» »

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen!

senzor za temperaturo od cpu je pokvarjen!

«
1
2

TheKingZiga ::

Pozdravljeni vsi!
Kaj naj naredim ko mi program kaže od 60 do 88 stopinj na cpu, ampak ko ga pošlatam je pa mrzel...a več kot 89 stopinj ne kaže...
imam asus ROG STRIX Z390-H GAMING in cpu i5-9400f.
kaj naj naredim? kaj je senzor crnil?

hvala za odgovore.

slika:
https://ibb.co/SdYsWH7
Ziga vf

Machete ::

Kako ga pa pošlataš, če je hladilnik gor?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheKingZiga ::

pač hladilnik pošlatam...sem tudi probal to da sem pc takoj ugasnil ko je kazalo 88 stopinj in sem dal dol hladilnik in pošlatal pa je pač mrzel bil...pač približno 35 stopinj..

pri nobeni porabi tako kaže...

slika.
https://ibb.co/3hhrzkq

evo kr kaže tolk pri 12% porabe cpu...

https://ibb.co/87YWN1d

Zgodovina sprememb…

gumby ::

Saj ne meri temperaturo hladilnika ane?
Od rezine čipa (kjer je "senzor") in tistega kosa aluminija je pa precej stvari, ki nimajo neskončne toplotne prevodnosti.
my brain hurts

TheKingZiga ::

ne ne meri hladilnika...cpu meri

Killermode ::

Najprej probaj termalno pasto med hladilnik in procesor pravilno namestit.

DeeCoy ::

Če to ne bo pomagalo, pa posodobi chipset, bios itd.

Sicer pa garancija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

TheKingZiga ::

Killermode je izjavil:

Najprej probaj termalno pasto med hladilnik in procesor pravilno namestit.


sem dal prišno pasto potem pa je to bilo...

DeeCoy je izjavil:

Če to ne bo pomagalo, pa posodobi chipset, bios itd.

Sicer pa garancija.



vse je posodobljeno...ja nič bo pa treba garancijo...

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

TheKingZiga je izjavil:

Killermode je izjavil:

Najprej probaj termalno pasto med hladilnik in procesor pravilno namestit.


sem dal prišno pasto potem pa je to bilo...

če je sveža še ne pomeni da je pravilno nameščena :))

TheKingZiga ::

pač ja...je tudi pravilno gor...lepo čez celi cpu...prej je bilo brez paste pa je bilo 40 stopinj...mislim da je senzor crknil...

Han ::

Tudi ostali programi pokažejo enako, npr. HWMonitor?

Gapi ::

Kok je temp v biosu?
No person is rich enough,to buy back his past.

TheKingZiga ::

Han je izjavil:

Tudi ostali programi pokažejo enako, npr. HWMonitor?


isto ja...v bistvu še več kaže

slika:
https://ibb.co/T47p0vg

Gapi je izjavil:

Kok je temp v biosu?


isto kokr piše v programu....od 60 do 89 stopinj

bi morda pomagalo če grem en bios dol?...čeprev imam že 3 mesece najnovejšega in je deloval brez težav.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

TheKingZiga je izjavil:

pač ja...je tudi pravilno gor...lepo čez celi cpu...prej je bilo brez paste pa je bilo 40 stopinj...mislim da je senzor crknil...



Kako je bilo prej brez paste? Na hladilniku verjetno dobiš nek obliž in tisto služi kot prevodnik toplote. Si sploh očistil hladilnik in procesor?

Lepo čez celi CPU? Si kot evrokrem gor namazal? Pravilo je pol zrna graha paste na sredino čipa, ko daš gor hladilnik se samo razmaže.

hojnikb ::

nimas doberga kontakta z hladilnikom. Zrno graha na sredini, pritrd hladilnik gor. Ce je vse ok, bo pasta lepo razmazana.
#brezpodpisa

TheKingZiga ::

štos je v tem da cpu sploh ni vroč...ampak meni program kaže da je vroč...vse sem lepo očistil da pasto lepo na sredino in je...ampak nevem se je matični utrgalo..ali pa senzorju...ker če bi bo res 88 stopinj bi se pc že zdavnaj ugasnil...

DeeCoy ::

TheKingZiga je izjavil:

štos je v tem da cpu sploh ni vroč...ampak meni program kaže da je vroč...vse sem lepo očistil da pasto lepo na sredino in je...ampak nevem se je matični utrgalo..ali pa senzorju...ker če bi bo res 88 stopinj bi se pc že zdavnaj ugasnil...

In kak ti veš da cpu ni vroč? Hladilnika ne dobiš dol u parih sekundah. CPU pa ima tako majhno maso, da se ohladi skoraj takoj.
Pri 88 se zgodi nič.
Če je bilo brez paste 40, potem ali hladilnik zdej ni ok pritrjen al pa si ob tem ko si ga odstranjeval/nameščal kaj poškodoval na matični ali procesorju. Senzor v cpuju crkne skoraj nikoli.
Tudi če je pasta prenadebelo nanešena, še vseeno to ne bo prineslo 40 stopinj razlike, razen če jo je res namazal kak umetnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Baja ::

jaz bi rekel da nisi pravilno pritrdil hladilnika.

videno ničkolikokrat. ko enkrat hladilnik vzames dol, so tisti pini ki grejo skozi plato razmaknjeni. če nisi previden, polovica ostane na zgornji strani, posledično ne drži in ne hladi.

TheKingZiga ::

če bi bil cpu res vroč 88 stopinj bi čutil, ampak ni...pa tudi za matično mi piše stopinje in je 35....torej če bi bil cpu res 88 stopinj vroč bi bila tudi matična...hladilnik dobim dol v 15 sekundah...in če bil res toliko vroč se ne ohladi tako hitro...ker se niti nemore....jaz imam v bios naštimano da se pri 80 stopinjah pc ugasne, in se ne.....

bom jaz probal dati starejši bios gor pa bom videl....


drugače pa mi je v programu HWmonitor kazalo 100 stopinj in če bi bil res toliko bi se že pc zdavni ugasni al pa cpu prekuril.

Baja je izjavil:

jaz bi rekel da nisi pravilno pritrdil hladilnika.

videno ničkolikokrat. ko enkrat hladilnik vzames dol, so tisti pini ki grejo skozi plato razmaknjeni. če nisi previden, polovica ostane na zgornji strani, posledično ne drži in ne hladi.


ja ravno to sem bil pazljiv in ja vsi pini so šli čez matično, ker se tudi zašliši "klik".

Zgodovina sprememb…

Baja ::

večini procov pri 100 stopinjah ne bo nič. smo imeli prenosnik ki mu crknil ventilator in par mescev ni noben opazil. masina je laufala pol šihta na 100%, nobenih tezav.

preveri tudi da si zatiči pravilno zataknil.

Machete ::

Če bo prevroč se ti bo itak ugasnil. Don't worry, be happy.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WhiteAngel ::

TheKingZiga je izjavil:

Pozdravljeni vsi!
Kaj naj naredim ko mi program kaže od 60 do 88 stopinj na cpu, ampak ko ga pošlatam je pa mrzel...a več kot 89 stopinj ne kaže...
imam asus ROG STRIX Z390-H GAMING in cpu i5-9400f.
kaj naj naredim? kaj je senzor crnil?

hvala za odgovore.

slika:
https://ibb.co/SdYsWH7


Driver, firmware?

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Pa kaj se delate norca. Človek je lepo vprašal, našteli ste mu glavne napake, povedal je, da je to preveril, očitno ni ravno glup. Pač, saj kaj spregledaš, ampak očitno je sledil nasvetom in očitno ima tudi vsaj nekaj pojma o teh stvareh. Pa očitno se je s tem problemom ukvarjal več kot 5 minut, tako da ad hominem žalitve niso na mestu.
sudo poweroff

PacificBlue ::

Človek je prosil za pomoč. Eni se pa obnašate kot idioti.
>OP
S termalno pasto ni kaj narobe, tudi če si jo za celo žlico gor namazal. So delali teste, od riževega zrna do debelega sloja. Praktično ni razlike v temperaturi.
Poglej kako si namestil hladilnik, če ni dobrega stika s cpu je potem to vzrok, zakaj ti kaže tako visoke temperature.

gddr85 ::

poglej, če si sploh montiral hladilnik kot je treba

d4vid ::

poweroff je izjavil:

Pa kaj se delate norca. Človek je lepo vprašal, našteli ste mu glavne napake, povedal je, da je to preveril, očitno ni ravno glup. Pač, saj kaj spregledaš, ampak očitno je sledil nasvetom in očitno ima tudi vsaj nekaj pojma o teh stvareh. Pa očitno se je s tem problemom ukvarjal več kot 5 minut, tako da ad hominem žalitve niso na mestu.



Jaz nikjer ne vidim, da je še enkrat snel hladilnik in preveril, če je vse lot mora bit.

Tudi jaz menim, da je slabo pritrjen hladilnik...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Han ::

Daliborg ::

Če senzor crkne potem ne bi kazal temperature. In NE tvoj processor se ne ugasne pri 88°C , malce preveri :
https://ark.intel.com/content/www/us/en...
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Han ::

Senzorji na CPU jedrih so lahko defektni oziroma neustrezno kalibrirani. Še najbolje bi bilo ta procesor preverit na drugi plati... Sicer pa, če je hladen in deluje brezhibno, se jaz ne bi pretirano vznemirjal.

TheKingZiga ::

Zdaj pa vam povem situacijo....NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV, NE KUPOVAT ARCTIC HLADILNIKOV...........

hvala vsem za nasvete, tudi tistim ta pametnim itd....kriv je bil arctic hladilnik ki je hladil toliko kot če ga nebi bilo....dam gor stoch hladilnik in temperature pade na 35 stopinj in to brez paste....



IN TAKO JE ZDAJ TA TEMA ZAKLJUČENA.

freesty ::

Pomoje si ti narobe zmontiral hladilnik.

Zdaj imas hladilnik na cpuju brez paste?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Machete ::

Ne se hecat. Kateri model točno? Če ne bi hladili firma ne bi obstajala že 20 let. Tako huda znanost hladilnik ni, da bi ga tako falili, kot ti praviš. Bodi vsaj fer, pa priznaj, da si nekaj narobe naredil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Baja ::

Baja je včeraj ob 13:17:27 izjavil:

jaz bi rekel da nisi pravilno pritrdil hladilnika.

videno ničkolikokrat. ko enkrat hladilnik vzames dol, so tisti pini ki grejo skozi plato razmaknjeni. če nisi previden, polovica ostane na zgornji strani, posledično ne drži in ne hladi.


ja ravno to sem bil pazljiv in ja vsi pini so šli čez matično, ker se tudi zašliši "klik".

ker arctic hladilnik mas to da se pritrdi isto kot oem?

Han ::

Se zgodi, da dobiš defekten hladilnik, da je recimo heatpipe fuč...

TheKingZiga ::

freesty je izjavil:

Pomoje si ti narobe zmontiral hladilnik.

Zdaj imas hladilnik na cpuju brez paste?

ja..in ima stock hladilnik

Machete je izjavil:

Ne se hecat. Kateri model točno? Če ne bi hladili firma ne bi obstajala že 20 let. Tako huda znanost hladilnik ni, da bi ga tako falili, kot ti praviš. Bodi vsaj fer, pa priznaj, da si nekaj narobe naredil.

nop nisem, vse je boli pravilno dano gor (saj je tudi oče preveril in je bilo vse ok), ker vse do zdaj je hladil nekako do 60 stopinj....hladilnik mi je hladil do nekje 60 stopinj...ampak zgleda a za 8 eur ni bogve kaj..pa še napajalni kabel je tako tanek, da se ga skor ne vidi.

Baja je izjavil:

Baja je včeraj ob 13:17:27 izjavil:

jaz bi rekel da nisi pravilno pritrdil hladilnika.

videno ničkolikokrat. ko enkrat hladilnik vzames dol, so tisti pini ki grejo skozi plato razmaknjeni. če nisi previden, polovica ostane na zgornji strani, posledično ne drži in ne hladi.


ja ravno to sem bil pazljiv in ja vsi pini so šli čez matično, ker se tudi zašliši "klik".

ker arctic hladilnik mas to da se pritrdi isto kot oem?

vse je bilo pravilno dano not...je tudi oče preveril tako da ja.

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

Han je izjavil:

Se zgodi, da dobiš defekten hladilnik, da je recimo heatpipe fuč...

Tut, če je heatpipe fuč, ne bo na procesorju 90 stopinj, razen če so čist vsi heatpipi zanič.

Han ::

Daj prilepi fotko tega defektnega hladilnika. Original Arctic Freezer stane več kot 8 eur...

_Denny_ ::

Upam staviti, da ima Arctic Alpine 12, ki je mišljen kot nadomestek za stock hladilnik pri najcenejših 115x cpu-jih, če ga slučajno ni bilo zraven (oem/tray). Hladi tudi isto kot stock, tako da je edina prednost, ki jo pridobiš hvaljenje z "jej, imam custom cooler!!!".

Firma ni čisto nič kriva, če si škrtuh, ki jemlje najcenejše stvari...isto, kot da bi kupil novega A4-3400 za 11€ in potem pljuval čez čisto vse Ryzene, Threadripperje in Epyce, da so zanič.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Han ::

Ja, tale Alpine 12 je res ena velika žalost. Čeprav malo dvomim, da ima tega, ker je ventilator specificiran na 2000 rpm max, njemu se je pa vrtel na skoraj 3000 obratih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

_Denny_ ::

Obstaja še Alpine 12 CO, ki gre do 2700rpm, vsi ostali Arctici pa imajo drugačen način pritrditve, stanejo vsaj 3x več in so 1350-2200 rpm max. Ta CO je ista žalost kot navaden, le da ima vent japonske ležaje in je deklariran na 24/7 delovanje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

ziga1990 ::

Avtor daj nam povej znamko in model procesorskega hladilnika ali pa ga slikaj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

markoxxx ::

OP ima takle setup:
CPU: Intel I5-9400f
RAM: 16 gb 2864mhz
GPU: ZOTAC GeForce(R) GTX 1070 AMP Edition
Matična: asus ROG STRIX Z390-H GAMING
SSD disk: Samsung NWME plus m.2 250 gb
HDD disk: Segate 2tb 256 mb predpomnilnik
Ohišje: Inter-tech MIDI T ATX W/O PSU S-3901, IMPULSE RGB
PSU: Inter-tech ATX napajalnik SL 700W

očitno jako rad posega po poceni stvareh, takega napajalnika se jaz še dotaknil nebi

ziga1990 ::

^ampak še vedno nevemo kaki hladilnik točno ima
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Han ::

Zdaj bo nabavil i7-9700K, ker rabi integrirano grafiko.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

pviran3 ::

Če so to temperature v idle, potem so visoke.
Zalaufaj kak CPU brn test npr aida64, kjer vidiš zgodovino temperatur. Če vklopiš burn test in temperatura v sekundi skoči iz 60 na 100 stopinj in vklopi 70% throttling, je nekaj hudo narobe.
Isto potem ko ustaviš test če takoj pade na 60 stopinj, potem hladilnik nima dobrega kontakta z procesorjem.

Normalen kontakt bi temperatura počasi naraščala, npr 15 sekund.

ziga1990 ::

^^ pripomba na:
Normalen kontakt bi temperatura počasi naraščala, npr 15 sekund.


odvisno kako so ventilatorji naštimani
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pviran3 ::

Sam blok hladilnika bi tudi moral malo akumulirati toploto za nekaj sekund

ziga1990 ::

meni iz 34 v sekundi skoči na 47 ko obremenim procesor na polno samo potem pa temperatura počasi raste do 49 potem pa gre zelo počasi naprej
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

pviran3 ::

Ja nekako tako bi moralo. Če pa v šusu 100 stopinj, pa ni ok.

Daliborg ::

@OP kaj pa je bilo z ARTIC hladilnikam? Krivo dno? Bi ga mogoče lahko reklamiral?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736528 (4644) care20
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637003 (5381) TheKingZiga
»

Kateri Tih Ventilator???

Oddelek: Pomoč in nasveti
223853 (3222) Tydek
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494989 (4151) bond007

Več podobnih tem