» »

Pc v okvari

Pc v okvari

vanromy ::

Mesec dni nazaj je pc pri vklopu oddajal piske, potem sem ga očistil, preveril Rama in potem jw spet delal do danes. Danes mi je najprej javil, da moram registrirati windowse, potem je nekaj časa delal, potem pa so se pojavile navpične rumene črte na ekranu. Sedaj ga prižgem in imam izbiro ali popravi napako ali ga normalno poženem, potem pa nič - tema in tišina.
Ali je mogoče napaka na grafični ali so problem windowsi?

BorutK-73 ::

Si probal z "safe mode" (F8)? Glede na opisano je verjetno problem grafična, ali se pregreva ali pa odpoveduje.
Napiši katere komponente imaš.

vanromy ::

Probal sem safe mode, ko je to bilo še mogoče, pa ni bilo bolje, pozabil sem napisati, da je resolucija samo 800 x 600.
Sedaj se pc samo prižge in ni nobene slike.
Grafika je MSI NX8400Gs, rama 2x2 GB, ma tična Asus M2N-E nForce570, procesor Athlon 64 X2 3800+/1MB Box AM2,napajalnik 400W Atx.

vanromy ::

Če je grafična fuč, prosim za nasvet, katero grafiko naj kupim za moj računalnik?

BorutK-73 ::

1: Poglej in napiši točno kateri napajalnik je in koliko "A" je na +12V liniji.
2: Na tvojem mestu bi kupil rabljeno grafično. Je pa odvisno koliko amperov ima napajalnik.

edit:
Lahko pa tudi slikaš in naloži na shrani.si

Zgodovina sprememb…

vanromy ::

Brane22 ::

Odpri napajalnik in poglej elektrolite.

Dostikrat ti pešajoči napajalnik lahko pobere še kakšno komponento.

Pa poglej elektrolite na plati in grafični.

Te tvoje slikce so velikosti poštne znamke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

vanromy ::

Brane22 ::

Poglej če je vrhnja površina kateregakoli kondija vsaj malo izpočena in ga zamenjaj.

Sploh te poceni napajalniki so katastrofa. Ravno sem te dni sem popravil dva zamenjal enega in nocoj ugotovil, da mi je NOVI elcehapo crap skorajda skuril diske. V NOVEM napajalcu je imel kabel za maso, ki gre na konektor za diske mrzel lot in je plaval v luftu, tako da je disk dobil samo 5in 12V, maso pa prek signalnega kabla.

Še nikoli nisem slišal hard disk tako čudno piskati, brrr. ;((

S tem da dražji modeli niso nobena garancija. Dostikrat dobiš isti crap tudi v dragem napajalcu. Zaenkrat se mi obnese sistem poceni napajalnikom, ki jih pred instalacijo podrobno prečekiram in vsake toliko ( enkrat na par let) pomenjam kondije v napajalcu. Po potrebi pa tudi v plati in grafični pa še kje.

Ni se zgodilo enkrat, da mi je odbilo kondi v grafikulji...

BorutK-73 ::

vanromy@
Zdaj, ko je računalnik pokvarjen, ga lahko očistiš prahu.:D
Brane-tov predlog tudi upoštevaj in odpri napajlnik (garancija je verjetno že zdavnaj potekla) in poglej kakšni so kondenzatorji. https://slo-tech.com/clanki/06002

Če je napajalnik ok, potem lahko nabaviš kakšno rabljeno 6750,6770 ali 6850 ali kaj podobnega iz nvidie. Če pa kupuješ novo, potem pa 7750.
Če pa ne igraš igre, je pa skoraj vsaka nova za 40€ dovolj.

vanromy ::

Prah je očiščen, če ga peljem na servis bom samo za diagnostiko plačal 30 € in potem še za komponento do 100 € in potem sem na ceni desetine novega.
Moj pc:
Pc je iz leta 2007, zdajšnja grafika MSI NX8400 GS-TD 256EH silent 256MB pa letnik 08.

Asus M2N-E nForce570 Ultra
Athlon 64 X2 3800+/1MB box AM2
LC Power LC6550GP 550W
napajalnik 400W ATX
Mogoče je pa čas, da zamenjam pc, rad bi, da mi mašina dobro dela in tam do 800 € bi se lahko skeširal.
Vesel bom vsakršnega predloga ali nasveta glede nakupa pc-ja.

Hayabusa ::

Verjetno je šla grafična ali napajalnik.
Oboje se da stestirati v 5 minutah, če imaš nadomestka.

konfig hasswell i5 K procesor:
http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...
http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...
http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...
http://www.hoh.de/hardware/netzteile/50...
http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...
http://www.hoh.de/hardware/festplatten/...
http://www.hoh.de/hardware/laufwerke-un...

121,90+201,25+39,95+52,90+61,90+52,95+16,45 = 547.3

dodatna grafična (če boš igral igre), morebiten ssd (samsung 840 evo 128GB) in ohišje po želji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brias ::

vanromy je izjavil:

Prah je očiščen, če ga peljem na servis bom samo za diagnostiko plačal 30 € in potem še za komponento do 100 € in potem sem na ceni desetine novega.
Moj pc:
Pc je iz leta 2007, zdajšnja grafika MSI NX8400 GS-TD 256EH silent 256MB pa letnik 08.

Asus M2N-E nForce570 Ultra
Athlon 64 X2 3800+/1MB box AM2
LC Power LC6550GP 550W
napajalnik 400W ATX
Mogoče je pa čas, da zamenjam pc, rad bi, da mi mašina dobro dela in tam do 800 € bi se lahko skeširal.
Vesel bom vsakršnega predloga ali nasveta glede nakupa pc-ja.


konfig z SSDjem in tiho gtx770 ...

lahko brez ssdja in z ... 1tb trdim diskom, cena je potem 30 eur nizja ... da se tudi se 10-20 eur na plati prisparati ce je nuja, saj ne bo neki pozresen in odklenjen proc ...



ASUS B85M-G [B85M-G] 70,80 €
+
Intel Core i5 4430 (3.00Ghz, 6MB) BOX [BX80646I54430] 168,00 €
+
GeIL Black Dragon 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V [GB38GB1333C9DC] 66,00 €
+
MSI GeForce GTX 770 2GB Gaming [V282-052R] 352,80 €
+
Samsung SSD 840 Series 120GB [MZ-7TD120BW] 90,00 €
+
Rasurbo BC-13 [BC-13] 22,80 €
+
XFX Core Edition PRO 550W [P1-550S-XXB9] 61,20 €

Insgesamt
831,60 €

http://www.dinokomp.at/konfigurator/?mb...


dinokompt.at je davcna oaza dinokomp.si ... placas 6 eur posnine in oni ti pripeljejo z avtom ..

Hayabusa ::

placas 6 eur posnine in oni ti pripeljejo z avtom ..


http://www.dinokomp.at/dostava/
Lieferung innerhalb von Slowenien:
Versandkosten betragen 10,00 €, unabhängig von Gewicht oder Größe des Pakets
prevod:
Shipment within Slovenia: Shipping fee is € 10.00, regardless of weight or size of the package.




http://www.dinokomp.si/dostava/
- Varna dostava 9,00€
- Navadna dostava 6,00€

Brane22 ::

Ne rabiš se zaj* z diagnostiko za tako staro mašino.

Zavihaj rokave in probaj prej uštimat stvari sam.

Če ti rata, si prišel skozi poceni, se naučil nekaj novega in podaljšal stari mašini življenje.

Če ti ne rata, nisi kaj dosti zgubil.

Mitch ::

@Brane
Malce offtopic: Kako se pa sprazni močnejše kondije (380V) pred zamenjavo v napajalcu?

vanromy ::

Pc sem odpeljal v servis, kjer so mi diagnosticirali napihnjene kondije in verjetno pokvarjena grafika. Cena za servis in staro grafiko bi bila do 100 € in še ena vožnja tja in nazaj. Tako, da glede na leta kompa, sem se odločil za novo mašino.

Ta pc uporabljamo vsi v družini za igranje ne prav hudo grafično zahtevnih iger, gledanje HD filmov, prenos velikih datotek iz neta, komp se med tednom ne ugaša.

Pripravljen sem investirati do 900 € (+- 50 e).

Od starega bom uporabil 2 TD (1,5 in 2 TB) zvočnike, tipkovnico, miš in CD/DVD enoto.

Za OS bi rad imel SSD disk. Ker je pc v dnevni bi si želel silent varianto, ampak ne tiste hudo drage silent komponente.

Prosim za nasvete za sestavo računalnika!

Lp

Brane22 ::

Mitch je izjavil:

@Brane
Malce offtopic: Kako se pa sprazni močnejše kondije (380V) pred zamenjavo v napajalcu?



Preko recimo majhne žarnice. Ali likalnika. ALi podbnega uporvnega porabnika. Ali recimo par kOhm upora - malo močnejšega.

Brane22 ::

vanromy je izjavil:

Pc sem odpeljal v servis, kjer so mi diagnosticirali napihnjene kondije in verjetno pokvarjena grafika. Cena za servis in staro grafiko bi bila do 100 € in še ena vožnja tja in nazaj. Tako, da glede na leta kompa, sem se odločil za novo mašino.


Se pravi, diagnostiko so ti opravili zastonj ?

OK, če je cena za nadaljnje delo mašine €100 in če ti ta ustreza, ji ni bolje podaljšati lajfa sedaj in odložiti nakup nove za trenutek, ko te bodo njene zmogljivosti začele motiti ?

Poleg tega, se ni bolje stvari lotiti sam ? Cena materiala je nizka. Par kondijev, kar pomeni nekaj evrov.
Če rata, rata, če ne, imaš še vedno možnost nakupa...

vanromy ::

Tip je odprl komp in mi pokazal napihnjen kondije in potem povedal mnjenje glede grafike (cena nove ali stare, cena popravila in predvidel je ceno nekje do 100 € +- 20 €, da mi podaljšal delovanje kompa, za koliko pa kdo ve?

Sem prebral zgornji prispevek Hayabusa glede kondijev, sam nimam niti orodja, veselja in znanja za popravilo kompa. Ta pc mi že nekaj časa nagaja, prejšnji mesec mi je piskalo in se dolgo časa sploh ni hotel prižgati, potem se je vsakič ko sem ga ugasnil ponovila zgodba s piskanjem, do sedaj ko več ne dela.

Hd filme pa že zelo dolgo časa ne morem gledati, ker slika šteka.

Brane22 ::

Saj nisem predlagal,da se v to spustiš iz veselja do spajkanja.

Le domneval sem, da bopš porabil teh €900 z bistveno manjšim veseljem.

Če teh problemov nimaš, potem je res najkrajša rešitev tega problema res pot v trgovino.

S tem, da bi sam to uštimal v krajšem času kot si ga ti rabil za prvi odgovor.

vanromy ::

Kaj pa, če mi ti to popraviš in ti plačam delo + material. Sem doma v Mostah Lj?

Brane22 ::

Ne da se mi.

Vročino mam in vse vidim motno, poleg tega sem tudi brez tega v totalni riti s cajtom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

vanromy ::

Tudi jaz imam stalno moten vid tako, da lahko počakam ko boš spregledal, veliko časa ti pa tudi ne bo vzelo, ker ti komp lahko pripeljem tudi k tebi.

Brane22 ::

Za moten vid imaš poceni leče.

Kar se lotanja tiče, ne računaj na to. Tudi ko se poberem, ne bom imel časa za dihat.

vanromy ::

Hvala za korenček.

Lp

Brane22 ::

Dlesni me neki bolijo.

mogoče pa ga lahko pošlje poštno ležeče tako kot ti mašino in ti ga pošljem v odgovor, ko boš spet imel idejo, da ti zrihtam PC ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

vanromy ::

Zamenjal sem grafično (Geforce 6200 turbo cache), komp je delal 1 dan, pri filmih ni bili sliko, samo zvok. Ko sem prižgal kompsem izbral med zaženi normalno ali popravi izbral zadnjo možnost in potem se je izpisalo, kaj je problem (fotka).
Kaj lahko naredim in ali je problem matična?

Hayabusa ::

vanromy je izjavil:

Pc sem odpeljal v servis, kjer so mi diagnosticirali napihnjene kondije in verjetno pokvarjena grafika. Cena za servis in staro grafiko bi bila do 100 EUR in še ena vožnja tja in nazaj. Tako, da glede na leta kompa, sem se odločil za novo mašino.

Ta pc uporabljamo vsi v družini za igranje ne prav hudo grafično zahtevnih iger, gledanje HD filmov, prenos velikih datotek iz neta, komp se med tednom ne ugaša.

Pripravljen sem investirati do 900 EUR (+- 50 e).

Od starega bom uporabil 2 TD (1,5 in 2 TB) zvočnike, tipkovnico, miš in CD/DVD enoto.

Za OS bi rad imel SSD disk. Ker je pc v dnevni bi si želel silent varianto, ampak ne tiste hudo drage silent komponente.

Prosim za nasvete za sestavo računalnika!

Lp


Kako nesposoben moraš biti, da namesto da odstraniš stranico in pogledaš kondije, odpelješ celoten pc na servis ?
Vsak rtv servis ti jih bo zamenjal za drobiž.
Greš na bolho in kupiš drugo grafično za drobiž, itak je 3/4 prodajalcev iz LJ in lahko zadevo še testiraš če dela pri tebi doma (potem ko boš imel zamenjane kondije).
OMFG

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

vanromy ::

Pc sem odpeljal na servis zaradi tega, da mi ugotovi ali je pokvarjena grafika ali kaj drugega in da mi izračunajo ceno popravila z ozirom na starost kompa.
Raje mi povej, če mi je delal z novo grafiko 1 dan in pri ogledu filma ali ogledu videa posnetega s kamero ni bilo slike samo zvok, verjetno zato ni kriva matična.

vanromy ::

Na matični sem zamenjal 4 napihnjene kondezatorje, posodobil BIOS, spihal prah in namestil grafično GeForce 6200 TurboCache in na novo naložil driverje in tudi Win7 64 bit.
Komp se je prižgal, vse je delalo normalno, samo pri filmih z vsemi predvajalniki (Gom, Vlc, Mpc-Hc) je samo zvok brez videa.
Nazaj sem vstavil mojo staro grafiko Msi nx8400gs in tako kot se je začela okvara so sedaj spet navpične rumene črte, resolucija je samo 800x600, filmi pa se predvajajo normalno avdio in video.
Ali ima kdo idejo, kje je napaka, kaj naj še naredim?

Brane22 ::

Kot že rečeno drugje, zamenjaj vse kondije, ne samo napihnjene.

_Vsi_ elektroliti med delom počasi odhlapevajo, ni pa nujno da se vsi tudi vidno napihnejo.
Hitrost odhlapevanja elektrolita je odvisna od gretja med obremenitvijo.

Zato zamenjaj vse večje, nekih mikroskopsko majhnih najbrž ni treba.

Poleg tega so med sabo precej povezani. Če en odpove, so ostali toliko bolj obremenjeni in hitreje odpovedo še oni.

To velja za celoten PC. Če to odhlapijo tisti v napajalniku, bodo obremenjeni tisit v plati in grafikulji in obratno.

Zato je fajn zamenjat vse v kompletu, sploh pa tiste v napajalcu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kupiti

Oddelek: Strojna oprema
121251 (988) m0LN4r
»

Nasvet pri nakupu gaming računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172405 (2128) Brias
»

Gaming PC za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7212619 (10906) gamer12345
»

Nakup Grafične

Oddelek: Kaj kupiti
478302 (7323) Machete
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4912635 (11951) fr4nc

Več podobnih tem