» »

dve kovinski vzmeti stalimo

dve kovinski vzmeti stalimo

Rok Woot ::

Naloga je preprosta, imamo dve kovinski vzmeti. Eno od njiju raztegnemo oz. potlačimo, drugo ne. Se bosta stalili istočasno?


PS Vzmeti sta ena zraven druge. Zaprti v škatlji katere stene imajo konstantno temperaturo. Da malo bolj definiram.
  • spremenilo: Rok Woot ()

DOOM_er ::

hm, tricky vprašanje. Po eni strani je površina čez katero prehaja toplotni tok večja pri nestisnjeni vzmeti in se bo stalila hitreje. Po drugi strani, sej pa itak nestisnjena vzmet v procesu omehča do te mere da se posede in stisne skupaj. Jaz bi rekel da se nestisnjena stali hitreje.
A to ste imeli kakšno težko debato ob pivu? :D
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Rok Woot ::

Torej misliš da je razlika energije v medmolekularnih vezeh zanemarljiva ali odvisna od debeline vzmeti? Načeloma sta primera dva, enkrat vzmet potlačimo drugo pustimo namiru. Pri drugem primeru vzmet raztegnemo in drugo spet pustimo pri miru. Lahko si zamislim podatke pa probamo izračunati.

Ma to jaz sam doma razmišljam bedarije :) Je pa res primerna za ob pivu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

DOOM_er ::

Mislim da je energija spravljena v stisnjeni vzmeti zanemarljiva proti energiji ki je v škatli. Bolj me matra prehajanje toplote iz okolice na vzmet. Isto kot naprimer če si pečeš jajca, ko margarino daš na več manjših kosov in se stopi hitreje kot enaka količina v enem kosu.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizika - Naloga

Oddelek: Šola
132156 (1934) Wisse
»

Uničevalca mitov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11121558 (18536) Pyr0Beast
»

Toshiba z novim 2,5" diskom

Oddelek: Novice / Diski
324299 (3481) MrStein
»

Fizikalne naloge - Energija, moč

Oddelek: Šola
333594 (3284) gzibret
»

Izkoristek (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5319947 (19094) BigWhale

Več podobnih tem