» »

izbirni predmeti na FMF matematika

izbirni predmeti na FMF matematika

Gorthol ::

Zdravo,

sem na smeri Matematika (uni)
Zanima me če lahko kdo opiše naslednje predmete, tako bolj na kratko(težavnost in uporabnost)
-Diskretna matematika 1
-Programiranje 2
-Algebraične krivulje
-Uvod v geometrijsko topologijo
-Afina in projektivna geometrija
-Teorija kodiranja in kriptografija

vem da veliko zahtevam :)
hvala
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.

lebdim ::

ja, verjetno bo najbolje, da si pogledaš kar na spletni strani FMF-ja, ko imajo predmetnik in si pogledaš učne cilje ter vsebino predmeta ...

Ice-Heki ::

Prve štiri nisem nikoli poslušal (oz. sem njihove brate / sestre), za afino lahko povem, da je letos poučeval super profesor in super asistent (dr. Kališnik, ki je odličen pedagog!). Sošolke in sošolci so ga zelo pohvalili!

TKK je bil meni eden boljših predmetov. Najprej se pogleda klasične kriptosisteme, kriptosisteme z javnim ključem, proti koncu semestra pa še kode za popravljanje napak. Na predavanjih se posluša teorijo, na vajah pa se rešuje šolske primere, ki utrdijo teorijo. Tekom semestra je potrebno oddajati tudi domače naloge, ki so malo bolj "praktične" (recimo naloga iz kriptosistemov je bila letos zastavljena tako, da si moral napisati program, ki je razbil kodiran tekst). Časa za reševanje domačih nalog je dovolj (1 teden). Težavnost? Kolokviji so bili rešljivi, medtem ko so izpiti malenkost težji, ampak se da pisati v redu oceno. Tudi ustni izpit ni težak, je pa res, da moraš kar dobro poznati vsako izmed treh obravnavanih področij. Glede na to, da je bila meni snov zelo zanimiva, mi to ni predstavljalo problema. Uporabnost? Če ne veš, kako delujejo osnovni principi kodiranja in te to področje zanima, potem super. Predavanja in vaje si sledijo (mislim da že drugo leto ob torkih popoldan, od 16. do 20. ure), kar se je na koncu izkazalo za niti ne tako zelo slabo izbiro ("prisiljen" si prinesti domačo nalogo na predavanja ob 16. uri in pač ostaneš na faksu do zvečer). Skratka - če bi še enkrat izbiral izbirne predmete, bi bil TKK verjetno med njimi.

Gorthol ::

Ja sej na strani FMF-ja sem gledal samo mi tisto ni nič pomagalo. Itak povsod piše da je vredu in tako.
drugače se mi pa zdi da je na forumu boljše vprašat ker je bol osebno in iz izkušenj.

Drugače me najbolj zanimajo Diskretna matematika in kodiranje (pač tako po imenu in kar malega vem o diskretni matematiki).
Algebraične krivulje sem slišal da so težke in za Afino geometrijo sploh še slišal nisem

drugače pa hvala za izčrpen odgovor :)
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.

lebdim ::

pri vaši DISKRETNI MATEMATIKI (na PEF je to RAČUNALNIŠKA MATEMATIKA) gre za rekurzije, kombinatoriko in uvod v teorijo grafov ... če te te snovi zanimajo, si kar vzemi :) če bi bil osebno na tvojem mestu, bi izbral teorijo grafov in diskretno matematiko ... spletna učilnica za RM, avtor: primož šparl

mi na PEF pa smo imeli med drugim tudi DISKRETNE STRUKTURE, ki je bil meni eden izmed najljubših predmetov ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

Gorthol ::

NO še eno vprašanje
Kaj je po vašem mnenju težje
-Algebraične krivulje (predavatelj: Tomaž Košir)
-Uvod v geometrijsko topologijo (predavatelj: Sašo Strle)

2 predmeta sem si že zbrau (diskretna ,Afina in projektivna geometrija). rabi pa še izbrat med zgornjima dvema
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.

Isotropic ::

programiranje vzemi pa je, ce se ti gre za lahke predmete
(in/ ali uporabne)

Gorthol ::

problem je ker MOREM izbrati izmet zgornjih dveh. predmeti so razporejeni po skupinah in morem izbrati tudi iz te skupine
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them.

Isotropic ::

huh, malo poglej po wiki, kaj ti bolj lezi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FERI Računalništvo

Oddelek: Šola
183519 (3148) Anivia
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420308 (16718) SimplyMiha
»

Študij informatike

Oddelek: Šola
275856 (4473) branc
»

FMF

Oddelek: Šola
122550 (1757) lebdim
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011408 (9953) tony1

Več podobnih tem