» »

hardwareversand.de

hardwareversand.de

««
8 / 39
»»

Epialt ::

Je že kdo od vas vzel računalnik ( po komponentah ) na več računov?
Mam pač poseben problem na firmi in moram PC kupiti na 3 račune ( ne sme it v O.S. temveč v D.I. )
aka, računi ne smejo biti višji kakor 500€ each.
Ne bi pa rad 3x plačeval poštnino.
Menim da bi se dal zmenit, kaj pa vi?

FlyingBee ::

m0LN4r je izjavil:

Kakšen mail in kako si ga napisal?

3. Če jim pišeš email v zvezi z naročilom v zadevi navedite številko naročila "Bestell-Nummmer" in vašo števiko kupca "Kunden-Nummer" oz. "Customer No."
Mail napišite pravilno in razumljivo, kratko in jedrnato in boste dobili dokaj hiter odgovor. Jaz sem ga dobil v pol ure. Seveda če pišete zjutraj, ne zvečer ob 22:00.



Meni so vedno hitro odpisal kot lahko vidiš.

še dobro, da si v nemščini napisal, večina nas ne zna dovolj dobro in pišemo v angleščini, mogoče zaradi tega kaj več za počakat

m0LN4r ::

Epialt je izjavil:

Je že kdo od vas vzel računalnik ( po komponentah ) na več računov?
Mam pač poseben problem na firmi in moram PC kupiti na 3 račune ( ne sme it v O.S. temveč v D.I. )
aka, računi ne smejo biti višji kakor 500€ each.
Ne bi pa rad 3x plačeval poštnino.
Menim da bi se dal zmenit, kaj pa vi?

Kaj pa če sam naročiš v treh delih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bomber7 ::

Jo,

A ima mogoče kdo od vas izkušnje z nabavljanjem iz tujine preko firme?

Razmišlam da bi tu na hwversand preko naše firme uzel računalnik za cca. 1000 eur, pa da mi nebi bilo potrebno plačati davka.

Ve kdo kaj več o tem?

mitja73 ::

Bomber7 je izjavil:

Jo,

A ima mogoče kdo od vas izkušnje z nabavljanjem iz tujine preko firme?

Razmišlam da bi tu na hwversand preko naše firme uzel računalnik za cca. 1000 eur, pa da mi nebi bilo potrebno plačati davka.

Ve kdo kaj več o tem?


Saj kot podjetje ne boš plačal davka če kupiš v tujini, DDV plačaš potem v Sloveniji.

theBill ::

mitja73 je izjavil:

Bomber7 je izjavil:

Jo,

A ima mogoče kdo od vas izkušnje z nabavljanjem iz tujine preko firme?

Razmišlam da bi tu na hwversand preko naše firme uzel računalnik za cca. 1000 eur, pa da mi nebi bilo potrebno plačati davka.

Ve kdo kaj več o tem?


Saj kot podjetje ne boš plačal davka če kupiš v tujini, DDV plačaš potem v Sloveniji.

Če ga zavedeš pod osnovna sredstva, ne rabiš plačat davka v Sloveniji.

Za nakup preko firme v tujini si narediš račun kot poslovna stranka, jim pošlješ skeniran izpis iz AJPES-a, pošljejo ti predračun brez DDV in tega plačaš. Vsaj tako so imeli urejeno pri Hoh.de, za HV ne poznam točno, samo dosti drugače ne more biti.

Map ::

Sem gledal, pa ne najdem, kako se registriraš kot firma. Mogoče je kje pred potrditvijo nakupa možnost naročila na firmo, sej je reba vpisat samo davčno in matično številko.

Epialt ::

DDVja ne plačaš le v primeru, če si davčni zavezanec. = / firma.
In pa ni ti ga potrebno dat v osnovna sredstva, če seveda nakup ne znaša več kot 450EUR se mi zdi, zato bi jaz rad naredil nakup računalnika preko s.p. na 3 račune.
Lepo zadevo kupim, dam v drobni inventar ali pod material in jo razknjižim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

Epialt ::

Map je izjavil:

Sem gledal, pa ne najdem, kako se registriraš kot firma. Mogoče je kje pred potrditvijo nakupa možnost naročila na firmo, sej je reba vpisat samo davčno in matično številko.

http://imgur.com/xvEqlyV

Map ::

Hvala. Kako sem lahko sploh spregledal. ;((

AaBoy ::

Mam eno vprašanje. Mene se vedno smola drži, ko kopujem kaj tehničnega, ker nekaj vedno ne dela vredi. Sedaj je problem grafična kartica (MSI N 780 gaming). Dela vredi, razen da se spredni ventilator na čase malo oglaša. Zanima me kaj bi vi naredili z grafično poslali v garancijo ali poslali nazaj in novo naročili?
Hvala za odgovor.

roko11111 ::

men ze 3 dni niso odgovorili, ima smisel jim se enkrat(tretjic) pisat, tokrat v nemscini, al je bols se pocakat glede na to da so mi ze pred 3 dnevi odpisali, da mi bojo v cimkrajsem casu odgovorili?

Epialt ::

Menim da imajo pomanjkanje angleško pismenih ljudi, zato verjetno 1x na teden odgovarjajo na non-nemško pošto.

roko11111 ::

so mi končno odgovorili in zbrisali naročilo. evo zdej mi pa prosim povejte kje naj zberem Paypal?

m0LN4r ::

Hmm si ziher normalno naročil? Takle zgleda pri meni.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DeeJay ::

Lahko da je PayPal samo do 500€, nisem pa 100%.

FlyingBee ::

Eh to pa je res enostavno za preverit, sem dal 850 vredno zadevo pa je še vedno paypal možen

xxurban ::

Če naročiš brez registracije vedno dela paypal.

FlyingBee ::

Sem registriran pa je paypal možen nad 1000 eur, mogoče v sami registraciji kaj določiš, čeprav bi bilo to odiotsko

roko11111 ::

xxurban je izjavil:

Če naročiš brez registracije vedno dela paypal.


sm probal brez registracije, sam je treba vseen svoj mail dat zravn in mi napiše da mail že obstaja od enga uporabnika na strani(seveda moj ane) in da naj se prijavim oz dam kak drug mail. sam zdej če dam npr drug mail(svoj hotmail recimo), pol bom imel 2 različna maila, en na tej strani in drugega za Paypal. pa kokr vem morata bit maila ista za stran hardwareversand.de in za Paypal, imam prav?

FlyingBee je izjavil:

Sem registriran pa je paypal možen nad 1000 eur, mogoče v sami registraciji kaj določiš, čeprav bi bilo to odiotsko


pomoje ne, js nism nič videl posebnega da bi lahko zbral ko sm se registriral...

ni mi jasno tole pizda ;(

Zgodovina sprememb…

roko11111 ::

sm se odjavil iz hardwareversand.de, dal da nadaljujem nakup brez logina, not sm dal svoj drug mail od hotmaila in zdej se mi čudežno pojavi paypal opcija. doda se še 3% celotnega nakupa(29€), tako da pride vse skupaj 1033,32€, js mam pa na VISA kartic 1033,18€ :))

dejte mi zdaj povedat če kir ve a zna bit kak problem ko sm dal zdej svoj hotmail naslov, pri paypalu imam pa svoj gmail naslov?

roko11111 ::

E: sm na paypalu zbrisal gmail in dal hotmail, tako da bo isti mail na hardwareversand.de in paypalu. zdej morm pa še do ponedeljka počakat da se nakaže še enepar € na VISO, spt grem po postopkih nakupa brez logina, potem pa upam da bo končno šlo...

katimm ::

Nevem zakaj vsi prek tega paypala kupujete in vas potem oderejo se za tistih 30€ po procentih al kako drugac. gres na posto pa nakazes in imas 60 centov za nakazilo pa dobis stvar isto poslano domov

m0LN4r ::

Jp, jaz sem že tut rekel, da se ne splača z paypalom zajebavat. Greš na banko, to je to. Tam ti vsaj povejo, če si dobr izpolnil vse, če že nimaš spletnega bančništva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

roko11111 ::

pa je bolš na banko al na pošto? bom šel jutri vprašat na banko kak je kej strošek če nakažem...

m0LN4r ::

JAja, pa na banki reč NAVADEN UPN obratec oz. nakazilo. Da te nebojo narobe razumel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mitja73 ::

Zakaj ne plačujete preko klika in podobnih storitev ?
Osebno za nakupe od znanih spletnih ne vidim prou nobenega razloga za po povzetju, paypal in podobno

barakus ::

Nekdo je dal link do kod za popust http://www.gutscheinsammler.de/gutschei...

Ali kdo ve, kje te kode vpisem? Sem sel po korakih narocila do tiste faze, ko sprasuje ce hocem dodat kaksno opombo pri oddaji narocila pa nisem nikjer opazil, da bi lahko vtipkal kaksno kodo za popust?

fireX88 ::

če se prav spomenm, je preden ti končno ceno izračuna. pa btw si prebral kaj piše pod kodo? 20€ bo ti zagrablo, če imaš nad 1000€ ter da si nov uporabnik.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

roko11111 ::

ja, zadnji korak pred končno ceno - 'voucher code' 10-mesta koda. men je ravnokar prijelo...

Map ::

Danes dobil odgovor od maila, poslanega v soboto. Čez vikend niti nisem pričakoval, da bom dobil odgovor, tako da lahko rečem, da so odgovorili v dveh dneh.

Vprašal sem še za nakup brez DDV na firmo ali sp. Treba je pred zaključkom nekje vpisat VAT number, to zdej ne vem, a je matična al davčna?

Vprašal sem tudi za poštnino kolk je, ker nekateri pravite 11€, meni je enkrat napisalo 6€, v odgovoru pa piše 20€.

radmannsdorf ::

VAT = davčna številka.
VAT identification number @ Wikipedia

barakus ::

Koliko pa ponavadi traja, da nakzilo prispe na njihov racun oz. ali bom dobil kaksno potrditev o prejemu placila ali odpremi posiljke?

Map ::

Map je izjavil:

Vprašal sem tudi za poštnino kolk je, ker nekateri pravite 11€, meni je enkrat napisalo 6€, v odgovoru pa piše 20€.

Sem še enkrat vprašal, če so sigurni, da je 20€ poštnina, pa so se opravičli za napako in napisali, da je 11€.

Hvala radmannsdorf, lahko bi tudi sam poguglal, sploh pa si nisem mislil, da je to na wikipedii.

Map ::

Zdaj so tudi dosti hitreje odpisali. Prvič sem jim odgovoril ob 15:49, odgovor sem dobil pa ob 17:12.

Bomber7 ::

@barakus, pr men je večinoma trajal 24 ur da so dobil nazakilo. In ja, zraven naročila te ves čas obveščajo o statusu. (ko dobijo naročilo, ko dobijo plačilo, ko odpošljejo .. use)

Kdaj boš pa naročal? Ker me zanima kako se ti bo izšlo tole s plačilom brez DDV, ker tud sam nameravan naročit tu na firmo enkrat v prihodnjih dneh.

Jan987 ::

Če sprašujete z izkušnjami naročanja na podjetje, je šlo po mojih izkušnjah vse tekoče. Naredil naročilo, poslal e-mail, so spremenili predračun v takega brez DDV, plačano in čez 2 dni dostavljeno.

hotlips ::

Jaz sem tudi pred kratkim, kakšen mesec nazaj, želel na podjetje brez DDV, pa mi žal na angleške maile niso odgovoril. No, ko pa sem se registreral kot podjetje na njihovi spletni strani pa mi je bil izdan predračun na katerem je bil sicer DDV ločen, vendar upoštevan. Sicer je bila gor tudi DDV/VAT številka, vendar pa je hkrati pisalo, da je račun izdan fizični osebi. Ker nisem dobil nobene potrditve na moj mail, kako je s tem se potem nisem odločil za nakup. Cenovno pa so sigurno med ugodnejšimi ponudniki.

lp.hl

Jan987 ::

V takem primeru pošlješ e-mail, da dobiš "ticket number" in pokličeš ter opozoriš, da ni rešeno, potem pa dobiš odgovor v zelo kratkem času.

[SkA] ::

Bomber7 je izjavil:

@barakus, pr men je večinoma trajal 24 ur da so dobil nazakilo. In ja, zraven naročila te ves čas obveščajo o statusu. (ko dobijo naročilo, ko dobijo plačilo, ko odpošljejo .. use)

Kdaj boš pa naročal? Ker me zanima kako se ti bo izšlo tole s plačilom brez DDV, ker tud sam nameravan naročit tu na firmo enkrat v prihodnjih dneh.

Kaj te pa zanima okoli DDV? Če je podjetje DDV zavezanec, boš dobil račun brez DDVja in bo tvoja računovodkinja v oddanem obrazcu za DDV naredila samoobdavčitev (višina DDVja bo prikazana, hkrati pa tudi odbitek). Če podjetje ni DDV zavezanec moraš dobiti račun z DDVjem - zato pa jim sporočiš davčno, saj morajo preverjati, ali si zavezanec ali ne.

Potem dalje je pa vse enako, edina razlika je torej, da že plačaš brez DDVja, med tem ko v Sloveniji DDV dobiš nazaj šele, ko narediš poračun DDVja za dano obdobje.

Pri HW še nisem naročal, tako da ne bom dal roke v ogenj, da imajo ureeno avtomatiko (vsekakor se registriraj kot podjetje) - lahko pa te preusmerim na ComputerUniverse, tam je popolna avtomatika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

worteleven ::

2014-5-15 at 15:58 Due to your payment the order was cleared for delivery.

Je komu jasno kaj naj bi to pomenilo?

Ponavadi sem takoj, ko so mi plačilo potrdili, dobil tole:
2014-3-04 at 13:29 The goods are ready for collection or assembling.
2014-3-04 at 14:00 The invoice was made.

Še nekaj, ponavadi ko sem naročal na hardwareversand, so pošiljali preko DHL. Zdaj imajo spet UPS...se čaka isto dolgo kot pri DHL?

amacar ::

Pomeni, da bojo poslali.
UPS traja enako 2 dni, kot pri DHL.

worteleven ::

amacar je izjavil:

Pomeni, da bojo poslali.
UPS traja enako 2 dni, kot pri DHL.


Vem da bojo poslali, sam upam da to ne pomeni da bom čakal par tednov

m0LN4r ::

Ne grejo vsi paketi na isto letalo, kakor sem jaz opazil.
Ta korak, ki si ga dobil je pred tistim, ki jih imaš po tistem napisane. Očtino maš nek izdelek, ki ni trenutno na zalogi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

worteleven ::

m0LN4r je izjavil:

Ne grejo vsi paketi na isto letalo, kakor sem jaz opazil.
Ta korak, ki si ga dobil je pred tistim, ki jih imaš po tistem napisane. Očtino maš nek izdelek, ki ni trenutno na zalogi.


Prav imaš, izdelek ni na zalogi trenutno. "Delivery date unknown"
Sem poslal mail, kdaj ga dobijo. Bomo videli kaj bojo odpisali :)

mikic007 ::

V kratkem nameravam nabavit galaxy s4 mini (235€) na tej strani in si ga poslati v Slovenijo. A se da placati normalno z Visa debit in ne tezijo s kaksno identifikacijo, naslov se lahko razlikuje od tistega na kartici (v mojem primeru tudi drzava)?

In cene so precej nizke, pise, da je davek vstet. Je to vse ok, telefon je odklenjen in vse ostalo, da ga lahko nemoteno uporabljam? Ne bom imel moznosti kaj dosti posiljati nazaj ipd., zato me zanimajo tudi banalnosti ;) Ce ima kdo kaksne izkusnje, se zahvaljujem (v Sloveniji istega tel. nisem nasel pod 380€ :().

m0LN4r ::

Nima visa nobene veze, plačaš z navadnim nakazilom (položnico). To boš moral svojo banko vprašat.

Za telefone pa ponavadi vse dela, eni so si jih že kupli, jaz(iz češke). Edina stvar, ki sem jo moral narediti je bilo vnesti APN podatke za internet in mmse. Enostavno sem jih prepisal iz enga drugega telefona, pri istem operaterju.

Ti bodo drugi še več povedali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

worteleven ::

kdo je že rekel da hitro odpisujejo pri hardwareversand?

Poslal sem jim mail 14. maja pa še vedno nič :D

roko11111 ::

men je tut skor 4 dni trajal...ko sm jim pa nakazal denar je bil pa odgovor ekstremno hiter8-)

worteleven ::

jaz sme že naročil, plačal in tudi plačilo so mi že potrdili, pa sem po tem napisal mail...pa nič :D zdaj že nekaj dni moje naročilo sedi na "Due to your payment an order has been cleared for delivery" statusu
««
8 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s trgovino computer universe (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
835183087 (914) mtosev
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733471402 (8044) darkolord
!

Skupinski nakupi iz tujine - deljenje poštnine, je kdo za? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
806392606 (59203) Nwanko
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507277636 (112422) darkolord
»

Grafična kartica R9 280x

Oddelek: Kaj kupiti
255550 (4911) PeroM3

Več podobnih tem