» »

Zakaj moramo spoštovati mrtve?

Zakaj moramo spoštovati mrtve?

1 2
3
»

k4vz0024 ::

Ločiti je potrebno dejanja do trupla kot fizičnih ostankov in osebnosti, ki jo je truplo predstavljalo. Do fiz. ostankov imaš zakonsko dolžnost spoštovanja, da ga ne skruniš. Ne skrunitev se v tem primeru pravno gledano kaže kot spoštovanje do nedotakljivost trupla oz. da ga ne uporabiš za izživljanje.

Do osebnosti kot intelektualnega ostanka pokojnika pa pri zločinskih osebnostih nisi v ničemer zavezana k spoštovanju.

AmokRun ::

Ne seri. Kup mesa in kosti si ne zasluži nobenege spoštovanja... pa naj bo tvoj, moj ali pa od marije terezije. Spoštovanje si zasluži kvečjemu osebnost ki je nekoč posedoval tisti kup. Za takšno spoštovanje pa je povsem brezpredmetno kaj se s truplom dogaja.

A potem imamo poleg trupa še neko "nefizično bitnost", ki si pa zasluži spoštovanje? A nisi ti ateistka? :)

reptilia ::

Hm... recap postov do sedaj bi bil: zakaj spoštujemo mrtve; zaradi vere ali zaradi samega sebe?

Sem prav razumel?
Forgive your enemies, but never forget their names.

slovenec_89 ::

"Smrt je dialektični pojav in kdo bo jokal nad dialektiko."

jype ::

AmokRun> A potem imamo poleg trupa še neko "nefizično bitnost"

Kaj pa je nefizičnega v spominih in čustvenih odzivih živih ljudi?

slovenec_89> "Smrt je dialektični pojav in kdo bo jokal nad dialektiko."

Ampak Tinček! Pa saj boga ni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AmokRun ::

Kaj pa je nefizičnega v spominih in čustvenih odzivih živih ljudi?

Po moje nič. Ampak Pithlit piše kot da je še kaj drugega kot "kup mesa in kosti".

jype ::

Ja, saj je. Je kup mesa in kosti, ki je včasih nosil zavest nekoga, ki se ga ljudje spominjajo.

Tako kot je plastična raketa, ki jo je astronavt odnesel na luno in nazaj, drugačna od tiste, ki je stala samo v šparu na polici.

Pithlit ::

AmokRun je izjavil:

A potem imamo poleg trupa še neko "nefizično bitnost", ki si pa zasluži spoštovanje? A nisi ti ateistka? :)

Ne vem kako je s tabo... ampak jaz precej spoštujem, recimo, Turinga... pa Einsteina (med drugim). Kljub temu da mi je za njune ostanke zelo malo mar.
Life is as complicated as we make it...

AmokRun ::

Ja, saj je. Je kup mesa in kosti, ki je včasih nosil zavest nekoga, ki se ga ljudje spominjajo.

Kaj je? Kup mesa in kosti + nekaj nefizičnega?
Tako kot je plastična raketa, ki jo je astronavt odnesel na luno in nazaj, drugačna od tiste, ki je stala samo v šparu na polici.

Je pa še zmeraj samo kup plastike.

Kljub temu da mi je za njune ostanke zelo malo mar.

Močno dvomim. Če bi bila živa v času Einsteinove smrti in bi neka "drhal" javno mrcvarila njegovo truplo, dvomim, da bi te to pustilo čisto hladno. Kaj šele, če bi mrcvarili truplo tvojega bližnjega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Pithlit ::

Sem že povedala. Za kup mesa in kosti mi 'dol visi'.
Life is as complicated as we make it...

AmokRun ::

Zato pa sprašujem, če misliš, da je poleg živih teles, ki so kup mesa in kosti, še kaj drugega, netelesnega, nefizičnega?

Invictus ::

Boš povedal ko boš umrl ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

PrihajaNodi je izjavil:

Skoplje jamo da tistih 50EUR za bencin, se polije in zažge.



Good luck with that. Sem delal v krematoriju, ura do ura in pol pri 1100C ti ne uide. S 50 eur bencina tega ne dosezes. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pithlit ::

Ne.

Kar pa ne pomeni (kot hočeš ti implicirat) da jaz ne morem spoštovati mrtvih osebnosti. Pravzaprav jih spoštujem ravno tako ko tiste ki so še žive.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Večinoma trupla in ostale mesne ostanke sežigajo s plinom na 1200 stopinj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Invictus je izjavil:

Večinoma trupla in ostale mesne ostanke sežigajo s plinom na 1200 stopinj ...


Odvisno, drugace pa rangira od 900 do 1400. Mi smo kurili nekje na 1100-1200.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

AmokRun ::

Pithlit je izjavil:

Ne.

Kar pa ne pomeni (kot hočeš ti implicirat) da jaz ne morem spoštovati mrtvih osebnosti. Pravzaprav jih spoštujem ravno tako ko tiste ki so še žive.

Kar pa pomeni, da vendar le spoštuješ kup kosti in mesa.
Saj ne, da mene to kaj moti. Tudi jaz ne verjamem v neke "duše", "višje življenjske sile", "nefizične iskre", ... in podobna jajca. >:D

Utk ::

Sploh se ne zavedate kakšne neumnosti bi vse nastale, če trupla ne bi bla nič kaj posebej zaščitena. Takšne, da jih nočem niti pisat, kar je pa problem, če ima tema takšno vprašanje v naslovu.
Mrtvi otroci. Pedofili. Cel žur. Nikom ništa. Bravo.

jype ::

Utk> Mrtvi otroci. Pedofili. Cel žur. Nikom ništa. Bravo.

Kaj je pa narobe, če se kdo spolno zadovoljuje s trupelci?

Meni se zdi problematična zgolj zloraba živih organizmov.

kr1ženska ::

BigWhale je izjavil:

Potemtakem je nekdo asshole vedno samo do smrti. Po smrti pa rata dober clovek in se o njem govori vse lepo. Pa se to samo zaradi tega, da se bo o nas govorilo lepo, ko bomo mi umrli?

Po smrti človek prav hitro utone v pozabo. Na vsake toliko časa se te še kdo spomni in ja, takrat se običajno govori samo lepe reči. (Najbrž je razlog za to tudi strah pred tem, ker ne vemo kaj je po smrti in da ne bi kdo prišela nazaj strašit, oz. da ti ne bi prinesel nesreče..) :)
Izjema so velika imena (Hitler, ipd.), katera moramo poznati, da se zgodovina ne bi ponavljala. Pa še to se ne napada njega in njegove osebnost pač pa se po večini samo govori o posledicah njegovih dejanj.

BigWhale je izjavil:

To je men precej trapast razlog za spostovanje. Tudi zase hocem, da se me spomnijo, ce se me bo vredno spomniti. Ce sem bil pa celo zivljenje en tezak, pol me nej pa pozabijo. Cimprej. :)

O tem, koliko si naredi za ta svet oz. koliko se te bo vredno spominjati, bodo odločali drugi, predvsem tvoji potomci (če jih imaš). Razn če si kaka "velika riba" :)
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

BigWhale ::

WarpedGone je izjavil:

Torej 'mrtve spostujemo' predvsem zato, da ne bo hudo unim, ki jim je tisti clovek umrl? Vsaj tako meni deluje vecina odgovorov tukaj.

Da. To je najprej in to je glavno.


Torej, ne gre za spostovanje mrtvih ampak za spostovanje svojcev. Do trupla se lepo obnasas zato, ker spostujes svojce. Prav tako o mrtvem cloveku govoris lepo samo zato, ker noces prizadeti svojcev, prijateljev in ljudi, ki so mrtvega imeli radi (govorim v drugi osebi, pa ne mislim izkljucno tebe, da ne bo pomote. :) ).

Jaz se vedno na koncu pridem do tega, da pac, do smrti je lahko nekdo asshole, po smrti se pa spremeni v enga prijaznega medvedka. Sam zato, ker so ga nekateri imeli radi. Pa se to mogoce ne vsi in na pogrebu jokajo samo zato ker se to spodobi.

WarpedGone je izjavil:

In spoštuje se vse mrtve predvsem, ker ne veš kdo vse bo trpel zaradi tvojega morebitnega nespoštovanja. Zaradi (zdravega) spoštovanja ne bo trpel nihče.


No, saj, ravno to je hec. Spostovanje je tko prekleto abstrakten pojem.

WarpedGone je izjavil:

Ta dimenzija je močnejša pri otrocih in šibkejša pri starostnikih - tista butasta 'jah, sej je bil že star ...'

Zakaj butasta? Meni sta umrli 99 letna prababica in 89 letna babica. Veselil se ravno nisem tega, vendar sta bili ze stari in smrt je pri taki starosti povsem normalen pojav. V bistvu bi bilo noro, ce bi pricakoval nasprotno.

WarpedGone je izjavil:


Zakaj moramo spoštovati mrtve?

V tem vprašanju je dvojnost - se z "mrtvi" misli samo fizična razpadajoča trupla ali se misli tudi/samo "umrle osebe" i.e. "pojme".


V bistvu oboje. :)

slovenec_89 ::

jype, veš ti kaj je morala?

BigWhale ::

kr1ženska je izjavil:

takrat se običajno govori samo lepe reči. (Najbrž je razlog za to tudi strah pred tem, ker ne vemo kaj je po smrti in da ne bi kdo prišela nazaj strašit, oz. da ti ne bi prinesel nesreče..) :)


To je edini pameten razlog zakaj govorit lepo o mrtvih. Jebemti, kaj ce pa okol nas blodijo in poslusajo!

BigWhale je izjavil:

O tem, koliko si naredi za ta svet oz. koliko se te bo vredno spominjati, bodo odločali drugi, predvsem tvoji potomci (če jih imaš). Razn če si kaka "velika riba" :)


I like what you did there! ;)

Se pa strinjam samo delno. V prvi vrsti si neko post mortem spostovanje pridobis s svojimi dejanji. Famous, infamous al pa forgotten. To je vse kar si po smrti. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

nokj ::

BigWhale je izjavil:

Predvidevam, gre za 'breach of trust' svojcev umrlega, ker mrtvemu je verjetno vseeno kdo ga je slikal in se tudi ne more in pritozevati glede tega, mar ne?

Pri vsem skupaj pa se poraja nekaj zanimivih vprasanj, predvsem okrog tega kje so meje verske svobode. Kdo lahko casti koga in kaj vse lahko pocne nekdo v ime svoje vere? Kdaj lahko dovolimo liberalno izbiro religije? Je potrebno kaksno religijo prepovedati in ce prepovemo kaksno religijo, a smo potem res versko svobodni? Cigavo je truplo, ko clovek umre? Od svojcev? Kaj pa truplo od nekoga, ki nima svojcev? Nima potomcev ali pa ti niso znani?
Je truplo drzavno?

Vse udelezene ze vnaprej opozarjam, da naj tole ne postane debata o tem katera religija je boljsa ali pa zakaj je religija zanic in da so vsi verni itak mau za Luno. Tega nocem. :)


Do trupla ne rabiš imeti nobenega spoštovanja, to je samo razpadajča zmes mesa in kosti. Lahko z njim delaš kot z vsemi ostalimi trupli (izvedeš neki način pokopa - jih je mnogo, poješ, daj kose na razstavo, na obleko, kot ona pevka...). Seveda pa prej ko slej naletiš na nekoga, ki bo nasprotoval, iz kakšnih koli razlogov, ali svojci, ki poistovečajo osebo z telesom; ali kakšne vere, ki daje pretirano pozornost telesu; ali pa če ni nikogar drugega, pač kake druge človeške skupnosti, recimo države, ki določa predpise, kaj se sme in ne sme (če izhaja iz preveč normiranega sveta, kot je današnji (post-)katoliški svet).

Zdaj je pa samo vprašanje tega katera od teh pravic ima prednost, vedno so ene pravice omejene s pravicami drugih, recimo spremljaj dandanašnje debate o obrezovanju...

Osebe, ki so živele v telesu pa lahko častiš ali pa preziraš, to nima veze s truplom.

jype ::

slovenec_89> jype, veš ti kaj je morala?

Vem. Morala je skuhati polento.

nokj ::

BigWhale je izjavil:

Zakaj potem ceremonialna pokopavanja (v kakrsnikoli obliki) izhajajo iz verskih praks?


Truplo je potrebno nekam spraviti, pa dobro je da ne gnije kjerkoli in povzroča bolezni. Parsi so imeli posebne stolpe, kamor so odnašali trupla, čisto na vrh, da jih ptice pojedo (raje leteče ptice kot zemeljske živali, to je imelo tudi neko simboliko). Budisti to še vedno delajo, ko nosijo trupla na vrhove hribov.

Hindujci in budisti trupla kar zažgejo, pokopljejo samo redke "velike učitelje", ker imajo teorijo, da so le-ti toliko spremenili svoje telo, utelesili dele duhovne ravni, in s pokopom se lahko to širi na okolico.

PacificBlue je izjavil:


So pa tudi primeri, ko je "skrunitev" mrtvega telesa vodila k pomebnim znanstvenim odkritjem..William Harvey, ki je odkril, da kri krozi po telesu je svoje ugotovitve pridobil s pomočjo mrtvega očeta in sestre.


Mogoče je bil to zadnji stadij potrditve (se ne spomnim), drugače je pa kar domače živali privezoval in jih žive rezal in opazoval kri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokj ()

Daliborg ::

Se pa strinjam samo delno. V prvi vrsti si neko post mortem spostovanje pridobis s svojimi dejanji. Famous, infamous al pa forgotten. To je vse kar si po smrti. :)

E to.

In famous so samo tisti, ki smo jih spoštovali(tudi Hitlerja!) Ali pa so jih spoštovali in smo si jih mi morali naučiti v šolah :)

In močno se strinjam s tem da na pogrebih večinoma žalovanja iz sebičnosti. Ker bo tebi nekaj manjkalo in ne preminulemu. Tudi sam bi rajši videl da bi bila namesto pogreba žurka. Would make more sense.

Še to sem hotel dodati da je čudno da nobedn še ni omenil filma "Alive" , kjer je nekako dobro prikazan kako z truplam. :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Utk ::

jype je izjavil:

Utk> Mrtvi otroci. Pedofili. Cel žur. Nikom ništa. Bravo.

Kaj je pa narobe, če se kdo spolno zadovoljuje s trupelci?

Meni se zdi problematična zgolj zloraba živih organizmov.

Lepo si zapravil zadnja 2 centa.
No, sej pol je verjetno v redu tudi če jih zlorablja kdo v komi, ali pa med spanjem, ali pa kakorkoli, glavno da oni tega ne vejo in ne čutijo.
Me res zanima kaj se mora človeku zgodit, da začne tako razmišljat. Pa še v kateri drugi temi o čem drugem. Mi ki moramo samo kdaj pa kdaj tvoje trolanje (kompenzacijo) prenašat smo verjetno lahko še srečni.

jype ::

Utk> No, sej pol je verjetno v redu tudi če jih zlorablja kdo v komi, ali pa med spanjem, ali pa kakorkoli, glavno da oni tega ne vejo in ne čutijo.

Če posledic ne moreš izmeriti, potem se po definiciji realnosti nič ni zgodilo.

Utk> Me res zanima kaj se mora človeku zgodit, da začne tako razmišljat.

Biti mora realist.

Utk> Pa še v kateri drugi temi o čem drugem. Mi ki moramo samo kdaj pa kdaj tvoje trolanje (kompenzacijo) prenašat smo verjetno lahko še srečni.

Lahko se prepričujete, da ste bolj papeški od jypeta, ampak seveda niste in seveda se vam niti sanja ne, kako res je to, da če otroke zlorabljaš tako, da posledic ni, taka zloraba ni le tolerirana - sploh na noben način ni prepovedana ali kazniva.

PrihajaNodi ::

Meni pa se zdi da zlorabljajo predvsem pogrebni zavodi in človek še umreti ne more brez da bi nakopal svojcem stroške. Zakaj te ne morej zvrniti v eno jamo, sežgati, poklicati uradnika da je bilo truplo res zažgano, ta bi popisal listek in ga dal svojcem. Lahko pa seveda kar doma na vrtu, se postavi doma narejen križec in je zadeva rešena,

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> in je zadeva rešena,

Ni. Odlaganje trupel ni mačji kašelj. Če te skrbi pogreb, se zavaruj.

reptilia ::

PrihajaNodi je izjavil:

Meni pa se zdi da zlorabljajo predvsem pogrebni zavodi in človek še umreti ne more brez da bi nakopal svojcem stroške. Zakaj te ne morej zvrniti v eno jamo, sežgati, poklicati uradnika da je bilo truplo res zažgano, ta bi popisal listek in ga dal svojcem. Lahko pa seveda kar doma na vrtu, se postavi doma narejen križec in je zadeva rešena,


Dejansko mamo v familiji zmenen, da se nas razsuje po našmu travniku, za pršparan gnar se pa en uber party nardi. :D
Forgive your enemies, but never forget their names.

Looooooka ::

In močno se strinjam s tem da na pogrebih večinoma žalovanja iz sebičnosti. Ker bo tebi nekaj manjkalo in ne preminulemu. Tudi sam bi rajši videl da bi bila namesto pogreba žurka. Would make more sense.

Sej ce si mrtev ti nic ne fali.
Izgubo cutijo tisti, ki zivijo naprej. ONI so tisti, ki so nekaj zgubili.

Utk ::

Lahko se prepričujete, da ste bolj papeški od jypeta, ampak seveda niste in seveda se vam niti sanja ne, kako res je to, da če otroke zlorabljaš tako, da posledic ni, taka zloraba ni le tolerirana - sploh na noben način ni prepovedana ali kazniva.
To ni res. In čisto prav da ni res. A bo en psiholog potem odločal, če so posledice ali ne, ne smeš pa konc.

BigWhale ::

reptilia je izjavil:

Dejansko mamo v familiji zmenen, da se nas razsuje po našmu travniku, za pršparan gnar se pa en uber party nardi. :D


Razsujejo te lahko na pokopaliscu, na primernem mestu. Po travniku te pa ne smejo. Potrebujes dovoljenje lokalne skupnosti. Takisto velja za razsutje pepela v morje. Kar je sicer bizarno, ker tisti pepel prav nikomur ne skodi.

Trupla pa v morje ni lih fajn odmetavat, ker pride na povrsje, ce ni dovolj obtezeno.

BigWhale ::

Looooooka je izjavil:

In močno se strinjam s tem da na pogrebih večinoma žalovanja iz sebičnosti. Ker bo tebi nekaj manjkalo in ne preminulemu. Tudi sam bi rajši videl da bi bila namesto pogreba žurka. Would make more sense.

Sej ce si mrtev ti nic ne fali.
Izgubo cutijo tisti, ki zivijo naprej. ONI so tisti, ki so nekaj zgubili.


Ja sej, in zarad tega skrunijo truplo mrtvega tko, da ga zazgejo. Ali pa ga zaprejo v eno leseno kisto in zakopljejo v zemljo.

jype ::

Utk> ne smeš pa konc.

Ja, isto k ne smeš marihuane, lim pa hruškovc pa lahko.

Utk ::

Piši svojemu poslancu, če ti kaj ni prav.

WarpedGone ::

Torej, ne gre za spostovanje mrtvih ampak za spostovanje svojcev. Do trupla se lepo obnasas zato, ker spostujes svojce. Prav tako o mrtvem cloveku govoris lepo samo zato, ker noces prizadeti svojcev, prijateljev in ljudi, ki so mrtvega imeli radi (govorim v drugi osebi, pa ne mislim izkljucno tebe, da ne bo pomote. :) ).

Najprej osnovno: če imaš dober razlog da o mrtvem poveš kaj negativnega, ni nobene ovire da to storiš ko je potreba. Tisti slavni "o mrtvih vse dobro" pa se največkrat omeni v krogu prizadetih z izgubo, kjer potreba o opominjanju na negativna dejstva ne prinese ničesar pozitivnega, je le 'sol na rano'.

Jaz se vedno na koncu pridem do tega, da pac, do smrti je lahko nekdo asshole, po smrti se pa spremeni v enga prijaznega medvedka. Sam zato, ker so ga nekateri imeli radi. Pa se to mogoce ne vsi in na pogrebu jokajo samo zato ker se to spodobi.

Nekdo je lahko asshole pa ga imajo njegovi najbližji vseeno najraje na tem svetu. Kaj profitiraš, če jim utrujaš med njihovim žalovanjem kakšna smrdljiva rit je bil preminuli do tebe? Povej to svojemu krogu ljudi, krog prizadetih pa 'ne moti' s svojimi bolečinami.

Ja sej, in zarad tega skrunijo truplo mrtvega tko, da ga zazgejo. Ali pa ga zaprejo v eno leseno kisto in zakopljejo v zemljo.

Skrunitev je vedno subjektivni pogled - videnje nekoga, ki se zaradi tvojega ravnanja čuti prizadetega.

Ni zelo drugače od scanja po nagrobnikih. Sej je le kamen in grm in travca ...
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

Utk> Piši svojemu poslancu, če ti kaj ni prav.

Te reči imajo precej nizko prioriteto, ker je najprej treba rešiti pomembnejša vprašanja.

WarpedOne> Ni zelo drugače od scanja po nagrobnikih. Sej je le kamen in grm in travca ...

Zato psov ne spustijo na britof.

WarpedOne> Nekdo je lahko asshole pa ga imajo njegovi najbližji vseeno najraje na tem svetu. Kaj profitiraš, če jim utrujaš med njihovim žalovanjem kakšna smrdljiva rit je bil preminuli do tebe? Povej to svojemu krogu ljudi, krog prizadetih pa 'ne moti' s svojimi bolečinami.

No, vidiš - to podpiram. Tudi če ne spoštuješ ničesar te nihče ne obvezuje, da se obnašaš kot kreten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daliborg ::

hipoteza!
Čez cca xyz let bo tole:

Jožefsan Washingtić: Aveš da smo nekoč trupla pokopaval?
Gregarov Li Novak: se pravi smo stagniral za xyz let? in bi lahko bili bolj napredni?

hehe...ker verjamem da bi se lahko trupla izkoriščala kot dodaten vir energije.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

WarpedGone ::

>> hehe...ker verjamem da bi se lahko trupla izkoriščala kot dodaten vir energije.
Lakmusov test za tole bi bil naprimer večni ogenj v krematoriju, pa je treba nekak dovajat zunanjo energijo....
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

Z dovajanje zraka/kisika kot v plavžu bi verjetno šlo tudi brez zunanje energije, problem je verjetno velika vsebnost vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

jebiveter2 ::

Če se gremo tega. Zakaj bi bil problem zmlet ljudi in jih skurit v TEŠ, kakor se to počne že s klavniškimi in podobnimi odpadki '

jype ::

Saj ni problem, samo neoptimalno je, pa ljudje se bolje počutijo, če za umrle svojce poskrbijo.

Daliborg ::

neoptimalno je verjet zato ker se sploh ne ukvarjamo s tem kako bi lahko predelali truplo v energijo. Vsi pomislimo sedaj samo na zažig, kaj pa če bi plin naprimer črpal ali pa vodo, pač marsikaj se lahko najde.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

vostok_1 ::

A na soylent green pa res ni noben še pomislil v temi?

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Jerry000 ::

kr1ženska je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Potemtakem je nekdo asshole vedno samo do smrti. Po smrti pa rata dober clovek in se o njem govori vse lepo. Pa se to samo zaradi tega, da se bo o nas govorilo lepo, ko bomo mi umrli?

Po smrti človek prav hitro utone v pozabo. Na vsake toliko časa se te še kdo spomni in ja, takrat se običajno govori samo lepe reči. (Najbrž je razlog za to tudi strah pred tem, ker ne vemo kaj je po smrti in da ne bi kdo prišela nazaj strašit, oz. da ti ne bi prinesel nesreče..) :)
Izjema so velika imena (Hitler, ipd.), katera moramo poznati, da se zgodovina ne bi ponavljala. Pa še to se ne napada njega in njegove osebnost pač pa se po večini samo govori o posledicah njegovih dejanj.

BigWhale je izjavil:

To je men precej trapast razlog za spostovanje. Tudi zase hocem, da se me spomnijo, ce se me bo vredno spomniti. Ce sem bil pa celo zivljenje en tezak, pol me nej pa pozabijo. Cimprej. :)

O tem, koliko si naredi za ta svet oz. koliko se te bo vredno spominjati, bodo odločali drugi, predvsem tvoji potomci (če jih imaš). Razn če si kaka "velika riba" :)


Čist odvisno kdo umre. Če ti nekdo bližnji umre ne gre hitro v pozabo, s tem se ne bi strinjal. Prav tako se spomneš lepe stvari ker ti te stvari dajejo toplino in srečo, da si te trenutke delil z to osebo. Saj ma vsak človek negativne lastnosti tudi, je pa odvisno od človeka, bo raje si zapomnil lepe trenutke ali pa negativne:)

kr1ženska ::

PrihajaNodi je izjavil:

Meni pa se zdi da zlorabljajo predvsem pogrebni zavodi in človek še umreti ne more brez da bi nakopal svojcem stroške. Zakaj te ne morej zvrniti v eno jamo, sežgati, poklicati uradnika da je bilo truplo res zažgano, ta bi popisal listek in ga dal svojcem. Lahko pa seveda kar doma na vrtu, se postavi doma narejen križec in je zadeva rešena,


Vsekakor je tole supr biznis.





Jerry000 je izjavil:

Prav tako se spomneš lepe stvari ker ti te stvari dajejo toplino in srečo, da si te trenutke delil z to osebo.

S tem se povsem strinjam.

Spomini sicer ostanejo, vendar z leti vedno bolj zbledijo. V kolikor ne bi imel nobene slike, bi si podobo preminulega vedno težje priklical nazaj v spomin.

Je pa najbrž spet razlika v kaki povezavi si bil s to osebo. Vrjamem da žena po 30 letih zakona ne bo nikoli pozabila moža, v kolkor ga bo uspela "nadomestit" z drugim moškim, bo spomin najbrž nekoliko bolj zbledel, ker je pozornost preusmirjena drugam.
Kljub temu, pa je spomin na preminule zelo hitro utone v pozabo. Generacija ali dve.. če ni kaka pomembna osebnost.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pogreb in cene

Oddelek: Loža
468834 (6160) Invictus
»

Vsi bomo darovalci organov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46456905 (44605) WarpedGone
»

Autopsy-obdukcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616157 (14597) stalker
»

Diamant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010615 (9162) destroyer2k

Več podobnih tem