» »

My SQL ????????????????????????????????

My SQL ????????????????????????????????

strel ::

Ojla !

A mi lahko prosim gdo pove kje se dobi MySQL,kak se to uporablja, a je res zaston.

Zdej programiram v VB6 in uporabljam ACCES 2000 kot bazo.Tak, da neki pojma o SQL mam preveč pa tut ne. Je to dost podobn. A gdo kej resnega dela s tem...VSE HOČEM VEDET ...:\:\8-O8-O:\:\

lordgreg ::

no, takole je.. mysql je zastonj.. dela tudi pod winsi.. najbolje pa se obnese za strežniško delo s kakšnim Apache serverjem. poglej si malo naslove kot so: mysql.com, mysql.org, zend.com, php.net.. zadeva je lahka, ima nekaj veze z accessom, vendar ima eno ogrooomno razliko.. je veliko veliko hitrejša stvar..

še kaj? vprašaj..-

abcde7 ::

zastonj je, to vem...

Monster ::

mene zanima kok ma to kaj komand in pa če je zajeban....:\

whatson ::

MOnster:
ni tako komplicirano..
samo kake tutoriale, ali MYSQL-HOWTO si moreš prebrat pa sprobat...
več o tem najdeš www.mysql.com
tukaj pa maš en dober mysql howto... read it:)

lordgreg ::

na uradni strani mysql-a je tudi zelo zelo dober manual, z vsemi funkcijami in nekaj primerki.. sicer pa.. pojdi na gugla in napiši mysql tutorial.. aja.. devshed.com ima po mojem mnenju najboljši tutorial glede mysql-a za začetnike

Yohan del Sud ::

mySQL je zastojn za linux za winse moraš plačat eno malenkost za registracijo, ampak še vedno đabe napram MSSQL.

lordgreg ::

Yohan.. od kdaj pa moraš plačat za verzijo za winse? sam imam mysql in apache pa php support na win2k da preizkušam programe, pa čisto vse dela.. pa tudi zastonj sem jo dobil na njihovi uradni strani! tudi z inštalacijo ni bilo nikakršnih težav..

strel ::

Ka pa JET podpira, al je vse treba z ODBC delat.
To me zanima,ker mam v VB že vse Procedure za JET 4.0 napisane.

lordgreg ::

morda ve vprašanje na ta odgovor kdo drug, jaz ne.. vem pa, kje dobiš točen odgovor glede tega.. phpbuilder.com forumi

krho ::

pojdi na www.planet-source-code.com
sekcija visual basic. ter day pod search mysql
bos najdu en fletn primercek.
ce ne najdes mi majli pa ti ga posljem

strel ::

Ok zdejle bom pa popizdu.

Nej mi prosim en ko si je to že dol zvleku pove ka vse je dol potegnu pa intaliru da ta stvar začne delat.

Celo noč downloadam ene fileje pa nič 4 instalacije sem že čes spustsu pa še nič o kakmem mysql.

:D:))

krho ::

lej jest sm zvlekel dol tale file mysql-3.23.36-win koncneca je bila .zip ce se ne motim priblizno 9mb
potlej pa se guni file k ga poisci na www.planet-source-code.com od navodil sm pa dol zvlekel
mySQL manual.pdf tudi na strani www.mysql.com

drugace mas pa tule url:
http://www.mysql.com/Downloads/MySQL-3....

in http://www.mysql.com/Downloads/Manual/m...

za datoteko iz planet source... pa ti url ja ne morem dati poisci pac

lordgreg ::

točno tako.. in tudi inštalacija mysql-a je zelo enostavna.. ni ga boljšega kot mysql

strel ::

Jst upam da res, ker sem začel brat 1000 strani dolgo dokumentacijo, kjer piše vse od začetka do kaonca ....

|O|O|O|O|O

Upam da je tega vredn ...

Tjulenj ::

kot popoln zelenec v mysql-u sem zvesto sledil navodilom na tejle strani. vendar se mi zatakne pri stavku mysql -uroot -e"insert into user(Host,User,Password) values('localhost','guestbook',password('guestbook')" mysql ... zatezi da je syntax error... sem probal dva zaklepaja dat za password('guestbook'))" ampak se kr isto... bi bil zelo zelo hvalezen za kako pomoc.

darh ::

probej takole:

INSERT INTO users SET Host = 'localhost', User = 'guestbook', Password = password('guestbook');

naceloma bi to mogl delat !
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C#/VS] connection to DB

Oddelek: Programiranje
5945 (837) KalEl
»

spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
181679 (1254) robio
»

MySQL users & passwords problem

Oddelek: Programska oprema
91323 (1230) Loki
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121572 (1429) webblod
»

mysql vprasanje

Oddelek: Programiranje
111185 (1074) sifu

Več podobnih tem