» »

Caviar WD Black

Caviar WD Black

nightbird ::

Pozdravljeni!

Zanima me, če je disk iz naslednje slike ta pravi wd black disk in ni nateg. Sprašujem zato, ker sem gledal slike etiket na netu in so bile malo drugačne.

slika diska

Katere oznake mi povejo, da je ta disk pristni wd black disk?

LP

RejZoR ::

To ni Black ampak najpočasnejši in najbolj ekološki Green model.

Izveš pa to po oznaki WD10EARS...

PDF dokaz:
http://www.wdc.com/wdproducts/library/S...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nightbird ::

hvala za hiter odgovor. sicer sem tudi sam prišel do istega odgovora, vendar mi je prodajalec zagotavljal, da je black. hmm, kakšne pa so kaj karakteristike teh diskov? sicer bi ga rabil predvsem za torrente in mislim, da glede hitrosti ne bi smel biti problem.

lp

v tistem pdf-ju piše 3 Gb/s in 110 MB/s. to je realno? :D kak pa je praktično?

lp

pa še nakaj :D v čem pa je fora, da je ta etiketa tudi čisto drugačna kot recimo druge če pogledaš na googlu wd10ears oznako? pač tisti zeleni rob zgoraj in spodaj...

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

3 Gbps je prepustnost vodila (SATA3) in s prenosi nima kej dost veze. Tistih 110MB/s pa je sekvenčno branje in ker ima nižje obrate so dostopni časi višji. Caviar Black, sploh če je single platter (torej samo ena vrteča plošča) imajo prenose skoraj 200MB/s sekvenčno in zaradi 7200RPM in dvojno pregibne bralne glave precej nižje latence.

Drugače pa ja, tud mene je zmotila oblika etikete. Razen če so stari diski imel take, zdej pa imajo spet drugačne. AMpak močno dvomim, ker so tiste z logotom serije (modri globus, zeleni list ali črni števec) precej lepši in bolj zanimivi na pogled.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nightbird ::

aha, se pravi tukaj je predvsem problem dostopni čas in nič kaj drugega? kakšna pa je hitrost pisanja/branja te serije diskov? misliš, da je 45€ dober deal za ta disk?

lp

kloko ::

NOV iz trgovine 1TB green stane manj kot 70€. Če se je prodajalec že pri opisu diska zlagal, jaz od takega ne bi kupil, lahko je še kaj drugega narobe.

L.p., Kloko

Hayabusa ::

WD Green serija se ugaša na 5 minut ali nekaj pdoobnega.
Fail, ignoriraj ta oglas.

medenko ::

GREEN WD10EZRX
BLUE WD10EZEX
RED WD10EFRX
BLACK WD1002FAEX

 tvoj je GREEN.

tvoj je GREEN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

nightbird ::

kloko je izjavil:

NOV iz trgovine 1TB green stane manj kot 70€. Če se je prodajalec že pri opisu diska zlagal, jaz od takega ne bi kupil, lahko je še kaj drugega narobe.

L.p., Kloko


to maš pa tudi prav. sicer pa če je kaj narobe, saj je garancija pri WD-ju in potem pač novega dobim če ne bo kul ali ne? sicer pa saj je disk praktično nov, glede na to da je na njem datum 14.2.2013. disk pa se verjetno ne more ugašati če je v uporabi (npr. letijo torrenti na njem) ali ne?

lp

medenko je izjavil:

GREEN WD10EZRX
BLUE WD10EZEX
RED WD10EFRX
BLACK WD1002FAEX

 tvoj je GREEN.

tvoj je GREEN.



hvala za potrditev :) samo kak pa to da je drugačna etiketa? je potem disk kakega OEM izvora ali kaj podobnega?

Hayabusa je izjavil:

WD Green serija se ugaša na 5 minut ali nekaj pdoobnega.
Fail, ignoriraj ta oglas.


pa se ugaša četudi je v uporabi disk?

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Nič se ne ugaša, je pa zelena serija s manj obrati, zapisuje pač bolj počasi.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

stefanc ::

Če dobro vidim, piše desno zgoraj (nad SATA/64MB cache): 'Recertified', popravljen disk.

http://support.wdc.com/warranty/policy....

RejZoR ::

Nice find. To je RMA-jan disk, ki so ga ponovno prečekiral in po možnosti kaj zrihtal. Osebno se ne bi zajebaval in bi raje vzel novega. Itaq so tolk poceni da ni vredno razkirat imo. Sploh ker nanje dobiš manj garancije, ki pa vprašanje če je sploh še veljavna...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Assass1n ::

Rejzor ima prav, takega sem dobil iz wd servisa iz DE.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nightbird ::

hvala vsem za konstruktivne komentare in trud :) bom se probal zmeniti za bistveno nižjo ceno ali pa ga ne bom vzel.

še enkrat hvala vsem.

LP

N4m31355 ::

da ne odpiram nove teme.. zakaj se vsem priporoce WD blue, in ne WD black? kaj je sploh razlika?

NightHawk ::

največja - 20 eur
Black je rahlo (res rahlo) hitrejši, nič kar bi lahko opazil
Največja razlika je v garanciji - Black imajo 5 letni garancijo, vsi ostali imajo 2 leti ali manj. To verjetno pove nekaj o kakovosti izdelave.

boogie_xlr ::

Yup, tako nalepko(brez barve) dobijo refurbished diski.

N4m31355 ::

torej se mi potem dejansko ne splaca kupovati wd black? res pa je da sem do sedaj unicil le 2, pa se ta zaradi defektnega napajalnika.

čuhalev ::

Seveda ne, v roku 5 let, kolikor ima garancije, bodo na trg prišli večji, hitrejši. Po treh letih nadgradiš (zamenjaš ali dodaš) disk z denarjem, ki si ga prihranil z nenakupom black serije.

nUUb ::

Vzami black, jaz bi, če bi vedel da mi bo moj začel delat težave 4 mesece po izteku garancije. Ravno za garancijo doplačaš razliko.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

čuhalev ::

No, jaz svetujem en disk s troletno garancijo in po treh letih kupiš novega. Starega bodisi prodaš bodisi ti služi kot ,,offline backup".

To je nasvet, v končni fazi lahko kupiš tudi black.

krneki0001 ::

Razlika med black green in blue je velika. Black je hitrejši, glasnejši in se bolj segreva, pa poraba je večja. Delal bo pa ob normalnih pogojih dela, sigurno dlje, kot oba druga dva skupaj (green in blue).

Se pa za domačo uporabo ne splača kupovati black, ampak RED. Ima približno enake performance kot black, je cenejši in tišji. Ima pa tudi 2 leti manj garancije.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

NightHawk ::

kaj pa je razlika med Red in Blue?

N4m31355 ::

Kaj ni red primarno namenjen raid konfiguraciji? torej za streznike?

čuhalev ::

N4m31355 je izjavil:

Kaj ni red primarno namenjen raid konfiguraciji? torej za streznike?

Tako pravi marketing. Naj bi bili sposobni delovanja 24 ur dnevno. Seveda to še ne pomeni, da različica green tega ni sposobna.

krneki0001 ::

Red naj bi bili za domači NAS, black pa za NAS-e v firmah. Torej rdeči za domačo uporabo, črni za firme.

Blue in green sta verjetno sposobna 365/7/24 delovati, vendar roke v ogenj pa nebi dajal. Mi je že kar nekaj blue diskov crknilo, green so pa res full počasni - vsaj tista dva, ki sem jih jaz imel doma (1Tb in 1.5Tb)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

trnvpeti ::

nebi vedel, ampak vseeno svetujes :)

crni, rdeci, zeleni, to je samo marketing
zakaj bi crni dlje deloval, ce deluje z visjo hitrostjo, in se veliko bolj greje?

en primer
green(8 diskov v raidu) deluje ze 4 leta, vmes je crknil samo 1(en), in se ga je pac zamenjalo
ta tanov green je se za 5stopinj hladnejsi kot pa ostalih 7

se par primerov z greeni, brez okvare

vse je iz prve roke

krneki0001 ::

V raidu? Green? Samo mirroring al tudi striping? Na katerem sistemu? hardverski ali softwerski raid?

Green diski v raidu so lahko katastrofa. Nimajo bita za raid in ne znajo pravilno refreširat podatkov. Če imaš dober kontroler, ta kontroler to dela namesto diskov in je verjetnost izgube podatkov manjša. Še vedno pa dovolj velika. Enako je z blue in black navadno serijo. Red in black raid sta diska namenjena raid poljem in zato so zadeve tudi dražje že v štartu.

green - 5400 obratov - manjša poraba - do 110mb/s - brez bita za raid - domača uporaba za shranjevanje podatkov, ni namenjen da bi bile gor sistemske particije - 2 leti garancije

blue - 5400 obratov - večja poraba - do 150mb/s - brez bita za raid - domača uporaba za sistemske particije - 3 leta garancije

red 7200 obratov - manjša poraba do 280mb/s - dodaten bit za raid - domača uporaba za NAS - 3 leta garancije

black 7200 obratov - večja poraba do 280mb/s - brez bita za raid - profesionalna uporaba - 5 let garancije

black raid - 7200 obratov - večja poraba do 280mb/s - dodatni bit za raid - profi uporaba - 7 let garancije


Drugače pa iz prve roke - WD black raid na sistemu z osmimi diski in z kontrolerjem, ki ima na vsak port do posameznega diska deklarirano 280Mb prenosa, sedaj v osmem letu delajo let brez problemov 24/7 (več kot 7 in pol let deluje zadeva bp). Pa se vrtijo dan in noč, ker se dela online backup na sistemu ki dela 24/7. Enga diska še ni bilo treba zamenjat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

Malo si pomešal vse.
Blue disk je 7200 obratov, RED so pa na 5400.

Hayabusa ::

Red serija z
Japonci so testirali tale disk z "Intellipower" Rotational speed http://www.wdc.com/wdproducts/library/S...

test (2 metodi):
http://ettcweb0.aa0.netvolante.jp/tips/...

in naj bi se vrtel max 5000rpm.


Seagate ima ene za nas z 5900 rpm (3 in 4TB):
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

krneki0001 ::

Although Western Digital does not specify their spin rates, the Red drives use WD's Intellipower technology, which provides RPMs between 5,400-7,200rpm.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD red - pustiti da vedno laufa ali ga ugašati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
212980 (2125) darkolord
»

windows trokira

Oddelek: Operacijski sistemi
293321 (2897) hojnikb
»

Zanesljivost diskov drugič: zmagovalec Hitachi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6125037 (21009) ZigaZiga
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213239 (11733) SanAndreas
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534179 (14329) xyxyxyxy

Več podobnih tem