» »

Asus n550jv

Asus n550jv

«
1
2

Fistfurry ::

Pozdravljeni!

Razmisljam o zamenjavi prenosnika. Do sedaj sem imel/se imam HP dv6.
Prenosnik je star dobri dve leti in ima vec problemov. Predvsem ventilator in temperatura predela kjer pociva leva roka pri tipkanju ima pa se nekaj drugih napak, kot so obcasno nedelujoc zaslon in restarti pri premikanji displaja... Prenosnik se uporablja predvsem za internet, filme in obcasno igranje iger ter nekaj lazjega urejanja videa, fotografije. Uporabljam ga tudi za enostavnejse 3D modeliranje in renderiranje. V bistvu za solo, sluzbo in sprostitev. Ker me vse to vedno bolj moti sem se odlocil da ga zamenjam. Prvo sem razmisljal o kakem hardcore gameing laptopu, pa sem ugotovil da tega ne potrebujem.

Sedaj razmisljam o Asus n550. Saj se mi zdi da kombinacija dobrega cpu+gpu z dvema ventilatorjema in FHD matt displejem kar dobra ponudba.

Zanima pa me ce ima kdo kaksne izkusnje s temi Asus N serijami. In ali kdo predlaga kaksen drug prenosnik podobnih specifikacij in podobne cene. Z garancijo 24+ mesecev?


Ze v naprej se vam zahvaljujem za pomoc.

dr_Tom ::

Če ga nameravaš kupiti v slo ti to toplo odsvetujem!!! Sam sem ga plačal 26.8. in danes sem dobil nazaj kupnino!!!! Ne glede na to kje ga naročiš maš cca 95% da je dobavitelj avtera in od njih sem dobil ga dobil tudi jaz. Najprej ti lahko povem, da sem prenosnik dvakrat menjal, ker je imel prenosnik napako na monitorju in tudi v drugo je prišel (sicer nov prenosnik z drugo serijsko št.) prenosnik s skoraj identično napako. Na koncu sem pa še ugotovil, da so nategnili popolnoma vsakega kupca, ki je kupil ta prenosnik preko njih (in vseh ostalih trgovinah, ki jih avtera zalaga), ker so imeli na strani napisano, da ima prenosnik tudi 16Gb SSd diska, kar se je pa izkazalo, da je samo (kot se je serviser izrazil) tiskarska napaka na strani in da tega diska ta varianta tega prenosnika sploh nima. Ta podatek so sedaj že izbrisali iz strani. Uglavnem, verjetno je največja napaka tega prenosnika to, da je na škatli nalimana nalepka west balkan in je zato tudi roba v škatli balkanska. Sam bom vejetno šel kupiti ta računalnik v avstrijo, ker upam na malo več sreče. :)

Lep pozdrav.

Fistfurry ::

dr_Tom, hvala za odgovor! Tocno take informacije sem iskal. Torej povzetek: ne kupiti asus n550jv ce je dobavitelj avtera? Zanima me, ce se da kje slucajno preveriti koga vse avtera zalaga. Ali je potrebno kontaktirati vsakega prodajalca posebaj in se pozanimati. Zanima me tudi ce to velja za vse asuse ali je z drugimi modeli kaj bolje? Glede na to da imam ze sedaj prenosnik z nemsko tipkovnico, bi morda moral tudi jaz razmisliti o nakupu v avstriji. Ves morda, ce garancija velja potem tudi v sloveniji? Ali je treba za uveljavljane garancije vsakic hoditi v avstrijo?

Se enkrat hvala in lp.
P.s. Morda poznas kaksno solidno alternativo temu asusu?

dr_Tom ::

Povzetek je res tak ja! :) Ne vem kaj naj ti rečem glede asusov - kar sem se sam pozanimal in prebrskal net ter spraševal okoli, bi lahko rekel, da je asus dobra izbira samo očitno ne tanova n serija. V sloveniji pa mislim da je za prenosnike n550 in n750 dobavitelj skoraj zagotovo avtera (vsaj kar sem sam preveril npr. comshop, mimovrste, malcom itd). Če boš kupoval prenosnik v avstriji, ga boš moral it osebno iskat v trgovino, ker fizičnim strankam ne morejo pošiljati izdelke na dom (zaradi komplikacij z davkom). Če pa imaš podjetje ga pa lahko vzameš preko firme (na davčno) in je potem posledično 22% cenejši, ker je brez davka, ampak boš pa potem moral imeti samo licenčne programe na prenosniku, ker če boš imel piratske in da bi te priša obiskat inšpekcija bodo zelo veseli! :) Sam sem ga zdaj naročil v nemčliji (vendar ne n550 ampak g75vx), kjer očitno ni teh težav tako, da sedaj čakam pošiljko. Poštnina me je prišla pa 17,90eur. Garancija ti pa bo veljala, če ima prenosnik global warranty (v tem primeru npr od asusa). Sam sem preveril pri treh servisih v sloveniji in ne bi bilo problema uveljavljat garancijo. Aja pa še glede nemške tipkovnice obstaja rešitev in sicer http://www.vzpon.com/novice-nasveti-tri...

No pa srečno!

Lp

aalbre ::

dr_Tom je izjavil:

Če ga nameravaš kupiti v slo ti to toplo odsvetujem!!! Sam sem ga plačal 26.8. in danes sem dobil nazaj kupnino!!!! Ne glede na to kje ga naročiš maš cca 95% da je dobavitelj avtera in od njih sem dobil ga dobil tudi jaz. Najprej ti lahko povem, da sem prenosnik dvakrat menjal, ker je imel prenosnik napako na monitorju in tudi v drugo je prišel (sicer nov prenosnik z drugo serijsko št.) prenosnik s skoraj identično napako. Na koncu sem pa še ugotovil, da so nategnili popolnoma vsakega kupca, ki je kupil ta prenosnik preko njih (in vseh ostalih trgovinah, ki jih avtera zalaga), ker so imeli na strani napisano, da ima prenosnik tudi 16Gb SSd diska, kar se je pa izkazalo, da je samo (kot se je serviser izrazil) tiskarska napaka na strani in da tega diska ta varianta tega prenosnika sploh nima. Ta podatek so sedaj že izbrisali iz strani. Uglavnem, verjetno je največja napaka tega prenosnika to, da je na škatli nalimana nalepka west balkan in je zato tudi roba v škatli balkanska. Sam bom vejetno šel kupiti ta računalnik v avstrijo, ker upam na malo več sreče. :)

Lep pozdrav.

Kaksno napako pa je imel prenosnik na ekranu ce smem vprasati?

Zheegec ::

Če ga boš kupil v Avstriji boš dobil čisto isti prenosnik iz iste tovarne, ki pride preko istega Nizozemskega skladišča z isto ladjo. Je pa možno, da ima neka serija kakšno serijsko napako in je potrebno počakati na novo dobavo. To sem že videl pri popolnoma vseh večjih znamkah (Asus, Acer, Apple, HP, Sony, Dell, Lenovo, Toshiba,...) in ni nič neobičajnega.
Če pa misliš, da je prenosnik v primeru tipkovnice "west balkan" tudi sestavljen v drugi tovarni, kot ostali - ti pa lahko povem, da se Asusu/Foxxconu/Quanta Computersu (težko je izvedeti, kdo DEJANSKO proizvaja nek model prenosnika) NE splača imeti več proizvodnjih linij ali pa vgrajevati drugih komponent v tistih par tisoč kosov, ki se naredijo z "west balkans" tipkovnico. Tudi, če bi bile komponente cenejše za 20% na primer.

Se pa splača te prenosnike naročiti iz tujine zaradi nižje cene. Možnost, da je ista dobava kot trenutno v Sloveniji je zelo majhna, če pa je DOA (okvarjen ob nakupu) pa ti tudi tuje spletne trgovine vrnejo kupnine ali pa pošljejo nov prenosnik, kot tudi pri nas. Edino pri teh serijah z osvetljeno tipkovnico je bedno lepiti nalepke gor :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

SaXsIm ::

Ni nujno, da so vsi N modeli slabi. Sam sem z n76vz izjemno zadovoljen.
SaXsIm

blues1 ::

Kako je sedaj s tem modelom? So v Sloveniji že dobili novo pošiljko, ali se še vedno prodaja ista serija, ki naj bi imela slabo robo? Ima kdo kakšne informacije?
Hvala

zagarb ::

Živijo,

26. sep sem pri mimovrste kupil Asus N550JV-CN032. Zaenkrat deluje brez težav, nisem opazil nobenih težav z monitorjem, ki je btw zelo dober (vidni kot, svetilnost, barve).

shadeX ::

Fistfurry je izjavil:


P.s. Morda poznas kaksno solidno alternativo temu asusu?


Je ni. Asus prenosniki so TOP shit roba. Oblika, zvok ( čist, kakovosten - se vidi da ni cheap kitajsko sranje noter ), Performance, KVALITETA. Oprosti ampak alternative je ni..

blues1 ::

zagarb je izjavil:

Živijo,

26. sep sem pri mimovrste kupil Asus N550JV-CN032. Zaenkrat deluje brez težav, nisem opazil nobenih težav z monitorjem, ki je btw zelo dober (vidni kot, svetilnost, barve).

Super, tak odgovor sem iskal :) najlepša hvala.

aalbre ::

Te dni se je na mimovrste pojavilo tole. Kaj menite?

nurmaln ::

@dr_tom

No še moja dva centa. Ni 95% šansa da je dobavitelj Avtera ampak cca 33%, saj so uvozniki Asusa v Sloveniji trije. Vsi trije robo dobijo iz iste proizvodne linije kot katerikoli drug distributer kjerkoli na svetu, zato je ugotavljanje kdo je uvozik ena bolj brezveznih stvari. Napis West Balkans na škatli je pa samo oznaka v katero regijo bo poslan iz tovarne, ker je temu ustrezen operacijski sistem (Slovenščina) in lokalizacija tipkovnice (Slovenska oz. ExYU tipkovnica, oziroma na kratko West Balkans tipkovnica).

Če si mel res smolo s prenosnikom je to zoprno, brez dvoma, na vsakem prenosniku se lahko pojavi napaka, si imel pač smolo. Bolj je pomembno kako je bila reklamacija rešena, in kot je razbrati so ti prenosnik brez težav zamenjali oziroma vrnili kupnino. V čem je potem težava? Najlažje je jamrat pa pljuvat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Maxl ::

Je kdo tukaj, ki je že lastnik tega prenosnika? Kakšni so kaj vtisi? Je dober nakup?

Se splača dati 100€ več za W8 in 250GB večji disk? Disk mi ni tako pomemben, lahko komot zdržim brez 250GB :).

Zheegec ::

Splača se zamenjati navaden HDD z SSD.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Maxl ::

To bi itak zamenjal DVD enoto za SSD.

Polarni_Medo ::

Zdravo!

A tega asusa n550jv je že kdo kupil? Kje ste ga pa kupili? Slišal sem da so določeni problemi, pa me zanima, če vam deluje vse ok in kako ste zadovoljeni? Koliko je slišati ventilator ob brskanju po internetu in gledanju filmov? Kako se odnese tipkovnica, je dober občutek za tipkati? So zvočniki res tako slabi kot pravijo?

lp

aalbre ::

Zivjo,

Kupil prenosnik,meni je majka! HDD zamenjal za SSD in sem all in all zelo zadovoljen. Gledal full hd rambota, ventilatorja sploh ni slisati,tipkovnica je meni osebno vredu (nima plasticnega obcutka),zvocniki so pa tut uredu. Edino kar je zame minus je touchpad... Se mors navadit na njega oz. Jest si bom kupu wireless mis.

Lp

lanced ::

aalbre je izjavil:

Zivjo,

Kupil prenosnik,meni je majka! HDD zamenjal za SSD in sem all in all zelo zadovoljen. Gledal full hd rambota, ventilatorja sploh ni slisati,tipkovnica je meni osebno vredu (nima plasticnega obcutka),zvocniki so pa tut uredu. Edino kar je zame minus je touchpad... Se mors navadit na njega oz. Jest si bom kupu wireless mis.

Lp


lahko samo preveriš, katere rame ima ta prenosnik (znamka pa clock). Podatek, da so DDR3 1600MHz 8GB že vem, ostale pa ne najdem.

Pa še to, imaš SSD v optical drive ali v prostor za HDD (zanima me glede hitrosti SATA2 oziroma SATA3).

hvala za odgovor

aalbre ::

Samsung 1x8 Gb, frekvenca 798,2 MHz, HDD vrgu vn, namesto njega fliknu not SSD. Opticna enota je nedotaknjena...

Lp

Maxl ::

Kupil pri mimovrste začetek decembra, po parih dneh vrnil, ker je imel napake.
- v zaslonu je bila črna črta, kot en debelejši las
- desni tečaj pokrova je škripal in pokal
- neporavnanost optične enote z ohišje - na eni strani mm, na drugi skoraj centimeter

Še vedno čakam, da servis odobri zamenjavo. Bom pa vzel enakega, ker kolikor sem ga uporabljal je res dober.

Polarni_Medo ::

Na Mimovrste prodajajo enega za 999EUR pa dobiš še darilo zraven :D torbo. Link:

klik

Imam občutek, da je to ta model, katerega vsi kupijo in ga potem vrnejo zaradi napak in Mimovrsta ga ponovno pošlje naslednjemu kupcu :)

Zgodovina sprememb…

Nanthiel ::

Ali kdo ve, če imajo vsi prenosniki iz te serije IPS zaslon? Na Mimovrste je za dražjo varianto tako napisano, za cenejšo pa ne. Na ASUSovi strani deluje, kot da ga imajo vsi s to ločljivostjo.

Maxl ::

@Polarni Medo, točno tega sem jaz kupil. Če bom dobil še enega defektnega, bom zahteval denar nazaj, ker za tak denar, takšnih problemov ne bi smelo biti...

nurmaln ::

Polarni_Medo je izjavil:

Na Mimovrste prodajajo enega za 999EUR pa dobiš še darilo zraven :D torbo. Link:

klik

Imam občutek, da je to ta model, katerega vsi kupijo in ga potem vrnejo zaradi napak in Mimovrsta ga ponovno pošlje naslednjemu kupcu :)


Mimovrste nima nobenega interesa prodajat pokvarjeno robo, poleg tega ASUS sploh ne sprašuje kaj in kako v takih primerih. Če se napaka pojavi v osmih dneh od nakupa, se prenosnik brez vprašanj samo zamenja za novega ali vrne denar.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Maxl ::

Ne menjajo brez vprašanj in takoj, ampak čakaš na potrditev servisa, da gre res za napako/napake. Servis ima 8 dni časa za potrditev, šele nato ti pa Mimovrste (oz. druga trgovina) zamenja z novim.

diNero ::

če si stvar vzel iz škatle in opazil napake, ki si jih opisal, nima prenosnik kaj iskati na servisu, pač pa uveljavljanje stvarne napake in takoj na licu mesta menjava oz. denar nazaj!
brez debate.

Polarni_Medo ::

A to govoriš da bi stvar vzel iz škatle pred poštarjem in pregledal vse podrobnosti in ga mogoče celo prižgal? Dvomim da bi imel poštar čas, ali pač je dolžan počakati?

Maxl ::

Paket sem odprl doma in šele po parih urah uporabe opazil vse napake. Sem uveljavljal stvarno napako samo @diNero, ni tako, da ti takoj dajo novega, pač pa pošljejo na servis in imajo 8 dnevni rok, da potrdijo napake in (v temu primeru) Mimovrste odobrijo, da zamenjajo artikel za novega.

zipperslo ::

Jaz sem tudi naročil tale CN032 model asusn550jv pri mimovrste za 999€.
A tisti, ki ste potem uveljavljali stvarno napako, ste dobili v redu primerke nazaj?

Polarni_Medo ::

A si tudi ti dobil robo z napakami? Kašne pa so napake?

zipperslo ::

Nisem še dobil prvega, zgolj sprašujem vnaprej. Mogoče se sliši smešno ampak pričakujem čudno robo v prvo.

nurmaln ::

Maxl je izjavil:

Ne menjajo brez vprašanj in takoj, ampak čakaš na potrditev servisa, da gre res za napako/napake. Servis ima 8 dni časa za potrditev, šele nato ti pa Mimovrste (oz. druga trgovina) zamenja z novim.


Lej ne zavajaj folka če ne veš. DOA (dead on arrival) primeri nimajo nobene veze s servisom in se NE pošiljajo na servis ampak jih menja uvoznik.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

zipperslo ::

no uglavnem js sm dobil n550jv v super stanju, nobenih okvar iz štarta. zaenkrat super laptop, bomo videli v prihodnje sicer... :D

aalbre ::

zipperslo je izjavil:

no uglavnem js sm dobil n550jv v super stanju, nobenih okvar iz štarta. zaenkrat super laptop, bomo videli v prihodnje sicer... :D

+1

Ce pa bi kdo rad robustnost pa naj kupi Sony ali pa jabolko npr., ampak vsi vemo da za isto konfiguracijo odstejes 2x vec ojrou :-) jest mam raj mal vec "plastike" pa da stvar dela top...

zipperslo ::

Evo spet jaz. Po dveh tednih uporabe sem opazil, da tečaj zaslona precej škriplje pri odpiranju oz. zapiranju. Imate drugi lastniki n550jv enak problem? Razmišljam tudi o garanciji samo nevem kolk bi rad bil 45 dni brez kompa. Al se samo motim o kvaliteti naših servisov?

Maxl ::

nurmaln je izjavil:

Maxl je izjavil:

Ne menjajo brez vprašanj in takoj, ampak čakaš na potrditev servisa, da gre res za napako/napake. Servis ima 8 dni časa za potrditev, šele nato ti pa Mimovrste (oz. druga trgovina) zamenja z novim.


Lej ne zavajaj folka če ne veš. DOA (dead on arrival) primeri nimajo nobene veze s servisom in se NE pošiljajo na servis ampak jih menja uvoznik.


Ne zavajam folka. Tako so mi rekli na Mimovrste in tudi tako se je zgodilo, da je šel prenosnik ob uveljavljanju stvarne napake na servis (Sistem ena), kateri so potrdili stvarno napako in odobrili menjavo. Da ne govorim, da so na Mimovrste nesposobneži, ker so prenosnik poslali na napačen servis in vse zamučkali, da sem bil en mesec brez računalnika.
@zipperslo: škripanje je bil pri meni eden izmed razlogov za uveljavljanje stvarne napake.

Pri zamenjanem je pa čisto desna Enter tipka postrani oziroma nepravilno vstavljena, saj štrli ven in na zgornji polovici ne prime. Še en razlog za uveljavitev stvarne napake?

Je na netu precej napisanega o slabem build quality tega modela...

Polarni_Medo ::

Je na netu precej napisanega o slabem build quality tega modela...


Kaj ni asus zelo priznano dobra računalniška firma in ima kvalitetno izdelavo, kako si lahko potem privoščijo proizvajat slabe izdelke. Specifikacije so vrhunske, ekran nadpovprečen. Izdelava pa podpovprečna :D tole mi ne gre skupaj. Mogoče pa ima avtor "dr_Tom" prav da na balkan pošiljajo defekt robo, ker dvomim da bi si asus lahko privoščil na večjih tržiščih tak spodrsljaj.

Enterprise ::

Tudi jaz razmišljam o nakupu prenosnika iz N serije in 15.6" zaslonu.
Zanima me pa, kakšna je razlika na avtonomijo baterije pri i5 in i7 procesorju? Se zelo pozna? Gre se za to, da bi rad imel vsaj nekje 4 ure avtonomije.
Po drugi strani pa če vzamem model z i5 procesorjem pa imajo vsi vgrajena le 2 zvočnika, kar mi je pa kar velik minus, glede na to da rewievi zelo pohvaliho kvaliteto zvoka pri modelih s 4 zvočniki ...

marqo007 ::

Imam 750JV z i7 procesorjem in baterija drži 4-5 ur ob zmerni uporabi, lahko tudi več. Predvidevam da bi moralo biti nekaj podobnega tudi na manjšem 550jv. Nisem imel nobenih težav s kvaliteto izdelave, v glavnem top zadeva.

Maxl ::

Baterija zdrži 4 ure sigurno, ob zmerni uporabi. Zvok je pa za prenosnike res dober.

future_man ::

Nanthiel je izjavil:

Ali kdo ve, če imajo vsi prenosniki iz te serije IPS zaslon? Na Mimovrste je za dražjo varianto tako napisano, za cenejšo pa ne. Na ASUSovi strani deluje, kot da ga imajo vsi s to ločljivostjo.


To tudi mene zanima! Ali lahko kdo, ki je kupil LINK preveri ali je IPS zaslon?

zagarb ::

Imam ta model, kupljen pri Mimovrste, in lahko potrdim da je zaslon IPS. Zaslon je res enkraten, barve živahne, slika ne zbledi in se ne spremeni, če monitor gledaš pod kotom.

future_man ::

zagarb je izjavil:

Imam ta model, kupljen pri Mimovrste, in lahko potrdim da je zaslon IPS. Zaslon je res enkraten, barve živahne, slika ne zbledi in se ne spremeni, če monitor gledaš pod kotom.


Hvala ti res

benjaminson ::

Zdravo,

V teh dneh imam namen kupiti n550jv na mimovrste, oni ko dobiš se torbico zraven ;)pa me zanima, če so že kakšne spremembe na področju težav z izdelavo (škripanje, črte po zalonu itd.).

Je res riskanten nakup, kot nekateri pravijo?

aalbre ::

Nakup je prva liga,moj nima nobenih napak in ga uporablam ze cca 3-4 mesece. Edina neugodna stvar je to, ker ni podpore za Win7 in je treba mal "hekat".

Mors vedet da material ni ravno magnezij al pa karbonska vlakna,tak da kolk bo material zdrzal bo pa cas pokazal,ampak ce ga ne meces ravno po tleh se nimas kaj bat. Sicer pa glej,ce hoces robustnost se pa stegn se cca 700€ vec pa dobis hp-ja z "isto" konfiguracijo :-)

benjaminson ::

Aha, ni podpore za 7, to pomeni, da bi moral (glede na to, da 'hekat' ne znam) kupit windows 8. Ki pa je menda slabši kot 7?

Kako se pa poznajo lastnostne razlike, npr geforce gt 750m enkrat 2gb, drugic 4gb pomnilnika, isto ram, 6/8, v praksi?

aalbre ::

Hekat sm mislu v smislu da ne najdes na strani od asusa driverjev za Win7,kar pomeni da jih moras poiskati na official strani od hardware-ja,nekatere zadeve v Win7 okolju delajo pa tut z Win8 driverji. Vse se da,sam mal casa si mors na zacetku vzet pa mas pol "za zmeri" mir. Win8 pa za moje pojme niso nic slabsi,jest osebno nisem mel druge izbire kot Win7 ker na sihtu nimamo licence za osmico.

Ram grafe se bo bolj ali manj poznal samo pri igrah z velikimi mapami,ce igras v najvisjih resolucijah za moje pojme.

benjaminson ::

Aha, instaliram pa lahko in ene in druge windowse, slabost pa je, da bom moral driverje in update za le te iskat na straneh proizvajalcev, ce prav razumem?

Igrice pa ubistvu igram bolj malo, tko da to niti ne bo problem. Okej, torej imam vas blagoslov ;)

Najlepsa hvala aalbre!

benjaminson ::

Zdravo,

Se komu sanja, je pogoj za delovanje zunanjega nizkotonca maxxaudio? Vedno več kot preberem na to temo, manj mi je jasno ...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virtualbox problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121780 (1533) tomaz88
»

Nov prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
262359 (1624) m0LN4r
»

ASUS N550JV - WIN 7 DRIVERS?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711017 (10025) benjaminson
»

function(laptop) >= 600€; $multimedija; $igre

Oddelek: Kaj kupiti
131968 (1770) future_man
»

Prosim mnenje graficnega oblikovalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5915892 (14214) kunarepatica

Več podobnih tem