» »

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!!

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!!

«
1
2

Pesimist ::

Erm. Instaliral cpu, namestil Mugen + 120mm. Zdaj pa panika pri temperaturah. wtf?
Kaj ni stika ceprav mi dleuje ok namesceno. Termalna pasta pa je tisti cigumi ki je priso z hladilnikom. Neka bol gumjasta zadeva kompletno nanesena na povrsino cpuja.
CPU je v idle. :S
  • spremenilo: Pesimist ()

Sba ::

Kolk si pa dal paste? Si dal slučajno vso? Če ja, potem je tu vzrok. Jaz sem jo dal približno za zrno graha. Temperature so mi pa glede na BOX cooler padle skoraj za 20°C.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Pyr0Beast ::

Tisti čigumi se more zlo fajn segret (80C), da se razleze.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pesimist ::

kak te nej 80C dosezem? Samo vseneo 50C je malo kriticno ze?

Pyr0Beast ::

Malenkost res.
Izklopiš vent.
Sem šel že preko 80°C, ni bilo kaj hudega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mesoreznica ::

Kake so pa bile temperature z stock coolerjem? Ni nujno da ti senzor kaže pravo temperaturo.

Moj kaže da im proc v idle 6 stopinj, load pa 12. :))

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Pesimist ::

nisem niti stock gor dal direktno mugana. Mah cooler pa je drugace hladni na dotik po rebrah.

Sem pa instaliral Asus Probe 2 ki kaze 40C. V Biosu tudi kaze 40C. Tak da. To so neke cudne temperature ko kaze posebej za vsaki core. Kot da ma 5 senzorjev? Vsakega v coru pa se enega neki drugje.

Tisti CPUTIN na sliki kaze v biosu pa ASUSov program. Pol mam nekega Real temp ki neki conjure to tjmax 95C racuna pa tudi kaze 40C za vse core. Distnace to TJmax pa kaze te 50c

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

charlotte ::

Ja zmeda je s temi programi za temp. Še najbolj se je pri meni izkazal Real temp!

Pesimist ::

Pa kaj bi se mogo Mugen zagreti na rebrah cisto zgoraj al ne? Ker moj je hladni. Dokler nebo zazarelo mi je tak lahko skoraj vseeno pomoje.

Pyr0Beast ::

Vsi hladilniki se najbolj grejejo na dnu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PrimozR ::

Za 45 nm procesorje RealTemp, za 65 nm CoreTemp (ali RealTemp). Do takrat se nimaš kaj sekirat.

_Dejan_ ::

za idle imaš malo visoko temperaturo... Jaz sem imel na q6600 in mugen hladilniku isto dokler nisem malo posegel v hladilnik(ga zbrusil da je bila površina ravna, in cpu IHS pobrusil in spoliral, od takrat imam v idle med 28 in 23°C prej pa nad 40°C pri full load pa pridem na temp. kot jih imaš ti...

Za začetek preveri kakšen odtis paste imaš na hladilniku, mogoče celo slikaj in prilepi...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mesoreznica ::

Meni je še najbolj točne temperature kazal Everest Ultimate. Vsi ti core temp, real temp, TNT etc so mi kazali temperature, ki sodijo v hladilnik ne pa na proc. :))

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Meizu ::

Meni za mojega E6550 Core Temp odlično kaže temperature. Podoben problem sem imel, ko sem na mojega X2 4200+ namestil Zalmanovega 9700. Temperature so bile astronomske - V Idle 56c, load pa prek 120c. Cooler sem namestil na sto možnih načinov, sprobal sem 100.000 vrst termalnih past, pa ni razlike. No, računalnik se je vedno ugašal, ko si igral kakšno špilo, al pa ko si konvertal video. Hladilnik je bil pa na dnu ob teh stopinjah čisto mlačen. Sploh ni bilo občutit 120c. Kvečjemu 40c ob loadu. Verjetno so bili kej senzorji zjebani, sam zadosti, da mi je vedno skloplo komp. Sedaj sm neki kable premešal in sedaj kr dela o.O

Pesimist ::

No ugotovil sem tudi, da se hladilnik na eni strani ni niti dobro drzal. Kao en klin al hakl al kak temu pravite je bil cisto rahli. Sem nanovo namesti da so vsi solidni zdaj. Sicer temperature niso nix bolse.
Ko sem pa hladilnik mel zunaj pa je bil stik z termalno pasto ker se je tudi na cooleru drzala.
Drugace pa je prava nocna mora pritrditev tega na ASUS P5K PRO ker ma plata ze oni baker okol in prakticno ne prides zraven brez da kompletno ne razstavis sistem. Zato mi ni nejbol da bi spet odmontiral vse vkup.

Drugace pa CPU IHS je kaj tocno? Tisto ko prekriva CPU in ga drzi noter? In kak si hladilnik zbrusil. Mislim da je ravno ze po default. :P
Mah konckoncu realtem pravi da mam povprecno 40C kot tudi v Biosu. Samo vseeno sem mislo da je bol efektivno to sranje. Razen ce se malo pocakam da se pasta kaj porihta ampak to nemore dosti znizat temperature. Max kaki 2C pomoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Meizu ::

IHS je stik med procom in hladilnikom.

mesoreznica ::

škoda da nisi probal z stock coolerjem. Moje E6550 navit na 3.0GHz z V1 thermaltake laufa na idle 32-35 stopinj. Zdaj če seveda so to pravi podatki. Glede na to da mi ostali programi razen everesta kažejo temperature iz zmrzovalne skrinje. :))

Obvezno ap glej temperaturo, ki je pod CPU1 in CPU2.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

_Dejan_ ::

Moj mugen ni bil raven in je cpu hladil samo na vogalih... to lahko preveriš koliko je raven hladilnik in cpu na kakšni stekleni površini ali res ravnim ravnilom... Par slikc je v eni drugi temi... Brusil sm cca. 1-2h da sem oboje zravnal... Pri CPUju ni bilo potrebno veliko...
IHs je tista kovinska stvar na procesorju na katero daš pasto oz. na kateri ti piše kakšen cpu imaš, steping...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Meizu ::

No, tko ja, mal čudno sm se izrazu :P

Pesimist ::

In zakaj za vraga mi 2000Ghz kaze samo namesto 2.5Ghz v CPU-Z.

Visto 64Bit sem lih kar nanovo instaliral pa je

Core Speed 2003.7Mhz
Multiplier x 6.0
Bus Speed 334Mhz
Rated FSB 1335.9Mhz

Core Voltage 1.104V


Sem prestavlal pod scrensaver power na balanced, high pa low. Pa v dobenem primeur ne dobim 2.5Ghz ven.

Ko sem pa mel enrkat 2.5Ghz takoj po bootu pa je skakalo med 2500Mhz in 2000Mhz v idle.

Kaj moram kake drivere instalirat al Vista nic nerabi?

Aja se glede coolinga. V ohisju ni kompletno dobenega ventilatorja ki bi pushal zrak okrog. Edino kaj je je PSU, CPU in default graficni.

Ohisje je sicer sestavleno skoraj izkljucno iz prasnih filtriov. Tak da dvomim da je to krivo za prikaz vecjih temperatur.

ShARk63 ::

BIOS update?

Meizu ::

To je Intelov speedstep. Če nočeš te napredne funkcije, potem jo enostavno sklopi v biosu.

Pesimist ::

Sem pa sevedno nix. Zaj sem celo nekaj naredo da je samo 2 cora prepoznalo ampak je v Visti potem spet vse 4 vidlo.

Pa kak ma Asus to z biosom. Vidim da majo ze nekje 1002 sicer za neki XQ9xxx procesor. Ampak nemorem vec kot 1001. Ce pa grem po linkah skoz procesor support pa pises 1001 note: BETA BIOS.
Nizjega pa baje ni za Q9300.

Tame pa tudi mam CORSAIR 2x2GB DDR2 4-4-4-12 rated. Pa mam na 5-5-5-18 nastavleno T2 ker na 4-4-4-12 T1 Vista friznila ze veckrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Aja pa se to. Nix nemorem pri CPU settingsah nastavlat. Samo Auto je selectano. Nemrem v manual tam ko napetost pa to nastavlas.

Meizu ::

ja pa selectaj manual pa bo.

Pesimist ::

CPU default vcore bi nej bil 1.25V kaj lahko to tudi vpisem te v bios da bom vedo da dela tudi na tem in ne neki auto 1.5 al kaj. CPUIZ sicer kaze 1.111V

PrimozR ::

Auto je toliko, kot ima procesor defualt, torej 1,25. Nobena plata ti ne bo overvoltala sama na 1,5 V. 1,111 ti pa ali pokaže CPU-Z ali pa ti ga na toliko vrže speedstep. Bi rekel da prvo.

Pesimist ::

Uspelo mi je fixno na 2.5Ghz nastavit. Sem rocno nastavo pa neki C1P sem mogo izklopit al nekaj takega. Slucajno ugotovil ker je en spraseval zakaj mu CPUZ prestavla frekvenco.
CPUZ mi 1.120V pokaze ja na 2.5Ghz. Nevem zdaj ali si vprasal to ali ugotavlas.

mesoreznica ::

Zalaufaj CPU-Z in zraven en obremenilni test in povej če se odčitane stvari povečajo.

EDIT: aha si že rešil vidim.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Samo teoreticno ce v biosu nastavim torej 1.120V bo to tudi kazalo v CPUZ v Visti potem ali bo visje/nizje?

mesoreznica ::

Navadno zaradi Vdropa kaže manj.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

PrimozR ::

Ja sam Vdroop ni 0,125V. Sploh pa ne v idle.

Pesimist ::

torej kaj je napetsot se nizja kot defaultna nastavlena al kaj?

Pesimist ::

Pa kaj to je res kaj v tem PDFju pise da moras termalno pasto v obliki crte na sredini cpuja appliad? Ker jaz sem celo povrsino namazal kot pri prejsnih procesorih.

http://www.arcticsilver.com/pdf/appinst...

Ted ::

Verjetno dno hladilnika ni čisto ravno, pobrusi pa je.
Mah...

Urc ::

Ja. Tisto je res kar piše, če ne baje pride zrak vmes... Namesti pasto v obliki črtice pa ko zategneš hladilnik ga čist malenkost zavrti, najprej v eno, potem v drugo stran. Sicer pa ne vem kako imate lahko Mugena pritrjenega s tistimi zatiči. Tist ni vredno zame pol k****. Na začetku sem probal, ampak ko sem dal ohišje pokoncu so začeli pokat in eden je celo spustu, potem sem imel kišto nekaj časa v ležečem položaju, dokler nisem dobil backplate. Najboljši del je ta, da z backplate-om so temperature za ~10 °C nižje...:\

Ne vem kje je logika tem kitajcem, 1kg težek hladilnik in naj bi ga držali neki plastični zatiči, ki pridejo pri stocku ki je tolk niži in lažji. Ne moreš verjet no.8-O

Pesimist ::

Ma ja totalni debilizem. Celi sem se porezal po obeh rokah ko sem te pofukane zatice not tisal in prvic tudi ni primo eden. Drugic sem pa komaj nont spravo vse z tako silo da me je blo ze strah sploh stiskati. Celo na tiste cipe se naslanja pomoje. Jaz sem upal da je backplate zraven zato sem bil extra razocaran da ni bil. Ki si pa dobo backplate potem?

Mislim pa kaj za vraga neznaja 4 pofukane sraufe nareti in enostavno zategniti do nekga maximuma.
Jaz sem pripravlen mugena dol fuknit. Pocistit procesor z ono tekocino od Artic silvera, pa box hladilnik z box pasto ki je ze nanesena tanko gor fukniti.

Zdaj mam 46C idle zmerjeno od ASUS probe 2.

Torej resno moram nanesti pasto v ravni crti in ne vec po celi ploskvi. To namrec tudi nikjer ne pise. Prokleti pofukan mugen.

Kje pa backplate dobiti in ali moram orginalni socker za procesor dol odsraufat ali kak se to z ugenom pritrdi potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

_Dejan_ ::

hehehe, Jaz Imam ASUS P5E3 in se mi mugen tudi ne usede dobro ker se nasloni na tiste škatlice(mislim da so dušilke) zraven kondenzatorjev okoli socketa, ko bom raztavljal bom pobrusil malo vogale hladilnika ali pa vtaknil vmes ploščičo ki sem jo dobil zraven back-plate...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pesimist ::

Mah grozno pac. Torej keri backplate, kere pritrditvene sraufe in v keri trgovini nabaviti?

In je potrebno kompletno odstraniti 775 socket za namestitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

_Dejan_ ::

backplate lahko kupiš kar sycthe ima en komplet(Dobiš v Cool pc)...
kar moraš narediti je to da ploščo odmontiraš ven iz ohišja... Jaz sem uporabil navadne vijake dolžine cca. 2cm in premer takšen da je šel čez luknje...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pesimist ::

Ja spet je Synchovo in spet po pravici povedano zgleda kot klump. Kaj pa mogoce ta metoda nebi bla bolsa?

Namestitveni kit in Backplate
sicer pa mi ni jasno kak stem pol. Kaj moram odlomiti orginalne plasticne sraufe al ki dobim majnkajoci del za pritrditev na zgornji strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

_Dejan_ ::

backplate daš zadaj, čez te šraufe, nato razstaviš čepe in čez daš šraufe... ti šraufi bodo mogoče malo predolgi... Je za probat, ker to ni mišljeno za zračne hladilnike ampak za vodne bloke in je potrebno malo improvizacije...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pesimist ::

Zgleda da bom vseeno ta Synch backplate mogo vzet ker nevidim nacina pritrditve z EZbackplate pa sraufi.
Drugace bom pa seenrkat razstavo skatlo da vidim ce sploh pridem zraven z kljucem zaradi bakra na plosci. Pa za vraga ce se sploh splaca ker mam res obcutek da ni stika sploh zaradi onih kvadratnih kurcov na plati.

Pesimist ::

Kaj je to cooper spacer za socket 775? Ki se te to uporabi? Na spodni strani plate med backplatom? Ali kaj

_Dejan_ ::

Kaj je to cooper spacer za socket 775? Ki se te to uporabi? Na spodni strani plate med backplatom? Ali kaj

Ne to je tista bakrena ploščica ki sem rekel da jo bom probal dati med CPU in hladilnik, naj bi jo moral dati pri 755 podnožju vmes samo z klipsnami ne gre ker jih ni možno zahaklati...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pesimist ::

Samo to potem ja ni vredu vec? rabis termalno pasto na procesoru, potme ta baker gor in potem spet termalno pasto na ta baker pa cooler gor. To nemore bit vredu pomoje.

Drugace pa lih review berem in nisem navdusen. Spet je pritrditev push in hang in. To se mi pa se majn dopade ze iz AMDjevih plat. Fuk no...

Nevem kdaj maybe tomorrow leti dol ta cooler. Dam stock gor pogledam malo kaj blokira, spodnjo stran coolera itd. Ce nevidim nic narocim backplate pri coolpc. Drugace pa vse skup v kanto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PrimozR ::

Odlični hladilniki ki postanejo odlični s pošteno namestitvijo - vijaki, matice in vzmeti!

Pesimist ::

se strinjam. Ampak zaenkrat se nisem videl takega. EZ blok addon pa tudi ni kompatibilen kolko gledam. Ker ni braketa prilozenega al kak tem palckam pravite ko moras ftaknit v Mugena ob strani da lahko sploh pritrdis na plato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Urc ::

Jaz sem kupil tale backplate. Potrebno je le nekaj improvizacije, šravfe sem lepo popilu na kvadrat, tako da jih stisnem s ključem od 6. Spodaj ni glih dosti navoja, ampak stisne zadosti...:) Prepričaj se prej da ti ne nasede na plati, ker potem ne bo nobena stvar pomagala (razen piljenje hladilnika).

Evo še 2 slikici kako to približno zgleda:



Pesimist ::

Right tota se najbolse zgleda od vseh. Popilo si :S nimam lih takega teskega orodija doma.
Samo kolko zgleda so 6 kotni sraufi. Zakaj si pilo to? nisi imel kljuca pravega al kak? Ker ce ze grem reje kluc kupit kot pa pilit :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperature v računalniku

Oddelek: Strojna oprema
243050 (2829) _kuhi_
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Strojna oprema
201383 (937) matejmesar
»

CPU cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442208 (1752) axee
»

Q6600 temp

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412491 (1294) axee
»

Pomoč pri navijanju q6600

Oddelek: Navijanje
394870 (2705) alexa-lol

Več podobnih tem