» »

Samsung spet kopira

Samsung spet kopira

Tanjši robovi na novem Galaxy Tabu 3 ..

.. in debelejši na starejših, pred iPad Mini izdanih Tabih.

Daring Fireball - Te dni se je v ZDA začela prodaja Samsung Galaxy Tab 3, in Apple fan boyi so seveda že vsi živčni glede podobnosti z Applovim iPadom Mini. Manjši različici - 7 oz. 8 palčni - imata namreč po novem znatno ožji rob na levi in desni strani, tako kot iPad mini (glej sliko), medtem ko so prejšnje različice vse imele enako široke robove okoli vseh strani (tako kot veliki iPad, seveda, glej drugo sliko).

Kot nadaljuje applovski portal Obama Pacman, je Johny Ive je te tanjše robove posebej izpostavil v predstavitvenem videu za Mini, to v okviru narative, da je Mini resnično razvit iz ničle ("potreb po dizajnu lepe manjše tablice"), ne zgolj pomanjšana verzija običajnega iPada. Debelejši robovi so pač smiselni pri večjem iPadu, ker je ta težji in ga bo uporabnik želel z enim prstom prijeti še prednji stranici, pri čemer noče, da bi pomotoma zadel po zaslonu (oh, Kindle Touch ..). Manjši iPad pa je lažji in lahko torej mirno leži v dlani, brez držanja spredaj, zato stranski rob več ni potreben; pravzaprav je naprava še vizualno lepša, če je ta rob ožji. To naj bi Ive uvidel, medtem ko Samsungu, ki je prvi naredil manjšo tablico, stvari naj ne bi bile jasne vse do lanske predstavitve Minija.

Roko na srce, naprave so podobne, in ja, Samsung jih redno prilagaja izgledu svojega konkurenta. Vendar pa niso identične, oz. boljše povedano, Samsungove naprave pri seznanjenemu uporabniku sigurno ne bi naredile istega celotnega vtisa, kar je (10. člen Uredbe ES 6/2002 o modelih skupnosti) tudi vsebina zakonske zaščite za izgled industrijsko uporabljivih stvari. Apple uporabniki radi pravijo, da njihove naprave "izgledajo bolje", s čimer inherentno priznavajo, da Samsungove niso dovolj verne kopije, da bi dejansko šlo za krajo dizajna.

No, lanska 1.05 milijarde vredna odločitev porote v zadevi Apple proti Samsung je sicer rekla, da Samsungovi izdelki so isti, beri, skopirani. Vsaj za ameriške oči, kajti tu v Evropi je Apple primer zgubil, nakar se je moral Samsungu še opravičiti zaradi kleventanja. Pa tudi iz ameriške sodbe niso dobili kaj dosti. Javnost nanjo ni reagirala z odobravanjem; kvečjemu so jo vzeli kot uradni dokaz, da so Samsungi res enako dobri kot Appli, in potem S3-ko razgrabili kot vroče žemljice. Model S3 namreč ni bil zajet v omenjeni tožbi in torej ni bil na seznamu prepovedi prodaje, ker je Apple po mnenju sodnice Lucy Kohov zamudil z njegovo prijavo. Junija letos je Apple v ločeni zadevi (drugi patenti, isti izdelki), ki jo vodi sodnik Paul S. Grewal, poskušali dobiti prepoved prodaje S4-ke, pa tudi ni šlo skozi, ker je bil sodnik prav tako mnenja, da bi pozna prijava samo še zavlekla primer. Kar se tiče one milijardne odškodnine - Kohova je marca letos ugotovila, da Samsungove kršitve niso bile naklepne, zato jo je najprej razpolovila, kmalu zatem pa še razveljavila. Kot pravi, porotniki niso ustrezno razumeli patentnega prava, zato so napačno odločili o odškodnini. Bi jo popravila sama (remittur), če bi šlo, a to ni bilo mogoče, ker porota določila zgolj enoten znesek ("lump sum"), ne pa posebej zneskov za vsak posamično kršitev Applovih pravic intelektualne lastnine. Kohova tako ne ve, kaj mora popraviti in za koliko. Posledično bo novembra povsem novo sojenje o odškodnini, in kaj lahko se zgodi, da bo znesek dobesedno bagatelen v primerjavi z medsebojnim prometom med firmama (Apple si je sicer že našel novega proizvajalca zaslonov oz. osrednjega čipa, RAM in trajni spomin pa mu še dobavlja Samsung). Morda bo Applu celo žal, da se ni poravnal s konkurentom - februarja naj bili bojda že blizu, a niso hoteli podpisati. Samsungovi izdelki se namreč odlično prodajajo; telefonov že od nekdaj prodajo več, letos pa naj bi jih prehiteli še na tabličnem trgu, ki je bil vse do zdaj močno v domeni Appla. Bo kar prav, ker zadnji Galaxy Tabi sploh niso več tako ubogi kot izvirnik.

Mimogrede, novi iOS 7 izgleda sumljivo podobno starejšim različicam Windows phona, obnaša pa kot Samsungov okus Androida. Applovega tabora, če smemo, to kot kaže ne moti preveč; so namreč polno zaposleni z branjenjem/hvaljenjem novih ikon (ker jih skoraj vsi drugi dizajnerji kritizirajo, oz. ponujajo alternative) in fontov, ki bodo zdaj, ko jih je sicer nezmotljivi Apple popravil, spet zelo lepi. No, vsakomur svoje. Vsekakor so to bolj sladki poblemi, sploh če jih primerjamo z Microsoftom, ki mu v skladiščih ostaja 6 milijonov neprodanih Surfacov. Da se jih znebi, je bil primoran krepko porezati cene - na raven poceni droid tablic. To jih je stalo 900 milijonov ter krepko pokvarilo njihove četrtletne rezultate, oz. dologočne načrte, da postanejo "products and services company".

64 komentarjev

«
1
2

MrNighthawk ::

Iz kje so pa tebe privlekli? Direkt iz Applove tovarne na Kitajskem?
A to naj bi bil resen članek?! Nepristranskost, razum, zdrava pamet in mera dobrega okusa so pa kje?

In jaz sem mislim, da je Slo Tech kul in, da se ne ukvarja s takšnimi bedarijami.

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

Iz kje so pa tebe privlekli? Direkt iz Applove tovarne na Kitajskem?
A to naj bi bil resen članek?! Nepristranskost, razum, zdrava pamet in mera dobrega okusa so pa kje?

In jaz sem mislim, da je Slo Tech kul in, da se ne ukvarja s takšnimi bedarijami.


dej mi en nepristranski link kaj pomeni 'kul'.

Mir daj.Če ti njegovi članki niso kul, jih pa ne beri. Nihče na Slo-techu ni plačan, da piše članke.

mk818764 ::

Men pa je članek ful dobro napisan. V malo smešnem tonu, ker zadeva je že res ceča smešna, da se nekaj grebejo za banalne stvari kot so oblika tablic in telefonov. Si predstavljate, da bi bla taka zgodba v avtomobilski industriji, ko bi se proizvajalci med sabo tožaarili, glede oblike luči, vrat, koles,...:D
Meni je celotna zgodba smešna. No, mogoče pa to delata nalašč z medsebojnim dogovorom, da si povečeta prodajo. Namreč z takimi tožbami sta vedno v središču pozornosti. Dobra reklama.

WyattEarp ::

seveda da je tanjši rob... to je logično, tud če ne bi ipad tega meu, bi šlo v to smer... večji zaslon na manjši rob... da je tablica enaka ali celo manjša... to ni nobeno kopiranje...
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Unknown_001 ::

mk818764 je izjavil:

Men pa je članek ful dobro napisan. V malo smešnem tonu, ker zadeva je že res ceča smešna, da se nekaj grebejo za banalne stvari kot so oblika tablic in telefonov. Si predstavljate, da bi bla taka zgodba v avtomobilski industriji, ko bi se proizvajalci med sabo tožaarili, glede oblike luči, vrat, koles,...:D
Meni je celotna zgodba smešna. No, mogoče pa to delata nalašč z medsebojnim dogovorom, da si povečeta prodajo. Namreč z takimi tožbami sta vedno v središču pozornosti. Dobra reklama.


To maš tud že v avtomobilski industriji, ampak tam se gre za druge stvari. Tam so itak koncepti armatur vrat in ostalega podobni, če je že kej da ma nekdo neki posebnega, so oni glede tega bolj fer in res ne kopirajo, pa se ne tožarijo med sabo.

Primer teh tožb je recimo Wolkswagen pa mislm da neko japonsko podjetje ki sta se skregala zaradi oznake GTI na avtomobilih. Na koncu je Nemec potegnil kratko.;((

Lonsarg ::

Če podrobno prebereš članek in ne samo naslov, se da jasno videt satiro v članku;)

Unknown_001 ::

Lonsarg je izjavil:

Če podrobno prebereš članek in ne samo naslov, se da jasno videt satiro v članku;)

Sem opazil :D.

Sam vseeno je že bolano vse skupi.

Jst bi za une kekce (če bi bil šef appla) urgentno začel razvijat revolucionarne i-špegle, ker je več kot očitno, da imajo probleme z vidom.:))

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Iz članka sem razbral le eno pametno informacijo in sicer, da Samsung hitreje izdaja nove modele, kot Applovi pravniki uspejo vlagat tožbe. 8-)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BALAST ::

Slovenistan bi rabil tako firmo, ker znamo tudi dobro kopirat. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

vesolc ::

noro...ta kvadratna oblika nove tablice je pa res nekaj posebnega...kljub robovom mi da občutek fraktalne obljenosti...in ta barva...črna...redkost med napravami! da ne govorim o revolucjskih ikonah! to dvigne kvaliteto izdelka, saj so tako lepe, da maš venomer občutek središča materinske ljubezni...prajsles!

Unknown_001 ::

vesolc je izjavil:

noro...ta kvadratna oblika nove tablice je pa res nekaj posebnega...kljub robovom mi da občutek fraktalne obljenosti...in ta barva...črna...redkost med napravami! da ne govorim o revolucjskih ikonah! to dvigne kvaliteto izdelka, saj so tako lepe, da maš venomer občutek središča materinske ljubezni...prajsles!


Sj, še mal pa bo en proizvajalc iz protesta naredu trikotno tablico, ki bo nemara celo boljša za uporabo (magar bi lahk bila celo kot varnostni trikotnik za avto), pol bojo pa zihr spet jabuk fani jokal kako so idejo ukradli. Solit naj se grejo!

BlueKnight ::

Mandi ima dejansko najboljše novice na slo-techu. So on topic za slo-tech, niso copy paste družbenopolitično spremjemljivega sranja, niso tri vrstičnice in so napisane z kančkom sarkazma in cinizma. Res nevem kaj bi nekateri radi? Več kopij 24 kur novic?
Assumption is the mother of all fuckups!
"Under Siege 2:Dark Territory"

Looooooka ::

Firme so dojele, da 3 cm roba, ki ga ne rabis za nic pac ni potrebnega in da bodo kupci laufali prvemu konkurentu, kjer bodo videli efekt "zmanjsane" povrsine?
Ce bi pisci teh novic mal pameti uporabili ne bi bilo skode.
Folk bi bil najbl vesel, da je 100% povrsine ekran pa da cel ekran zdrzi padec na tla kot ce bi imel rob. Prvi, ki mu bo to uspelo pac ne bo mogel trditi, da si je to sam zmislil. To je normalna pricakovana evolucija teh bedarij.
V sci-fi filmih pac ni robov.

Blisk ::

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.

skika ::

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.


To je največji razlog zakaj ljudje kupujejo Apple.

M-XXXX ::

skika je izjavil:

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.


To je največji razlog zakaj ljudje kupujejo Apple.

Nikoli nisem imel finančne težave (ubistvu imam večino naprav dražjih od Applovih) ekvivalentov pa vseeno ne kupujem Appla....

nekikr ::

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.

Ne, ne bo to. Slabo gledaš.

Tamius Han ::

A sem jaz tam na slikah opazil Comic Sans?


FFFFFFF--

we_are_borg ::

samsung copycat :D
death is irrelevant

vesolc ::

nekikr je izjavil:

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.

Ne, ne bo to. Slabo gledaš.


js mislim da bo šlo u maloro počas vse skup...bolj zarad tega ker so v shangaiju 3 tedne nazaj cene neprimičnin padle za 40% v enem dnevu...
4 dni pred tem pa berem novico, da apple seli proizvodnjo v americo češ da bo ponudo jobe američanom...naslednji ponedeljek po zlomu cen pa novica, da kitajci prodajajo iWatch že xD

kitajska je padva v recesijo po domače, kr so dali 66 miljard dolarjev v posojo gradbenim podjetjem leta 2006 če se ne motim, od takrat dalje pa smo vsi brali že novice o Ghost Townih na kitajskem in to se je začelo baje lomt vsevprek :)

tk da se zna zgodit, da bojo kitajci to reševal s svojimi appl fovni in ostalimi dizajni vseh tehnoloških gađetov in kompov, k niso kitajskega porekla :)

m0LN4r ::

Če nekdo nardi tanki rob, ga drug ne sme?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nsignific ::

skika je izjavil:

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.


To je največji razlog zakaj ljudje kupujejo Apple.


Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje.

RejZoR ::

m0LN4r je izjavil:

Če nekdo nardi tanki rob, ga drug ne sme?


Očitno lol. Ker rob je očitno postal nek key feature, ki ga nihče drug ne zmore oz sme "inovirat". Nej jih Samsung zajebe pa naredi frameless telefon/tablico... what then?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

m0LN4r ::

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje.

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje svetlobna leta boljše.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

CoolBits ::

Sej je jasno kaj deluje boljše...

http://9to5mac.com/2013/07/23/report-ap...

gendale ::

da so mogoče dobil idejo pri telefonih, k majo tud ob straneh manjši rob, se jim še ni pripeljalo

komaj čakam, da ta jabuk crkne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

cleanac ::

m0LN4r je izjavil:

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje.

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje svetlobna leta boljše.


Jaz sem bil lastnik (no sem še) Android tablice (dobil sem jo po naključju). Enkrat sem v BigBangu na razstavljenem iPad-u slucajno iz firbca "scrollal" meni. To je bilo dovolj, da Android tablica sedaj lezi nekje v predalu, iPad pa na mizi. Prvi vtis je dovolj, nobenih priporočil ali napihnjene hvale.

MrStein ::

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.

Kje dobim naslednje stvari za Samsung zastonj? Lahko na PM.
- HDMI adapter
- USB host kabel
- 110V/220V adapter
- slušalke

Hvala.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Kje so časi, ko je avtor novice svoja mnenja, čustva in fanboyizem napisal v kurzivi na koncu?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ScumbagSteve ::

cleanac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje.

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje svetlobna leta boljše.


Jaz sem bil lastnik (no sem še) Android tablice (dobil sem jo po naključju). Enkrat sem v BigBangu na razstavljenem iPad-u slucajno iz firbca "scrollal" meni. To je bilo dovolj, da Android tablica sedaj lezi nekje v predalu, iPad pa na mizi. Prvi vtis je dovolj, nobenih priporočil ali napihnjene hvale.


Naj ugotovim: primerjal si android tablico za 50eur in jabukovo za 500eur kajne? Genij.

Tudi jaz sem sprobal eno za 150eur in eno za 350eur (androidni) in je bila razlika kot noč in dan.
Scumbag Štefko

blackbfm ::

sej tut ta dragi androidi štekajo..sam če nisi navajen na appla tega ne opaziš:))

klinker ::

blackbfm je izjavil:

sej tut ta dragi androidi štekajo..sam če nisi navajen na appla tega ne opaziš:))


Bi se kar strinjal. Komaj Nexus 4ka mi dela na nivoju WP in iOS, pa se to ne out of the box, ampak s custom romom in kernelom. SGS3 je zalost glede na hardware, SGS4 z quadom 1,9ghz pa celo nekako dela, ceprav se vedno tu pa tam zakaslja zadeva. To z stock romi, da se razumemo :)
Treba sprobat kaj drugega, pa pol govorit kako nekaj dela res dobro al ne ;)

techfreak :) ::

SGS3 je zalost glede na hardware

AFAIK je procesor SGS3 hitrejsi od tistega v iPhone 5.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:



dej mi en nepristranski link kaj pomeni 'kul'.

Mir daj.Če ti njegovi članki niso kul, jih pa ne beri. Nihče na Slo-techu ni plačan, da piše članke.


Če gledaš tech radar so tudi nepristranski. mogoče ne vsi članki ampak jaz nisem zasledil velike pristranskosti.

Mir naj dam? Mislim, da če bi bil to koncept Slo Techa in ostalih podobnih portalov potem nebi omogočali komentarjev zraven ;)
Vsak lahko izrazi svoje mnenje a ne? A nikjer ne piše, da pod mnenje spada samo strinjanje z avtorjem.

klinker ::

techfreak :) je izjavil:

SGS3 je zalost glede na hardware

AFAIK je procesor SGS3 hitrejsi od tistega v iPhone 5.


In to pomeni tocno nic.
Vsi flagship Androidi so hardwaresko boljsi od vseh WP in iOS naprav, pa jih zal slednje vse spalijo v delovanju.
Necakinja ima Lumio 800 na kateri OS deluje boljse kot je moj N4 z stock romom.

francek1 ::

nekikr je izjavil:

Blisk je izjavil:

Prodaja Apple kolikor sem gledal pada in ne bo dolgo, ko bo oreng padla, ker potrošniki počasi nimajo več denarja za preseravanje ampak za napravo, ki deluje.
Kar pa je samsung več kot dober, hkrati pa apple za vsak drek extra kasira, medtem, ko je pri samsungu zastonj.

Ne, ne bo to. Slabo gledaš.

Ta tabela je namenjena za prodajalce Applovih delnic. Samo še na tako finto lahko naserjejo nekoga, da kupi delnico, katere zlati časi so mimo. Ko pogledaš gibanje v zadnjem kvartalu, je stanje alarmantno.

cleanac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje.

Popravek: ljudje kupujejo Apple, ker se jim drugi ljudje zlažejo, da ta deluje svetlobna leta boljše.


Jaz sem bil lastnik (no sem še) Android tablice (dobil sem jo po naključju). Enkrat sem v BigBangu na razstavljenem iPad-u slucajno iz firbca "scrollal" meni. To je bilo dovolj, da Android tablica sedaj lezi nekje v predalu, iPad pa na mizi. Prvi vtis je dovolj, nobenih priporočil ali napihnjene hvale.

To pa je zato, ker si tablico dobil šenkano. Če bi jo kupil, bi jo cenil in jo znal izkoristit. Mimogrede; na ZS mi pošlji telefonsko, tablico kupim, da se ne bo prah nabiral...:))
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

blackbfm ::

Samo še na tako finto lahko naserjejo nekoga, da kupi delnico, katere zlati časi so mimo. Ko pogledaš gibanje v zadnjem kvartalu, je stanje alarmantno.


zlati časi so mogoče mimo, še vedno pa so daleč od tega da bi jim naprave ostajale po skladiščih in podobne fore

VaeVictis ::

blackbfm je izjavil:

Samo še na tako finto lahko naserjejo nekoga, da kupi delnico, katere zlati časi so mimo. Ko pogledaš gibanje v zadnjem kvartalu, je stanje alarmantno.


zlati časi so mogoče mimo, še vedno pa so daleč od tega da bi jim naprave ostajale po skladiščih in podobne fore


BTW tole je bil quarter, kjer je Apple predstavil samo en nov produkt Macbook Air.

Vmes je Samsung predstavil SGS4, pa se iPhone še vedno odlično prodaja!

Če se gleda samo Mac posel (približno 14% delež), je to posel ki bi bil na Fortune 500 lestvici.

Je pa res, da je večino prodaje v ZDA, ostali trgi so slabši.

Zanimiv je tudi podatek, da baje 83% mobilnega prometa ustvarijo iOS naprave, mislim da je podatek sicer samo za ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

techfreak :) ::

klinker je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

SGS3 je zalost glede na hardware

AFAIK je procesor SGS3 hitrejsi od tistega v iPhone 5.


In to pomeni tocno nic.
Vsi flagship Androidi so hardwaresko boljsi od vseh WP in iOS naprav, pa jih zal slednje vse spalijo v delovanju.
Necakinja ima Lumio 800 na kateri OS deluje boljse kot je moj N4 z stock romom.

Kaj šteješ kot delovanje? Hitrost odpiranja strani? Hitrost odpiranja aplikacij? Hitrost samih aplikacij? Mogoče kakšni prehodi med activityji ali tabi niso čisto tekoči, ampak še vseeno ni zarad tega počasnejši.

techfreak :) ::

VaeVictis je izjavil:

Zanimiv je tudi podatek, da baje 83% mobilnega prometa ustvarijo iOS naprave, mislim da je podatek sicer samo za ZDA.

Ker po nakupu iPhone-a in iPada nimajo več denarja za nakup prenosnika.>:D

Sicer Američane ne moreš kaj veliko šteti, ker Apple je le ameriški, Samsung pa korejski. Logično, da bi veliko ljudi raje dalo denar podjetju iz lastne države, kot pa tujcu.
Možno sicer tudi to, da ima Safari veliko boljši uporabniško izkušnjo kot pa Chrome ... ampak osebno sicer nisem videl kakšnih razlik.

Unknown_001 ::

techfreak :) je izjavil:


Možno sicer tudi to, da ima Safari veliko boljši uporabniško izkušnjo kot pa Chrome ... ampak osebno sicer nisem videl kakšnih razlik.


Firefox še zmeri zmaga. Chrome za moje pojme preveč čara po disku in zna bit moteče (sploh pri meni ko mi tako odmeva iz ohišja, da glava boli ;() ,če kj zraven intenzivno disk uporabljaš.

techfreak :) ::

Sicer tukaj smo pri mobilnih brskalnikih in ne navadnih.

zos ::

Mandi ti si dobesedno grobar slo-techa. Odidi prosim.

Unknown_001 ::

techfreak :) je izjavil:

Sicer tukaj smo pri mobilnih brskalnikih in ne navadnih.


Ou, :| mal sem ga biksnu ;((.

klinker ::

techfreak :) je izjavil:

klinker je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

SGS3 je zalost glede na hardware

AFAIK je procesor SGS3 hitrejsi od tistega v iPhone 5.


In to pomeni tocno nic.
Vsi flagship Androidi so hardwaresko boljsi od vseh WP in iOS naprav, pa jih zal slednje vse spalijo v delovanju.
Necakinja ima Lumio 800 na kateri OS deluje boljse kot je moj N4 z stock romom.

Kaj šteješ kot delovanje? Hitrost odpiranja strani? Hitrost odpiranja aplikacij? Hitrost samih aplikacij? Mogoče kakšni prehodi med activityji ali tabi niso čisto tekoči, ampak še vseeno ni zarad tega počasnejši.


Glej, kot celota sta WP in iOS precej bolj optimizirana. Sploh ko gres primerjat enakovreden hardware vidis kje stoji android. Moj bivsi SGS2 ki ga ima sedaj moja draga npr lagira za popizdit ne glede na rom al kernel ki dam gor. Ko sem ga kupu se mi je zdel se ql, nato sem primu Lumio 800 od necakinje v roke ki je pol svohnejsa in se zjokal. Sedaj ze 4 mesce furam N4 in vsakic ko primem SGS-a v roke se spet zjocem ;((
To da android rabi 2gb rama in quada 1,5ghz za normalno delovanje, kjer ostali s slabsim hardwerjem delujejo enako ali boljse ti pac da vedet na cemu si. Ce si pa tip ki drka na specse in mu je glavno samo to da so stevilke hardwareja cim visje, pa verjamem da je android prava zadeva zate ;)
Sam ga imam samo zato ker je bil N4 pac ugoden, pa androida sem ze precej navajen in od kar ponuja PGM, sicer s kup patchi itd, ga imam se raje. Funkcionalno je sicer super, ampak po vsem tem casu bi pa ze lahko kaj nardili na nivoju optimizacij, ker tu je pac srot in ga konkurenca sisa po dolgem in pocez.

techfreak :) ::

Si slučajno na drogah? JB na SGS2:
Kje točno ti opaziš tako strašanski lag? Sicer pa kakšen mesec dni nazaj sem imel možnost uporabljati JB na SGS1 kjer je delovalo slabše kot na N4 in sorodnih, ampak še vseeno ni bilo strašanskega laga.

Načeloma mi je vseeno za specifikacije, Android pa uporabljam zaradi cene, App Store-a z normalnimi pogoji za nalaganje aplikacij, boljšo podporo za programiranje ter na splošno zaradi odprtosti.

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: techfreak :) ()

klinker ::

Kot sem ze reku, treba poskusit nekaj kar je res smooth in bos vidu lag v tem videu tudi ti. Swipeanje po namizjih je se vredu, a scrollanje se lepo vidi da je v pizdi na obeh fonih tu, boljse da se niso lotli se kaj vec testirat al bognedaj primerjat z wp in ios :)
Sicer pa ja, ima Android nekaj kar noben drugi nima. Comunity je fantasticen in zaradi tega ga tudi sam uporabljam, saj sem malo mahnjen na to da si vsako stvar malo po svoje spimpam in tega konkurenca pac ne premore, poleg tega da nikoli ne bom dal za fon tolko € kolko stane povprecen PC. N4 je v bistvu najdrazji fon ki sem ga do sedaj kupil, pa je stal le 350€. Nekih 500-600+ za Lumio ali iPhone-a no way da dam, je pa res da tudi srot Androida oz. kaj drugega od Androida kot Nexusa nikoli vec ne kupim.

techfreak :) ::

Ne rečem da ni laga, ampak ni toliko moteč da bi se res pritoževal.

amacar ::

Je moteče ko fon uporabljaš vsak dan 3 ure in ravno ko želiš nekaj na hitro narediti se pojavi dvosekundni lag, no takrat bi androida najrajši vrgel v kot. Sicer pa na dnevni, ali pa tedenski ravni tudi ne deluje več tako kot v zgoraj prilepljenem videu ampak dosti slabše.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostre besede v kalifornijskem sporu med Applom in Samsungom (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22662122 (53729) Icematxyz
»

Samsung kriv naklepnega kopiranja, Applu mora plačati 1.05 milijarde dolarjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
340108597 (99131) Keyser Soze
»

Izid Galaxy Taba 10.1 v Avstraliji pod vprašajem

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
297924 (6702) zee
»

Apple terja prepoved prodaje vseh galaxyjev na Nizozemskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
11837978 (33970) antonija
»

Malomarnost ali spodletela zvijača pomeni težave za Apple v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
5417884 (12861) globoko grlo

Več podobnih tem