» »

Pošta Slovenije je absolutno predraga

Pošta Slovenije je absolutno predraga

««
2 / 13
»»

Sims ::

Če pri nas ne prikažeš izgube si revež :D

Poldi112 ::

Ti resno primerjaš igralništvo in Pošto? Če me spomin ne vara sem tudi za USA pošto bral, da dela izgubo.

Lahko, da si neoptimiziran, samo če deluješ v tako regulirani branži, da niti cene znamke ne moreš dvigniti brez blagoslova države, pač ni nujno problem v pomanjkanju optimizacije. Plus da bi bila s stališče pošte optimizacija tudi zapiranje pošt po podeželju. A si predstavljaš, kako bi se šele takrat bunili taki kot si ti, ki jim je 30 centov (oz. kolikor že stane znamka) za dostavo pisma kamorkoli v državi kraja. Optimiziziraj ti prenos pisem tako, da boš imel profit. Bi te prav rad videl.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mihec87 ::

Govorimo o paketih..pisma niso tako pretirana..

darkolord ::

francek1> Gre za to, da nas premočno lupijo.

Gre za to, da nikjer ni videti, da bi cene bile kakorkoli pretirane. Ne lokalno ne v primerjavi z ostalimi državami.


mihec87> A pošta fura vsak paket posebaj po sloveniji, glede na to da delaš neumno primerjavo prevoze enega paketa z n-timi kjer si z 3mi paketi pokriješ strošek ostalih 100 pa je čisti keš...

Če je potrebmo, fura tudi vsak paket posebej. In če pošlješ paket na recimo Triglavsko cesto 93, bo strošek dostave precejkrat večji kot cena pošiljke.


mihec87> Govorimo o paketih..pisma niso tako pretirana..

Do 2kg (kakršnih je večina) je v bistvu pismo = paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

krneki ::

Meni se zdi pošiljanje po svetu do 2kg kar ugodno s Pošto. Zadnjič sem pošiljal nekaj na Kitajsko in je bilo cca. 10€ za 1kg paket s sledenjem (trajalo cca. 10 dni), ki sicer ni vredno pol zalimanga čigumija pod mizo.

pirlo ::

Na koncu pošto s Kitajske še vedno pripelje poštar Pošte Slovenije, nisem še videl kitajskega dostavljalca.
Pisma (kuverta + papir = par gramov) bi pa lahko bila tudi v zastonj verziji. Ko ti poštar prinese 10 reklam še ti lahko pismo zraven tudi. Traja dokler prvič poštar ne pride. Če hočeš prej pač plačaš.
Za odročne kraje pa bi lahko naredili ekstra tarife (neke vrste con). Če hočeš na Mount Everest kaj poslat sigurno ne stane isto kot v mesto v center. Ta naša politika (ne mislim vlade, čeprav tudi niso kaj boljši :)) je v p* m* zato pa so cene visoke, koristi pa nobene.
Glavno da je 6 ljudi v nadzornem odboru pa 3-je v poslovodnem in stanejo njihove plače več kot ima stroška par poslovalnic skupaj. Ker so vodilni kadri sposobni pa so še v treh drugih firmah lahko sočasno. Na koncu pa jamranje da so v minusu; ja valda da bo.

floyd1 ::

Pošta je (vsaj zadnjih nekaj let) menda kar v solidnem plusu. Je jasno zakaj.

#000000 ::

Meni se pa zdijo pretirane cene, in to precej, recimo iz UK sem dobil pošiljko v 3 dneh Royal Mail -AIRMAIL- in gor je bila nalepka kot pri nas, kolko je stala poštnina, 4,20 ali 4,30 GBP to je nekje 5 evrov, ker nekaj ni bilo OK, sem poslal isti paket nazaj z našo pošto, in glej ga zlomka, stalo je nekje 13-14 evrov in trajalo je 12 dni. Naj poudarim da tisti ki mi je poslal nima nobene pogodbe z Royal-Mail ipd. ker ni podjetje, ampak je poslal kot fizična oseba, enako kot jaz nazaj.

Jaz sen nekje slišal da je naša pošta v tujino počasna zaradi tega ker imajo pogodbo z neko tujo pošto ki potem posreduje naše pošiljke v tujini na željeni naslov, in ker je verjetno izbran najcenejši in najbolj lev posrednik teh pošiljk je zadava obupno počasna.

Zdej pa mi povej, kok je povprečna plača v UK in pri nas,

Poldi112 ::

floyd1 je izjavil:

Pošta je (vsaj zadnjih nekaj let) menda kar v solidnem plusu. Je jasno zakaj.


Ja, še tretjič - zaradi reklam. Verjetno kot posledica tistih pregrešno dragih vodstvenih kadrov, ki poberejo za par poslovalnic denarja :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

sem poslal isti paket nazaj z našo pošto, in glej ga zlomka, stalo je nekje 13-14 evro
Kakšen paket je pa to bil (teža, velikost)?

mihec87 ::

Verjetno nič manjši ali večji kot pa je prišel iz uk za cca5eur..

#000000 ::

Teža mislm da je bila 400-500g (matična za prenosnik), velikost 30×20×5 cm
.

gruntfürmich ::

kar dolga tema se razvije in nobeden razen redkih ne opazi da model sploh ne zna zahtevat najcenejše dostave.
porazno...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

#000000 je izjavil:

Teža mislm da je bila 400-500g (matična za prenosnik), velikost 30×20×5 cm
.
6,54 eur priporočeno, navadno je 3,76 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Furbo ::

francek1 je izjavil:

Prodal sem mobilni telefon in ga poslal kupcu po pošti. Zahteval sem tudi previdno rokovanje. Vrednost telefona je bila 250 €. Stroški: 5,67 € so zakasirali meni kot pošiljatelju, potem pa še skoraj 15€ !!!!! za vračilo denarja. Se vam zdi to normalno glede na to, da lahko dobite recimo ovitek za telefon iz Hong Konga za 2 € s poštnino vred? Pripelje pa ga isti poštar....


Spet en, ki ni znal priložiti položnice paketu, potem je pa pošta vse kriva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

680x0 ::

Tole s Kitajsko in ladijskimi kontejnerji je mit. Praktično vse kitajske trgovine na drobno pošiljajo letalsko, paket pa je po mojih izkušnjah običajno dlje časa na slovenski carini, kot pa na poti do sem.

Enostavno ne uporabljaj plačila po prevzemu, ker je predrago. Naj ti kupec prej ali kasneje (kakor se dogovorita) denar nakaže na TRR. Plačilo po povzetju je še en mit o varnosti kupca, ki v resnici ne drži, za 200€ bi mu lahko mirno zapakiral opeko namesto telefona.

darkolord ::

paket pa je po mojih izkušnjah običajno dlje časa na slovenski carini, kot pa na poti do sem.
To je tudi še en mit. Razen če lahko to s čem podkrepiš.

Trenutno čakam več paketkov, ki po 8-14 dneh od pošiljanja sploh še niso zapustili Kitajske.

Alamar ::

#000000 je izjavil:

Meni se pa zdijo pretirane cene, in to precej, recimo iz UK sem dobil pošiljko v 3 dneh Royal Mail -AIRMAIL- in gor je bila nalepka kot pri nas, kolko je stala poštnina, 4,20 ali 4,30 GBP to je nekje 5 evrov, ker nekaj ni bilo OK, sem poslal isti paket nazaj z našo pošto, in glej ga zlomka, stalo je nekje 13-14 evrov in trajalo je 12 dni. Naj poudarim da tisti ki mi je poslal nima nobene pogodbe z Royal-Mail ipd. ker ni podjetje, ampak je poslal kot fizična oseba, enako kot jaz nazaj.

Jaz sen nekje slišal da je naša pošta v tujino počasna zaradi tega ker imajo pogodbo z neko tujo pošto ki potem posreduje naše pošiljke v tujini na željeni naslov, in ker je verjetno izbran najcenejši in najbolj lev posrednik teh pošiljk je zadava obupno počasna.

Zdej pa mi povej, kok je povprečna plača v UK in pri nas,
Jao, to je pa, ko so ljudje funkcionalno nepismeni. Tip ti je poslal kot navadno letalsko pismo, ti si pa pošiljal kot paket.;((
Stvari do 2kg se pošilja kot navadno pismo. Lahko je prednostno, ker je v bistvu airmail in je doplačilo 44 centov, lahko je še dodatno priporočeno, kar je registered mail in je nekaj nepretiranega doplačila. Oboje ima pošta Slovenije mnogo ceneje od Royal mail.
Če pa je že govora o paketih, je pa tudi ceneje. Pošta Slovenije ima precej ugodne cene pisemskih pošiljk. Cene pisemskih pošiljk v razredih do 2 KG so med najugodnejšimi v Evropi. Sem nekje videl primerjalno razpredelnico, a jo sedaj ne najdem.

Avtor teme pa čisto zgrešeno primerja priporočeno pošiljanje z odkupnino v SLO in običajno letalsko pošto iz Azije, kjer je bil predmet V NAPRREJ plačan.:)) Poleg tega je seveda izpolnil obrazec za dražjo provizijo. Če bi bil telefon plačan na trr bi te priporočena poštnina prišla dobra 2 EUR.:)

To se pa zgodi, ko se ljudje ne informirajo dovolj, potem pa jok in stok.

francek1 ::

Furbo je izjavil:

francek1 je izjavil:

Prodal sem mobilni telefon in ga poslal kupcu po pošti. Zahteval sem tudi previdno rokovanje. Vrednost telefona je bila 250 €. Stroški: 5,67 € so zakasirali meni kot pošiljatelju, potem pa še skoraj 15€ !!!!! za vračilo denarja. Se vam zdi to normalno glede na to, da lahko dobite recimo ovitek za telefon iz Hong Konga za 2 € s poštnino vred? Pripelje pa ga isti poštar....


Spet en, ki ni znal priložiti položnice paketu, potem je pa pošta vse kriva.

Ne pametuj, kupec ni hotel poloznice. Sicer bi mi lahko nakazal na TRR, kajne? Govora je o tem, da za prenos 250€ Pošta vzame 15€.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Gandalfar ::

Ja kolk nej ti pa vzame? Za tako tecno opravilo in tveganje 5% sploh ni nevideno. Se z debetne kartice v ostariji jim banjka pobere vsaj 3% pa gre direktno dol iz racuna.

francek1 ::

Za tako provizijo grem pa takoj denar iz Maribora v Ljubljano vozit(nasprotna smer namreč ni običajna...) Vsak dan prepeljem 10.000 € pa je....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

toplakd ::

Naša pošta je za pisemske pošiljke do 2kg sila ugodna.
Glavno je da paket ne presega po dolžini 60cm, ter da je d+š+v pod 90cm.
Pa lahko pošlješ v oblazinjeni kuverti ali v paketu, samo da je v teh merah.

Sam pošiljam precej mednarodno, vse manj kot 2kg in je pošta daleč najcenejša.

Dejansko ni nič dražja kot pa pošiljanje iz kitajske modelarske trgovine hobbyking.
Če pogledamo njihovo tabelo, je pošta Slovenije dejansko cenejša.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor...

To, da pa narod dejansko ne zna poslati za ugodno ceno, je pa druga pesem :)

Ceniki so online, le prebrati jih je treba :)

Jaz pravim, Hvala bogu, da imamo tako poceni ponudnika poštnih storitev kot je naša Pošta.si

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Furbo ::

francek1 je izjavil:

Furbo je izjavil:

francek1 je izjavil:

Prodal sem mobilni telefon in ga poslal kupcu po pošti. Zahteval sem tudi previdno rokovanje. Vrednost telefona je bila 250 €. Stroški: 5,67 € so zakasirali meni kot pošiljatelju, potem pa še skoraj 15€ !!!!! za vračilo denarja. Se vam zdi to normalno glede na to, da lahko dobite recimo ovitek za telefon iz Hong Konga za 2 € s poštnino vred? Pripelje pa ga isti poštar....


Spet en, ki ni znal priložiti položnice paketu, potem je pa pošta vse kriva.

Ne pametuj, kupec ni hotel poloznice. Sicer bi mi lahko nakazal na TRR, kajne? Govora je o tem, da za prenos 250€ Pošta vzame 15€.


Ne vzame, če priložiš položnico, s katero pošta nakaže tebi denar na trr. Za kupca je postopek odkupa enak.
Kot rečeno, sam si si kriv.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dzinks63 ::

Če se dogovoriš in kupec se s tem strinja, da vse poštne stroške vključno z manipilacijami z denarjem nosi kupec, potem se nimaš kaj pritoževati, pač pokasiraš svoje, koliko pošta pri tem zasluži, pa ni tvoja stvar. Če pa delež ali celoto pošiljanja nosiš na svoje stroške, pač izbereš najugodnejšega ponudnika in njegovo top ponudbo.

Alamar ::

Jao, poslal bi priporočeno pismo z odkupnino preko obrazca za 3,70 EUR in ti ne bi nič trgali. Kupec bi plačal 1% provizije, če se ne motim.

toplakd ::

Kupec bi plačal provizijo za plačilo UPN, to pa je mislim da 0,96€

Pa če pošlješ kot pismo ne rabi biti ravno kuverta, je lahko tudi kartonska škatla, samo da je v dovoljenih merah in do 2kg.

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Furbo ::

1% se plača (je pa tudi nek minimum), torej bi bilo pri omenjenem znesku nekje 2,50€. Ampak potem pa ne bi mogel jamrati in pizditi čez PS.

Saj ne da bi se znal potem tudi opravičiti na forumu. Ko mu to pojasniš, pa pametuješ.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Redorange ::

Odkupnina:
- poštna nakaznica(tista rumena) plačaš nakaznico, jo pač moraš kupit, potem pa ti zaračunajo še nevem koliko % od zneska. Ja. Zaradi tega, ker ti pismonoša prinese denar domov. V bistvu "recimo" plačaš to da ti prinese denar.

- UPN obrazec, ga ravno tako plačaš, samo namesto par € daš par centov (6 al 7 ne vem na pamet) + provizijo za položnico (kot je za vse položnice elektro, vodovod, rtv,...) 0,98€.

Se pravi da z UPN obrazcem mas stroškov nekaj čez 1€. Amen


Nekdo je na začetku pisal
Po Ceniku pošte je paket s storitvijo do dva kg 4,47, priporočen +1,0 eur in z odkupnino + 1,2 eur.
¸
Ne, ko pošlješ paket pošlješ paket, ni + priporočeno1,2€. Priporočeno je lahko pismo. Paket je paket in se ga sprejme kot paket. Če potem sam želiš dodatne storitve jih potem doplačaš (lomljivo,dostava do 10h, po 16h...)

Redorange ::

pozabil napisat, da provizijo na poštno nakaznico plača prejemnik ne ti kot pošiljatelj

Furbo ::

Malce zavajaš, pri UPN je minimalna provizija tisti slab €, sicer je pa 1%. Pri 250€ torej 2,5€. Mislim da je maksimum 5€, nisem pa zih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

Ne, ko pošlješ paket pošlješ paket
No, v bistvu je dejansko tako, da (lahko) paket, ki je lažji od dve kili, pošlješ kot "pismo" - še zmeraj je pa paket.

Yohan del Sud ::


Nekdo je na začetku pisal
Po Ceniku pošte je paket s storitvijo do dva kg 4,47, priporočen +1,0 eur in z odkupnino + 1,2 eur.
¸
Ne, ko pošlješ paket pošlješ paket, ni + priporočeno1,2€. Priporočeno je lahko pismo. Paket je paket in se ga sprejme kot paket. Če potem sam želiš dodatne storitve jih potem doplačaš (lomljivo,dostava do 10h, po 16h...)


Hja, to sem bil jaz. Sem opazil napako koj po oddaji, ampak me je zanimalo tudi, če bo dejansko kakšen poštar to opazil. >:D Brainfart iz moje strani pač. Po drugi strani tudi krivda konfuznega cenika.
Pravilno bi se glasilo Po Ceniku pošte je paket s storitvijo do dva kg 4,47, pazljivo ravnanje +1,0 eur in z odkupnino + 1,2

Pa če še dodam konfuziji. Na ceniku je še navaden paket (3,09) in paket (3,73). Go f*ck me raw.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

Janac ::

a lahko pošlješ paket po odkupnini in poštnino plača naslovnik? Tako da ko ti oddaš paket ne plačaš nič.

felix ::

Ja, lahko.

Janac ::

Fak zakaj sem jaz plačal ob oddaji. No saj potem mi je z odkupnino pokril stroške...

Drugače pa ko ti prodajaš paket, te lahko "boli kurac" ker itak naslovnik plača poštnino. Je pa jeba pol ko ti kupuješ.

Alamar ::

Itak, da ne moreš. Kaj pa, če kupec ne prevzame, kar se tako rado dogaja pri nas? Valjda se pošta zaščiti in moraš ob oddaji plačati poštnino, katere znesek prišteješ k odkupnini in potem ti poštar vse skupaj prinese nazaj.

Yohan del Sud ::

Sem dal gor link do cenika pošte. In nisem našel te možnosti. Najbližje temu na ceniku je porto poštnina za 68 centov.
www.strancar.com

andromedar ::

Čakajte malo....

Ko jaz na primer nekaj prodam in pošljem po Pošti (recimo 450g) , načeloma pošljem kot priporočeno pismo s storitvijo (odkupnina). Izpolnim tisto rumeno reč, kjer morem dvakrat napisat svoj in prejemnikov naslov. To je menda poštna nakaznica, ne?
Stroški: 2,5 eur + 1,2 eur (priporočeno pismo s storitvijo + storitev odkupnine) = 3,7 eur

Ko mi poštar prinese denar domov, mi prinese natanko toliko, kolikor sem jaz napisal, da je odkupnina.

Če sem prav razumel, nekateri pišete, da si od moje odkupnine Pošta še neke % vzame?

Kaj pol pridobim, če namesto poštne nakaznice izpolnim UPN?
Eh?

bluefish ::

Janac je izjavil:

Drugače pa ko ti prodajaš paket, te lahko "boli kurac" ker itak naslovnik plača poštnino. Je pa jeba pol ko ti kupuješ.
Niti ne. Naslovnik lahko zavrne pošiljko (ja, se dogaja) in nato fašeš dvojno.

Yohan del Sud ::

Če sem prav razumel, nekateri pišete, da si od moje odkupnine Pošta še neke % vzame?


Si kdaj prejel tako pošiljko? Bodi pozoren na ročno dopisan znesek na tej rumeni nakaznici ... Imajo nekje v ceniku to označeno kot "vrednostno poslovanje" ...
www.strancar.com

darkolord ::

Ko mi poštar prinese denar domov, mi prinese natanko toliko, kolikor sem jaz napisal, da je odkupnina.
Seveda, samo prejemnik pa ne plača samo toliko.

andromedar ::

Yohan del Sud je izjavil:

Če sem prav razumel, nekateri pišete, da si od moje odkupnine Pošta še neke % vzame?


Si kdaj prejel tako pošiljko? Bodi pozoren na ročno dopisan znesek na tej rumeni nakaznici ... Imajo nekje v ceniku to označeno kot "vrednostno poslovanje" ...


A, tu je catch! Hvala.

Ampak zakaj so potem tistemu uporabniku vzeli 15 eur (od 250 eur odkupnine), ko so mu izplačali odkupnino?
Eh?

francek1 ::

bluefish je izjavil:

Janac je izjavil:

Drugače pa ko ti prodajaš paket, te lahko "boli kurac" ker itak naslovnik plača poštnino. Je pa jeba pol ko ti kupuješ.
Niti ne. Naslovnik lahko zavrne pošiljko (ja, se dogaja) in nato fašeš dvojno.

Zato pa sam večinoma prakticiram plačilo na TRR. Tudi pri nakupih v tujini je to praksa in ne vem, zakaj naj bi kdo bolj zaupal nekemu Kitajcu kot našemu državljanu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

D3m ::

V naši firmi smo zdaj zamenjali Pošto Slovenija za SŽ Express imajo cenejšo dostavo paketov. Pošto uporabljamo samo še za pisma.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

bluefish je izjavil:

Janac je izjavil:

Drugače pa ko ti prodajaš paket, te lahko "boli kurac" ker itak naslovnik plača poštnino. Je pa jeba pol ko ti kupuješ.
Niti ne. Naslovnik lahko zavrne pošiljko (ja, se dogaja) in nato fašeš dvojno.


ja govorim v primeru da prevzame.

680x0 ::

darkolord je izjavil:

paket pa je po mojih izkušnjah običajno dlje časa na slovenski carini, kot pa na poti do sem.
To je tudi še en mit. Razen če lahko to s čem podkrepiš.


Lahko kar z zadnjim paketom, ki sem ga naročil. 8. sem naročil in plačal, 11. prejel obvestilo, da je bilo poslano. 17. sem prejel obvestilo s carine, naj pošljem račun, pri čemer je bil na dokumentu o prispetju pošiljke datum 14., v nekaj urah sem poslal po mailu, paket sem potem prejel 21., drži pa da je bil tu vmes vikend. Če seštejem, je paket od naročila do slovenske carine potreboval 6 dni (od tega je bil 3 dni na poti), od tam do mene pa 7. dni.

amigo_no1 ::

Redorange
Paket je paket in se ga sprejme kot paket.

Nope, če ima maso manjšo kot XYZ kg ter volumensko maso (a*b*c) manjšo kot je predvideno za pakete se obravnava kot pismo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Alamar ::

Neumnost.
Velikosti in masa paketa:

najmanjša velikost naslovne strani: 165 x 235 mm,
največja velikost: do 1.500 mm po katerikoli velikosti, pri čemer seštevek dolžine in obsega, merjenega na najširšem mestu prečno, ne sme presegati 3.000 mm,
največja masa: 30 kg.

Furbo ::

andromedar je izjavil:

Čakajte malo....

Ko jaz na primer nekaj prodam in pošljem po Pošti (recimo 450g) , načeloma pošljem kot priporočeno pismo s storitvijo (odkupnina). Izpolnim tisto rumeno reč, kjer morem dvakrat napisat svoj in prejemnikov naslov. To je menda poštna nakaznica, ne?
Stroški: 2,5 eur + 1,2 eur (priporočeno pismo s storitvijo + storitev odkupnine) = 3,7 eur

Ko mi poštar prinese denar domov, mi prinese natanko toliko, kolikor sem jaz napisal, da je odkupnina.

Če sem prav razumel, nekateri pišete, da si od moje odkupnine Pošta še neke % vzame?

Kaj pol pridobim, če namesto poštne nakaznice izpolnim UPN?


Naslovnik plača samo 1% stroška za odkupnino, minimalno 1€.

Sicer te po prejemu paketa kliče ves penast, zakaj ni odkupnina taka kot je dogovorjeno. Poštna nakaznica je pač bistveno bistveno dražja.

Pa pojdite se vendar na
http://diler.si/postaslovenije.php
malce poigrati s položnico/nakaznico in različnimi metodami pošiljanja, preden pošljete kaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Alamar ::

Pošta je končno prenovila svojo stran in sedaj je na voljo enostaven kalkulator za izračun poštnine
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/
««
2 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23552942 (3324) starfotr
»

Posta slovenije - gužva (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
40353052 (15902) BuDi79
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622352 (12788) kixs
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios

Več podobnih tem