» »

Davek na nepremičnine

Davek na nepremičnine

««
21 / 23
»»

dronyx ::

m0LN4r je izjavil:

Imam pa vprašanje glede služnosti. Torej če prepišeš služnost na recimo sina/hčerko, stem trdiš da dejansko nekdo stanuje v hiši/stanovanju, torej mora tisti, ki ima služnost prijavit RTV??

Ali ni tako, da je RTV naročnina vezana na odejmalca električne energije? Po moje je možno, da ima nekdo služnost na neki nepremičnini, v kateri pa ne živi dejansko nihče in po moje v takem primeru ne plačuješ RTV (če imaš odklopljeno elektriko).

m0LN4r ::

Mene zanima za tiste, ki tam živijo pa do zdaj ni bil noben prijavljen tam z stalnim prebivališčem recimo. Zdaj pa je. Torej plača RTV? Oz. nič ne prišpara.
Tisto zgoraj nebo držalo, ker če imaš ti dve nepremičnini lahko v drugi odjaviš rtv, ker nemoreš na dveh mestih naenkrat spremljati tega.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

Pa sej ni komplicirano no... podaš izjavo da nimaš televizorja in je. Če se jim bo zdelo potrebno bodo poslali inšpektorja da preveri. Obrazec je na njihovi strani, nekje.
Life is as complicated as we make it...

dronyx ::

lejko0 je izjavil:

Da odgovorim še @dronxy, vse kar si navedel je izjemno ozek pogled človeka, ki nima nobenih izkušenj s podjetništvom.

Morda zanimiva tema za kakšno seminarsko nalogo ali epizodo razbijalca mitov. Vzameš firmo kot je Krka in jo računalniško prestaviš nekam v Nemčijo. Predpostaviš, da se tudi tam ukvarja z enakimi rečmi, enako uspešno (torej prihodki ostanejo enaki), nato pa narediš preračune, kakšen vpliv bi na Krko imelo drugo ekonomsko okolje.

- stroške dela zaposlenih moraš preračunati glede na podoben profil zaposlenih v konkurenčnih nemških firmah kot je recimo Bayer
- upoštevaš tamkajšnje davčno okolje, vključno z nepremičninskim davkom, davkom od dobička itd.
...

Šele ko bo ta analiza narejena na ustreznem nivoju in bodo številke znane sem pripravljen sprejeti tezo, da je pri nas glavni krivec za slabo stanje gospodarstva ekonomsko okolje in izjemne obdavčitve...

m0LN4r ::

Premala država smo to je problem. Meli bi radi čisto vse zastonj.
Nemška trgovina (recimo spar), ki ma 1000x več prometa kak spar v ljubljani, napolni državno blagajno bolj, kot pa slovenski špar, ki ma višji 3% višji davek.
Praktični primer. Spar proda izdelek za 100EUR, od tega da državi 22EUR v SLO. Nemški spar proda 100x isti izdelek po 90EUR, od tega gre nemčiji 1700EUR.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

k4vz0024 ::

Še eno šalabajzarstvo. Država je obdavčila zasebno lastnino, ki se uporablja v javno dobro. Takšen primer so gozdne poti, ki se uporabljajo kot del javne infrastrukture. Občine pa so toliko škrte, da ne želijo odkupiti teh poti, ki se uporabljajo kot javno dobro.

Mr.B ::

m0LN4r,
To je seveda verjetno, če nebi bilo število Sparov v Nemčiji na kvadraturo določenega mesta cca 10x manj.
Ter še druga težava, cena v Lidlu v Nemčiji je enaka (-2-3c), kot v Sloveniji.
Prav tako ker je nekdo že omenjal Farmcijo, koji k, so zdravila tipa aspirin in podobno po pol in več cenejša kot pri nas...
Ali pa še huje, nakup preko spleta z dostavo je cenejši z nakupom v slovenski trgovini, itd...
Ali pa še huje, včeraj je bila na Siolu razlika za isti Sir istega proizvajalca v Hoferju 4€ cenejša od vseh ostalih slovenski popularnih prodajalcev...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Predvidevam, da je isto kot pri hardweru. Če naročiš 1000 istih procesorjev bo dobavna cena bistveno nižja (posledično prodajna), kot v slo kjer si "mimovrste" naroči 10 procesorjev. Al ni tak?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mr.B ::

m0LN4r,
To je sicer res, toda kaj pa preprečuje podjetju tipa mimovrste da kupi teh 10 procesorjev pri tistem ki jih je kupil 1000. Ker če mene pride po redni prodajni ceni pri tistem trgovcu ceneje, bo verjetno enega d.o.o. preprodajalca prišlo še ceneje.
Kar me seveda napelje na naslednjo misel, da tak prodajalec ki jih kupi po deset, še vedno dobro zasluži.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Nad 1000kosov je -20% na dobavno ceno. Trgovina - dobavitelj, pač mimovrste dobi izdelek od enakega dobavitelja za X, večja trgovina pa za X-20%, količinski popust. Pač jebat ga take so razlike, da se očitno glih ne splača tega delat.

Recimo glej, avstrija je glede na velikost med nemčijo in slovenijo. Kolko ima davek v trgovini? 20% tako je med slovenijo in nemčijo.
Poglejmo madžarsko. Je v še večjem propadu kot slovenija, ampak dnarja pa rabijo več ker so večji. Davek imajo 27% Kak bi šele prinas blo zanimivo, če bi blo 27% in imeli 200EUR minimalne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

k4vz0024 ::

Pobuda za spremembo Davka na nepremičnine:

http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/...

Gogyto ::

Pithlit je izjavil:


Dragi moj... jaz sem že par strani nazaj zapisala da sem svojo bajto pripravljena zamenjat za garsonjero (ko bo čas za to - penzija, najbolj verjetno). Naj mojo bajto uporablja nekdo ki jo potrebuje bolj kot jaz, jaz bom pa uživala v svoji sobici. Najraje bi to menjavo naredila z nekom ki bi si tako rešil problem (recimo kakšno družinico ki se stiska v premajhnem stanovanju).

Zakaj ti je pa Okapi razložil.



Draga moja, sorry, ti si malo opiljena. preden vzrojiš, da pojasnimo. Prejle je bilo govora o tem, da bajto nekdo zamenja za ekvivalent vrednosti stanovanja.. Samo opilek ne vidi, da pri DAVKU ne pridobiš nič. In ko uvidiš, da boš plačeval enako vsoto davka za flet, kot bi ga za bajto, se ti zdi neumno karkoli menjat.

Vse lepo in prav - ne rabiš takšne kvadrature, ampak, ko dojameš, da davek ni več vezan na kvadraturo, ti pač postane jasno, da je novi davek nateg, kar smo na teh ~20 straneh že nekajkrat opozorili...

St235 ::

ker seveda ne moreš hiše zamenjat za bistveno manj vredno garsonjero in z razliko uživat v penziji, pač koncept ki je Slovenčkom popolnoma tuj.

Invictus ::

St235 je izjavil:

ker seveda ne moreš hiše zamenjat za bistveno manj vredno garsonjero in z razliko uživat v penziji, pač koncept ki je Slovenčkom popolnoma tuj.

To ne moreš vgraditi v možgane ljudi ...

Moja starša bi bajto lahko dobro prodala, kupila garsonjero za bivanje in še kako na morju za poleti, ampak ne gre.

Slovenci smo v osnovi kmetje, ki hočejo obdelovati svoj mali vrtiček. Tako pravega kot kakega v službi ... In nihče ne sme priti zraven ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Gogyto je izjavil:

Prejle je bilo govora o tem, da bajto nekdo zamenja za ekvivalent vrednosti stanovanja.

Ne ni bilo. To je Gavran na dan vrgel ko je opazil da s svojim argumentom ne bo daleč prišel... pa je pač kar naenkrat dal tak pogoj zato da bi dokazal svoj prav.

Ker pa bi kljub temu pogojo znižali stroške... postane davek nekako nerelavnten. Ker si ga lahko precej lažje 'privoščimo' pri nepremičnini ki jo lahko z lahkoto obvladujemo, kot pri nepremičnini za ketero niti tekočih stroškov ne spravimo skupaj.

Če je meni to logično in sem zato 'opiljena'... nočem niti vedet kako vi, normalneži, živite. Jaz očitno živim precej manj stresno. In to brez raznih pripomočkov kot so alkohol in droge. Bom kar tako naprej. Vi se pa le sekirajte kaj boste s temi davki počeli.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Gavran ::

Pithlit je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Prejle je bilo govora o tem, da bajto nekdo zamenja za ekvivalent vrednosti stanovanja.

Ne ni bilo. To je Gavran na dan vrgel ko je opazil da s svojim argumentom ne bo daleč prišel... pa je pač kar naenkrat dal tak pogoj zato da bi dokazal svoj prav.




Wrong, govora je bilo o tem da zamenjaš bajto v vukojebini za stanovanje v mestu. Če malo pogledaš prodajo nepremičnin hitro ugotoviš da moja primerjava še kako drži ker so bajte v vukojebinah zelo poceni, stanovanja po mestih pa draga. Torej se ne gre za to da bi jaz dokazal da imam pra ampak za golo dejstvo na nepremičninskem trgu.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Pithlit ::

Mhm... ker edina garsonjera za katero jaz svojo bajto lahko zamenjam je v centru Ljubljane?

In, seveda, je moja bajta v vukojebini. Pa še podrtija je.

http://www.salomon.si/oglas/nepremicnin... -- tko, dve minuti pregledovanja oglasov.
Moja bajta pa ma tržno ceno nekaj čez 120kEUR (sodni cenilec pa jo je ocenil na ~150kEUR).

Ane? Ampak ja... druge variante sploh ni kot da jaz živim v neki podrtiji v vukojebini in bajto MORAM zamenjat za ENAKOVREDNO stanovanje nekje v svetovni metropoli. Bejži, bejži...
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

MB center, 500m UKC, 200m lekarna-pošta-mercator. 40m2 za 50k€. Ni tako hudo no.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Hayabusa ::

MB je Slovenski Detroit.
Kar rešuje Štajerce je bližina Avstrije, drugače bi bilo stanje enako kot v Kočevju.

Pithlit ::

Za penzioniste nima veze. Penzijo dobivajo ne glede na stopnjo brezposelnosti. Meni, osebno, bo takrat važno da si celotne stroške znižam toliko da bom lahko normalno živela. Za normalno življenje pa rabim kuhinjo, WC+tuš in eno postlo. Tko da mi je tud garsonjera dovolj. Ne rabim met bajte (ki jo trenutno imam zato ker imam družino, pa zato ker si jo lahko privoščim... davku navkljub).
Life is as complicated as we make it...

Gavran ::

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...

Hiš pod 50 jurjev pa z dosti več kot 50 kvadrati kolikor hočeš, o kvaliteti življenja na 40 kvadratih betona v primerjavi s hišo in vrtom pa raje ne bi pisal.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Pithlit ::

Ja sej... ti kar ignoriraj to kar ti jaz pišem pa svojo mantro ponavljaj.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Hiš pod 50 jurjev pa z dosti več kot 50 kvadrati kolikor hočeš, o kvaliteti življenja na 40 kvadratih betona v primerjavi s hišo in vrtom pa raje ne bi pisal.
Ja, ko si star in betežen te ful veseli delati na vrtu in pospravljati po veliki hiši.;((

O.

thramos ::

Glede na to, da se ne ravno najraši selijo v stanovanja in še vedno rajši prčkajo okoli hiše, bi rekel, da te.

Ne vem no, saj se sliši smiselno, ampak malo dvomim, da se boste, ko boste starejši, res z takšnim veseljem odpravili v male luknje.

Mr.B ::

Še sploh, ko tako cca 20 let nisi inevstiral v lastno premoženje, in je potrebne resne obnove, ampak streha pa le je...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Pithlit je izjavil:

Mhm... ker edina garsonjera za katero jaz svojo bajto lahko zamenjam je v centru Ljubljane?

In, seveda, je moja bajta v vukojebini. Pa še podrtija je.

http://www.salomon.si/oglas/nepremicnin... -- tko, dve minuti pregledovanja oglasov.
Moja bajta pa ma tržno ceno nekaj čez 120kEUR (sodni cenilec pa jo je ocenil na ~150kEUR).

Ane? Ampak ja... druge variante sploh ni kot da jaz živim v neki podrtiji v vukojebini in bajto MORAM zamenjat za ENAKOVREDNO stanovanje nekje v svetovni metropoli. Bejži, bejži...

Koliko bo tvoja bajta vredna cez 30 let? Koliko je danes je nepomembno. Cez 30 let bo relativna podrtija. Ali bos pa tolk vlozila v njo ta cas, da se spet ne bo splacalo prodajat. Recimo poznam starega cloveka v bajti sred mesta, ki je ne bi nihce hotel niti za 30 jurjev, kaj bi kupil stem, gretje ga pa stane 300 evrov na leto. V katerem stanovanju bi ceneje cez prisel. Ce ima bajta 50 ali 200 kvadratov pa nima nobene veze z nicemer. Je zraven dovolj praznih ce jih kdo hoce.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Koliko bo tvoja bajta vredna cez 30 let?

No pol pa lahko nehamo bluzit o 80k€ vrednih garsonjerah.

Drugače bo pa, relativno na tisto stanovanje, vredna ravno toliko.

Utk je izjavil:

Cez 30 let bo relativna podrtija.

Mhm. Seveda, kaj pa drugega. Bajto je treba pustit da propada, drugače nam argumentov zmanjka!

Utk je izjavil:

Ali bos pa tolk vlozila v njo ta cas, da se spet ne bo splacalo prodajat.

Hja, to jebeno branje! Saj ni važno kaj ti predhodniki pišejo... itak lahko iz riti potegneš argument. Lej, še enkrat, tokrat poudarjeno: ZAMENJAT. Bo šlo?
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Mene zanima za tiste, ki tam živijo pa do zdaj ni bil noben prijavljen tam z stalnim prebivališčem recimo. Zdaj pa je. Torej plača RTV? Oz. nič ne prišpara.
Tisto zgoraj nebo držalo, ker če imaš ti dve nepremičnini lahko v drugi odjaviš rtv, ker nemoreš na dveh mestih naenkrat spremljati tega.

Če imaš več nepremičnin, plačaš samo eno RTV naročnino. Ne za vsak naslov ...

Utk je izjavil:


Koliko bo tvoja bajta vredna cez 30 let? Koliko je danes je nepomembno. Cez 30 let bo relativna podrtija. Ali bos pa tolk vlozila v njo ta cas, da se spet ne bo splacalo prodajat. Recimo poznam starega cloveka v bajti sred mesta, ki je ne bi nihce hotel niti za 30 jurjev, kaj bi kupil stem, gretje ga pa stane 300 evrov na leto. V katerem stanovanju bi ceneje cez prisel. Ce ima bajta 50 ali 200 kvadratov pa nima nobene veze z nicemer. Je zraven dovolj praznih ce jih kdo hoce.

Seveda se garsonjere obnavljajo same. Bajta je po 30 letih ravno taka kot blok, če se nič ne investira vanj ...

Skratka zanič ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Čez 30 let bo morala bit bajta skoraj pasivna, če ne je ne bo nihče hotel, za noben denar. Kot danes nihče ne bo kupil stare bajte brez centralne kurjave. In če že boš zmetal tolk denarja, da bo vse kot mora bit, stroški nizki, zakaj zaboga se bi selil v blok?

m0LN4r ::

Zakaj?
Ti zdaj opišem primer na podlagi nekaterih iz vasi 30km do mesta:
dedek (hodi z berglo, imel kap in fizčno več ni zmožen več kot gledat tv in jest) in babica (sfukani kolki, glavoboli, pritisk, oči).

Živita v 200m2 hiši mal starejši, imata velike stroške z vsem kaj to prinese, babica ne sfolga pucat (komaj hodi), na vsake tolko pokliče koga, da ji gre v štacuno po fasungo, v lekarno, rešilec pa rabi več kot 1 uro do nje če se ji pritisk poveča. Hiša propada, ker sama dva več nič ne morta popravit, plačat nekoga pa ni tako malo. Avta pa ne vozi noben, imata pa enga v garaži. Mata to srečo, da jima drva az kurit priskrbi en sorodnik. (pa ne zastonj, da nebo pomote)

- Na drugi strani pa imaš mlad par v garsonjeri, z avtom ter izpitom in dvema otrokoma, ki se stiskajo v betonu.

Obe nepremičnini sta vredni 80kEUR.

Če bi se dedek pa babca preselila v mesto v blok, bi imela pri roki -taxi, -mercator, -pošto, -lekarno, -park, -pekarno (vse oddaljeno peš 5-10 minut, tolko kolko se babica po bajti vrti naokoli, kadar puca). Če pride do tega, da je treba poklicati rešilca je v slabih 20 minutah tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

Saj ne da smo že odgovorili...

Tekoči stroški, manj dela, dostopnost....
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Aha, "mal" starejša bajta do katere rabi rešilec eno uro , nazadnje obnovljena 3 države nazaj, je vredna 80 jurjev. To so fantazije. Enako kot da bo čez 30 let današnja super duper bajta vredna 150 jurjev.
Itak se pa menimo o hišah kolk tolk v civilizaciji. Ker izvan niso vredne NIČ. Če nimajo ravno 10 ha v ravnini zraven.

Invictus ::

Daj mi pol zrihtaj eno hišo, vredno nič.

Vzamem dve ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...

Evo tu jih imaš kar nekaj. Ceno imajo samo zato, ker podaril ti je pač ne bo nihče - naj stoji. Čeprav je tudi zastonj itak ne bi nihče vzel.

m0LN4r ::

Men ni jasno še vedno, kaj je tak problem glede hiš pa stanovanj.
Po 0,15% davčni stopnji (90% osnove) boš za 135.000EUR vredno nepremičnino plačal 49 centov/dan davka. Če v taki bajti živita 2 ali več osebi je pač par centov na osebo, ki jih dobesedno vržeš skozi okno drugače.

Za 270.000EUR vredno pa 1EUR/dan. Seveda, če ma kdo tu na ST, ki se buni sploh 300.000EUR vredno nepremičnino. Lahko bi mel tut 1EUR na dan za davek, če ma za kavo.

@UTK
To niso 200m2 hiše in ena celo iz moje vasi. Lahko ti pa povem, da v teh hišah ne živi noben že 20-30 al celo 50 let. V eni je živela ena prababica 97 let, ki je pred parimi leti umrla. Sicer pa te nepremičnine kupujejo angleži, južnjaki z denarjem, jih spedenajo preživijo tu kake počitnice, dajo kolegom v najem. In čez 5 let prodajo za 8x več kot so jo kupli, drugemu angležu.

Jaz sem imel v mislih take stvari, ki jih imaš pun kurac v sloveniji in živita not po dva starejša občana: http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...
V resnici bi prodali za 300k, zato pa nikol ne prodajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

Utk je izjavil:

http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...

Evo tu jih imaš kar nekaj. Ceno imajo samo zato, ker podaril ti je pač ne bo nihče - naj stoji. Čeprav je tudi zastonj itak ne bi nihče vzel.

Nekako ne ustrezajo mojemu načina življenja.

Sem pač rad v civilizaciji ... Prekmurje pač to ni ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Sej jih niti nihče drug noče. To sem že prej napisal.

Jaz sem imel v mislih take stvari, ki jih imaš pun kurac v sloveniji in živita not po dva starejša občana: http://www.nepremicnine.net/nepremicnin...
V resnici bi prodali za 300k, zato pa nikol ne prodajo.

V takih hišah ne živijo strašno stari ljudje. Pri 65 letih ko greš v penzion nisi avtomatsko nepokreten. Imaš še 10-15 let kolk tolk zdravih z malo sreče, nimaš pa več toliko denarja, da boš vlagal ne vem kaj v bajto, zakaj pa tudi bi, realno ne boš več 100 let živel. Ko si star 75-80, se pa tudi tvoja hiša ne pomlajuje več, stara je 40-50 let, in ni več podobna tej s tvojega linka, ampak tistim z mojega. In takrat jo lahko zamenjaš samo še za kuhinjo v kakem stanovanju.
Sigurno bi marsikdo tudi rad šel v kakšno varovano stanovanje, ampak s čim? S tisto podrtijo za 20-30 jurjev?

Go-ahead ::

S spremembo rezidenčnosti sta si gospod in gospa davek s 1200€ znižala na 400€ in sta zadovoljna. Kdo je to rekel?

Gavran ::

Tisti, ki ne ve, da sta tadva prej plačevala 200€ nadomestila?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

joej970 ::

Pozdravljeni!

Ko na strani geo. uprave kliknem povezavo do aplikacije za urejanje podatkov, se mi spletna stran ne odpre. Piše, da stran ne obstaja oz. ni na voljo. Enako je v Explorerju (10) in Chromu.

lp

Gavran ::

Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

LeQuack ::

Oh ne, sedaj bodo morali pa druge davke dvignit, ti šment.
Quack !

Dr_M ::

Oh, zdej se bo Alencica spet zgovarjala na vse zivo... Teorije zarote pa to.
Haha.

Aston_11 ::

Sem šel brat solato US. Kako šlampasto pripravljen davek je to (bil).

Hayabusa ::

Ker ni bilo jasne metodologije ocenjevanja je zakon neustaven.
Kar smo trobili že par mesecev pred tem.

Go-ahead ::

Nikoli si ne bi mislil, da bo šele ustavno sodišče blokiralo zakon. Le kakšni "strokovnjaki" pripravljajo zakone?

ZaphodBB ::

Taki, ki govorijo tisto kar hočejo vladajoči slišat...

PaX_MaN ::

Taki k so pustl neustavno obdavčevanje kar 6 let.

Invictus ::

PaX_MaN je izjavil:

Taki k so pustl neustavno obdavčevanje kar 6 let.

Še eden ki nima pojma kako ustavna presoja zakona sploh poteka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PaX_MaN ::

Aha, pol so izbrisani izbrisani sam od leta 1999?
««
21 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17438702 (15389) kriptobog
»

novo vrednotenje nepremičnin (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14824225 (19209) buttcrack

Nov davek na nepremičnine. Ali bom obdavčen s 0,5%?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311382 (10368) Mavrik
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414704 (13190) Furbo

Več podobnih tem