» »

"Anonimno" pošiljanje paketa

"Anonimno" pošiljanje paketa

EloJobs ::

Je možno pri nas iz točke A na točko B poslati paket, brez da bi pri tem prejemnik izvedel naslov pošiljatelja?

inb4 stalker, creeper

M-XXXX ::

Za tvoj naslov napišeš izmišljenega in to je to.

EloJobs ::

Pa tega naslova na pošti ne preverjajo?

Goran's Blog ::

Kako ga čejo preverjat?:)
Pri odkupnini je edino problem to, saj če napišeš drugi naslov bo šel tistemu denar :D

mtosev ::

z osebno izkaznico?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

M-XXXX ::

EloJobs je izjavil:

Pa tega naslova na pošti ne preverjajo?

Nobeden ne preverja.

EloJobs ::

Gre za paket brez odkupnine. Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: EloJobs ()

freesty ::

M-XXXX je izjavil:

EloJobs je izjavil:

Pa tega naslova na pošti ne preverjajo?

Nobeden ne preverja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

čuhalev ::

Problem bo, če prejemnik B ne bo prevzel, potem bo paket dobila namišljena oseba A. Sicer pa nihče ne preverja, kaj pošiljatelj napiše pod osebo A.

M-XXXX ::

čuhalev je izjavil:

Problem bo, če prejemnik B ne bo prevzel, potem bo paket dobila namišljena oseba A. Sicer pa nihče ne preverja, kaj pošiljatelj napiše pod osebo A.

Če sprašuje za anonimno pošiljanje lahko predvidevamo, da to ni nek faktor :D

Goran's Blog ::

mtosev je izjavil:

z osebno izkaznico?

Ja z osebno ok...so pa oni pooblaščeni da lahko od tebe zahtevajo osebno? NE;)

stric_tom ::

tega noben ne preverja pač napišeš neko xy ime


laho tud samo daš v kuverto pa znamke gor in vržeš v nabiralink

Alamar ::

Govora je o paketu. Kolikor vem moraš na paket napisati pošiljateljev naslov (lahko seveda izmišljen) in ga oddati na pošti. Ne moreš vreč v nabiralnik. Lahko pa pošlje kot pismo, če je zadeva ustreznih dimenzij in lažja od 2kg.

Goran's Blog je izjavil:

mtosev je izjavil:

z osebno izkaznico?

Ja z osebno ok...so pa oni pooblaščeni da lahko od tebe zahtevajo osebno? NE;)
V tem primeru ne in jih tudi ne zanima. Glavno, da poberejo poštnino. V precej drugih pa ja, sicer se lahko obrišeš pod nosom za pošiljko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

Assass1n ::

Tako je, zvedel na težji način, napiš pošiljatelj stric pepe boli njih.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Morenov ::

Če se izmisliš ime in napišeš naslov, ki ne obstaja, na pošti ne preverjajo oz si ne delajo problemov s tem, da je naslov izmišljen?

darkolord ::

Ne

Furbo ::

Morenov je izjavil:

Če se izmisliš ime in napišeš naslov, ki ne obstaja, na pošti ne preverjajo oz si ne delajo problemov s tem, da je naslov izmišljen?

Mislim, če boš napisal naslov:
Ulica Jaka Racmana 1, 1111 DisneyTown
se ti bodo valda smejali, napiši nek naslov, kjer je gor kak blok, poln folka in je to to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

feryz ::

A pošiljaš janezu municijo v paketu, ali zakaj te to skrbi?
Ne pozabi rokavic, ko boš sestavljal paket.

anglez ::

Jaz v nobenem primeru ne bi posiljal paketa na katerega ne upam dati svoj naslov.

Ce si nasel denarnico nesi na policijo ali pa v sparu na informacije ce se bojis da se bo lastnik zlagal da je imel notri 1000 eur.

BRBR ::

Človek ima namen poslat Jelinčiču velikokalibrsko municijo.

Morenov ::

Furbo je izjavil:

Morenov je izjavil:

Če se izmisliš ime in napišeš naslov, ki ne obstaja, na pošti ne preverjajo oz si ne delajo problemov s tem, da je naslov izmišljen?

Mislim, če boš napisal naslov:
Ulica Jaka Racmana 1, 1111 DisneyTown
se ti bodo valda smejali, napiši nek naslov, kjer je gor kak blok, poln folka in je to to.


Še vedno si lahko omisliš normalno ime ulice, ki v nekem mestu ne obstaja. Na primer: Benčičeva ulica 22, 1000 Ljubljana

Morenov ::

feryz je izjavil:

A pošiljaš janezu municijo v paketu, ali zakaj te to skrbi?
Ne pozabi rokavic, ko boš sestavljal paket.

BRBR je izjavil:

Človek ima namen poslat Jelinčiču velikokalibrsko municijo.


Za naše politike je že shitexpress. Si ni potrebno tlačiti gor rokavice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morenov ()

GupeM ::

anglez je izjavil:

Jaz v nobenem primeru ne bi posiljal paketa na katerega ne upam dati svoj naslov.

Včasih ne gre za to, da ne bi upal. Med korono, ko smo bili zaprti v občine, smo enemu kolegu poslali tako darilo za rojstni dan, da ni vedel od koga je, oz da je izvedel šele takrat, ko je škatlo odprl in zmetal vse iz nje. Malo za hec.

Morenov ::

GupeM je izjavil:

Včasih ne gre za to, da ne bi upal. Med korono, ko smo bili zaprti v občine, smo enemu kolegu poslali tako darilo za rojstni dan, da ni vedel od koga je, oz da je izvedel šele takrat, ko je škatlo odprl in zmetal vse iz nje. Malo za hec.


Točno tako. Temu se reče presenečenje. Ampak ja, dokler se sam ne omisliš nekaj takšnega in zaslediš na forumu debato o temu, se ti zdi ojoj sumljivo.

dronyx ::

Pred kratkim me je klical na GSM nekdo, ki se je predstavil kot kurir GLS in mi hotel doma izročiti nek paket. O kakšni dostavi nisem bil obveščen in me takrat tudi ni bilo doma. Pa tudi ničesar nisem naročal. Ko sem ga prosil, da mi pove, kdo je pošiljatelj paketa mi je dejal da ne ve oz. nekaj takega - se mi mudi...boste paket prevzel ali zavrnil... Seveda sem ga zavrnil, saj sploh ne vem kdo je pošiljatelj in kaj naj bi bilo v paketu. Me pa čudi, kako kurir ne ve, kdo je pošiljatelj paketa. Saj verjetno jim to kje piše, ali lahko kar nekomu nekaj pošlješ anonimno. To me čudi. Vem da obstaja nateg v smislu, da nekdo prevzame paket in ga plača, čeprav nečesa sploh ni naročil. Jaz ne verjamem, da ti kurirji oz. raznašalci nimajo podatka, kdo je pošiljatelj paketa.

c23po ::

Kaj če EloJobs hoče poslati beli prah v parlament...?
Računalniki nimajo spominov.

delavec44 ::

dronyx je izjavil:

Pred kratkim me je klical na GSM nekdo, ki se je predstavil kot kurir GLS in mi hotel doma izročiti nek paket. O kakšni dostavi nisem bil obveščen in me takrat tudi ni bilo doma. Pa tudi ničesar nisem naročal. Ko sem ga prosil, da mi pove, kdo je pošiljatelj paketa mi je dejal da ne ve oz. nekaj takega - se mi mudi...boste paket prevzel ali zavrnil... Seveda sem ga zavrnil, saj sploh ne vem kdo je pošiljatelj in kaj naj bi bilo v paketu. Me pa čudi, kako kurir ne ve, kdo je pošiljatelj paketa. Saj verjetno jim to kje piše, ali lahko kar nekomu nekaj pošlješ anonimno. To me čudi. Vem da obstaja nateg v smislu, da nekdo prevzame paket in ga plača, čeprav nečesa sploh ni naročil. Jaz ne verjamem, da ti kurirji oz. raznašalci nimajo podatka, kdo je pošiljatelj paketa.


Če ti lahko pismo, zakaj ti ne bi mogel paketa?

St235 ::

GLS in druge dostavne sluzbe praviloma zahtevajo podatke posiljatelja (ne glede na njihovo verodostojnost), tako da ja, je nevadno da ni vedel ali hotel povedat kdo je posiljatelj. Je pa tudo res, da je pri kakih posiljkah recimo iz Kitajske lahko do slovenije gor nalepljenih ze ene pet deklaracij in se clovek lahko ni znasel.

joez7 ::

Kot prvo. So me že vprašali za osebno, pri oddaji paketa.
Če ne pričakujem paketa, pa pod razno ne prevzamem, še posebej če je odkupnina.
Sem že tud domače navadil (če me ni), naj pusti listek.
So speciji iznajdli, da če prevzameš priporočeno pošto - si podpisal pogodbo z njimi.
Ali pa igrača v paketu - ki ga nisi naročil. Cela štala z vračilom.
Pomaga samo zaustavitev denarja, preko kontrolorja na pošti (če je Pošta SLO), za
kurirske službe ne vem.

GupeM ::

Daj ne nakladaj, no. Zakaj bi bila kakršnakoli težava, če prevzameš paket, ki ga nisi naročil in zanj ni odkupnine?

Kaj pa, ko ti poštar kar pusti paket, pa kar on naredi križec namesto tebe?

Če kdo hoče paket nazaj, naj ga pač pride iskat oz naj pošlje kurirja, da ga prevzame. Takrat, ko bom jaz doma, ne takrat ko bo imel čas...

dronyx ::

GupeM je izjavil:

Daj ne nakladaj, no. Zakaj bi bila kakršnakoli težava, če prevzameš paket, ki ga nisi naročil in zanj ni odkupnine?

En tak nateg ki mi pada ne pamet je ta, da ti nekdo pošlje paket, ki ga prevzameš (brez odkupnine). Potem pa dobiš še račun za to, kar si prevzel (recimo copati vredni 5 €, račun za 50 €, ker so iz ne vem kakšne volne). Seveda lahko potem dokazuješ, da tega nisi naročil, ampak zakaj bi se s tem sploh ukvarjal? Preprosto ne prevzameš. Prek GLS verjetno davkarija in drugi državni organi ne pošiljajo pošte.

GupeM ::

Ne rabiš nič dokazovat. Najprej bojo morali oni dokazovat, da si ti to naročil. Podpis na pildku za priporočeno pošiljko ni nobeno naročilo in zgoraj omenjeno sklepanje pogodbe z njimi je tudi kar neko nakladanje. Račun pa enostavno vržeš v smeti, ker je brez pomena. Če bi bilo tako enostavno, bi bilo teh pošiljk nešteto.

Poleg tega pa še, kaj se zgodi, ko ti GLS, Express one in podobni paket kar pustijo pod stopnicami pri vhodu, sami pa naredijo križec, kot da si ti podpisal?

Pred leti, ko je A1 (takrat še SiMobil ali Vodafone) praznoval 10 let Orto paketov, je A1 vsem, ki smo bili naročniki Orto paketov od samega začetka, poslal paket, v katerem je bil zmaj (tisti, za spuščanje v vetru). Nisem ga naročil, nisem ga pričakoval, niti nisem vedel, da ga bom sploh dobil. Pa sem paket vseeno brez problema prevzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

delavec44 ::

Edini problem s prevzemom brezplačnega paketa, ki ga jaz vidim je, da s tem ne podpišeš kakšne pogodbe pri kakšnem operaterju. Na zadnje mi je sicer za Telemach poštar dal še dodatni papir za podpisat, tako da upam da ne gre več tako enostavno.

GupeM ::

Seveda je dodaten papir za podpisat. Ne more potrdilo o dostavljeni pošiljki biti kar pogodba o sklenitvi naročniškega razmerja.

delavec44 ::

Ne vem ali je bilo pred leti drugače, ampak folk je imel probleme.

https://maribor24.si/slovenija/oskodova...

GupeM ::

Saj piše v članku, da so to prepovedali:

Prakso veljavnosti pogodbe s podpisom pri prevzemu poštarja že prepovedali
Dodajajo, da so včeraj resnično prejeli prijavo zoper družbo Telemach, ki se nanaša na omenjeno poslovanje. Prijavo bodo nemudoma obravnavali in uvedli inšpekcijski nadzor. Obenem priznavajo, da so prakso, po kateri je pogodba podpisana s prevzemom pošiljke (le kako naj prejemnik sicer prejme svojo pošto?) že prepovedali.

"V preteklosti je Tržni inšpektorat RS že obravnaval primere poslovanja podjetja, ko so se sicer potrošniki strinjali, da jim podjetje na dom pošlje ponudbo, pri čemer pa so potrošniki s tem, ko so podpisali, da so prevzeli pošiljko, podpisali tudi naročniško pogodbo s podjetjem, saj brez podpisa pogodbe niso mogli prevzeti pošiljke. Tržni inšpektorat je izdal odločbo, s katero je takšno prakso prepovedal."


Kakorkoli, če ne veš, ali podpisuješ pogodbo ali potrdilo o prevzemu pošiljke, potem pa jebiga. In poleg tega je zadevo podpisal njen 13 letni sin. Za to bi moral odgovarjati poštar, ker 13 letnik nima kaj podpisovati pogodb brez skrbnikov, še posebej pa ne, če pogodba ni napisana nanj.

MIHAc27 ::

Slišal sem že za nateg z odkupnino (omenjeni copati za 5€, odkupnina pa 50€).
Če odkupnine ni, in ni treba podpisati prevzema... sem že recimo dobil kako reklamno gradivo, ali promocijski izdelek na tak način.

Zadnje 3 pakete mi je dostava pustila na okenski polici. Brez podpisa, samoiniciativno. Fino, da ni kak mimoidoči pobral ne vem pa kaj bi bilo, če bi. Verjetno reklamacija, pošta izgubila.

Drugače glede pošiljanja. Me še v življenju ni nihče vprašal, za osebno, ko sem pošiljal.

mirator ::

Paket lahko oddaš tudi namesto koga drugega in za to ne potrebuješ nobenega pooblastila. Torej je tudi naslov pošiljatelja lahko kateri koli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647112411 (30438) destroyer2k
»

Izgubljena pošiljka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5718403 (11033) Šimpanz
»

Posta Slovenije po kavbojsko

Oddelek: Loža
368549 (7061) imagodei
»

Dostavna služba dostavila kr nekomu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10022984 (16476) xxxul

Več podobnih tem