» »

nVidia Maxwell

nVidia Maxwell

««
22 / 26
»»

hojnikb ::

Kiki357 je izjavil:

Kako svojo trgovino LOL

ščepec zdrave pameti in googlanja ti pove, da oglašuje lastno trgovino :)
#brezpodpisa

vilonja ::

m0LN4r :: 10. avg 2014, 12:44 citiraj #

Evo glej 2 minuti pa pol interview export v 720p. GTX 770 je rabil: 40 sekund 4930K (12niti na 4,3ghz): 195 sekund

Razlika je 80%. Zdaj če bi ti vzel GTX 780 in 1231v3. Bi bila razlika 90%. To pomeni, da če boš exportital 1 uro dolg video recimo neko poroko v HD potem si zračunaj razliko :D

Jaz tudi nisem pro, amak ni vseeno ko boš čakal 10 ur al 1 uro za export.

Kakor vem amd nima cuda podpore za premiere cs5, te teste pa je na mojo prošnjo naredil moln4r
Ne nisem pro ampak ce pa pa kdaj delal, pa mi ni čisto vseeno, pa zdaj itak ni boljših kartic od maxwell
Ne vem pa koliko časa bo treba čakati, da bo amd udaril nazaj in bodo mogoče amd kartice boljše od nvidiinih

RejZoR ::

Za domačo rabo je hitrost, ki jo izpljune procesor več kot dovolj za večino. Drugo pa je, ko CUDA laufa v namenski kišti za procesiranje virusov, kjer sos ami spsiali cel backend. Tega ne počne nihče doma. Kot tud ne urejanje videa, kar je doemna poslovne rabe in kjer se uproablja zelo specifičen software. Za večino je važno, da grafa hitro poganja igre in to je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Tok spamanja okoli CUDE, da kar ni res. Tisti, ki jo rabi, ze ve zakaj jo, tisti, ki govorijo, da vecina tega ne rabi, pa tako ali tako ne vedo, zakaj se uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

RejZoR ::

A to je tisto za priklop večih monitorjev? Ne, ne vemo zakaj se jo rabi... :rolleyes:
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blazz ::

Kiki357 je izjavil:

Kako svojo trgovino LOL


sej smo te že bustal, da je to tvoja štacuna... še nick na slo-tech si si šel spreminjat, sedaj se pa še lažeš. In ti misliš na tak način uspet v biznisu hahaha..

hojnikb ::

No, zdej vemo kje NE kupovat :)
#brezpodpisa

Blazz ::

ja hehe, k boš mel garancijsko zamenjavo ti bo tip tud odgovoril: "moja štacuna pa ni tega prodala LOL"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Qushaak ::

AMD je šele danes dal ven OpenCL 2.0 driver. Stvar je pa zunaj praktično že skoraj leto dni. Edini, ki bi morali porivat OpenCL naprej, pa tudi tega ne delajo. Kako naj jih potem enterprise sfera jemlje resno.
AMD je tisti, ki močno zavira prodor OpenCL-ja, da bi bil po deležu enakovreden CUDA-i. Sad but true....

FlyingBee ::

AMD žal na obeh področjih popušča, Maxwell pa je skoraj ekvivalent Haswell-u na CPU sceni

m0LN4r ::

GM200 december/januar ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Qushaak ::

AMD mi je kot zbegano dete. Zadnje čase nekaj sili ven FirePro kartice, ampak z velikani CAD/Multimedia software-a pa nebi "skup sedli", da bi bili gonilniki taki kot se zagre.
V vseh teh letih še iz časa ATI-ja bi se končno lahko naučil, da bi morali precej več časa še software-u posvetit.
Saj ne rečem, po forumih vidim, da je problemov čedalje manj, samo če se pa gleda enterprise sfero pa pač s takim jebivetrovskim odnosom ne moreš prodret in amen.

Drugače resnično AMD-ju privoščim uspeh, samo s takim pristopom ga ne bo nikoli.

Spock83 ::

Zakaj bi se matrali, če pa jim bo Matrox pisal driveje. >:D

oo7 ::

Naročil sem 23 Septembra v Caseking.de danes sem pa že dobil kartico:P to pa je brzina.

5pellfire ::

Zanima me glede MSI in Asus GTX 970 kartic (tisti, kateri jih imate).

Za MSI sem siguren, da ima preko enega vijaka za pritrdit hladilnik nalepko,
zanima pa me če ima takšno nalepko tudi ASUS?

Mogoče veste, kaj je point teh nalepk cez vijake (okrogla nalepha na vijaku kjer
piše 'Warrenty void if removed') ...kolikor sem prebral na MSI UK forumu, lahko menjaš
pasto na jedru ali menjaš hladilnik, garancija pa ne velja če kako poškoduješ kartico.

Isotropic ::

Qushaak je izjavil:

AMD mi je kot zbegano dete. Zadnje čase nekaj sili ven FirePro kartice, ampak z velikani CAD/Multimedia software-a pa nebi "skup sedli", da bi bili gonilniki taki kot se zagre.
V vseh teh letih še iz časa ATI-ja bi se končno lahko naučil, da bi morali precej več časa še software-u posvetit.
Saj ne rečem, po forumih vidim, da je problemov čedalje manj, samo če se pa gleda enterprise sfero pa pač s takim jebivetrovskim odnosom ne moreš prodret in amen.

Drugače resnično AMD-ju privoščim uspeh, samo s takim pristopom ga ne bo nikoli.

http://www.fireprographics.com/ws/cad/c...
http://www.solidworks.com/sw/products/d...

Amdforce ::

Jao, gledam cene pri Funt... In mlac.., kao nizka cena , ko pa jo dobijo v zalogo oz je dobavljiva pa cene okol 415€ za gtx 970.....;(
Nerealno.
Pri severnih sosedih pa od 309€ dalje.....

medenko ::

in samo 4x večji trg + duple plače, je kaj čudnega?

lahko jo preko mene ASUS grafična kartica GTX 970 OC, 4GB GDDR5, PCI-E 3.0 399EUR cca

jebat ga, dobavitelji višja cena in začaran krog....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

FlyingBee ::

v comshopu bo pa 500 EUR, tam celo za Galaxy tab S napišejo TFT zaslon

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Evo sem namontiral Msi Gtx 970. Predno sem kartico vgradil je na enem od ventilatorjev folija na katerem piše:

Zero Frozr Smart cooling.
Remove before gaming
Fans not spinning?Dont woory!
Fans stop spining in low load situations.
This keep the card quiet and increse lifetime.

Torej jaz sem vgradil kartico in res nobeden od ventilatorjev se ni vrtel. temparatura kartice 49c sem šel odigrat dve igre Titanfall in ko se je igra začela sta začela delovati oba ventilatorja, ko je igra nalagala takrat sta se spet ugasnila, ko se je začela igra naprej sta spet začela delovat največja zmerjena temperatura 64 C povprečna pa mi kaže 50c na Cpuid monitor.

torej je to normalno, da je temparatura kartice v mirovanju 50c ni to malo visoko in bi se morali prižgat ventilatorji pri tej temparaturi ali je to normalno?:P

RejZoR ::

Moja HD7950 laufa v idle pri ene 45°C (WindForce3X), samo pri moji se ventilatorji ne ugašajo. Če ima GTX 970 ob ugasnjenih ventilatorjih tolk ti ni treba nič skrbet. Skrbi naj te, ko ima grafična ene 80°C in navzgor...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

delfinus ::

Ja normalno je. Venti startajo pri cca 60C. Imajo pa kartica en issue z venti. Ampak je pomoje bolj stvar gonilnikov ali pa biosa verjetno. Vec.

lp, d.

ABX ::

Če je še kdo tukaj iz Obale , sem našel trgovino ki ima iste cene kot Nemčija če se upošteva poštnino (oz. prevzem v TS).
http://www.eprice.it/schede-video-MSI/d...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

oo7 ::



Čeprav tista cevka od grafične je zelo vroča.
Je kakšen program, ki bi med igro kazal temparaturo? Zdaj imam samo Cpuid monitor pa moram vedno na namizje, da vidim temparaturo.
Hvala

chucki ::

M-power, kako se kaj obnese v Battlefield 4, če jo seveda igraš? :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Ahiles ::

Učer končno dobu eVGA GTX 970 SuperClocked ACX par dni me je blo strah k sem na netu vidu da kao venti brnijo etc. Učer pa ko sem notr dal se skor venta nič sliš je bla stara gigabayte670 ene 2x bol glasna(zlasti ko je vent začel z 80+% je bla kot turbina) temp idle je tam 35. Pod bol grafično zahtevnimi spili 55-60 ostalimi pa 45-55.

Tko da sem happy dela super, tiho in hladno.

M-Power Msi afterburner program ma možnost da ti kaže temp spodi pri uri + on screen v špilih .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ahiles ()

oo7 ::

chucki je izjavil:

M-power, kako se kaj obnese v Battlefield 4, če jo seveda igraš? :)


Žal nimam Bf4 igre.

bfgamer871 ::

Načeloma bi to marala biti "the" grafična za BF4.

Ahiles je izjavil:

Učer končno dobu eVGA GTX 970 SuperClocked ACX par dni me je blo strah k sem na netu vidu da kao venti brnijo etc. Učer pa ko sem notr dal se skor venta nič sliš je bla stara gigabayte670 ene 2x bol glasna(zlasti ko je vent začel z 80+% je bla kot turbina) temp idle je tam 35. Pod bol grafično zahtevnimi spili 55-60 ostalimi pa 45-55.

Tko da sem happy dela super, tiho in hladno.

M-Power Msi afterburner program ma možnost da ti kaže temp spodi pri uri + on screen v špilih .

Tudi jaz razmišljam da mi menjal kartico, kje si kupil in za kakšen denar? Če ni skrivnost

Zgodovina sprememb…

Ahiles ::

Pri mlacomu za 370 link je kakšno stran nazaj. Drugače bi pri funtech naroču k majo še par evrov cenej sam majo skor pod vsemi karticami sam obvesti me (za dobavo) jest sem pa že v petek naroču(poslal so jo sele 24).

bfgamer871 ::

Ahiles je izjavil:

Pri mlacomu za 370 link je kakšno stran nazaj. Drugače bi pri funtech naroču k majo še par evrov cenej sam majo skor pod vsemi karticami sam obvesti me (za dobavo) jest sem pa že v petek naroču(poslal so jo sele 24).



Jaz sem si ogledoval ASUS-ov Strix GTX970 samo je pa 400,00€ a kdo ve kakšna je razlika?

Xserces ::

Hahahhaha jst sm dubu zravn grafe še bombone (Trolli Sour glowworms) HAHAHHA:)) + MSI podlago
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

bfgamer871 ::

Sorry 365,00EUR http://blinkcomp.si/geforce/1594-asus-g... a kdo pozna to stran??? Zadnje čase, jo konstantno omenjajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: s6c-gEL ()

hojnikb ::

just avoid.. neresn odnos, sodeč po komentiranju lastnika na tem forumu..
#brezpodpisa

Senitel ::

Registriran 26.9... Oh, come on no...

delfinus ::

Cene GTX970 so skocile za cca 10-40 EUR navzgor tudi v Nemciji. ODvisno od modela. Gledam Caseking.de.

hojnikb ::

Senitel je izjavil:

Registriran 26.9... Oh, come on no...

jap, zgleda da si je modelček naredu še en račun za spamat svojo trgovino..
C'mon people, thats not how you do business.
#brezpodpisa

bfgamer871 ::

Jap zato ker bi rad prodal bratov računalnik, potem sem pa začel brat teme

oo7 ::

Xserces je izjavil:

Hahahhaha jst sm dubu zravn grafe še bombone (Trolli Sour glowworms) HAHAHHA:)) + MSI podlago



Jaz sem tudi dobil bombone trolli:))
Si našel garancijo ali je na računu?

54j0 ::

Da ne omenim, kako sumjive so cene ala:

gigabyte 970: 390€
msi 970: 360€
asus strix 970: 365€

Nekako ne delujejo "prav".

FlyingBee ::

caseking ima STRIX za 350 + poštnina, ki pa ne vem koliko je do Slovenije

54j0 ::

Sem pogledal in so cene teh kartic 15-20€ dražje, kot na hwversand. In poštnina je menda dražja.

RejZoR ::

A noben ne kupuje več pri Dinokompu? Sem glih dans gledal, pa ima cene od 339 EUR naprej (na .at strani) za vanilal modele, kar je dost normalna cena. Gainwardova Phantom je mal dražja za okol 350 al 360, sam to je pa to. 3 modeli zaenkrat. Upam, da bojo dobil še kaj od Gigabyte-a in ASUS-a.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

54j0 ::

Ob njihovem odnosu do strank, lahko še za 20% spustijo ceno, če še kdaj hočejo moj denar :).

5pellfire ::

RejZoR je izjavil:

A noben ne kupuje več pri Dinokompu? Sem glih dans gledal, pa ima cene od 339 EUR naprej (na .at strani) za vanilal modele, kar je dost normalna cena. Gainwardova Phantom je mal dražja za okol 350 al 360, sam to je pa to. 3 modeli zaenkrat. Upam, da bojo dobil še kaj od Gigabyte-a in ASUS-a.


Jaz tudi cakam na Dinokomp da dodajo v ponudbo MSI GTX970
(pa da je neka normalna cena).

Isotropic ::

bfgamer871 je izjavil:

Sorry 365,00EUR http://blinkcomp.si/geforce/1594-asus-g... a kdo pozna to stran??? Zadnje čase, jo konstantno omenjajo.

zadnje čase jo konstantno omenjajo :))

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

a je plačilo samo po predračunu možno?

hojnikb ::

Seveda, če ma pa lastnik par trol accountov in spama :)
#brezpodpisa

Isotropic ::

also, zakaj naj bi bili strix in windforce edini dobri?
jaz sem gledal tole:
http://geizhals.at/zotac-geforce-gtx-97...

kaj je z njo narobe?

54j0 ::

Isotropic je izjavil:

also, zakaj naj bi bili strix in windforce edini dobri?
jaz sem gledal tole:
http://geizhals.at/zotac-geforce-gtx-97...

kaj je z njo narobe?



Nič ni narobe, le nižji boost clock ima, kot večina custom kartic. Hladilnik deluje na pogled slabši, od drugih, ampak raje preveri v testih.

ABX ::

RejZoR je izjavil:

A noben ne kupuje več pri Dinokompu? Sem glih dans gledal, pa ima cene od 339 EUR naprej (na .at strani) za vanilal modele, kar je dost normalna cena. Gainwardova Phantom je mal dražja za okol 350 al 360, sam to je pa to. 3 modeli zaenkrat. Upam, da bojo dobil še kaj od Gigabyte-a in ASUS-a.


Imaš več različnih kartic. Top so 400Eur + poština, v ITA/DE z poštnino pa ~370.
Je pa nekaj razlike med temi karticami, pwer consumption je skupen za GPU in hladilnike, tako da dober hladilnik ki ne porabi dosti je izredno pomemben za navijanje. Zato tudi takšna razlika med EVGA ACX 1.0 in 2.0.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
««
22 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425172234 (122125) D3m
»

AMD napovedal družino Polaris v 14-nm FinFET (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5413415 (11302) m0LN4r
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777496 (7172) PredatorX
»

Novi AMD-jevi čipi R9 3xx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
16739021 (30708) m0LN4r

Več podobnih tem