» »

Luxuris & Forex

Luxuris & Forex

Temo vidijo: vsi

mojca ::

Hvala za nasvete, zlasti glede prijave v državi, kjer je offshore podjetje.

Uspela sem izbrskati uradni register o podjetju, kamor je bil denar nakazan. Surprize, surprize, marca letos "First notification of trike-off action", septembra lani "Compulsory strike off suspended" (če prav razumem, lahko strogo hipotetično še pol leta po tem vložiš "terjatev"). Ampak največje presenečenje je bilo to, da je bil pet let pred "investicijo" eden od direktorjev podjetja razvpit vaški kriminalec (razvpit že vsaj deset let pred tem), ki je šel že pred leti za zapahe. (Saj bi komentirala, da bi lahko imel Tone, ampak zlasti Janez, ki se s tem profesionalno ukvarja, kakšno možgansko celico več v glavi in bi preveril, kam vlaga, ampak po bitki je lahko biti general ...)

mojca ::

Človek dobi občutek, da se policija (in tožilstvo) 70% financirajo iz prihodkov tistih, ki bi jih morali preganjati. Brez besed sem glede tega, zaradi česa vse vsaj nekaj mesecev niti ne smeš niti ne moreš policiji posredovati kakršnekoli informacije ali dokaza, četudi gre za že znane in razvpite kriminalce. Ko bi morali koga obsoditi, pa ni dokazov.

Po drugi strani sem zelo presenečena nad temle orodjem: http://www.actionfraud.police.uk/

Kdorkoli lahko kadarkoli posreduje kakršnekoli informacije o kriminalu. Lahko nekaj podobnega uvedemo še v Sloveniji?

BaToCarx ::

Kaj to ne poznaš http://www.policija.si/index.php/anonim... ?

Potem pa že oni predajo na NPU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

ropo ::

Prosim za nasvet!

V začetku aprila mi je poteklo 15 mesečno obdobje. Nekaj prej so mi poslali novo pogodbo za 15 mes., če pa ne pošljem, se mi avtomatsko podaljša. Do tu lepo in prav, če predpostavim, da nisem vedel, da gre V&D oz. Luxurisu kaj narobe. Pogodbo sem poslal in ko sem čakal, da se podpisana vrna, me pokliče agent, češ da so neke spremembe in bo prinesel novo pogodbo. Predstavil mi je sledeče. Nova 15 mesečna pogodba ni več možna. Ob izstopu lahko pričakujem 70%, vendar ne prej kot v 15 mesecih-če? Ponujajo pa mi novo pogodbo za dobo 5 let, ki precej obljublja, obenem je pa zelo komplicirana......

Verjamem jim ne več, zato nameravam prekiniti....

fxman11 ::

Kaj če izstopiš lahko pričakuješ 70% v naslednih 15 mesecih??
Če pa podalšaš moraš za vsaj obdobje 5let?

Tilen ::

70% donos? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ropo ::

70 % vloženega

first_line ::

ropo je izjavil:

70 % vloženega


Saj ne bi bilo treba odgovoriti, vsem je jasno.

ropo ::

Da podaljša se za 5 let.

Tilen ::

Kaj si pa dobil za teh 15 mesecev? Kaj bi moral dobiti po pogodbi oz. kaksna krivda je na tvoji strani, da dobis 70% vlozka? Zakaj bi nova pogodba izpolnila obljubo, ki je stara ni? Predvidevam, da v stari ni pisalo, da izgubis 30% vlozka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

čombe ::

@ ropo


Moj nasvet: izstopi, pri izstopu pa se drži prvotne pogodbe, če si z novo položaja še nisi poslabšal......
Predvidevam, da je prvotna pogodba imela datume, vstopne, izstopne pogoje itd..... če tega ni imela, potem ni bila prava pogodba......

Te pa tudi ne razumem zakaj najprej podpisuješ novo pogodbo, potem pa šele prosiš za nasvet. Zdrava kmečka logika je vedno ta, da se PRED podpisom kakršne koli pogodbe pozanimaš vsaj pri treh različnih pravnikih in to dobrih...... da razumeš kaj piše, kako piše, kakšne so morebitne posledice, scenariji itd...... potem pa se odločiš ali je posel vreden tveganja ali ne.....

lp

čombe

fxman11 ::

ma po moje dej izplačilo po prvi pogodbi in se sprijazni s penali, ki ti jih dajo...sam ne podalšuj za 5 let, ker bodo imeli dovolj časa, da se ti bodo skrili in nikoli več ne boš videl $$$

Okapi ::

Saj ni nobenih penalov - mojstri so pač spušili njegov denar s slabim trgovanjem in je lahko še srečen, če bo res dobil nazaj 70% vložka.

O.

mojca ::

Za pet let niti slučajno ne podaljšuj. Vlagatelju sem pred slabim letom dni povedala, da sicer lahko tvega, ker je bil eden prvih vlagateljev in da jim po preteku prvotnega roka morda še ne bo denar izpuhtel v luft. Za pat let pa ... no go. Že to, da so minimalni vložek zmanjšali s 30k na 5k in da so odpravili vezavo, precej pove (da morajo nekako priti do svežega kapitala, da lahko brez težav poplačujejo stare).

Teh 70% mi ni jasnih. Koliko procentov originalnega vložka dobiš, če prekineš ta hip? Bi ti bili pa hvaležni, če lahko poskeniraš in objaviš novo pogodbo in če lahko poveš, koliko procentov originalnega vložka predstavljata Equity in Balance na zadnjem izpisku, ki so ti ga poslali.

c3p0 ::

Saj ne bo videl niti teh 70% vložka. Že to, da mora čakati 15 mesecev, je dovolj jasen indikator, da gre le za počasno navajanje na izgubo.

mojca ::

Jaz bi raje počakala na odgovor. Iz zapisanega ni nedvoumno razbrati, da prej kot v petnajstih mesecih ne more dvigniti denarja.

Okapi ::

Razbrati je, da mu bodo postopno vračali 15 mesecev. Če mu res mislijo vse naenkrat vrniti šele čez 15 mesecev, je stvar itak jasna - denarja ne bo videl nikoli.

Postopno mu bodo vračali, iz denarja novih vlagateljev, ker v nasprotnem primeru bi se hitro razvedelo, da je zabave nepreklicno konec in bi vir novih vlagateljev, kolikor pač jih je še, dokončno presahnil.

O.

mojca ::

Pred meseci je bilo tako, da so ti equity izplačali v par dneh in razliko do upravičenega zneska v kratkem po tem (znotraj enega meseca). Če mu zneska ne nakažejo v cca. enem mesecu (odvisno od pogodbe), je pa to takoalitako dovolj za prijavo. Ni mu treba čakati petnajst mesecev.

Detektiv1234 ::

Pozdrav vsem skupaj,

Spremljam zadevo nekaj let in lahko povem samo "novim investitorjem", da pojdite stran, daleč stran......

Denarja ni, saj je bil poden dosežen z valutnim parom na zlatu.
Na polno se iščejo novi investitorji (zato so pristopni pogoji vsakič milejši in zneski nižji), saj so se začeli oglašati obstoječi, torej stari investitorji, ki bi želeli imeti izplačano. Novi pokrivajo stare, kot je bilo tukaj to že ugotovljeno.



Vse se je začelo v Panami (Anglija, Švedska,...), očitno se bo končalo na N. Zelandiji
Denar se za njihov produkt nakazuje na privatno podjetje v Angliji (lastnik Slovenec, kapital firme 1.000.- funtov) preko Latvijske banke. V ozadju je sicer pogodba z njihovim matičnim podjetjem na N. Zelandiji in sicer WWF (World Wide Forstock Financial Group Ltd., prejšnji naziv podjetja BANTEC FINANCIAL LIMITED ), ki je bilo iz registra zelandskih podjetij izbrisano 21. maja 2013. Obstaja sicer še eno podjetje z enakim nazivom (prejšnji naziv CORPORATE CREDIT GROUP NZ LIMITED ), ustanovljeno 04.12.2012, lastnik tega podjetja pa je od 07.01.2014 DIWEZA HOLDING LIMITED, Lob 16, Suite #309, Jebel Ali Free Zone, Dubai , U.A., katerega podatkov ne najdeš nikjer.

Več najdete tukaj:

https://opencorporates.com/companies/nz...

V glavnem se denar pretaka iz firme v firmo, v ozadju so v glavnem podjetja z nič zaposlenimi in minimalnim ustanovnim kapitalom.

Epilog zgodbe bo jalov za investitorje.

lp

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Detektiv, mogoče veš kaj več povedati tudi o Thorexu?

mojca ::

Detektiv, od kdaj in za kaj se nakazuje denar v Latvijo (na privatno podjetje v Angliji)? Pred enim letom so namreč šle bančne transakcije neposredno na LMAX (oz. vsaj mislim, da so šle tja; možno je namreč, da so samo navedli nek IBAN in zraven pripisali naslov LMAX-a, česar nihče ni preverjal; nedvomno pa denarja niso nakazovali v Latvijo).

Za katero privatno podjetje v Angliji gre?

mojca ::

Vau, diplomsko delo o Luxurisu.

http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska_dela_...

Okapi ::

Jo bo zanimivo uporabiti, ko bo firma guznila in se bo izkazalo, da je bil vse skupaj nateg.>:D

O.

judoka ::

druzba je organizirana, kot mednarodna korporacijska struktura, ki želi zagotoviti vsem vlagateljem dolgoročno, stabilno in varno trgovanje na finančnih trgih. Pri tem pa si prizadevajo stalno usposabljati zaposlene, ocenjevati in spremljati tveganja ter zagotavljati izplačila ustvarjenih donosov



Kakšen fail:)) V en odstavek spraviti toliko bučk je res umetnost.:))

mojca ::

Okapi je izjavil:

Jo bo zanimivo uporabiti /.../


Ne bo. Meni se naloga zdi bolj flancanje strani kot podajanje kakršnekoli uporabne ugotovitve. Celotna naloga govori o varnosti in donosnosti, beseda tveganje pa je uporabljena zgolj v stavku, ki ga je citiral judoka. Niti produkt ni dobro opisan, kaj šele analiziran ali primerjan z ostalimi.

Pa še informacije so netočne/lažne:
Poslovanje hčerinske družbe, ki deluje v Sloveniji, pa nadzira Agencija za trg vrednostnih papirjev (ATVP).

(Prav zanima me, če jih na Mauritiusu res kdo regulira.)

Okapi ::

Meni se naloga zdi bolj flancanje strani kot podajanje kakršnekoli uporabne ugotovitve.
Saj ravno zato. Študentki se še oprosti, ampak red. prof. dr. Borut Marko Lah bi pa lahko naredil kaj več kot lahkoverno nasedel piaru prevarantske družbe.

O.

Detektiv1234 ::

theBill je izjavil:

Detektiv, mogoče veš kaj več povedati tudi o Thorexu?


- v glavnem vse kar vem, sem napisal, sem pa verjetno edini ki je prišel tako daleč v raziskovanju ozadij
- nisem investitor, sem pa začel zadevo spremljati pred leti, ko je par kolegov začelo sodelovati z njimi kot investitorji, meni pa zadeva kot poklicnemu deformirancu ni dala miru;zato sem spremljal vse forume, debate, na Lux sem šel celo kot skrita stranka. Do sedaj se nisem nikjer pojavljal,bo pa verjetno inbox zasebnih sporočil kmalu poln ja.....

MOJCA:

To si dobro povedala...dajali so v glavnem IBAN številko, s podatki se ni ukvarjal v glavnem nihče...to je tudi edini podatek poleg zneska, ki banko zanima....sistemi se poravnavajo avtomatsko (SEPA), zato so polja nalogodajalca in prejemnika brezpredmetna...

Lux trži več produktov, od katerih se nekateri nakazujejo še vedno direktno na LMAX, za nekatere druge produkte pa drži, kar sem napisal.....zakaj je tako ne bi vedel, če pa smatramo da gre za "natego", je potem to smiselna celota za njih...pač izberejo si nekaj transfernih bank(najlažje je seveda v Vzhodni Evropi in offshor landih), ko račun spraznijo oz. jih začne banka kontrolirati, izberejo druge transferne banke...za katero podjetje v Angliji gre in kdo je lastnik, se je potrebno poigrati z linkom, ki sem ga pripel

Regulatorjev ni, to drži kot pribito, je pa res, da so trejdejri nadzirani. Problem je tukaj samo en: oni trejderjev nimajo.

Če boste malo raziskovali po Googlu in linku, ki sem ga pripel, kmalu pridete do opozoril iz leta 2009 in 2010 s previdnostjo pred sodelovanjem s podjetjem WWF. V tujini obstajajo forumi na temo tega podjetja, torej WWF in tujcev, ki so vlagali preko njih, tako da je zgodba globalno gledano precej obsežna, pri nas lijak zooži na Luxuris in Thorex iz Šenčurja.

Sedaj jim teče voda v grlo, ker pritiskajo vlagatelji na izplačila, denarja ni, zato so vsakih 14 dni novi, spremenjeni in kao boljši pogoji za investitorje...predvsem se zdaj ponuja nek drug, boljši produkt, ki pa je omejen na min 6 let.....s časom se kupuje čas

lp

Detektiv1234 ::

aja, TheBill;

kar sem napisal zgoraj velja za obe podjetji; tako Luxuris kot Thorex, v ozadju obeh, je na koncu samo ena oseba. Oseba, ki pride v Slovenijo potiho in ga mi ne moremo srečati....on že ve zakaj

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Detektiv1234 je izjavil:

aja, TheBill;

kar sem napisal zgoraj velja za obe podjetji; tako Luxuris kot Thorex, v ozadju obeh, je na koncu samo ena oseba. Oseba, ki pride v Slovenijo potiho in ga mi ne moremo srečati....on že ve zakaj


Hja, kolikor vem od tržnika Thorexa, naj bi ta oseba (trader?) živela (oziroma je živela) v Dubaju, in to v eni izmed luksuznih hiš na njihovi slavni umetno narejeni palmi, z vsem kar seveda spada zraven - Ferrariji itd. Lahko pa tudi da je vse skupaj samo najeto, z namenom ustvarjanja vtisa na tržnike.

Detektiv1234 ::

Če pa pogledam še podatek, da nas na forumu sodeluje 10 ali 20, tema pa je bila ogledana več kot 27000x, potem je verjetno jasno tudi nam, zakaj se z njim ne moremo srečati...

TheBill....vse je samo najeto za vodenje tržnikov tja in sanjam o boljšem lajfu (tržnika in stranke seveda...:))

Vsi avti so najeti za evente, nekaj jih je na leasing za kazanje....

judoka ::

Problem je tukaj samo en: oni trejderjev nimajo.



Ključni problem. Če si nekdo, ki se vsaj malo spozna na tradanje vzame čas, jih pokliče in malo povpraša
o njihovem konceptu tradanja, bo ugotovil, da niti ne vejo kdo jim trajda...robot ali človek. Baje je ta "robot" stacioniran v Dubaju?:))
In naj bi bil "state of the art".:))

Bizarno, da je ze smesno. Če bi ti ljudje v samo tradanje usmerili vsaj 50% energije, ki so jo v organizacijsko strukturo, jim verjetno sploh
ne bi slo slabo.

Zeberdee ::

To dokazuje, da je Luxuris povezan s Thorexom in A. Čebuljem. Avtorica te naloge je njegova partnerka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

c3p0 ::

Detektiv1234 je izjavil:

aja, TheBill;

kar sem napisal zgoraj velja za obe podjetji; tako Luxuris kot Thorex, v ozadju obeh, je na koncu samo ena oseba. Oseba, ki pride v Slovenijo potiho in ga mi ne moremo srečati....on že ve zakaj


To je tisti famozni Jure?

Detektiv1234 ::

c3p0 je izjavil:

Detektiv1234 je izjavil:

aja, TheBill;

kar sem napisal zgoraj velja za obe podjetji; tako Luxuris kot Thorex, v ozadju obeh, je na koncu samo ena oseba. Oseba, ki pride v Slovenijo potiho in ga mi ne moremo srečati....on že ve zakaj


To je tisti famozni Jure?



Ne, ne......ime oz priimek je naveden en post pred tvojim....

Detektiv1234 ::

judoka je izjavil:

Problem je tukaj samo en: oni trejderjev nimajo.



Ključni problem. Če si nekdo, ki se vsaj malo spozna na tradanje vzame čas, jih pokliče in malo povpraša
o njihovem konceptu tradanja, bo ugotovil, da niti ne vejo kdo jim trajda...robot ali človek. Baje je ta "robot" stacioniran v Dubaju?:))
In naj bi bil "state of the art".:))

Bizarno, da je ze smesno. Če bi ti ljudje v samo tradanje usmerili vsaj 50% energije, ki so jo v organizacijsko strukturo, jim verjetno sploh
ne bi slo slabo.



Imaš prav glede energije in organizacijske strukture, samo če bi se hkrati usmerili še v realno tradanje, pozabite na 30% neto letnega donosa...je donos za tretjino ali več manjši...potem pa noče noben vlagat, ker je donos premajhen, tveganje pa preveliko in dečki nimajo dati kaj pod zob....potem je bolje zgodbo prirediti in kasirati napolno..oni bodo svoj "lajf" odživel z vsem kar gre zraven (Ferrariji , vile, jahte,....) in tega ne doživi 99,9% zemljanov, tko da po tej plati jih je nekako razumeti...vsi enkrat umremo na koncu koncev in večina nas ferrarije in jahte gleda samo od daleč in hkrati bi vsi to radi imeli...če maš tako formulo v glavi, se greš pač Ponzija, večina nas nima jajc ali pa smo (pre)pošteni in gremo rajši zvečer mirno spat, pa tudi če je pred bajto 15 let star Clio.

Problem jaz bolj vidim v "pogoltnih" ljudeh-investitorjih, katerim številke (pa čeprav je bil 1x ali 2x že na isti način nateg...n) zameglijo um in hočejo več in več in več...no sej fantje so se organiziral in ljudem dali platforme, dnevna poročila in nevemkajševse, tko da zgodba je narejena PRO in ne rabiš nosit denarja v kuverti (kot so to prej delali njihovi predniki, ki so bili proti njim res Ponz-amaterji)...večina ljudi nima znanja o tem in jim je nerodno to priznat, ima pa denar in to je njihova strategija...pojavi se tržnik, ki uporabi par "magičnih besed" kot npr. trejadnje, valutni par, kontango strategija, lot....o čemer oni niso slišali še svoj živi dan in zato je tržnik v njihovih očeh veleum in borzni guru....

Na koncu pa so vse zgodbe enake: "Gospod si niste prebrali splošnih pogojev/pogodbe....notri je pisalo, da ni garancije na vplačana sredstva in da so tovrstne naložbe tvegane ter pretekli donosi niso pogoj za naprej...žal nam je, ampak recesija je svoje naredila , trajdarji so se trudili ampak žal je bila izguba neizogibna"....s tem si kupijo še nekaj let miru, ko jim začne pa folk fizično groziti, njih v Sloveniji že dolgo ni več....

Včasih so njihovi tržniki naokoli trosili "flance" o 70% garanciji na vplačani kapital, kar je "ovce" (pardon izrazu) nekako pomirilo, čeprav je tržnik že ob vprašanju kakšne vrste garancije pa lahko nudi podjetje z nekaj 1000 eur kapitala in praznim računom, zmrznil....no tisti bolj "razgledani" so povedali ,da se garancija izda v obliki vpisa ne neko žlahtno kovino...

No zdej ko teh garancij ne omenja nihče več, pa se počasi ovčke prebujajo in ugotavljajo, da je "volna" šla papa za vedno...brivcev ni več,nekaj škarjic, ki so to volno strigle, je še tukaj, kako dolgo pa je samo vprašanje časa...

mojca ::

Kolikor vem, pri Forexu načeloma lahko postaviš "stop-loss" (ali kakorkoli se že temu reče) in ko pade vrednost na 70% začetnega vložka, samodejno zapreš pozicije in greš. Teoretično torej ne bi bilo nemogoče garantirati 70% izplačila. Ampak v tem primeru bi se seveda zgodba zelo hitro zaključila. Vsi bi en mesec po vložku dobili denar nazaj, drugič ne bi nihče več vložil in oni ne bi imeli niti za provizijo. Na vprašanja o garanciji na kapital so večinoma flancali o tem, da je Forex najbolj likviden trg na svetu.

Jaz še vedno sumim, da ne trgujejo na forexu. So pa morali imeti neke pomočnike na LMAX-u, ki v excelu sestavljajo in pošilajo fake dnevne izpiske (ki jih po mesecu dni niti ne znajo več ponarediti).

Meni se zdi bolj žalostno to, da ti kriminalist cinično odvrne, da "poskusi pridobiti denar in ko ga itak ne boš dobil nazaj, se lahko vrneš in narediš prijavo", pred tem pa na policiji ne moreš niti pustiti kakršnegakoli dokaznega gradiva. Kriminalci so zaščiteni bolj kot kočevski medvedje.

judoka ::

Kolikor vem, pri Forexu načeloma lahko postaviš "stop-loss" (ali kakorkoli se že temu reče) in ko pade vrednost na 70% začetnega vložka, samodejno zapreš pozicije in greš. Teoretično torej ne bi bilo nemogoče garantirati 70% izplačila.



Točno tako je. Po izpiskih sodeč njihovi state of the art:)) roboti/traderji ne uporabljajo stop loss-ov. Začetniška napaka. Še manj kot to. Če trgujejo
z zlatom se to hitro pozna na računu, ker je eden bolj volatilnih instrumentov.
Je pa v končni fazi tako kot je povedal detektiv, ljudje so si sami krivi, ker ne naredijo vsaj domače naloge. Možni donosi so precej večji kot 30%/leto in to z
majhnim rizikom. Ampak tisti, ki so tega sposobni pač ne potrebujejo tujega denarja/vlagateljev. Vsaj dolgoročno ne.

BTW, če v pogodbah ni neke garancije za glavnico, potem ne vidim razloga zakaj bi se policija s tem ukvarjala.

podvodni_kit ::

judoka
BTW, če v pogodbah ni neke garancije za glavnico, potem ne vidim razloga zakaj bi se policija s tem ukvarjala.


Ja zaradi tega ker ne trejdajo več, ampak delajo ponzija jao


Mene pa le zanima zakaj nekateri tako intenzivno spremljate to temo pa čeprav kot pravite sploh nimate nič vloženega , še posebej mojco zelo skrbi, kot da je važno če nimaš nič not.

Detektiv
Tvoji kolegi, ki imajo vloženo ti bodo verjetno zelo hvaležni ker delaš takšno antipropagando, dejansko se še vedno izplačuje sedaj pa se mogoče ne bo več ker si prestrašil potencialne vlagatelje.

Seveda tudi sam sem vlagatelj, vložil v thorex 2008, prislužil že 150%, če sem zarad tega ostrižena ovca potem naj me strižejo še naprej , lohk tud na balin

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BaToCarx ()

ferdov ::

Od leta 2008 do leta 2014 je 6 let.
Če je letno donos 7 % mora biti tvoja glavnica 150,07%.

Sicer pa je znano dejstvo, da v ponzijih zgodnji vedno služijo.

Prijatelji me sprašujejo kam dati denar, sedaj ko ni nikjer več varen, zato sem našel to temo.

čombe ::

podvodni_kit je izjavil:

judoka
BTW, če v pogodbah ni neke garancije za glavnico, potem ne vidim razloga zakaj bi se policija s tem ukvarjala.


Ja zaradi tega ker ne trejdajo več, ampak delajo ponzija jao


Mene pa le zanima zakaj nekateri tako intenzivno spremljate to temo pa čeprav kot pravite sploh nimate nič vloženega , še posebej mojco zelo skrbi, kot da je važno če nimaš nič not.

Detektiv
Tvoji kolegi, ki imajo vloženo ti bodo verjetno zelo hvaležni ker delaš takšno antipropagando, dejansko se še vedno izplačuje sedaj pa se mogoče ne bo več ker si prestrašil potencialne vlagatelje.

Seveda tudi sam sem vlagatelj, vložil v thorex 2008, prislužil že 150%, če sem zarad tega ostrižena ovca potem naj me strižejo še naprej , lohk tud na balin


Hej Kit.....

imam izziv zate: pokaži bančne izpiske iz katerih je razvidno koliko in kdaj si dobil od Thorexa....... ostale prilive in odlive enostavno markiraj.......

Da vidimo koliko ostrižena ovca si v resnici. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čombe ()

Kinjorts ::

Zanimiva tema, si jo bom malo sposodil.

Dobil sem eno ponudbo podjetja VArnostin donos d.o.o. za forex trgovanje in sicer pri Finfx.
Pozna kdo to podjetje, je varno? Obljubljeni donosi so namreč sumljivo veliki.

čombe ::

Kinjorts je izjavil:

Zanimiva tema, si jo bom malo sposodil.

Dobil sem eno ponudbo podjetja VArnostin donos d.o.o. za forex trgovanje in sicer pri Finfx.
Pozna kdo to podjetje, je varno? Obljubljeni donosi so namreč sumljivo veliki.


Pojdi malo nazaj po forumu, mislim da je že bilo govora tudi o V&D.....

Tudi pri njih gre za nateg, nič novega, posebnega itd......

Uspešni trgovalci (Soros, Morge, Buffett...) imajo svoje zaprte sklade, ne prideš zraven niti z nekaj 10 miliardami.

Vse take in onake firme, ki ponujajo usluge trgovanje, nimajo pojma o trgovanju in zato tudi ne trgujejo, ampak se grejo ponzi........

mojca ::

Kinjorts je izjavil:

Dobil sem eno ponudbo podjetja VArnostin donos d.o.o. za forex trgovanje in sicer pri Finfx.
Pozna kdo to podjetje, je varno? Obljubljeni donosi so namreč sumljivo veliki.


Hvaležni ti bomo, če poveš še kaj več o tej ponudbi.
Sicer pa nekaj citatov iz http://www.forexpeacearmy.com/public/re...

they dont honor SL. my Trailing Stop was bypassed and a trade which was +pips ended up a negative trade. is this a way of stealing from the people?

At least the micro account is a scam. (nowadays I know that they all must be since the smallest real account is a mini). Don't know if the mini and whole lot ones are real. I have a live micro account from FinFx and while live trading record that window and a demo account window from a different provider. When I make a live trade the FinFx window seems to provide a different pip value and different looking chart than the other providers window, thus manipulating pip value and providing false info.
And FinFx nowadays uses a Lithuanian bank account and just changed their rules. Scam, stay away.

I have been only using their services for almost two months as the trader I have chosen had them as his brokerage of choice.

First impressions very good. Very strict analysis of submitted documents, fast connection to the trader's master account.

After six weeks I have decided to discontinue with this trader as I was not comfortable with his trading style. This is where the problems begin.

Yesterday, I have formally revoked the LPoA for the trader - they have quite quickly confirmed receipt of my revocation.

...but the trader is still trading. When I have written e-mails they have started to explain technicalities that they cannot exit open trades if my trader does not exit them. I am completely confused and when I called them today (19:45 local time, by the way their web page claims their customer service should operate on a business day until 22:00 local time) the guy I talked to though admitted he has knowledge of my particular case said to me that I should call them again in 12hrs because some people are not at work at this hour and so he cannot help me.

I am writing this review before this issue is even resolved as I do not need to know how it develops further. FinFX is already at this moment in legal violation of the LPoA because the LPoA does not exist anymore but despite they still allow the trader to open trades in my name.

I have to say I was naive enough to assume that it is plainly not possible. That it can't happen in a brokerage that is regulated.

They have advised me to "ask" the trader to close my trades!

This is plainly an unethical behavior.

NEVER AGAIN.

I have been fighting for days to recover my funds, they have a team that is suposed to verify documents (like most brokers do), then for each new operation, like account opening, withdrawal they ask you to supply AGAIN supporting documents.

BE AWARE THEY ARE TRYING TO KEEP YOUR MONEY WITH A VERY UNETHICAL BEHAVIOR, THEN THEY TRY TO COVER THEMSELVES WITH REGULATIONS.

WRITTEN EVIDENCE AVAILABLE.


Moje ugibanje je, da je to zgolj broker, ki ti po zgoraj napisanem verjetno ne bo ravno v pomoč, če boš želel denar nazaj po hitrem postopku. V&D potem potrebuje še svojega bolj ali manj (ne)sposobnega traderja. Če je podjetje tako nesposobno, da ti ne zna razložiti niti razlike med Balance and Equity (in ti poleg vsega še grozi s tožbo, ker mu na forumu blatiš ime), kaj šele ločiti ponzi produktov od pravih, bi se sama pred vlaganjem nekajkrat vprašala, ali so res sposobni sami trgovati.

mojca ::

PS: v zgoraj navedenem URL-ju je eno dvopičje preveč. Sicer je o FinFX tudi kar nekaj pozitivnih izkušenj (še ena dolga tema), ampak glavno vprašanje je, kaj bo počel trader in ali za razliko od Luxurisa tokrat delajo brez pomoči g. Ponzija.

Jakov11 ::

Pozdravljeni,

glede na to da vas je tukaj kar nekaj forexsovcev, na takšen in drgačen način me zanima a je v slo kaksen forum ki bi povezoval direktne trgovalce na forumu?

Kar se pa tiče ostalih "vlagateljev" ki vlagate v te neke cudne firme, vas enostavno ne razumem, zakaj se ne poglobite malo bolj konkretno v forex in forex sisteme tipa copy traderjev in si poiscete traderje ki za mali denar (subskripcijo) mesecno "delijo" trejde oziroma signale in igrate oziroma kopirate sami trejde in imate svoj dostop do svojega racuna, kjer lahko dofilavate cash oziroma ga direktno dol pobirate.

lpj

fxman11 ::

Jakov11 je izjavil:

Pozdravljeni,

glede na to da vas je tukaj kar nekaj forexsovcev, na takšen in drgačen način me zanima a je v slo kaksen forum ki bi povezoval direktne trgovalce na forumu?

Kar se pa tiče ostalih "vlagateljev" ki vlagate v te neke cudne firme, vas enostavno ne razumem, zakaj se ne poglobite malo bolj konkretno v forex in forex sisteme tipa copy traderjev in si poiscete traderje ki za mali denar (subskripcijo) mesecno "delijo" trejde oziroma signale in igrate oziroma kopirate sami trejde in imate svoj dostop do svojega racuna, kjer lahko dofilavate cash oziroma ga direktno dol pobirate.

lpj



Problem je v tem, ker sam naštudirat je zelo težko, moraš priti v tistih 5%, ki res služijo.

Da bi kopiral trejde pa spet moraš dobit tistih 5%, ki delajo plus in lahko kopiraš od njih....seveda takih, ki delajo plus jim ni potrebno potem prodajat signalov :-)

To je resnica o forexu....ostalo je sreča!

Še ena "lepa" novica o Luxurisu danes v Financah http://www.finance.si/8802697/Luxuris-n...

Luxuris ne more izplačati vlagateljev

avtor
Aleš Perčič
20.05.2014 08:28
V finančni družbi obljubljajo, da bodo vlagatelje poplačali v prihodnjih 15 mesecih

V finančni družbi Luxuris, ki jo vodita Mojca Cvetko in bivši predsednik uprave borznoposredniške hiše Medvešek Pušnik Bogdan Pušnik, so v zadnjih dveh letih vlagatelje v svoje proizvode vabili tudi z zastonj ipadi, zdaj pa utegnejo biti ti tablični računalniki vse, kar bo vlagateljem ostalo, v Dnevniku piše Matjaž Polanič. Denarja namreč v Luxurisu vlagateljem ne morejo izplačati, a jim obljubljajo, da bodo to storili v prihodnjih 15 mesecih.

O Luxurisovih 25-odstotnih donosih, ki so se analitiki čudili, smo sicer pisali v članku Razkrivamo skrivnost Luxurisovih 25-odstotnih donosov.

V tem času naj bi v družbi izvedli »sanacijski program« ter prestrukturirali svoja produkta LMAP in LMAP VD. Hkrati v Luxurisu stranke prepričujejo, naj z njimi sklenejo nove pogodbe, s katerimi bi se zavezali, da sredstev ne bodo dvignili v prihodnjih petih oziroma šestih letih.

Da vlagateljem ne morejo izplačati denarja, so za Dnevnik potrdili tudi v Luxurisu. »Smo v postopku poenostavljene prisilne poravnave,« je povedala direktorica Luxurisa Mojca Cvetko, ki pa predloga doslej na sodišče še ni poslala.

Koliko vlagateljev je zahtevalo vračilo denarja, ni znano, če pa tega niso storili najmanj mesec dni pred iztekom pogodbe, so jim v Luxurisu to avtomatično podaljšali za še nadaljnjih 15 mesecev. »Vsaka stranka, ki je zahtevala izplačilo, bo izplačana po predvidenem sanacijskem programu in v dogovorjenem roku,« mirijo v Luxurisu in dodajajo, da so obveznost za poplačilo vlagateljev prevzeli nase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fxman11 ()

Utk ::

Kje je zdaj tist naš Marko iz prejšne teme, kmet-sleš-ekonomist? Upam da ni prodal kmetije in vložil v to.

dronyx ::

Če danes objaviš oglas, da nudiš 25% letne donose s pomočjo toksičnih izvedenih finančnih inštrumentov se ti v nekaj dneh zanesljivo javi par tisoč investitorjev, ki imajo nekaj viška denarja za oplemenititi. Kaj pomeni beseda toksičen se jim pa že ne ljubi pogledati v slovar.

Detektiv1234 ::

"Poenostavljena prisilna poravnava"

Prisilna poravnava za podjetnike in mikro družbe

Novi zakon ZFPPIPP je uvedel možnost, da tudi manjša podjetja in podjetniki izvedejo prisilno poravnavo in tako poskušajo rešiti svoje podjetje.
Postopek je precej enostavnejši in cenejši od navadne prisilne poravnave, namenjen pa je mikro podjetjem in malim podjetnikom (s.p.-jem).
V spodnjem članku bomo pogledali, kako začnete postopek poenostavljene prisilne poravnave.

Poenostavljena prisilna poravnava - Stečaj. Kakšna je razlika?

Glavna razlika med poenostavljeno prisilno poravnavo in stečajem je, da stečaj pomeni končanje poslovanja podjetja oz. podjetnika, namen prisilne poravnave pa je s finančnim prestrukturiranjem se dolžniku omogoči, plačilno sposobnost in nadaljevanje poslovanja.

Pri poenostavljeni prisilni poravnavi upnikom ni potrebno prijaviti terjatev, prav tako pa se ne imenuje upravitelja in ne opravi preizkusa terjatev.

Kdo lahko začne postopek poenostavljene prisilne poravnave?
Predlog za začetek poenostavljene prisilne poravnave, lahko na pristojnem sodišču predlaga:

- dolžnik (podjetje oz. zakoniti zastopnik / podjetnik), ali
- osebno odgovorni družbenik dolžnika.

Predlog za začetek postopka poenostavljene prisilne poravnave

Poenostavljena prisilna poravnava se lahko izpelje nad mikro družbo (družba, ki izpolnjuje dve od teh meril):

- povprečno število delavcev v poslovnem letu ne presega deset,
- čisti prihodki od prodaje ne presegajo 2.000.000 EUR,
- vrednost aktive ne presega 2.000.000 EUR,

majhno družbo (družba, ki ni mikro družba in izpolnjuje dve od teh meril):

- povprečno število delavcev v poslovnem letu ne presega 50,
- čisti prihodki od prodaje ne presegajo 8.800.000 EUR,
- vrednost aktive ne presega 4.400.000 EUR,

in podjetnikom (s.p.), pri katerem:

- povprečno število delavcev v poslovnem letu ne presega deset in
- isti prihodki od prodaje ne presegajo 2.000.000 EUR.

Poenostavljene prisilne poravnave ni mogoče začeti, če je podjetje oz. podjetnik v stečaju.

Prav tako dolžnik ne more začeti poenostavljene prisilne poravnave, če je že bil v prisilni poravnavi in:

- še niso potekla 3 leta od izpolnitve vseh obveznosti dolžnika iz prejšnje prisilne poravnave,
- še niso potekli 2 leti od sklepa sodišča o ustavitvi prisilne poravnave (pri čemer se ni začel stečajni postopek).


Kako vložiti predlog za začetek poenostavljene prisilne poravnave?
Predlog za začetek postopka poenostavljene prisilne poravnave mora vsebovati:

identifikacijske podatke o dolžniku in
zahtevek, da sodišče nad dolžnikom začne postopek prisilne poravnave.


Temu predlogu moral dolžnik predložiti:

poročilo o finančnem poslovanju dolžnika (ta mora vsebovati računovodske izkaze, seznam upnikov in terjatev in znesek povprečnih mesečnih stroškov rednega poslovanja),
1. in 2. odstavek 142.člena ZFPPIPP.
načrt finančnega prestrukturiranja ter
izjavo, da je zgornje poročilo resnično in pošteno prikazuje njegov finančni položaj in poslovanje. Ta izjava mora biti sestavljena v obliki notarskega zapisa.
Ob vložitvi mora predlagatelj poenostavljene prisilne poravnave založiti začetni predujem, ki ga določi sodišče.



Kdo odloča o poenostavljene prisilni poravnavi?
Ko sodišče objavi sklep o začetku postopka poenostavljene prisilne poravnave, lahko o njej odločajo vsi upniki, ki jih je dolžnik navedel v svojem poročilu o finančnem poslovanju, glede na višino svojih terjatev.

Upnik za sprejetje poenostavljene prisilne poravnave glasuje tako, da z dolžnikom sklene pogodbo o soglasju za sprejetje poenostavljene prisilne poravnave, ki mora biti v obliki notarskega zapisa.

Poenostavljena prisilna poravnava je sprejeta, če za njeno sprejetje glasujejo upniki, katerih skupni znesek terjatev predstavlja vsaj 60% vseh terjatev, oz. če za njeno sprejetje glasuje več kot polovica vseh upnikov.

Dolžnik mora nato v roku 4 mesecev od objave oklica o začetku postopka na sodišče vložiti zahtevo za potrditev poenostavljene prisilne poravnave. Tej zahtevi mora priložiti odpravke notarskih zapisov pogodb o soglasju za sprejetje poenostavljene prisilne poravnave.

Če je bila zahteva dolžnika vložena v roku in je bila dosežena zahtevana večina, sodišče izda sklep s katerim potrdi poenostavljeno prisilno poravnavo.



Tole no good.....če so sami priznali da so v postopku poravnave, tole ne obeta nič dobrega.....prestrukturirati nimajo kaj oz. lastnega kapitala (prikazanega seveda) ni praktično nič v primerjavi z zneskom vloženih sredstev....zgodba je pri koncu (hitreje kot sem sam pričakoval), zanima me samo kakšne flance bodo svetovalci sedaj prodajal tako obstoječim kot tudi novim vlagateljem? Sedaj ni več možnosti za izgovore kot so nedefinirani regulatorji in zakonodaja in ostale anomalije.....čakam tv prispevek POP TV-ja in oddaje Preverjeno......pa posnetka nekaj 100 ljudi na Šlandrovi ulici.....res me zanima kaj bodo povedali svetovalci potem? Se bodo vsi skrival nekaj naslednjih let? jao...

deadbeef ::

anndddddd it's gone! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borzno trgovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7115646 (541) chrush
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396591 (26356) chrush
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821310 (14720) c3p0

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23642234 (35126) Tilen
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812445 (9792) btree

Več podobnih tem