» »

Facebook presenetil z velikim dobičkom, delnica v nebo

Facebook presenetil z velikim dobičkom, delnica v nebo

The New York Times - Facebook je objavil rezultate drugega letošnjega četrtletja, ki so osupnili tudi najbolj optimistične analitike. Podjetje zbralo 1,8 milijarde dolarjev prihodkov, kar je za 53 odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Poletel je tudi dobiček, ki so ga ustvarili 333 milijonov (dobiček iz poslovanja pa še precej višji, a so ga nekaj pojedle opcije in drugi delniški stroški), medtem ko so še lani beležili 157 milijonov dolarjev čiste izgube. Delnica je zato poletela in v petek pridobila tretjino vrednosti. Njen tečaj se giblje okrog 34 dolarjev, kar je najvišje v zadnjih 12 mesecih. Višje je bila le ob javni ponudbi delnic, ki se je izvršila po 38 dolarjev in je delnica potem nekaj ur po odprtju trga opletala okrog te vrednosti, potem pa padla.

Od kod tolikšni rezultati? Facebook je končno uspel zagnati mobilni oglaševanje. Medtem ko je še lani v tem segmentu ustvarjal veliko ničlo, so prihodki iz oglaševanja na tej platformi sedaj dosegli 41 odstotkov. Izvršni direktor Zuckerberg napoveduje, da bodo zdaj zdaj mobilni prihodki presegli vse preostale skupaj. Nič čudnega, saj je 1 izmed 20 sporočil na Facebooku oglas. Vse to pa prinaša dolarje. Za zdaj še ni nevarnosti, da bi uporabnikom to presedlo, a Facebook mora paziti, da ne bo uporabnikov odtujil s prekomernim oglaševanjem.

Trenutno je Facebook namreč ujel priključek. Takoj po IPO-ju je bil glavni očitek podjetju, da so zaspali. Prav tedaj se je začela eksplozivna rast mobilnih naprav, ki danes predstavljajo znaten odstotek dostopa do interneta. Facebook pa ni imel pametnega odgovora na to, saj so ciljali predvsem na uporabnike z namiznih računalnikov. A so se novi situaciji očitno dobro prilagodili, kar se je odrazilo na najnovejših rezultatih.

Vprašanje je, do kam lahko še Facebook zrase. Analitiki sedaj napovedujejo, da bo na letni ravni zbral 9,4 milijarde dolarjev prihodkov. Trenutno ima 1,2 milijarde uporabnikov. Med njimi je več kot milijonov aktivnih oglaševalcev.

28 komentarjev

gruntfürmich ::

a je še sploh kdo na fb?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SkyNet ::

Ah kje pa, oglaševalci samo mečejo denar skozi okno brez ciljne publike.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

gruntfürmich ::

ne bi dolgo čas ko bodo tudi to ugotovili...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GabrieLeo ::

Če je ratal skoraj tako kot youtube. Če z njimi skleneš pogodbo ti plačajo na like nevem koliko centov pa take...

blackbfm ::

gruntfürmich je izjavil:

ne bi dolgo čas ko bodo tudi to ugotovili...


Fb je tko k justin bieber..folk ga sovrazi iz lastnih frustracij, ampak na sreco vecina nima tezav s tem.

Lion29 ::

meni se pa prav smesno zdi, kako folk kr neki pljuva po FBju... just to be cool al kaj?

meni je FB zakon. tako iz socioloskega pogleda, kot iz tehnoloskega kot iz korporativnega.


jaz sem dvevno gor, sodelujem v razlicnih skupinah (ki so ustvarjene za pomoc uporabnikom med seboj)... sem v "kontaktu" s kolegi, ki so raztreseni povsod okoli ...med drugim pa sluzi tudi kot outlet...

Kar se tehnoloskega vidika tice, pa lahko dam kapo dol tako FBju kot Googlu. To sta zame 2 podjetja, ki prebijata led povsod... velikokrat le preoblikujejo nekaj kar je ze zunaj a v odlicno tehnolosko izpekjanko. Pri FBju me navdusuje predvsem to, da konstantno delajo in gradijo... spoznali so, da ni dobro delati velikih sprememb, ki spravljajo uporabnike ob zivce... zato delajo manjse spremembe... in tipi servirajo spremembe konstantno in to za bazo preko 1 miljarde aktivnim uporabnikom. Sprememb je na miljone, mi jih niti ne opazimo....in z vedno manjsimi tezavami... Vse pohvale iz moje strani tudi za mobilno razlicico, ki je res super prirocna... glede na to, da se gre za tako obsirno socialno omrezje z ogromno funkcionalnostmi, so uspeli to zapakirat v licno mobilno verzijo, ki je dejansko tudi uporabna.

korporativni vidik, pa je tudi jasen...vsec mi je, da konstantno rastejo in dejansko izkoriscajo potencial... in, vsaj meni se tako zdi, konstantno ubirajo pravo pot... tudi ce malo zaidejo s poti vcasih (poudarek na igrce recimo)... se hitro popravijo in pivotajo proti pravim tokovom...zelo mi je vsec, da se prilagajajo hitro (TOSi, mobilni svet, etc)...se bolj pa to, da ne vsiljujejo svojih pogledov in radi ustrezajo uporabnikom, ker vejo, da je vsaki uporabnik za njih zelo pomemben..


me je zelo presenetilo, da so lani delnice tako padle... folk se je ustrasil, da je toz acetek konca, kot pri my space recimo... a so se iskazali in z mocno prisotnostjo na mobilnih platformah dokazali, da so tukaj in da bodo ostali se dolgo casa.


vsi tisti FB haterji, pa se mi prav smilite :D... ma na splosno se mi smilijo ljudje, ki skozi pljuvajo po storitvah in uspehih drugih...sej ni treba biti tolk zagrenjeni no :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Looooooka ::

Pljuvajo se posebej tisti, ki so se drli, da bo Google+ povozil fb.
Zdej jih pa pac malce ritka pece :))

vesolc ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa prav smesno zdi, kako folk kr neki pljuva po FBju... just to be cool al kaj?

meni je FB zakon. tako iz socioloskega pogleda, kot iz tehnoloskega kot iz korporativnega.


jaz sem dvevno gor, sodelujem v razlicnih skupinah (ki so ustvarjene za pomoc uporabnikom med seboj)... sem v "kontaktu" s kolegi, ki so raztreseni povsod okoli ...med drugim pa sluzi tudi kot outlet...

Kar se tehnoloskega vidika tice, pa lahko dam kapo dol tako FBju kot Googlu. To sta zame 2 podjetja, ki prebijata led povsod... velikokrat le preoblikujejo nekaj kar je ze zunaj a v odlicno tehnolosko izpekjanko. Pri FBju me navdusuje predvsem to, da konstantno delajo in gradijo... spoznali so, da ni dobro delati velikih sprememb, ki spravljajo uporabnike ob zivce... zato delajo manjse spremembe... in tipi servirajo spremembe konstantno in to za bazo preko 1 miljarde aktivnim uporabnikom. Sprememb je na miljone, mi jih niti ne opazimo....in z vedno manjsimi tezavami... Vse pohvale iz moje strani tudi za mobilno razlicico, ki je res super prirocna... glede na to, da se gre za tako obsirno socialno omrezje z ogromno funkcionalnostmi, so uspeli to zapakirat v licno mobilno verzijo, ki je dejansko tudi uporabna.

korporativni vidik, pa je tudi jasen...vsec mi je, da konstantno rastejo in dejansko izkoriscajo potencial... in, vsaj meni se tako zdi, konstantno ubirajo pravo pot... tudi ce malo zaidejo s poti vcasih (poudarek na igrce recimo)... se hitro popravijo in pivotajo proti pravim tokovom...zelo mi je vsec, da se prilagajajo hitro (TOSi, mobilni svet, etc)...se bolj pa to, da ne vsiljujejo svojih pogledov in radi ustrezajo uporabnikom, ker vejo, da je vsaki uporabnik za njih zelo pomemben..


me je zelo presenetilo, da so lani delnice tako padle... folk se je ustrasil, da je toz acetek konca, kot pri my space recimo... a so se iskazali in z mocno prisotnostjo na mobilnih platformah dokazali, da so tukaj in da bodo ostali se dolgo casa.


vsi tisti FB haterji, pa se mi prav smilite :D... ma na splosno se mi smilijo ljudje, ki skozi pljuvajo po storitvah in uspehih drugih...sej ni treba biti tolk zagrenjeni no :D


90% ljudi klika po FBju brainless...so v raznih skupinah in v teh skupinah potrdijo vsak event, k ga skupina objav, tja jih pa ni...kar je novodbni fenomen in tud ven iz tega prihaja nov trend, da ljudje nimajo potrpežljivosti čakat na informacije...ali še huje...so nestrpni pri učenju nečesa kar bi jim pomagalo, pa nimajo živcev...ker učenje samega sebe ne deluje na "klik" in znaš takoj...

bil sm admin dveh skupin, dokaj velkih, kjer smo objavlali delavnice...in včasih mora človk vedet da si prpravi stroške za delavnce itd, kaj rabi...in je mav neumno, k vidiš 300ovc k ti potrdi event, pridejo pa 3 tja...tk da...če boš resno tole jemal...good luck :)

blackbfm ::

od nekih naključnih ljudi res nimaš kaj dost pričakovat...kako pa naciljat take ki bodo efektivno konvertal v stranke je pa cela znanost, pravi timing in malo sreče :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Afo ::

blackbfm je izjavil:

od nekih naključnih ljudi res nimaš kaj dost pričakovat...kako pa naciljat take ki bodo efektivno konvertal v stranke je pa cela znanost, pravi timing in malo sreče :)

A ni to tako vsepovsod? Zakaj potem it ravno na FB? Ok, pač če nisi tam, te ni. Razumem. Sploh če imaš podjetje.
Sam potem je tam kup ljudi in podjetij, samo da so zraven... nekako samo sebi namen.
Primer: picerija XY ma gor stran samo zato da folk lajka in da od teh ljudi prijatelji vidijo katero picerijo so lajkal... matermilo.

Nevem, opažam da nekateri gor visijo samo zato da gledajo kaj drugi objavljajo, spet drugi pa gor objavljajo vsako neumnost ki jim pade na pamet... Metka pravi: kok lep dan - spodaj pa 10 lajkov.
Super da delate kar vam paše, meni pač FB ne. In če bo FB delnica rasla/padala zaradi takih posameznikov kot sem jaz (ki se prijavijo iz dolgčasa enkrat na teden ker upajo da je tokrat kdo napisal kaj pametnega), potem se jim slabo piše.

Ampak ker pa nisem reprezentativen vzorec, se splača kupit delnico :D
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Mesar ::

Vprašanje če še bo, oz. boljše vprašanje je kako dolgo jim bo uspelo slediti trendom in pravočasno postreč z novostmi... če ne bodo, ne samo da delnica nebo rasla več, še propadli bodo (myspace zgodba).

Kar se pa tiče...

>> Primer: picerija XY ma gor stran samo zato da folk lajka in da od teh ljudi prijatelji vidijo katero picerijo so lajkal... matermilo.

Ker ne vejo kaj sploh naj delajo s fanpagi. Načeloma bi se naj šli tam promocijo, branding, ... sej to je tudi promocija, da folk vidi kam drugi hodijo ipd. ampak to je tisti minimum od minimuma glede na to kaj vse se da delat.
Your turn to burn!

xxx ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa prav smesno zdi, kako folk kr neki pljuva po FBju... just to be cool al kaj?

Ja, tako kot Snowden pljuva po NSA zato, da bi bil cool. Samo nekateri pač nimajo sreče; ljudje so pač idioti, ki iz lastne omejenosti pljuvajo ali Snowdena ali pa tiste, ki opozarjajo, da bo zaradi FB vse še kako glava bolela.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

francek1 ::

Učinki reklamiranja na fb so skoraj nični, ampak tista podjetja, ki pač imajo denar za oglaševanje, tega morajo porabit. Pametni redko dobijo informacije na tak način. Pač še en balon.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Blisk ::

Mei tole diši na dogovore pod mizo.....

Lion29 ::

xxx je izjavil:

Lion29 je izjavil:

meni se pa prav smesno zdi, kako folk kr neki pljuva po FBju... just to be cool al kaj?

Ja, tako kot Snowden pljuva po NSA zato, da bi bil cool. Samo nekateri pač nimajo sreče; ljudje so pač idioti, ki iz lastne omejenosti pljuvajo ali Snowdena ali pa tiste, ki opozarjajo, da bo zaradi FB vse še kako glava bolela.


glava bolela? zakaj ze? a ker FB izkorisca moje podatke, da zasluzi?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

gruntfürmich ::

Lion29 je izjavil:

meni se pa prav smesno zdi, kako folk kr neki pljuva po FBju... just to be cool al kaj?

meni je FB zakon. tako iz socioloskega pogleda, kot iz tehnoloskega kot iz korporativnega.

ja, samo zaradi tega da smo kul.
sicer ne vem kako dolgo si že ti gor, ampak jst sem bil že dolgo pred pompom. in se mi je dopadel, kot si zapisal: iz socioloskega pogleda, kot iz tehnoloskega kot iz korporativnega. ampak potem pa sem hitro videl kako se je zadeva izrodila in postala katastrofa.
zdaj, če ti tega ne vidiš potem se mi kar malo smiliš... je pa res da se ga še vedno da uporabit kot učinkovito orodje; vendar sem zelo skeptičen da je takih še sploh peščica...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lion29 ::

zadeva se je izrodila? v kakem smislu?

verjetno je vasa izkusnja odvidna od osebkov, ki so okoli vas... sam annoying osebke hitro oznacim kot znance in da ne prejemam vseh njihovih blodenj... in je tsvar resena... drugega problema jaz s FBjem ne vidim... sploh pa mislim, da to ni problem FBja ampak osebkov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Keyser Soze ::

FB ima kar v redu dodelane privacy settinge.

Če ne znaš poštimat svojega profila, kar ni mačji kašelj, znaš imet pa kar hudo greznico gor, ja.

Moj je popedenan kar se tiče pravic, grup, ipd. Deluje BP. Če se pojavi kakšna anomalija, jo pa pošlihtaš in je problem rešen.

Kul bi bil tudi google+ ali kaj tretjega, vendar žal ni tako razširjen kot FB.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Lion29 je izjavil:

zadeva se je izrodila? v kakem smislu?

verjetno je vasa izkusnja odvidna od osebkov, ki so okoli vas... sam annoying osebke hitro oznacim kot znance in da ne prejemam vseh njihovih blodenj... in je tsvar resena... drugega problema jaz s FBjem ne vidim... sploh pa mislim, da to ni problem FBja ampak osebkov


Zadeva ni tako nedolžna kot mogoče zgleda.
Še največja svinjarija je, da je zadeva precej prikrita.
Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.

Problem postane, ko se to uporablja proti ljudem, tudi prikrito z bombardiranjem z oglasi, ki so po profilu določene osebe.
In pa preizkušanje določenih tehnologij, kot so prepoznavanje obraza itd.
FB ni samo neka spletna stran za druženje pač pa cel vojaški poligon za testiranje novih tehnologij na ljudeh.

Vse lepo in prav, dokler te o tem prej obvestijo pa se sam odločiš da ali ne. Ne pa da si tajni projekt ameriške vlade!

nekikr ::

Nihče ni niti trenil z očesom, ko je Assange pošiljal neke maile levo in desno, prav nikogar ne zanima kdo ali kaj je Snowden in zakaj morajo o njem poročati po TVju (tiste dva dni, potem je itaq zadnja krava večja novica). Zakaj misliš, da bi bilo tu kaj drugače?

blackbfm ::

Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.


nič ne bi blo drugače.. še jz recimo k mi je jasno, kaj vse se dogaja pa se ne sekiram preveč, kaj šele nek laik ki zna komaj prižgat računalnik

Blisk ::

blackbfm je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.


nič ne bi blo drugače.. še jz recimo k mi je jasno, kaj vse se dogaja pa se ne sekiram preveč, kaj šele nek laik ki zna komaj prižgat računalnik


saj zato pa so tako uspešni pri tem kar počnejo. Ta tehnologija precej omogoča pranje možganov ljudem, pa se tega niti ne zavedajo.
Zato pa pravijo, da je ignoranca isti zločin, kot pa delanje tega zločina.

Mogoče pa se bodo ljudje prebudili, upam da ne prepozno.

blackbfm ::

prebudili.. s kakšnim ciljem? kaj bi blo res drugače kot je zdaj? razen oglasov?:)

Keyser Soze ::

Blisk je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.

Nekako moraš imeti v glavi, da če se priklopiš na javno omrežje, so tvoji podatki zelo verjetno prestreženi.

Skladno s tem tudi deluješ na netu. Kdaj pa kdaj ti sigurno uide kakšna bedarija, ki ti zna škodit, ampak takšne so načeloma dokaj obvladljive. Vse ostalo, kar je über občutljivega, prepovedanega, čudnega, ipd., se pa obravnava po privat omrežjih. P2p direkt.
OM, F, G!

Lion29 ::

Blisk je izjavil:

Lion29 je izjavil:

zadeva se je izrodila? v kakem smislu?

verjetno je vasa izkusnja odvidna od osebkov, ki so okoli vas... sam annoying osebke hitro oznacim kot znance in da ne prejemam vseh njihovih blodenj... in je tsvar resena... drugega problema jaz s FBjem ne vidim... sploh pa mislim, da to ni problem FBja ampak osebkov


Zadeva ni tako nedolžna kot mogoče zgleda.
Še največja svinjarija je, da je zadeva precej prikrita.
Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.

Problem postane, ko se to uporablja proti ljudem, tudi prikrito z bombardiranjem z oglasi, ki so po profilu določene osebe.
In pa preizkušanje določenih tehnologij, kot so prepoznavanje obraza itd.
FB ni samo neka spletna stran za druženje pač pa cel vojaški poligon za testiranje novih tehnologij na ljudeh.

Vse lepo in prav, dokler te o tem prej obvestijo pa se sam odločiš da ali ne. Ne pa da si tajni projekt ameriške vlade!



lol :D

1. razen tistih res neukih, vsi vedo, da je FB zastonj in da je cena, ki jo placas to, da imas dejansko pri njih osebni profil, preko katerega te profilirajo. In vsi ga brez problemov uporabljamo.

2. Who cares, ce sem tajni projekt ameriske vlade. Ce se bodo iz mojega obnasanja kaj naucili, kul. Zakaj bi me moglo to motit? Zaradi mene lahko vse agencije na svetu uporabljajo moje behaviural podatke. Bom zaradi tega kaj na slabsem?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Blisk ::

Toliko bi lahko vedel, da JA seveda boš na slabšem, ker ti bodo lahko prodali slabšo robo, manj kvalitetno, bodo bolje manipulirali s tabo, da te prepričajo v nekaj kar bi oni radi. itd.
Tega je morje. Vse kar počnejo je tebi v škodo, mogoče se trenutno niti ne zavedaš, sam povanadi, ko človek se zaveda je prepozno.
Tako razmišljanje, kaj me briga kaj bodo oni počeli z mojimi podatki je precej nevarno in jim daje vse adute v roke, da lahko počnejo s tabo kar hočejo

Keyser Soze je izjavil:

Blisk je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.

Nekako moraš imeti v glavi, da če se priklopiš na javno omrežje, so tvoji podatki zelo verjetno prestreženi.

Skladno s tem tudi deluješ na netu. Kdaj pa kdaj ti sigurno uide kakšna bedarija, ki ti zna škodit, ampak takšne so načeloma dokaj obvladljive. Vse ostalo, kar je über občutljivega, prepovedanega, čudnega, ipd., se pa obravnava po privat omrežjih. P2p direkt.


Koliko od ljudi na svetu pa je sposobno tako razmišljati ? 1%?
Problem je ker imaj večino v rokah in manipulirajo z njimi, kako bodo razmišljali in kaj počeli!

tale film prikazuje po resničnih dogodkih, kaj so počeli z ljudmi in verjento še počnejo.
Zakaj kdo od vas misli, da z komerkoli od vas ne bi počeli isto? Smo sam številke na seznamu 1% ljudi, ki vladajo svetu.
http://www.imdb.com/title/tt1119191/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

LitralSM ::

Lion29 je izjavil:

Blisk je izjavil:

Lion29 je izjavil:

zadeva se je izrodila? v kakem smislu?

verjetno je vasa izkusnja odvidna od osebkov, ki so okoli vas... sam annoying osebke hitro oznacim kot znance in da ne prejemam vseh njihovih blodenj... in je tsvar resena... drugega problema jaz s FBjem ne vidim... sploh pa mislim, da to ni problem FBja ampak osebkov


Zadeva ni tako nedolžna kot mogoče zgleda.
Še največja svinjarija je, da je zadeva precej prikrita.
Me zanima koliko ljudi bi uporabljalo, če bi na začetku registracije pisalo, da se vaša aktivnost na FBju uporablja za profiliranje, da se vsi podatki in komunikacija shranjuje in se preverja, ter kontrolira s strani NSA in podobnih agencij.

Problem postane, ko se to uporablja proti ljudem, tudi prikrito z bombardiranjem z oglasi, ki so po profilu določene osebe.
In pa preizkušanje določenih tehnologij, kot so prepoznavanje obraza itd.
FB ni samo neka spletna stran za druženje pač pa cel vojaški poligon za testiranje novih tehnologij na ljudeh.

Vse lepo in prav, dokler te o tem prej obvestijo pa se sam odločiš da ali ne. Ne pa da si tajni projekt ameriške vlade!



lol :D

1. razen tistih res neukih, vsi vedo, da je FB zastonj in da je cena, ki jo placas to, da imas dejansko pri njih osebni profil, preko katerega te profilirajo. In vsi ga brez problemov uporabljamo.

2. Who cares, ce sem tajni projekt ameriske vlade. Ce se bodo iz mojega obnasanja kaj naucili, kul. Zakaj bi me moglo to motit? Zaradi mene lahko vse agencije na svetu uporabljajo moje behaviural podatke. Bom zaradi tega kaj na slabsem?

Pa menda ne mislis, da te kdo jemlje resno?

Sicer pa ce bi to poceli kitajci ali nasa drzava pa bi to kar na 1x bil zlocin primerljiv z genocidom.
Svasta! Oprane glave do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Lion29 ::

zakaj ze?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Facebook investitorje pozitivno presenetil

Oddelek: Novice / Rezultati
167803 (6618) kow
»

Facebook rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
97937 (7091) njyngs
»

Facebook z rekodnim dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
4019252 (14847) alexz
»

Apple z rekordnim dobičkom, delnice padle kot kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12935245 (29119) Jst
»

Facebook pridelal 157 milijonov dolarjev izgube

Oddelek: Novice / Rezultati
2211246 (7341) alexz

Več podobnih tem