» »

Težava niprave frekvence procesorja

Težava niprave frekvence procesorja

«
1
2 3

Miha20 ::

Imam težavo procesor mi noče delat na 2,7 mhz ampak samo 2,2 mhz pa imam multipiler na 13,5
imam pa procesor Atholm 7750 BE.
In tudi HT multipiler mam na 9 (1800mhz) in je 1500mhz. V čem je tažava?
imam 32 biten sitem
  • spremenil: Miha20 ()

SuperVeloce ::

S katero aplikacijo preveriš takt procesorja (poskusi cpu-z)? Možno je, da zaradi kakšnega power managmenta (cool 'n quiet) napačno prikaže zadevo ob neobremenjenem procesorju. Ne vem pa, če se v tem primeru HT tudi throttla, nisem nikoli imel teh procesorjev doma za dalj časa.

V nasprotnem primeru (torej uporabljaš cpu-z) imaš verjetno bus speed prenizek. Moral bi biti 200.

Zgodovina sprememb…

Miha20 ::

Bus speed imam: 169Mhz
Kje ga pa nastavim na višjo frekvenco?
Tudi kodam v turbo način imam 2,2 Ghz

Aja malo sem zgrešil temo ups

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

SuperVeloce ::

Najbolje, da stvar nastaviš v BIOS (ob zagonu računalnika se vstopi v nastavitve s tipko delete ali F2). Tukaj ima vsaka osnovna plošča zadeve malo drugačne, ponavadi imaš te nastavitve v prvem podmeniju. Bi morala zadeva najbolje delovati brez kakršnegakoli turbo načina, vse nastavitve na avto (ram množilnik, napetosti, ...), cool'n'quiet vključen... takrat lahko brez skrbi dvigneš bus na 200

Miha20 ::

Nikjer ne najdem tega. uteh nastavitivah sm šu pogledat pa nič nisem najdu

amigo_no1 ::

Katera MB ?

Miha20 ::

Ja nič niti mutiper ne nič ne voltaže

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

amigo_no1 ::

MB = motherboard
Če imaš gigabyte. Ctrl+F1 ko prideš v bios.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Miha20 ::

Nevem kaj imam sam piše american megatronis V02.65
ta bios imam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

A mi lohka pošlete za use korake to tega slike ker ne najdem

SuperVeloce ::

bios je american megatrends ja... ampak amigo_no1 je želel proizvajalca in model osnovne plošče, tako se lahko poišče kakšen screenshot.
Če bios ne ponuja teh nastavitev, potem ima mogoče proizvajalec kakšen program za navijanje kar iz windows sistema.

Miha20 ::

A veš za kakšen program bios sm cel preiskal pa ni nikje
kaj pa amd overdrive s tem progremom navija procesor za memory pa nezmam štelat mam pa ene bus noter pa nevem zakaj je sploh namenjeno.

Bios posodobim?

Računalnik je medion

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

http://www.medion.com/ms/aldi/md8398/uk... tuki so vsi podatki o računalniko

Po forumih sem zbral da je verjetno MSI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

SaXsIm ::

Sej verjetno nočeš slišati tega, ampak osebno bi ti resno odsvetoval navijanje računalnika, ker kot izgleda, ne poznaš niti osnovnih stvari.
SaXsIm

Miha20 ::

nočem navijat sam v normalno stanje dat da bo procesor na 2,7 Ghz ne pa 2,2

Pa še nov hladilnik sm mu kupu procesorjo zdaj ga pa zebe max 20 stopinj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

krispe ::

Nastavi FSB na 200, pa bo delalo normalno.
200*13.5 = 2700Mhz

Lahko samo klikneš "load optimized defaults" ali kako pač ima tvoja matična, pa bi moglo vse nastavitve nastavit na privzete, tudi FSB na 200.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Miha20 ::

Je nastavila sam potem se jewindow 5kat zaporedoma sesu takoj potem je pa windows use naisto dau kolk je blu prej.
A obstaja mogoče kakšen program za FSB nastavit

No treba k računalničarju

A slučajono HT na ful a je blo zarat tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

Nameravam sestavit nov računalnik pa nevem če je tu dobr k ma AMD kma zravn procesorja itergrerano grafično kartico

SuperVeloce ::

integrirana na AMD je praviloma zmoglivejša od intelovih. Če le občasno kakšno igro poženeš, je dobra izbira. Kot je rekel krispe, pojdi spet v BIOS in izberi "optimized defaults". To zagotovo ne more vplivati na zagon windows, prav tako windows ne more dostopati ali spreminjati teh nastavitev. Če se je po parih zagonih stvar nastavila nazaj na 2.2ghz (je mogoče ob zagonu kdaj kazalo 2.7?), bi lahko kvečjemu pomenilo, da ima bios kakšne "varne" nastavitve zaradi nestabilnega računalnika.

Zgodovina sprememb…

Miha20 ::

Ja sam potem ko sem to storil sem pr vindowsi mogu dt restore k sm ddau priuzete nastavitve pa nevem zakaj
Prec ko sm šu pogledat je blo 2,2

Matična je pa najbrž MSI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

SuperVeloce ::

očitno pri tej osnovni plošči nisi edini s temi težavami, po prvih branjih je zgleda potreben update biosa.

Kar se druge ideje tiče... zaženi task manager (ctrl+shift+esc) in poglej koliko jeder ti kaže graf (pod zavihkom performance)

Zgodovina sprememb…

Miha20 ::

2 jedri navečja hitrost 2,7 sam to mi tudi kaže ko ga navijem na 3ghz

SuperVeloce ::

o kakšni hitrosti ti govoriš? tukaj ne izpiše hitrosti. zgledati bi moralo takole

Miha20 ::

ja sej zgle takole

jaz mam malo drugače k mam windows 8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

Kako se pa posodobi bios bi dau jz enmu da bi mi posodobu

govorim o hitrosti procesorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

SuperVeloce ::

Zgleda so problemi s tem biosom. Verjetno bi moral odpret stranico in pogledat točen model osnovne plošče, najti bios in ga nadgradit. smotano delo, rahlo tvegano, razen pri določenih dobrih proizvajalcih (gigabyte, ...)

za vsak slučaj poskusi prisilno nastaviti na 2 jedra. v search bar (v metro) napiši msconfig, potem klikni boot zavihek in advanced opcijo
obklukaj in nastavi na 2 jedra. potem restartaj

Miha20 ::

Bios za nadgradnojo sem našel pri medionu sem odtipkal številko računalnika in mi je posodobitev biosa vrglo ven in še precej drugi posodobitev

http://www.medion.com/si/download.htm S/N:14637010030020 pa poglej če je to to

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

Mi prevedeš k google ni strokovnajak za prevajajnje: Bitte verfahren Sie nach dem folgenden Schema:

1. Entpacken Sie die heruntergeladene Datei in ein von Ihnen gewähltes Verzeichnis auf der letzten vorhandenen Partition (z.B. FAT Partition D:)

2. Anschliessend starten Sie den Computer mit Hilfe der "Medion Application & Support-Disk".

3. Im MS Windows CD-ROM-Startmenü wählen Sie "Von CD-ROM starten" und daraufhin im Support-CD Startmenü "MS-DOS Eingabeaufforderung".

4. Nun wechseln Sie in den Ordner mit den von Ihnen entpackten Dateien, der sich nun auf Partition C: befindet und starten die Datei autoexec.bat

5. Das Update wird nun ausgeführt.

6. Abschliessend führen Sie nur noch einen Neustart aus und der Vorgang ist beendet.

Bitte berücksichtigen Sie, dass sich einige Bios Werte im Anschluss an das Update verändert haben können. Deswegen sollten Sie stets Ihre wichtigsten Parameter vorher notieren.

Hinweis:
Zum Entpacken der heruntergeladenen Dateien klicken Sie bitte auf die Schaltfläche "Extract". Die Dateien werden in den unter "Folder" angegebenen Ordner entpackt. Wenn dieser Ordner nicht vorhanden ist, wird er erstellt.

Wichtig:
Für eventuellen Datenverlust, sowie Fehler an Hard- oder Software, die aufgrund der Ausführung des Updates auftreten, übernimmt die Medion AG keinerlei Haftung. Dies erkennt der Kunde bei Ausführung des Updates an.

Miha20 ::

Kaj na obklukam v boot advecet opciji d ne bom kej zafrknu

amigo_no1 ::

Miha20 ::

Ne prevede čist nezastopm
a drgač pa je ta bios taprav
Pa kaj nej tm obklukam

SuperVeloce ::

Tukaj je vsekakor dokaj star bios gor. Navodila so za nadgradnjo ob zagonu. Vidim pa, da ima možnost nadgradnje tudi v windows sistemu (je zraven datoteka).


V advanced obklukaj number of processors, s tem lahko izbiraš med 1 ali 2 jedroma.

amigo_no1 ::

Bios Update
3.0D

bio7501v30.exe

potem ko exe poženeš in razpakiraš, notri sta 2 mapi, (32bit in 64bit).

First Unzip the downloaded file into a directory of your choice on the last existing partition (eg FAT partition D :)

Second Afterwards restart your computer using the "Medion Application & Support disc".

Third The MS Windows CD-ROM boot menu, select "Run from CD-ROM" and then in the support CD start menu "MS-DOS Prompt".

4th Now change to the folder containing the extracted files you have, now on the C: partition is located and run the file autoexec.bat

5th The update will be executed.

6th Finally, run only a restart and the process is completed.


Note:
To unzip the downloaded files, please click on the "Extract". The files are unpacked in the "Folder" specified folder. If this folder does not exist, it is created.

important:
For any loss of data, and errors in hardware or software caused by the execution of the update, we don 't accept any responsibility. The customer agrees to by executing the update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Miha20 ::

Sm ga restartav in kaj zdaj kaj je naprej razpakiram al kako

amigo_no1 ::

Prvo dobro preberi navodila !
Imaš "Medion Application & Support disc" ?

Miha20 ::

Ja se mi zdi da je na podstrešju še nejekje

freesty ::

Ja na podstresju ti nic ne nuca, pejt ga poiskat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Miha20 ::

sej ga grem ga že iščem

SuperVeloce ::

Miha20 je izjavil:

Sm ga restartav in kaj zdaj kaj je naprej razpakiram al kako

Torej po nastavitvi na 2 jedra si restartal in pogledal frekvenco v cpuz? Stvar še vedno ni ok?

Drugače ja, če boš delal po navodilih, boš potreboval cd.

Lahko mogoče pogledaš, katera od teh treh modelov je pravzaprav tvoja?

amigo_no1 ::

Tu imaš posnet bios update za nek medion prenosnik:



Čeprav kakor sedaj gledam "flash.bat" bi moral flashati kar iz winsev:
Afuwin.exe A7501MLN.30G /p /b /n /c /L0 /reboot



How to use Afuwin Flash Utility? - ECS
http://www.ecs.com.tw/extra/flashutl/af...

http://www.asrock.com/support/BIOSUI.as...

AFUWIN.EXE, UCORESYS.SYS, UCOREVXD and UCOREW64.SYS: These are the Flash Memory Writer utility that updates the BIOS to the programmable flash ROM chip on specific model.
...
...
This utility works in WindowsŸ XP, WindowsŸ XP 64 bit, WindowsŸ Vista™ And WindowsŸ Vista™ 64 bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Miha20 ::

Ne najdem

kaj pa bi rabil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

SuperVeloce ::

eh mislil sem, če bi si naložil kakšen novejši bios. ampak bo ta iz medionove strani tudi ok, dokler reši zadevo. preberi kar ti je amigo_no1 napisal glede windows aplikacije za flashanje

Miha20 ::

kje se pogleda kmen piše samo MS 7501

Kako s windowsa

A pa bo useeno dobro čeprav mam windows 8

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

amigo_no1 ::

Za začetek poglej zadnje linke.
https://slo-tech.com/forum/t549011/p384...

Si že uspel priti v bios ? Poslikaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Miha20 ::

Kako mora naložiti bios a tako kokr je na posnetku. sam neupam v to stvar

Miha20 ::

http://www.ecs.com.tw/extra/flashutl/af... a potem je to prek windowsa

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

Miha20 ::

amigo_no1 je izjavil:

Tu imaš posnet bios update za nek medion prenosnik:



Čeprav kakor sedaj gledam "flash.bat" bi moral flashati kar iz winsev:
Afuwin.exe A7501MLN.30G /p /b /n /c /L0 /reboot

A potem nadgradm kar windowsa?

How to use Afuwin Flash Utility? - ECS
http://www.ecs.com.tw/extra/flashutl/af...

http://www.asrock.com/support/BIOSUI.as...

AFUWIN.EXE, UCORESYS.SYS, UCOREVXD and UCOREW64.SYS: These are the Flash Memory Writer utility that updates the BIOS to the programmable flash ROM chip on specific model.
...
...
This utility works in WindowsŸ XP, WindowsŸ XP 64 bit, WindowsŸ Vista™ And WindowsŸ Vista™ 64 bit
A potem nadgradm kar windowsa? http://www.asrock.com/support/BIOSUI.as... sem prebral torej čist izi če gre windowsa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha20 ()

amigo_no1 ::

Kako mora naložiti bios a tako kokr je na posnetku. sam neupam v to stvar

Sem lepo napisal:
Tu imaš posnet bios update za nek medion prenosnik:

Yt video.

DL bioe1210.exe iz tega yt, notri je "EAFUDOS.exe", torej v tem primeru delaš preko dosa:
http://www1.medion.de/downloads/index.p...


Ja, kar v winsih boš moral flashati.
Vprašanje seveda, kako bo šlo skozi 8-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Miha20 ::

Kako upravšanje kako bo šlo skozi ?

SuperVeloce ::

malo te heca :)). Pač moraš se zavedati, da pri flashanju nekaterih proizvajalcev plošč je vedno prisotno vsaj enmal tveganje.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj vemo o napadih Spectre in Meltdown na procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9133648 (28143) D3m
»

Nadgradnja Biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
343767 (2074) BivšiUser2
»

Posodobitev biosa (težava z navodili) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
888798 (7810) Miha20
»

msi ms 7800

Oddelek: Strojna oprema
112206 (1602) Dito
»

Kako oz. s katerim programom nadgraditi BIOS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
887328 (6786) mtosev

Več podobnih tem