebe. Večinoma je odgovor na to ne. Ker drugače bi jaz lahko plačal letno članarino za fitnes, potem bi jo pa pre vrati "posojal" v zameno za dobrodelne prispevke.

Je pa v danem primeru ključno vprašanje na kaj se samo najemno razmerje nanaša. Bolj kot berem zadeve bolj imam občutek, da gre za zakup parkirnega mesta kot takega, kar pomeni da to kdo, ga dejansko koristi nima pomena.

Mehmed ::

Sej v resnici ne rabis vedet tocnih pogojev poslovanja pa obligacijskega zakonika, zanima te samo a jih redarji lahko sankcionirajo.

St235 ::

IMO ne. Ker vozilo parkirano na X parkirnem mestu ima veljavni parkirni listek. Vse ostalo je bolj kot ne teoretično razglabljanje.

Utk ::

Sej če pogledamo logično (vem da "pravo" ne rabi bit logično), kaj je tako narobe, če nekje parkiraš, potem pa pride žena in se parkira na tvoje mesto, ti pa greš naprej. Je to res nekaj takega, da bi rabil 2 listka za 2 uri, tudi če bosta oba sešteto parkirana manj kot eno uro. Recimo.
To ne moreš primerjat z neko smučarsko karto, kjer lahko prodajo praktično neomejeno smučarskih kart, pa jih ne bi, če bi si jih ljudje izmenjavali. Pri parkingu imaš pač 100 parkingov, in tolk jih lahk prodaš, če se listki prenašajo, bo občina na zgubi samo za tist čas, ki ga je nekdo plačal, pa ga bi nekdo drug naj plačal še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mare2 ::

Utk je izjavil:

Pri parkingu imaš pač 100 parkingov, in tolk jih lahk prodaš, če se listki prenašajo, bo občina na zgubi samo za tist čas, ki ga je nekdo plačal, pa ga bi nekdo drug naj plačal še enkrat.


Na izgubi je teoretično in tudi v resnici voznik, ker parkiranje plača vnaprej in ne ve točno, kdaj bo odšel. V resnici si ljudje ne izmenjujejo listov "na veliko". Če pa kdo parkira ravno zraven mene in imam vsaj še uro dobroimetja, mu ponudim listek. Tudi meni je že nekdo daj listek in sem ga lepo položil na predpisano mesto v avtu.

Seveda govorimo o drobižu. :)

Netrunner ::

Na kratko ko daš nekomu listek naredi to diskretno in mu reči naj se sprehodi do avtomata in nazaj. Potem pa naj redarji ugibajo kdo je kupil listek. Pravno gledano verjetno res ne smeš vendar kdo bi se spravljal na tako zadevo nevem, saj ni možnosti neke hude zlorabe.

St235 ::

Treba je tukaj ločit med pooblastili redarja, ki so vezani na prometne prekrške in na morebitne kršitve obligacijskega razmerja (kar pa ni stvar redarskega nadzora).

Mare2 ::

Netrunner je izjavil:

Na kratko ko daš nekomu listek naredi to diskretno in mu reči naj se sprehodi do avtomata in nazaj. Potem pa naj redarji ugibajo kdo je kupil listek. Pravno gledano verjetno res ne smeš vendar kdo bi se spravljal na tako zadevo nevem, saj ni možnosti neke hude zlorabe.


Babylon, listek lahko daš drugemu.

Najprej je treba ugotoviti, kje je vozilo parkirano. Npr. če je v Ljubljani, kjer kupiš listek na avtomatu, lahko vsakokratni imetnik listka parkira vozilo kjerkoli v ustrezni coni. Seveda omejitev je samo čas in pravilno nameščen listek. Nima veze, ali pride po avto žena ali po določenem času pred potekom veljavnosti listek daš drugemu vozniku.

Avtomat namreč ne legitimira voznika, ne zapisuje registrske številke in listek ni vezan ne na voznika ne na avto.

Moje trditve so preverjene na Mestnem redarstvu LJ in JP Ljubljanska parkirišča.

IL_DIAVOLO ::

Redarju bi moral čestitati za vestno delo. Vsaj en, ki ve zakaj je na sihtu.

Bravo!

Utk ::

Vsaj en, ki ve zakaj je na sihtu.

A da laže in da je kreten?

IL_DIAVOLO ::

Da opravlja svoje delo.

Mare2 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da opravlja svoje delo.


Je bil "precej zagnan" pri delu. :)

MonoPattern ::

Kaj pa, če kupim listek za eno uro in se spomnim, da ga rabim za 2 uri in dam tistega za eno uro drugemu? Tudi kršim pravila?

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da opravlja svoje delo.

Ocitno ne, ce bi lahko dal kazen, pa ni dal. Se opozoril ni katero pravilo se naj bi krsilo.

IL_DIAVOLO ::

Saj pa je dosegel, da si je gospa kupila svoj listek. Job done.

harvey ::

St235 je izjavil:

Treba je tukaj ločit med pooblastili redarja, ki so vezani na prometne prekrške in na morebitne kršitve obligacijskega razmerja (kar pa ni stvar redarskega nadzora).

Znali bi to področje pokrivati kontrolorji, ki ti potalajo zeleno obvestilo in potem se ukvarjaš s tistim obvestilom.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pika na i ::

Saj parkirno uro tudi lahko prenašaš iz avta v avto, ne vem zakaj bi bilo z listkom kaj drugače.

ginekk ::

Utk je izjavil:

Sej če pogledamo logično (vem da "pravo" ne rabi bit logično), kaj je tako narobe, če nekje parkiraš, potem pa pride žena in se parkira na tvoje mesto, ti pa greš naprej. Je to res nekaj takega, da bi rabil 2 listka za 2 uri, tudi če bosta oba sešteto parkirana manj kot eno uro. Recimo.
To ne moreš primerjat z neko smučarsko karto, kjer lahko prodajo praktično neomejeno smučarskih kart, pa jih ne bi, če bi si jih ljudje izmenjavali. Pri parkingu imaš pač 100 parkingov, in tolk jih lahk prodaš, če se listki prenašajo, bo občina na zgubi samo za tist čas, ki ga je nekdo plačal, pa ga bi nekdo drug naj plačal še enkrat.


Zakaj ne moreš primerjat s smučarsko vozovnico? Logika je ista, vozovnica ni vezana na ime, hkrati je fizično uporabi lahko samo ena oseba. Ne moreta dva smučat ob istem času z isto vozovnico. Tudi smučišče ima verjetno zgornjo mejo (sicer težje določljivo) kapacitete, ampak to tu ni bistveno. Ena vozovnica zasede vedno samo kapacitete za enega.

Utk ::

Ce placas parking za eno uro, je to to, tam ne bo tisto uro nihce vec parkiral, nobenga zasluzka vec ne more bit. Na smuciscu tega ni, s smucarsko karto nisi v resnici nobene kapacitete najel niti zasedel. Ce bi bila o na smuciscu taka guzva da bi nehali prodajat karte, bi bilo tudi cisto vseeno ce bi dal karto drugemu. Smucisce ne bi bilo na nobeni izgubi.

Mare2 ::

MonoPattern je izjavil:

Kaj pa, če kupim listek za eno uro in se spomnim, da ga rabim za 2 uri in dam tistega za eno uro drugemu? Tudi kršim pravila?


Listek lahko daš drugemu. Glej moje prejšnje spročilo. Seveda boš kupil drug listek za 2 uri. :)

Superboyy ::

Če bi bil v vlogi gospe, bi redarju najprej rekel naj se nauči osnovne vzgoje in načina komuniciranja.

Potem bi si dal kolegov listek na armaturo in mu rekel, da naj kar slika in napiše kazen.

Mehmed ::

Op, dve moznosti imas ce se ti zgodi taka situacija.
Poglej a je bedak oblecen v plavo pa je kontrolor ali rdece pa je redar.
Ce je kontrolor prijavi policiji, da se en kreten izdaja za uradno osebo. Ker kazni on ne more talat, tko da posredno pocne prav to.
Ce je redar ga pac prijavi nadrejenim, da je retardiran.
Ker tudi ce bi drzalo, da ne smes prenasati listka na drugo osebo to spravi zgolj drugo osebo v prekrsek, on pa grozi obema s kaznijo.

SeMiNeSanja ::

Po moje pa bi moralo z mastnimi črkami pisati na listku da ni prenosljiv.
Poleg tega bi moral 'registrirat' za kateri avto je bil listek kupljen, če bi hotel uveljaviti načelo neprenosljivosti (npr. tako da na listič napišeš reg. številko avtomobila?) - kako bo sicer redar dokazoval, da je bil listič prenešen?

Če sem kupil listek za 2 uri, parkirišče pa zapustim že 15 minutah, imam parkirno površino še vedno zakupljeno. Onemogočanje prenosa lističa na drugo osebo, hkrati pa dvojno oddajanje iste površine (če naslednjemu vsili nakup lističa) meni po principu prej zveni po nekakšni prevari..... Vsaj kje drugje bi govorili o prevari, če bi nekdo isto zadevo oddal dvema stankama in obema zaračunal polno ceno najema.

Drugače pa tudi sam neizkoriščen parkirni listič z veseljem prepustim nasledniku, če je ravno kakšen na vidiku. Če bi meni kakšen redar začel pametovati, bi najprej vprašal, da naj pokaže, kje na listku piše, da ni prenosljiv. Alternativno pa lahko tudi pokliče svojega šefa za podrobnejšo razlago. V nasprotnem primeru bi jaz poklical na 112, da sumim, da me nadleguje redar izven svojih kompetenc.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718164 (4396) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397347 (15213) UganiKdo

kazen za parkiranje na hrvaškem 2015 shain pacheco vinković

Oddelek: Na cesti
328215 (5883) AndrejO
»

Parkirni listek

Oddelek: Na cesti
499627 (8382) Mehmed

Več podobnih tem