» »

DOGe Coin

DOGe Coin

««
36 / 40
»»

Machete ::

Jaz sem Moon ponesreči prodal po 3sth.. Ampak očitno bolje kot po 1 .. :D
Drugače pa računam da se z FLAPom zna kaj zgodit. Trenutno je še 2-3 satošije.
Dev se kar trudi. Danes/jutri pride nov wallet z flappy bird igro integrirano .. :D - https://bitcointalk.org/index.php?topic...
Dodal pa v cirka treh tednih možnost menjave (nevem točno v praksi kako (ali tudi za druge valute..?)) znotraj denarnice.
Jaz ga bom kar še majnal tudi še kaj dokupil vmes. Za izgubit ni veliko, razen štroma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Evo FLAP ravno prišel na Cryptsy.
flap flap flap.. :D

mihco ::

Crypsy danes prvic "izgubil" sredstva. Opravil nakup, BTC sredstva odtegnjena, stanje pa nespremenjeno. Kako dalje? Ima sploh smisel pisati na support?

mihco ::

ocitno je support pomagal :) V 20min se je manjkajoca razlika pokazala.

mihco ::

mihco je izjavil:

ocitno je support pomagal :) V 20min se je manjkajoca razlika pokazala.

waw, support ticket resolved. Brisem eno(od 1000) crnih pik za cryptsy. Tako hitrega posredovanja pa se ne.
Makes me wonder...2dni so bila sredstva "zalozena", ko sem jih opozoril je zadeva resena v 20min. Ali sem v 1000 tradih se kje spregledal manjkajoca sredsta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

beback ::

Pozdravljeni imam par vprašanj:

- Zanima me kako je z izplačilom bitcoinov ?? oziroma ko prodaš bitcoine in si izplačas denar na svoj račun. Trenutno si mislim izplačati za okrog 500$ preko sepe, sedaj me zanima kako je z Dursom ? ali ima kdo kake izkušnje s tem? ali ste si že sami kaj izplačali, ali se moram samoobdavčiti? Se sploh splača za 500$ obdavčit ? Hvala za pomoč in odgovore!

MaterVola ::

Si prebral njihovo pojasnilo? Si to vrednost narudaril ali pritrgoval?

JamesBond ::

Kaj pa če nek drugo coin rudariš in z njim kupiš btc, je treba plačat davek potem?

Siddh ::

Ja


edi123 ::

kak bojo dokazali da si narudaro, daj lepo vas prosim no...pozabi na davek

Machete ::

Davčni ti dokazuješ, ne oni tebi. Drugač pa se ne sekiraj.. znajdi se in stay off the radar

FlyingBee ::

od kje ideja, da bo to davčni šlo v nos?

edi123 ::

Machete je izjavil:

Davčni ti dokazuješ, ne oni tebi. Drugač pa se ne sekiraj.. znajdi se in stay off the radar

pol pa tak. "mi nemremo njim dokazat" .vglavnem brezveze..

Vikking ::

FlyingBee je izjavil:

od kje ideja, da bo to davčni šlo v nos?


BS poroča DURSU (pač SEPA nakazila iz tujine, lahko jim je čudno veliko majhnih zneskov, ali nakazilo v večjem znesku). DURS lahko tudi BS te pozove za dokazila, ali se ukvarjaš z dejavnost oz. da upravičiš ta nakazila. Ko izjaviš da si jih pridobil z rudarjenjem/trgovanjem z crypto valutami. Jih samo zanima če si res samo trgoval oz. po njihovem bodo skušali stati na poziciji da si rudaril. Z izpisi borz dokazuješ, ali si obračal z trgovanjem, ali z rudarjenjem.

Glede na to da še nihče ne ve za nobenega (pač nihče še ni povedal), ki se je moral dejansko ukvarjati z BS ali DURS-om, niti ne vemo kakšno trdno stališče zavzema DURS. Vsekakor pa se bo treba pogajati.
Brez skrbi, prej ali slej bo nekdo imel opravka s tem.

In ja, DURS ima vse fizične in pravne osebe v centralnem računalniku. Verjetno pa ne vidijo direktno v transakcije TRR-ja fizičnih oseb. Tudi na slepo ne preverjajo fizične osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

FlyingBee ::

se mi je zdelo, da ne bo kar prezrto vse to dogajanje in transakcije

krneki0001 ::

Vikking je izjavil:


...
In ja, DURS ima vse fizične in pravne osebe v centralnem računalniku. Verjetno pa ne vidijo direktno v transakcije TRR-ja fizičnih oseb. Tudi na slepo ne preverjajo fizične osebe.


Ko bi ljudje vedeli, kaj vse ima durs in kako na slepo včasih preverjajo fizične osebe, bi se zgrozili. Durs ima vse tvoje podatke, tut kok si nazadnje dal za skret papir.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

FlyingBee ::

nizko plačilo za elektriko in 16000 pa že vsi vemo tudi zate

Machete ::

Če mene vprašaš, kar me sicer ne, je 16k v par mescih z par grafami in loto igranjem na kovančke bikov kakec. Teoretično sicer možno ampak z nakupi zraven in še to brez spodrsljajev.

krneki0001 ::

Machete, če bi dobro bral kaj sem napisal, bi videl, da je večinoma bil konkreten vložek denarja (4K€).
Rudarjenje je bilo in je še vedno samo postranska zadeva.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MaterVola ::

Hmm, ASIC za scrypt... http://hash-master.com/

Vikking ::

krneki0001 je izjavil:

Vikking je izjavil:


...
In ja, DURS ima vse fizične in pravne osebe v centralnem računalniku. Verjetno pa ne vidijo direktno v transakcije TRR-ja fizičnih oseb. Tudi na slepo ne preverjajo fizične osebe.


Ko bi ljudje vedeli, kaj vse ima durs in kako na slepo včasih preverjajo fizične osebe, bi se zgrozili. Durs ima vse tvoje podatke, tut kok si nazadnje dal za skret papir.



Ni res. Tudi za durs->zpiz vem da so v večini podatki enosmerni še zaenkrat. Prav tako mora imeti zaposleni razlog za vpogled in se fizičnih oseb sploh ne more prosto po prešernu preverjat. Niti nimajo kar-tako vsi na dursu dostopa do imena-priimka in davčne. Zelo zelo so omejili.

Če jim pa postaneš zanimiv (prijava od soseda, transkacije, bs, inšpekcija-vurs-za delo...) Potem pa začnejo preverbo in postaneš pod drobnogledom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Machete ::

MaterVola je izjavil:

Hmm, ASIC za scrypt... http://hash-master.com/


Tole je kakor sem bral legit. Se mi zdi da pa poraba sploh ni tako nedolžna. Vseeno se mi zdi malo veliko 1500EUR (štejem še vse pristojbine na dolarsko ceno) za 1,5MH. To naredite dve 280x..
Se je kdo že kaj v podrobnejše številke spuščal, sploh glede pozitive pri elektriki vs obična grafična kartica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

XIIT ::

Machete je izjavil:

Če mene vprašaš, kar me sicer ne, je 16k v par mescih z par grafami in loto igranjem na kovančke bikov kakec. Teoretično sicer možno ampak z nakupi zraven in še to brez spodrsljajev.


Če je teoretično možno, zakaj potem ne bi bilo izvedljivo v praksi?

Machete je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Hmm, ASIC za scrypt... http://hash-master.com/


Tole je kakor sem bral legit. Se mi zdi da pa poraba sploh ni tako nedolžna. Vseeno se mi zdi malo veliko 1500EUR (štejem še vse pristojbine na dolarsko ceno) za 1,5MH. To naredite dve 280x..
Se je kdo že kaj v podrobnejše številke spuščal, sploh glede pozitive pri elektriki vs obična grafična kartica?


V mojem primeru bi s 1500EUR poplačal dve 280X ter 12-13 mesecev elektrike, ki jo porabi računalnik ob minanju 24/7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

Jst ::

Iz tiste spletne strani:

Each Gridseed 300+ KH/S Asic Scrypt and sha miner x 5
...
L mode: Litecoin mining only (can mine any Script currency @7w)

Tako da če je to dobavljivo (in glede na povečevanje litecoin network hashpower* samo v zadnjem tednu iz 80GH/s na 140GH/s) in če za 300 KH/s porabi 7W, potem bye bye GPU mining.

In poplava rabljenih AMD kartic.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Vikking ::

Mogoče čez leto ali dve.

krneki0001 ::

Verticoin je začel naraščat in to zelo hitro. Bo treba par bitcoinov vložit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Loocas ::

Tako da če je to dobavljivo (in glede na povečevanje litecoin network hashpower* samo v zadnjem tednu iz 80GH/s na 140GH/s) in če za 300 KH/s porabi 7W, potem bye bye GPU mining.


hashrate pri LTC je narastel zaradi tega, ker je DOGE padel, LTC pa narasel... hashrate LTCja je bil v januarju tudi že okoli 130GHs.

vir:
http://bitcoinwisdom.com/litecoin/diffi...
Matev - najslabši troll vseh časov

Jst ::

Sedaj je že 180GH/s. Če se res da kupiti tiste scrypt ASIC minerje, potem je nekako logično, da tako narašča. Po +20GH/s na dan v zadnjih treh dnevih.

Na spletni strani piše, da jih lahko prevzemeš pri njih. Mislim, da je stvar kar prava.

edit: težavnost LTCja 4700, all time high.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

FlyingBee ::

uf, mogoče pa poplava poceni gaming ala 7970 grafičnih, juhuhuhuh

Loocas ::

"Avialalable NOW" LOL

Sedaj je že 180GH/s. Če se res da kupiti tiste scrypt ASIC minerje, potem je nekako logično, da tako narašča. Po +20GH/s na dan v zadnjih treh dnevih.


edino logično bi bilo, da bi sami rudarili z njimi, ker bi tako zaslužili neprimerno več, kot pa da jih prodajajo.
Matev - najslabši troll vseh časov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

uf, mogoče pa poplava poceni gaming ala 7970 grafičnih, juhuhuhuh

can't wait :)
#brezpodpisa

jest10 ::

FlyingBee je izjavil:

uf, mogoče pa poplava poceni gaming ala 7970 grafičnih, juhuhuhuh

Zakaj že?
Bodo pač prešaltali na SHA-3 kovance.

edi123 ::

hojnikb je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

uf, mogoče pa poplava poceni gaming ala 7970 grafičnih, juhuhuhuh

can't wait :)

nobene poplave nebo, je polno coinov ki so asic resistant in slej al prej se bo pojavli novi načini rudarjenja itd... asici bodo imeli vpliv ampak spet ne takšnega da bi bil to nevem kaki bum. trenutno niti izkoristek/cena ni takšen kot ga imaš pri gpu

Machete ::

In čemu tako veselje? Jih boš kupil 29 za gaming? Nova 280x te pride kar nekaj manj kot 300€. Če je pa tistih 50€ kot recimo znaša povišana cena zaradi rudarjenja tak problem pri stvari ki jo recimo menjaš na 3-4 leta, da se veseliš poceni stare zgonene do maxa kartice, potem pa tud prav. Pa sam mislim da raje malo dražjo dat not kot cf dveh ali več slabših. Ker z cf je preveč problemov, ki pri samostojni kartici odpadejo.

Jst ::

>edino logično bi bilo, da bi sami rudarili z njimi, ker bi tako
>zaslužili neprimerno več, kot pa da jih prodajajo.

Saj mogoče so v testni fazi, ker je Hashpower v februarju sumljivo nihal. Na redditu je bila debata, da je možnost, da je tako velika razlika zaradi botnetov, ampak potem, ko je bilo narejenih nekaj izračunov, koliko CPUjev bi moralo rudariti, so se vsi približno strinjali, da bi morali uporabiti vse znane botnete. Tako da je prevladalo mnenje, da se MOGOČE nekdo igra z ASIC scrypt napravami. Če je bilo to podjetje, potem sedaj vemo, kako so lahko bili takšni enodnevni (v bistvu par-urni) skoki za 2x hashpower na DOGe in LTC networku.

Folk, ki jih je klical, so jim rekli, da lahko pridejo do njihovega skladišča in tam opravijo nakup. Nisem pa zasledil, da je kdo že kupil.


---

>polno coinov ki so asic resistant

To mi je pa tako smešno... Kot da bi rekel, math-resistant. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

hojnikb ::

In kir SHA-3 coin je dejansko profitabilen na grafah ?
#brezpodpisa

Jst ::

Noben. :) SHA3 se še hitrejše izvaja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Loocas ::

Če je bilo to podjetje, potem sedaj vemo, kako so lahko bili takšni enodnevni (v bistvu par-urni) skoki za 2x hashpower na DOGe in LTC networku.


ni neke logike v tem, razen da ti ASICi niso sposobni delat več kot nekaj ur, potem se pa zadeva sesuje.
Matev - najslabši troll vseh časov

jest10 ::

Jst je izjavil:

Noben. :) SHA3 se še hitrejše izvaja.

In kaj ima hitrost izvajanja veze s profitabilnostjo:8)

hojnikb je izjavil:

In kir SHA-3 coin je dejansko profitabilen na grafah ?

Trenutno ni nobenega pametnega.
SHA-3 in še kaka nova stvar bo prišla v veljavo, ko bodo asic na scrypt dejansko razširjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

In kir SHA-3 coin je dejansko profitabilen na grafah ?


jaz sem ravno z SHA3 coinom dosegel od vseh dosedaj preizkusenih coinov najvecjo profitabilnost (1.5 BTC v dveh tednih na 5ih grafikah). Seveda le zato, ker sem bil pravi cas na njemu in pravilno sem tudi trade-al...sedaj je ta coin dejansko poden od podna...ker se je navleklo polno scrypt dumperjev in so za vsako ceno kakrsna je ze bila dumpal svojo mizerno dnevno nakovanaje....zalostna zgodba MAXCOIN-a

Steinkauz ::

Dokler imajo ASIC scrypt minerji isti hashrate kot grafe, gpu mining ne bo umrl.
So bolj energetsko učinkoviti, to je pa tut vse.
Ker ne narašča eksponentno, tut s ceno štroma še vedno pridelaš neki $$ s gpu tut če zdej rata x2 hash rate zaradi asic.

Pr sha pa je asic minal kot par tisoč graf in niso mele še burek.
Scrypt potrebuje večje količine rama, ki pa je drag, zato asic nimajo po par giga hash/s.

Vikking ::

Končno usposobil now mining rig, zenkrat 2x r9 280x.
Za probo sem priklopil prvo samo en GPU in je vleko iz vtičnice 280w. Stari LC 650 je vlekel 380w. Skupaj sedaj 2x r9 280x vleče iz vtičnice 550w. (napajalnik EVGA 1300).

Evo še homemade rig (pripravljen prostor za 7GPU-ju):

FlyingBee ::

zgleda, da bo delovalo ... koliko časa si čakal na g2 1300W napajalnik in kje si ga dobil, je bolj redek od tri-x 290

Vikking ::

Italijanski ebay, (trenutno je še ena na voljo na it. ebay-u, 212€+19€ poštnine). Dobil v 5 delovnih dneh.

Drugače sem se odločil naložit win 8.1 pa nisem preveč zadovoljen. Se mi je pa obesla ena kartica (hard hang, po nekaj urah), tako da še ugotavljam zakaj, ker T. so normalne. Verjetno sem preveč spustil voltažo. Ker sem za probo na kartici še znižal voltažo in se je obesla po nekaj minutah.

fightfight4 ::

Naloži si raje win 7. Drugače pa misliš, da se ti bo splačala zadeva? Zadne čase profit zlo pada pa še scrypt ASIC minerji so pršl vn :/

Vikking ::

Ja sedaj se splača minirat in delat zalogo :) (ne splača pa se minirat in takoj prodati). Če bodo prišli scrypt ASIC, bo težavnost nekaterim kovancev skokovito narasla. Posledično bo določenim kovancem precej poskočila cena.
Za letos se ni bati navala ASIC-ov.

Ta čas je sedaj primeren za tiste ki dlje časa držijo narudarjene kovance. Ni pa to čas za tiste ki rudarijo in takoj prodajo.

Torej karkoli narudarim, zadržim, cena elektrike ni takšna da bi bilo hudo, čas dokončnega poplačila investicije pa se je enormno podaljšal. Lahko pa se čez nekaj mesecev obrne trend. Vsekakor ga bom letos čakal, upajmo da se obrne še v letu 2014. Če ne pa več sreče prihodnje leto.

edi123 ::

moja 4x 280x





Imam Win 8.1 gor pa laufa super. Win 8.1 > win 7 kdajkoli češ(haterji majo win7). To da pa se ti obesi grafična pa je krivo da si znižal preveč voltažo in imaš preveliko hitrost GPU, znižaj oz. zvišaj eno.

sam imam undervoltane 3x 1.050V in eno 1.019V @ 1030/1500 in trenutna poraba na vtičnici je 1030W.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Vikking ::

Ah win 8.1 me jezi ker včasih tightVNC ponagaja. Kar naenkrat kot da bi imel vklopljen "inputs ignored", z miško ne morem ničsar več kliknat. To se zgodi če zaženem kak program, razen cgminerja.

Ja sem malenkost GPU-ju znižal core in mem (ker je šla hitrost na 760khash). Bomo videl kako bo, če ne bom še zvišal voltažo.

Drugače zaenkrat rudari na zadovoljivi hitrosti (tvoje šibajo?):

edi123 ::

720KH/s @ 1030/1500

Vikking ::

Pri meni je nastavitev: --gpu-memclock 1485,1495 --gpu-engine 1088,1092
Voltaža na eni 1.070 na drugi pa 1.094

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()
««
36 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Etherum mining (rudarjenje) (strani: 1 2 3 460 61 62 63 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
3108473644 (82375) Jagdpanter
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127437 (65164) -žiga-
»

Mining Biuld POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5414229 (12587) mmzzor
»

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
17645319 (38016) Machete
»

Catcoin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815854 (12886) papasmrk

Več podobnih tem