» »

SSD vs HDD

SSD vs HDD

1
...
3 4
5
»

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ne, ker jezst nisem eden tistih dorkov, ki to govorijo v nedogled. Ampak jurja za 800GB je pa enostavno preveč kakorkoli obrneš. Za Caviar Black 2TB sem dal par let nazaj okol 250 EUR. Koliko ljudi da za disk toliko denarja?

10 EUR več in bi imel kaj? Boot disk? Oz samo disk brez eBoostrja? Zame je win win. Če se ne strinjaš, who cares.

nisi ravno na tekočem...
1TB ssd dobiš že za manj od 500€
http://www.compuland.de/product_info.ph...

trnvpeti je izjavil:

katere hitre sdhc kartice predlagate?

za randon read/write nobene, ker imajo vse primitivne kontrolerje ergo švoh randon performance...
no mogoče se najde kaka izjema, na dan z njo ;)


What difference does it make? Še vedno bi za 2TB kolikor rabim dal jurja. Krepko preveč.

Random read kartice je okoli 16MB/s (toliko javi eBoostr). Kar je nekje 16x hitrejše od navadnega diska, ki imajo ponavadi okoli 800KB-1MB random read al pa še celo manj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

.... in zdaj še napiši koliko je randon write ... (z crystaldiskmark al pa as ssd)...

RejZoR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Ne, ker jezst nisem eden tistih dorkov, ki to govorijo v nedogled. Ampak jurja za 800GB je pa enostavno preveč kakorkoli obrneš. Za Caviar Black 2TB sem dal par let nazaj okol 250 EUR. Koliko ljudi da za disk toliko denarja?

10 EUR več in bi imel kaj? Boot disk? Oz samo disk brez eBoostrja? Zame je win win. Če se ne strinjaš, who cares.

nisi ravno na tekočem...
1TB ssd dobiš že za manj od 500€
http://www.compuland.de/product_info.ph...

trnvpeti je izjavil:

katere hitre sdhc kartice predlagate?

za randon read/write nobene, ker imajo vse primitivne kontrolerje ergo švoh randon performance...
no mogoče se najde kaka izjema, na dan z njo ;)


What difference does it make? Še vedno bi za 2TB kolikor rabim dal jurja. Krepko preveč.

Random read kartice je okoli 16MB/s (toliko javi eBoostr). Kar je nekje 16x hitrejše od navadnega diska, ki imajo ponavadi okoli 800KB-1MB random read al pa še celo manj.

če bi res rabo tak storage v obliki ssdjov, ti tut 1k€ nebi blo težko izkašljat... in verjemi se tudi takšni najdejo (in so tukaj na st)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Skyman je izjavil:

kupite SSHD pa bo mir tle v tej temi boste vsi zadovolni :D

Drugace ima mogoce kdo s temi hibridnimi diski kdo kake izkusnje.Sam si ga nameravam vzet pa studiram al bi vzev kakega WD black ali Seagat SSHD bi slo pa v obeh primerih za 2TB v kombinaciji z SSD-jem..

hahahahaha no.
Ber stare poste in ti bo jasno zakaj ne..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Random write je nepomemben pri cachingu, ker je ratio branja in zapisovanja like 90:10. Zapiše se enkrat, prebere pa lahko 1000x.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

 Boot

Boot



 Load duke

Load duke

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Random write je nepomemben pri cachingu, ker je ratio branja in zapisovanja like 90:10. Zapiše se enkrat, prebere pa lahko 1000x.

razn če maš write cache... afterall tudi randon write suxa pri hddjih (in cheap wannabe ssdjih)
#brezpodpisa

Jst ::

Hibridni diski, ki imajo nekaj GB SSDja, kot je Momentus, je dobra kompromisna zadeva. Vsi benchi to potrjujejo.

RejZoR: Daj vklopi Performance Monitor, nastavi, da gleda read/write, koliko se uporablja ta tvoj caching s kartice. Ko sem jaz probaval z USB ključkom 8GB "Readyboost Edition", ki je bil res hiter, ga Sedmica ni skoraj nič uporabljala. To je bilo, ko sem imel 4GB RAMa, ker mi je ena ploščica crknila.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

Jst je izjavil:

Hibridni diski, ki imajo nekaj GB SSDja, kot je Momentus, je dobra kompromisna zadeva. Vsi benchi to potrjujejo.

RejZoR: Daj vklopi Performance Monitor, nastavi, da gleda read/write, koliko se uporablja ta tvoj caching s kartice. Ko sem jaz probaval z USB ključkom 8GB "Readyboost Edition", ki je bil res hiter, ga Sedmica ni skoraj nič uporabljala. To je bilo, ko sem imel 4GB RAMa, ker mi je ena ploščica crknila.

še enkrat, readyboost je dober takrat ko ni veliko rama. Sicer se vse kešira v ram, saj je itk hitrejši...

Jst je izjavil:

Hibridni diski, ki imajo nekaj GB SSDja, kot je Momentus, je dobra kompromisna zadeva. Vsi benchi to potrjujejo.

RejZoR: Daj vklopi Performance Monitor, nastavi, da gleda read/write, koliko se uporablja ta tvoj caching s kartice. Ko sem jaz probaval z USB ključkom 8GB "Readyboost Edition", ki je bil res hiter, ga Sedmica ni skoraj nič uporabljala. To je bilo, ko sem imel 4GB RAMa, ker mi je ena ploščica crknila.

je kompromis in nič druga... še vedno more disk si zapomnat, da je stvar cache worthy, kar pomeni da je treba večkrat pognat stvar + še 100tič, cache kontrolerji so švoh..
Za malo hitreši boot time in zagon appov je pa tole solid.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jst ::

Pomoje je eBoostr, kar uporablja Rejzor, samo drug frontend za readyboost.


--

Pri hibridnih diskih se pohitritev pozna že po drugem zagonu. Tako pravijo tabele, ki sem jih gledal. Tako, da je price-wise, zelo dober kompromis.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

hojnikb ::

Jst je izjavil:

Pomoje je eBoostr, kar uporablja Rejzor, samo frontend za readyboost.

ne ravno, ker sem ga jst tut uporabljal... stvar koristi tudi recimo hidden ram (če imaš 32b in 4GB rama). Stvar ni švoh, ampak je real deal bolši :8)
#brezpodpisa

RejZoR ::

eBoostr ni isto kot ReadyBoost. Princip ja, samo delovanje pa ne. Recimo zadeva se ne resetira po restartu, cacha tud večje data fajle, imaš precej več nadzora česa nočeš imet v cachu, enkripcijo lahko izklopiš, mislim pa da ne uporablja 2:1 stiskanja podatkov kot ReadyBoost. Pa še dost indikatorjev imaš koliko je cache hitov, kakšen je HDD load in cache load itd.

Trenutno imam od 32GB zasedeno skoraj 20% in imam 1/3 cache hit. Se pa bo zviševalo, ko se scacha več podatkov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

ebooster 4.5 pro, licencni
random read speed cache naprave 30M/s (dvakrat vec kot ti)
cache ni poln, torej to ne more biti problem

zagon programov, se meni sploh ne pozna

RejZoR ::

Cache se bo počasi napolnil, pa tud cache hits bo narasel. Men je po parih dneh cache hits prišel na okoli 70%.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

trnvpeti ::

RejZoR je izjavil:

Cache se bo počasi napolnil, pa tud cache hits bo narasel. Men je po parih dneh cache hits prišel na okoli 70%.

vklopim cache, in 10x, 20x zazenem program, in se nic ne pozna
mi pravis da moram pocakat par dni, oz da moram 100x

l0g1t3ch ::

@Rejzor

Nevem kaj kompliciraš glede kombinacije SSD in HDD, sej nismo več v času 64GB SS-jev.
Sam imam na 256GB SSD-ju vse programe in vse svoje podatke, brez izjeme. Torej SSD mi drži OS, vse nameščene aplikacije, moje dokumente, vso šaro na desktopu, outlook in thunderbird fajle, browser cache, ... skratka vse.

HDD pa drži backupe, filme, serije, ...

WIN WIN situacija, ssd za hitro delovanje vsega, hdd za veliko placa za datoteke kjer hitrost res ni važna. Film bo enako hitro odprlo in predvajalo ne glede na to ali je na HDD ali na SSD.

hojnikb ::

l0g1t3ch je izjavil:

@Rejzor

Nevem kaj kompliciraš glede kombinacije SSD in HDD, sej nismo več v času 64GB SS-jev.
Sam imam na 256GB SSD-ju vse programe in vse svoje podatke, brez izjeme. Torej SSD mi drži OS, vse nameščene aplikacije, moje dokumente, vso šaro na desktopu, outlook in thunderbird fajle, browser cache, ... skratka vse.

HDD pa drži backupe, filme, serije, ...

WIN WIN situacija, ssd za hitro delovanje vsega, hdd za veliko placa za datoteke kjer hitrost res ni važna. Film bo enako hitro odprlo in predvajalo ne glede na to ali je na HDD ali na SSD.

a še vedno ne razumeš, da rejzor hoče 2TB+ rešitev ki je v enem disku... torej ssd ki je velik vsaj 2TB in stanje manj kot 100€... ostalo ni kul :)):))
#brezpodpisa

axee ::

To je res absurdno da se še kar naprej o tem prerekate, pač tip uporablja računalnik na nek način, da očitno ne opazi razlike z SSD-jem. Nekateri pa grizemo nohte, ko spet pridemo na HDD PC, pa tudi če je WD Black.

Sam sem bil prisiljen biti na trdem disku za par dni, ko sem menjaval SSD-je, in mi i7 in 32GB RAM-a ni čisto nič pomagalo ker sem večino časa čakal kako disk melje.

Pač ljudje imamo različne načine uporabe, nemorš prisilit človeka da okusi SSD, ne moraš pa tudi zanikat da SSD večini zelo pohitri glavni bottleneck na PC-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

MrStein ::

SVN Check for modifications:
- na SSD : 1 sekunda
- na HDD : 1 minuta
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

@Rejzor

Nevem kaj kompliciraš glede kombinacije SSD in HDD, sej nismo več v času 64GB SS-jev.
Sam imam na 256GB SSD-ju vse programe in vse svoje podatke, brez izjeme. Torej SSD mi drži OS, vse nameščene aplikacije, moje dokumente, vso šaro na desktopu, outlook in thunderbird fajle, browser cache, ... skratka vse.

HDD pa drži backupe, filme, serije, ...

WIN WIN situacija, ssd za hitro delovanje vsega, hdd za veliko placa za datoteke kjer hitrost res ni važna. Film bo enako hitro odprlo in predvajalo ne glede na to ali je na HDD ali na SSD.

a še vedno ne razumeš, da rejzor hoče 2TB+ rešitev ki je v enem disku... torej ssd ki je velik vsaj 2TB in stanje manj kot 100€... ostalo ni kul :)):))


Ne vem kaj nabijaš o tem da hočem imet 2TB SSD za 100 EUR ker tega nikoli nisem rekel. Ampak 500+ EUR pa ne mislim dat. 250-300 EUR bi pa dal, tolk sem dal za tega WD Caviar Black leta nazaj, ko je večina kupovala cheapo WD Green in ostali pofl.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mirancar ::

MrStein je izjavil:

SVN Check for modifications:
- na SSD : 1 sekunda
- na HDD : 1 minuta

meni je pa zanimivo da firebug (nekaj kar nebi pričakoval) dela bistveno hitreje, zdaj a je to res ssd kriv nevem ampak:
z ssd: dela
brez ssd: ko maš odprt firebug in preklaplaš med zavihtki je zelo annoying delay (0,5-1sekunde)

@rejzor: vse kar rabiš dat je recimo 150 eur za 250GB samsunga 840 (jst sm dal 146 z skupinskim nakupom zmenjeno prek slo-tech, z poštnino.)
za arhive FHD filmov to pač seveda ni. če ti to ne ustreza pač vredu, sam že veš kaj rabiš, ne pa ravno blatit da so cene ssd-ja absurd, kot bi rekel da so USB ključki absurd ker prenosni diski majo ogromen GB/€ proti njem

RejZoR ::

Jao, eni še kar ne dojamete, da mi SSD poleg HDD-ja en drek pomeni?! Iz sistema se hočem V CELOTI znebit vrtljivih podatkovnih plošč, torej zakaj zaboga bi pol tlačil nek majhen SSD zraven navadnega diska, ker s tem ne narediš NIČESAR !?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Jao, eni še kar ne dojamete, da mi SSD poleg HDD-ja en drek pomeni?! Iz sistema se hočem V CELOTI znebit vrtljivih podatkovnih plošč, torej zakaj zaboga bi pol tlačil nek majhen SSD zraven navadnega diska, ker s tem ne narediš NIČESAR !?

in kaj je tako napačnega na vrtečih diskih ?
in kako za vraga ne narediš s tem ničesar ?
#brezpodpisa

axee ::

Svoje podatke pač razdeliš med hitro dostopne in arhivske. Glede na to je manjši SSD od HDD čisto logičen.
RejZoR malo preveč črno belo gledaš. Hkrati bi se znebil trdih diskov, neke vmesne točke, kjer arhivske datoteke ostanejo na HDD-ju pa ne razumeš?

SSD-ji so dovolj poceni, da vse podatke, ki bodo profitirali od SSD hitrosti prestaviš nanj.

mirancar ::

mogoče misli da mora torrente najprej prestavit na ssd, preden jih lahko odpre

al je pa profi video montažer pa nam tega ne pove

:)

hojnikb ::

ali pa samo komplicira...
who knows :))
#brezpodpisa

bluefish ::

Pravzaprav ima delno prav.
Zakaj zaboga bi imel različne dokumente razmetane med lokacijami samo zato, da bi se pohvalil s SSD-jem in tistih nekaj ms pohitritve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

RejZoR ::

Zakaj kompliciram? HDD-ji so edina komponenta v PC-ju, ki v ne vem, 40 letih zgodovine razen v hitrosti in kapaciteti ni šla nikamor naprej. Sploh pa nič v smer "solid state" storaga, ki se pri drugih stvareh uporablja že desetletja (RAM, cachi na čipih, USB ključki itd). Logično da se hočem v celoti losat vrtljivih plat, sej smo v letu 2013 in bi se nekako spodobilo, da bi še enkrat prešli v celoti na SSD. Laptopi so zarad manjših potreb že nekako tam in imam v slednjem SSD že kakšno leto in pol. Ampak pri desktopu pa enostavno še ne gre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mirancar ::

bluefish je izjavil:

tistih nekaj ms pohitritve?

tole si preveč očrnil. ne gre se za samo nekaj ms pohitritve, je zelo opazno zadeva bolje, ni treba iskat da veš da je bolje

bluefish ::

Ja, v nekaterih situacijah res.
En drek mi pa recimo koristi, če se tekstura v Maxu naloži sekundo ali dve hitreje, ko pa potem neodvisno od diska procesor rendira lepo po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

axee ::

bluefish, če misliš da je SSD samo za pohvalit se in pa nekaj milisekund.. WT*

Moraš bit pa že nek težek profesionalc, da ti 128 ali 256GB hitrega medija ni dovolj, in se ti zdi da moraš sedaj podatke razmetavati okoli po trdih diskih. Virtualke so edini dober razlog za to.

Seveda so HDD-ji mrtva veja ki se jih vsi želimo znebiti, ne razumem pa, zakaj niso nekateri zadovoljni z kompromisi. Še posebej ker že tam, ko je trdi disk iskreno le še za multimedijo, ki tam samo leži, in nič drugega. Tudi če bi bila na SSD-ju nebi bilo razlike.


To je kot da smo nekje vmes med avtomobilom in kočijo, in nekateri vstrajajo, da ne kupijo avtomobila dokler ne bo nosil toliko kot kočija. Majhen avto s prikolico (aka SSD+HDD) pa seveda na pride v upoštev.

Blows my mind.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

hojnikb ::

axee je izjavil:

bluefish, če misliš da je SSD samo za pohvalit se in pa nekaj milisekund.. WT*

Moraš bit pa že nek težek profesionalc, da ti 128 ali 256GB hitrega medija ni dovolj, in se ti zdi da moraš sedaj podatke razmetavati okoli po trdih diskih. Virtualke so edini dober razlog za to.

Seveda so HDD-ji mrtva veja ki se jih vsi želimo znebiti, ne razumem pa, zakaj niso nekateri zadovoljni z kompromisi. Še posebej ker že tam, ko je trdi disk iskreno le še za multimedijo, ki tam samo leži, in nič drugega. Tudi če bi bila na SSD-ju nebi bilo razlike.


To je kot da smo nekje vmes med avtomobilom in kočijo, in nekateri vstrajajo, da ne kupijo avtomobila dokler ne bo nosil toliko kot kočija. Majhen avto s prikolico (aka SSD+HDD) pa seveda na pride v upoštev.

Blows my mind.

Yup, mine too..

SSD je pač trenutno bridge med RAMom in HDDjem... Dokler se stvari ne pocenijo do te ravni, da bojo tudi tisti ki morejo met RES vse na diskovju lahko mel ssd, bo pač to kot nek gapfiller (oz. v določenih primerih kr edini disk).

In še vedno ne razumem, zakaj je tak problem met HDD in SSD ? Za NAS še nihče ni slišu.. (če že tolk ljudi moti dodatn disk oz. hrup v računalniku).

Men še bije zadnji HDD (sammy 750GB) v glavnem sistemu in tudi ta leti vn ob prvi priložnosti, ker bo potem sistem pure ssd, ostala krama bo pa ležala na NASu.
Vsi ostali sistemi, z katerimi razpolagam, pa so že nekaj časa brez HDDjov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jst ::

Jaz sem na vseh računalnikih že zdavnaj kupil SSDje, razen na delovnem prenosniku. Tam sem pa rabil 250GB prostora in takrat so bili takšni SSDji 500+EUR. Končno sem ga dobro leto nazaj tudi kupil za 300EUR.

Za programiranje, mi SSD ZELO koristi. Preskok v hitrosti je neverjeten. Je pa res, da bi mi prav prišlo še kakšnih 100 giga več. Sedaj imam namreč frej 40GB, tako da ne morem niti enega bluraya skopirati.

Za EntertainmentPC, ki ga imam v dnevni sobi, pa imam notri Sammyja. No na temu računalniku pa res ne bi rabil SSDja. Ampak 150EUR se mi je zdelo drobiž za 128GB Samsung. Ima pa računalnik 16GB RAMa, OS na SSDju, ostalo na HDDju.

Računalnikov že leta ne ugašam - ko je prišel q6600 in so tudi Desktopi dobili možnost "pravega" sleepa, kot ga imajo prenosniki, sedaj pa tudi "hibrid sleep," mi je ta "boot disk" tam res samo za pohitritev prvega zagona programov/OSa. Špile (in ostalo multimedijo) imam pa itak na HDDju. Tako, da mi SSD na tem računalniku zelo malo koristi. To sem preveril tudi z Performance Monitorjem, ko sem za nekaj dni zbiral podatke o aktivnost SSDja in HDDja in je na SSDju prebralo samo nekaj GB, na HDDju pa nekaj 100GB. (16GB RAMa verjetno pomaga.)

Tako da je to en scenarij, kjer bi SSD komot pogrešal.

Drugje, recimo na delovnem prenosniku ali pa na delovni mašini, bi pa moral hoditi k psihiatru, če bi moral delati na HDDju...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Zame je HDD z SSD cachem trenutno idealen kompromis. Stroški skoraj zanemarljivi, zadeva se bo kasneje lahko porabila za druge namene, razlika pa se kar orenk opazi.

Trenutno imam že 80% cache hit pri 25% zasedenosti cacha. 16MB/s random read. Cacha pa mi vse na 2TB disku, tko da se ne ubadam s tem kaj bom imel kje. Works for me.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Katero rešitev pa uporabljaš?

Linuxaši so to že vključili? (ne mislim out-of-mainline-kernel kodo nekje na kakem ruskem serverju, ampak opcijo v install postopku distribucije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Kolegu je pa všeč hibridni disk, Momentus, in ko sem bil nazadnje pri njemu na kavi, sem malo odpiral programe in nisem imel občutka, da sem za računalniku, ki nima SSDja, ampak da vse laufa iz HDDja + njegov lasten SSD cache.

Gor ima vse špile, ki jih trenutno igra on in njegov sin in vse programe, ki jih uporablja - za obdelavo slik, ker rad fotografira.

FarCry3 load time na SSDju in na njegovem Momentusu je primerljiv.


---

Drugače sem pa jaz za SSD oziroma boljšo tehnologijo ALL THE WAY. Flash na delovnem računalniku in prenosniku, me včasih kar malo skrbi, koliko bo zdržal, ker se spreminja in potem kompajla veliko malih datotek - torej mora brisati celoten page, preden piše. Dobro, da imam near real time backup. V slabih dveh letih mi piše, da sem zapisal za ~5TB podatkov. (Na prenosniku, kjer imam 250GB SSD.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

Jst je izjavil:

Kolegu je pa všeč hibridni disk, Momentus, in ko sem bil nazadnje pri njemu na kavi, sem malo odpiral programe in nisem imel občutka, da sem za računalniku, ki nima SSDja, ampak da vse laufa iz HDDja + njegov lasten SSD cache.

Gor ima vse špile, ki jih trenutno igra on in njegov sin in vse programe, ki jih uporablja - za obdelavo slik, ker rad fotografira.

FarCry3 load time na SSDju in na njegovem Momentusu je primerljiv.


---

Drugače sem pa jaz za SSD oziroma boljšo tehnologijo ALL THE WAY. Flash na delovnem računalniku in prenosniku, me včasih kar malo skrbi, koliko bo zdržal, ker se spreminja in potem kompajla veliko malih datotek - torej mora brisati celoten page, preden piše. Dobro, da imam near real time backup. V slabih dveh letih mi piše, da sem zapisal za ~5TB podatkov. (Na prenosniku, kjer imam 250GB SSD.)

zaradi tega je onboard ram na ssdju...
sicer pa te ne rabi skrbet za obrabo, sploh pri parih TB... če bi meu 100+TB na leto, potem bi te mogl skrbet..
#brezpodpisa

darkolord ::

Samsung 830 je zdržal mlslim da čez 5PB zapisov...

Sam še 500 let

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

RejZoR ::

Jst je izjavil:

Kolegu je pa všeč hibridni disk, Momentus, in ko sem bil nazadnje pri njemu na kavi, sem malo odpiral programe in nisem imel občutka, da sem za računalniku, ki nima SSDja, ampak da vse laufa iz HDDja + njegov lasten SSD cache.

Gor ima vse špile, ki jih trenutno igra on in njegov sin in vse programe, ki jih uporablja - za obdelavo slik, ker rad fotografira.

FarCry3 load time na SSDju in na njegovem Momentusu je primerljiv.


---

Drugače sem pa jaz za SSD oziroma boljšo tehnologijo ALL THE WAY. Flash na delovnem računalniku in prenosniku, me včasih kar malo skrbi, koliko bo zdržal, ker se spreminja in potem kompajla veliko malih datotek - torej mora brisati celoten page, preden piše. Dobro, da imam near real time backup. V slabih dveh letih mi piše, da sem zapisal za ~5TB podatkov. (Na prenosniku, kjer imam 250GB SSD.)


Problem hibridov je majhen cache. Če dost igra Far Cry 3 ima cache verjetno not cel špil, drugo pa ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

exactly...
naj dodajo 32-64GB flasha + spodoben kontroler, potem bo pa to resna alternativa ssdju, sicer je pa stvar metanje peskav oči...
#brezpodpisa

Jst ::

Primerjala sva Boot Time W8 x64, FarCry3, C3 in Visual Studio. FC3 je bil loading tako v igro, kot loading v igri enako dolg. Pri C3 je bila razlika samo na začetku, med igro razlike ni bilo. VS je imel pa on svežo inštalacijo, jaz pa še polno drugih stvari, pa se pri meni vseeno zagnal pod minuto, pri njemu je pa trajalo dlje časa. Boot Time do logina je bil približno enak. Mogoče par sekund razlike.

Imam pa jaz na Entertainment računalniku ter delovnem prenosniku, ki imata oba W8 x64 čuden problem. Do logina pride takoj, ko se pa prijavim, pa traja še kakšno minuto, da se postavi. Kot da bi po vnosu login passworda stisnil pavzo (sicer se pojavi Start Screen) za pol minute, potem pa začne s spraševanjem "če hočem zagnati everything," potem se pojavi dropbox,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

exactly...
naj dodajo 32-64GB flasha + spodoben kontroler, potem bo pa to resna alternativa ssdju, sicer je pa stvar metanje peskav oči...


Kar bo zaradi lokalnosti naredilo en prdec razlike. Pozabljate da majo hibridi block-level cache.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

BorutK-73 ::

Jst je izjavil:

Imam pa jaz na Entertainment računalniku ter delovnem prenosniku, ki imata oba W8 x64 čuden problem. Do logina pride takoj, ko se pa prijavim, pa traja še kakšno minuto, da se postavi. Kot da bi po vnosu login passworda stisnil pavzo (sicer se pojavi Start Screen) za pol minute, potem pa začne s spraševanjem "če hočem zagnati everything," potem se pojavi dropbox,...


Tole se meni tudi včasih zgodi na htpc-ju z Win7. Tisti krogeci se vrtijo kako minuto preden se zažene win7.

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

hojnikb je izjavil:

exactly...
naj dodajo 32-64GB flasha + spodoben kontroler, potem bo pa to resna alternativa ssdju, sicer je pa stvar metanje peskav oči...


Kar bo zaradi lokalnosti naredilo en prdec razlike. Pozabljate da majo hibridi block-level cache.

če bi bla stvar prav implementirana, potem bi blo to kul...
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Jst je izjavil:

Primerjala sva Boot Time W8 x64, FarCry3, C3 in Visual Studio. FC3 je bil loading tako v igro, kot loading v igri enako dolg. Pri C3 je bila razlika samo na začetku, med igro razlike ni bilo. VS je imel pa on svežo inštalacijo, jaz pa še polno drugih stvari, pa se pri meni vseeno zagnal pod minuto, pri njemu je pa trajalo dlje časa. Boot Time do logina je bil približno enak. Mogoče par sekund razlike.

Imam pa jaz na Entertainment računalniku ter delovnem prenosniku, ki imata oba W8 x64 čuden problem. Do logina pride takoj, ko se pa prijavim, pa traja še kakšno minuto, da se postavi. Kot da bi po vnosu login passworda stisnil pavzo (sicer se pojavi Start Screen) za pol minute, potem pa začne s spraševanjem "če hočem zagnati everything," potem se pojavi dropbox,...

Smells like dhcp issue, nastavi pcju fiksen lan ip .

Jst ::

Ni to. Četudi prižgem prenosnik, kjer ni nikjer WLANa ali vključenega kabla, se mi to zgodi.

Do logina pride takoj. Vpišem geslo, se takoj pojavi "Start Screen," klikem Desktop in pavza. Šele po ene pol minute se mi začnejo pojavljati ikonce v trayu od Nvidie (Desktop), Dropboxa, še prej me vpraša za Everything (UAC),...

Med tem lahko zaženem Opero (ali IE) in odpiram spletne strani. Ali bilo kateri drugi program.

Sem gledal v Autoruns, če je kaj sumljivega, pa nisem nič našel. Tudi pod Scheduled Tasks ni nič takšnega, da bi rabil pol-minutno pavzo (prej bi rekel, da traja slabo minuto - v glavnem, traja dlje, kot boot + login). Med tem čakanjem lahko zaženem Visual Studio, Opero z 30 tabi, pa še kakšno virtualno mašino.

OS je sicer enak - W8 64 up to date - ampak SSDja sta pa različna. Na Desktopu imam Samsunga 128GB (830), v prenosniku pa Corsair (ali je Cruical?) 240GB, ki je v času nakupa stal skoraj 400 EUR (ene 350-370EUR). Oba imata najnovejši firmware.

Med tem čakanjem ni nobene I/O aktivnosti, CPU je idle, nič se ne nalaga v RAM. Čudno pač.

Ampak me zaradi uporabe Standby, itak ne moti preveč...

Bi pa vseeno rad zvedel razlog. Računalnika imata različne namene uporabe, posledično različne programe: Desktop je EntertainmentPC v dnevni sobi in je namenjen za multimedijo in špile; prenosnik je pa delovni in ima VS, polno SKDjev in raznih dev toolsov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fm13 ::

Jst je izjavil:


Med tem čakanjem ni nobene I/O aktivnosti, CPU je idle, nič se ne nalaga v RAM. Čudno pač.


Soluto lahko pomaga pri ugotavljanju takih zadev.

MrStein ::


Global Average Boot Time:
3:12min

???? 8-O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD-ji vzdržljivejši od pričakovanj proizvajalcev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15646281 (39808) hojnikb
»

Hibridni disk za prenosnik: dobre in slabe izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609030 (8267) hojnikb
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318548 (16192) b3D_950
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433656 (25795) krneki0001
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226443 (21115) Pyr0Beast

Več podobnih tem