» »

Microsoft prevzema Nokio

Microsoft prevzema Nokio

Ballmer in Elop.

vir: engadget
engadget - Po poročanju Engadgeta, Reutersa in še nekateirh drugih portalov, je Microsoft kupil finskega proizvajalca mobilnih naprav Nokia. Za nakup bo Microsoft odštel 7.2 miliarde ameriških dolarjev.

Novico je s sporočilom zaposlenim v Nokiji potrdil tudi Microsoftov CEO v odhajanju Steve Balmer.

Sam prevzem bo zaključen do prvem četrtletju 2014.

Zdaj samo čakamo, da bo pekel (spet, še enkrat) zaledenel...

34 komentarjev

bedak ::

končno

andrea86 ::

Elop je bil Microsoftov trojanski konj..

EdoK ::

Mene Nokia ne bo več povezovala. Šmrc...

Hayabusa ::

c/p iz novice:
1. Stephen Elop will be coming back to Microsoft, and he will lead an expanded Devices team, which includes all of our current Devices and Studios work and most of the teams coming over from Nokia, reporting to me.

Job done, Nokia screwed up, lets go back home (to MS).

ascotto

Ti moraš biti grozno pameten da si prišel do takega sklepa, z vsak tremi doktorati.

Itak da je bil dvojni agent, je počel vse, samo da je zniževal ceno Nokie za bodoči poceni nakup s strani MS.
Kako to, da ga ni upravni odbor odstavil mi ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Gregor P ::

... in je zopet prišel trenutek za samocitat:P

Gregor P je izjavil:

kot da ne bi bil vsak drugi komentar že od vsega začetka na to temo v tem in drugih forumih, da se je Nokia pravzaprav "prodala" Microsftu8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

||_^_|| ::

 1

1


 2

2

opeter ::

Mene ni presenetilo.

To smo vedeli že en čas oz. ni bilo logike, zakaj to niso naredili pred dobrimi dvemi-tremi leti nazaj. Namesto Yahooja je Nokia bil že takrat bolj logični nakup.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

||_^_|| ::

opeter je izjavil:

Mene ni presenetilo.
To smo vedeli že en čas oz. ni bilo logike, zakaj to niso naredili pred dobrimi dvemi-tremi leti nazaj. Namesto Yahooja je Nokia bil že takrat bolj logični nakup.


Mogoče zato, ker MS nima možganov za razvoj takšne strojne opreme kot je npr lumia 1020. Vprašanje kam bo šel HW razvoj pri nokii naprej, pomojem bolj nikamor, inovativnost se bo izgubila. Ljudje bojo zapustili podjetje. Prvi, ki je to že najavil je Marko Ahtisaari, glavni za dizajn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

trnvpeti ::

boli ms za nokio
njim je vazno , da naredijo prodor
sami ga niso mogli, sedaj so morali kupiti nekaj

zee ::

S primerno politiko lahko Microsoft z nakupom Nokie veliko pridobi. V prvi vrsti je z nakupom dobil know-how o izdelavi telefonov, dobil je Navteq, ki skrbi za zemljevide in se precej zajeten patentni portfolijo.

Upati je, da bo Microsoftu uspelo povezati vse razlicne naprave (tablice, racunalnike, konzole) tako, kot je to uspelo Applu. Windows 8 se mi zdi kar primeren za te namene. Imel sem tudi priloznost poskusiti tako Surface RT kot Pro in Windows Phone. Surface bi lahko bil v drugi generaciji zelo resna konkurenca Applovemu iPadu, medtem ko je Windows Phone povsem spodoben operacijski sistem, ki pa ga tepe manjko aplikacij, kjer pa gre za klasicno dilemo o jajcu in kuri.

V vsakem primeru bo Microsoft moral poleg odlicnih izdelkov precej sredstev vloziti v oglasevanje, pri cemer bo moral na kratko in jedrnato poudariti prednosti pred ostalimi mobilnimi platformami, ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trnvpeti ::

ms prevec pritiska z omejitvami
to jih vlece dol
zajebali so skype
zajebali so windowse
bomo vidli kaj bodo z nokio oz z moiblno platformo

Ganon ::

Novica me ne preseneča, sem pa navdušen. :D Lumie so mi najboljši pametni telefoni.

lopov ::

andrea86 je izjavil:

Elop je bil Microsoftov trojanski konj..



1. Stephen Elop will be coming back to Microsoft, and he will lead an expanded Devices team, which includes all of our current Devices and Studios work and most of the teams coming over from Nokia, reporting to me.


Vir: http://www.vg247.com/2013/09/03/microso...

Rias Gremory ::

Očitno nič več Nokie za mene. Upam, da pridejo Ubuntu tulifoni kmalu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

CyberPunk ::

Hudiča, pa še prvi april ni. Evropa bo pa res izgubila še tisto malo tehnološke suverenosti, kar je je še imela.

Hayabusa ::

Avto motorji, Airbus, ladjedelnice.
Potem se zgodba konča.

dronyx ::

CyberPunk je izjavil:

Hudiča, pa še prvi april ni. Evropa bo pa res izgubila še tisto malo tehnološke suverenosti, kar je je še imela.

Airbus in Concord sta (bila) dokaz, kaj bi Evropa oz. EU lahko bila, če bi se obnašali kot ena država in združili tehnološko znanje. Meni recimo še danes ni jasno, zakaj EU sama ne proizvaja telekomunikacijske naprave in zakaj je skoraj vsa vgrajena oprema od Cisca?

Gregor P ::

... zato ker bi to bilo dokaj "komunistično" (pomeni predrago in neučinkovito) kar umetno postaviti neko podjetje iz nič brez prehodnih izkušenj, ki bo pokrivalo celoten EU trg:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Gregor P je izjavil:

... zato ker bi to bilo dokaj "komunistično" (pomeni predrago in neučinkovito) kar umetno postaviti neko podjetje iz nič brez prehodnih izkušenj, ki bo pokrivalo celoten EU trg:|


Pa še za državno podprti monopol bi šlo. Aka, naš Telekom pred leti.
Ali je to dobro ali slabo pa itak lahko pove tvoja denarnica in uporabniška izkušnja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Hayabusa ::

Nsa approves !

dronyx ::

Koliko pa je EADS (Airbus) državno podprt monopol? Nekatera področja so pač strateška in vsaka razumna država, tudi ZDA, taka področja aktivno podpirajo, pa zaradi tega še ne gre za neko obujanje komunizma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gregor P ::

Državna podpora je smiselna tam, kjer se tržno nekaj (še) ne izplača ker je preprosto predrago, a je razvoj kljub temu potreben (za človeštvo). Proizvodnja manjših telekomunikacijskih naprav za potrošnike dandanes nekako ne spada (več) pod to.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dronyx ::

Najbolj tehnološko napredne rešitve ponavadi nastajajo na obrambnem oziroma vojaškem področju. Zakaj? Ker to področje običajno ni podvrženo navadni ekonomski oziroma tržni logiki, ampak se financira direktno iz proračunov držav, z drugimi besedi žepov davkoplačevalcev. Vsa ta tehnologija pa se slej ko prej potem znajde tudi v izdelkih široke potrošnje. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Gregor P ::

... in jaz sem ti pa napisal kaj?!?;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dzinks63 ::

Če bodo pametni, bodo Nokio povzdignili na raven Appla, začeli delati še vse ostalo poleg telefonov, od tablic, prenosnikov in naprej, OS kot windows je razširjen dovolj, ga bodo uporabili v vseh svojih novih produktih.

trnvpeti ::

tam ko je najbolj razsirjen, tam strmo pada
pac krivulja pri ms gre dol, in seveda se ful trudijo krivuljo obrnit

WizmoTo ::

Na žalost je tole bolj nakup zaradi patentov, ne zato, ker bi imeli kakšne sposobnosti in namene razviti kaj pametnega. Še bomo spremljali patentno trolanje in tožarjenje...

damjanll ::

Nakup je zaradi Nokia branda in trznega deleza WP.

...:TOMI:... ::

Prav je, da so jih kupili, če evropejci nismo sposobni furat tega podjetja.

Po drugi strani mi je žal, da je MS prišel v Nokio, imeli so dobre rešitve, žal prepozno, saj jih povozil iOS in kasneje android.
Tomi

nekikr ::

trnvpeti je izjavil:

tam ko je najbolj razsirjen, tam strmo pada
pac krivulja pri ms gre dol, in seveda se ful trudijo krivuljo obrnit

Kje točno ti vidiš krivuljo, ki strmo pada?

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nekikr ::

Kaj ko bi vsaj njegovo sporočilo prej prebral brihta?

lopov ::

lopov ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč Microsofta

Oddelek: Pomoč in nasveti
154867 (985) starfotr
»

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14336092 (29656) D3m
»

Xamarin

Oddelek: Programiranje
91999 (1546) David Karlas
»

Microsoft bo dobival licenčnino tudi za vsak Samsungov Android telefon

Oddelek: Novice / Android
1310534 (9329) Icematxyz
»

Microsoft pod ameriško lupo še do leta 2011

Oddelek: Novice / Tožbe
333009 (2359) Ciklamen

Več podobnih tem