» »

Bo v Sloveniji počilo?

Bo v Sloveniji počilo?

1
...
3 4
5
»

jype ::

Utk> Kaj imajo tisti za šankom za zahtevat?

Nič, nič... Oni tako nič ne vejo, le da vsi okoli njih kradejo, oni pa nič ne morejo.

Utk> Tudi če ga zamenjajo, naslednji bo isti.

Pa naj ga ne zamenjajo z istim.

Utk> Lahko se samo sprijazniš, da če smo Slovenci pokvarjeni, smo pač pokvarjeni

No, jaz nisem še.

Utk ::

Zakaj imate potem v Ljubljani že drugič istega župana? Res da je prvi, ki je "nekaj naredil", ampak a res niste vedeli že prej, da krade kot sraka? In potem dobi še 30% na državnih volitvah. Ali pa Janša isto. Če 55-60% ljudi voli take ljudi, ker so naši, ne glede na to kako so pokvarjeni, potem je pokvarjenih tudi teh 55-60% ljudi, pa še marsikdo zraven, tistih par ostalih tega ne bo spremenilo.

krneki0001 ::

Glugy je izjavil:

... Slovenci po naravi nismo nasilni, ...


Ja, zato pa imamo po sloveniji tako veliko kraških jam, fojb in grap, kamor se je metalo ljudi.
Kolikor jaz vem, so to delali Slovenci na obeh straneh, eni med vojno, drugi pa po vojni.

Problem je v tem, da če bi danes počilo, bi se spet ljudje med seboj streljal zarad politikov. Politike bi pa na miru pustili. In tega se ljudje (vsaj večina) zaveda.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Utk> Zakaj imate potem v Ljubljani že drugič istega župana?

Tretjič.

Ker se boljši od tega še ni javil.

Utk ::

In taka inteligenca z viška gleda na tiste za šankom? Sej imaš isto logiko kot oni.

jype ::

Utk> Sej imaš isto logiko kot oni.

Jaz ne krivim politikov za njihove težave, ker politiki za njihove težave niso krivi.

donfilipo ::

Utk je izjavil:

Zakaj imate potem v Ljubljani že drugič istega župana? Res da je prvi, ki je "nekaj naredil", ampak a res niste vedeli že prej, da krade kot sraka? In potem dobi še 30% na državnih volitvah. Ali pa Janša isto. Če 55-60% ljudi voli take ljudi, ker so naši, ne glede na to kako so pokvarjeni, potem je pokvarjenih tudi teh 55-60% ljudi, pa še marsikdo zraven, tistih par ostalih tega ne bo spremenilo.



Ne vem če nismo to že ene 100x analizirali?

Zdaj ok najprej da bo korektno. In Janša in Jankovič še nista dokončno obsojena...se reče dajeta se z organi pregona, ...no zdi se, da bosta vendarle še nekaj časa politično migala. Nič ne kaže tudi, da bi resno razmišljala o odhodu v Avtralijo8-)

Vendar. Najprej ju je nekako označila resno KPK, potem so tu seveda tudi mediji, ...tako da imamo jasno verjetno celo temnejšo sliko, kot je realnost. In zakaj se ne prime? Zakaj narod no preferira mladihm, bolj bistrih, nezaznamovanih? Očitno je, da velja balkanska mentaliteta, da če veliki vodja ni tudi lopov, potem je nekaj narobe. Jasno je da krade, treba ga je prepričati da dade8-)

No to je pa že potem mistaka to maka8-)

Skandinavci in še kdo to počnejo precej drugače. Sileđije...veliki mogočneži, pa si v jedru sistem tajne spečanosti s korporacijami ki so šefi sveta...lahko privoščijo...le da si žepe polnijo v igralnici:) S finančnim inženiringom.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Utk ::

No prav, bom jim sporočil, da niso krivi politiki, da so nastavli Bavčarja, Šrota in bankirje, ampak TI, ker ti si vedel, da bi lahko to spremenil, pa nisi, oni pa niso vedeli, da je zakon v njihovih rokah, ker so pač neumni, al kako?
Dvomim, da kdo krivi politike za vse težave. Približno se pa vseeno ve kaj naj bi politiki delali.

donfilipo, zato sem pa napisal, da smo Slovenci v večini pač glih tako pokvarjeni kot politiki, in zato nekih strašnih sprememb tu ne more bit. Zato mi grejo na jetra tisti, ki pravijo, naj gremo na volitve, naj pišemo poslancu in podobne smešnice, ki bi še v kaki satiri izgledale preveč neumno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

donfilipo ::

Krivdo bodo deloma nesli tudi politiki. Nekateri bodo morda celo sedeli. Ja JAZ, ki sem desetletja samo opozarjal na rop stoletja in pijansko nergal, bom pa najebal 100-kratno. Ni kaj.

Problem je, ker sem nekako stalno preveč majhnih jajc, da bi jih postrelil, ko je bil še čas!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Utk> No prav, bom jim sporočil, da niso krivi politiki, da so nastavli Bavčarja, Šrota in bankirje, ampak TI, ker ti si vedel, da bi lahko to spremenil, pa nisi, oni pa niso vedeli, da je zakon v njihovih rokah, ker so pač neumni, al kako?

Tako je. Ampak jaz sem za zdaj še z drugimi rečmi zaseden, če se za svojo državo ne boste pobrigali sami, bo šla prot hudiču v vsakem primeru.

donfilipo ::

donfilipo, zato sem pa napisal, da smo Slovenci v večini pač glih tako pokvarjeni kot politiki


V Jedru zagotovo. Sicer nam ne bi bili ti politiki všeč. Samo know-howa povprečen kruhoborec za veliko korupcijo in kriminal pač nima. Sam ne spadam ravno med naivne, ampak me vedno znova presnetijo ne samo velike, ...pač pa tudi male vsakodnevne 'mučke' po terenu8-)

No ta pokvarjenost ima antropološko razlago. Takole gre: Slovenci smo vedno bili podložni, hlapci in nekomu vazali in edini uspeli upor je bil tih, tajen, lopovski, švercarski, martin krpanovski, z rezervo neke 'root lojalnosti', v primeru napada na 'skupnost' ječ narodov:) S samostojnostjo se to ne spremeni čez noč. Svoje države ne vidimo kot svoje..in pri tem seveda neoliberalci, ki so proti vsaki državi:))...prav nič v jedru ne pomagajo.>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Utk ::

Vsi drugi smo tudi zasedeni. Pa ne skrbi, ne rabiš imet slabe vesti, itak te nihče ne bi volil.

Mr.B ::

Glugy, ti bo za spodnje jype razložil da je odletel zaradi ne-sposobnosti interpretiranja zakonodaje....
Slovenci vemo da stvari ki se rodijo iz nasilja nikoli ne pripeljejo do boljšega jutri. Nasilje je res čisto zadnja stvar ki jo Slovenec uporabi če je stisnjen v kot. Ampak mi nismo še tok stisnjeni v kot. Zdej je odvisno od politikov če nas bodo nehali stiskat v kot, če bodo upočasnili stiskanje v kot. Zaenkrat so začeli upočasnjevati stiskanje v kot...ampak če je to vse kar bodo naredili potem bo prej ali slej občutek utesnjenosti spet prehud in protesti se bodo spet nadaljevali najprej tako kot lani in potem še huje.
Janša je podcenjeval Slovence pa glej kaj se mu je zgodil kakšn odpor.


Razčefuk šolstva : od os do UNI - izvjaj ta vlada.
Razčefuk socialne države : To izvaja ta vlada
Razčefuk Zdravstva : To dela ta vlada
Razčefuk Korupcije : No še vedno ne vejo definirati kaj je korupcija. Hint Infrastrukturni minister

PS : JJ je odletel, preden je implementiral kakršnokoli reformo. Toliko o njegovi sposobnosti. Pa zaradi napovedanih reform, so bili najbolj glasni priviligiranci, tisti, če ji vzameš polovico mesečnih prihodkov, pa si bodo lahko še vedno z dnarjem rit brisali. Namig Stanovnik, ki je bil zelo glasen, dokler niso pokazi njegovega finančnega stanja, ni čudno da ga je pri srcu stisnilo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Utk> Vsi drugi smo tudi zasedeni. Pa ne skrbi, ne rabiš imet slabe vesti, itak te nihče ne bi volil.

Več deset tisoč jih je volilo Hanžka.

Mr.B> PS : JJ je odletel, preden je implementiral kakršnokoli reformo. Toliko o njegovi sposobnosti.

Ja, Pahorju ste jih pa z referendumi miniral.

Utk ::

Za takega komunista je za slovenske razmere to prav patetičen rezultat. No, je pa res, da je imel ogromno konkurence.

jype ::

Utk> komunista

Kaj si torej ti? Quaker?

Mr.B ::

jype,
Ja, Pahorju ste jih pa z referendumi miniral.

Jebeš ga, nekako tako kot podpora vladi JJ-ja. Res pa da sem bil proti samo eni, ampak jebeš ga sedaj pa ta isti narod , km no kot si rekel ZJ nima konkurence. Sploh v državi, kjer državljani klasično korpcijo smatrajo čisto nekaj normalnega...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Jebeš ga, nekako tako kot podpora vladi JJ-ja.

Razumem, da konzervativci ne morete preživet, da bi reforme izvedel kar kdorkoli. Biti mora "vaš".

StarMafijec ::

jype je izjavil:

Razumem, da konzervativci ne morete preživet, da bi reforme izvedel kar kdorkoli. Biti mora "vaš".

Konzervativci so pri nas levičarji ;). Oni mahajo z zastarelimi zastavami in simboli.

Vajenc ::

StarMafijec je izjavil:

jype je izjavil:

Razumem, da konzervativci ne morete preživet, da bi reforme izvedel kar kdorkoli. Biti mora "vaš".

Konzervativci so pri nas levičarji ;). Oni mahajo z zastarelimi zastavami in simboli.

S temi ni bilo nikoli prepovedano in se je navada pač obdržala. Ta beli so včasih morali mirkat, da niso mahali s svojimi, danes pa se na proslavah maha kar z obojimi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Utk ::

jype je izjavil:

Mr.B> Jebeš ga, nekako tako kot podpora vladi JJ-ja.

Razumem, da konzervativci ne morete preživet, da bi reforme izvedel kar kdorkoli. Biti mora "vaš".

Ma kake reforme? Katero reformo smo pa naredili sploh že kdaj? Samo flikanje in gasenje požarov.

gensi ::

Osebno sem mnenja, da v Sloveniji ne bo "počilo".

Zakaj?

Večje demonstracije potrebujejo organizatorja.
Kot se je izkazalo, za lanskim t.i. mini državnim udarom stoji levica (lahko pogledamo kateri znani obrazi se pojavljajo v Solidarnosti). Torej je šlo za veliko prevaro. Levica si je še enkrat več prisvojila zasluge za nekaj, kar ji (v celoti niti slučajno) ne pripada. Podobno kot za t.i. ekskluzivno obrambo domovine med WW2.

Tudi sindikati so pri nas predvsem politično motivirani.

Desnica ima manjšo moč samomobilizacije. Tudi, če bi se na desnici pričela dvigovati temperatura, bi jo levi mediji hitro ohladili - takoj bi bila na površju JJ in cerkev.

Lahko sicer pride do demonstracij, a bodo le-te zgolj kratkotrajne in zgodovinsko gledano nepomembne.

Ni pa mogoče izključiti fizičnega obračuna s katerim izmed politikov ali tajkunov. Prej ali slej bo komu počil film, a se bo "storilec" hitro znašel za rešetkami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

moat ::

Dejstvo je, da v Sloveniji vladajo levi in desni politični mrhovinarji. Nihče izmed njih ni za državo in ljudi napravil kaj dobrega. So pa znali odlično poskrbeti zase in za svoje koristi. Pravi problem pa je, ker smo mi ovčice in ker ni politične alternative. Tudi Solidarnost pač ni tista "ta prava" alternativa. Imajo sicer dober program in treba je priznati, da se lepo bere, celo veliko lepše kot pri drugih strankah. A kaj pomaga sam program, lahko vidimo po vsakih volitvah, ko se ničesar ne spreminja. Razen tega, kar itak že vsakdo ve, da tonemo vse globlje. Jim je pa treba priznati, da so vendarle nekaj novega v slovenskem političnem prostoru in bi lahko bili celo moja stranka. No, skoraj! Bi jih volil, če ne bi imeli tudi tako butastih "o ohranitvi slovenskega gospodarstva v lasti države". Očitno tile vstajniki ne vedo, da je današnji svet globalen, Slovenija pa sama kapitala nima. Že zdaj živimo od kapitala, ki nam ga dajejo globalisti. Saj ta globalen svet tudi meni ni všeč, toda imamo samo tega, tukaj in zdaj, drugega pač ni. In ta usmeritev, ohraniti tisto, kar se je do zdaj izkazalo za slabo in je vzrok vseh naših težav, torej ohranjanje "nacionalnega interesa", nas lahko pelje samo v osamo in končni propad.

Mr.B ::

jype,
Ja kaj naj rečem. Narod je prevzel "nje" odgovornost za svoja dejanja. Odlično tudi jaz, sedaj pa žri svojo utopijo. Sicer pa umetniki / filozofi s praznimi želodci ustvarijo najboljša dela. No vsaj FDV-jevcev ni več na cesti, pod PRAVO "našo" vlado delajo tudi pro-bono. Ampak narod s svojo majhnostjo in zapalnkanostjo "kot kaže" tudi.
No jype, zato pa pravim naslednje leto še en mandat populistov, no če ne bo ZJ imamo pa novo bulshit stranko. Thumbs up. Še sreča da bo vedno kriv nekdo drug, samo dokler se ne tiče mene :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Vajenc ::

moat je izjavil:

Dejstvo je, da v Sloveniji vladajo levi in desni politični mrhovinarji. Nihče izmed njih ni za državo in ljudi napravil kaj dobrega. So pa znali odlično poskrbeti zase in za svoje koristi. Pravi problem pa je, ker smo mi ovčice in ker ni politične alternative.

Vstavi namesto "Sloveniji" katerokoli drugo državo v tem osončju in rezultat bo zelo podoben. Slovencev ne strižejo nič bolj kot ostale zemljane, razlika od nekaterih je le, da je bilo v zgodovini redko, da bi življenska beda dosegla kritično maso prebivalstva Slovenije. Ko bo, bo počilo tudi pri nas, tako kot je že nekajkrat v zgodovini na tem območju, tudi, ko še nismo imeli lastne države. Za večino ta pok ne pomeni nič dobrega, upam da se tega zavedate. Ampak za resnične spremembe je očitno potrebno tudi to.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Mr.B ::

Vajenc,
Kaj a takrat bodo pa razodeti s pojmom korupcija. Ej še PKK al KPK, ne smatra da je delo infrastrukturnega ministra korupcija ? Pač bo počili, smo videli kako je pokalo pod JJ, ki je uničeval mlado in staro, ups bil nesposoben oziroma pravočasno odstavljen, fju... ej da bi imel on nadzor nad slabo banko ali pa nekim kvazi holdingom, veš kako bi skril tistih cca 7 mijard njegovega dolga. KEr pa vem da cvetke 7 miljarEUR dolga ne razumeš, se tu naslanjam na članke pravih verodostojnih medijev v lasti države, ki so mu zgrešeno pokazali cc 1 miljado ojrov kreditvo, ki jih je seveda lastnoročno podpisal. Ej da bi to današnjo bančno luknjo verjetno potrojil, in izvajal ne demokratične ukrepe, tipa nardo nima pravice vedeti kdo je podpial te kredite, in od kje se zadolžuje, pa to...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Vajenc ::

Dej se no malo zber preden klikneš pošlji...
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

kr1ženska ::

Vajenc je izjavil:


Vstavi namesto "Sloveniji" katerokoli drugo državo v tem osončju in rezultat bo zelo podoben. Slovencev ne strižejo nič bolj kot ostale zemljane, razlika od nekaterih je le, da je bilo v zgodovini redko, da bi življenska beda dosegla kritično maso prebivalstva Slovenije. Ko bo, bo počilo tudi pri nas, tako kot je že nekajkrat v zgodovini na tem območju, tudi, ko še nismo imeli lastne države. Za večino ta pok ne pomeni nič dobrega, upam da se tega zavedate. Ampak za resnične spremembe je očitno potrebno tudi to.


Se stinjam. Zaradi takih in podobnih dogodkov imamo tudi v ustavi zapisano npr. da noben predsednik ne more biti izvoljen več kot 2x za povrstjo. Pri pisanju tegale člena so namreč upoštevali dejstvo, če je nekdo dolgo časa na oblasti, si ta začne državo, državno podjetje ipd. lastiti in si misli da lahko s tem dela kar hoče. Oblast mu postane samoumevna. Ne dela več v dobor ljudi, pač pa v svojo korist.

IMO, v državi bo moralo še kar nekaj krat "počiti" da se bodo izpisali dobri zakoni preko katrih bo težko pridet.
Noben sistem ni in ne mora bit popoln, ker ljudje nismo popolni.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Kot se je izkazalo, za lanskim t.i. mini državnim udarom stoji levica (lahko pogledamo kateri znani obrazi se pojavljajo v Solidarnosti).


To sem jaz že takrat trdil, pa je očitno trajalo kakšno leto, da je postalo splošno sprejeto dejstvo.

http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...
Dve šivanki...

Double_J ::

Tudi Solidarnost pač ni tista "ta prava" alternativa. Imajo sicer dober program in treba je priznati, da se lepo bere, celo veliko lepše kot pri drugih strankah.


Ta stranka ne zgleda prepričljiva... lahko bi delali več na zunanji podobi. Naprimer posnamejo, kako varnostniki pospremijo Dušana Kebra iz kongresa ven. Tko kot v Severni Koreji...:D
Dve šivanki...

ZaphodBB ::

Double_J je izjavil:

Kot se je izkazalo, za lanskim t.i. mini državnim udarom stoji levica (lahko pogledamo kateri znani obrazi se pojavljajo v Solidarnosti).


To sem jaz že takrat trdil, pa je očitno trajalo kakšno leto, da je postalo splošno sprejeto dejstvo.

http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...

To so oni mitološki strici, ki se prikazujejo Jajotu in Pahorju?

Vidite, tudi med vstajniki so duševni bolniki ali pa Jajčasti agenti.

Karaya 52 ::

Ne vem, kaj si naj človek misli o stranki, ki ima v logotipu "za pravično družbo" uporabljen font pisalnega stroja iz sedemdesetih, ki spominja na udba font. Back to the USSR...

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Double_J je izjavil:


http://www.slovenskenovice.si/novice/sl...

Iz članka: "Zajc je še prepričan, da s trojko grozijo samo politiki, saj menijo, da bodo ljudje tako ostali tiho in bodo zaradi prestrašenosti pristali na njihovo početje."

Zanimivo, v Rusiji so včasih s "trojko" imenovali komisijo NKVD (varnostno obveščevalna služba), ki je po administrativni poti obsojala tiste, ki niso prišli pred sodišče. Morda zato tak strah pred njo?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Matako ::

Stranka Solidarnost je mogoče končno tista prava SDNJ (Samo da ni Jajo) stranka, ki sem jo napovedoval že pred meseci... upam le, da mi akronima ne ukradejo mainstream mediji, saj je očitno, da mrhovinarijo po S-T in si sposojajo dobre fore! ;(
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oberyn ::

Karaya 52 je izjavil:

Ne vem, kaj si naj človek misli o stranki, ki ima v logotipu "za pravično družbo" uporabljen font pisalnega stroja iz sedemdesetih, ki spominja na udba font. Back to the USSR...

To mogoče pomeni samo to, da niso vrgli 6.000 € za dizajn logotipa. Namig na sedemseta pa mogoče pomeni samo namig na bolj pravično družbo, kjer je manj ljudi izkopavalo ostanke krompirja iz že pobranih njiv, kar danes redno opažam, ko grem na sprehod po gmajni.

Mr.B ::

To mogoče pomeni samo to, da niso vrgli 6.000 € za dizajn logotipa. Namig na sedemseta pa mogoče pomeni samo namig na bolj pravično družbo, kjer je manj ljudi izkopavalo ostanke krompirja iz že pobranih njiv, kar danes redno opažam, ko grem na sprehod po gmajni.
Dobra ti to. Ali pa pravljica o unih dobrih časih, kako smo se imeli...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Nima smisla pisati replike na "pravično družbo 70tih", je pa dobro prepoznati regresijo v kateri se je znašel marsikateri slovenski um, ki si želi nazaj pod streho starega gospodarja.

Zgodovina sprememb…

Cervantes ::

Precej bedno, res, ampak imamo pa zdaj dve hippy/metelko stranki! Pričakujem hudo konkurenco na volitvah!
Le kaj delajo pirati??
Mr.B. nehaj se pretvarjati. Vsem je popolnoma jasno, da gre za tvoj lastni alterego. Kljub namernim pravopisnim napakam. Jezik in sintaksa se ne more čez noč tako spremeniti. Vsekakor ti nisi več ti. Ali si pač lingvistični fenomen.
Čestitam vsekakor.

Zgodovina sprememb…

gensi ::

jype,
Pahor si je sam miniral sicer potrebne zakone.

Zakaj?
Zato, ker je v vsakega od zakonov vsilil še nekaj nepotrebnega.

Npr.:
Slovenija zelo potrebuje zakon o malem delu, a Pahor je hkrati želel skoraj de facto prepovedati tudi medsebojno sosedsko pomoč.
Če si ljudje na podeželju nebi pomagali, bi imeli bistveno manj (res pa je, da si vedno manj pomagajo).

Mr.B ::

Cervantes,
Ne na žalost namigujem na čredo. Čreda ki je leta 91 pokazala pastirju finger, pa je mislila da je to vse kar mora narediti pa bo indija in koromandija. Ups, nihče čredi ni povedal naj se pripravi na šišanje, demokracija ni to, kar ti drugi rečejo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gandalfar ::

Dovolj bo. Ker ocitno samo se tarnate o bliznji politicni preteklosti in kdo je prave barve, lahko greste to naprej pocet v temo o vladi.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljanska banka - dolgovi do tujih varčevalcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12022503 (12135) Smrekar1
»

Evo smo že vun iz bule (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9420088 (14925) Mr.B
»

Končno podhranjeni spregovorijo - DURS (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
541111641 (95103) darkolord
»

SCT ali kako premagat državo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6311370 (9059) mikic007

Več podobnih tem