» »

DOGe Coin

DOGe Coin

««
38 / 40
»»

Loocas ::

Da je trenutna, da bo kaj opazno šel gor (opazno pomeni recimo 100% ali več) manjša kot da strmoglavi.


Na podlagi česa?
Matev - najslabši troll vseh časov

M-XXXX ::

Na podlagi statistike.

Machete ::

Zakaj je pa samo 100% ali več opazno?
A če ti recimo zvišam karto za kino iz 10 na 12€ to ni opazno?
Meni se zdi tudi dvig za 4% opazen. 4K€ pri 100K je vseeno lep dodatek h glavnici.
Dajte se spustit in nehat razmišljati o 800% ipd.

M-XXXX ::

Zakaj je pa samo 100% ali več opazno?
A če ti recimo zvišam karto za kino iz 10 na 12€ to ni opazno?
Meni se zdi tudi dvig za 4% opazen. 4K€ pri 100K je vseeno lep dodatek h glavnici.
Dajte se spustit in nehat razmišljati o 800% ipd.


Zakaj?

z 2x280x na daj dobim v primeru rudarjenja LTC-ja 1.6$ na dan! Če rudarim 24h dnevno!!

Če gre cena za 4% gor se to spremeni na dobre 1.65$ na dan.

Z drugimi besedami dobiš dobrih 5centov dnevno več za investicijo ki znaša približno 600€ za grafične, ter 100€ za napajalnik ter vse kar pride zraven. Prav tako te elektrika za vse to stane dobre 3$ na dan. In zdaj mi razloži kako teh 4% naredi kakšno razliko? Prej je bila situacija totalno zanič, po teh 4% je pa isto.

Če gre zadeva za 100% gor je situacija še vedno zanič, je pa rahlo manj zanič. 3$ na dan pri grafah za 600€... jaz imam raje izklopljen PC v takem primeru...

Machete ::

In čemu si frustriran? Pri zneskih, ki jih omenjaš je čisto vseeno kakšno ceno ima LTC :)
Tisti ki je mislil da bo LTC ipd vsak mesec podvojil svojo vrednost je živel v oblakih in si žal zasluži trd pristanek.
Sam sem reskiral zgolj za eno grafo, in uporabil staro kišto, ki ni bila za nič drugega. Ko sem to poplačal sem dodal novo in tako naprej v tem vrstnem redu.
Priznam pa da sem največ denarja naredil na ebayu in bi zgolj na pravih borzah bil verjetno še vedno v minusu vsaj za eno grafo.
Pa ne mislim pametovat. Samo smotan mi je folk, ki na hitro obupa, postane zagrenjen in frustriran. Crypto pač ni vsak dan novih 100% na prejšnjih 100% dviga. To je pravljica ipred parih mesecov, da so kiti popapali malo sveže naplavljenega planktona.
Vsak ki je v crypto svetu malo dlje ali celo od začetka se z takimi nihanji sploh ne ubada in ve da je bilo novembersko stanje fikcija.
Vsi ki pa so po novem letu metali tisoče evrov za opremo, še te po možnosti sposojene in že v naprej v glavi šteli zaslužek pa so pač dobili čisto korektni šamar realnosti. Vsak je lahko preveril zgodovino cryto gibanj in dobil opozorila o riskantnosti. V naravi pa nam je, da raje upoštevano pozitivne in ugodne scenarije, ker imamo tako legitimnost za naše odločitve, kadar so te rizkantne.
Sam sem nekje vmes, a živim lahko dalje brez da bi trznil četudi pade LTC na 0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

M-XXXX ::

In čemu si frustriran? Pri zneskih, ki jih omenjaš je čisto vseeno kakšno ceno ima LTC :)

Jaz zgolj odgovarjam na post, ki se je glasil:

Edinemu stabilnemu profitabilnemu kovancu, ki ga lahko navadni smrtniki rudarimo - LTC

Kateri je seveda čista bedarija, LTC-ju se ne splača posvetit sekunde rudarjenja imaš na stotine kovancu ki so tudi po 10x bolj profitabilni, le malo se je treba znajdet in pogledat.

DejaVu ::

 Profitabilnost

Profitabilnost

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DejaVu ()

Machete ::

M-XXXX je izjavil:


Edinemu stabilnemu profitabilnemu kovancu, ki ga lahko navadni smrtniki rudarimo - LTC

Kateri je seveda čista bedarija, LTC-ju se ne splača posvetit sekunde rudarjenja imaš na stotine kovancu ki so tudi po 10x bolj profitabilni, le malo se je treba znajdet in pogledat.


Če imaš čas to spremljat in prilagajat naslove ter accounte na poolih. Če pa ti v dnevu znese zgolj malo počekirat če vse laufa, potem pa je tudi LTC, DOGE, WDC solidna izbira. In tiste kovance, ki misliš da bojo eksplodirali, raje kupiš.

M-XXXX ::

Če imaš čas to spremljat in prilagajat naslove ter accounte na poolih. Če pa ti v dnevu znese zgolj malo počekirat če vse laufa, potem pa je tudi LTC, DOGE, WDC solidna izbira. In tiste kovance, ki misliš da bojo eksplodirali, raje kupiš.

Če nimaš časa/ se ti ne da greš na multipoole pa služiš po 2-3x več z čisto nič dela. Prižgeš in pozabiš. Ne greš pa majnat čisto nič od tega kar si ti napisal zgoraj.

2x280x:

LTC: 1.6$ na dan
Doge: 2.56$ na dan
WDC: celo 1$ na dan

DejaVu: kar je sicer res, vendar če imaš 100% v rentu mašino ali greš z ceno dol... ali je pa nimaš. Sicer res, da v času ko je nimaš kompeziraš z rudarjenjem česa drugega vendar vseeno, ni tako idealna sitaucja kot jo prikazuje graf.

Vikking ::

DejaVu je izjavil:

 Profitabilnost

Profitabilnost



Lepo vidit da multipool-om pada profitabilnost. Čas je že da zginejo (ok, seveda ne bodo). Zmeram več bo KGW-jev, Nfaktorjev, manj kovancev z random bloki. Samo kovanci ki imajo aktivno razvijalsko ekipo, lahko hitro prilagajajo kovanec novitetam. (tako bo tudi v prihodnosti, vidit porast različnih sprememb na kovancih). Kovanci ki so splavljeni samo za dump premine-e, pa bodo hitro likvidirani.
Verjetno bo za pričakovati, spremembe če bodo prišli scrypt asici, k izdelavi svojih "cgminerje-ev" ki bodo nekako lahko blažili masivno rudarjenje kovancev. V bistvu je bilo sedaj le pomembno da za par sto $ kupiš coingen kovanec, narediš premine in obrneš denar. Vedno več bo dela na samih specifikacijah, folk pa bo tudi bolj pozoren na to, ne na samo sliko kovančka in zanimivo ime.

Ja v bistvu, odkar je rahla kriza glede vrednosti valut, se bolje splača oddajati v najem. Kdor išče takojšni zaslužek.

amacar ::

Fluttercoin je prišel na bter (http://bter.com/trade/FLT_btc). Sem vesel, da sem ga minal prejšnji teden pri diffu 1.5-3, sedaj je že več kot 10. Se bo dalo kr dosti potegniti ven :D Dev je zagrižen, ima tudi nekaj novega POB (proof of block) oz. POT (proof of transaction), zato sem verjel vanj.

DejaVu ::

M-XXXX je izjavil:

DejaVu: kar je sicer res, vendar če imaš 100% v rentu mašino ali greš z ceno dol... ali je pa nimaš. Sicer res, da v času ko je nimaš kompeziraš z rudarjenjem česa drugega vendar vseeno, ni tako idealna sitaucja kot jo prikazuje graf.


Zakaj ni idealna? Točno takšna je, kot je prikazuje graf. Če si pameten, boš raje dal v najem, ker boš potegnil bistveno več (sploh te dni, +100% profit glede na multipoole). In ja, ta trenutek je rent mašin premalo, tak da če daš za ceno 0.009 (kar je +80% glede na multipoole) ti jo 100% rentajo.

Loocas ::

M-XXXX je izjavil:

Na podlagi statistike.


Definiraj prvo, kaj pomeni zate " da bo cena strmoglavila" in na podlagi uporabe katerih statistik?
Matev - najslabši troll vseh časov

Jst ::

>LTC je bil včerej v nevarnosti za 51% napad

Moja odprta tema, kjer je link, da sploh ni potrebno 51%, ampak 1/3: Kako zrušiti Bitcoin HOWTO

M-XXXX: Jaz sem pa mnenja, da če se bo Bitcoin uveljavil kot defakto glavna kriptovaluta, potem se bo tudi alternativa. Lahko bo to LTC, lahko kaj drugega.

Lahko da bo pa BTC umrl in se namesto njega uveljavila kakšna druga valuta, s podobno idejo, a drugačnim mehanizmom delovanja in drugačno matematiko zadaj.

Želje in poskusi, da bi se uveljavila "internet" valuta, obstajajo že vsaj od leta 2000. BTC je prvi večji fenomen.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Drugače pa je nekdo zgoraj napisal: nekaterim je kripto-svet hobi, nekateri vlagajo z željo po zaslužku.

Jaz sem kupil 3x 270 (notX) (+ 7950 v domačem računalu = 2MH/s) sredi januarja in investicija se mi je povrnila. Oziroma se mi bi dokončno*, če bi prodal narudarjene LTCje.

*Nekaj sem že prodal* in si nakazal na banko. Ampak to ni bila prava investicija, kjer bi pričakoval zaslužke, ampak bolj v smislu "teh ~480EUR ne bom pogrešal".

*Dobro tretjino sem si v bistvu povrnil.

Drugače imaš pa prav, M-XXXX. Z rudarjenjem trenutno komaj pokriješ elektriko.


---

Rig z 3x270 dela z 500W, imam ga v pisarni, kjer se teh 500W sploh ne pozna in ga imam na LTCju že odkar sem začel rudariti. Glede na trenutno profitabilnost še razmišljam, kaj bi naredil, a se bolj nagibam, da bi za nekaj mesecev "pozabil" nanj, doma pa razbremenil 7950. Tako bi LTC rudaril z ~1300KH/s, pa kar se bo nabralo, se bo in če LTC naraste vrednost v EUR, toliko bolje, če ne, shit happens.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

shadow1975 ::

Ali je potrebno onemogočiti grafiko na plošči ? Dodano imam kartico ASUS R9 280X, pa mi cgminer zazna GPU 0, ki deluje s 17kHash/s. Po tem predvidevam, da deluje samo preko integrirane grafične ? Ali je možno, da imam dodani dve R9 280X in da bi mi monitor deloval preko integrirane grafične, da ne obremenjujem obeh kartic.

jest10 ::

Na 280x rabiš imeti priključen monitor ali kabel z uporom.

shadow1975 ::

Priključil monitor na 280X, disablal interno grafiko. Sliko v Windowsih imam preko 280X, oa tudi v upravitelju naprav kaže samo 280X. Cgminer pa da samo 17k ven. Kaj še lahko storim ?

Siddh ::

Poskusi z GUIminerjem ali pa starejšo verzijo cgminerja, jaz sem tudi imel enake probleme na cgminerju 3.7.2., ampak na 270X


subby ::

morda nimaš SDK packa nameščenega ali pa imaš res prenovo verzijo cgminerja
namesti si "sgminer", ki je optimizirana verzina narejena posebej za scrypt minanje

shadow1975 ::

Inštaliral sem Cgminer 3.7.2. Bom inštaliral še SDK. Kaj sploh dela SDK ?

Zgodovina sprememb…

freesty ::

V petek dobil 2x 280x. A se splaca obdrzat to? Bo prisel kak nov algoritem? Al vrnem raje graficne?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Vikking ::

shadow1975 je izjavil:

Inštaliral sem Cgminer 3.7.2. Bom inštaliral še SDK. Kaj sploh dela SDK ?


Nastavitev v cgminerju imaš kakšno?

Drugače pa pogledaš platforme in kartice v cgminerju, da zaženeš ukaz:
-----
cgminer --ndevs
pause
-----
Ena platforma je integrirana grafika, druga pa so kartice na pcie-. Potem pa z ukazom --gpu-platform 0 "ali" 1 izbereš tisto na kateri so 280x kartice. Tako ti ne uporabi tiste na kateri je integrirana grafika. To pač je potrebno, kadar imaš vključeno še integrirano grafično.
Ampak če si jo v biosu izključil tako to ni več problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

shadow1975 ::

Evo še screen:

 Screen

Screen



Podatki iz sgminerja se ujemajo z GPU Tweakom ( stopinje, ventilator )

Trenutno je moja komandna vstica čist enostavna:

sgminer -o stratum-tcp://stratum.fast-pool.com 3002 -u xxxx.xxxx -p xxxx

Lahko poskusim še dodati drugo enako kartico v sistem, pa da vidimo.

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

intensity ti mora delat na 13 ti maš nastavljeno na 8
dodaj: --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-powertune -20

Tko na oko imaš gpu clock malo prenizek, mem clock pa občutno previsok. Nastavi to raje v cgminerju, kot pa preko afterburnerja. Probaj v cgminerju nastavit cca: gpu clock 1080 in mem clock 1500.

Poglej si konfiguracje od drugih za tvojo kartico. Glede okvirne nastavitve hitrosti gpu-ja in spomina. Potem pa sam z fino nastavitvijo optimiraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

shadow1975 ::

Viking hvala. Rešil problem z nastavitvami. 1,5Mhash/s z dvema ASUS r9 280x
Sedaj uporabljam naslednje nastavitve:

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 60
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 0
sgminer -o stratum+tcp://stratum.fast-pool.com:3002 -u xxxxxxx -p xxxxxx --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-powertune -20 --gpu-engine 1070 --gpu-memclock 1500 --temp-target 76 --auto-fan --gpu-fan 40-80 --temp-cutoff 90 --temp-overheat 85

Sedaj nastaja naslednji problem. Kartica št.2 se pregreva celo do 97°C, prva pa ostaja na varnih 75°C. Kartici sta v ohišju in med njima je razmaka 1,5 cm. Verjetno prva piha z vročim zrakom po drugi in se ta segreva. Je možna kakšna napaka v nastavitvah in ali se da nastavljat v SGMinerju posamezne kartice in kako. Še slika:

 Screen

Screen

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Kartica 2 se pregreva, ker nima dovolj hladnega zraka. Rabiš imet malo več kot 1.5cm med karticama.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Steinkauz ::

Podobno sitauacijo sm mel jst. Po 14ih dneh je crnila.
Pa je mela okol 92.
97 je vsekakor preveč.

Pci riser obvezno. Tista ki je nad drugo grafo dobi večino toplote in se full pregreva.
Zaenkrat probaj dat gpu fan na 100, če bo kej bolš

Vikking ::

Druga kartica dobi vroč zrak od prve. Rešitev je, da jo daš na riser in potegneš ven iz ohišja.

Lahko zmanjšaš memclock in gpu kartici ki se pregreva (pač bo dosegla manjšo hitros rudarjenja, dokler ne rešiš način boljšega hlajenja. Vse skupaj ločiš z vejicami v cgminerju.

npr primer: --gpu-engine 1070,1040 --gpu-memclock 1500,1100

Lahko jo tudi izklopiš: z ukazom -d 0 (ukažeš v cgminerju da se aktivira samo GPU 0) z - d 0,1 (pa vklopiš obe), če tega ne pišeš bodo po defaultu delale vse. To se drugače uporablja ko imaš več kartic in hočeš, da naprimer ena rudari na enem pool-u druga pa na drugem pool-u.

Pa poglej do koliko ti dovolijo kartice znižat voltažo (dokler se ne sesujejo), ker boš s tem precej znižal temperaturo in proabo elektrike. Sedaj ko si našel optimalne nastavitve TC, MEMclock in GPUclock, je čas za nižanje voltaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Vikking ::

sorry za dvojni post:
lahko tudi znižaš intenziteto, naprimer na 12, na kartici gpu1: -I 13,12

Z vejicami lahko prav tako posamezno urejša ostale nastavitve, kot je temperatura, tc, itd..

Drugače pa zaženi GPU-z program, pa poglej temperature vram-a. Ker so cca za 20 stopnij višje od procesorja grafične.

Drugače pa bi jaz omejil temp target na max 72 stopnij. Ker si že potem pri cca. 95 stopnijah rama. Ravno ta vroči zrak ki prihaja od vram-u, potegne ventilator druge kartice in je ne more dobro hladiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

coreli ::

Halo fantje, mam eno vprašanje za vas, če ker lahko pomaga. v čem je fora da če dam grafo na prvem slotu na riser 1x je ne prepozna. Poleg tega pa je še ne morem toliko undervoltat kot ostale pa še speed trotla malo.

Vikking ::

Uh premalo informacij, probaj:

- lahko da je previsoka temperatua vrama, pa avtomatsko kartica poskrbi za nižanje hitrosti.
- Priklopi monitor na njo, pa poglej če ti jo bo prepoznalo po resetu rač. Nekateri to rešujejo z "dummy plugi"
- znižaj TC, mogoče bo delovalo
- znižaj intenziteto, mogoče bo delovalo
- spremljal parametre grafične z programom, pa poglej kaj odstopa, mogoče ne deluje na 100%, temperatura previsoka
- odklopi vse ostale grafične, pa zaženi samo to na tem slotu, pa poglej kako deluje.

coreli ::

hvala viking , najbrž sem res dal premalo infosov, pa se nismo razumeli.
ne saj oba delata na 99 posto samo ena ta ko je monitor priklopljen ne gre undervoltat tolk ker pol zmrzne čez čas, drugač temperature pa to je vse ok :) khs, nekaj laufajo gor dol, medtem ko so pri ostalih pribiti.
.. rad bi samo dal na 1x riser pa mi noče prepoznat grafe zdaj mam 16x16x, mislim da grafa nima nič s tem ker sem pred tem že spobaval z drugimi pa je bila ista fora. Tudi če so dumy plugi bili gor ni prepoznalo ko sem reštartal..

Vikking ::

Windows? linux?
Kako ti pa kaj niha voltaža na tej kartici? imaša riserje z napajanjem?

Lahko v bios-u nastaviš slote na GEN1 oz. iz AUTO na x1 ? izklopi v biosu power management za pcie. Če je kaka opcija v biosu, da moraš vse PCIE slote aktivirati.

Mogoče bo treba "shorat" pine.

So pini vredi (niso skrivljeni oz. poškodavni), tako na pcie slotu kot na riserju?.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

shadow1975 ::

Še eno vprašanje. Rešim eno, pa se pojavi drugo :).

Glede riserjev, eni so navadni eni so pa z napajanjem. Kje bi se dalo videt, katere potrebujem za 280X.

jest10 ::

Če imaš več kot 2 kartice, potem z napajanjem. Za 1 ali 2 je vseeno.

shadow1975 ::

Pa še nekaj, za vse PCI-E (16x, 4x, 1x ) lahko uporabimo raiserje 1x na 16 x. Ali to drži ?

Machete ::

Ne nujno. Najverjetneje boš moral ožičiti riser ali slot.
(PRSNT#1/#2) so tisti pini, ki morajo imeti kontakt, da slot razume da je kartica vstavljena.
http://pinouts.ru/Slots/pci_express_pin...
Najbolje je da imaš za vse slote razen x1 kar tavelike x16 riserje.. Je najbolj sigurno.

Meni 8x slota ni uspelo povezati z x1-16x..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

MedoMan ::

Imam eno vprašanje. Ali je smiselno imeti večji I in hashrate, ker če znižam intenziteto se mi WU ohrani,kjub padcu hasha. Poraba in temperatura posledično pa padeta, kar je dobro glede na to da dnevi postajajo toplejši. Aja pa SHA3 se rudari.

MedoMan ::

popravek- work utility je tudi padel, le nekaj časa kasneje.

krneki0001 ::

coinex.pw je bil shekan, vsi walleti so spraznjeni. Bodo pokril iz svojih žepov vse izgube, trenutno pa še postavljajo vse skupaj nazaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kr?en ::

Vikking ::

MedoMan je izjavil:

Imam eno vprašanje. Ali je smiselno imeti večji I in hashrate, ker če znižam intenziteto se mi WU ohrani,kjub padcu hasha. Poraba in temperatura posledično pa padeta, kar je dobro glede na to da dnevi postajajo toplejši. Aja pa SHA3 se rudari.


WU je bolj pomemben od hashrate-a.

Medtem ko khash je sicer manj pomemben, a se ustali v nekaj minutah. Vendar lahko majhna sprememeba nastavitev:intenziteta, memclock in TC vplivajo/priazadanejo WU bolj, kot hashrate.

Napr: Si povečal ali zmanjšal TC, uspelo ti je pridobiti 10khashev, a je WU v povprečju upadel npr. za 50.

WU je odvisen precej od sreče najdenih deležev (in je dejansko opravljeno/sprejeto delo), ter je potrebno precej časa pustiti da mašina rudari, da sigurnovemo kakšen je v povprečju (vsaj 10ur nekje). Če WU dosega min. 90% hashrate-a je OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Buggy ::

Pri GPU miningu SHA-3 (s prirejenim/namenskim) cgminerjem to razmerje Hash/WU ni isto kot pri scrypt ...vsaj po mojih izkusnjah, ampak je WU v vec primerih dosti manjsi.

Vikking ::

Nevem kako je pri keecak, sha3, nscrypt-u.

Za scrypt pa velja WU min. 90% hashrate-a.

Jst ::

Kaj je z doge? Težavnost bo padla iz 890.21 na 222.55 (za -75.00%) čez 22ur...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Truga ::

Machete ::

Tu ni povedanega nič novega.

Truga ::

Res je. Ampak ocitno so ljudje sele zdej to pogruntal.

jest10 ::

Jst je izjavil:

Kaj je z doge? Težavnost bo padla iz 890.21 na 222.55 (za -75.00%) čez 22ur...

Uf bodo multipooli navlili
««
38 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108471555 (80286) Jagdpanter
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747126901 (64628) -žiga-
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414144 (12502) mmzzor
»

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
17645069 (37766) Machete
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815772 (12804) papasmrk

Več podobnih tem