» »

Kaj se zgodi z vrnjenimi izdelki?

Kaj se zgodi z vrnjenimi izdelki?

«
1
2

technolog ::

Zanima me, kaj spletne trgovine naredijo z izdelki, ki jih kupci vrnejo. Mora kupec vrniti tudi originalno embalažo, da lahko zapakirajo nazaj, ali pa imajo "na lagerju" nekaj praznih embalaž direktno od trgovca?

Tole sprašujem zato, ker sem kupil miško prek mimovrste, pa je bila že malo opraskana in navodila so bila v kotu strgana.

Meni se tole vračanje ne zdi korektno, ker jaz nikoli ne vračam ničesar (že iz čiste vesti, da bo kdo dobil stvar, ki sem jo jaz že preizkusil), dobim pa vedno nekaj, kar deluje že malo uporabljeno.

mtosev ::

pač prodajo kot demo enote, vrnjeno blago. ma mimovrste, enaa pri takšnem blagu vedno piše, da je bilo rabljeno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Runnagain ::

Velikokrat izdelek "poturijo" naslednji stranki!
Odprt izdelek sem dobil tudi pri mimovrste, ravnotako kolega...kupil je prenosnik, in ko ga je prižgal, so bili na njem že naloženi piratski, modani windowdowsi :).

Zgodovina sprememb…

technolog ::

Zakon o varstvu potrošnikov ima torej nasproten učinek. Ne vem, kaj je dobrega na tem.

BALAST ::

Artikel more imeti označbo da je bil že odprt oz. uporabljen! Drugače ga lahko vrneš na njihove stroške!

Nimamo kaj debatirat, če dobiš tak primer kot Runnagain, ga samo vrneš, razen če je bilo napisano da je izdelek že rabljen.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

technolog ::

Saj nima veze. Ga bodo poturili naslednjemu in še naslednjemu, nekdo bo že tak, da se mu ne bo dalo še s tem ukvarjat. To še ne pomeni, da je to pravilno. Če zakon predpisuje takole vračanje, pa naj predpiše še kazen, če dobiš rabljen izdelek (recimo, da ti ga morajo dati zastonj, če ga hočeš).

Daj mi pokaži en oglas na mimovrste, kjer piše, da je izdelek že nekdo drug uporabljal.

V tujini trgovine dejansko vrnjeno prodajo kot "refurbished" po nižji ceni, s tem da je izdelek obnovil originalni proizvajalec. V Sloveniji tega ni.

MonkeyHead ::

Refurbishment (electronics) @ Wikipedia

Načeloma more imet nekje oznako "refurbisht" in pravtako bi morala bit razlika v ceni. Vsaj jaz imam tako prakso.

lp
MH

vorantz ::

Na mimovrste se te izdelke ponavadi vidi, ce gres pod znizane izdelke
nisem pa nikoli prdverjal, ce se te izdelke vidi tudi med navadnimi

cortez ::

Sam sem preko slovenske spletne trgovine dobil prenosnik, kjer je mel zamazane, zverižene kable in na prenosniku inštaliran Windows, a prenosnik se je prodajal brez OS. Škatla je bila originalno zapakirana.

Runnagain ::

Običajna praksa je kar takšna, kot je napisal technolog. Bodo že enkrat dobili nekoga, ki izdelka se bo vrnil ali pa se mu ne bo dalo zajeb***t zaradi "nizke" cene.
Se mi je tudi že v fizični trgovini zgodilo, da sem našel lasten vrnjen izdelek na polici...čakajoč na drugega kupca...čeprav izdelek ni bil izpraven.

DarwiN ::

Ravno prejšnji teden naročil miško pri nakupovanje.net... Dobil odprto škatlo, prašno miško in brez uteži, ki pripadajo modelu logitech g500.. Sem jih poklical in se je tip jasno norega naredil, češ da oni vedno pošiljajo direkt od dobavitelja naprej. Skratka, namesto artikla sem dobil en kup nevšečnosti. Čakal bom vsaj en dodaten teden, stroške pošiljanja bom pa šele videl, če mi jih bodo povrnili..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Šimpanz ::

Kolega mi je razlagal kaj delajo z diski, ki jih dobijo popravljene od proizvajalca. Vsak mesec dobijo ene 30-50 diskov ki imajo oznako refurbish. Ker takih diskov ne morejo prodajati kot nove, jim nalepko odtrgajo in jih vgradijo v PCje in prodajo. Problem solved.:))

shinko ::

V Big Bangu imajo parkrat na leto označeno "odprodajo" kjer prodajajo prenosnike tudi z -40%. To so po večini zadnji kosi, ki so bili prižgani, vrnjeni ali razstavljeni. Morda ima tudi Mimovrste kaj podobnega?

mtosev ::

Šimpanz je izjavil:

Kolega mi je razlagal kaj delajo z diski, ki jih dobijo popravljene od proizvajalca. Vsak mesec dobijo ene 30-50 diskov ki imajo oznako refurbish. Ker takih diskov ne morejo prodajati kot nove, jim nalepko odtrgajo in jih vgradijo v PCje in prodajo. Problem solved.:))

haha. jaz si bildam kompe sam in nimam takih problemov. haha dobro naskrajo tisti kateri kupijo sestavljene kompe kot prvo komp preplačajo in še used stuff dobijo not:|
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dronyx ::

>...dobim pa vedno nekaj, kar deluje že malo uporabljeno.

Pred leti sem gledal v eni fizični trgovini v BTC neke Logitech zvočnike (konkretna zadeva za par 100 €) in na prodaj je bil razstavni eksponat, ki so ga imeli tam nekaj časa za demo. Cena je bila sicer nekoliko nižja, samo zvočniki so bili popraskani in se je videlo, da so bili uporabljeni, zato se za nakup nisem odločil.

Potem pa grem pri isti firmi na spletno trgovino, tam kupim nove zvočnike za polno ceno in ko dobim paket domov ugotovim...da so mi poslali točno te iste demo zvočnike iz trgovine, samo da tokrat pa brez popusta. :D

stb ::

EnAA ima posebno kategorijo izdelkov z odprto embalažo, zato bi pričakoval, da so vsi ostali izdelki originalno zaprti.

Do sedaj se mi je le enkrat zgodilo, da sem dobil odprto embalažo (RAM pred leti), kjer je trgovec izjavil "Nažalost se zgodi, da dobimo tu pa tam kakšno odprto embalažo že od dobavitelja." Na srečo je bil RAM O.K.

V edinem primeru ko sem pa jaz vrnil na spletu prenagljeno kupljeno blago pa sem poskrbel, da škatle nisem niti odpiral in sem pošiljko zgolj zavrnil na pošti (da jo je trgovec dobil čimprej nazaj, jaz pa kupnino s poštnino vred).

opeter ::

Jaz sem recimo leta 2005 tak kupil svoj 20,1" LG IPS LCD monitor. Ker se je šlo za predstavitveni model, je bila cena cca. 1/3 manjša glede na nov (zapakiran) model, in je bilo jasno napisano. Sicer več ne vem, pri kateri trgovini, a monitor še danes dela (tok, tok na les/glavo).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zvezdica27 ::

lp,

običajna praksa je, da se vrnjen izdelek podturi naslednjemu. Tako izkušnjo sem imel včeraj, a pustimo podrobnosti, ker zame niso bile bistvene (tačka zlomljena, ki bi šla itak takoj dol).

Slovenija!

zz

Matek ::

technolog je izjavil:

Zakon o varstvu potrošnikov ima torej nasproten učinek. Ne vem, kaj je dobrega na tem.
Kar se tiče vračanja, je določeno, da moraš vrniti brezhiben izdelek. Če si ga popraskal in polomil, kot nekateri tu omenjajo, je prodajalčeva napaka, da ga je vzel nazaj in posledično njegov problem, kaj bo zdaj z njim.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Okapi ::

Saj tudi v novem avtu, ko ga kupiš, je mogoče že kdo naredil testni krog. Redkokateri novi avto ima 0 na števcu. Pa kavbojke, ki jih kupiš v trgovini, je mogoče tudi že kdo pomeril, in to na umazane gate (ali pa jih mogoče sploh ni imel) po možnosti.;) Delati dramo, ker je nekdo prej že odprl škatlo, je čisto mimo. Sicer pa imaš tudi zaradi tega možnost izdelek vrnit, in garancija je prav tako obvezna za tehnično robo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mihibo5 ::

technolog je izjavil:

Daj mi pokaži en oglas na mimovrste, kjer piše, da je izdelek že nekdo drug uporabljal.


Lepo napisano da je poškodovana embalaža.

http://www.mimovrste.com/artikel/425021...

RejZoR ::

Okapi je izjavil:

Saj tudi v novem avtu, ko ga kupiš, je mogoče že kdo naredil testni krog. Redkokateri novi avto ima 0 na števcu. Pa kavbojke, ki jih kupiš v trgovini, je mogoče tudi že kdo pomeril, in to na umazane gate (ali pa jih mogoče sploh ni imel) po možnosti.;) Delati dramo, ker je nekdo prej že odprl škatlo, je čisto mimo. Sicer pa imaš tudi zaradi tega možnost izdelek vrnit, in garancija je prav tako obvezna za tehnično robo.

O.


Avti ne morejo imet 0 km, ker jih mora nekdo odpeljat iz tovarne, naložit na tovornjak, naložit na ladjo, raztovorit in nakoncu parkirat pri salonu. Garantirano bo imel gor par kilometrov. Moj je imel mislim da ene 3-4 kilometre, ko sem kupil novega. Če se prav spomnim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JayKay ::

taka roba je super na amazon warehouse :)

shadeX ::

Saj tudi v novem avtu, ko ga kupiš, je mogoče že kdo naredil testni krog. Redkokateri novi avto ima 0 na števcu.


Noben avto nima 0km ko ga kupiš. Avto mora iti na ladjo, in iz ladje na parkirišče. Iz parkirišča gre na kamion ki ga pripelje v salon. Od sestre je imel ene 5km..

Furbo ::

Zakaj zdaj vse to pizdenje okoli tega, če dobiš že preizkušen izdelek?

V temah kjer se pogovarjamo o tem kje je meja med preizkušanjem in uporabo, pa vsi zagovarjate, da to če npr. prenosnik razpakiraš in uporabljaš kak teden ni nič hudega.

Po drugi strani bi vsi imeli deviško pakungo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

opeter ::

Furbo je izjavil:

Zakaj zdaj vse to pizdenje okoli tega, če dobiš že preizkušen izdelek?
V temah kjer se pogovarjamo o tem kje je meja med preizkušanjem in uporabo, pa vsi zagovarjate, da to če npr. prenosnik razpakiraš in uporabljaš kak teden ni nič hudega. Po drugi strani bi vsi imeli deviško pakungo?


Ja, veš da ... vsaj nekateri... če kupiš npr. Applov izdelek, želiš biti ti tisti, ki bo prvi odprl škatlo in občutil tisti "vonj" nove naprave.

Recimo eden mojih profesorjev je enkrat omenil, da pa on v življenju nikoli ne bo kupil rabljen avto. Zakaj? Ker želi/hoče biti prvi, ki bo se bo sedel v nov avto in prdnil in/ali zašvical v sedež. Ampak to je rekel s takšnim glasom in prepričanjem, da smo skoraj dol padli s stola.

Tole ne bom nikoli pozabil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

para! ::

Tole sprašujem zato, ker sem kupil miško prek mimovrste, pa je bila že malo opraskana in navodila so bila v kotu strgana.

Kupil si rabljeno miško, za ceno nove, in sicer zato, ker jo je lahko nek lolek 45 dni neprestano uporabljal s svojimi mastnimi rokami, preden jo je vrnil in dobil kupnino nazaj. To, da se obnaša huje kot opica, je namreč njegova potrošniška pravica!

Je enkrat že Žiga povedal v eni taki temi dober nasvet: pri naročanju napiši, da če boš samo posumil, da je izdelek že bil odpakiran, da ga boš takoj nemudoma vrnil, brez razlage in zahteval vračilo denarja.

Primerjava z avtom ne paše, ane. Avti, s katerimi se dela testne vožnje, se ne prodajajo kot novi. Jaz tud ne trdim, da je procesor rabljen, če ga v tovarni stestirajo. Je pa rabljen, ko ga nek random idiot naroči, odpre, uporablja 30 dni, nakar ga zapakira nazaj in vrne, ker ma on to pravico.
Death before dishonor!

technolog ::

@Furbo:

Pri napravah, kot so računalniki in android telefoni ni dileme, zadeva mora bit nova. Če ni, lahko komot fašeš kak backdoor ali kak drug malware.

Glede miške, kot si videl, sem požrl, ampak malo me pa lahko zmoti. Če bi hotel rabljeno, bi kupil rabljeno.

para! ::

Zakaj bi požrl? Zapakiraj miško in jo vrni, ker je rabljena in jih vprašaj kdaj se mislijo nehat obnašat kot cigani.
Death before dishonor!

Glugy ::

Pr JYSK se pazte. Men so prodal stol ki je bil sicer oglaševan v akciji ampak kot da bi bil brez napake. Ko sem jih vprašal kako da je razstavljen stol tok razmahan da ko sediš na njemu kr mal dol zleze so rekl da zato ker je tle že 3-4 leta razstavljen. Sm si mislu ok ..zgleda poštena trgovka.
Plačam, grem dol prevzamem, doma odprem. Škatla je bla zlimana skp (k da bi bla že prej odprta). Brez navodil, brez garancije (sam račun). Stol pa ko je bil sestavljen isto razmahan k v trgovini. Sj bi šel tožt pa se pregovarjat sam za 40 al kok evrov se mi je zdel škoda mojga časa. Sam če bi jim lahk bi jim pa kuj eno klofuto dal. K to mi gre na k...c da morjo tok nategovat folk. Fak! Nikol več ne grem v JYSK. S takim grdim nategunskim zlaganim odnosom me že ne vidjo več tm. K te gledajo v direkt v faco pa se ti lažejo.

Heisenberg ::

To da si dobil pri mimovrste rabljen izdelek ni nič novega, včasih imam občutek da tam prodajajo samo rabljeno opremo! Kar kupim pri njih vedno zapišem med opombe da želim nov originalno tovarniško zapakiran izdelek, kar ne bo temu ustrezalo takoj zavrnem...!

Dr_M ::

Če zakon predpisuje takole vračanje, pa naj predpiše še kazen, če dobiš rabljen izdelek (recimo, da ti ga morajo dati zastonj, če ga hočeš).


In potem se ob takih izjavah cudite, zakaj imamo tako drago racunalnisko robo.

GrimReaper ::

Ko sem vrnil monitor v enaA, so ga dali po tisto rubriko Izdelki z odprto ali poškodovano embalažo.
Ampak če odpreš to stran, imajo komaj 16 takih izdelkov. Vračil bi moralo pomoje biti veliko več.

Brez pečata sem pa iz Mimovrste (pa tud ostalih trgovin, tudi iz ostalih držav) seveda dobil kar nekaj izdelkov, v procentih recimo 30%.
Ampak da bi blo kaj res rabljenega se ne spomnim, pomoje je bila večina od teh odprtih samo zato da so noter zažokal slovenska navodila.
Pa starost izdelkov je tut problem, ker sem dobil kakšen izdelek ki je imel gor letnico 2010, to zame tudi ni novo.
Drugače povsem zastopim da se je treba losat vseh izdelkov, res pa da bi bilo pošteno da bi takim izdelkom znižali ceno.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Yohan del Sud ::

Sem se že kar velikokrat znašel na obeh straneh. Tako razumam stranke, ki hočejo deviške miške (kot odpiratelj teme), kot tudi trgovce, ki po zakonu s stisnjenimi zobmi morajo to isto deviško miško posiljeno in spraskano do določenega dneva po zakonu nazaj sprejeti (po možnosti na svoje stroške poštnine) brez pardona. Heh, nisem še delal v erotic shopu, ampak bi bilo zabavno vedeti, kaj tam delajo s kakšnimi drugimi podobnimi rahlo rabljenimi napravami. :D

Rešitve ste sami našteli. Trgovci poskušajo to po sistemu glumi gljivo prodati kot nerabljeno. Če vrnitelj ni brezbrižni pacek in prodajalec to preveri, mene ne moti in plačam polno ceno. Tudi če vem, da je bila zadeva rabljena. Sicer pa se spodobi znižanje. Ampak spet, prodajalec ima v vsakem primeru izgubo. Ker tu imamo kapitalizem, trgovci iz izgubo propadejo. Rešitev: Navili bodo marže in cene. Govorim iz prakse. To je vse vračunano v končno ceno. Tudi kupčevo (nekateri tu berite: Vaše) zlorabljanje ohlapnega zakona o varstvu potrošnikov.
www.strancar.com

k4vz0024 ::

S tem, ko prodajo rabljeno blago kot nerabljeno storijo KD goljufije.

Tudi, če bodo navili marže, se bo našel trgovec z nižjimi....

Nihče nikogar ne sili, da odpre internetno trgovino.

Yohan del Sud ::

Saj pravim. Zakon ZAHTEVA, da če NOVO blago prodaš, ga moraš nazaj sprejeti, če stranka ni po določenem času zaradi kateregakoli razloga zadovoljna z njim. To je zakon (dobro, so odstopanja glede na vrsto izdelkov). Taisti izdelek je po ZAKONU prepovedano potem prodajati kot NOV. Tukaj pač ni win win situacije, kakorkoli obrneš.

Vedno se bo našel trgovec, ki bo z manj kislim obrazom take zrajsane izdelke sprejemal nazaj in jih naprej prodajal z očitno izgubo. Nekaj časa. Pa itak ni praksa tu okrog to.

Na dolgi rok je to vračunano v ceno. Verjemi. Sem delal izračune za take firme. V eni so temu rekli kalo (izraz se drugače uporablja pri naravnem sušenju kmetijskih izdelkov med transportom). Hehe.
www.strancar.com

Okapi ::

Taisti izdelek je po ZAKONU prepovedano potem prodajati kot NOV.
Tole boš pa moral podkrepiti s kakšnim uradnim linkom ali citatom, ker afaik ni res.

Izdelek lahko vrneš pod pogojem, da NI rabljen, se pravi ga lahko mirno prodajajo naprej kot novega. Če nekdo pomeri čevlje in naredi z njimi nekaj korakov po trgovni, to niso potem rabljeni čevlji. Pa so vzeti iz škatle in nošeni (in pomeri jih lahko x kupcev pred tabo, pa ti bodo te čevlje še vedno prodali kot nove).


O.

Yohan del Sud ::

Jah. In kje je meja? Da jo vidi soseda korakat v tej štacuni z njimi in zato zahteva popust?

Dobro. Malo sem posploševal, ampak primerjat čipe in petke spet ne gre. Ni pač smisel ZAKONA, da ureja kak se usekneš. Ampak tudi kaj podobnega se dogaja.

@ direktno OKAPI, ne trolaj. Lahko tudi obrnem povsem kontra moj odstavek, če ti bo sedaj všeč. Meni ni.

Taisti izdelek je POVSEM zakonito potem prodajati kot STAR.



Bemtiš pogešam Thomasa. Je znal mislit ven izven vsega.
www.strancar.com

111111111111 ::

technolog je izjavil:


Daj mi pokaži en oglas na mimovrste, kjer piše, da je izdelek že nekdo drug uporabljal.


http://www.mimovrste.com/katalog/100000...

Okapi ::

In kje je meja?
Meja je tam, kjer jo lahko opaziš. Če je izdelek videti kot nov, in se obnaša kot nov, in ima garancijo kot nov, potem je nov. Če ni videti kot nov, se ne obnaša kot nov, ali nima garancije kot nov, potem ni nov.

Nekaj ur ali par dni delovanja naredi računalniku prav enako škode kot naredi čevljem ali kavbojkam pomerjanje.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gerbic ::

technolog je izjavil:

Če zakon predpisuje takole vračanje, pa naj predpiše še kazen, če dobiš rabljen izdelek (recimo, da ti ga morajo dati zastonj, če ga hočeš).


Podjetja so oškodovana s tem zakonom, ker morajo vse izposojevalce in neodločne kupce zastonj obdelat. Za to morajo porabit svoj čas, denar, prostore, osnovna sredstva, zaposlene. Dobijo pa 0, oziroma ustvarijo minus tudi če potem stvar uspejo prodat naprej, saj so z izdelkom imeli dvojno delo. Kaznovat bi bilo treba tistega, ki je zmanjšanje vrednosti izdelka povzročil. Potem tega, da ljudje dobivajo rabljene izdelke ne bi bilo več.

lukaz ::

Okapi je izjavil:

In kje je meja?
Meja je tam, kjer jo lahko opaziš. Če je izdelek videti kot nov, in se obnaša kot nov, in ima garancijo kot nov, potem je nov. Če ni videti kot nov, se ne obnaša kot nov, ali nima garancije kot nov, potem ni nov.

Nekaj ur ali par dni delovanja naredi računalniku prav enako škode kot naredi čevljem ali kavbojkam pomerjanje.

O.

Res? Kaj pa če je to nek nadobudni računalničar, ki je v teh par urah navil procesor, rame in grafično, ga izklopil iz vtičnice preden je bila glava na disku pospravljena v pravilni položaj za izklop ter ga potem še malo pretresel? Dejstvo je da se napaka na čevlju opazi precej hitreje kot pri računalniku...

thramos ::

Kje v zakonu pise, da izdelek ne sme biti rabljen?

stb ::

ZVPot določa "če se [kupec in prodajalec] ne dogovorita drugače". Ali to pomeni, da prodajalec v svojih splošnih pogojih lahko določi za kupca manj ugodne pogoje vračila? V nekaterih primerih bi to bilo povsem razumljivo.

kmetek ::

Zakon bi morali biti takšen: če vrneš original zapakiran artikel 100% nazaj, drugače odbitek glede na ohranjenost embalaže od -1 do -10%....tako ima newegg v ZDA.....točno tako, kot je gerbic napisal.
Rač. roba ni knjižnica ali obutev in cunje, kjer se nič ne opazi.

Yohan del Sud ::

Kot je kmetek napisal. To bi bila neka rešitev. Sedajšnji teksaški zakoni niso nikomur v korist.
www.strancar.com

dzinks63 ::

Nič od 1 do 10%, le kdo bi se pogajal in prerekal okoli tega, fiksno -10% pri vrnitvi artikla z odprto embalažo in basta. Trgovec bi potem ob ponovni prodaji ravno tako napisal -10% za odprt izdelek, verjamem da bi se kupci za takšen popust našli in trgovec nebi trpel izgube za vsako ceno, tudi zaradi same zlobe uporabnikov, saj nekateri izdelek v živo le pretestirajo iz firbca, kako kul je in se potem delajo heroje koliko raznoraznih komponent so si lastili. Tudi kupci bi postali resnejši in nebi kupovali kar nekaj v tri dni, češ saj lahko vrnem , ter namernih zlorab bi se prav tako na lep način znebili.

Okapi ::

A po naslednji vrnitvi pa 20% manj? Na koncu pa bi trgovec enajstemu kupcu izdelek podaril?

Dr_M ::

Prav bi bilo, da tistih 10% krije kupec, ki je izdelek vrnil. Vsak bi hudicevo premislil, kaj bo kupil.

čuhalev ::

Okapi je izjavil:

A po naslednji vrnitvi pa 20% manj? Na koncu pa bi trgovec enajstemu kupcu izdelek podaril?

Ne, temveč 19 % manj, v tretje 27.1 % ... v deseto pa že 65 % manj. Ker kupec vrača 10 % nabavne cene in ne 10 % čisto prvotne cene.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vračilo blaga kupljenega preko interneta? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22756948 (5135) Groot
»

Vračilo blaga v enaa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9237167 (2136) tomaz-
»

Vračilo preizkušenega artikla preko Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
4711114 (5612) c3p0
»

Vračilo blaga preko spletne trgovine (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
31537046 (22803) scipascapa

Več podobnih tem