» »

spletna trgovina

spletna trgovina

asdfghjkl ::

Ali ima kdo mogoče kakšen URL na kateri bi se dobila brezplačna e-trgovina v php-ju ali asp-ju?? Vem, da se dobi sam nevem pa kje :'( :'(
-lp-raWer

Gandalfar ::

A si ze _probu_ googlat?

asdfghjkl ::

:) heh seveda sem ze probal samo sem našel vse osatlo kot pa brezplačno trgovino!!!
Vem pa da zadeva nekje obsataje ker sem ze imel link, mapak sem ga nazalost nekje zalozil...

Gandalfar ::

razglej se po sf.net

tec ::

TylerDurden ::

php - oscommerce
Let\'s make some soap ...

robio ::

asdfghjkl: za katero si se odločil? Jst tud iščem. Hvala

pivmik ::

Od vseh ki sem jih sprobal je ta trgovina RES najboljša:
http://www.zencart.com/

Zastonjska, opensource, verzija 1.1.1 ampak ima že desetkrat več nastavitev in možnosti kot ostale trgovine.
LP, Gregor GRE^

robio ::

Hvala, zdej moram samo še naštudirat, kako to kar sm snel v delovanje spravt pa sm zmagal. :\

robio ::

PicNiK: evo ratal mi je pognat instalacijo zen carta pol pa tkoj problemi. Pridem do database setup pol pa nevem kaj naj tam vpisujem.Evo še slikce kaj hoče od mene.



Kje najdem te podatke? Sm že mal brskal on njihovem forumu pa mi niblo nč jasn. (najbž zato ker nimam pojma:8) )
Zelo ti bom hvaležen če se ti bo dal napisat kakšen nasvet, kako naj se zadeve lotim

LP Robi

Poldi112 ::

www.mysql.com
Baza ti manjka. S PHP-jem samo dostopas do nje.

robio ::

To vem da mi manjka baza sam muč me to, kako pridt do nje. Sm šel na www.mysql.com ampak kaj pa zdej? Kaj moram zvlečt dol?
Z bazami sm delov sam v frontpage-ju (acess) o teh se mi pa sanja ne.
A se komu da bolj natančno opisat kako al pa vsaj usmerit nekam, kjer je tko napisan, da tud en začetnik razume.

Hvala za odgovore!

Poldi112 ::

http://www.apachefriends.org/xampp-en.h...

Tole sem jaz instaliral na Linux. Brez problema. V paketu MySQL, PHP, Apache, MysqlAdmin.
Drugace pa rabis knjige brati. Jaz sem jih imel par, nobena od obeh slovenskih se mi ni dopadla, trenutno berem PHP and MySQL web development, in je se kar v redu.

robio ::

Jst mam nameščen appserv-win32-2.3.0. Naumil sm kako ga namestiš, ga nastavil kot lokalni strežnik. Potem sm pa snel iz Hotscripts.com Zen Cart shopping cart in fajle prenesel tja kjer imam nameščen appserv v poddirektorij www. Zdaj ko v explorerja vpišem lokalni ip mi brez problema zaženi namestitev vendar ko pridem do okna kjer je potrebno vpisati podatke o bazi se mi ustavi. S čim ustvarim to bazo? Če pogledam v MySQLAdmin imam pod jezičkom databases dve bazi: Mysql in test. A je to kej od tega al moram ustvarit novo in kako?

Hvala za potrpežljivost!:8)

Lp
Robi

Poldi112 ::

Ja, tam ti manjka tvoja baza. Test imas za igrati se, mysql pa ima baza za svoje podatke (tvoji passwordi...).
V MySqladmin si naredis novo bazo, v njej nove tabele. Samo moras najprej pogruntat sestavo baze. Najbolje da kako knjigo vzames v roke. Vec ti skoraj ne vem povedat, ker sem nekje tu trenutno sam. Naredil sem bazo samo se nisem cist zadovoljen in studiram, kako bi jo izboljsal. Vsekakor pa preperi to ppoglavje v kaksni knjigi. Ti stvari jasne postanejo. Ker bazo moras sam glede na svoje potrebe nacrtovati. In v knjigi ti navadno podajo primer za spletno trgovino. In ti vzames design in si ga priredis.

robio ::

Hvala, katero knjigo mi bi pa priporočil, da se zapeljem do knjižnice?

Še enkrat hvala

LP
Robi

Aja pa še to. A kakšne splošne baze pa ne obstajajo kje na netu ( sam tolk da vidim kako zadeva funcionira)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robio ()

mare_ ::

Pod hostname daj localhost, username root, password pusti prazen (če nisi še nič delal v mysql-u imaš verjetno tako, čeprav bi bilo dobro imet geslo), pod database name daj poljubno ime (npr. trgovina), potem pa daj tam, would you like to create database, obkljukaj yes.

BSD-jas ::

Mogoče Web Database Applications with PHP & MySQL (verjetno ne dobesedno tako, vendar so definitivno v naslovu te besede), avtorja sta dva Avstralca, založba pa O'Reilly (na beli naslovnici je narisana ena zelena žival, pri najboljši volji se sedaj ne morem spomniti, katera). V enem Appendixu maš navodila, kako vse skupaj dl-jati in prevesti (je Apache preveden za delo s PHP in PHP za delo z MySQL in morebitnimi ostalimi knjižnicami????). Drugače se pa skozi knjigo naučiš sprogramirati online trgovino z vinom, manjkajo samo končne podrobnosti o uporabi SSL in procesiranju kreditnih kartic.

robio ::

Hvala za odgovore:)) . Bom mal preštudiral pa se javim.

Lp
Robi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napaka pri MySQL pri postavitvi foruma

Oddelek: Izdelava spletišč
71602 (1518) DJ-DUST
»

MySQL & SQL baze

Oddelek: Omrežja in internet
83295 (3229) Sahel
»

MySQL users & passwords problem

Oddelek: Programska oprema
91309 (1216) Loki
»

kako do mysql v win2k z IIS?

Oddelek: Programiranje
121562 (1419) webblod
»

My SQL ????????????????????????????????

Oddelek: Programiranje
161470 (1201) darh

Več podobnih tem