» »

Huawei P8 Lite ali Xiaomi Redmi 4

Huawei P8 Lite ali Xiaomi Redmi 4

sarma832 ::

Ubistvoma so specifikacije bolj ali manj podobne, razlika je v bateriji (xiaomi 4100mah mislim da, huawei pa 2200 mah, ampak huaweijeva baterija je zamenljiva, medtem ko xiaomijeva ni)

Procesor je različen, ampak na to se ne spoznam... morda ima kdo kakšno priporočilo/predlog kaj naj vzamem?

Cena; Xiaomi 151€, Huawei 167€

Levo: Xiaomi, Desno: Huawei



Huawei P8 lite:
https://www.bigbang.si/pametni-gsm-tele...

Xiaomi redmi 4:
https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

OZZY ::

Če boš vzel xiaomi vzemi global varjanto - redmi 4 kakor vem ne podpira band 20 za LTE.. redmi4 note pa obstaja v global varjanti.
Drugače pa glede vzdržljivosti je xiaomi boljši in ima snapdragon čip.. zame boljša opcija.. Obstaja tudi p8 lite verzija 2017, ki ima 3000 mah baterijo in 3gb rama ter boljši procesor z grafiko.
Kolikor pa vem huawei prav tako nima zamenljive baterije.
Go with the flow.

sarma832 ::

OZZY je izjavil:

Če boš vzel xiaomi vzemi global varjanto - redmi 4 kakor vem ne podpira band 20 za LTE.. redmi4 note pa obstaja v global varjanti.
Drugače pa glede vzdržljivosti je xiaomi boljši in ima snapdragon čip.. zame boljša opcija.. Obstaja tudi p8 lite verzija 2017, ki ima 3000 mah baterijo in 3gb rama ter boljši procesor z grafiko.
Kolikor pa vem huawei prav tako nima zamenljive baterije.




A to je potem deal breaker? ker sem tudi sam mislil tega vzeti

Samael ::

sarma832 je izjavil:

OZZY je izjavil:

Če boš vzel xiaomi vzemi global varjanto - redmi 4 kakor vem ne podpira band 20 za LTE.. redmi4 note pa obstaja v global varjanti.
Drugače pa glede vzdržljivosti je xiaomi boljši in ima snapdragon čip.. zame boljša opcija.. Obstaja tudi p8 lite verzija 2017, ki ima 3000 mah baterijo in 3gb rama ter boljši procesor z grafiko.
Kolikor pa vem huawei prav tako nima zamenljive baterije.




A to je potem deal breaker? ker sem tudi sam mislil tega vzeti


Nikakor ne. Kar nekaj tu nas ima Redmi 4 pro/prime in se ni še nihče pritoževal nad signalom. Večino časa imam G4, pa tudi če ne bi imel, s telefonom ne visim kaj dosti na youtubu in ni konec sveta, če kakšno stran odprem s G3. Vsakdo pa presodi sam zase.

btw. za ta budget + nekaj poštine se dobi že Redmi 4 pro/prime (3GB RAM, 32GB ROM, Snapdragon 625 Octa Core)
https://www.aliexpress.com/store/produc... (tu nujno izbereš Seller's Shipping Method (US $13.68), kar pomeni, da ti bo telefon poslan preko EU in ne boš plačeval ddv-ja)

Zlati $156.99
Srebrni $164.99 (moja izbira)
Črni $176.99

Samael ::

Mimogrede, tule je krajša debata na temo LTE, 3G, itd ... v povezavi s temi telefoni https://slo-tech.com/forum/t576444/p544...

Kot sem rekel, vsakdo presodi sam. Meni osebno band 20 manjko na telefonu (telekom uporabnik) ne predstavlja issue.

AgiZ je izjavil:

4g (LTE) in 3g izgleda porabita podobno energije on the long run (https://www.quora.com/What-takes-more-b... - 4g mogoce malo vec).
Oba sta dovolj hitra za brskanje po internetu, ce pa zelis downloadati velike datoteke (slike so nekaj MB, torej te ne stejejo) pa je 4G bolj optimiziran.

Torej iz baterijskega vidika ni pomembno ali imas 3g ali 4g.

Sam imam kitajca ki ne podpira B20 (Xiaomi Mi4c). Do pred kakim mesecem nisem imel v paketu vklopljene 4g hitrosti. Sedaj ko jo imam, se mi telefon vecinoma povezuje na 4g (v Ljubljani). Razlike zaradi hitrosti v vsakodnevni uporabi ne opazim, ampak preko telefona tudi ne downloadam velikih datotek (obcasen youtube, obcasno brskanje po spletu, chat na raznih appih).

Vsi operaterji bodo najverjetneje imeli pokritost LTEja tako v 800MHz (B20) kot tudi 1800MHz (B3) bandu (tudi pri Telemachu ze delajo 1800MHz na dolocenih lokacijah. Ne vidim razloga da scasoma ne bi povsod). Zaceli so z 800MHz, ker je najvecja pokritost, a dodajajo tudi ostale bazne postaje.

V glavnem, moje mnenje je da ce telefon podpira B20 je to plus, ce ga pa ne, pa tudi nic ne zamujas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

sarma832 ::

Samael je izjavil:

sarma832 je izjavil:

OZZY je izjavil:

Če boš vzel xiaomi vzemi global varjanto - redmi 4 kakor vem ne podpira band 20 za LTE.. redmi4 note pa obstaja v global varjanti.
Drugače pa glede vzdržljivosti je xiaomi boljši in ima snapdragon čip.. zame boljša opcija.. Obstaja tudi p8 lite verzija 2017, ki ima 3000 mah baterijo in 3gb rama ter boljši procesor z grafiko.
Kolikor pa vem huawei prav tako nima zamenljive baterije.




A to je potem deal breaker? ker sem tudi sam mislil tega vzeti


Nikakor ne. Kar nekaj tu nas ima Redmi 4 pro/prime in se ni še nihče pritoževal nad signalom. Večino časa imam G4, pa tudi če ne bi imel, s telefonom ne visim kaj dosti na youtubu in ni konec sveta, če kakšno stran odprem s G3. Vsakdo pa presodi sam zase.

btw. za ta budget + nekaj poštine se dobi že Redmi 4 pro/prime (3GB RAM, 32GB ROM, Snapdragon 625 Octa Core)
https://www.aliexpress.com/store/produc... (tu nujno izbereš Seller's Shipping Method (US $13.68), kar pomeni, da ti bo telefon poslan preko EU in ne boš plačeval ddv-ja)

Zlati $156.99
Srebrni $164.99 (moja izbira)
Črni $176.99


A potem je teh 164.99 vse kar plačam (+shipping)... A je tu kakšna caka ali kako je to mogoče da ni treba placati ddvja in carinjenja?

Samael ::

sarma832 je izjavil:

Samael je izjavil:

sarma832 je izjavil:

OZZY je izjavil:

Če boš vzel xiaomi vzemi global varjanto - redmi 4 kakor vem ne podpira band 20 za LTE.. redmi4 note pa obstaja v global varjanti.
Drugače pa glede vzdržljivosti je xiaomi boljši in ima snapdragon čip.. zame boljša opcija.. Obstaja tudi p8 lite verzija 2017, ki ima 3000 mah baterijo in 3gb rama ter boljši procesor z grafiko.
Kolikor pa vem huawei prav tako nima zamenljive baterije.




A to je potem deal breaker? ker sem tudi sam mislil tega vzeti


Nikakor ne. Kar nekaj tu nas ima Redmi 4 pro/prime in se ni še nihče pritoževal nad signalom. Večino časa imam G4, pa tudi če ne bi imel, s telefonom ne visim kaj dosti na youtubu in ni konec sveta, če kakšno stran odprem s G3. Vsakdo pa presodi sam zase.

btw. za ta budget + nekaj poštine se dobi že Redmi 4 pro/prime (3GB RAM, 32GB ROM, Snapdragon 625 Octa Core)
https://www.aliexpress.com/store/produc... (tu nujno izbereš Seller's Shipping Method (US $13.68), kar pomeni, da ti bo telefon poslan preko EU in ne boš plačeval ddv-ja)

Zlati $156.99
Srebrni $164.99 (moja izbira)
Črni $176.99


A potem je teh 164.99 vse kar plačam (+shipping)... A je tu kakšna caka ali kako je to mogoče da ni treba placati ddvja in carinjenja?


Tako je - to je vse kar plačaš. Vendar (pri Goldway trgovcu) nujno izberi Seller's Shipping Method, sicer ti bo telefon poslan neposredno s kitajske, ter posledicno placilo ddv-ja. Goldway v primeru Seller's Shipping Method posilja pakete do uporabnika preko Francije (torej znotraj EU) zato ni ddv-ja.

jero_no1 ::

Če si lahko sposodim tole temo.

Želel bi poskusit Xiaomi telefon, prebral sem že večino tem na s-t in prišel do tega: Redmi 4.

Obvezno hočem imet samo 5 inch zaslon, vsaj 3GB RAM, 32GB ROM mi več kot zadošča, 4G podpora mi ni tako pomembna. Je ta verzija OK: OS -- MIUI 8.1, Official Global Firmware , Support OTA update, No root

Hvala za pomoč!

broken/link ::

ta verzija je ok.

loveJDM ::

Lahko kdo poda kak nasvet glede nakupa P8 lite-2017(octa,3gb rama,3000mah,nougat)?Ne vem ali se splača kupit ali počakat na Nokie?

Tick ::

Samael je izjavil:

[
tu nujno izbereš Seller's Shipping Method (US $13.68), kar pomeni, da ti bo telefon poslan preko EU in ne boš plačeval ddv-ja


Velja to samo za to Goldway trgovino katero si linkal zraven ali je enako tudi pri drugih? Ubistvu me zanima za to trgovino kjer lahko enako izbereš Seller's shipping method.

Dimnik ::

Ja goldway je preverjen, ta trgovina ki si dal link pa navaja v opisu pod seller shiping samo brez dsjatev za rusijo, najboljše da jih kontaktiraš.

sarma832 ::

Kako dolgo pa je trajalo da si dobil pošiljo?

Piše sicer 22-45dni...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170288 (361) Skyfall
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021322 (2291) kanarin
»

Primerjava dveh budget za isti denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
699700 (7918) pixelzgaming
»

Telefon do 180€

Oddelek: Kaj kupiti
81668 (1103) smacker
»

Cenejši telefoni

Oddelek: Kaj kupiti
397634 (6633) mtosev

Več podobnih tem