» »

Napaka banke - imam možnost povračila?

Napaka banke - imam možnost povračila?

mikrosoftic ::

Situacija:
Pridem na bencinsko črpalko, natočim gorivo. Ker mi zmanjka nekaj malega gotovine, hočem plačati s kartico maestro. Transakcija zavrnjena, razlog: prenizko stanje na računu. Najprej pomislim na zlorabo kartice, stanje bi moralo namreč biti okoli 400 €. Pri uporabi kartice sem sicer previden ampak sem jo uporabljal zadnja dva meseca na relaciji od Belgije do Makedonije. S prijaznim prodajalcem se dogovorim, da grem na bankomat ali da nekdo od domačih pride z gotovino. Na bankomatu preverim stanje in šok: stanje je -114 € s tem, da namenoma sploh nimam možnosti limita! Ura je pol sedmih zvečer, banka zaprta, elektronske/telefonske banke nimam, na klicnem centru nudijo samo preklic kartice. Pokličem žlahto na pomoč in poskusim še enkrat srečo na bankomatu - naenkrat je stanje pravo! Uredim pri črpalkarju, odpovem žlahto, spijem kavico, da se pomirim in odpeljem.

Vprašanje:
Da mi moja banka onemogoči plačevanje in pobere 500 € z računa, tudi če samo za četrt ure, je zame kraja. Se motim? Imam listek (izpis stanja na računu) z navedenim negativnim stanjem in izpis s pozitivnim stanjem po petnjstih minutah. Resno razmišljam o obisku advokata - eno je da izpadem budala, ko ne morem plačati nafte, drugo, da zamujam, tretje pa da kličem na pomoč pol sorodstva. Ali imam z izpiski v rokah možnost, da pri banki dosežem povračilo in ali ima smisel hoditi k advokatu? Ima kdo podobne izkušnje?

Imena banke ne bom pisal, povem samo, da ni slovenska.

Hvala

b00mer ::

Nisi edini get over it

Matek ::

Dvomim, da lahko kaj dosežeš, če nimaš dokazov za neko oprijemljivo škodo, ki je pri vsem skupaj nastala.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Nikonja ::

Če bi bili v USA mogoče bi nekaj dobil, pri nas, tudi če pride sploh do sodišča bo trajalo najmanj 2-3 leti in ti cel čas morač plačat odvetnika. Če ti denar ni problem, cajta imaš.... kar naprej, drugače pa kar pozabi !

Aston_11 ::

Budala boš izpadel, če boš zaradi tega obiskal advokata. Sploh ker te bo v štartu opalil za nasvet. Škode pa očitno nisi utrpel. Jo pa boš, ko boš začel hoditi okrog advokata.

Invictus ::

Kot da ne moreš preko elektronske banke preverit kam je šlo 500 EUR. Aja, ne moreš ker si prišparal 2 EUR/mesec ...

Banka sama nič ne pobere. Od nekod je dobila zahtevo da to stori ... In to se vidi v elektronski banki. Najbrž kaka izvršba ko nisi plačal kazni ...

Vsi prejšnji nasveti so samo bullshit, ker fantje nimajo pojma ...

Pojdi na banko in se normalno pogovori z njimi. Meni so še vedno vse probleme rešili ... V mojo korist.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikrosoftic ::

Hvala za dobronamerne nasvete o dragih advokatih.

Ali mogoče kdo ima izkušnje s podobno situacijo? Ali sta situaciji, ko denar je na računu,dostop do njega pa zaradi izjemnih okoliščin ni mogoč in moja situacija, ko denarja na računu ni, pa bimoral biti, enaki?

mikrosoftic ::

Invictus je izjavil:

Kot da ne moreš preko elektronske banke preverit kam je šlo 500 EUR. Aja, ne moreš ker si prišparal 2 EUR/mesec ...

Banka sama nič ne pobere. Od nekod je dobila zahtevo da to stori ... In to se vidi v elektronski banki. Najbrž kaka izvršba ko nisi plačal kazni ...

Vsi prejšnji nasveti so samo bullshit, ker fantje nimajo pojma ...

Pojdi na banko in se normalno pogovori z njimi. Meni so še vedno vse probleme rešili ... V mojo korist.



Hvala za konkreten odgovor in nasvet na koncu. Izvršbe ni bilo, vse račune imam plačane. Stanje na računu vodim sam zato ne potrebujem elektronske banke. Ne gre se za 2 EUR/mesec ...

Invictus ::

Ne vem katero banko imaš, ampak pri moji plačujem 7 EUR/mesec, pa imam

- elektronsko banko
- plačilo položnic brez provizije
- 3 položnice lahko plačam na šalterju brez provizije na mesec
- osebnega svetovalca (čeprav ne vem kdo je ;((, zgubil pošto ...)
- pa še nekaj bonbončkov, ki jih ne rabim


Ne bi delal reklame, lahko pa na ZS ...

In ne, omenjeni situaciji nista isti. Čeprav je prva v današnjih časih bolj neverjetna, lahko pa samo pomeni da imaš blokirana sredstva na računu zaradi suma kaznivega dejanja. Drugih opcij ni. Tvoja sredstva niso nikoli blokirana.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Hayabusa ::

sicer previden ampak sem jo uporabljal zadnja dva meseca na relaciji od Belgije do Makedonije

Zloraba in so kartico koristili do konca imho...

mikrosoftic ::

Invictus je izjavil:

Ne vem katero banko imaš, ampak pri moji plačujem 7 EUR/mesec, pa imam

- elektronsko banko
- plačilo položnic brez provizije
- 3 položnice lahko plačam na šalterju brez provizije na mesec
- osebnega svetovalca (čeprav ne vem kdo je ;((, zgubil pošto ...)
- pa še nekaj bonbončkov, ki jih ne rabim


Ne bi delal reklame, lahko pa na ZS ...

In ne, omenjeni situaciji nista isti. Čeprav je prva v današnjih časih bolj neverjetna, lahko pa samo pomeni da imaš blokirana sredstva na računu zaradi suma kaznivega dejanja. Drugih opcij ni. Tvoja sredstva niso nikoli blokirana.


Razumem, če mi banka blokira sredstva zaradi suma kaznivega dejanja ali izterjave. Nisem v nobenem prekršku, položnice so plačane, potrdila o plačilih so spravljena za primer težav. Za elektronsko bančništvo se namenoma nisem odločil. Možnosti limita sem se odpovedal, ker kartico precej uporabljam tudi v tujini in se bojim zlorabe. Zato mi ni jasno, kako je lahko stanje na računu v nekem trenutku negativno, čez 15 minut pa tako, kot bi mora biti (stanje na računu poznam do centa natančno). Nakazil ali odlivov ni bilo.
V tej situaciji si ne bi mogel pomagati z elektronsko banko, ali se motim?
Glede na to, da ne zaupam več svoji banki bi te res prosil, če mi sporočiš, na kateri banki si?
Hvala

Smilee ::

Nevem nič o tem zakaj je prišlo do tega ampak lahko povem, da na petrolu(preverjeno; mogoče lahko tudi na omw) odpelješ tudi, če ne plačaš goriva.

Daš osebno, da si prepiše podatke, ti izprinta nek obrazec in potem moraš v 24urah na kateri koli črpalki po sloveniji poravnat dolg. Prideš z tem obrazcem in plačaš in je stvar rešena.

Sem enkrat zamenjal denarnico ampak pozabil dat kartico notr. Pridem na petrol, povem, da nimam kartice, mi napiše ta obrazec, se odpeljem in potem enkrat kasneje plačal.

LJ4L ::

@Smilee Še nisem slišou za to... Bom enkrat probu :D

Lp

V-i-p ::

To drži. Tudi sam sem enkrat tankal s pozabljeno denarnico doma. Ni problema, zapiše podatke, registracijo pa ti pove, da pridi plačat v 24ih urah.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

miraldi ::

Smilee je izjavil:

Nevem nič o tem zakaj je prišlo do tega ampak lahko povem, da na petrolu(preverjeno; mogoče lahko tudi na omw) odpelješ tudi, če ne plačaš goriva.

Daš osebno, da si prepiše podatke, ti izprinta nek obrazec in potem moraš v 24urah na kateri koli črpalki po sloveniji poravnat dolg. Prideš z tem obrazcem in plačaš in je stvar rešena.

Sem enkrat zamenjal denarnico ampak pozabil dat kartico notr. Pridem na petrol, povem, da nimam kartice, mi napiše ta obrazec, se odpeljem in potem enkrat kasneje plačal.


Res je.


Se mi je že zgodilo, da sem pozabil bančno kartico doma ;((


Brez težav se je vse uredilo, plačal 3ure kasneje na lokalnem Petrolu :)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

shadeX ::

Invictus je izjavil:



Banka sama nič ne pobere. Od nekod je dobila zahtevo da to stori ...


Ja in potem je banka ravno zvečer spet dobila zahtevo da spet nakaže denar.

Get real.

Jaz bi bolj rekel, kakšna napaka na sistemu, za kratek čas.

HighBane ::

Z odvetnikom ne vem, če boš kaj rešil, morda če imaš kakega znanca za vprašat. Imaš vsaj dober dokaz.
Morda jezen email na banko, v smislu "kaj si mislijo", "bil sem tarča posmeha", "me je zelo prizadelo", "zelo se mi je mudilo", "sosed mi je novinar", "skoraj sem kartico preklical, zaradi suma kraje identitete"... Samo ne besno kozlarijo polno žaljivk. Morda ti ponudijo brezplačno vodenje za par mesecev. Ne bi bil prvi povprečnež, ki je dobil kaj, zato da se firma izogne negativni publiciteti.

shadeX ::

Pomoje banka nima nič pri tem. Ko so vmes računalniki, elektronika, tehnologija, nimaš kaj.

Je pa res da oni preverijo kaj se je dogajalo tisti čas in tebi kot komitentu mogoče dajo kakšno brezplačno vodenje za nekaj časa. Kar je rekel HighBane.

JanezH ::

Sem tako stanje že parkrat opazil na spletni SKB banki. Enkrat sem imel celo za kakega jurja € previsoko stanje, drugič prenizko,...

mikrosoftic ::

HighBane je izjavil:

Z odvetnikom ne vem, če boš kaj rešil, morda če imaš kakega znanca za vprašat. Imaš vsaj dober dokaz.
Morda jezen email na banko, v smislu "kaj si mislijo", "bil sem tarča posmeha", "me je zelo prizadelo", "zelo se mi je mudilo", "sosed mi je novinar", "skoraj sem kartico preklical, zaradi suma kraje identitete"... Samo ne besno kozlarijo polno žaljivk. Morda ti ponudijo brezplačno vodenje za par mesecev. Ne bi bil prvi povprečnež, ki je dobil kaj, zato da se firma izogne negativni publiciteti.


Saj ravno možnost imam za brezplačen nasvet pri odvetniku, sem pa dal vseeno vprašanje na forum, če ima kdo podobno izkušnjo, da vidim, če ima sploh smisel z glavo skozi zid.
Tankal sem na OMV in tam sem moral pustit avto na pumpi dokler ne plačam, prodajalec je bil korekten in je potem, ko smo uredili razložil, da imajo grozne probleme dobiti plačilo tudi, ko imajo osebne podatke. Bom poskusil, pa da vidim, kako se bo izteklo.

telexdell ::

mikrosoftic je izjavil:

...
V tej situaciji si ne bi mogel pomagati z elektronsko banko, ali se motim?
Glede na to, da ne zaupam več svoji banki bi te res prosil, če mi sporočiš, na kateri banki si?
Hvala

Na elektronski banki bi videl transakcije in vedel zakaj se ti stanja niso ujemala.
PS- sem pred časom z Mastercard kupoval preko splete in se mi je nato vsak teden bremenil račun za isti znesek. Na Bankartu niso imeli pojma, kaj se dogaja. Je pa potem mesečni znesek za poravnavo bil pravilen.

Drugače pa bankomati in POS terminali poslujejo preko bankarta in se lahko stanje na terminalu banke in terminalu bankomata razlikujejo.

PS- pred leti sem preko klika prestavil denar iz ženinega na svoj račun in takoj nato odšel na banko, da bi kupil USD. Tam na svojem računu nisem imel sredstev, na ženinem jih ni bilo več, bankomat pred banko pa je imel pravilno stanje. Dobro, da sva se z uslužbenko banke poznala in mi je na osnovi izpisa bankomata zamenjala SIT v USD (stvari urejal v petek popoldne, avion pa je letel v soboto zgodaj zjutraj).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

kixs ::

Po moje gre za nek rac. "glitch" in nikjer ni nic zabelezeno, vsaj tako, da bi uporabnik to lahko videl. Sicer pa lahko vedno gre na svojo banko in zahteva vpogled v vse transakcije.

Malcolm_Y ::

Tudi meni se je zgodilo podobno - ampak še v časih študija. Imel sem še točno jurja in sem hotel dvigniti sredi noči, pa je bilo stanje napačno (prenizko). Naslednjega dne je bilo OK, šel sem tudi po izpisek na banko, ampak tam nisem dobil pametnega odgovora. Po moje prestavijo dnar z računa na račun zaradi kakih obresti ali zaokroževanja centov ali kaj-vem-kaj. Če vsakemu komitentu vzamejo par centov se kar nabere, ljudje pa po navadi tega ne opazijo.

Odvetnik? Ha!

JanezH ::

telexdell je izjavil:

Na elektronski banki bi videl transakcije in vedel zakaj se ti stanja niso ujemala.


Ne bi jih, ker jih ni v takem primeru.

AndrejS ::

Maš pravico zamenjat banko.

St235 ::

Tožba in odvetnik v tem primeru nista dobra odločitev. Ker prva stvar, ki se od tebe v takšni situaciji zahteva, je da v civilnem postopku dokažeš škodo, ki je nastala. Te ni niti za 10€.
Edin pameten nasvet je da greš na banko in jim predstaviš situacijo, ter predlagaš da ti zaradi omajanega zaupanja in zapletev omogočijo kak bonus (brezplačno vodenje par mesece, elektronsko bančništvo, kreditna...)

D3m ::

Invictus je izjavil:

Ne vem katero banko imaš, ampak pri moji plačujem 7 EUR/mesec, pa imam

- elektronsko banko
- plačilo položnic brez provizije
- 3 položnice lahko plačam na šalterju brez provizije na mesec
- osebnega svetovalca (čeprav ne vem kdo je ;((, zgubil pošto ...)
- pa še nekaj bonbončkov, ki jih ne rabim


Ne bi delal reklame, lahko pa na ZS ...

In ne, omenjeni situaciji nista isti. Čeprav je prva v današnjih časih bolj neverjetna, lahko pa samo pomeni da imaš blokirana sredstva na računu zaradi suma kaznivega dejanja. Drugih opcij ni. Tvoja sredstva niso nikoli blokirana.


Si komitent Hypo banke >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zvezdica27 ::

pojd na banko k osebnem bačniku in jih vprašaj zakaj je blo to. Dobil boš, neverjetno, odgovor.

zz

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

Kot da ne moreš preko elektronske banke preverit kam je šlo 500 EUR. Aja, ne moreš ker si prišparal 2 EUR/mesec ...

Banka sama nič ne pobere. Od nekod je dobila zahtevo da to stori ... In to se vidi v elektronski banki. Najbrž kaka izvršba ko nisi plačal kazni ...

Vsi prejšnji nasveti so samo bullshit, ker fantje nimajo pojma ...

Pojdi na banko in se normalno pogovori z njimi. Meni so še vedno vse probleme rešili ... V mojo korist.


Predno začneš o dveh evrih ter kaznih

OP je napisal "Na bankomatu preverim stanje in šok: stanje je -114 EUR s tem, da namenoma sploh nimam možnosti limita! Ura je pol sedmih zvečer, banka zaprta, elektronske/telefonske banke nimam, na klicnem centru nudijo samo preklic kartice. Pokličem žlahto na pomoč in poskusim še enkrat srečo na bankomatu - naenkrat je stanje pravo! Uredim pri črpalkarju, odpovem žlahto, spijem kavico, da se pomirim in odpeljem.
"
Če bi bila izvršba/zamrznitev nebi čez pol ure bilo stanje normalno oz lahko normalno plačeval naprej..Pač zgleda nek glitch v sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Mufasa ::

Ta je sploh bosa da moras placevati za vodenje racuna, ce imas prilive vec kot 1000eur na mesec...tvoj dnar obracajo pa se placas jim za to. Tega recimo v Nemciji nima nobena banka, dokler imas redni priliv vec kot 1000e..zastonj net&tel banking,mastercard in vodenje racuna da se razumemo.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Furbo ::

Za božjo voljo na naših sodiščih pregovorno nihče ne dobi omembe vredne odškodnine za duševne bolečine in podobno, še če te za brezveze zaprejo za par let je komaj kaj. Za 15min napačnega stanja na bančnem računu bi verjetno dobil 1cent in pa si naredil za jurja stroškov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

wini ::

Pa sploh nevem kaj kompliciraš, greš na banko z obemi izpiski (za plus in minus na računu) pa naj ti pojasnijo kaj se je dogajalo.
Mogoče je imel bankart kako težavo pa se podatki niso pravilno prebirali.
Kakorkoli ti bodo na banki morali obrazložiti zakaj nisi moral plačati računa ko si imel še 400€ na računu ... če se te uslužbenka poskuša rešit na hitro s kakim se zgodi odgovorom zahtevaš vodjo enote!
Verjemi da si dandanes ne želijo da kak komitent zamenja banko zaradi takih zadev. Nadrejeni ne tolerirajo izgub komitentov in težijo maksimalno svojim podrejenim na šalterjih.

jalovec09 ::

Imel težave, banka že uredi, živi dalje na spisku sem potem imel zabeleženo napako in povračilo od banke.

Enterprise ::

Enkrat sem dvigoval na UniCredit Bank bankomatu, čeprav nisem pri njih. Sicer je bilo samo 20€, ampak ob koncu meseca je bil ta dvig na bankomatu zabeležen v dobro, namesto v breme. Pa tudi stanje se je zvišalo. Zanimivo, da se take napake dogajajo.

Invictus ::

Drugače za kartice skrbi Bankart in Banka Koper. Sploh ne banka kjer imaš račun.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139029 (2280) TrumpDonald
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106753 (25603) Vetrpiha
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451709 (28444) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710588 (8573) WildChild

Več podobnih tem