» »

MySQL users & passwords problem

MySQL users & passwords problem

blackfly666b ::

V MySQL sem root user, ker se pac povezujem prek localhost in se lahko pri prijavi brez passworda (mysql -h localhost -u root) povezem brez problema. Stvar pa je v tem, da bi jaz rad nastavil password za root user pa ne znam. Prav tako bi rad kreiral neko bazo uporabnikov, samoz omejenimi pravicami, pa ne vem kje bi zacel.

Sicer MySQL uporabljam v navezi s PHP in tam ni problemov, tutorialov na to temo je ogromno, kako root-u nastaviti password pa nisem zasledil niti na mysql.com/doc.

Ziga Dolhar ::

Če ti ni v interesu "direkt" se it učit ukazne vrstice [beri: mysqla :-)], uporabi orodje.

Moje omiljeno je [zastonjski] MySQL Front. Razvoj je sicer discontinued, vendar stvar seka ;).
https://dolhar.si/

blackfly666b ::

Imam mysql front, pa se ne morem povezati z njim niti ko iz localhosta ter z root userjem in brez passworda. povezem se lahko samo iz ukazne vrstice...

Ziga Dolhar ::

Pa brez userja in brez passworda?

www.mysql.com >> imaš navodila v formatu CHm. Kul zadevica, dasiravno mal bolj okorna od PHPjevske različice ;)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

blackfly666b ::

Saj ravno zato sprasujem tukaj, ker v dokumentih na mysql.com ne najdem resitve, navkljub njih obseznosti. V Docs pise naj deletam bazo "users", ki je sploh ni bilo, potem naj ustvarim na novo root userja s temle: C:\> C:\mysql\bin\mysqladmin -u root password your_password. Ampak mi zadeva ne dela, se vedno se lahko loginam samo s komando mysql, brez passworda seveda.

Tr0n ::

tudi z phpmyadmin se da lepo nastavljat uporabniska imena, gesla in dostop.

blackfly666b ::

Ja s phpmyadminom (2.2.2) mam tut problemcek :-) Notr me noce spustit s passwordom, poleg tega ne morem biti uporabnik 'root' ampak samo 'supr', da me spusti (brez passworda seveda), ne glede na to, kaj vpisem v config.inc.php.

Sicer pa, kako potem kreiram bazo uporabnikov s pripadajocimi pravicamo v phpmyadminu? Je kaksen tutorial na netu tocno o tem? Iskal sem po Googlu, ampak dokaj neuspesno :-(.

Ziga Dolhar ::

Mislim ...

Edini problem, ki ga vidim je, da se ti ne ljudi oddeskat na www.mysql.com >> documentation in pogledat, kako se urejajo uporabniki.

In vse ostalo.

--

Če pa je to preveč, pa lepo odinštaliraj in izvedi ČISTO inštalacijo.
https://dolhar.si/

blackfly666b ::

Se oproscam... sm odinstaliral in deletal zadevo (tokrat tudi my.ini pod c:\windows\) in zadeva mi sedaj deluje.
Kreiral sm database, ji dolocil uporabnika s select, insert, update in delete.

Sicer bi pa vprasal nekaj drugega... je tale moj MySQL server na kakrsenkoli nacin sedaj moja sibka tocka? Moram kej dodatno security zganjat, karkoli updatat, popravit, kaj skonfigurirat?

Loki ::

glede na to, da je varnost vedno perec problem, je temu namenjena kaka sekcija v dokumentaciji,
drugace pa google > mysql security.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322244454 (19119) miko22
»

mysql na windows

Oddelek: Izdelava spletišč
101361 (1277) Ziga Dolhar
»

spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
181666 (1241) robio
»

MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
6903 (822) mambli
»

My SQL ????????????????????????????????

Oddelek: Programiranje
161470 (1201) darh

Več podobnih tem