» »

Posodobitev biosa (težava z navodili)

Posodobitev biosa (težava z navodili)

1
2
»

Hayabusa ::

Omenjeni bios update naredi sledeče:
Bios Update of the MS 7501 mainboard PCB 3.1.
The execution of the update optimises the speed of the CPU fan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

A si že resetiral bios.. ?
#brezpodpisa

Miha20 ::

mam black edition saj procesorju piše black edition,ko ses zamenu hladilnik sm vidu tko AMD 7750 Black edition, zamenu originalnega z artic ciling frezer in ima 150W hladilne moči

hojnikb ::

mea culpa. sem bil prepričan, da je locked multi. Either way. Si že resetiral bios ?
#brezpodpisa

Miha20 ::

hojnikb je izjavil:

A si že resetiral bios.. ?
nazadnje pred enim letom sm dau baterije za en dan ven. A morm še enkrat. Potrdu sm tudi v nekem programu na 2 jedra sam se ne spomnim kej je biu za en program

hojnikb ::

naredi to še enkrat.
#brezpodpisa

Miha20 ::

Sem ja uzdaj pravilno kaze bus speed tezava je glede nastavitve hitrosti ventilatorja in temperatur kaze 4,5'stopin celzija.

hojnikb ::

ignoriraj temparaturo, ker je pri amd itk vedno nepravilna, dokler se procesor orng ne zagreje :)
#brezpodpisa

Miha20 ::

zdj sm slucajno zagnal racunalnik z suport diskom in usb na katerem je gor bios bom posliku

Miha20 ::

Imam na izbiro boot hard disk in boot from cd room

Grizzly ::

Zdravo, ponovno! Glede na vsebino tvoje mape (32-bit in 64-bit) sklepam, da gre za program update neposredno iz windowsev. Sicer ni nemogoča zadeva, vendar kot sem omenil, ni ravno neki varna. Zaradi tega, kot je že nekdo omenil, pred flashanjem pojdi v safe mode. Kako to dosežeš? Ko vklopiš računalnik pritikaj F8, dokler se ne pokaže meni. Tam izbereš safe mode.

Prej pa ti seveda predlagam, da vseeno probaš program zagnat iz dosa. Za to boš rabil boot usb ključek, ki ga lahko narediš tudfi s programom "rofus". Ko ključek postane bootabilen, nanj odzipaj vsebino mape, ki si jo prenesel. Sledi restart (ključek pusti priklopljen) in če je vse ok, bi se računalnik moral "zbuditi" v dosu. Če ni ok, preveri boot nastavitve v biosu.
V primeru, da ne moreš bootat s ključka: nekateri biosi imajo možnost "try other boot devides" (ali kaj podobnega) ki mora biti omogočena. Namesto ključka lahko uporabiš tudi boot cd, vendar ti tega ne priporočam, ker ne boš mogel narediti backup biosa. Zakaj? Na cd ne moreš shranjevati, fat particije pa predvidevam, da nimaš.

Torej, najprej moraš priti v dos. Tam poskusi zagnati enega od programčkov... če prvi ne prime, probaj drugega. Če noben ne dela, potem je edina možnost update iz windowsev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grizzly ()

Hayabusa ::

Za flashanje iz dosa bi potrebowal "Afudos.exe".

Miha20 ::

Ko pritsnem f8 se pokaze modro okno in tam mam na izbiro neke usbje?

Kaj izberem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

Bol natančno odpre se mi ob pritisku en meni 3 piše USB drugo pa neki diski

Hayabusa ::

Prehitro pritiskaš f8.

Miha20 ::

Kdaj pa začnem pritskat pa kolikokrat. Pa na msi spletni strani sem iskal plato pa mi tri ven vrže ko odtipkam MS-7501 mi vrže 3 podobne plate. To pa piše pod pci ekspres MS-7501 VER: 3.1 N1996, rad bi namesiu novejši bios

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Hayabusa ::

Miha20 ::

http://eu.msi.com/service/search/?kw=MS... eko spletna stran, kje nej ugotovim pravo inditeto plate

Hayabusa ::

Ti imaš oem hofer/aldi mobo (aka medion).
Zanje msi ne nudi podpore.

Miha20 ::

aja to pa nism vedu

Naredim use isto kot na pusnetku in potem zaženem program a mora bit v kaki posebni mapi al kr na namizju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

eko da je procesor black editon

Miha20 ::

Frekvenca je spet na istem po reštartu računalnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Grizzly ::

Miha20 je izjavil:

aja to pa nism vedu

Naredim use isto kot na pusnetku in potem zaženem program a mora bit v kaki posebni mapi al kr na namizju?


Ja, tako kot na posnetku. Paziti moraš, da ne prehitro pritisneš F8. Ko se POST postopek konča, začni pritiskati. Kam boš shranil program pa ni pomembno, lahko ga tudi v namizju pustiš. Sicer sem malo pobrskal za program (upam da je enak kot tvoj) in našel navodila za uporabo, ker tista so res nekoliko nerazumljiva. Link: http://www.ecs.com.tw/extra/flashutl/af...

Miha20 ::

f8 potem neprime pritiskat ga začnem po napisu amerikan megatrends

Lahko kje aktiviram to funkcijo ko je računalnik zagnan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

k win 8 tud nima tist d morš enter prtisnt, če se računalnik nepravilno zaustavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

Grizzly je izjavil:

Miha20 je izjavil:

aja to pa nism vedu

Naredim use isto kot na pusnetku in potem zaženem program a mora bit v kaki posebni mapi al kr na namizju?


Ja, tako kot na posnetku. Paziti moraš, da ne prehitro pritisneš F8. Ko se POST postopek konča, začni pritiskati. Kam boš shranil program pa ni pomembno, lahko ga tudi v namizju pustiš. Sicer sem malo pobrskal za program (upam da je enak kot tvoj) in našel navodila za uporabo, ker tista so res nekoliko nerazumljiva. Link: http://www.ecs.com.tw/extra/flashutl/af...


Je dovolj dovolj da se držim samo teh navodil?

Grizzly ::

Če je tvoj program identičen, kot je opisan v navodilih, potem ne vidim razloga, zakaj navodila ne bi bila dovolj. Nisem probal, tako da ne morem 100% potrditi. Vseeno pa obstaja določeno tveganje, tako da se moraš, dokler je še čas, vprašati ali je vredno tvegati.
Ena od možnosti je tudi, da računalnik odneseš nekam na servis in jim poveš v čem je težava. Če je že potrebno updatat bios, bi to lahko opravili oni... če bi šlo kaj narobe, je to njihova odgovornost. Vprašanje je samo, koliko gre zaupati serviserjem.... sem imel že primer, da so rekli, da to ni možno popraviti, pa sem nazadnje sam usposobil.

Miha20 ::

danes probal zatakne se že ker ne najdem datoteke s končnico rom, k kaže v navodilih. Lahko samo poskusim s msiije strani bios prenesem za to plato?

dejansan ::

pa si probal kar iz windowsov posodobiti bios?
dejansan

Miha20 ::

Ja, pa negre ker v mapi ni nobene koncnice rom , pogledal v obe mapi

trojnis252 ::

Če boš slučajno kaj poštimal prosim napiši ker imam isto matično in od mediona comp ter tudi ne morem overclockat.

Miha20 ::

Ok spremlaj temo a frekvenco pa mas ok? Ce mam vito gor dej kej druzga win 8 deloje tekoce vista mi je stekala da ne omenjam.

Hayabusa ::

Winsi v safe mode, v medion mapi imaš en *.bat, poženi ga.

Miha20 ::

Tesko sem v cmd vnasal neke ukaze da bi priklical funkcijo nazaj a brez uspeha k win 8 v originalu nima te funkcije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

trojnis252 ::

Miha20 je izjavil:

Ok spremlaj temo a frekvenco pa mas ok? Ce mam vito gor dej kej druzga win 8 deloje tekoce vista mi je stekala da ne omenjam.

Procesor imam Phenom 9650 deluje na 2,3GHz že od začetka, nobenih problemov, imam pa win7 trenutno.

Miha20 ::

Pol mas tezave samo z navijanjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

trojnis252 ::

Miha20 je izjavil:

Pol mas tezave samo z navijanjem?

Ja, v biosu ni opcije za navijanje, z raznimi programi (setfsb, clockgen..) se pa tudi ne da.

Miha20 ::

Overdrive pa procesor mora bit black edition.

Miha20 ::

Še zmeraj nevem kje nej nahdem datoteko s končnico rom
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490420153 (3792) jedateruk
»

Windows 7 problem pri nalaganju

Oddelek: Operacijski sistemi
251145 (1017) Han
»

Težava niprave frekvence procesorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1028573 (7323) Miha20
»

Kako oz. s katerim programom nadgraditi BIOS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
887289 (6747) mtosev
»

MSI želi odpisati BIOS, prihaja UEFI (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
7718775 (16220) Jst

Več podobnih tem