» »

Dolgi most - parkiranje in kazen

Dolgi most - parkiranje in kazen

«
1
2

SkIDiver ::

V petek me je na parkirišču Dolgi most pričakalo lično obvestilo v zelenem ovoju, da sem prekoračil čas za parkiranje oz. nisem plačal parkirnine.

Oškodovanec , Javno podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice d.o.o. bo o neplačilu parkirnine oz. o prekoračitvi časa za parkiranje obvestil Mestno redarstvo, ki je v mestni občini Ljubljana pristojno za nadzor mirujočega prometa.
V nadaljnem postopku bom s strani Mestnega redarstva prejel poziv, zoper katerega lahko vložim ugovor.

Da se dejansko plačuje parkirnina mi tud približno ni bilo znano. Vem, da je parkirišče namenjeno P+R. Parkiraš, plačaš in dobiš dve vožnji in parkirišče za določen čas.
Sam imam splošno mesečno vozovnico za prvo območje in na Dolgem mostu parkiram, da pridem do LPP-ja. Sem v tem primeru upravičen do uporabe parkirišča brez dodatnega plačila parkirnine? Zanimajo me morebitne izkušnje, če je že kdo dobil tovrstne pozdrave na Dolgem mostu in kako je rešil?

PS: Preden se najde kdo, ki bo dejal, da iščem luknje za svoje napake, itd... Če nisem upravičen do koriščenja parkirišča ob nakupu mesečne vozovnice je moj fail, ker se nisem pozanimal in bom plačal kazen, ki jo bom dobil.

Ice-Heki ::

Hm, prvič slišim, da bi z nakupom mesečne Urbane pridobil tudi zastonj parkirišče?
Tudi na njihovi strani nikjer nisem zasledil, da bi pisalo, da ob nakupu mesečne karte dobiš gratif P+R.

SkIDiver ::

Tudi sam nisem nikjer našel na strani, da si upravičen do parkiranja z nakupom mesečne vozovnice. Omenjajo samo P+R. Bom jutri poklical na LPP.

[D]emon ::

Tisto parkirisce na dolgem mostu je placljivo, P+R gor ali dol.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SkIDiver ::

V odgovor; parkiranje je potrebno plačati, celodnevno parkiranje stane 1,20 €. S plačilom parkiranja P+R dobiš tudi dve vožnji z možnostjo prestopanja.
Splošna mesečna vozovnica za območje 1 ne omogoča brezplačnega parkiranja.

Kolikšna je kazen? 40€? Možnost polovičke, 20€?

IMHO mi je sicer smešno, da za 1,2€ dobiš celodnevno parkiranje in dve vožnji z možnostjo prestopanja. Če vzamemo 22 delovnih dni jih stane parkiranje enega vozila in vožnja ene osebe 26,4€. Cena splošne mesečne vozovnice 37€. Če odštejem skakanje med vozilom, parkomatom in trolo - priceless.

tumare ::

Od kdaj sta vozovnici od P+R taki, da omogočata prestopanje? Za kar piše na LPP, lahko voziš le z busom 6.

http://www.lpt.si/nuk/parkirisca/parkir...

SkIDiver ::

Ne vem. Tako je gospa povedala. Očitno se je zmotila.

Potemtakem 1,2EUR ni več smešnih v primerjavi z splošno mesečno vozovnico, če ne potrebuješ parkirišča in potrebuješ prestopiti iz 6-ke na drugo trolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

tumare ::

Če utegneš opraviti vse s 6-ko, je to super cena. Imej zložljiv skiro s seboj, tudi skakanje avto-parkiromat-avto-bus pohitri :)


Drugače, je to 24€/mesec parkirnega mesta, kateremu dodaš 37€ trole

Mehmed ::

Op na kateri konec hodis vsak dan, ce ni skrivnost? Ker je tako kot je rekel, ce ti znese z enim busom pa kakim bicikljom priti do cilja, si na koncu zapravil 24 pa ni slabo.
Ce moras pa na tri buse do cilja je pa to 60 eur na mesec. Mogoce bolje iskati kje blizje za ta denar.

SkIDiver ::

Bom raje pol ure prej vstal in ujel 6B, da bom v ustreznem času v službi. Iz poletne lenobe mi je Dolgi most čisto ustrezal, ker je imela 6B neustrezen poletni vozni red.

@Mehmed Šiška je moj cilj. Ker moram prestopat je ceneje, če zjutraj pol ure prej vstanem in še naprej uporabljam mesečno vozovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

tumare ::

In imej fajn čtivo ali karkoli za počenjat čez celotno vožnjo :)

Ali pa jype-lize your commute ;((

fosil ::

Tale dolgi most je itak ena čudna anomalija.
Če imaš srečo in prihajaš iz prave smeri in rabiš samo 6ko imaš bus pol ceneje in parking zastonj.
U bistvu je celo tako bizarno, da tudi če si iz Ljubljane, se ti splača prit tja parkirat ker je potem bus pol ceneje, kot če bi se peljal od kje drugje.
Tako je!

Mavrik ::

Kar je v bistvu poanta tega sistema - da se ljudem bolj splača vzet avtobus kot rinit v mesto. Škoda da je v Ljubljani tak fail.
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Nope.
Ni point tega sistema da se voziš iz enega konca mesta na drugega, zato ker je od tam cenejši bus.
Zato pa je tam parkirišče vedno polno in ga ne morejo uporabljat tisti, ki jim je namenjen.
Sistem na dolgem mostu je popolnoma zgrešen.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Smurf ::

Ce je parkirisce ves cas polno, potem deluje stvar odlicno (= teh avtov ni v mestu, kar je bil namen).

fosil ::

Še enkrat pozorno preberi.
Ljubljančanom se bolj splača it tja parkirat in potem od tam z busom v mesto, kot da gredo kar direkt z busom v mesto.
Tak sistem je popoln polom.
Tako je!

SkIDiver ::

Če bi bil moj cilj center bi bila teorija fosil-a pri meni izvedljiva in cenovno precej ugodna. Še posebej, če bi se do dolgega mosta odvlekel s kolesom namesto z avtom. V primeru prestopanja pa ni več ugodna.

V določenem primeru je fail v drugem primeru ni fail. Odvisno koliko je komu na roko zastavljen sistem P+R IMO.

tumare ::

SkIDiver> Če bi bil moj cilj center bi bila teorija fosil-a pri meni izvedljiva in cenovno precej ugodna.
Točno tako!
>Še posebej, če bi se do dolgega mosta odvlekel s kolesom namesto z avtom.
Haha, NOPE. Plačal bi bus v mesto in bus nazaj, ali mesečno.

Nisi prišel do Dolgega mosta z avtom? Plačaj! Fuj ti ki šparaš na bencinu

harvey ::

S parkirišči v LJ je en sam hudič, ker jih je čedalje manj, ker so vsa več ali manj plačljiva, ker novi parkomati ne vračajo drobiža...zato se v Lj in po Lj še najraje odpravim s kolesom in tako ubijem več muh na en mah. Ugotavljam pa tudi, da so kolesarske steze prav boge, z izjemo nove trase pod gradom (Roška).

Prihodnost bo prej kot si mislimo tole / parkiraš na obrobju, potegneš ven kolo in se odpraviš v mesto:
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SkIDiver ::

@tumare sistem dolgega mosta dejansko ne preverja ali sem prišel peš, s kolesom, rolerji, ... Še vedno lahko kupim parkirni listeg in ga zatlačim v žep ob tem pa imam dve vožnji;) Grdo? Ja, ampak bi naredil, če ne bi prišel do dolgega mosta s kolesom kot bi cunjo pomočil v vedro vode.

@k4harvey huda reč! Če ne bi bilo tako overpriced bi si sam omislil Drymerja.

Ziga Dolhar ::

fosil je izjavil:

Še enkrat pozorno preberi.
Ljubljančanom se bolj splača it tja parkirat in potem od tam z busom v mesto, kot da gredo kar direkt z busom v mesto.
Tak sistem je popoln polom.


Da se Ljubljančanom "bolj splača" iti z avtom do Dolgega mosta in potem z busom v mesto?

Dejmo pogledat.

Avtobusna karta je koliko - 1,20 EUR? In dve karti 2,40 EUR?

P+R stane koliko - 1,20 EUR? In je razlika med dvema kartama ter P+R 1,20 EUR?

Za 1,20 EUR razlike bi se Ljubljančan odpeljal s svojim avtom recimo 5 km daleč do Dolgega mosta, kar v obe smeri znese 10 kilometrov. Pri zelo velikodušni povprečni porabi 5 litrov na kilometer bo tak Ljubljančan le za vožnjo od doma do busa in nazaj porabil pol litra goriva - če tanka pri Petrolu (pa upam da ne, saj Petrol podpira prezira vreden zavod Iskreni.net), za pol litra 95-oktanskega navrže 0,75 EUR. Ostane recimo "na dobrem" za pol evra. S tem mora pokriti sorazmerni del amortizacije vozila, zavarovanja, vzdrževanja, ter nenazadnje recimo (dobrodušno) 15 minut svojega časa, dnevno.

"Polom" ni sistem, ampak človek, ki razmišlja, da je zgornje ravnanje smiselno.
https://dolhar.si/

fosil ::

V enačbo je treba dat še komoditeto.
Namesto da pešačiš 10 minut do postaje se raje 5 minut udobno pelješ v avtu in ob tem še prišparaš.
Tak sistem je polom.

Ta sistem je bil pred leti uveden zato da bi se ljudje navadili na sistem P+R.
Sedaj pa se je izrodil in ljudje ga izkoriščajo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SkIDiver ::

@Ziga Dolhar vseeno pretiravaš v drugo skrajnost.
Vozilo, ki stoji je ravno tako amortizacijski strošek. Ravno tako je strošek zavarovanje v vsakem primeru. Načeloma nimaš vozila ravno z namenom tistih vsakodnevnih 10km. Edini strošek je vzdrževanje vozila. Če vržeš v številke, da imamo v povprečju 21 delovnih dni na mesec, 11 mesecev (en mesec na leto si običajno na dopustu) in 10km na dan, pridemo do 2310km/leto. S tistimi 0,75€ pa bi v enem letu prinesel notri 173€ kar je dejansko primerljivo znesku rednega servisa, če ni izrednih posegov. Edini strošek so gume, ki pa spet ne prinesejo take razlike v dotičnem primeru.

Po drugi strani tudi stanje vozila vpliva na njegovo kvaliteto uporabe. Pač stroj je narejen, da dela.

Razlike v času pa sploh ne bom upošteval. Govorimo o 10 minutah VS 45 minutah. V mojem primeru prej vožnja z vozilom v službo med 10 in 13 minut. Pot sem optimiziral na en semafor in optimalen odhodni čas, da sem se izognil prometni konici. Čas vožnje z LPP-jem med 40 minutami v redko idealnem primeru, ko stopim iz trole na trolo do 1 ure in 10 minut.
Za enkrat mi osebno ni panike in sem vzel kot čas za jutranje sproščanje in popoldne kot čas za umiranje po delavnem dnevu. Moram reči, da dejansko se pozna pri delu in doma:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

[D]emon ::

P+R imo ni misljen za ljubljancane, temvec za folk ki se iz zunaj vozi v LJ na delo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Utk ::

Pa kaj vas briga kdo tam parkira? Tudi če Ljubljančan, glih tako je en avto manj v centru.

kuglvinkl ::

U Lublan smo več ali manj na varnem.

Recimo u Celju, na ta velikem parkirišču pr ajzenponu, sem fasal lisice (kapiš? na parkirišču velikem kot fusbal plac so talal lisice), ker nisem imel listka. Listka nisem imel zato, ker parkomat ni delal.
Your focus determines your reallity

[D]emon ::

Utk je izjavil:

Pa kaj vas briga kdo tam parkira? Tudi če Ljubljančan, glih tako je en avto manj v centru.


En avto manj v centru je lahko tudi v domaci garazi/na domacem parkingu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ivanuscha ::

Poleg 1,20€ se že kakšno leto plačuje še 25 centov v vsako smer. Ne vem od kje jim ta znesek. Tako da te vse skupaj pride 1,70€ (parking in 2 vožnji).

Hayabusa ::

kuglvinkl je izjavil:

U Lublan smo več ali manj na varnem.

Recimo u Celju, na ta velikem parkirišču pr ajzenponu, sem fasal lisice (kapiš? na parkirišču velikem kot fusbal plac so talal lisice), ker nisem imel listka. Listka nisem imel zato, ker parkomat ni delal.

Ni na parkomatu tel. številke, kamor pokličeš v primeru težav ?

Gregor P ::

Zagotovo so, ampak moram priznati tudi sam, da čeprav se kakšnih 5 minut zafrkavam s kakšnim avtomatom, ker ne dela moneta, pa potem letim do drugega, kjer morda celo dela, in tako izgubim kakšnih 15 minut časa, še nikoli nisem pomislil, da bi klical pomoč (ker dejansko ne pričakujem, da bi mi lahko kakorkoli pomagali):( ... ampak če je le en avtomat, bi morda bil klic celo uspešen (pomeni te ne bi ignorantsko poslali iskati druge avtomate v okolici):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kuglvinkl ::

Kaksnih tezav? Jaz jihnisem imel, Pac pa oni. Point posta je drugje, da, se enkrat, talajo lisice na ogromnem parkiriscu. on ce se vrnem, lahko bi preverili, Ali so parkonati delali.
Your focus determines your reallity

Mehmed ::

Sej ti ne bi pomagali. Samo kazni bi se izognil, ker bi vedeli, da ne dela.
Ce ne prijavis pa ne vejo a si probal placat ali enostavno parkiral in sel naprej.

kuglvinkl ::

Sej nisem placal. Jesus se to.
Your focus determines your reallity

MadMicka ::

fosil, tkole rečmo, tvoje "pogruntavščine" ne izkorišča noben ljubljančan. Mislim, celo, če bi prišparal par centov na dan, to je za nekoga, ki ima službo smešno nerealno.

Kar se pa časa tiče, si pa failil. Že če živiš npr. v bližini viške cerkve in se moraš peljati z avtom na Dolgi most, in nato peš do avtobusne postaje in vožnja z avtobusom do viške postaje, namesto takoj peš do viške avtobusne postaje, izgubiš vsaj 15 minut.

Zdej, taprav dec pač reče, zmotu sm se, gremo dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

SkIDiver ::

Kje najdete takšne nesmiselne ideje. Tega ni nihče govoril, da se boš vozil v nasprotno smer pa tudi po neki zdravi pameti tega ne boš počel.

fosil ::

Predvsem mi gre na živce da smo Ljubljančani spet nategnjeni.
Kakšen neumen sistem je to, da lokalni prebivalci plačujejo 2x več kot prišleki?
Takega sistema ni nikjer na svetu.
Povsod se subvencionira in daje popuste za redne uporabnike.
Pri nas pa ravno obratno.

Kar se pa časa tiče, si pa failil. Že če živiš npr. v bližini viške cerkve in se moraš peljati z avtom na Dolgi most, in nato peš do avtobusne postaje in vožnja z avtobusom do viške postaje, namesto takoj peš do viške avtobusne postaje, izgubiš vsaj 15 minut.

Dolgega mosta pa ti očitno še nisi videl od blizu? Na dolgem mostu je postaja na samem parkirišču, ne rabiš nikamor hodit.
Sicer pa moj primer ni mišljen za tiste, ki živijo tik ob postaji, ampak tiste ki so od postaje nekoliko oddaljeni, kakšnih 10-15 min. Pozimi ob 7h zjutraj nič kaj prijeten sprehod.
Tako je!

St235 ::

In tisti pač lahko uporabijo avto. In če jim slučajno zadostuje samo avtobus 6 potem je za njih ceneje, da tam parkirajo in izkoristijo P+R, kot da imajo mesečno. Simple as that.

Vsekakor boljše kot, da bi taisti z avtom rinli v center ljubjane.

Furbo ::

Rad bi videl ljubljančana, ki bo rinil svoj pleh na dolgi most in se s trolo odfural do doma, ker je to pač 'ceneje'. Raje si lomijo brisalce pred bloki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

fosil je govril o vsej tisti množici, ki recimo živi nekje na dolgem mostu, brezovici...

first_line ::

Jaz pa rabim avto parkirat za par (3-4) dni in vidim da na Dolgem mostu ni možno plačati za v naprej.

Kaj če avto pustim pri Šparu Vič ali na Koperski (zadnji postaji od 1-ke) za te dni, ali je to dovoljeno? Drugače ne vem kam naj ga dam???

SkIDiver ::

Pri Spar-u na Viču ni nobene table za omejeno parkiranje, če se pripelješ na parkirišče iz Jamove ceste. Sam ga včasih pustim tam, če grem popoldne v trgovino pa za enkrat še nisem imel težav.

Za več dni ga pusti na Dolgem mostu. Če boš imel srečo bo parkiranje zneslo 1.2€, sicer pa 20€ s polovičko, če pade kazen:))
Druga opcija pa je, da ga odpelješ nekam na čiščenje in se zmeniš, da ga prideš iskat čez 3-4 dni:D


PS: V tem času sem iz UE Ljubljana dobil pozdrave. Kazen 40€, polovička 20€.

first_line ::

SkIDiver je izjavil:

Pri Spar-u na Viču ni nobene table za omejeno parkiranje, če se pripelješ na parkirišče iz Jamove ceste. Sam ga včasih pustim tam, če grem popoldne v trgovino pa za enkrat še nisem imel težav.

Za več dni ga pusti na Dolgem mostu. Če boš imel srečo bo parkiranje zneslo 1.2€, sicer pa 20€ s polovičko, če pade kazen:))
Druga opcija pa je, da ga odpelješ nekam na čiščenje in se zmeniš, da ga prideš iskat čez 3-4 dni:D


PS: V tem času sem iz UE Ljubljana dobil pozdrave. Kazen 40€, polovička 20€.


S katerega parkirišča si dobil kazen? Šparovega?

Mislim da je ta Ljubljana izjemno bedna da še parkirati ne zna človek tam :/ Hribovci über alles!

St235 ::

first, kaj ko bi prebral temo preden neumnosti sprašuješ?

first_line ::

St235 je izjavil:

first, kaj ko bi prebral temo preden neumnosti sprašuješ?

Nisem videl da mi je OP odgovarjal.

Še zmeraj pa ne znam parkirati na Dolgem mostu za dle kot do 23:59.

St235 ::

ni predvideno za dolgoročno parkiranje. P+R je namenjen dnevnim migrantom.

SkIDiver ::

Kazen sem dobil na dolgem mostu, ker nisem vedel, da moram plačati parkirnino, čeprav imam mesečno karto za LPP:))

Najboljša opcija je pralnica. Za nekaj € boš imel še očiščen avto:)

first_line ::

Očitno bom parkiral pri Šparu, upam na najbolje :/

Furbo ::

Bodi toliko fer in daj avto bolj na konec parkinga vsaj, nekam proti blokom, z malce sreče bodo nepridipravi mislili, da si blokovec ki ves čas gleda dol svoj pleh.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

first_line ::

Furbo je izjavil:

Bodi toliko fer in daj avto bolj na konec parkinga vsaj, nekam proti blokom, z malce sreče bodo nepridipravi mislili, da si blokovec ki ves čas gleda dol svoj pleh.


Kam drugam pa naj dam avto? Sprašujem po možnostih parkiranja, drugo mi je že vse jasno. Lahko pa mi tudi kdo drug predlaga kako naj pridem do ljubljane v dveh urah od 150km stran, brez da bi v naprej vedel kdaj moram biti tam.

SkIDiver ::

Pri Spar-u na Viču parkiraj pri vhodu na parkirišče iz Jamove ceste. Ko greš iz ulice preko mosta na parkirišče, parkiraj avto na levi strani ali prva vrsta na levi.
Tam običajno parkirajo prebivalci sosednjih blokov in primerki kot sem sam. Sam do sedaj nisem imel težav ne s kaznimi ne z vandali. Parkirišča pa tudi ne boš nikomur odvzel, ker še nisem doživel, da bi bilo parkirišče okoli nakupovalnega centra povsem polno. Se pa moraš zavedati, da pač vseeno tvegaš kazen, čeprav glede na to, da je pred vstopom samo tabla, ki označuje, da gre za parkirišče brez cene in omejitve parkiranja IMHO ni pravne podlage za kazen ali odstranitev vozila (odvoz s pajkom).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parking v ljubljani

Oddelek: Na cesti
285464 (4529) videc
»

Parking LJ center, kje ?

Oddelek: Loža
92692 (1852) fosil
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130727 (25128) BigWhale
»

Po vzoru Londona 'obdavčiti' vožnjo z avtomobilom po centru Ljubljane (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28818926 (13847) noraguta
»

Najbolje zasnovano parkirišče

Oddelek: Loža
212981 (2155) moj_nick

Več podobnih tem