» »

Xbox One

Xbox One

««
21 / 27
»»

Arzen28 ::

BivšiUser2 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:



Me pa zanima nekaj, se da pospešiti download igre? Igre imajo v povprečju cca 40GB in traja tudi po 4-5 ur preden se potegne igra dol.
Pokličeš operaterja in ga povprašaš o cenah višjih paketov. Druga opcija je, da zedeve kupuješ na disku oz. vprašanje, če bi delalo, da kupiš igro preko storea, potem pa zinštaliraš z diska, ki ga po inštalaciji ven vzemeš.

Tole o operaterju sem upal, da ne bo potrebno. Drugo opcijo misliš zunanji disk?

Cveto ::

Ni nujno da bi pomagalo. Jaz imam paket, ki mi omogoča (realen) prenos 15MB na sekundo (120Mbps). Tudi največja igra bi morala biti prenešena v manj kot dveh urah, v realnosti pa je prenašalo pol dneva (več kot čez noč). Hočem samo reči, da je lahko teževa tudi v strežnikih.

kitl76 ::

Arzen28 je izjavil:

Jaz sem kupil nba preko cdkeys in zadeva špila v nulo. Ne morem verjet, kaj se že vse da narediti. Sem razmišljal o passu ali gold live, pa vidim da je bolje kupovat preko cd keysa. Slabost je le, da ne morem igre prodati naprej, a tudi nimam neke volje se ukvarjat z nakupom in prodajo naprej, ko se igre naveličam.

Me pa zanima nekaj, se da pospešiti download igre? Igre imajo v povprečju cca 40GB in traja tudi po 4-5 ur preden se potegne igra dol.


4.5 ur kakšno linijo imaš pa pol to ?

ManDriver ::

Je mogoče že komu uspelo prenesti profil iz Xbox360 na Xbox one?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

BivšiUser2 ::

@Arzen28: spraviš si fizični plošček, z njega inštaliraš in ga vrneš, furaš naprej z digitalno licenco. Sicer te metode še nisem sprobal.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Arzen28 ::

ManDriver je izjavil:

Je mogoče že komu uspelo prenesti profil iz Xbox360 na Xbox one?

Prijavi se s tem profilom na xbox one in bi moralo avtomatsko zaznati novo konzolo.

kitl76 je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Jaz sem kupil nba preko cdkeys in zadeva špila v nulo. Ne morem verjet, kaj se že vse da narediti. Sem razmišljal o passu ali gold live, pa vidim da je bolje kupovat preko cd keysa. Slabost je le, da ne morem igre prodati naprej, a tudi nimam neke volje se ukvarjat z nakupom in prodajo naprej, ko se igre naveličam.

Me pa zanima nekaj, se da pospešiti download igre? Igre imajo v povprečju cca 40GB in traja tudi po 4-5 ur preden se potegne igra dol.


4.5 ur kakšno linijo imaš pa pol to ?

T2 optika na telekom omrežju. Mislim da je 20/10. Saj razmišljam da ukinem paket in vzamem samo internet vsaj 200/20, pa hbo paket in je to to.

Je mozno da je krivo to da je xbox na wifiju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

kitl76 ::

Na TS optiki več kot 100/20 pri T-2 ne boš dobil.

Mikrohard ::

Saj lahko vidiš, s kakšno hitrostjo ti prenaša igre. Če ti tam kaže hitrosti blizu 20Mbit/s, potem je to to. Jaz imam 40/20 linijo in mi pri max hitrosti v štirih urah prenese cca. 66GB... glede na moje številke sem prepričan, da je pri tebi bottleneck zakupljena linija pri operaterju. Ko boš imel enkrat višjo hitrost interneta, bodo pa vplivale tudi druge stvari (kabel namesto WiFi-ja) in to, da ne igraš iger med tem, ko se kaj prenaša (jaz sem opazil, da mi takrat hitrost prenašanja pade na polovico).

Klemen13 ::

Prodam digitalno kodo za Battlefield V Deluxe Edition, cena 35e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen13 ()

BivšiUser2 ::

Arzen28 je izjavil:



Je mozno da je krivo to da je xbox na wifiju?

Nekaj lahko več iztisneš ampak odvisno spet od overall linije. Meni, kljub temu, da sem imel Xbox na wifiju in 5GHz pasu, je dolvleklo z cirka 80Mbps (router bil praktično 1.5 oddaljen), sedaj na kablu se približuje dejanski hitrosti 150Mbps.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

w4nkst4 ::

daš dljat čez noč, dlja tut v fazi spanja.

BivšiUser2 ::

ti pa potem kuri štrom, tudi, ko ti je vse dol preneslo in zinštaliralo.ps3 je imel sicer opcijo ob izklopu, da se auto downloada in inštalira, potem pa izklopi
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kitl76 ::

Jao to pa res ful štroma pokur :))

BivšiUser2 ::

ja pa kaj? raje trošim manj štroma, sploh zvečer, ko je tarifa največja, če imaš samo to za plačevati je kul, če pa celo gospodinjstvo + da ti naknadno pošiljajo opomin, ker so kao premalo zračunali pa si računaj...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

kitl76 ::

Jebemti nisem vedel, doma imam dva compa prižgana 24/7 pa eno konzolo sigurno 6 ur na dan pa ni neke hude porabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

BivšiUser2 ::

sepravi, da ti stari plačujejo štrom
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

rdecaluc ::

Kok maš pa položnice za elektriko? Jst plačujem ~80€, pa je vse večinoma prižgano. To mi ne predstavlja nekega stroška.

Kokr vem gre xbone v sleep mode ko je fertik.
Est modus in rebus. ,typos

kitl76 ::

BivšiUser2 je izjavil:

sepravi, da ti stari plačujejo štrom


No pri 42 letih bi bilo pa to, kar fantastično, če bi mi še plačevali.

youPlonker ::

Ali lahko s tolo zadevšno igram Forza Horizon 4 in ostale "Play anywhere" naslove na Windows 10 PC-ju?

Xboxa (konzole) NIMAM, ali je ta nujno potreben za ustvarjanje Game Pass računa ali kaj podobnega? Ali morajo biti moji Windowsi aktivirani, moram imeti Microsoft račun? Prosim za informacije.

kitl76 ::

Game pass se aktivira na xboxu seveda potrebuješ microsoftov račun. Forza potem lahko igraš na PC-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

youPlonker ::

Torej nujno rabim konzolo, če imam samo PC ne morem aktivirat Game Pass-a?

mancini ::

Kako mislis je zvecer elektrika najdrazja?
El je cenejsa od 22-06 in med vikendi in prazniki

Koliko pa te pride na letni ravni strosek xboxa ce igras 3 ure dnevno? Odgovor 7€

BivšiUser2 ::

pri kerem operaterju si? pa draga je zato, ker mi pošiljajo en račun z x €, potem opomin da sem premalo plačal, ki je x+y€, nevem od kod te cifre ven trosijo in zakaj mi takoj na začetku ne znajo pravo ceno postavit, namesto, da še naknadno dobivam.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

scipascapa ::

tema je XBOX ne štrom?

youPlonker ::

kitl76 je izjavil:

Game pass se aktivira na xboxu seveda potrebuješ microsoftov račun. Forza potem lahko igraš na PC-ju.


Potrjujem, da preverjeno za aktivacijo Game Pass-a NE POTREBUJETE konzole. Edino v Windows 10 morate nastaviti regijo United States, nato lahko pod Trgovina Microsoft Store aktivirate kodo. Pazite, da odkljukate "ponavljajočo se" aktivacijo, ker vam drugače Microsoft avtomatsko skuša zaračunati 9,99$ vsak mesec...

Jaz sem nabavil enomesečno kodo za drobiž, toliko da sprobam Forza 4, če pa se da to v nedogled daljšati z enomesečnimi gift kodami na samo enem in edinem Microsoft računu, še ne vem, bi blo pa fino.

BivšiUser2 ::

se pravi, da lahko z 1 game pass naročnino špilam tako na x1, kot na pc-ju?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

rdecaluc ::

Samo sedaj je akcija za 1$/€ za game pass ter xbox live gold za 1 mesec. Velja pa samo za nove naročnike, vsak naslednji mesec je polna cena če ste izbral vsakomesečno obnavljanje.

Game pass se dobi 12 mesečni za okoli 50€, za podobno ceno tudi xbox live gold.
Est modus in rebus. ,typos

youPlonker ::

BivšiUser2 je izjavil:

se pravi, da lahko z 1 game pass naročnino špilam tako na x1, kot na pc-ju?


Da. Na Xbox One igraš vse naslove, na PC-ju samo tiste, ki so "Play anywhere": https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pa...

BivšiUser2 ::

rdecaluc je izjavil:

Samo sedaj je akcija za 1$/€ za game pass ter xbox live gold za 1 mesec. Velja pa samo za nove naročnike, vsak naslednji mesec je polna cena če ste izbral vsakomesečno obnavljanje.

Game pass se dobi 12 mesečni za okoli 50€, za podobno ceno tudi xbox live gold.

jaz sem že bil naročnik, pa sem zdaj tudi za 1€ kupil, pokažem račun?

youPlonker je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

se pravi, da lahko z 1 game pass naročnino špilam tako na x1, kot na pc-ju?


Da. Na Xbox One igraš vse naslove, na PC-ju samo tiste, ki so "Play anywhere": https://www.xbox.com/en-US/xbox-game-pa...

Sem mislil, da ostale tudi ;((
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

kitl76 ::

Ne. Je pa tko, da Forza jaz raje igram na PC-ju je več FPS in je lažje bolj gladko vozit. Ostale špile pa na X-u.

klemenpa ::

Zdravo, zanima me katero opcijo ste izbrali za lokacijo xboxa? Imam težavo s plačevanjem v Store-u, lahko bi bil problem v nastavljeni lokaciji (UK). Kartica, ki sem jo pri prvi nastavitvi dodal profilu ni na voljo, ko jo želim ponovno dodati pa mi napiše "incorrectly formatted postcode". Naj uporabim kar izmišljen UK naslov ali obstaja kakšna boljša opcija?

rdecaluc ::

Njihove poštne kode zgledajo takole

Address: A4, London WC2N 5DU, UK
Postal Code: WC2N 5DU

Uporabit boš moral "izmišljen naslov". Ugibam pa lahko daš tud naprimer od teh dostavnih služb (Cheaper&more ipd.), če bi kdaj kaj naročal prek trgovine.
Est modus in rebus. ,typos

Cveto ::

Jest sem dal v USA poštno kar 90120. :)

Sicer se mi pa zdi že prav bedno, da tudi v letu 2019 Mmicrosoft še vedno ne priznava Slovenije kot države, kjer bi se uradno lahko uporabljal Xbox.

kitl76 ::

Se strinjam. Sam imam naslov od hotela.

webmaher ::

Ali kdo uporablja Xbox one S za Netflix, HBO GO, EON in pa seveda Kodija... v teoriji obstajata aplikaciji za Netflix in HBO GO...Netflix ne bi rabil, bi pa vsekakor HBO GO... Netflix bi gledal prek Kodi addona... ostane torej še EON, ki bi ga moral verjetno ganjati prek brskalnika... vsaka praktična izkušnja in nasvet dobrodošla zelo :)

Klemen13 ::

Netflix deluje super, hbo go zal nimam in nemorem preverit. Sem pa tudi sam hotel zagnati EON, vender tudi preko Microsoft Edge brskalnika ni slo, namrec ob obisku eon.tv napise da tega brskalnika Eon ne podpira...

kitl76 ::

Jaz pa kodija laufam dela super.

webmaher ::

@kitl76 imaš 18-ico ali 17.6? Seveda to mora delat ko šus glede na moč :)
@Klemen13 a namestiti Chroma ali FF pa ni možno?
Če ti uspe javi kako delajo kanali v živo predvsem športni...gre vse gladko ali je s5 kak deinterlacing problem, tko kot je na poceni android MX10 škatlici...
Pa kako šibaš skozi menije..verjetno bo potrebna kaka air miška...

kitl76 ::

18.

webmaher ::

a lahko probaš Netflix addon?
Jaz ga imam samo na Sony android TV, kjer dela v nulo...

Kleemen ::

Odločam se za nakup konzole in zanima me kako to da ima Mimovrste tako ugodno ceno (169eur) za novi Xbox One S? Prihaja kakšen novi model ali se hočejo samo rešiti zalog? Sem mislil vzet rabljen PS4 Slim, ampak glede na tako ugodno ceno se bom verjetno odločil za Xbox.

Klemen13 ::

@webmaher zal ne, namrec downloadas lahko samo tisto kar je na microsoft store-u in seveda je samo Microsoft Edge. Imas se nek drug Internet Browser, ki pa tudi ne podpira eon. Tudi jaz sem ze malo iskal za sport v zivo pa zal nisem nic pametnega nasel kako bi to izvedel...

@Kleemen naceloma ni to tako ugodna cena, glede na to da dobis samo konzolo in kontroler, pa se to 500GB. Ce se ti ne mudi z nakupom, ti predlagam da spremljas: HotUkDeals (MisterKhan), saj vsaj enkrat na mesec objavi nek quantity hack deal, kjer lahko dobis za nekje 180eur Xbox One S 1GB + igra. Jaz sem ga tako kupil decembra...

webmaher ::

potem nima smisla to kupovat, ker EON je osnova... tudi jaz sem glede na ceno to vzel pod drobnogled... zdaj bom verjetno čakal, da pade cena Nvidii Shield...

Kleemen ::

Zanimivo. Tudi ta akcija je zanimiva Xbox One 1tb + dodaten kontroler za 175eur. Kako pa je s poštnino?

https://www.hotukdeals.com/deals/xbox-o...

Klemen13 ::

@webmaher sem ravnokar uspesno castal eon aplikacijo iz telefona na xbox, ce ti to morda kaj pomaga.

@Kleemen ja, to je pomojem kar dobra cena. Postnina je nekje 13eur koliko sem gledal, lahko pa pred narocilom malo potozis na support in se delas negotovega da neves ce bi narocil in ti bo agent refundal stroske posiljanja.

webmaher ::

@Klemen13 kajpavem, ni zame zato mora biti vse simpl ko pasulj :)
EON predvsem športni kanali morajo delovati povsem gladko šele potem bi šel v nakup... če bi se dalo gor vržt Winse 10 tudi ne bi kaj preveč razmišljal...

mared ::

Malce se je mudilo, zato sem xone kar kupil pri Goblinu v Celju. Xone S (500GB)+ dva kontrolerja+dve novi igri (fifa+tomb raider) je zneslo slabih 260EUR.
Preveč, premalo? Ne vem, kar sta bila dva neučakana doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mared ()

Kleemen ::

Hmmm, če dajo zastonj poštnino ok cena ja, drugače pa bolj ne glede na to da dodatnega kontrolerja ne rabim (res da ga lahko posebej prodam, ampak vseeno), med 500gb in 1tb pa tudi ni nobene razlike, glede na to da rabim disk samo za saved games. Mogoče opcija na Mimovrste niti ni tako slaba zaradi tistih par eur pa še v dveh dneh ga prejmem. Bom razmislil.

Cveto ::

Jah, konzole se splača kupovati v "sezoni" (oktober-december). Težko karkoli premaga mediamarktovo akcijo, kjer si za 166 eur dobil konzolo z eno od top iger, za dodatnih 35 pa še en krmilnik (skupaj malo čez 200 eur).

Za 260 si po moje kar ok kupil, škoda edino ker ni 1tb.

webmaher ::

@Cveto kupil je odlično, če upoštevaš potem dva neznansko srečna neučakanca :)
««
21 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271493 (810) oo7
»

Xbox game pass v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16021515 (503) Magic1
»

Nakup Xbox One X ali PS4PRO! (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9517300 (14264) kevin55
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532525 (21958) greeenmaster

Več podobnih tem