» »

nVidia Maxwell

nVidia Maxwell

««
5 / 26
»»

dottor ::

Pač s pentiumom lahko čez čas (ko postane premalo in se zberejo finance) vzameš en rabljen i5, dodaš še 4GB rama in močnejšo grafično in si na konju. Bo pa 1150 procesorjev na bolhi čez par let kot listja (nekako kot 775 zdej).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

dottor je izjavil:

Pač s pentiumom lahko čez čas (ko postane premalo in se zberejo finance) vzameš en rabljen i5, dodaš še 4GB rama in močnejšo grafično in si na konju. Bo pa 1150 procesorjev na bolhi čez par let kot listja (nekako kot 775 zdej).

exactly. z fm2+ boš pa priklenjen na athlona x4, takega ki si že kupil v štartu.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Pa pri 4K bo intel ventilator low pri amd pa na high rpm.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

z 4k ma marsikater amd resne probleme, medtem ko intel spi pri tem (0-1% usage na 2 jedercu).
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

Nepozabita, da FM2+ podpira HSA.
KDaj pa pridejo 800 serije ? Ali bo še GTX 760 TI

Lp
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

HSA ti nič ne korist, če imaš izklopljeno grafiko (athlon) :)

1150 je bolj safe bet za future upgrade..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Če se tako obremenjujete z P/W. Vzameš all-in-one PC. Skupna poraba 150W in se ti jebe. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

dottor ::

Sej ni vse v porabi. Gledat moreš tudi na to, da lahko čez čas za relativno malo denarja stvar nadgradiš po potrebi. Tukaj menim da ima LGA1150 večji potencial. Kar se grafične tiče pa menim, da je za ta denar dovolj dobra za igranje, da se ne rabiš obremenjevat s tem ali bo napajalnik dovolj zmogljiv ali ti bo pa sredi igre krešnilo vse skupaj.

Čez leto, dve, tri, pa nadgradiš procesor, dodaš rame, močnejši napajalnik in močnejšo grafično pa furaš dalje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

HSA ti nič ne korist, če imaš izklopljeno grafiko (athlon) :)

1150 je bolj safe bet za future upgrade..


Upa... HSA se bo uporabljala povsod
APU = CPU + Co-processor (GPU)
Saj bo intel tudi podpru HSA z skylake

Dottor
XFX 450W = FX 8320 + 7870....

Še nekaj me zanima bodo tudi kakšni res low end produkti od nvidie recimo GTX 740 (maxwell)?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

HSA ti nič ne korist, če imaš izklopljeno grafiko (athlon) :)

1150 je bolj safe bet za future upgrade..


Upa... HSA se bo uporabljala povsod
APU = CPU + Co-processor (GPU)
Saj bo intel tudi podpru HSA z skylake

Dottor
XFX 450W = FX 8320 + 7870....

Še nekaj me zanima bodo tudi kakšni res low end produkti od nvidie recimo GTX 740 (maxwell)?

še enkrat, kako korist imaš od HSA, če nima onboard grafike =
#brezpodpisa

m0LN4r ::

750Ti je idelna za tiste, ki imajo LC napajalnike :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:




Še nekaj me zanima bodo tudi kakšni res low end produkti od nvidie recimo GTX 740 (maxwell)?


itak, predvsem bodo primerni za v prenosnike

m0LN4r ::

Glede trga za tiste, ki tako fejst pumpate, da je AMD raztural s prodajo pred kratki.
Q4 minus Q3 za grafični trg:
Intel: + 5%
Nvidia: + 3%
AMD: - 10% (očitno jim vrhunska prodaja in vrhunske cene kaverija in mining grafičnih, ter obljube ne ponuja cekinčkov)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

RC14 ::

Kaj zdj kr naenkrat vsi uporabljate računalnik za rudarjenje tuki na forumu ? :D
Naj izdajo čimprej kakšno grafo, ko bo za isti denar 40-50% hitrejša grafa od današnje. Takrat bom zaploskal maxwellu.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

NightHawk ::

RC14 je izjavil:

Kaj zdj kr naenkrat vsi uporabljate računalnik za rudarjenje tuki na forumu ? :D
Naj izdajo čimprej kakšno grafo, ko bo za isti denar 40-50% hitrejša grafa od današnje. Takrat bom zaploskal maxwellu.

Lp


Tako Nvidia kot AMD delajo grafične kartice za zaslužek, ne kar tako malo, ker je zabavno. In s tako potezo bi v momentu razvrednotili vse ostale kartice v svojem arzenalu - nobene nebi več prodali. Zakaj bi potem nekaj takega naredili? kakšne neumne pripombe...

RC14 ::

Vem kaj hočeta povedat, tudi sam dobro vem o njihovih ciljih strategijah in zaslužkih, zakaj bi ...če ni konkurence, itd.... dobro vem.
ampak mene kot kupca, ki imam namen kupit grafično za igre, me zanima SAMO zmogljivost in nič drugega oz neko best p/p razmerje. Neke izboljšave na p/w in nič kaj boosta v hitrosti za isti denar mene ne impresionira.

JAz govorim zase, da naj izdajo nekaj zmogljivejšega, ker ob vedno zahtevnejših igrah se rabi vedno bolj zmogljive kartice, če hočeš igrat igre na max kvaliteti.
primer:
Meni nič ne pomeni, če izdajo neko novo maxwell kartico za recimo 260 eur, toliko recimo stane R9 280X, ki bo porabila 40% manj, po zmogljivosti pa bo na istem nivoju kot R9 280X. halo ???
Zame je bolj pomembno, da izdajo kartico,ki bo za 40% hitrejša od R9 280X ob isti ceni današnje R9 280X, po možnosti pa tudi boljše razmerje p/w, kar se tudi pričakuje, saj je nova arhitektura, še posebno, če bodo šli na 20nm.

Vesta sedaj, kaj hočem kot kupec nove grafične? In tukaj na tem forumu si tega verjetno želijo vsi oz pričakujejo verjetno isto kot jaz. Tudi vidva si to želita ane?

Kaj pa je njihov prvotni namen in kaj se jim splača in kaj ne, pa tudi sam dobro vem. Zato pa, dokler ne izdajo kaj takšnega, pač niti povohal ne bom nove arhitekture. Če pa vam odgovarja, pa izvolite v trgovine.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

m0LN4r ::

Pa še kako je poraba pomembna, a misliš da imajo vsi 650W XFX napajalnike, ki hočejo naredit upgrade grafike?
Končno lahko nekdo z slabšim/manj kvalitetnim napajalcem kupi grafo z enakim performancom, ki si je drugače nebi mogel.

Serija 8xx bo odlična za take kupce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

RC14 je izjavil:

Vem kaj hočeta povedat, tudi sam dobro vem o njihovih ciljih strategijah in zaslužkih, zakaj bi ...če ni konkurence, itd.... dobro vem.
ampak mene kot kupca, ki imam namen kupit grafično za igre, me zanima SAMO zmogljivost in nič drugega oz neko best p/p razmerje. Neke izboljšave na p/w in nič kaj boosta v hitrosti za isti denar mene ne impresionira.

JAz govorim zase, da naj izdajo nekaj zmogljivejšega, ker ob vedno zahtevnejših igrah se rabi vedno bolj zmogljive kartice, če hočeš igrat igre na max kvaliteti.
primer:
Meni nič ne pomeni, če izdajo neko novo maxwell kartico za recimo 260 eur, toliko recimo stane R9 280X, ki bo porabila 40% manj, po zmogljivosti pa bo na istem nivoju kot R9 280X. halo ???
Zame je bolj pomembno, da izdajo kartico,ki bo za 40% hitrejša od R9 280X ob isti ceni današnje R9 280X, po možnosti pa tudi boljše razmerje p/w, kar se tudi pričakuje, saj je nova arhitektura, še posebno, če bodo šli na 20nm.

Vesta sedaj, kaj hočem kot kupec nove grafične? In tukaj na tem forumu si tega verjetno želijo vsi oz pričakujejo verjetno isto kot jaz. Tudi vidva si to želita ane?

Kaj pa je njihov prvotni namen in kaj se jim splača in kaj ne, pa tudi sam dobro vem. Zato pa, dokler ne izdajo kaj takšnega, pač niti povohal ne bom nove arhitekture. Če pa vam odgovarja, pa izvolite v trgovine.

Lp

če si ozkogled, potem res ne.
#brezpodpisa

D3m ::

To je prva stvar, kar stranki predlagajo in tudi prva kritika, ko izbere kaj drugega tukaj na S-T.

Tako, da molnar tvoje mišljenje je napačno.

Dr M se pa tudi obrača kamor brand prdne. Tako, da si mi iz tega vidika precej zanimiv.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

m0LN4r ::

Ni res. Tisti, ki so kupili kompe v časih radeon HD 6xxx in nvidia 5xx imajo že znucane napajalce (celo veliko takih z raznimi LC forami). Bo kul upgrade.
GTX 860 + star napajalc ali radeon 280X + nov napajalc. Primer ni glih lušen, ampak služi namenu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NightHawk ::

Kaj res nihče od AMD fan kluba ne vidi večje slike?
Pa dajmo na primeru - kaj je največji problem Radeona 290X? Tako je, poraba. Pa ne zato, ker naj predrago pride na koncu meseca, ampak ker se vsa porabljena elektrika pretvori v toploto, ki jo je potrebno odvesti. In AMD se na svojih referenčnih karticah sploh ni ukvarjal s tem. Partnerji so potem našli neke rešitve, ampak je jasno, da je tes 250W oz 300W nek strop - več ne moremo odvesti toplote in že tukaj so procesorji nenormalno vroči in throtlajo.

Sepravi, za naslednjo generacijo bo potrebno ali
1. konkretno zmanjšati porabo, da bodo kartice z TDP 250W (enako kot sedaj) konkretno hitrejše
2. prodajati kartice z vodnim blokom in bakrenim ogromnim hladilnikom z 6 140mm ventilatorji, da bo odvedel 450W toplote pravočasno.

In očitno je, da je možno samo na prvi način. Nvidia je pokazala, da to lahko naredi. Zakaj je pokazala na lowend kartici vedo samo oni, ampak tako so pač izbrali. Zato je ta kartica tako super, prikaze ta napredek. In AMD bo moral iti v enako smer, če bo hotel izdati kartico, hitrejšo kot je 290X.

M-XXXX ::

m0LN4r je izjavil:

Ni res. Tisti, ki so kupili kompe v časih radeon HD 6xxx in nvidia 5xx imajo že znucane napajalce (celo veliko takih z raznimi LC forami). Bo kul upgrade.
GTX 860 + star napajalc ali radeon 280X + nov napajalc. Primer ni glih lušen, ampak služi namenu.

Niti ne služi. 6970 (višji razred pač) žre slabih 200W. 280X žre cca 250W. Kdorkoli je kupil takrat napajalc za 69xx in ni gledal čisto na vsak W (kar predvidevam, da jih ni 95%) jim bo 280x delala ravno tako.

m0LN4r ::

Prvo kot prvo sem mislil midrange upgrade.
Ja in če bo imela gtx 860 150W tdp in nudila performance gtx 770? Bo prišla v poštev vsem, ki so imel midrange build. Ne pa high end z 250-300W grafičnami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klkkkkkkkkkk ::

@NH
R9 290 porabi v gamingu manj od GTX 780 in TITANA tako, da ne glede porabe.. Če pa Nvidia veliko bolj throttla zadevo pri stress testih je pa njihov problem.
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Dr_M ::

Dr M se pa tudi obrača kamor brand prdne. Tako, da si mi iz tega vidika precej zanimiv.


Nisem edini :) Ampak za razliko od tebe, podpiram izboljsave.

klkkkkkkkkkk je izjavil:

@NH
R9 290 porabi v gamingu manj od GTX 780 in TITANA tako, da ne glede porabe.. Če pa Nvidia veliko bolj throttla zadevo pri stress testih je pa njihov problem.



Heh? A poskusas bit smesen? Throttle bi lahko preimenovali v AMD Hawaii.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

klkkkkkkkkkk ::

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...
Gaming poraba avg. 201 - GTX 770 193...

Dr M AMD je moral throttlat predvsem zaradi temperature
Poglej si die size od R9 290X in GTX 780TI ...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

M-XXXX ::

m0LN4r je izjavil:

Prvo kot prvo sem mislil midrange upgrade.
Ja in če bo imela gtx 860 150W tdp in nudila performance gtx 770? Bo prišla v poštev vsem, ki so imel midrange build. Ne pa high end z 250-300W grafičnami.

Midrange izpred parih let imajo v večini tako podhranjene procesorje, da je nakup take grafične bedarija...

m0LN4r ::

Ne išči zdaj izgovore. Še vedno bo gtx 860 z 150W tdp in (gtx770 performancom) v več primerih bolj smiseln nakup. Tega dejstva še nisi z ničemer spodbil.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...
Gaming poraba avg. 201 - GTX 770 193...

Dr M AMD je moral throttlat predvsem zaradi temperature
Poglej si die size od R9 290X in GTX 780TI ...



Ja, temp, nvidia cipi tudi throttlajo zaradi temperatur, ampak se precej manj grejejo, tako da...
Sicer pa kaj ima kepler veze z maxwellom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

M-XXXX ::

m0LN4r je izjavil:

Ne išči zdaj izgovore. Še vedno bo gtx 860 z 150W tdp in (gtx770 performancom) v več primerih bolj smiseln nakup. Tega dejstva še nisi z ničemer spodbil.

Seveda da bo, nikjer nisem rekel da ne bo. Vendar če pride omenjena zadeva skoraj tri leta po konkurenčnih rešitvah si pa tud en drek naredu (oziroma je firma). Temu res težko rečeš konkreten premik na trgu grafičnih. Odlično izhodišče za naprej, vendar pri trenutni situaciji ti pa bore malo pomaga.

psickolog ::

Končno nvidia konkurenčna pri miningu. Oz. bo, ko bodo prišle malo močnejše kartice od te. Bi se pa dalo narediti lep mining rig s 6imi 750Ti in nekim ne preveč močnim napajalnikom. 600W bi verjetno zadostovalo za tak setup.

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

@NH
R9 290 porabi v gamingu manj od GTX 780 in TITANA tako, da ne glede porabe.. Če pa Nvidia veliko bolj throttla zadevo pri stress testih je pa njihov problem.


Pa to ni res. Probam nekaj v splošnem razložit in potem spet prideš ti omejenko in poudariš, da ima 780 večjo porabo od 290. Pa kaj ima to tukaj veze? Treba je gledat razmerje P/W. Itaq je pa teh primerih treba gledat top end kartice, in taksna je situacija sedaj. AMDju temperatura veliko bolj narobe hodi kot nvidii. In za naslednjo generacijo rabijo konkretno znižat porabo, ker več kot je sedaj ne morejo odvajat TOPLOTE (in ne temperature!!!).

 null

null

klkkkkkkkkkk ::

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

tukaj pravijo drugače...

@NH !!! ni odvisno od porabe kolk se GPU greje... poglej si GTX 480 - poglej si haswella CPU. Odvisno je tudi od arhitekture/die size
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Perfomance per watt sta torej najboljša GTX 650 Ti in R9 270X in ne GTX 750Ti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

poglej si haswella CPU


IB in Haswell imata popolnoma drugacne probleme, ki nimajo nic veze z debato.

RejZoR je izjavil:

Perfomance per watt sta torej najboljša GTX 650 Ti in R9 270X in ne GTX 750Ti...



Glede na to, da na zgornji lestvici ni 750Ti, bo drzalo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

D3m ::

Jup. Dokler ne pridejo druge izpeljanke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

GTX 750 TI je top P/W hitrejša 5-8% od 7790 pa porabi 27% manj - avg gaming
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

tukaj pravijo drugače...

@NH !!! ni odvisno od porabe kolk se GPU greje... poglej si GTX 480 - poglej si haswella CPU. Odvisno je tudi od arhitekture/die size

seveda je odvisno od porabe. Večja poraba, več toplote = več gretja.
#brezpodpisa

Dr_M ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

GTX 750 TI je top P/W hitrejša 5-8% od 7790 pa porabi 27% manj - avg gaming



Tukaj te postavijo na laz. Relativna zmogljivost 750Ti je za dobrih 20% visja od 7790.
Seveda tudi pri porabi lahko dodas nekaj %, tako da prides nekje na 35%.

trnvpeti ::

+ drug hladilnik + mogoce mocnejsi napajalnik + kaksen ventilator + glasnejse

RC14 ::

Večja poraba, več toplote = več gretja

Seveda je tako. In vsi strmimo k temu in pričakujemo od nove generacije, da bodo kartice manj požrešne ob enaki zmogljivosti v primerjavi z staro generacijo. Ampak, kot sem že večkrat napisal in tega očitno eni ne znate razumet, da se tudi pričakuje, da boš ZA ISTI DENAR, dobil zmogljivejšo kartico, ne samo varčnejšo.
Če danes stane GTX760 220 eur, naj bo potem GTX 860 isto 220 eur, vendar naj bo varčnejša in občutno hitrejša. TO je napredek, ne pa da bom dal za GTX 860 isto 220 eur, pa bom dobil enako zmogljivost kot če bi kupil gtx 760, sam kar bo manj požrešna. Ampak eni očitno tega ne znajo dojet. Ampak samo da je poraba nižja, to je za nekatere važno, čeprav boš dobil mogoče celo manj zmogljivosti za dan denar.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

NightHawk ::

RC14 je izjavil:

Večja poraba, več toplote = več gretja

Seveda je tako. In vsi strmimo k temu in pričakujemo od nove generacije, da bodo kartice manj požrešne ob enaki zmogljivosti v primerjavi z staro generacijo. Ampak, kot sem že večkrat napisal in tega očitno eni ne znate razumet, da se tudi pričakuje, da boš ZA ISTI DENAR, dobil zmogljivejšo kartico, ne samo varčnejšo.


Prodali jo bodo za največ kar bo možno. Lahko jo kupiš ali ne, tvoja stvar. Nevem zakaj se sploh pogovarjamo o tem.

klkkkkkkkkkk ::

DR M stari benchmarki brez novih driverjev. R7 260X je že skoraj na LVL-ju GTX 650 TI boost tako da sta enaka v perf z GTX 750 TI...

@Hojnikb narobe sem se izrazil
Gretje je odvisno od TDP-ja vendar je tudi od arhitekture in die size
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

D3m ::

RC14 moraš razumeti, da je to nov trend generacije. Poraba.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

DR M stari benchmarki brez novih driverjev. R7 260X je že skoraj na LVL-ju GTX 650 TI boost tako da sta enaka v perf z GTX 750 TI...

@Hojnikb narobe sem se izrazil
Gretje je odvisno od TDP-ja vendar je tudi od arhitekture in die size

ne ne ne in še 100x ne.
Gretje je odvisno samo in res samo od porabe. Od arhitekture pa die size je pa odvisno, kakšne TEMPARATURE bo mel končen produkt.

D3m je izjavil:

RC14 moraš razumeti, da je to nov trend generacije. Poraba.

Tipična izjava amdjovca.

Upam da veš, da je vedno bila poraba "trend". Sicer bi danes highend kartice kurile 1kW in več.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RC14 ::

Prodali jo bodo za največ kar bo možno. Lahko jo kupiš ali ne, tvoja stvar. Nevem zakaj se sploh pogovarjamo o tem

Točno tako, prodajalo jo bodo za največ kar bo možno. In zakaj?
Ker obstaja velik folka ki razmišlja tako kot ti. In ja, če ne bo napredka v zmogljivosti je jaz ne bom kupil. In ne jamram, ampak pač se ne bom ozrl za tem sra.jem, ker nič ne profitiram če bi recimo zamenjal svojo GTX 760 za GTX 860. Razen porabe. In oni bodo lepo prodajali in nategovali folk še lepo naprej, ker folk razmišlja tako kot ti. Očitno tebi odgovarja ta njihova strategija, da boš za isti denar dobil isti d.ek, samo nižja poraba.

RC14 moraš razumeti, da je to nov trend generacije. Poraba.

Razumem, še preveč dobro. Sej zato pač ne bom kupil kartice in ne bom ta naivnež, ki bo skoču v trgovino, ker bo kartica isto draga ,sam mal manj bo porabla, zmogljivost pa nič boljša.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

klkkkkkkkkkk ::

"TEMPARATURE bo mel končen produkt" to sem mislil se še ennkrat opravičujem...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Heh, je prav zanimivo, kako amdjovci spamate nvidia temi, sedaj, ko je predstavlja tako efficient arhitekturo :)

PS to all
Nihče vas ne sili, da morte kupit isto zmogljivo kartico, ki ima manjšo porabo. Tako početje bi bilo seveda neumno, razn če obstaja dober razlog za zmanjšanje porabe v dotičnem sistemu ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

RC14 ::

Ja žal je trend v tej smeri.
Čeprav po drugi strani pa ni slabo, ker kot kaže trend, delajo največ poudarka na znižanje porabe in ne veliko za povišanje zmogljivosti, bom pač lahko dalj časa preživel z svojo grafo. V vsaki slabi stvari je nekaj dobrega.:D

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

hojnikb ::

RC14 je izjavil:

Ja žal je trend v tej smeri.
Čeprav po drugi strani pa ni slabo, ker kot kaže trend, delajo največ poudarka na znižanje porabe in ne veliko za povišanje zmogljivosti, bom pač lahko dalj časa preživel z svojo grafo. V vsaki slabi stvari je nekaj dobrega.:D

lp

kako lahko sploh po dveh izdanih karticah (ki sta, če še nisi opazo -- midlowend ranga) sodiš, kaka bo ponudba na vrhu ?
#brezpodpisa
««
5 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prednosti grafičnih kartic AMD vs NVIDIA (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Strojna oprema
1425172107 (121998) D3m
»

AMD napovedal družino Polaris v 14-nm FinFET (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5413405 (11292) m0LN4r
»

grafična kartica?katero kupiti (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Kaj kupiti
50777385 (7061) PredatorX
»

Novi AMD-jevi čipi R9 3xx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
16738978 (30665) m0LN4r

Več podobnih tem