» »

Rayban outlet

Rayban outlet

1
2
»

Brias ::

pridni, pridni ...


Pazljivo pri nakupu očal na sumljivi strani
Zveza potrošnikov Slovenije (ZPS) na svoji strani opozarja vse kupce, ki se bodo prek sumljive spletne strani odločili za nakup RayBan očal z velikimi popusti, naj premislijo.




http://www.zurnal24.si/pazljivo-pri-nak...

alex401 ::

Sem naročil, prej nič preveril, dobil in vrnil neuporabljena, nepoškodovana. Po petih delovnih dneh dobil vrnjeno kupnino. Prejmeš pa enaka očala kot na sliki. Se pravi če dobro pogledaš sliko očal, lahko vidiš da so panti plastični, raztegljivi. Kar ni Rayban original.

GabrieLeo ::

Seveda da ti vrnejo če jim pa ZPS piha za vrat

Bretteride5 ::

alex401 je izjavil:

Sem naročil, prej nič preveril, dobil in vrnil neuporabljena, nepoškodovana. Po petih delovnih dneh dobil vrnjeno kupnino. Prejmeš pa enaka očala kot na sliki. Se pravi če dobro pogledaš sliko očal, lahko vidiš da so panti plastični, raztegljivi. Kar ni Rayban original.


Jaz tudi in zato ker sem stvar naročila nepremišljeno, jo hočem vrniti. Se pravi takšen paket, kot si ga dobil si odnesel na pošto in odposlal? ali si moral na pošti še dodatno kaj izpolniti? kako so ti pa vrnili denar?

alex401 ::

Bretteride5 je izjavil:

alex401 je izjavil:

Sem naročil, prej nič preveril, dobil in vrnil neuporabljena, nepoškodovana. Po petih delovnih dneh dobil vrnjeno kupnino. Prejmeš pa enaka očala kot na sliki. Se pravi če dobro pogledaš sliko očal, lahko vidiš da so panti plastični, raztegljivi. Kar ni Rayban original.


Jaz tudi in zato ker sem stvar naročila nepremišljeno, jo hočem vrniti. Se pravi takšen paket, kot si ga dobil si odnesel na pošto in odposlal? ali si moral na pošti še dodatno kaj izpolniti? kako so ti pa vrnili denar?


Dal v isti paket, nalepil kos papirja z njihovim naslovom, v paket dodal svoj naslov in odposlal. Lahko pošlješ običajno 0,58€ ali priporočeno nekaj čez €. Po tednu dni poštar prinesel 45 €.

deyco5 ::

Tudi sam sem naročil Črne WayFarer... Tko za hec, vedel sem, da nekaj vau ne more bit, saj 45 € pa tud ni neki vlki dnar, če bi očala bila kolk tolk... Dobil čez 2 dni. V škatli, očala v etuiju, etui pa zavit v plastično folijo (tisto z zrakom, ko lahko pokaš :))... NIČ DRUGEGA v škatli. Nobenega računa, dokumentov, nič!

Očala so na prvi pogled ok, izgledajo dobro. VENDAR pa leča (beri plastika namesto stekla) pušča sled po celotni višini (kot bi bila prelomljena). S takimi očali je praktično nemogoče gledati, saj se ti po minuti prične mešati... Napisal sem jim reklamacijo seveda v EN jeziku (si nisem mislil, da za tem stojijo slovenci) in čez par uric dobim slovenski odgovor, da se orpavičujejo in da mi pošljejo nova, ta pa jan vrnem. Čez 2 dni dobim nova, napaka zopet ista. Pišem jim, da to zopet ni ok, hladnokrvno mi odpišejo, naj oboje vrnem in mi vrnejo kupnino. Čez teden dni mi poštar prinese 45 € gotovine nazaj.

Hehe, me prav zanima komu se splača pošiljat ta očala sem in tja, saj dvomim, da jih kdo obdrži.

Okapi ::

Dovolj je, da jih vsak deseti obdrži, pa imajo profit.;)

O.

Ursula Ula ::

Hej, Dobro, da sem naletela na tale forum. 8-) Tudi sama sem se pošteno papelaaa ... ko sem zagledala očala sem se tako spolnila na prijateljičina iz Bosne za 5eur. Napisala sem jim mail, da bom očala vrnila, takoj so mi opisali, da ni problema naj jih vrnem, saj so oni prepričano o kvaliteti. ;( Bolim pa se, da mi ne dobo povrnili stroškov paketa. Ali ima kdo z njihovim »podjetjem« izkušnje? 45eur oziroma jaz sem dejansko plačala potem 43eur mi vseeno ni malo, sploh če jih dam prevarantom. HVALAAA VAM :)
ursula ula

GabrieLeo ::

Morajo ti vrniti keš, čene bodo imeli še kake inšpektorje za vratom kar se tiče garantiranja originalnosti okvirjev, za katere lahko še neprofesionalec porajta da to niso originali.

peterh24 ::

Zanima me ali je kdo poslal očala nazaj, ter ali je prejel denar?

Brias ::

peterh24 je izjavil:

Zanima me ali je kdo poslal očala nazaj, ter ali je prejel denar?


preberi si ... malo nad tabo ... pa se malo nad tabo ... pa na prejsnji strani ....

detroit ::

Sorry za prebujanje stare teme sam se nanaša na vprašanje:

http://www.edel-optics.si/ORIGINAL-WAYF...,.html
A je edel optics kaka priznana firma? Kupil bi spet ena očala in tukaj so wayfarer zelo ugodno.
Ali pa je to nateg?
Skero

GabrieLeo ::

Tale stran je kar precej legitimna. Cene raybank se zdijo sicer nizke, a to le zato, ker prodajajo po dejanski ceni. V Sloveniji smo žal še precej dober material za nateg, kar se tiče znamk ter cene. Če dajo ceno nekih wayfarerk 190€ bomo vseeno kupili, ker nam rayban še vedno predstavlja neko kvaliteto ter predvsem neka ikonična znamka. To pa tudi vejo optiki in lepo nategnejo ceno, saj ubistvu morajo tudi oni od nekje zaslužiti. V Avstriji ali pa Italiji se cene takoj čez mejo že spremenijo.

MuadDib ::

slomakita je izjavil:

Daj no..
Recimo da imas o.oo dioptrije in vidis ok.
Gledas skozi fejk spegle ki imajo o.5 minus ali pa recimo o.25 ali pa +0.19 ( ta vrednost izbrana poljubno)
Ce vsaj malo uporabis glavo je jasno d s tem oci navajas/razvajas na to dioptrijo sploh poleti ko imas ocala po par ur v kosu na glavi.


Imam dioptrijo med 0.00 in -0.25! Vidim torej odlicno. Vendar sem si kupil ocala za delo z racunalnikom. Zdravniski pregled pri optiku je pokazal sem prakticno pri dioptriji 0.00, vendar pa je optik vztrajal na tem da dioptrija mora biti! Zaradi tega mi je napravil -0.25 ocala, skozi katera vidim popolnoma enako kot brez njih (ocitno je moja prava dioptrija -0.125 ???). Torej je jasno da malo dioptrije sploh ne skodi (saj drugace ne bi celo zdravnik tega predpisal!). Pa se toliko... Ta ocala imam cel cas na sihtu gor - vcasih tudi do 10 ur v eno! Pa ni opazit kaksnega poslabsanja mojega vida (zdaj ze 4 leta).

Zdaj pa za vse tiste slovenceljne, ki mislijo da je treba krepko placat za kvaliteto; V vecini trgovin, sploh s tehnicno robo, ti pri reklamaciji zelo hitro povejo da imas taksno kvaliteto kot jo placas - pa vendar obstajajo izdelki, ki imajo nizko ceno in pokrijejo moja pricakovanja - seveda so taksni izdelki zelo tezko za dobiti v sloveniji, saj trgovci nabavijo kilo robo za nizko ceno in znano znamko, na kateri potem sluzijo.

Pri ocalih je pa zadeva malo drugacna. Stekla so ze v osnovi zelo ugodna, kar se placa je navadno okvir, ki lahko stane ponekod tudi 200 eur in vec! V tem primeru mi ni tezko izbrati kaksnih poceni ocal (za 10 eur recimo), ki imajo primerno dober okvir in mi pasejo na mojo glavo. Samo steklo je navadno kvalitetno ze v nizjem cenovnem razredu, ce pa ne pa lahko greste se vedno k optiku, ki vam naredi stekla za 30 eur? Osebno se zanesem na svoje oci; ce zacnejo oci bolet (ali pa celo glava), ko imam ocala nekaj minut na glavi, potem je nekaj s stekli narobe in jih je treba zamenjat. Sem ze imel ocala, ki so okolico precej popacila in sem jih enostavno odnesel nazaj v trgovino, kjer so mi vrnili denar (saj je slo za stvarno napako mar ne?).

V vsakem primeru so soncna ocala najlazja izbira, saj se na kvaliteto lahko zanesemo, zraven pa uporabimo se svoje cute, ki nam poveja ali je to to ali ne.

Okapi ::

Stekla so ze v osnovi zelo ugodna,
Ne bi se mogel bolj motit. Boljša (tanjša, lažja ...) stekla z večjo dioptrijo in kakšnim protirefleksnim premazom so v resnici astronomsko draga. Dve "šipci", pa si hitro pri 200 evrih.

O.

fosil ::

Okapi je izjavil:

Stekla so ze v osnovi zelo ugodna,
Ne bi se mogel bolj motit. Boljša (tanjša, lažja ...) stekla z večjo dioptrijo in kakšnim protirefleksnim premazom so v resnici astronomsko draga. Dve "šipci", pa si hitro pri 200 evrih.
O.

Govora je bilo o majhni dioptriji. V tekem primeru sama stekla res niso draga.
Tako je!

Steinkauz ::

Pa menjate sončna in korekcijska očala.
Tle je večinoma debata o sončnih.

In ta stekla so zelo poceni, vse imajo ok UV zaščito, samo kvaliteta premazov(obstojnost) je verjetno pri teh poceni slabša.
Še navečje razlike so v okvirjih.

Sam če dobiš za 10eur kul špegle, dobiš verjetno za 30eur špegle s full dobrim okvirjem.

Samo firme ni, tak da 100eur manj.

klekej ::

Sem bil prejšni teden v Rimu in črnci na ulicah prodajajo vsaj na pogled odlične fejke, pa mi zdaj malo žal, da nisem kupil enih wayfarerk. Ve kdo kje bi se jih dalo naročiti? Ampak, da res zgledajo, torbica itd. Sicer sem proti fejkom, ampak na prejšna za 150€ sem se prvi mesec usedel in mi je škoda dajati za očala.

klekej ::

V kratkem grem v Milano, je tam kdo zapazil poulične prodajalce (črnce) s fejki?

Matevz96 ::

Povsod jih najdeš...

klekej ::

Sem že bil v Milanu, pa jih vsaj v centru in bližnji okolici nisem videl. Lahko malo bolj specifično?

ulemek ::

Zastopnik Ray Bana za Slovenijo je Luxottica Jugoistočna Europa d. o. o. iz Novega Grada, Hrvaška. Pokličite in prijavite oz. povprašajte, če vas kar koli zanima. Potniki neprestano švigajo po Sloveniji, tako da se bodo ponaredkom z vnemo posvetili.

Če na očalih piše, da so narejena na Kitajskem, še ne pomeni, da so ponaredek! Luxottica namreč izdeluje okvirje in leče, ki jih trži pod številnimi blagovnimi znamkami tako v Italiji kot na Kitajskem.

Če vas je strah ponaredkov, kupujte v optikah, kjer imajo blagovno znamko, ki jo kupujete, že več let v prodaji. To je zagotovilo, saj zastopniki redno nadzirajo prodajna mesta, ki jih oskrbujejo. Prav tako dobite pri poštenih prodajalci očala, ki se prodajajo že kako leto, z veliko popusta med 30 in 40 %, kar je z maržo, ki je komaj nad pozitivno nulo.

Veliko sreče!

klekej ::

Je s te strani naročal kdo pred kratkim?

http://www.ioffer.com/i/2015-ray-ban-8-...

GabrieLeo ::

klekej je izjavil:

Je s te strani naročal kdo pred kratkim?

http://www.ioffer.com/i/2015-ray-ban-8-...

Ne naročat. Prosim

klekej ::

Why?

Ejsi_Disi ::

Ponaredke za par € lahko naročiš tudi preko Aliexpressa. Čist iste.
Rock n' roll ain't noise pollution!

klekej ::

Na aliexpressu na očalah in eutiju ni napisa "RayBan".

Ejsi_Disi ::

Kaj da ne!?!
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi...
Kaj pa to gor piše?
Rock n' roll ain't noise pollution!

Zgodovina sprememb…

klekej ::

Maš prav, sem pogledal samo prvo sliko. Samo to pomeni, da bodo šle na carini tudi te na uničenje. :)

Ejsi_Disi ::

Z nekaterih slik namerno zbrišejo napis.
Sem pa sam poleg dvojih originalnih, nabavil še dvoje preko ALiexpressa, izključno za na plažo. Za par evrov je vseeno, če ti jih ukradejo. No, oboje sem dobil brez problema.
Rock n' roll ain't noise pollution!

klekej ::

Kdaj pa si jih nabavil? Bi bil tako prijazen in mi dal ta dva linka? :)

Ejsi_Disi ::

http://www.aliexpress.com/store/407167

Mislim, da je bila tale. Dobil pa konec septembra. Letos.
Rock n' roll ain't noise pollution!

klekej ::

Kater model si ti kupil, ali so imele ob prihodu gor "logote"? Ker takih na tem linku ni..

Ejsi_Disi ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Z nekaterih slik namerno zbrišejo napis.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Tilen ::

Mariborska policija je ugotovila, da so očala, ki so jih na spletni strani www.rayban-outlet.com oglaševali tudi po 70% znižanih cenah, ponarejena, sporočajo s policijske uprave Maribor. Policisti so za očala ugotovili, da so ponarejena in da prepuščajo kar 66% UV žarkov.

Policisti preiskujejo sum storitve kaznivega dejanja preslepitve kupcev. "Poslovanje je potekalo izključno preko poštnih nakaznic. S takšnim načinom je družba preslepila skoraj 1.800 kupcev iz območja celotne Slovenije, pridobila pa si je protipravno premoženjsko korist v višini skoraj 78.000 evrov," navajajo v sporočilu. Opravili so hišne preiskave, kot pravijo, bodo zoper eno pravno in dve fizični osebi podali kazensko ovadbo na tožilstvo v Mariboru.

Policisti ob tem opozarjajo, da so kupljena očala zelo nevarna, saj lahko ima takšna prepustnost UV žarkov trajne posledice za oči. Svetujejo, da jih kupci ne uporabljajo. Spletna stran sicer trenutno ni dostopna.

Vir
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Steinkauz ::

Matr sam to so pa res najbolj cheap leče tlačil not.
Še očala s kitajske za 2 eur imajo UV 400 (in to doskrat testirano s strani kupcev)

Okapi ::

Če je sploh res, kar so trdili o teh 66% prepustnosti za UV. Jaz ne bi vsega kar na besedo verjel.

O.

Dr_M ::

Jest se pa cudim stevilu ljudi, ki so tako naivni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957648 (722) del0
»

Ray Ban - očala (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
296108980 (958) geofull
»

Nakup Ray Ban sončnih očal (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221850 (16727) Cervantes
»

Ponaredki

Oddelek: Pomoč in nasveti
4210730 (7639) Mehmed
»

Ray-Ban očala - Fake (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10221845 (15410) Jst

Več podobnih tem