» »

Nov prenosnik, desni zvočnik ne dela, (uveljavitev stvarne napake)

Nov prenosnik, desni zvočnik ne dela, (uveljavitev stvarne napake)

spodnjegate ::

Zdravo,

kot je že z naslova razvidno je problem v tem, da mi desni zvočnik na 14 dni starem prenosniku ne dela. Šel sem že čez vse možne zvočne nastavitve ampak še vedno nobenega zvoka...Ali je možno da je dejansko desni zvočnik samo za okras?

Če mogoče kdo ve kje bi lahko bil hakelc, bi se priporočal:). V primeru, da zvočnik dejansko ne dela in ga bo potrebno odnesti na servis, me zanima, ali je mogoče uveljavljati stvarno napako?

spodnjegate ::

Še malo ugotovitev: pri nastavljanju zvočnikov oziroma pri opciji ko lahko preizkusiš levi in desni zvočnik, je tako, ko kliknem na levi zvočnik zaigra levi zvočnik, ko pa kliknem na desni zvočnik ravno tako zaigra levi zvočnik samo z malo drugačnim tonom. Je pa vse skupaj nastavljeno na stereo zvok.

Zdaj dejansko ne vem ali je softverska napaka ali ni. Vendar, po vseh možnih opcijah preizkušanja, nastavljanja, sumim, da zvočnik dejansko ne dela in to verjetno že od samega nakupa prenosnika.

Zgodovina sprememb…

spirit ::

Kater računalnik pa je to? če je HP ga vrni in ti ga v DOA postopku zamenjajo za novega sploh ne rabiš nič težit ne nič. Tudi druge znamke imajo DOA postopek je pa odvisno od znamke do znamke kako dolgo dobo imajo (HP 1 mesec). dvomim pa da gre za programsko napako.

Ales ::

Ni važno ali je HP ali ne, zveni kot stvarna napaka in to je urejeno zakonsko. In če gre za stvarno napako, lahko zahtevaš vrnitev kupnine ali menjavo izdelka za novega. Pazi le, da boš uveljavljal stvarno napako in ne garancije.

spirit ::

Vem da ni ampak uveljavljanje stvarne napake lahko traja 8 dni, DOA je pa takoj na mestu.

spodnjegate ::

Ja gre za HP-jev prenosnik Probook. A prenosnik v tem primeru odnesem v trgovino, ki sem ga kupil ali na servis? Lahko še malo bolj razložiš glede DOA postopka? Prelepo se sliši, da enostavno samo vrnem prenosnik in dobim novega.....

mihibo5 ::

Uveljavi stvarno napako. HP ima kar dostikrat take napake. Sam sem svoj prvi HP računalnik v enem dnevu vrnil, ker ni delal sploh dlje kot do namizja.

Zheegec ::

spodnjegate je izjavil:

Ja gre za HP-jev prenosnik Probook. A prenosnik v tem primeru odnesem v trgovino, ki sem ga kupil ali na servis? Lahko še malo bolj razložiš glede DOA postopka? Prelepo se sliši, da enostavno samo vrnem prenosnik in dobim novega.....

Praktično vse Slo trgovine imajo DOA opcijo za večje znamke 1 mesec po nakupu. Prineseš tja s škatlo, sprobajo, dajo novega. Kje si kupil?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

spodnjegate ::

Kupil sem v Comshopu in glede na to, da nisem ravno dober pogajalec me res zanima na kaj moram biti pozoren oziroma kaj moram uveljavljati, da ne bom šel na koncu domov praznih rok, prenosnik pa na servis pod garancijsko popravilo.

Silvo ::

A nisi napisal,da ti zvočnik,ko preizkusiš(levo in desno) v bistvu deluje?
Silvo

spodnjegate ::

Silvo je izjavil:

A nisi napisal,da ti zvočnik,ko preizkusiš(levo in desno) v bistvu deluje?


Ne, v bistvu je tako, da ko preizkušam levo, desno se vedno sliši en in isti zvočnik, in to je levi. Desni ne da praktično nič od sebe.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Pojdi v Comshop, naj ti preko DOA dajo novega takoj tam.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spodnjegate ::

Zheegec je izjavil:

Pojdi v Comshop, naj ti preko DOA dajo novega takoj tam.


Se pravi se moram sklicevati na DOA postopek? Kakšne so kaj izkušnje, da pride do zapletov, da nočejo uveljaviti tega postopka? Ali lahko zahtevam nazaj kupnino oziroma vzamem drug prenosnik?

Se opravičujem, ker težim, ampak me zdaj res vse skupaj jezi...

Zgodovina sprememb…

Silvo ::

Če ti res ne dela in si 100% prepričan,da so gonilniki itd ok,seveda zamenjaj kot ti je rekel ALIEn3001.
Pred kake pol leta je kolega pri Comshopu zamenjal v roku cca 10 dni okvarjenega Asusa,pa ni bilo nikakršnih problemov.
Silvo

Zheegec ::

Če nočejo zamenjati preko DOA (DOA je proizvajalčeva "dobra volja") pa pač stvarna napaka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spodnjegate ::

Verjetno bom tako tudi naredil. Še vseeno je pa je ponavadi tako, da nekaj je teorija v praksi pa potem ne gre vse tako po načrtih. Zato se želim tukaj pozanimati, če moram vztrajati pri stvarni napaki, tudi če mi v trgovini rečejo, da bodo prenosnik poslali na servis in potem servis odgovori, da recimo okvara zvočnika ni stvarna napaka in da mi ga bodo popravili.

Mora prodajalec sploh poslati prenosnik na servis ali lahko oni sami to preverijo?

spodnjegate ::

Se pravi grem v trgovino in zahtevam za zamenjavo prenosnika ali pa vracilo denarja oziroma moram uveljavljati stvarno napako?

Zheegec ::

joj no. HP ima DOA, zamenjali ti ga bodo za novega na mestu, ker je tudi za njih to najlažje. vsaj v bigbang je tako, comshop mora biti isto. tudi njim je v interesu, da je čim bolj preprosto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Za stvarno pa si doma napiši na list kaj ne deluje in kaj želiš da ti naredijo (npr zamenjajo za nov prenosnik). Spodaj daj še svoj podpis in to daš potem skupaj s komplet prenosnikom prodajalcu, ki nato pošlje na servis. Če seveda DOA postopek ne bo šel skozi.

Enkrat sem reševal en HP printer, ki je bil DOA ampak se je zakompliciralo zaradi glupe interne politike naše firme. Stranka je sicer dobila novega na mestu, kasneje smo se sami zajebaval s papirji... tko da ja, kot kupec ti je to najboljša opcija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Engineer_ ::

spodnjegate je izjavil:

Zdravo,

kot je že z naslova razvidno je problem v tem, da mi desni zvočnik na 14 dni starem prenosniku ne dela. Šel sem že čez vse možne zvočne nastavitve ampak še vedno nobenega zvoka...Ali je možno da je dejansko desni zvočnik samo za okras?

Če mogoče kdo ve kje bi lahko bil hakelc, bi se priporočal:). V primeru, da zvočnik dejansko ne dela in ga bo potrebno odnesti na servis, me zanima, ali je mogoče uveljavljati stvarno napako?



si prepričan da sploh ima 2 zvočnika? nekateri prenosniki imajo namreč le 1 mono zvočnik, ki se nahaja nekje na ohišju, včasih pač na levi strani.

spodnjegate je izjavil:

Silvo je izjavil:

A nisi napisal,da ti zvočnik,ko preizkusiš(levo in desno) v bistvu deluje?


Ne, v bistvu je tako, da ko preizkušam levo, desno se vedno sliši en in isti zvočnik, in to je levi. Desni ne da praktično nič od sebe.



Torej imaš dokaz, da ima prenosnik le 1 zvočnik.
Lahko pa da se motim...pojdi k prodajalcu kjer si kupil in se zmeni z njim za morebitno "stvarno napako" oziroma naj ti pove če sploh sta 2 zvočnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

spodnjegate ::

Zheegec je izjavil:

joj no. HP ima DOA, zamenjali ti ga bodo za novega na mestu, ker je tudi za njih to najlažje. vsaj v bigbang je tako, comshop mora biti isto. tudi njim je v interesu, da je čim bolj preprosto.


V Comshopu skoraj sigurno nimajo na zalogi mojega prenosnika, njihov dobavitelj pa je Avtera. SE pravi se lahko direktno na Avtero obrnem, kajti v vsakem primeru bodo oni poslali prenosik na Avtero na servis, je tako ali ne?

spodnjegate ::

Engineer_ je izjavil:

si prepričan da sploh ima 2 zvočnika? nekateri prenosniki imajo namreč le 1 mono zvočnik, ki se nahaja nekje na ohišju, včasih pač na levi strani.

Torej imaš dokaz, da ima prenosnik le 1 zvočnik.
Lahko pa da se motim...pojdi k prodajalcu kjer si kupil in se zmeni z njim za morebitno "stvarno napako" oziroma naj ti pove če sploh sta 2 zvočnika.


Če prenosnik odprem dobro vidim dva zvočnika, tukaj ni dilema. Sse pravi, spodaj na sprednji strani prenosnika sta tudi dve reži iz katerih se mora slišati zvok. Levi igra, desni pač ne....če pa tako mora bit pa ne vem, ampak verjetno, da bi morala oba delati.

RejZoR je izjavil:

Za stvarno pa si doma napiši na list kaj ne deluje in kaj želiš da ti naredijo (npr zamenjajo za nov prenosnik). Spodaj daj še svoj podpis in to daš potem skupaj s komplet prenosnikom prodajalcu, ki nato pošlje na servis. Če seveda DOA postopek ne bo šel skozi.


Pri DOA postopku pomeni, da ti prenosnik zamenjajo ali je opcija tudi za dobropis na podlagi DOA?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

DOA je dobra volja dobavitelja/proizvajalca. za vračilo gotovine je še vedno ali:
- "dobra volja" trgovine če ti ugodijo takoj na mestu
- uveljavljanje stvarne napake in vse kompliciranje, ki spada zraven
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spodnjegate ::

Zheegec je izjavil:

DOA je dobra volja dobavitelja/proizvajalca. za vračilo gotovine je še vedno ali:
- "dobra volja" trgovine če ti ugodijo takoj na mestu
- uveljavljanje stvarne napake in vse kompliciranje, ki spada zraven


Ja no pa kam nej grem zdej, k dobavitelju ali k prodajalcu? Če grem k prodajalcu se bo on itak obrnu na dobavitelja in je on samo posrednik, tako da je vseeno če grem direkt k dobavitelju, a je tako ali ni tako?

Kje bom imel manj komplikacij, pri dobavitelju al pri prodajalcu?

spirit ::

Greš k prodajalcu s škatlo in vsem kar si ob prenosnik dobil, če računalnika ni več v prodaji, boš najvrjetneje dobil dobropis za drugega. to naredi v dopoldanskem času, da lahko tudi oni še isti dan kontaktirajo Avtero. Načeloma se skoraj ne komplicira pri DOA zadevah oziroma se amenja ti si rešen napej se ubadata med sabo prodajalec in distributer. Če ti rečejo da to ne paše pod DOA pa uveljavljaj stvarno napako.

spodnjegate ::

Ok, prenosnik je še vedno v prodaji zato me zanima še kakšne so kaj izkušnje, da namesto zamenjave prenosnika zahtevaš raje za dobropis in potem vzameš drug prenosnik, z izgovorom, da pač nimaš več zaupanja v tak prenosnik....

spirit ::

Pa ga res nimaš ali bi le rad drug prenosnik? načeloma je to odvisno od prodajalaca, ker DOA pomeni da dobiš novega, ki ga pa potem prodajalec lahko vzame nazaj ni mu pa treba.

spodnjegate ::

Ja ker se je glih pokazala priložnost bi vzel drugega, boljšega, zato se mi gre za dobropis.

Aja pa še to, se pravi, da prodajalcu dobesedno omenim to kratico(DOA), da ne bom tam lapu o neki kratici:)

Zgodovina sprememb…

spirit ::

ČE je kokr tok sposobn potem ja če ne pač rečeš Dead On Arrival, pomeni kupljen nedelujoč.

Ales ::

spodnjegate je izjavil:

Ok, prenosnik je še vedno v prodaji zato me zanima še kakšne so kaj izkušnje, da namesto zamenjave prenosnika zahtevaš raje za dobropis in potem vzameš drug prenosnik, z izgovorom, da pač nimaš več zaupanja v tak prenosnik....
Lahko začneš z uveljavljanjem DOA in lepo vprašaš ali lahko namesto istega vzameš raje drug model. Če ne, ti ostane uveljavljanje stvarne napake. Če uveljavljaš stvarno napako, lahko zahtevaš denar nazaj, ne samo dobropis. Za kaj ga porabiš, je tvoja stvar... Ne potrebuješ nobenih izgovorov.

Pa tudi 100 podobnih vprašanj ti ne bo preveč pomagalo, na vse smo ti že odgovorili. Vzami s sabo nekoga starejšega oz. malo odločnejšega, ter pogumno pot pod noge do štacune.

spodnjegate ::

Samo še to, če uveljavljam DOA potem mi morajo na licu mesta zamenjati prenosnik ali kako? Ali jim ga lahko dam, da ga pošljejo na servis in čakam....

spirit ::

Če ga imajo na zalogi in imaš ti vso embalažo in vse ti ga menjajo takoj.

spodnjegate ::

spirit je izjavil:

Če ga imajo na zalogi in imaš ti vso embalažo in vse ti ga menjajo takoj.


Oni ga nimajo na zalogi....dobavitelj ga ima na zalogi, ampak oni ga bodo sigurno poslali najprej na servis...ne zastopim kako ga lahko kar na lepe oči zamenjajo...

spirit ::

Dej nehi komplicirat, če ga nimajo ti bodo dali dobropis ali pa se zmenili s tabo, da ti dobijo v par dneh drugega, v DOA postopku računalnik ne rabi videt servisa. ČE imaš vso embalažo in vse načeloma ne bi smeli komplicirat, v Bigbangih vem da ne komplicirajo in s tega vidika tudi Comshop ne bi smel. Pojdi tja povej kako je in da bi rad da se zadeva uredi, če nimaš vse embalaže pa zna biti malce drugačna situacija, in boš verjetno moral vzeti enak prenosnik, ki pa ga ne bo moč zamenjati za enega drugega, lahko pa seveda še vedno rečeš da uveljavljaš stvarno napako, čakaš 8 dni na odgovor servisa...

Šolar ::

Pozdrav
Jaz imam tudi problem z desnim zvočnikom :(
Zvočnik mi na cajte ne dela, če pa že dela pa večinoma hrešči :(
Dogaja se samo na desnem zvočniku, levi deluje perfektno
Firma laptopa je Hp :(, je pa že moj 4 leta, tako da je izven garancije :( :( :(
Firma zvočnika je ALTEC Lansing

Lp
XĐĐĐ

Mesar ::

Preveri kabel?
Your turn to burn!

Šolar ::

Sedaj poslušam muziko in dela normalno potem pa crkne

Kakšen kabel?
Računalnika ne bom odpiral (laptop)
XĐĐĐ

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šolar ()

Mesar ::

Ja če to ni bilo že od začetka problem in če ne misliš odpirat (ali nekomu nest, da odpre) potem pač... uživaj v trenutnem stanju ;((
Your turn to burn!

Šolar ::

Kabel je 100% OK, če zvočnik neki časa dela pol pa ne dela
Če ga pa užgem ene 2x pa začne koj delat :P za nekej časa
XĐĐĐ

Mesar ::

Užgeš? Tolčeš po prenosniku? V tem primeru je lahko še vedno napeljava znotraj prenosnika kriva, ali pa zvočnik, ali pa kaj druga.
Your turn to burn!

Šolar ::

Narahlo potolčem
Se opravičujem napačnemu izrazu
Ne mislim odpirat kompa, ker grem čez 2 dni na morje :D
Kaj pa če vzamem ven baterijo?
XĐĐĐ

Mesar ::

Če vzameš ven baterijo IMO nebo nekih sprememb, kot pravim verjetno imaš nekje slabi stik in to boš težko drugače rešil kot da ga odpreš in poiščeš kje je to... ali pa tapkaš po njem dokler bo to odpravilo težave, ampak verjetno bo vedno slabše.
Your turn to burn!

Ales ::

Šolar je izjavil:

Kabel je 100% OK, če zvočnik neki časa dela pol pa ne dela
Če ga pa užgem ene 2x pa začne koj delat :P za nekej časa
Kontakt te zeza. Altec Lansing? To so zunanji zvočniki ali..? Kakorkoli, odpri (oz. daj nekomu odpret) in popravi, ali pa se sprijazni s trenutnim stanjem.

Kaj pa če vzamem ven baterijo?
Nehaj trolat.

Mesar ::

>Altec Lansing

prob. ker ima Paviliona, ki so ... šrot, vem iz prve roke :))
Your turn to burn!

Šolar ::

Če se zvočnik menja, se lahko zamenja za drugega ali morata biti original (sedaj sta altec lansing pol bi pa Hp dal notri)
Lp
XĐĐĐ

Mesar ::

Odpade, ker si napisal, da prenosnika ne boš odpiral. Ne se sikirat, raje malo potapkaj.
Your turn to burn!

Šolar ::

Sem nesel prijatelju, KOMP je odprt, iščem pa nove zvočnike
XĐĐĐ

Mesar ::

Probaj baterijo ven vzet.
Your turn to burn!

Šolar ::

Probal, nič ni delalo
XĐĐĐ


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uveljavljanje stvarne napake (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5914282 (7504) solatko
»

Asus n550jv (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6617246 (13241) borča
»

Uveljavljanje stvarne napake - prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7615536 (14076) St235
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411657 (9760) coffeetime12
»

Garancija ali stvarna napaka?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
354024 (3274) Zheegec

Več podobnih tem