» »

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o.

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o.

1 2 3
4
5

fantasycamp ::

Matej42, tako se boš zagovarjal pred svojim šefom ko te bo poklical na zagovor tvojega epskega prepričevanja ljudi na slotech.

Matej42 ::

čakaj, če bi se potem umirili, ko sem sam rekel, da ne mislim več pisati, bi se tega absolutno držal, ko pa spet pričnete z lažmi, pa tega enostavno ne prenesem, ne mi zamerit tega, še 1x če sodeluješ z imeni kot so franklin templeton, fidelity, jp morgan in podobnimi, bodo ljudje po vaše kar vse izgubili, bolj varno je v nogavici, na banki, ali pa vlagat v nepremičnine, že prav če imate takšno mnenje, pač zadev še ne poznate najbolje, nič vam ne zamerim, vendar daj zadržite to zase, dragi moji slovenci, na zahodu tovrstne zadeve investiranja izkoriščajo že leta, desetletja, pri izbranih ponudnikih je nekako tudi donos vedno zagotovoljen, če delaš samo z najbolšimi, no ampak vam to dopovedat, ne gre niti v treh straneh, ko jih bomo imeli 10 pa verjamem, da bomo tam kjer smo sedaj, tako da bolje da zaključimo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Double_J ::

Sej jz tudi lahko delam s temi najboljšimi, brez da plačam 900€.
Dve šivanki...

Matej42 ::

aha 900€, ki jih plačaš zakaj točno? Mislim, ste lahko še bolj nesramni in lažnjivi? Morda so včasih res imeli kaj, odkar sem jaz tu, je vse zastonj in niti ne potrebuješ biti njihova stranka, da lahko pričneš s sodelovanjem, no saj sami dokazujete, da so komentarji v 90% brez prave teže, argumentov itd

odvisno kakšen posel sklenem, dobim kar dobro povprečno plačo vsak mesec, nanese kar nekaj preko 1000€, pa ti povem, če bi posvečal temu poslu več kot recimo 10 ur tedensko, bi bil tudi zaslužek prece višji, kot sem rekel, imam delo doma pa tudi v tej službi sem nekako nezamenljiv, ker bo potrebno uvajati nekoga, na mojem delovnem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

fantasycamp ::

Matej42 je izjavil:

čakaj, če bi se potem umirili, ko sem sam rekel, da ne mislim več pisati, bi se tega absolutno držal, ko pa spet pričnete z lažmi, pa tega enostavno ne prenesem, ne mi zamerit tega, še 1x če sodeluješ z imeni kot so franklin templeton, fidelity, jp morgan in podobnimi, bodo ljudje po vaše kar vse izgubili, bolj varno je v nogavici, na banki, ali pa vlagat v nepremičnine, že prav če imate takšno mnenje, pač zadev še ne poznate najbolje, nič vam ne zamerim, vendar daj zadržite to zase, dragi moji slovenci, na zahodu tovrstne zadeve investiranja izkoriščajo že leta, desetletja, pri izbranih ponudnikih je nekako tudi donos vedno zagotovoljen, če delaš samo z najbolšimi, no ampak vam to dopovedat, ne gre niti v treh straneh, ko jih bomo imeli 10 pa verjamem, da bomo tam kjer smo sedaj, tako da bolje da zaključimo.



Ja sej men so te morgane in tempeltone tud razlagal potem pride zlom borze in lejga zlomka, v ameriki potem ljudje zgubijo hiše in gredo živet v šotore...

ti se delaš kot da do zloma borze ni prišlo...

Double_J ::

aha 900€, ki jih plačaš zakaj točno?


Ja pisalo je že tako. A zdej pa samo dnar prineseš ter se zmeniš kam naj ti ga vložijo, potem pa dobiš potrdilo od tistega sklada?

Od česa potem služite denar?
Dve šivanki...

Matej42 ::

pisalo je da moraš prinest 900€ da lahko sodeluješ s podjetjem al kaj točno? Morda so imeli raznorazne finte v preteklosti, ne bom trdil da ni možno, treba je biti pošten, ampak danes česa podobnega ni, če bi vedel koliko se tu investira v vsakega sodelavca, kam vse hodimo itd, pa kaj ti čem vse to govorit, normalno boš rekel da se lažem, saj druegega ne znate, me pa močno zanima, kako bi ti tržil zgoraj omenjene sklade, preko koga? Triglava? Če smo edini, ki to ponujamo na slovenskem tržišču, bom pa še jaz enkrat nekaj vprašal. Pa tisto osnovno vprašanje, ki mi ga je zadnjič nekdo zastavil, bi lahko dobil odgovor lepo prosim, sem hotel mentorja vprašat, pa sem se raje v jezik ugriznil, ker po enem letu, bi tako malenkost pa res moral vedeti. Če ne prosim preveč seveda

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Double_J ::

Morda so imeli raznorazne finte v preteklosti, ne bom trdil da ni možno, treba je biti pošten, ampak danes česa podobnega ni, če bi vedel koliko se tu investira v vsakega sodelavca, kam vse hodimo itd, pa kaj ti čem vse to govorit, normalno boš rekel da se lažem, saj druegega ne znate, me pa močno zanima, kako bi ti tržil zgoraj omenjene sklade, preko koga?


Sej ne bi tržil, samo vlagal bi vanje. A vi mate pa pogodbo s temi skladi, da če nekdo preko vas pristopi vanje, potem vam oni plačajo del vložka? Drugače ne vem kako bi lahko kaj služili...

Pa tisto osnovno vprašanje, ki mi ga je zadnjič nekdo zastavil, bi lahko dobil odgovor lepo prosim, sem hotel mentorja vprašat, pa sem se raje v jezik ugriznil, ker po enem letu, bi tako malenkost pa res moral vedeti


Pomoje mentor ne bi znal odgovorit. Lahko ga pa testiraš...
Dve šivanki...

Matej42 ::

mi imamo v paleti zadeve, ki so preživele obe svetovni vojni in več borznih zlomov, če bo situacija v svetu približno takšna kot zadnjih 50-100 let, torej lokalne vojne, pa bin laden oziroma američani sami, da zopet kak 11.9. uprizorijo, irak, libija itd. nekako mislim da jutri ne bo konec sveta, kajne? 3.sv vojne tudi še ne bo, bom pa do takrat pridno hranil zlato, v tistih časih, do katerih jasno upam, da ne pride, mi bo močno koristilo, med skladi lahko prehajaš, tako da glej ga zlomka, če bo eden res pustil na cedilu nevem koliko milijonov ljudi, gremo pa k drugemu, vendar kaj to tebi razlagam, ti imaš triglav in si verjento več kot zadovoljen, triglav sklad > franklin templeton kajne?

sem siguren da bo, je precej učen in šolan človek in nekako ne želim izpasti totalen bedak pred njim, tako da nevem, če bi ga upal vprašati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej42 ()

Double_J ::

triglav sklad > franklin templeton kajne?


Sem enkrat res kupil nekaj od triglava za 1 teden.

A veš kolk sem jaz zaslužil, ko so se te triglavove delnice konvertirale v vzajemni sklad, triglav steber 1 in se je začela upoštevati knjigovodska vrednost, namesto delniške vrednosti? Tolk ti še nisi zaslužil v enem dnevu.;)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Matej42 ::

kaj pa porečeš na 2. steber? 1.67 donosnost letno, nas nateguje država sama ali mi, ki ponujamo rešitev za stanje v katerem se nahajamo, res dobro premislite, kar sem vas vprašal. No pa mi povej koliko si zaslužil v enem dnevu, me zanima, vendar to so neke rizične zadeve, jaz se tega najraje ne grem, no čeprav hranim denar, katerega bom vložil v valutni trg preko luxurisa, torej dubajske borze, vendar v tvojem imenu delajo izbrani traderji, tako da je to spet manjši riziko, kot pa sklepati posel z nekom iz KDja, Triglava itd. Bom pa še jaz malce nazaj udaril, če že vsi po meni ves čas tolčete, saj ves čas govorim samo resnico.

Double_J ::

Jaz sem v enem dnevu zaslužil 30% vložka, samo to so bolj redke priložnosti. Ker redko se kakšne delnice investicijske družbe, spremenijo v vzajemni sklad. Zadeva pa ni rizična, ker se delniška vrednost spremeni v knjigovodsko vrednost, oboje pa je navedeno.
Dve šivanki...

Matej42 ::

razumem ja, dobro ti je to uspelo. No pri nas denimo je en zelo znan bivši športnik investiral kar sedaj pa nevem ali 400.000, če ne celo pol milijona in mu je luxuris pridelal v enem dnevu mislim da čistega nekje okrog, spet ne vem a 40.000 ali 50.000EUR v ENEM (1) dnevu,12% mislim da je naredil luxuris tisti dan, tako da o nekih hudih rizikih pri nas, prosim vas lepo, spet kažete, da se ne spoznate na zadeve, vendar razumljivo je tudi to zakaj je pri nas toliko skeptikov, piramida, nateg, pojdi stran, čim ni triglav, nlb, je to že v samem štartu nateg. Ker je bilo res veliko veliko poncijevih shem oz piramid, ki so delovali na forexu kot denimo mi, vendar če to počneš preko luxurisa, ki se profesionalno ukvarja s tem, je to drugače, kot če greš na trg kot špekulant in potem si zgrožen, kakšen nateg je to, da si ves vložen denar izgubil pa koliko podjetij je stranke privabljalo z imenom forex, ki ni imel niti najmanjše povezave s pravim forexom, mi nismo takšne vrste podjetje, samo v vednost, dragi skeptiki.

matko al kaj si že bil, sem se sedaj spomnil, mi zaupaš za katero podjetje si pa ti delal, pa tudi ste bili "najboljši" kot praviš, tega ne more reči kar vsak ali si zastopnik takšnih imen ali pa ne, nimava tule kaj tople vode odkrivat, pa praviš nisi tak človek, da bi ljudem obljubljal donose, brez dokazil ali kako že, pri nas ima človek vpogled do svojega denarja vsak dan, določeni produkti so vezani na zelo kratkoročno dobo itd itd, res smo naj naj naj v vsem, vendar če se bom takole hvalil, ja kdo me bo pa jemal resno, že tako me nihče tule gor ne. Vendar spet poudarjam, nisem se še 1x samkrat zlagal v svojih prispevkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej42 ()

Pithlit ::

Matej42 je izjavil:

in vse želim zvleči na sestanek, tak občutek ste dobili, kot da sem plačan že od tega, ko se oglasite pri nas, je kdo rekel, da boste prisiljeni v kakšno varčevanje, karkoli na to temo?

OK. Se tko zmeniva... ti mi častiš potne stroške in dnevnico. Pa pridem tja. Ni problema če se ti to zdi ceneje kot to da odgovoriš na nekaj preprostih konkretnih vprašanj.

Ja. Stroške imamo s tem da moramo mi do tebe. Tudi ne ravno nepomembne. Če grem jaz v Lj me to stane 60€ + dejstvo da moram dopust vzet. Eeee brate, to pa ni tolk malo.

Plačaš? Deal!

To, da ti tukaj glumiš da ne smeš povedat za kaj se gre... vabiš pa bilokoga naj pride, se pozanima in naj pol on/ona to tukaj razlaga je pa en tak grozen logični lapsus da ti noben ne verjame več da ne smeš/ne moreš tukaj razlagat.

V glavnem... povrni nam stroške pa nas bo večina tukaj z veseljem šla poslušat ta tvoj podjetni čudež.
Life is as complicated as we make it...

Matej42 ::

razumem, na to pa res nisem pomislil, poizkušaj razumet nekako, da ni v skladu podjetja, da tule pišem vse kar ponujamo itd, je pa vse tako super, da bom spet deležen 30 negativnih komentarjev, ker se ljudem to zdi popolnoma nemogoče, saj veš kakšno je stanje v Sloveniji, pusti mi naslov pa se bova dogovorila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej42 ()

blackbfm ::

mu je luxuris pridelal v enem dnevu mislim da čistega nekje okrog, spet ne vem a 40.000 ali 50.000EUR v ENEM (1) dnevu,12% mislim da je naredil luxuris tisti dan


dokler ne prodaš in dobiš keš teh 12% plusa ni vrednih nič

Matej42 ::

zavežeš se zgolj za 15 mesecev, po tem pa lahko mirne volje dvigaš obresti vsak mesec, ja da bo nekdo vzel tvoj denar, ga dal skozi eno mašino in ti povsem brez garancije delal velike donose, tega žal ni, obstajajo pa zadeve v svetu, ki na zelo varen način naredijo iz tvojega največ praktično kar se da in to ponujamo mi, zasmehovani smo pa tako kot da smo od včeraj, neka poncijeva shema, ampak kot sem že ničkolikokrat povedal, saj živimo v Sloveniji, nevoščljivost ne pozna meja.

MOBIKING ::

blackbfm je izjavil:

mu je luxuris pridelal v enem dnevu mislim da čistega nekje okrog, spet ne vem a 40.000 ali 50.000EUR v ENEM (1) dnevu,12% mislim da je naredil luxuris tisti dan


dokler ne prodaš in dobiš keš teh 12% plusa ni vrednih nič


Samo za INFO:

Dvakrat je Luxuris v letošnjem letu pridelal čez 10% (cca. 12% in 15% v enem trade-u). Vendar je tu še delitev dobička stranka/upravljalec tako da neto je precej nižji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MOBIKING ()

mdural ::

Tudi mene so konec maja 2010 nekako prepričali, da sem šel na ta sestanek. Ravno sem iskal štud. delo za čez poletje ko me en pokliče, da ima eno super stvar, da je tu denar itd. Pridem na pijačo mi začnejo nekaj govorit, nič konkretnega, pač pridi na sestanek tam boš vse zvedel. In res, grem na ta sestanek in človeku, ki je to govoril, se je videlo, da stvar obvlada. Ne toliko s strokovnega vidika kot to, da ti zna zlesti pod kožo, ni vsiljiv, ni tečen, je potrpežljiv itd. Vlaga se načeloma v zlato, v razpršene sklade itd. Vlagaš lahko v solarne njive, tankerje, vse živo, načeloma so donosi trdni inse gibljejo na dolgi rok let 10%. Tukaj še vse ok. Problem je pa ravno ta mrežni marketing in piramidni sistem. Če imaš ti nad sabo mentorja, ki dobiva del tvoje pogače in imaš ti pod sabo ljudi, od katerih ti dobivaš denar to ni nič drugega kot piramida, zavita v lep celofan. Pa btw, če bi se šli vsi to investicijsko čarovnijo naenkrat ne bi bilo več realnega gospodarstva in ne bi imeli v kaj vlagat. Kako boš vlagal v solarna plja, tankerje, delnice podjetij, če bi tudi ti ljudje počeli samo to. Ne gre za nič drugega kot premetovanje denarja s kupčka na kup, kjer večino poberejo tisti na vrhu, ko se piramida razbije tisti na dnu ostanejo brez vsega.
Tako Matej, srečno, ampak na tvojem mestu ne bi mirno spal saj so ravno te mahinacije s investicijami pripeljale do tega kjer smo danes, skupaj s politiko. In skupni imenovalec tega je pohlep in na to karto na v&d dajejo vse...

Double_J ::

mdural od kje pa oni služijo denar, ker je rekel, da ni nič za plačat da lahko vlagaš?
Dve šivanki...

Tilen ::

Saj ga ne, ker poslujejo z izgubo.

https://www.ajpes.si/JOLP/podjetje.asp?...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Mohimm ::

Da pristavim svoje izkušnje:
Še v času srednje šole me je kolega uspel zvleči na eno izmed predstavitev v Novem mestu.

-Uvod - Kolega razlaga kak fino služi, da je šef od šefa od šefa od šefa... v 3h letih prišel do hudega avta, vse skup z nič dela, pa malo časa. Ker sem ga imel dovolj poslušati pristanem da bom enkrat šel na tisto predstavitev.

-Prvi del - predstavitev varčevanj, naložb v zlato, industrije... relativno zanimivo. Nekdo v "publiki" zastavi konkretno vprašanje v zvezi z nekimi vlaganji v ladjarsko podjetje, je bil odgovor "se bomo pogovorili po predstavitvi"... Mešajo meglo, in čeprav so tam zainteresirani ljudje, so odgovori neobstoječi(hint mateju: tega nikoli ne počni, ljudje postanejo sumničevi)

-čik pavza

-drugi del - po dveh minutah sem začel poslušati pranje možganov kot je "no prijatelji ki so vas danes pripeljali.. prijatelji ki jih boste pripeljali... partnerji...". Moje vprašanje kako lahko ljudje hendlajo bajne vsote (baje več tisoč evrov posameznikov) brez konkretne izobrazbe ali šolanja odgovorjeno z: "po predstavitvi".

-finale - po koncu predstavitve sem želel domov, ampak sem se s kolegovim mentorjem "moral" dobiti še na pijači. Kjer sledi prepričevanje če želim dolgoročno investirati, da začetni vložki so lahko tudi zelo majhni.. Še neke pogodbe in papirji so bili v igri. (hint mateju: 17letnik brez denarja ne razmišlja za 30 let naprej.. know your public..). Skratka, ko sem končno uspel v pogovor vriniti besedno zvezo "piramidni sistem" se je zadeva zaključila v treh minutah.

TL:DR po točkah:
-"prodajalci" prodajajo meglo, o kateri še sami ne vedo veliko, zanašajo se da nekdo nad njimi v shemi ve...
-vzpodbujajo vprašanja
-skrivajo konkretne podatke
-individualno te prepričujejo z individualno ponudbo :)
-trzajo na besedo piramida
-dobiš zastonj pijačo :)
-kolegi lahko kmalu postanejo bivši kolegi

BTW: Matej ko se tako bojiš konkurence. Da imate predavanja praktično javna, kjer je dostop do vaših "prodajalcev" zelo enostaven, saj praviš da osebno pa odgovorite na vsako vprašanje, pa Vas ne skrbi? TO da konkurenca pa javno objavlja ponudbe ni problem? Malo razmišljajte z glavo.

Utk ::

Kater sklad je tako super ziher in donosen?
A ta...https://www.franklintempleton.com/retai...
ali ta https://www.franklintempleton.com/retai...
morda ta http://www.morningstar.co.uk/uk/funds/s...
Najdem še 10 takih "svetovno najboljših", pri nekaterih si v zgubi že po defaultu, pri nekaterih ko odšteješ stroške vstopa in/ali izstopa, pri nekaterih pa šele ko preračunaš kolk bi dobil, če bi ta denar vezal.
No, od 10,000 skladov na svetu imaš zmeraj enega, ki je v vsakem obdobju delal profit, ampak kako vedeti za vnaprej kater je to? Vprašat kmeta z diplomo iz ekonomije? Njegovega mentorja?

Matej42 ::

Mdural tole pa sedaj počasi presega vse meje, če si ti takšno teslo, oprosti izrazu, drugega ti ne morem reči, še ne pomeni da ostali nismo za delo, če narod rešujemo pred socialnimi problemi zaupajo nam znane osebe, športniki. Med piramido in multilevel marketingom po tvoje ni razlike praviš? Če sta Donald Trump in Bill Clinton pred leti dejala, da so prav posli v multilevel marketingu najboljši, najuspešnejši, Clinton je celo podelil neko priznanje, dolgo je ze tega, odkar sem slišal to, nevem točno za katero gospo gre, vendar v povezavi z razcvetom ameriškega gospodarstva, Trump pa, ko so ga vprašali, kaj bi počel, če bi še 1x začel s poslom, finance, multi level marketing. V vednost 1.) V piramidi ne moreš prehiteti nekoga, ki je v zgodbi dlje od tebe, pri nas lahko, ker si plačan po očinku, toliko kot delaš, toliko zaslužiš, ni šlepanja kot v "navadnih" službah, ko nekdo opravi 3/4 posla, nekdo 1/4, plačana sta pa oba isto. 2.) če ni nobenega produkta v ozadju, da se prodaja meglo. 3.) ko se ti lepega dne nihče več ne javi, poslovni prostori izginejo, telefonska številka ne obstaja. No ampak seveda, za Slovenijo je to značilno, brez, da bi se točno pozanimali pa potem pisali, kar neke laži, saj se mi ne da niti vsakega posebaj citirati in odgovarjati, ker nima smisla, ljudem želiš pomagati pa si zasmehovan, zato pa tudi je takšno stanje v tej državi.Ti na mesto svojega šefa/direktorja verjetno nikoli ne boš prišel, tu s pridnim delom, lahko dohitiš, prehitiš nekoga, ki dela 5, 10 let. Sedaj pa spet dalje replike, brez pravih argumentov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Matej42 ::

Utk je izjavil:

Kater sklad je tako super ziher in donosen?
A ta...https://www.franklintempleton.com/retai...
ali ta https://www.franklintempleton.com/retai...
morda ta http://www.morningstar.co.uk/uk/funds/s...
Najdem še 10 takih "svetovno najboljših", pri nekaterih si v zgubi že po defaultu, pri nekaterih ko odšteješ stroške vstopa in/ali izstopa, pri nekaterih pa šele ko preračunaš kolk bi dobil, če bi ta denar vezal.
No, od 10,000 skladov na svetu imaš zmeraj enega, ki je v vsakem obdobju delal profit, ampak kako vedeti za vnaprej kater je to? Vprašat kmeta z diplomo iz ekonomije? Njegovega mentorja?


žal mi je, če ne razumeš fant, upam da boš nekega dne spregledal in prenehal pametovati, če nimaš pojma o pojmu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

xxx ::

Matej42 je izjavil:

/.../Med piramido in multilevel marketingom po tvoje ni razlike praviš? Če sta Donald Trump in Bill Clinton pred leti dejala/.../


Sicer je spodaj napisano še precej več, kar se mene tiče je "multi-level" marketing piramidna shema, ki izkoristi vse luknje v zakonu, da je še na strani zakona, vendar še vedno sledi vsem fizikalnim lastnostim piramide (Amway anyone?):

Multi-level marketing @ Wikipedia

Criticism

The Federal Trade Commission issued a decision, In re Amway Corp., in 1979 in which it indicated that multi-level marketing was not illegal per se in the United States. However, Amway was found guilty of price fixing (by effectively requiring "independent" distributors to sell at the same fixed price) and making exaggerated income claims.[40][41]

The FTC advises that multi-level marketing organizations with greater incentives for recruitment than product sales are to be viewed skeptically. The FTC also warns that the practice of getting commissions from recruiting new members is outlawed in most states as "pyramiding".[42] In April 2006, it proposed a Business Opportunity Rule intended to require all sellers of business opportunities—including MLMs—to provide enough information to enable prospective buyers to make an informed decision about their probability of earning money. In March 2008, the FTC removed Network Marketing (MLM) companies from the proposed Business Opportunity Rule:

The revised proposal, however, would not reach multi-level marketing companies or certain companies that may have been swept inadvertently into scope of the April 2006 proposal.[43]

Walter J. Carl stated in a 2004 Western Journal of Communication article that "MLM organizations have been described by some as cults (Butterfield, 1985), pyramid schemes (Fitzpatrick & Reynolds, 1997),[44] or organizations rife with misleading, deceptive, and unethical behavior (Carter, 1999), such as the questionable use of evangelical discourse to promote the business (Hopfl & Maddrell, 1996), and the exploitation of personal relationships for financial gain (Fitzpatrick & Reynolds, 1997)".[44][45] In China, volunteers working to rescue people from the schemes have been physically attacked.[46]

MLM's are also criticized for being unable to fulfill their promises for the majority of participants due to basic conflicts with Western cultural norms.[47] There are even claims that the success rate for breaking even or even making money are far worse than other types of businesses:[48][49][50] "The vast majority of MLM’s are recruiting MLM’s, in which participants must recruit aggressively to profit. Based on available data from the companies themselves, the loss rate for recruiting MLM’s is approximately 99.9%; i.e., 99.9% of participants lose money after subtracting all expenses, including purchases from the company."[48] In part, this is because encouraging recruits to further "recruit people to compete with [them]"[10] leads to "market saturation."[12] It has also been claimed "(b)y its very nature, MLM is completely devoid of any scientific foundations."[51]

Another criticism is that MLM has effectively outlived its usefulness as a legitimate business practice. The argument is that, in the time when America was a series of relatively small, isolated towns and rural areas not easily accessible to small companies, MLM was a useful way to let people know of and buy products or services. But the advent of internet commerce, with its ability to advertise and sell directly to consumers, has rendered that model obsolete. Thus, today, nearly all modern MLMs ostensibly sell vastly overpriced goods and services (if there even is a real product or service involved at all) as a thin cloak of legitimacy, while their members are driven to recruit even more people into the MLM, effectively turning these programs into pyramid schemes.[35]

Because of the encouraging of recruits to further recruit their competitors, some people have even gone so far as to say at best modern MLMs are nothing more than legalized pyramid schemes[10][34][35][36] with one stating "Multi-level marketing companies have become an accepted and legally sanctioned form of pyramid scheme in the United States"[34] while another states "Multi-Level Marketing, a form of Pyramid Scheme, is not necessarily fraudulent."[36]

In October 2010 it was reported that multilevel marketing companies were being investigated by a number of state attorneys general amid allegations that salespeople were primarily paid for recruiting and that more recent recruits cannot earn anything near what early entrants do.[52]


Kar se mene tiče, case closed, nategovalci pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Pithlit ::

Matej42 je izjavil:

Sedaj pa spet dalje replike, brez pravih argumentov.

Lej dušca draga... ko boš ti kak argument serviral se bomo lahko malo bolj resno pogovarjali. Dokler pa tale biznis zavijaš v meglo nam pa ne preostane drugega kot špekulacije. In glede na tvoje trmasto vztrajanje pri izmikanju in prikrivanju... ni čudno da so špekulacije takšne kot so.
Life is as complicated as we make it...

Matej42 ::

ja takrat nečesa očitno niso imeli urejenega, pri nas imamo vse potrebno, drugače verjetno ne bi obstajali od leta 2000, ni res? Ti bo oproščeno, ko/če boš kdaj imel priložnost spoznati kako delujemo. Pa lep pozdrav

ni v skladu podjetja da tule objavljam nevem kaj, če se kdo želi pozanimati, bo že čez čas naletel na koga, ki pozna koga, ki dela pri nas, vlaga se v nove sodelavce, išče se kader za širitve, če ne razumeš ne pametuj lepo te prosim!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Tilen ::

Dolgi naziv PRS: Varnost in donos, premoženjsko svetovanje d.o.o.
Število zaposlenih: 0 zaposlenih

Vi se širite samo v jezik!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pithlit ::

Matej42 je izjavil:

ni v skladu podjetja da tule objavljam nevem kaj

Ampak točno to delaš... objavljaš ne veš kaj. Ob predpostavki da je podjetje res kul (v kar čisto vsi tule zelo, zelo dvomimo... ampak vseeno) potem mu ti delaš grozno škodo.

Ampak. Podjetja ki svoje poslovne prakse skrivajo... že po definiciji ne morejo biti dobra.

Zdaj pa, ali boš podal kake dejanske informacije... ali pa se boš moral nehat pritoževat nad tem da ti nihče ne verjame in so vsi prepričani (pod težo empiričnih dokazov) da je tole en velik nateg. Izbira je tvoja.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Matej42 je izjavil:

Utk je izjavil:

Kater sklad je tako super ziher in donosen?
A ta...https://www.franklintempleton.com/retai...
ali ta https://www.franklintempleton.com/retai...
morda ta http://www.morningstar.co.uk/uk/funds/s...
Najdem še 10 takih "svetovno najboljših", pri nekaterih si v zgubi že po defaultu, pri nekaterih ko odšteješ stroške vstopa in/ali izstopa, pri nekaterih pa šele ko preračunaš kolk bi dobil, če bi ta denar vezal.
No, od 10,000 skladov na svetu imaš zmeraj enega, ki je v vsakem obdobju delal profit, ampak kako vedeti za vnaprej kater je to? Vprašat kmeta z diplomo iz ekonomije? Njegovega mentorja?


žal mi je, če ne razumeš fant, upam da boš nekega dne spregledal in prenehal pametovati, če nimaš pojma o pojmu.

Ne razumem ne. Ti si prvi omenjal franklin-templeton, BRIC in Azijo, ko pa gremo gledat te sklade, so v zadnjih letih delali minus, glih tako kot "vsi" ostali. Morda malo manjši minus od slovenskih, pa še to ne prav veliko, pa vseeno minus. In potem jaz nimam pojma in pametujem? Če bi denar pred 5 leti vezal po 4% obresti, bi imel več kot če bi vložil v te sklade prek WS oz. vas, to je dejstvo, in ti si promoviral te sklade, je tudi dejstvo, gremo lahko gledat na prejšno stran. Argumenti, sinko, argumenti, rad bi jih videl, ko jih dobiš, tudi take, ki nimajo nobene veze z V&D, so pa vsi drugi neumni, ti, težki finančni strokovnjak pa pameten, povej zakaj, kako, tu, ne na firmi, ker ne vem zakaj bi 5 min zgubljal z vami.

Pokaži črno na belem katere sklade ste predlagali pred 5 leti in kako so ti skladi potem poslovali. Ne mi kazat kateri skladi so bili dobri zadnjih 5 let (čeprav dvomim, da to zmoreš, vsaj ne iz glave) in da je danes treba v njih vlagat. Za to je prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kr?en ::

Tilen je izjavil:

Dolgi naziv PRS: Varnost in donos, premoženjsko svetovanje d.o.o.
Število zaposlenih: 0 zaposlenih

Vi se širite samo v jezik!

Kaj sem se nasel na bizi strani glede V&D d.o.o.

Dejavnosti CPA

Podatki niso avtorizirani s strani podjetja.
G51.32.1 - Trgovina na debelo z mesom in mesnimi izdelki
G51.32.11 - Trgovina na debelo z mesom
G51.32.12 - Trgovina na debelo z mesnimi izdelki

:))

Loocas ::

Tilen je izjavil:

Saj ga ne, ker poslujejo z izgubo.
https://www.ajpes.si/JOLP/podjetje.asp?...


saj ne poslujejo z izgubo:
Celotni prihodki : 228.839
Čisti poslovni izid obračunske obdobja : +21.059

zaposleni so pa verjento s.p. -ji
Matev - najslabši troll vseh časov

Matej42 ::

argumentiram naj sklade kot so templeton itd? Pa ti imaš to podatke od bog ve iz kje, v gogole si vpiši ufos, united founds of succes, TO MI TRŽIMO! najboljše zadeve v svetu in res počasi se bom nehal spuščat na vaš primitiven nivo, pa pravi v kar čisto vsi tule dvomimo???????? Pa saj tega svet ni videl, vsak ima znotraj podjetja svoje podjetje, mrežo in rešuješ ljudi pred slovenskimi ponudniki, ki ne pokrivajo niti inflacije valute evro, jaz ti ne morem pomagat, ampak zadev objavljal na internetu ne bom, ker to ni v skladu podjetja in spoštujem, če ne želijo imeti na internetu nevem česa vsega napisanega, se zato še ne bo svet podrl, če/ko prideš k nam iz prve roke vidiš in se ti potem nekako ni težko izbrati med nami (bmw) in denimo slovenskimi ponudniki (katra, zastava, fičo) no ampak saj je lepo da podpirate kar je slovenskega, tu smo mi zgrešili, to je res, naša edina napaka je to, ker podpiramo tuje partnerje, najboljše v svetu, vendar s tem ljudem čaramo čudovite donose, zadovoljni so z nami, tudi luxuris o katerem imate spet toliko povedat prav laiki, ki ga od blizu še nikar niso videli, če ljudje ne bi bili tako zadovoljni, nevem zakaj bi potem še na novo nalagali denar gor, no ampak vi seveda veste, vi ste slo teach forumaši in vi veste, da je to piramida, čeprav je donald trump dejal, da je to posel številka 1. Vi ste verjetno v življenju že zelo veliko dosegli in je prav da se zgledujem po vas, kaj tamle nek Donald pravi, bi mi moralo biti vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

blackbfm ::

Men ni jasn ce je stvar tok dobra, zakaj moras iskat stranke po online forumih?

Matej42 ::

blackbfm je izjavil:

Men ni jasn ce je stvar tok dobra, zakaj moras iskat stranke po online forumih?

ne iščem strank po forumih, z veseljem se z nikomer od vas skeptikov nikdar ne srečam, pravim pa da če vas tako zanima vse, kako delujemo danes, le pocukajte za rokav nekoga, ki dela z nami in se prepričajte sami! In če ni nikjer niti enega vlagatelja, ki bi napisal obljubljeno mi je bilo tako pa tako, naredili pa so tako in tako, nevem dragi moji, vedno bolj nekredebilno postaja tole vaše tuljenje po nečem novem, brez kakršnih koli argumentov, tako da dajmo se že umirit malo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Pithlit ::

Nekredibilno in brez argumentov je predvsem tvoje tuljenje.
Life is as complicated as we make it...

nUUb ::

Čeprav sem po prvi strani videl, da nebo nic konkretnega OP dal ven, sem vsaj imel nekaj zanimivega branja. Zanimivo kako lahko taki osebki funkcionirajo. Ne ustvarjajo nič fizičnega (obleka, motor, moka), iz tujega denarja nekaj neki obrnejo in voila, 10-30% profita. Vse fajn, samo priblizno 10 strani razumljivega, z argumenti, linki, grafi, podkrepljenega besedila manjka, da bi me morda, morda prepričal, da vložim 10eur v varnost in donos. Pa pred vlaganjem, v svojih, urejenih poslovnih prostorih konkreten sestanek, z osebo, ki zgleda in deluje kredibilno.

Kot je bilo povedano, če si sam mastermind za tale nateg, se prosim zakoplji nekaj metrov pod zemljo, v primeru pa da so ti pa mozgane oprali, pa se mi smilis in te hkrati pozivam da prebereš celotno temo, konkretno razmislis in si najdes realno sluzbo.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Matej42 ::

če počneš za ljudi nekaj dobrega, zraven si nagrajen s provizijo, se meni ne zdi nič narobe, ti pa kar. Lp

nUUb ::

Matej42 je izjavil:

če počneš za ljudi nekaj dobrega, zraven si nagrajen s provizijo, se meni ne zdi nič narobe, ti pa kar. Lp

Citiraj mi tvoj(e) prispevke, v katerih napišeš nekaj, kar lahko naprintam, grem do prijatelja in mu pokažem, poleg golih besed. Številke od 5-30% so samo bile omenjene, nič kar bi lahko prijatelju rekel, zato, varčuj pri varnost in donos.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Master_X ::

Matej42 je izjavil:

argumentiram naj sklade kot so templeton itd? Pa ti imaš to podatke od bog ve iz kje, v gogole si vpiši ufos, united founds of succes, TO MI TRŽIMO!...

Torej da povzamemo... Vi tržite »kombinacijo življenjskega zavarovanja in naložb v investicijske sklade« za Wiener Staedtische, ki je v svoji osnovi v bistvu zavarovalnica. Vi ne »sodelujete« z nobenimi velikimi imeni, v bistvu direktno ne sodelujete niti z Wiener Staedtische (vsaj nisem vas nikjer videl omenjenega kot partnersko podjetje) ampak preprosto prodajate njihov produkt, za kar predvidevam da dobite commission. Well welcome to the f*cking club.

Samo kakih tavžent firm pa posameznikov v Sloveniji dela enako. In potem bereš zgodbice, ko se na Finance pa ne vem kam še vse, javljajo strički z 14 naložbenimi življenskimi zavarovanji, ki jih polovico sploh ne morejo pretrgat, pri ostalih pa ugotovijo, da če jih pretrgajo ostanejo na 50% vplačil (malo karikiram ampak taka je general zgodba).

Zdaj možno, da so skladi, ki jih ima v portfelju družba za katero tržite, boljši kot drugje. Ne vem, ker se mi odkrito ne da pregledovat skozi 156 strani mesečnega poročila teh skladov (v nemščini), na kratko pa očitno ne znajo povedat svojega uspeha (ali neuspeha).

A ja... vi se še greste neki multilevel marketing, ker drugače bi vam itak blo dolgcajt. Saj fajn no... upam da ste uspešni... Jaz sicer ne vidim nič nelegalnega ali pa sumljivega pri tem vašem poslu... Samo ni pa to neki posel, ko bi se jaz osebno z njim hvalil naokoli, al pa bil nekaj skrivnosten okol tega kaj delate... ne vem zakaj je trajalo zdaj par dni, da si uspel izdavit kaj tržite.

Večina finančnikov ti bo povedala, da so življenska naložbena zavarovanja eden izmed slabših produktov, ki so ga zavarovalnice uspešno razširle v recimo zadnjem desetletju. V skoraj vseh primerih je za vlagatelja bolje imeti riziko življensko zavarovanje plus posebej vlaganje v sklade, delnice, whatever. Sicer če bi uspel povedat kake konkretne cifre (na sestanek žal ne bom hodil) bi mogoče si lahko kdo naredil predstavo koliko uspešen je ta »vaš« produkt, ampak ste pač skrivnostni a ne.

Brez zamere, just my 2 cents. Če se o čem grobo motim, me lahko popravite, I don't care :)

Utk ::

Matej42 je izjavil:

argumentiram naj sklade kot so templeton itd? Pa ti imaš to podatke od bog ve iz kje, v gogole si vpiši ufos, united founds of succes, TO MI TRŽIMO!

WTF? Dal sem povezavo na uradno internetno stran teh skladov, do nje sem pa prišel preko strani WS, me pa res skrbi, kje vi dobivate vaše grafe, če jih kar tako pišete po googlu. Šalabajzer, očitno nimaš pojma kaj se s temi skladi dogaja, samo napumpan si z bluzenjem nadrejenih. Pa ti pokaži graf iz pravega vira kako so se "united founds of succes" skladi v Aziji in BRIC državah odrezali v zadnjih letih. Ne boš ga pokazal, ker ga niti ne znaš poiskat, in drugič, mentor ti ga tudi ne bo pokazal, ker bi videl, da je zanič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

lonz ::

Ma saj tile piramidni beliverji so približno tako gajstni kot španska inkvizicija (and nobody escapes the spanish inquisition...). Ko pa jih čez nekaj časa sreča pamet in ugotovijo da imajo danko po radiju x2, se pa o tem nikoli nočejo ment več.

Matej42 ima pač smolo da se je (ob kmetovanju...) spravil v ta biznis ene 10 let prepozno saj je že velika večina (vsaj internetno pisnih) ljudi začela zastopit modus operandi tehle piramidnih shem; tako da je novačenje na slo-TECH(!!) triple fail.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Šimpanz ::

Tole je še bolj zanimivo kot mehiške nadaljevanke. Iz epizode v epizodo me zanima ali bo Matej spregledal ali bo še naprej slep kot Esmeralda.

Ena boljših tem na ST.

Matej42 ::

ali bo matej spregledal, ali bo še naprej ostal slep kot esmeralda? Dokler Matej za pošteno delo, dobro zasluži, se vi lahko krohotate kolikor vas je volja, zakaj na začetku nisem nič povedal, sem jasno rekel, ker ni v skladu podjetja, torej ne bom delal nekaj proti njihovim željam, ker jih preveč spoštujem, znotraj podjetja imeti svoje podjetje, s tem da za vso infrastrukturo poskrbijo oni, tajnice ne rabim itd. zares same super zadeve, smo partner z WS, to vsak počne? Dobro se ti spoznaš na tovrstne zadeve, v Sloveniji smo za UFOS edino mi poslovni partnerji, ki to tržimo preko WS, nekako smo njim, zavarovalnici postali nekakšna konkurenca, da so se odločili za sodelovanje z nami, dobro morda sem res malce prenapihnjeno dejal vse skupaj, ampak kakorkoli, stojim za vsakim svojim postom, če pa vi mislite, da s tem, ko ljudem narediš lepe donose, tudi zlato in srebro na dolgi rok raste med 15% letno, morda bo zadnje leto kaj manj zaradi velikega padca v primeru Cipra, pa valutno trgovanje, če ti pluse vidiš nonstop, ne potrebuješ za to čakati 10 in 20 let, tako da nevem kako točno vi želite da jaz spregledam? Aha, ker vi enačite multilevel z piramido in želit Mateju dobro, naj se zaposlim v Triglavu, kjer so ZAVEZANI ljudem ustvarit čim nižji donos, mislim da 2,75, tako da je realna vrednost denarja minus ali 0, bi vi raje to energijo začeli sproščati po drugih forumih, jaz nisem takšen, da ne rečem kaj, da bi takole javno šimfal čez konkurenco, ljudje bodo to že sami uvideli, upam da kmalu, torej če pa delaš dobro in pošteno delo in si za to še nagrajen pa s tem ni nič narobe, vendar kaj ko vi tega ne razumete, preprostega dejstva. Spet neko žaljenje, primerjanje z esmeraldo, mislim kakšen nivo.

lonz je izjavil:

Ma saj tile piramidni beliverji so približno tako gajstni kot španska inkvizicija (and nobody escapes the spanish inquisition...). Ko pa jih čez nekaj časa sreča pamet in ugotovijo da imajo danko po radiju x2, se pa o tem nikoli nočejo ment več.

Matej42 ima pač smolo da se je (ob kmetovanju...) spravil v ta biznis ene 10 let prepozno saj je že velika večina (vsaj internetno pisnih) ljudi začela zastopit modus operandi tehle piramidnih shem; tako da je novačenje na slo-TECH(!!) triple fail.


10 let prepozno? Pred 10 leti razlagat tule Slovencem, da pokojnin ne bo, da si bodo morali sami kriti razliko, ki bo nastala. Ti povem, ko poslušam kolege, ki so že dlje časa v poslu, bilo je prekleto težko, bili so tudi slabši produkti takrat, normalno, potrebovali so nekaj let, da so prišli sem kjer so danes, tako da ni bilo vse rožnato in še 1x pomisli 10 let, ali danes, ko je vsem jasno, da bodo stvari le še slabše in da se nas praktično potrebuje, ker ti na najbolj varen narčin ustvarimo lep donos in še to bi te vprašal kaj si mislil z "tile piramidni beliverji", si nisi zgoraj prebral razliko med nami in piramido?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej42 ()

lonz ::

Aha; in ti si mesija ki nas boš, uboge, rešil zgodovinskih zmot in nas na krilih svoje sposobnosti in elana peljal v boljši jutri?

Pa naj uganem; samo na en sestanek h teb se mormo oglasit.... knede?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

Gregor P ::

Matej42 je izjavil:

10 let prepozno? Pred 10 leti razlagat tule Slovencem, da pokojnin ne bo, da si bodo morali sami kriti razliko, ki bo nastala.
Ah prosim te no, mene so v šoli (ne na UNI) že davno tega učili (pred več kot desetletjem), da mi ne smemo računati na pokojnine in sedaj ste vi "ultimativni finančni eksperti" (brez osnov ekonomije) tudi prišli na to idejo oz. do tega spoznanja?8-O Resno?!?:))

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Matej42 ::

odgovorit na konkretna vprašanja je tudi tebi pretežko? Jaz bi brez problema, če ne bi bila politika podjetja, da se ne reklamiramo, da vlagamo v nove sodelavce, vsak pa potem v podjetju zgradi svoje podjetje, torej svojo mrežo in lepo opravlja posle, rešuješ slovence pred slabimi ponudniki, ampak kot sem ti že dejal, ti kar, verjetno varčuješ v nogavici ali na Nlb, če si ti zadovoljen z izgubo, ti kar, mi ne prodajamo megle ampak ti je predstavljeno s konkretnimi številkami, grafi, argumenti, špekulacijami zakaj naj bi srebro in zlato v naslednjih letih rasla še vsaj 10% letno itd. Če si podkrepljen z VSEM dragi moj fantiček, je potem res popolnoma vseeno, če tule na kakšno stvar ne odgovorim, ker ponavljam ni v skladu podjetja, če pa preko koga pridete notri, pa vam bo vse predstavljeno in upam da boste potem toliko fer in napisali kakšen prispevek, v katerem se boste upravičili glede na to kakšne laži ste pisali.

Gregor P je izjavil:

Matej42 je izjavil:

10 let prepozno? Pred 10 leti razlagat tule Slovencem, da pokojnin ne bo, da si bodo morali sami kriti razliko, ki bo nastala.
Ah prosim te no, mene so v šoli (ne na UNI) že davno tega učili (pred več kot desetletji), da mi ne smemo računati na pokojnine in sedaj ste vi "ultimativni finančni eksperti" (brez osnov ekonomije) tudi prišli na to idejo oz. do tega spoznanja?8-O Resno?!?:))



Res, da sem v podjetju komaj dobro leto, 4 leta nazaj sem sicer prvič prišel, saj to sem pojasnjeval se mi zdi, vendar takoj ni šlo pričeti z delom ker je bila obveznost v službi, v kateri bom v kratkem dal odpoved, bila prevelika pa še doma je bilo veliko za postoriti, ker sem nekako sam za vse. Tako da sem človek z nekakšnimi vrednotami, če v tem podjetju ne bi karkoli štimalo, verjemi, da bi se poslovil še isti dan. Brez osnov ekonomije, glede na to, da imam diplomo iz te smeri, se težko strinjam, je pa res da tudi po enem letu posle z menoj še vedno sklepa mentor, ki ima vse potrebne licence itd, jaz sam pa sem v pridobivanju le teh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej42 ()

Utk ::

V 21. stoletju nam ni treba v Ljubljano na neko firmo gledat grafov. Jih lahko tu naklikamo v 5 sekundah. In če pogledamo, koliko je "zraslo" zlato v zadnjih dveh, treh letih, lahko vidimo, da bi z vami delal izgubo. Za vnaprej pa nihče pameten nič ne obljublja, niti tvoj mentor ne, se grem stavit.
Z vsem kar si tu naštel, bi v zadnjih par letih delal izgubo. A imate vi tam kakšne druge grafe?

Matej42 ::

Utk pravim ti da si ti kar delaj dalje izgubo s slovenskimi ponudniki, mi poveš komu ti zaupaš svoje premoženje? Zadnji 2 leti? Zlato je dolgoročna investicija, če si pa ti tak pametnjakovič, da boš danes kupil in jutri prodal, je pa to tvoj problem, pa ljudje brez zamere, ampak sedaj je pa že na mestu vprašanje, ste vi iz Marsa padli?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: lonz ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396592 (26357) chrush
»

Bi investirali v piramidno shemo?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
163370 (2566) shintaro

Dodatna investicija, kam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615571 (13901) Tilen
»

Vzajemni skladi paribas? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15416671 (11970) -BlackSun-

Več podobnih tem