» »

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o.

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o.

1 2
3
4 5

mihec87 ::

Hehe ljudje že 2 strani tumbajo da daj zadeve na forum oz javno..Ti bi še kar nekej maile mel pa vodu na sestanke kot znance...FAIL..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

XsenO ::

Ne skrivaš ničesar a vse hočeš privatno izpeljat. Kaj nimaš niti kosti javnega podatka za vržt, da utihneš negrače?
Upam, da se zavedaš koliko slabega PR trenutno generiraš.
1 + 1 = 1

theBill ::

Boone je izjavil:

Meni samo ni jasno, zakaj se tako izogibaš konkretnim vprašanjem. Če se lahko odgovore dobi na sestanku, zakaj se jih tu ne more?
A zato, ker se bojite, da ko ljudlje izvejo kako super imate vse urejeno, da se jih bo preveč vsulo k vam in bodo donosi nižji? Resno sprašujem, ne zajebavam ali kaj podobnega. Zakaj samo preko sestankov? Vam ni v interesu, da se pridobi čim več ljudi in če ne, zakaj ne?


Zato, ker je na sestanku prisoten njegov mentor, ki je večji maher pri prepričevanju folka kot pa Matej sam. In če se bo slučajno kdo odločil it na ta sestanek, bo skoraj izključno mentor govoril pri predstavitvi zadeve, Matej je tu le zato, da vleče noter svoje znance.

In ko bo en dan Matej navlekel dovolj veliko število znancev v to piramido/mrežni marketing/kakorkoli to imenujejo, bo tudi sam postal mentor in bo hodil na sestanke z znanci drugih ljudi oziroma tistih, katerim bo on mentor. Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Metulj-1 ::

Matej 24
če bi bil jaz tvoj šef in bi prebral tvoje poste v tej temi, si jutri že brezposelen. Toliko slabe reklame kot si jo naredil ti za svojo firmo (in zase) pa že dolgo ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

solatko ::

Kako naj zaupam tvoji firmi, če še sam ne znaš držati besede.
Rekel si basta, ne bom se več oglašal, pa te vsakih nekaj postov zanese nazaj v prepričevanje.
Veš matematika je kurba. Ti takoj pokaže, da slej ko prej zmanjka cepcev. Večje štvilo ovc je, več volne se nastriže.
Ko mi boš dokazal, da si sam vložil v firmo 100k€, lastnega denarja in sedaj samo še čakaš naslednjih 30 let na zagotovljen donos, potem ti osebno prinesem nekajkrat toliko in vlagaj.

Ali pa se zmeniva, ti meni daj 10k€, jaz pa ti obljubim v 10-ih letih še eno ničlo zraven. Seveda samo obljubim. In to vsak dan, večkrat, na forumu, ki si ga boš izbral.

Če ti ne znaš izračunat, da te nategujejo, vsaj prijateljev in znancev, ne vleci v to.
Delo krepa človeka

Matej42 ::

mihec87 je izjavil:

Hehe ljudje že 2 strani tumbajo da daj zadeve na forum oz javno..Ti bi še kar nekej maile mel pa vodu na sestanke kot znance...FAIL..


Jaz se res opravičujem ker ne želim, da tule celotna Slovenija zve in vidi kako Matej, izvedeli bodo še priimek plemeniti svoj denar, smo si na jasnem? Ko pri nas stranka podpiše pogodbo, denimo 100€ mesečno preko wiener stadtische zavarovalnice, s katero sodelujemo, stranka dobi posebno telefonsko številko, pin kodo s katero lahko vsak dan spremlja kaj se z tvojim denarjem dogaja, jaz na veliko in široko ne bom opisoval vseh produktov in kako zelo super smo, oprostite mi fantje, vendar si tega res nekako ne smem privoščit, tu je ogromna konkurenca v Sloveniji, danes je praktično ni, saj smo od vseh daleč spredaj, pa vendar, da tu napišem vse mogoče gor na en forum, potem nam bo pa kdo sledil itd. takrat se bo pa Matej res lahko poslovil iz službe, tako da če ste že takšne face, da pišete neresnice po forumih in na veliko zavajate, bodite še takšne, da vas peljem kot znanca tja, kjer boš lahko vprašal na čisto vsako vprašanje, na katerega boš tudi dobil odgovor, v to ne dvomim in potem boš lahko še enkrat skočil na forum in se meni, ter ostalim zaposlenim opravičil! Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

blackbfm ::

lahko vsak dan spremlja kaj se z tvojim denarjem dogaja


uu spremljaš loh, ful huda garancija res...pol k pa denar ponike, pol pa noben več nč neve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Matej42 ::

se pravi drugega kot norca se delat in blatit ne znamo? Pri veliko produktih je tako da se obvežeš zgolj za nekaj mesecev, natančneje pri valutnem trgovanju preko luxuris traderjev, lahko po 15% mirne duše prekineš zadevo ali obresti vsak mesec nakažeš dol, skratka fantje moji zadeve so resne in ne boste zmagali v tem boju, pustite svoje elektronske naslove, pa boste videli stvari iz prve roke, zakaj pa ne bi javno, zakaj izgleda kot da se gremo nevem kaj, da smo tako skrivnosti, pa oprosti, ampak konkurenca, ki nas že tako ne mara, poizkušaj to razumeti.

aja pa blacbfm denimo ko s triglavom skleneš nekaj za 10 ali 20 let, tudi lahko vsak dan spremljaš, tudi če pride do cunamija, terorističnega napada, lahko sredstva enostavno prestaviš drugam, brez stroškov, doplačil itd, so naši ponudniki tudi tako super? Veš koliko slabega bi lahko napisal v slovenskih ponudnikih pa ne počnem tega, ne me razjezit, da bo vsa resnica napisana tule na internetu, bom tvegal svojo kariero samo za to, da boste skeptiki in nevoščljivci že enkrat tiho.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

blackbfm ::

realno, je vaše poslovanje (če je vse legitimno in ne natega) popolnoma odvisno od svetovne ekonomije, ki je pa zadnje par let precej v k... tako da ne nakladaj kok so vaši produkti oh in sploh varna naložba, ker niso.

Matej42 ::

Pa ljubi jezus no, ja od svetovne ekonomije in če bodo v prihodnjih letih, v kar skoraj ne dvomim razna amerika spet počela svega in svašta, bin ladni, no saj vemo kdo v resnici stoji za tem, libija, irak, vietnam, veliko lokalnih vojn skratka, če bodo stvari še naprej delovale približno tako, kot zadnjih 100 let, potem ti res priporočam, da pustiš mail in že enkrat končno uvidiš v kakšni zmoti živiš, no pa da slišim kje pa si ti zavarovan oz kje varčuješ? Pa ne mi rečt v nogavici, ker vsako leto izgubiš med 3-5% zaradi inflacije valute evro, to menda veš?

absolutno nihče drug v sloveniji ne ponuja tako uglednih imen, kot svoje poslovne partnerje, tako da res veliko sreče pri diskreditiranju, če bi se prepričal iz prve roke povej elektronski naslov, to pa ne, je pa ura njegovega časa preveč, da bi mu človek dokazal, da klati neumnosti po internetu, to pa ne! Mater ste smešni

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Piston ::

dragi Matej42, žal si prišel na napačen forum, se zgodi ja, smola, več sreče prihodnjič...
Kawaaabangaaa

Pithlit ::

Slovenski Enron? Tam je tud blo vse transparentno in fer in po pravilih. Super donosi tudi. Svetlobna leta pred konkurenco.

V dveh dneh pa vsega konec.
Life is as complicated as we make it...

blackbfm ::

absolutno nihče drug v sloveniji ne ponuja tako uglednih imen, kot svoje poslovne partnerje, tako da res veliko sreče pri diskreditiranju, če bi se prepričal iz prve roke povej elektronski naslov


če bi blo tok super duper kot praviš, sigurno ne bi iskal strank po forumih in jih žical za maile:))

Matej42 ::

še se bomo šli torej? Pithlit, da slovenski enron smo, sploh nevem kaj to pomeni, ampak ja seveda, drug teden nas že ne bo več, čeprav smo na slovenskem tržišču od leta 2000, pod avstrijskim imenom, čakalo pa se je skoraj desetletje, da so politiki nehali ščitit razne triglave, merkurje, nlbje in podobne zadeve, ki komajda inflacijo pokrijejo, oz jo v velikih primerih sploh ne in so spustili noter tudi nas. Žicam za maile, verjemi da ni tako, vendar bi rad zadevo razčistil, zakaj kar nekaj obračate besede spet, žicam ta je pa dobra, rad bi utišal vse tiste, ki imajo tako veliko za povedat brez kakršnih koli argumentov, če pa je način dela takšen, da se ne reklamiramo, ne izdajamo vsega na plano, kako podjetje deluje, kako služimo itd, aha ker vse to ni javno, smo pa piramida oz skupina lopovov, ki je kot veste na tržišču od leta 2000, vendar pišete, da nas verjetno čez 2 meseca ne bo več, spet patetično.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

blackbfm ::

rad bi utišal vse tiste, ki imajo tako veliko za povedat brez kakršnih koli argumentov


če bi blo kej na tem, bi to naredile zadovoljne stranke..ti imaš ali premal (zadovoljnih) strank ali pa nategunski produkt

Vse kar si do zdej povedal in ta način, odnos...pač izpade kot da oglašuješ nek scam. Pr tadobrih scamih si vsaj v dvomih, znajo prepričat, tu je pa še to bolj bogo haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Gregor P ::

Matej42 je izjavil:

ki imajo tako veliko za povedat brez kakršnih koli argumentov

Argumenti?!? Kje jih ti vidiš v tvojih komentarjih?8-O

Ali se ti sploh zavedaš, da v bistvu v celotni temi nisi rekel čisto nič ekonomsko konkretnega, ampak kar nekaj nakladaš v prazno oz. "imaš veliko za povedati" o ničemer?:8) Samo tako mimogrede8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Vikking ::

Matej24: ker je v vsakem tvojem prispevku tukaj zaslediti slednje: kakšen trn v peti konkurenci ste, ne smeš izdati skrivnosti...

Podam na to, svoje mnenje: Konkurenca seveda je te razumem, saj zmanjkuje potencialnih strank ki bi naivno na besede verjela kar tako.

Vendar če je konkurenca tako ostra da ne moreš nič povedati, kaj ovira potencialnega konkurenta da se ti predstavi kot zainteresirana stranka in mu poveš vse podrobnosti. Žal se to ne sklada z tvojim napisanim češ: "varovanje poslovnih skrivnosti".
Če se izrazim drugače: kaj ovira potencialno stranko ko izve vaše super poslovne skrivnosti, da sama odpre svoj d.o.o. in postane konkurent. Saj poleg vlaganja, zasluži še z provizijami. Kaj ovira tako nastalega konkurenta, da prevzame sodelavce oz. jim ponudi bolješ plačilo , saj po tvojem napisanemu in podatkih ajpesa, samo podjetje nima zaposlenih, sodelavci pa imajo svoje s.p.-je.

V razmislek:
Če te sprašujemo kaj ponujate, ne odgovarjaš z: poslovne skrivnosti, ne smem povedati pridi na sestanek.
Poveš: imamo sklade, zavarovanja, naložbeno zlato itd.... donosi v povprečju so takšni pa takšni, nekateri skladi so tvegani zato večji donos, nekateri varni, opcije predčasne prekinitve, kakšne izgube pri predčasni prekinitvi itd... vprašaš: kaj te zanima, kakšen znesek bi vložil, kaj pričakuješ, krajše, daljše obdobje....
Če te vprašamo kakšna dovoljenja ima podjetje, zaposleni, ne moreš odgovoriti: sem jih bežno nekje videl. Poveš: imamo to pa to, sodelavci imajo to pa to, hodimo na te pa te seminarje, se izobražujemo tu pa tu v tujini....

Tako pa se samo braniš.
Da pa mene kot potencialno stranko (čeprav me nikoli nisi še videl) predstaviš mentorju kot znanca, pa je spet igra čistih piramidalnih shem. To so izrazi ki se uporabljajo v teh igrah. Kjer se naj bi uporabil občutek, da samo znanci in žlahta sodelavcev lahko sodeluje, saj je to rezervirano samo za izbrance.

Gregor P ::

Vikking je izjavil:

Vendar če je konkurenca tako ostra da ne moreš nič povedati, kaj ovira potencialnega konkurenta da se ti predstavi kot zainteresirana stranka in mu poveš vse podrobnosti.
Ne gre,ker se bleferji poznajo med seboj>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matej42 ::

bom jutri prebral vse kar ste napisali, brez zamere, če delamo na podlagi priporočil zadovoljnih strank, od leta 2000 dalje, kaj bi vi fantje dragi radi? Jaz sem vam samo povedal, da se gremo resne zadeve, da nismo piramida ali po domače rečeno nateguni, nategovalci, mi je pa čisto vseeno, če se sedaj ker nisem vsega podal na forum vi ne boste odločili za varčevanje pri meni, delam že več kot leto, pa kaki tretjini poznanstev še omenil nisem s čem se okvarjam, tako da brezskrbi, vi kar dalje zavajajte in lažite, da bi se kdo opogumil pa prišel se sam prepričat pa potem na forum lepo napisat kar bi izvedel, a smo res nateguni al je tako kot sem sam rekel, če ste tako prepričani, da govorite resnico, potem boste pa že en email naslov zaupali menda?

vikking ti kar veselo zavajaj dalje, če bi te res zanimalo, pusti mail in se prepričaj sam!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Gregor P ::

Hiter test zate (ali pa za tvoje "strokovnjake" v službi):)

Katera izjava pri vrednotenju podjetij je pravilna:
a) Enterprise Value manj Equity Value = Net Debt
b) Enterprise Value je večje kot Equity Value, če je Net Debt večji od 0
c) Enterprise Value manj Net Debt = Equity Value
d) Equity Value je manjše od Enterprise Value, če je Net Debt večje od 0

P.S.: to je primer najbolj osnovnih in lahkih vprašanj, tako da verjamem, da ti ne bo vzelo veliko časa;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pithlit ::

Matej42 je izjavil:

Pithlit, da slovenski enron smo, sploh nevem kaj to pomeni, ampak ja seveda

Eeee to, vidiš, to je tvoj problem.

Matej42 je izjavil:

aha ker vse to ni javno, smo pa piramida oz skupina lopovov

Točno tako. Naši južni bratje temu kreativno rečejo "mutni poslovi". Daleč od transparentnosti

Lahko pa seveda postrežeš s kakim argumentom. Ah ne... to pa ne. Da ja slučajno kdo kaj preveč ne izve. Recim to kaj točno se z denarjem dogaja. Tega se pa ja ne sme vedet. Za stranko je seveda povsem dovolj tvoja častna pionirska da je vse pošteno in kupček nezadržno raste z neverjetnimi donosi.

Mal smo šli naprej od Kekca in Mojce.
Life is as complicated as we make it...

Matej42 ::

res sem jezen nase, da se sploh pustim provocirat tule gor, odhajam za malce dlje časa pithlit kako naj ti povem kaj točno se z denarjem dogaja, grafov in koga vse zastopamo v pisni obliki tule doma nimam, da ti bom po internetu limal, kot sem vam pa že 100x povedal, če ne bi bilo transparentno in legalno, bi vam tako močno ponujal, da greste z menoj na sedež podjetja? Zmeniva se za kavo en dan, povej kdaj in kje, te odpeljem na sedež podjetja, vprašal boš kar boš želel, odgovorjeno ti bo na slehrno vprašanje, ampak ja, še vedno je problem v meni, ker celotne zadeve ne predam na intenet, mislim resno fantje, dajte se malo zamislit, če koga karkoli zanima, email pa smo zaključili

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

blackbfm ::

Jaz sem vam samo povedal, da se gremo resne zadeve


take resne zadeve sredi noči na slo-techu..kam smo pršl

Vikking ::

Matej42 je izjavil:


vikking ti kar veselo zavajaj dalje, če bi te res zanimalo, pusti mail in se prepričaj sam!


Zavajam? sem rekel da si nategun, da ste piramida? preberi dobro kaj sem napisal. Vsekakor ne poznam ne V&D ne tebe da bi lahko kaj takega direktno izjavil. Le tvoje izražanje in odgovori so takšni, da niso zaupanja vredni.
Namesto da bi naredil lepo reklamo za podjetje: kaj ste, kaj delate, kaj ponujate okvirno in nasplošno, je vse skrivnost!

Da te citiram: prosil bi vas, da se najprej pozanimate, kako so zadeve urejene danes, koga podjetje zastopa danes, vse transparentno, legalno, donosnost podjetij, katere zastopajo...

Mi smo se pozanimali pri tebi (saj si nam dal vedeti da si sodelavec tega podjetja), pa konkretnih odgovor na to nismo dobili. Če želiš da ti verjamemo, bo potrebno kaj konkrektno napisati.

St235 ::

Matej42 je izjavil:

res sem jezen nase, da se sploh pustim provocirat tule gor, odhajam za malce dlje časa pithlit kako naj ti povem kaj točno se z denarjem dogaja, grafov in koga vse zastopamo v pisni obliki tule doma nimam, da ti bom po internetu limal, kot sem vam pa že 100x povedal, če ne bi bilo transparentno in legalno, bi vam tako močno ponujal, da greste z menoj na sedež podjetja? Zmeniva se za kavo en dan, povej kdaj in kje, te odpeljem na sedež podjetja, vprašal boš kar boš želel, odgovorjeno ti bo na slehrno vprašanje, ampak ja, še vedno je problem v meni, ker celotne zadeve ne predam na intenet, mislim resno fantje, dajte se malo zamislit, če koga karkoli zanima, email pa smo zaključili


kaj ko bi gregorju odgovoril, da ohraniš vsaj še trohlico kredibilnosti? Ker trenutno si z vidika investiranja zanimiv približno toliko kot nigerijski princi.

Matej42 ::

blackbfm vi se kar spravljajte name, brez kakršnih koli argumentov, jaz samo ne bom trpel, da se o mojem podjetju, ki lahko rečem da je najbolše v evropi te branže, govori, da gre za neko poncijevo shemo itd, sem pošten človek in laži pač ne prenašam! poskušajte to razumet, tebi se pa opravičujem, sem še 1x prebral in me res nisi blatil. Lahko noč vsem skupaj

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

St235 ::

In kot predstavnik tega najboljšega podjetja, ki obrača milione ne znaš odgovorit na osnovno ekonomsko vprašanje? Mislim,da lahko počasi nehamo govorit v pogojniki, ker nimaš pojma in gre za navadno piramidno shemo zavito v celofan.

blackbfm ::

kmalu na Preverjeno... :))

Alexius Heristalski ::

Hahaha, kako je nadrkan na "dajte mi email, pridite na obisk v podjetje", ko pes. Pa vsi smo se zarotili proti njemu. Se še nisem odločil ali je trol ali debil, nagibam se k slednjemu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Utk ::

Mene pa (resno) samo zanima, če kupim preko vas točke skladov WS, in grem direktno na WS, brez vas, čez 20 let ko boste vsi na Karibih kurili donose, so te točke napisane na moje ime ali na V&D?

Metulj-1 ::

Matej kolk si pa ti kej zaslužu odkar si zaposlen v tej firmi?

solatko ::

Služi njegov mentor, ki pa bo tudi dobil negativne pike, ker je Mateja zelo slabo naučil.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

Takoj ko se omeni mentorje, mi spomin namigne na piramido, kjer eni služijo drugi pa so njihovi sužnji. Ala Amway varianta.

Alexius Heristalski ::

To smo že predelali.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bdoxx ::

vsi ste bolani :), tako Matej kot hejteri., Razumem pa obe strani sem delal v enem takem podjetju, oz sem se pustil nategnit če tako hočete, in ja prvih par mesecev sem bil isto zagret/zagnan kot Matej. In ja tudi mi smo bili oz so še, ''najboljši'' na trgu.
In ja tukaj ni nobenega natega, gre preprosto za mrežni marketing in vlaganje v sklade in delnice. Verjetno imajo več vrst skladov/vračevanj od rizičnih (okvirno 15-20% ''dobička'' na 10let), Malo majan rizične (10 - 15%), ter vlaganje v ''manj'' rizične (5-10%), no vsaj tako pravijo., verjetno nudijo tudi razna zavarovanje (življenska, avto, hiša...)
glede naložb.. naložbe pa obsegajo vse, verjetno si lahko pri njih tudi sam izbereš kam želiš da gre tvoj denar (od avto industije, farmacije, hitro rastoče trge, bljižnji vzhod, nanotehnološka podjetja.... vsega in svašta). Glede zaslužka Mateja, ki pravi da že eno leto dela za njih + da še vedno ima mentorja in da že stariši, punca, sorodniki varčujejo pri njemu + prištejmo še nekaj rondom folka, ki ga je pridobil bi rekel da zasluži nekje 300-400€ mesečno, izplačila pa dobi verjetno v obliki rente., pri tem zaslužijo še nekaj njegov mentor, in še nekaj ljudi.
Zakaj sem jaz nehal?
preprosto nisem tak tip človeka, ki bi folku gnjavil in prodajal meglo, praktično res ni nobenega zagotovila koliko boš dobil izplačano po 10letih če se odločiš za 10letno obdobje. (v res najslabšem primeru po mojih informacijah dobiš baje 70% vloženega denarja 100% povrnjenega).

bdoxx ::

Služi njegov mentor, ki pa bo tudi dobil negativne pike, ker je Mateja zelo slabo naučil.

Takoj ko se omeni mentorje, mi spomin namigne na piramido, kjer eni služijo drugi pa so njihovi sužnji. Ala Amway varianta.


ne! noben ni od nobenga suženj. Matej lahko kamot dela brez mentorja, nardi svojo mrežo znotraj podjetja, ampak glede na to da še je nov bi bila njegova uspešnost glede na razgovore z potencialni varčevalci precej mizerna. ( z dobrim mentrojem je uspešnost novačenja novih varčevalcev krepo čez 80%, torej odloči se jih 8 od 10tih s katerimi imaš ''razgovor'')
In ja v takem podjetju ti je mentor bog in batina. Če imaš dobrega mentorja in si tak tip človeka, ki lahko zagotavlja svojim strnkam donos naprimer po 10tih letih, praktično brez kakršega dokaza.) kot pravim jaz nisem tak, in sem zato nehal.

Daedalus ::

smurf in pa viking, ki naj bi me razmesaril, kot pravite, če je politika podjetja takšna, kako naj vam jaz dam vse na internet, poslovne načrte in vse, da nam bo konkurenca v slo lahko sledila, da bi prišli na naš nivo, to bi radi al kako?


Dobro so te napumpali.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

bdoxx ::

Še nasvet mateju, če hočeš bit uspešen čim prej zapusti forume in ne išči potencialnih varčevlacev preko interneta, išči jih pri teh pri katerih si že sklenil varčevanja.
+ plus čim dlje se drži mentorja in se uči od njega.

+ glede na tvoje poste začni čim prej razmišljati tudi še z svojo glavo in ne samo z njihovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

solatko ::

Mu je mentor že prepovedal, se smešit po forumu!
Delo krepa človeka

judoka ::

fantasycamp je izjavil:



Danes so trgi neverjetno občutljivi in so padci preveč riskantni za dolgoročno vlaganje, zaslužijo samo tisti ki imajo res veliko denarja kupijo delnice in po parih mesecih prodajo...



Em...definiraj dolgoročno vlaganje. O kakšnem roku govoriš? Ker to kar si povedal definitivno ne drži, iz stališča protekcije kapitala so dolgotrajnejše investicije bolj varne kot krajše.
Instrumenti se gibljejo v ciklih. Vedno. Buy low/sell high. Catch je v temu, da mora tisti ki želi delati reden profit, razmišljati kontra masi. In to je pri sprogramiranem črednem nagonu za večino problem.

Lep primer je zlato. Obdobje ko so se po Lj začeli odpirati "odkup zlata" shopi, se pravi lansko leto, je bilo idealno za dolgoročno šortanje, torej prodajo. Masa ljudi, vključno z "odkup zlata" shopi pa je zlato kupovala.

fantasycamp ::

judoka je izjavil:

fantasycamp je izjavil:



Danes so trgi neverjetno občutljivi in so padci preveč riskantni za dolgoročno vlaganje, zaslužijo samo tisti ki imajo res veliko denarja kupijo delnice in po parih mesecih prodajo...



Em...definiraj dolgoročno vlaganje. O kakšnem roku govoriš? Ker to kar si povedal definitivno ne drži, iz stališča protekcije kapitala so dolgotrajnejše investicije bolj varne kot krajše.
Instrumenti se gibljejo v ciklih. Vedno. Buy low/sell high. Catch je v temu, da mora tisti ki želi delati reden profit, razmišljati kontra masi. In to je pri sprogramiranem črednem nagonu za večino problem.

Lep primer je zlato. Obdobje ko so se po Lj začeli odpirati "odkup zlata" shopi, se pravi lansko leto, je bilo idealno za dolgoročno šortanje, torej prodajo. Masa ljudi, vključno z "odkup zlata" shopi pa je zlato kupovala.



Kot vem se v sklade načrtuje za desetletja, da kupiš otrokom šolanje ali sebi penzijo, tako v Ameriki delajo.

Tudi pri nas ti ponujajo desetletje ali več da se res splača, seveda ker ljudje nimajo toliko denarja za sprotno vlaganje kot premožnejše države.

Včasih so podjetja in splošno ekonomije bile bolj stabilne, danes je pa veliko denarja vnavideznih firmah,software,borze,delniške korporacije,net sales. Nimamo več standardnega pretoka dobrin in je tudi trg neverjetno hiter in seveda nepredvidljiv.

Računat da je 1929 letnica s katero računati na naslednji zlom uporabna je seveda smešno. Ameriki grozi posledično še več zlomov in seveda ne v 90 letnem ciklu...
Konec je industrijske dobe, službe niso več za celo življenje, firme propadejo redno po enem letu, obstane jih samo 10%.
V takem kaosu vlagat dolgoročno je nesmiselno. Ti si govoril o zlatu, to je isto kot nepremičnina ali posest, ne pa delnica in virtualni denar.

Skladi, tvoj denar banke vložijo takoj naprej in ti imaš samo papir ki tebi garantira procent ne pa garancijo, ko te propadejo. Tvoje delnice so najbolj likvidne in se jih rešijo takoj, ker pa banke po zakonu ne rabijo več imeti 1:1 denar vs zlato v garanciji, ampak 1:9 ali še več potem veš da garancije praktično ni razen če država ponudi pomoč. Ampak tako kot v Grčiji tudi država ne mora več dati če se je sesul njen sistem.

judoka ::

Vlaganje v sklade je meni osebno itak slaba ideja, izhaja pa iz standardne ekonomske mantre o "diverzifikaciji", s tem da vso kontrolo prepustiš "strokovnjakom". Strokovnjakom, ki redno pridelujejo izgubo, ampak si svoje profite pač ustvarjajo z razno raznimi provizijami. 10 let+ je res nerealno dolga doba za običajne investicije (delnice, valute, surovine), ampak vedno obstajajo izjeme, predvsem nepremičnine in zemlja. Zlato je podobna stvar, kot delnice. Če ga kupiš na vrhu in stvar zgubi x % svoje vrednosti si zgubil denar, pika. Kaj boš počel z zlatom? Lahko ga samo hranis in upas da bo v doglednem roku cena zrastla. Denar je itak elektronski, brez osnove v zlatu. Tehnologija, kjer se uporablja zlato se izboljšuje (izkoristek/velikost) na drugi strani pa se črpanje zlata povečuje. Logično je da cene zlata padajo in še bojo.

Cikel dolgoročne investicije bi ocenil na nekje 2-5 let (z izjemo nepremičnin in zemlje). Če to počneš sam, investiraš v tisto, kar lahko dobis po dobri ceni, torej na zgodovinsko nizkih vrednostih, kjer je rizik/reward najbolj ugoden. Če se investicija premakne v tvojo smer, kupuješ še naprej, če ne, izgubiš pač osnovni vložek oz nek % njega. Del igre.
Če za to najameš strokovnjaka, se prej prepričaš, da bo tvoj denar pri 3 (pravni) osebi in da bo tvoj strokovnjak plačan zgolj iz profita, sam pa imaš popolno kontrolo nad svojim računom. Torej, da lahko dejansko sam definiraš rizik.


Nategi ala piramidne sheme obstajajo zato ker smo ljudje načeloma leni in požrešni. Nikoli jih ne bo konec.

solatko ::

Dejte že nehat nakladat. Avtor teme se ne oglaša več, hoteli so samo maile od uporabnikov, da bi še kakšno ovco dobil. Še Matej je nehal, vi bi pa še kar.
Delo krepa človeka

Šimpanz ::

Matej zgleda da si jih dobil po prstih od mentorja. Zakaj hočeš vse zvleči v firmo na sestanek. Vse lahko poveš na forumu, al pa gremo na kavo pa tam vse razložiš (seveda brez mentorja). Ko pa vse hočeš zvleči v firmo si pa čisto podoben (identičen) kolegu, ki me je na vsak način hotel zvleči na amvej sestanek. Nič ni hotel povedati, rekel je da bom tam vse zvedel itd. Skoraj sva se skregala, ker me je na vsak način hotel zvleči na njihovo orgijo pa istočasno nič povedat kam sploh greva.

dexterboy ::

Ooo, hudo :))

Zakaj ni več takih tem tu gori? Že tretjo stran se smejem in ROFL-am, ampak tale naš Matej42 še vedno ostaja... oprostite izrazu, Redneck finančnega sveta.
Čisti Car. Ta bi še police v Sparu ali pa Leclercu oz. drugje tako filal, da bi same police prinašale donosnot... seveda po 30-ih letih. LOL!!!
Upam, da se ta tema ne ustavu tu...
Tako temo bi morali poslati Monty Pythonu za scenarij nove komedije!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Matej42 ::

Potem pa se mi tule cela Slovenija smeje v obraz, super, vi samo uživajte, tistega odgovora zadnjič res nisem poznal, priznam, sem šele v začetku izobraževanj, čeprav sem v podjetju leto dni, je to dejavnost poleg moje službe, varčevalcev imam precej, veliko znancev in prijateljev, ker, kot sem omenil, sodelujemo z najbolj oglednimi imeni sveta, glede skladov, kot tudi kovnic zlata in srebra, tako da ponavljam še desetič, če bi se kdo od vas res rad prepričal, ga povabim v podjetje, dobi odgovor na slehrno vprašanje, potem pride na forum in končno napiše, da imam vse kar sem napisal prav, ter da sem govoril resnico, takšnega frajerja tule gor ni, znate pa spet samo popljuvat, da tule gor iščem ovce, ki bodo vlagale pri meni, torej 35% v 15 mesecih, dokazljivo, valutno trgovanje preko luxurisa imamo šele od začetka letošnjega leta, pa dela takšne rezultate, pričakovan donos je takšen, vendar dela še bolje, sedaj na dolgo in široko po forumih razlagat o stvareh produktih, ki jih tržimo, res ni politika podjetja, z mentorjem niti govorila nisva okoli te teme, on je že dovolj pameten, da pusti forum na miru, saj ljudje sami vidijo s čim se v resnici ukvarjamo na lastne oči, jim je dokazano vse, odgovorjeno na vsakršno vprašanje, ampak razumem, da se nas na vsak način želite diskreditirati, pravi da se ljudje nategujejo, ko vlagajo v sklade, med 20 ali 30 najboljših v svetu, ki pridelajo toliko plusa, kot slovenski minusa, navadno so v državah hitrega razvoja torej brazilija, indija, kitajska, rusija, številke kažejo svoje, tako da kdo potem koga nateguje, da ne morda vi sebe, ko imate denar v nogavici in s tem izubite 5% kupne moči vsako leto, oziroma 3% pravi statistika, vemo da ni res, ampak da se ne boste spodtaknili še ob to besedo, skratka slovenija je ena velika žalost, zamislite se raje nad sabo, kako je blatit nekaj, za kar sploh nimate nobene podlage, argumentov, zato ker Matej ne pove vsega v dolgem sestavku, da vsa konkurenca prebere zadeve, da tudi drugi začnejo slediti nam itd. potem bo pa mentor verjetno res hud name ja. Lp pa pustite nas že na miru pa nesite svoj denar na banko, tam mate sigurno zelo lepe obresti.

in vse želim zvleči na sestanek, tak občutek ste dobili, kot da sem plačan že od tega, ko se oglasite pri nas, je kdo rekel, da boste prisiljeni v kakšno varčevanje, karkoli na to temo? Pri nas se ljudje sami odločajo za produkte, jih ni potrebno silit kot razni agenti Triglava ipd

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

jest10 ::

Heh, daj se drži že vsaj 20x izrečenega. Adijo

Matej42 ::

in mene primerjaš z neki imwayjevcem, resno? Dobro saj ne rečem, da gre tam za piramido, pravijo da je prav tako multi level marketing, samo pri nas uspeti pa tam je nekaj drugega, tukaj ljudi pripelješ, vidijo situacijo, vidijo naše ponudnike in kaj veliko za razmišljat ni, če vse kar na našem trgu od KDja, NLBja, graveja, merkurja, triglava itd ni vredno počenega groša, potem se ljudem praktično res ni težko odločit, medtem ko amway, si na dobri poti da te kmalu nihče več ne šmirgla

fant jaz sem 20x izrekel resnico, vi ste 1000x izrekli laž, velika razlika

pa da smo si na jasnem, ker vem da se bo kdo spotaknil tudi ob tisti stavek, da vseeno službe še nisem pustil, pa vam lahko rečem da jo v prihodnjih mesecih bom, tako dobro mi gre tukaj, morda nimam takšne navade, da se rad pohvalim, ampak ni se za pritoževat, spet bo seveda kdo rekel, ker strižemo ovce, da te ovce bodo nekoč nekaj imele, ti pa veliko sreče v življenju, to je odgovorna funkcija, nekega dne vam bo še žal in si boste mislili, zakaj smo se takrat smejali mateju, resno bi ga vzeli, pa danes ne bi bili reveži. Iskreno upam in vam privoščim samo dobro v življenju, vendar glede na to kam gremo, kam politiki peljejo tole našo deželo, nisem prav preveč optimističen. Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

jest10 ::

Kako si izrekel resnico, če še vedno gnojiš tu gori? Ne zmoreš niti toliko, da bi se držal svojega "adijo"

Double_J ::

Matej in plačat je treba 900€, da si deležen teh vaših ugodnosti? Ponavadi je to zastonj, samo da daš na razpolago kapital, da ti ga kdo obrača.

Koliko pa služiš na mesec oziroma po komadu?:D
Dve šivanki...
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396171 (25936) chrush
»

Bi investirali v piramidno shemo?

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
163324 (2520) shintaro

Dodatna investicija, kam? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615432 (13762) Tilen
»

Vzajemni skladi paribas? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15416615 (11914) -BlackSun-

Več podobnih tem