» »

RAMI

RAMI

reXor ::

OK gledal sem malo po formu in naletel na debato o ramih. Potem sem zasledil u Mlacomu Kingston HyperX DDR rame in v Jae-tu Corsair.

Imam plato nfoce2 od epox 8rda.
Nabavil bi sevda 2x256 (3500) ker imam dual DDR podporo...oz moja plata:>

Sedaj pa bi prosil za mnoge razlage in pa seveda ce se da tudi ker link do formov ali testov z navedenimi rami.

Hvala ze v naprej.

Lp

boštjan ::

Za corsair poglej novico na tej strani,tukaj pa maš test kingston_hyperx3500.Pa še bi se najdlo KAJ. 2 sticks Kingston HyperX PC3500 256MB running in dual channel DDR . No pa še sem najdo corsair3500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

reXor ::

Hvala...sedaj ko imam linke pa bi rad se malo o izkusnjah in vasih mislenjih.

boštjan ::

nimam izkušenj,a naj ti povem da so rami namenjeni za ekstremno navijanje,saj so tudi stestirani v ta namen.

pele-on ::

Več podatkov dobiš na naslovu navijanje.Vem pa da sta oba rama zelo dobra.

Jebiveter ::

OK, zdej pa dejte vi meni neki pojasnit!
Kot vecletni OCer vem in verjamem, da z visjim taktom RAMa/fsb pridobimo na propustnosti oz. posledicno hitrosti RAMa. V sinteticnih testih se to kar zelo pozna. Vsekakor je pomembno za navijalca, da rami zdrzijo visje takte ker je zal tako da se dosegajo najboljsi rezultati z sinhronim FSB/RAM delovanjem. V teoriji je torej jasno - visja frekvenca -> vecja prepusnost -> hirejse delovanje. Tudi sam se posluzijem teh pravil.
Mene pa zdej zanima koliko se prakticno pozna pri samem delu v real-lajfu razlika med DDR400 in DDR475 (tej stestirani moduli) 1GB?
Koliko se recimo pozna v obdelavi slike v Photoshopu, videa v Premieru, renderinga v 3DSju in Pro/E, pri pretvarjanju DVD-DivX, itd.?

Zanima me koliko je ta strasen bandwidh (3,5GB+) izkoriscen v vasih sistemih? Al gre tle zgolj za tekmo v OCju? (Itak...:D )
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

boštjan ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210410 (7211) celada
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382674 (1610) DimmniBurek
»

Corsair vs. Twinmos vs. Kingston

Oddelek: Kaj kupiti
151857 (1557) WhiteWolf
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308760 (6488) WhiteWolf
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024773 (16571) bodom

Več podobnih tem