» »

Visoka temperatura procesorja

Visoka temperatura procesorja

dellon ::

Pozdravljeni.

Začel sem opažati, da je ventilator na procesorju postal nenormalno glasen. Zato sem šel malo raziskati zadeve z SpeedFanom.
Pri diagnostiki še posebej izstopa temperatura za lastnost Temp1 (ki je kar 86 stopinj celzija). Predvidevam da je to temepratura za procesor.

 Slika

Slika



Kar me malo bega je to da so pa jedra v normalnih temperaturah. Zanimivo je tudi to da je ta temperatura vseskozi konstantna (vedno 86 stopinj).

Ali je možno da je šel po gobe senzor za merjenje temperature na procesorju?
Ali je možno da termalna pasta opravila svoje in jo je potrebno zamenjati.

Hvala za odgovore.

mihibo5 ::

Koliko je star procesor in kateri je? Tole je že kar huda temperatura zanj. Lahko poskusiš zamenjati termalno pasto, poglej, da se hladilnik dobro in trdno prilega podnožju, da se ne premika...

dellon ::

Procesor je i5 prve generacije star okoli 3,5 leta. Paste na njem do sedaj še nisem menjal.

Samo še vedno ne znam pojasniti kako je lahko ta temperatura venomer konstantna (86 stopinj)... Še celo ko sem odklopil ventilator je bila ista. Zrak ki ga vleče iz hladilnika je mrzel, hladilnik na dotik je mrzel.

Res misterij.

Hayabusa ::

Imaš slab/zanič stik s hladilnikom.

hojnikb ::

požen coretemp. Lahko da je fuč senzor na mami plati za proc..
#brezpodpisa

54j0 ::

V tem programu veliko ljudi dobi "lažen" podatek na enemu ali večih senzorjih (ti senzorji so lahko tudi "dummy" - program jih prikazuje, čeprav jih ni na plošči). Velika možnost je, da tudi tebi javlja lažne podatke, glasnost ventilatorja pa lahko kaže tudi na obrabljene ležaje ali kakšno resonanco...

particle ::

86 stopinj

hladilnik na dotik je mrzel.


Si kaj jemal dol hladilnik? Mogoče čistil, in na novo nanašal termalno pasto?

100% nimaš dobrega stika med njim in CPUjem, kar pomeni da hladilnik ni pravilno pritrjen.

_geek_ ::

Temperature posameznih jeder niso kritične, tako da za moje pojme prvo preveri z kakšnim drugim programom, če je tistih 86°C na procesorju ali kje drugje (my money's on da je tole speed fan napaka).

BTW za kaj kaže samo 3 jedra?

Janac ::

Lahko je napaka lahko pa da ima dual core i5.

huek111 ::

Preizkusi drug program( HW Monitor)! Ta verjetno sploh ne kaže prav, ker 27 in 29°c je premalo za jedro procesorja, sploh če imaš že v sobi 20 stopinj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

dellon ::

@54j0: ležaji sigurno niso ker prvih par sekund dokler ne dobi podatkov s senzorjev dweluje normalno

@Peshkeer: Ne, hladilnika nisem dol jemal tudi sam ga nisem sestavljal, ker je to pre assembled delovna postaja od HPja.

@_geek_: zakaj kaže samo tri jedra nevem, verjetno je bug v programu. (Glej sliko iz HWMonitor).

Evo še slika iz HWMonitor:

 HWMonitor

HWMonitor



Jaz še vedno sumim senzor. Bom pa kupil pasto pa da vidimo, kje tiči težava.

PS: poglejte si min max in trenutno vrednost temperature. Čez vse tri vrednosti je 86 stopinj brez odstopanja. Skoraj neverjetne vrednosti če bi bila kriva pasta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dellon ()

Hayabusa ::

hladilnik na dotik je mrzel.

Kateri del posledic ti ni jasen ?
Fakt: procesorji se segrevajo.Zelo.

dellon ::

Lej ni treba bit osoren zato. Tudi sam vem da se procesorji segrevajo.
Vendar se to dogaja že recimo več kot tri tedne, v tem času je bil pc prižgan tudi po 4 dni skupaj. niti enkrat med tem časom se ni sam ugasnil zaradi failsafe-a. pc drugače dela bp.

Kot sem napisal, pasto imam in jo bom zamenjal.

Sporočim rezultat!

mihibo5 ::

dellon je izjavil:

@_geek_: zakaj kaže samo tri jedra nevem, verjetno je bug v programu. (Glej sliko iz HWMonitor).


Nič ti ne kaže samo tri jedra. Lepo piše #0, #1, #2, #3.

dellon ::

mihibo5 je izjavil:

dellon je izjavil:

@_geek_: zakaj kaže samo tri jedra nevem, verjetno je bug v programu. (Glej sliko iz HWMonitor).


Nič ti ne kaže samo tri jedra. Lepo piše #0, #1, #2, #3.


geek se je skliceval na sliko od speedfana kjer kaže samo 3 (0,1,2). In nato je nekdo omenil da imam samo dve jedri ali pa je napaka. Nato sem odgovoril da je verjetno bug ter kot sklic da nimam samo dveh jeder navedel sliko iz drugega programa.

Zgleda da je simpl rešitev zmeraj najboljša rešitev...

Sčistil sem prah iz površine hladilnika ter voila:

 Slika

Slika



Zgleda da je senzor nekako pobiral temperaturo, od zraka, ki se je nepravilno odvajal zaradi praha.

No v glavnem zadeva je rešena. Hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dellon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
647194 (5357) ziga1990
»

CPU cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442190 (1734) axee
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234066 (11281) BaRtMaN
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695695 (4135) batista
»

help?athlon 64 ima 64stopinj?

Oddelek: Navijanje
271442 (1072) gfighter

Več podobnih tem