» »

Zakaj moramo spoštovati mrtve?

Zakaj moramo spoštovati mrtve?

«
1
2 3

BigWhale ::

Prijatelj je na Facebooku nacel zanimivo temo. Izhajal je iz tegale clanka:

http://www.mirror.co.uk/news/world-news...

tl;dr verzija: medicinska sestra, ki se ima za satanistko je pozirala ob slikah mrtvih in vse skupaj zacinila s svojimi komentarji. Sodisce jo je spoznalo krivo za:

"The court in St Gallen in Switzerland, about 85km from Zurich, found her guilty of "violating the peace of the dead" and breach of trust, and in addition to the fine, the court issued a suspended fine equivalent to 120 days of pay."

Predvidevam, gre za 'breach of trust' svojcev umrlega, ker mrtvemu je verjetno vseeno kdo ga je slikal in se tudi ne more in pritozevati glede tega, mar ne?

Pri vsem skupaj pa se poraja nekaj zanimivih vprasanj, predvsem okrog tega kje so meje verske svobode. Kdo lahko casti koga in kaj vse lahko pocne nekdo v ime svoje vere? Kdaj lahko dovolimo liberalno izbiro religije? Je potrebno kaksno religijo prepovedati in ce prepovemo kaksno religijo, a smo potem res versko svobodni? Cigavo je truplo, ko clovek umre? Od svojcev? Kaj pa truplo od nekoga, ki nima svojcev? Nima potomcev ali pa ti niso znani?
Je truplo drzavno?

Vse udelezene ze vnaprej opozarjam, da naj tole ne postane debata o tem katera religija je boljsa ali pa zakaj je religija zanic in da so vsi verni itak mau za Luno. Tega nocem. :)

Furbo ::

Ko ti bo kdo umrl in se bo neka budala spakovala ob njem, ti bo jasno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Saj ti ni potrebno spoštovati mrtve. Živiš dalje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

Nočeš debate o religiji, vprašanj na temo religije pa malo morje.

Furbo ::

Ravno če nisi veren, ti verjetno posmrtni ostanki pomenijo več kot vernikom..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

papak ::

IMHO je vsaka svoboda - svoboda v okviru pravnega reda.

O tem cigavo je truplo pa bi se res, v primeru da to z zakonodajo se ni reseno, dalo debatirati. Mogoce status podoben kot ga imajo zadeve, ki se jih po zakonu ne sme skruniti (drzavni simboli npr., pa priznam, da ne vem ce tudi pri nas.) V vsakem primeru pa mora obstajati nek protokol za take ekstremne primere, kot v OP.

A bo za kej?

BigWhale ::

Aston_11 je izjavil:

Nočeš debate o religiji, vprašanj na temo religije pa malo morje.


Ne bi rad, da se debata razvije v religijsko vojno. Mogoce nisem dovolj jasno napisal.

Furbo je izjavil:

Ko ti bo kdo umrl in se bo neka budala spakovala ob njem, ti bo jasno.

So mi ze umrli in do trupla nisem gojil nekega posebnega spostovanja.

Furbo je izjavil:

Ravno če nisi veren, ti verjetno posmrtni ostanki pomenijo več kot vernikom..

Zakaj potem ceremonialna pokopavanja (v kakrsnikoli obliki) izhajajo iz verskih praks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

jype ::

Furbo> Ko ti bo kdo umrl in se bo neka budala spakovala ob njem, ti bo jasno.

Spakujejo se že ob živih.

Furbo ::

Jap, nihče ne more iz nas delati takih norcev, kot se lahko sami :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Spoštovanje mrtvih ni obveza. Je odločitev posameznika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PacificBlue ::

Kdo lahko casti koga in kaj vse lahko pocne nekdo v ime svoje vere?


Izkazovanje pripadnosti religiji ni problematično, dokler aktivnosti moralno, rasno ali kakor koli drugače ne prizadanejo kogarkoli.
Satanizem je specifična religija in dogmatizem. Je antiteza temu kar predstavlja krščanstvo. Pripadniki ne verjamejo v dobro in zlo.

Kdaj lahko dovolimo liberalno izbiro religije?


V vsakem primeru. Če ne, nimamo pravice govoriti o liberalnosti.

Je potrebno kaksno religijo prepovedati in ce prepovemo kaksno religijo, a smo potem res versko svobodni?


Ni problem v religijah, problem je v ljudeh, ker si stvari napačno interpetirajo.

Cigavo je truplo, ko clovek umre?


Od črvov v večini primerov.;)

Je truplo drzavno?


V vsakem primeru je družba v kateri posameznik umre, dolžna poskrbeti za to.


Po mojem je pomembno, da dejanja bilokatere religije ne prizadanejo čustva ali moralne vrednote ostalih.

So pa tudi primeri, ko je "skrunitev" mrtvega telesa vodila k pomebnim znanstvenim odkritjem..William Harvey, ki je odkril, da kri krozi po telesu je svoje ugotovitve pridobil s pomočjo mrtvega očeta in sestre.

goldenratio ::

Prvo tvoja analiza osebnosti (BigWhake);

-si pristaš in laični poznavalec borze, monetarne politike...
-trgoval si že na forexu
-nisi veren vendar v nekaj verjameš, kar pa nočeš poimenovati
-tvoja prednost v življenju je uspeh in moč
-rad imaš družino, vendar samo zato, ker predstavlja tvoj DNK, in če je tvoja družina v slabi luči si ti tudi v slabi luči, ne ljubiš bližnjih ampak ljubiš sebe in bližnje imaš samo za zrcalo v družbi
-..itd


Mrtve kot truplo ni treba spoštovati, spoštuje se "simbol", ki ga to truplo predstavlja....... primer; "če kdo prekriža "križ" pomeni, da je nasprotnik in se to ne dovoli v pravni državi, ker idejo diskrimitira".... tvoje vprašanje bi se glasilo tako " zakaj je narobe, če prekrižamo barvo na steni (križ), ki je samo element, spojen v molekulo, ki predstavlja snov na trdi površini stene"

Razumeš ???

P.S.... telo je samo radio, ki sprejema frekvence(zavest) in na podlagi svoje zmogljivosti, predstavi realnost tako kot je"

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Spoštovanje do mrtvih je moralno in etična zaveza, da ko bomo sami truplo, da bodo živi spoštovali naše dostojanstvo.

Brane22 ::

Furbo je izjavil:

Ravno če nisi veren, ti verjetno posmrtni ostanki pomenijo več kot vernikom..


V bistvu mi ne. Mrtvi kot taki mi ne pomenijo nič praktično.

AmokRun ::

Mrtve kot truplo ni treba spoštovati, spoštuje se "simbol", ki ga to truplo predstavlja.......

A simbol, ki ga truplo predstavlja, je pa treba spoštovati?

Brane22 ::

BigWhale je izjavil:


Zakaj potem ceremonialna pokopavanja (v kakrsnikoli obliki) izhajajo iz verskih praks?


Točno to. Slabo mi je blo ob preseravanju na Žalah.

BigWhale ::

goldenratio je izjavil:

Prvo tvoja analiza osebnosti (BigWhake);


Tole naceloma ni tema o meni, lahko pa odpres temo samo o meni in me tam analiziras, ce hoces. Sicer si pa zgresil v prav vseh alinejah tvoje analize. :)

goldenratio je izjavil:


Mrtve kot truplo ni treba spoštovati, spoštuje se "simbol", ki ga to truplo predstavlja.......


Potem je 'selfie ob truplu' od zgoraj omenjene satanistke popolnoma sprejemljiva zadeva. Se je pac slikala ob truplu. Al kako?

k4vz0024 je izjavil:

Spoštovanje do mrtvih je moralno in etična zaveza, da ko bomo sami truplo, da bodo živi spoštovali naše dostojanstvo.


Kaj bos pa naredil, ce te ne bodo spostovali po tvoji smrti? A bos prisel nazaj strasit? Se bos obracal v grobu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

goldenratio ::

Haha... glej tvoje vprašanje je že zadosti, da vsak psiholoh pove kdo si. A si star 12 let, da ne razumeš ali pa antisocialen tip brez družine (če je to žalitev, potem je vsaka vera žalitev, ker predvideva, kdo si in kam boš šel).

Čez čas (če se tema ne bo zaklenila" boš razumel), ker večja kršitev svobodnega govora, kot subjektivna prespektiva, admina ne more obstajati in admin, z mani ni šale... ali pač. Odvisno od pogleda na situacijo. hmmmm... in tvoj pogled na situacijo je večji kot od ostalih zato, te oznananim za verskega nestrpneža, ker sklepaš in "zaklepaš" teme na podlagi svojega pogleda na svet, ki v moji veri pomeni "greh".

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

Da ne bo kdo rekel da ni vedel, ko pride pred sodnika:

Skrunitev trupla
313. člen KZ
Kdor neupravičeno skrije, odnese, poškoduje, uniči ali kako
drugače oskruni truplo, del trupla ali posmrtne ostanke, se
kaznuje z zaporom do dveh let.

ShowDown ::

k4vz0024 je izjavil:

Da ne bo kdo rekel da ni vedel, ko pride pred sodnika:

Skrunitev trupla
313. člen KZ
Kdor neupravičeno skrije, odnese, poškoduje, uniči ali kako
drugače oskruni truplo, del trupla ali posmrtne ostanke, se
kaznuje z zaporom do dveh let.


Torej te na podlagi tega člena ne morejo kaznovati za selfie.

k4vz0024 ::

Lahko, če je dejanje z namenom sramotitve, zaničevanja, kar sodi pod "kako drugače oskruni truplo".

Janac ::

Ta oseba, ki umira je po vsej verjetnosti v mlajših letih, pomagala, se žrtvovala, da danes imamo to kar imamo. Zdi se mi na mestu pokazat nekaj spoštovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

black ice ::

k4vz0024 je izjavil:

Da ne bo kdo rekel da ni vedel, ko pride pred sodnika:

Skrunitev trupla
313. člen KZ
Kdor neupravičeno skrije, odnese, poškoduje, uniči ali kako
drugače oskruni truplo, del trupla ali posmrtne ostanke, se
kaznuje z zaporom do dveh let.

Uf, precej stroga kazen za kup em... trupla.

k4vz0024 ::

Nam je prof. razlagal, da ko je bil v funkciji sodnika, pa so obdolženci razkopali grob, jih je poslal na hladno brez kančka zadržka...

Je pa takšen pogled, da je to stroga kazen neupravičen. Konec koncev si vsak po smrti zasluži spoštovanje. Človek je delal, prispeval skupnosti, potem bi ga pa odvrgli kot kup smeti, pa še svoje bolne fantazije izživljali....jao. Moralni propad Slovencev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Janac ::

k4vz0024 je izjavil:

Nam je prof. razlagal, da ko je bil v funkciji sodnika, pa so obdolženci razkopali grob, jih je poslal na hladno brez kančka zadržka...

Je pa takšen pogled, da je to stroga kazen neupravičen. Konec koncev si vsak po smrti zasluži spoštovanje. Človek je delal, prispeval skupnosti, potem bi ga pa odvrgli kot kup smeti....jao.


Lepo napisano!

Se popolnoma strinjam.

goldenratio ::

Tisti, ki je umrl ne razmišlja o "spoštovanju", ker spoštovanje od zahrbtni, narcisovidnih, brez-hrbteničnih ljudi, je šala za umrlega (če se tega zaveda), zato kar koli naredite truplu umrlega se ne bo poznalo na njemu, ker že v življenju so ljudje (HH) naredili toliko škode, krivice, nesmisla.. da, se ne sekira...

če pa se mrtev človek (duša) sekira zaradi "norcev", potem ta duša ni vredna spoštovanja.... delajte z truplom, kar vam duša, da, ker vi in ne jaz nisem Bog (sila), ki bi vam govoril kar morate delati.

"življenje, je vožnja in, če tej vožnji, date vso dogovornost in težo potem bo ta vožnja "smrdela", če pa jo vzamete z lahka, potem bo ta vožnja samo izkušnja, ki vam da drugačen pogled nasvet"


P:S.... "mravlje gledajo na nas, kot bogove brez ritma in vzorcev, ker njihov oživčni sistem več ne more procesirati"............. tako gledajo "vesoljci/sile" na nas, ker naš 200 IQ, je za njih "mentalna prizadetost" in tako kot se mravlje ne zavedajo realnosti, tako se mi ne zavedamo naše realnosti......ampak nekdo pa se jo/ vsaj v večji meri kot mi ..........in že to je nekaj

Cervantes ::

Kaj pa v primeru, če jaz svoje posmrtne ostanke zapustim Inštitutu za anatomijo. Tam jih bodo po vsej verjetnosti razrezali (vaje pa to) in potem nekam zakopali - kar je skrunitev trupla brez debate.

Kako je v tem primeru s spoštovanjem?

solatko ::

Truplo - lepše posmrtni ostanki.
To je tema, kateri bi bila dobra predhodnica zgodovina pokopov in priprave na pokop, ter obredi povezani s tem. Vsako obdobje in vsak del zemlje ima na tem področju, drugačno zgodovino.
Nekje so trupla balzamirali in jih danes prodajajo na ogled - nemoralno, če to ne izhaja iz vzgibov do učenja, spoznavanja zgodovine.....
Cele kupe trupel, ob vsaki vojni masakrirajo, ne da bi kdorkoli trznil.
Nekateri so trupla celo jedli - ljudožrci.
Trupla sovražnikov so se na različne načine zlorabljala - koli, razčetverjanja, razsekavanja, metanja v jame......
Danes se vsaj v civiliziranem svetu, trupla sežge in nekaj ostankov konča v žari.
Vsak živ pa se lahko odloči, ali se bo njegovo telo uporabilo v zdravstvene, učne ali kakšne drugačne namene - to je edino etično.

Kar pa živi počno ob pokopavanju mrtvih je pa odvisno od navad, religije, prepričanja, želja pokojnega......

Sicer pa naj bi v civiliziranem svetu veljala pieteta do umrlega, njegovega spomina in njegovih ostankov.
Delo krepa človeka

Jst ::

Iz zvezdnega prahu sem nastal in v zvezdni prah naj se vrnem: Jaz hočem, da me zabrišejo v naše sonce, da moje ostanke odnese po celem vesolju.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Looooooka ::

Ali bi bilo tako dejanje zate sprejemljivo če bi bil to ti v komi in bi to počela baba, ki naj bi skrbela zate?
In zakaj si mrtvo telo ne zasluži večjega spoštovanja od ne vem...puranjega zrezka?
Nismo vsi verni in ne verjamemo vsi v to, da je duša tisto, kar je nekaj vredno...telo je pa samo neka glorified pločevinka.
Kaj pa v primeru, če jaz svoje posmrtne ostanke zapustim Inštitutu za anatomijo. Tam jih bodo po vsej verjetnosti razrezali (vaje pa to) in potem nekam zakopali - kar je skrunitev trupla brez debate.

Kako je v tem primeru s spoštovanjem?

V najmanj dveh filmih(jebat ga pri dokumentarcu si verjetno nihče ne bi upal) je bila posledica izključitev iz fakultete in to ravno zaradi nespoštovanja trupla.
Človek je dal telo v zdravstvene namene, da bi z njim pomagal drugim, ne pa zato, da bodo določene pizde z njim doživljale svoje fetiše oziroma jih uporabljale za zajebancijo.

Looooooka ::

Zakaj potem ceremonialna pokopavanja (v kakrsnikoli obliki) izhajajo iz verskih praks?

Ker so si ljudje stvari, ki jih niso razumeli do prihoda znanosti razlagali izključno z vero.
Jst tud veckrat recem "Jezus Kristus" kot pa pizda matrna...pa je to zgolj zaradi navade in okolice. Besedna zveza pri meni nima nobene povezave z vero. Pač...bolj "kulturna" kletvica.
Pa tko kot je bilo napisano.
Nevernikom telo pomeni več kot vernikom...ker v dušo ne verjamejo. In skrunitev oz zajebavanje s truplom je dejansko skrunitev osebe, ki je bila del njihovega življenja.
In je precej možnosti, da bi se nad takim dejanjem zgražali tudi če bi bil to sosed s katerim niso imeli dobrih odnosov...ker je zadeva precej neokusna ne glede na to, kakšna pizda je bil sosed.

tralala2 ::

BigWhale je izjavil:

Cigavo je truplo, ko clovek umre?


Družbeno... Soylent Green (tm)

black ice ::

k4vz0024 je izjavil:

Nam je prof. razlagal, da ko je bil v funkciji sodnika, pa so obdolženci razkopali grob, jih je poslal na hladno brez kančka zadržka...

Je pa takšen pogled, da je to stroga kazen neupravičen. Konec koncev si vsak po smrti zasluži spoštovanje. Človek je delal, prispeval skupnosti, potem bi ga pa odvrgli kot kup smeti, pa še svoje bolne fantazije izživljali....jao. Moralni propad Slovencev...

Zakaj je moj pogled na to tematiko neupravičen? Sem kje omenil, da si mrtvi ne zaslužijo spoštovanja? Ne dramatiziraj, prosim. :)

Potrebno se je zavedati tudi tega, da so mrtvi konec koncev - mrtvi - kar bomo tudi vsi mi enkrat.

max00slo ::

k4vz0024 je izjavil:

Da ne bo kdo rekel da ni vedel, ko pride pred sodnika:

Skrunitev trupla
313. člen KZ
Kdor neupravičeno skrije, odnese, poškoduje, uniči ali kako
drugače oskruni truplo, del trupla ali posmrtne ostanke, se
kaznuje z zaporom do dveh let.


Tole je zakon napisan, kot vsi ostali, da te poknjižijo in od tebe več ne bodo prejeli davkov temveč od tvojih potomcev, sorodnikov ki bodo krili za kakšne obravnave itd :P bullshit.

On topic - nisem veren, samo truplo mi ne pomeni nič. Smrt prav tako ne. Spomin pa ima vsak in spomin na umrlega, če ti je kaj pomenil, ga nosiš s sabo in ne določenem mestu pokopa, kjer je za 50€ sveč in cvetlic.

black ice ::

max00slo je izjavil:


On topic - nisem veren, samo truplo mi ne pomeni nič. Smrt prav tako ne. Spomin pa ima vsak in spomin na umrlega, če ti je kaj pomenil, ga nosiš s sabo in ne določenem mestu pokopa, kjer je za 50€ sveč in cvetlic.

Evoga, se strinjam.

k4vz0024 ::

black ice je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Da ne bo kdo rekel da ni vedel, ko pride pred sodnika:

Skrunitev trupla
313. člen KZ
Kdor neupravičeno skrije, odnese, poškoduje, uniči ali kako
drugače oskruni truplo, del trupla ali posmrtne ostanke, se
kaznuje z zaporom do dveh let.

Uf, precej stroga kazen za kup em... trupla.


Sorry, ampak ta tvoj stavek je zelo dvoumen...

AmokRun ::

On topic - nisem veren, samo truplo mi ne pomeni nič. Smrt prav tako ne. Spomin pa ima vsak in spomin na umrlega, če ti je kaj pomenil, ga nosiš s sabo in ne določenem mestu pokopa, kjer je za 50€ sveč in cvetlic.

Če bi umrl kdo od tvojih bližnjih in bi truplo slekli, zavezali štrik okoli nog in ga z avtom vlekli naokoli, ti to ne bi pomenilo nič? Ne verjamem. :D

clothes ::

Da je skrunitev trupla nedopustna še razumem.

Ni mi pa jasno od kod prihaja izraz "o mrtvih vse dobro".
OK, izraz sicer ni uzakonjen, vendar ga večinoma vsi upoštevajo.
Zakaj se ne spodobi krtizirati nekoga, ki je bil slab človek, ko enkrat umre.

Pithlit ::

k4vz0024 je izjavil:

Konec koncev si vsak po smrti zasluži spoštovanje.

Po kakšni logiki pa?
Life is as complicated as we make it...

fosil ::

Verske zapovedi pogosto pridejo iz praktičnih razlogov.
Trupla so lahko vir okužb in z neustreznih ravnanjem, sploh ob večji količini hitro pride do kakšne epidemije.
Skozi tisočletja se razne zapovedi potem lahko še nekoliko izkrivijo in koncu zadeva izpade nekoliko drugače, kot je bilo mišljeno na začetku.
Tako je!

dr.Akula ::

clothes je izjavil:

Da je skrunitev trupla nedopustna še razumem.

Ni mi pa jasno od kod prihaja izraz "o mrtvih vse dobro".
OK, izraz sicer ni uzakonjen, vendar ga večinoma vsi upoštevajo.
Zakaj se ne spodobi krtizirati nekoga, ki je bil slab človek, ko enkrat umre.

Se strinjam, ta fraza je tudi meni brez podlage, ker potemtakem je Hitler dober človek. Ne mislim zdaj s tem, da je vseeno da gre nekdo recimo naokoli širit neresnične govorice o pokojnem, ker se le-ta ne more braniti.

Meni so moralno oporečne stvari (nekatere bolj kot druge) npr.: slikati se ob truplu "kar tako" (primer iz članka), fizično skrunjenje pokojnega, skrunjenje groba... Niti ne toliko zaradi osebe same, bolj zaradi svojcev, ki jim je oseba ko je bila še živa nekaj pomenila, imajo nanjo lepe spomine in jo hočejo ohraniti v čim lepšem spominu. Verjetno se ni fino spominjati kakšne stvari ki ste jo počeli z babico, potem se pa zraven vedno še spomniš da je njeno truplo v mrtvašnici zlorabil nekrofil (vem da je ekstremen primer, ampak je pozno in se možgani počasi ugašajo :).
ni podatka

vostok_1 ::

Spoštovanje mrtvih nekako spada v kategorijo spoštovanja še živih ljudi, katerim je mrtvec "pripadal".

jacal ::

Če se ne motim, stara dobra Antigona ni bila še niti omenjena, čeprav so nam jo vsem servirali v šoli.

Phantomeye ::

A ni kardinal Rode nekaj govoril o ateistih in metanju umrlih staršev v smeti.

Sicer pa, kar se tiče mrtvih, ne morem mimo tistega 'o mrtvih vse dobro'. Mnogo ljudi so drugi pahnili v smrt na tak ali drugačen način, potem so jih pa objokavali. Čeprav čisto platonsko.

Drugače bi pa jaz z veseljem vsa trupla ustrezno predelal. Koliko uporabnih organov gre v zemljo, ker je svojcem bolj pomembno, da imajo nekoga za objokavat, namesto da bi komu drugemu rešili življenje.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

One owes respect to the living; to the dead one owes only the truth.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

Phantomeye> A ni kardinal Rode nekaj govoril o ateistih in metanju umrlih staršev v smeti.

Ja, ker pojma nima. Ateisti recikliramo.

Tear_DR0P ::

@BigWhale a tebe zanima zakaj je trenutno tako, kje so globji vzibi da je tako, al zakaj večina bolj glasnih forumašev meni da bi naj bilo tako?

upam da se zavedaš, da bodo odgovori pogojeni z omejenim razumevanjem teme. Tipičen forumaš tule je namreč omejen na Slovenske rimokatoliške običaje adaptirane za njegovo distanco do teh običajev. Mogoče je še kdaj kdo prebral kak članek ali videl kak dokumentarec na NG al pa Discovery, dlje nam pa pogled večini ne seže.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Tr0n ::

Kdo lahko casti koga in kaj vse lahko pocne nekdo v ime svoje vere?

Kaj ima pa spostovanje do mrtvega in njegove druzine, ki je utrpela smrt, veze z vero? It's pretty much common sense, se ti ne zdi?

Daliborg ::

Jest bi rekel da je to spet ena izmed človeških "MORALNIH" stvari. Pa vsi vemo da človek umetno določa kaj je to "moralno" oz. etično. Skozi zgodovino gledano je bilo obešanje moralno danes pač več ni, še dandanes je tako za ene države je usmrtitev moralna za druge pač ne. Če gledaš brez predsodkov so trupla pač gnojilo za zemljo in okolje za druga bitja, dokler ne dokažemo drugače.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

[D]emon ::

Eden od razlogov za tak shizofren odnos do posmrtnih ostankov je, po mojem mnenju, tudi distanciranje od same smrti kot dela zivljenja--v danasnjih casih je smrt postala klinicna zadeva, nekaj kar se dogaja v bolnicah, in le redko doma; je pa vsekakor vecji del mentalitete glede posmrtnih ostankov v Sloveniji pogojen s cerkveno kulturo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pogreb in cene

Oddelek: Loža
468851 (6177) Invictus
»

Vsi bomo darovalci organov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46457282 (44982) WarpedGone
»

Autopsy-obdukcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616260 (14700) stalker
»

Diamant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010675 (9222) destroyer2k

Več podobnih tem