» »

Luxuris & Forex

Luxuris & Forex

Temo vidijo: vsi

Tilen ::

@čombe

To kar trdiš seveda ni res. Ob aktiviranem SL si v minusu, prej ne. Situacija se pred SL še vedno (teoretično) lahko obrne, po aktiviranem SL je pa igre konec. Predstavljaj si, da kupiš 1 bitcoin po 1000 USD. Kdaj si v minusu? Vsak dan, ko niha 10% gor in 10% dol, ali takrat, ko dejansko daš kovanec od sebe? Ob skoku na 1100 prav tako nisi takoj v profitu. V profitu si, ko ga prodaš s pozitivnim donosom.

Pa da ne bi slučajno mislil, da zagovarjam goljufe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

judoka ::

@tilen

"hope mode" ki ga opisuješ se v tradanju, posebej v instrumentih z vzvodom, slej ko prej konča katastrofalno. Trgovanje brez SL je začetniška napaka.
Trading je v končni fazi zgolj kontrola rizika. Najbolj pomembna stvar je protekcija kapitala. Če ne uporabljaš SL ali vsaj hedgas, te kontrole in protekcije ni.

theBill ::

trizob je izjavil:

Policija preiskuje take sumljive ponzije, ki se prepletajo s forex trgovanjem. Problem je, da prepozno, ker je nekompetentna (a nič manj poklicana za to). Znan primer z drugih forumov, ki je bil tudi medijsko odmeven je bil okoli Zorana Cvetkovića iz Izole. Pri njem je vlagal celo komandir ali njegov namestnik iz Izole. Vas zanima, kako se je končalo? Mož je prebegnil neznano kam z milijoni (domnevno v Švico) in zapustil ženo z otroci in dolgovi, ki ji od l. 2010 do danes neprestano zvonijo razjarjeni ljudje iz Slovenije in Hrvaške. Ponzijevo se da dokazati že s pričami (beri: streznjenimi vlagatelji) in pregledom poslovne dokumentacije, četudi je ta ponarejena/odtujena ali pomanjkljiva. Problem je kot že rečeno v pomanjkanju znanja, a ne poklicanosti (in pristojnosti)!


Evo, si si že sam odgovoril, dokler ni oškodovanca, ki bi dejanje prijavil, policija tega ne bo preiskovala. Je že res, da je v teoriji drugače in se dejanja preganjajo po uradni dolžnosti. Ampak v praksi je policija preveč obremenjena, da bi sama vohala naokrog za npr. potencialnimi Ponziji. Ko pa nekdo zadevo prijavi se pa začne raziskovat.

trizob je izjavil:

mojca je izjavil:

Kako pa policijo sploh prepričaš, da prične preiskovati tako shemo?

Odgovor: ne moreš je, dokler nimaš dokaza, da si zahteval denar, pa ti ga niso izplačali.


Popolna neumnost. Ne potrebuješ dokaza (pisne zavrnitve ali česa podobnega), če si sam udeležen. Gre za izjavo pod materialno in kazensko odgovornostjo, ki jo daš na zapisnik. To je dovolj, da jih obiščejo, če ne celo pridobijo odredbo za hišno pri posredniku, ki ti je zagotovil pogodbo (ne govorim na pamet)! Če take naznanitve ne vzamejo resno na eni PP, greš pa na drugo (na eni bodo vzeli resno in po tem se še pritožiš zoper ravnanje policista/-ov). Ali pa kar pišeš Vladi oz. resornemu ministru in po ZUP-u morajo to pisanje/naznanilo v zakonitem roku posredovati pristojnemu organu! >:D


Sicer ima Thorex neka svoja pravila in določila glede predčasnega izplačila denarja, rokov za izplačila, itd. Verjetno se lahko policiji ti žališ šele po tem, ko so izpolnjeni ti pogoji, denarja pa še ni.

V nasprotnem primeru bi lahko vsak klinac na policijo šel tožarit, da je denar vezal na banki za eno leto in po 2 mesecih ne more do njega, ker se je premislil in ga rabi sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Tilen ::

judoka je izjavil:

@tilen

"hope mode" ki ga opisuješ se v tradanju, posebej v instrumentih z vzvodom, slej ko prej konča katastrofalno. Trgovanje brez SL je začetniška napaka.
Trading je v končni fazi zgolj kontrola rizika. Najbolj pomembna stvar je protekcija kapitala. Če ne uporabljaš SL ali vsaj hedgas, te kontrole in protekcije ni.


Tilen je izjavil:


Na izgubi si takrat, ko prodaš pozicijo z negativnim donosom. >:D



Da ali Ne? Moramo razčistit, ker drugače je debata popolnoma brezpredmetna. SL v tej fazi še sploh nima veze. Kdaj smo torej po tvojem v izgubi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

judoka ::

dodaj zraven še "ali ko ti pozicija požre celoten kapital"

Po tvoji logiki, človek ki je 7-8 let nazaj kupil delnice po 10 eur in so zdaj vredne 1 eur ni v izgubi, če jih še ni prodal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

trizob ::

@ theBill

>Evo, si si že sam odgovoril, dokler ni oškodovanca, ki bi dejanje prijavil, policija tega ne bo preiskovala. Je že res, da je v teoriji drugače in se dejanja preganjajo po uradni dolžnosti. Ampak v praksi je policija preveč obremenjena, da bi sama vohala naokrog za npr. potencialnimi Ponziji. Ko pa nekdo zadevo prijavi se pa začne raziskovat.

in

>Sicer ima Thorex neka svoja pravila in določila glede predčasnega izplačila denarja, rokov za izplačila, itd. Verjetno se lahko policiji ti žališ šele po tem, ko so izpolnjeni ti pogoji, denarja pa še ni. V nasprotnem primeru bi lahko vsak klinac na policijo šel tožarit, da je denar vezal na banki za eno leto in po 2 mesecih ne more do njega, ker se je premislil in ga rabi sedaj.

Njen (mojčin) prijatelj je oškodovanec, ker mu izplačila v skladu s pogodbo niso želeli izplačati. Kaj ima vlagatelj z borzo njega ne zanima, saj zanj velja pogodba, ki jo je podpisal. Prav v tem neizplačilu pa tič dober razlog za sum na ponzija. Policiji se da ali ne da, mora preiskovati, kar je njena uradna dolžnost. Ne piši neumnosti.

Tako ali tako pa ne glede na škodo s tem, ko dajejo lažne in prirejene podatke, so storili samostojno kaznivo dejanje, če so jih posredovali vlagatelju o njegovem trgovalenm računu. Če so jih posredovali mojci, ki se potencialno zanima za investicijo, pa bi prej rekel, da gre za zavajanje (gre za prekršek v pristojnosti tržne inšpekcije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trizob ()

theBill ::

mojca je izjavil:

theBill je izjavil:

Thorex in Luxuris naj bi bila ena in ista stvar, samo da je Luxuris narejen za tiste z več ojri, ker je minimalni vložek 25k €, pri Thorexu pa 1k €. Za vsem skupaj pa naj bi stali isti ljudje oziroma brokerji - trgovalci.


Od kod je ta "naj bi" informacija?

Mojca, je kaj novega glede kolegovega vložka v Luxuris?


Kot sem že napisala, je denar dvignil (tržnik pa popenil, ko je to po daljšem času izvedel, češ kaj se jaz grem, da se s strašenjem vmešavam med njega in njegovo stranko, sploh glede na to, da so bile nekatere druge investicije negativne, in da zdaj rušim njihovo strategijo vlaganja financ dotične osebe). Kljub visokim provizijam (5,5% vstopna + 14% izstopna + 37% delitve "dobička" + 0,7% balance-a mesečno za vodenje računa) je še vedno dobil več, kot bi z obrestmi na banki, ampak ni šlo za bajni zaslužek in vesela sem, da je bilo sploh pozitivno. Še več bi dobil, če bi počakal do npr. danes oziroma (če do takrat ne propadejo) verjetno še več, če bi počakal do izteka 15-ih mesecev.

Več o vsem skupaj napišem kasneje.

@Utk: račun je sicer res na tvoje ime, vendar z njim ne moreš početi, kar želiš. Denar ti lahko nakaže zgolj in samo Luxuris. Luxuris ga tudi nalaga in dviguje na račun in z računa. Brez Luxurisovega posredovanja od LMAX-a ne moreš dobiti niti centa. In ja, stanje na računu se ob petkih pogosto "random" spreminja. To je tisti "Unrealised P&L Balance Sync", o katerem sem spraševala višje. Luxurisova prva reakcija na te spremembe je bila, da ne smejo povedati, kaj je to. Ko sem vrtala dalje, so povedali, da se to spreminja, ko prihajajo in odhajajo vlagatelji.

Primer: ob izstopu iz sheme so se znancu sredstva v petek najprej znižala, in sicer iz Equity-ja na Balance. Pripis: "Unrealised P&L Balance Sync". Istočasno so se ostalim vlagateljem sredstva zvišala, prav tako s pripisom "Unrealised P&L Balance Sync". Če predpostavim, da je tisti dan samo on izstopil iz sheme (ter nihče vstopil) in vem, za koliko so se ostalim zvišala sredstva, lahko tako ocenim skupno vrednost vložkov pri Luxurisu :)) V ponedeljek so potem Balance prenakazali na njegov transakcijski račun (in jih je dobil čez nekaj dni). Čez nekaj časa so bila na njegov trgovalni račun nakazana preostala sredstva (kolikor mu pripada minus kolikor je že dobil) in par dni po tem sredstva iz trgovalnega računa nakazana na transakcijski račun.

Kakorkoli ... več kasneje.


Ajde trizob, kje piše, da ni dobil denarja. med niso želeli in niso izplačali je velika razlika.

Policiji se da ali ne da, mora preiskovati, kar je njena uradna dolžnost. Ne piši neumnosti.

Daj raje še enkrat preberi, kaj sem napisal, preden se repenčiš. Če še vedno ne razumeš, imaš težavo z bralnim razumevanjem, takim kaj razlagati je pa kot bi metal bob ob steno.

Katera inšpekcija pa je pristojna za to? ATVP za trgovanje na Forexu ni pristojna, sedež imajo tudi izven Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

trizob ::

Zavrnitev je neizplačilo. Če so po večih zavrnitvah le izplačali (če špekuliram, da bi se izognili pravnim zapletom ali celo preiskavi) je to še vedno zadosten razlog za utemeljen sum. Vidim, da precej goreče zagovarjaš to podjetje.

Dobro sem prebral in do potankosti razumem napisano.

Če je družba registrirana v tujini, ATVP nima nikakršnih pristojnosti. V nobenem primeru, pa naj gre za valutno trgovanje ali katero drugo obliko investicijske storitve.

Govorim o zavajanju potrošnika, potencialnega investitorja, kar je bolj zanimivo za tržno inšpekcijo kot ATVP, saj gre za oglaševanje nečesa. Res je problem, če pride to zavajanje po el. pošti iz tujine od tujega podjetja. Se pa zatakne, če takšno reč posreduje oseba, ki je pooblaščena s strani te družbe in pri nas sklepa pogodbe, pred tem pa posreduje lažne podatke po el. pošti ali natisnjene, torej na papirju.

Ker pa so (domnevno) posredovali lažne podatke svojemu investitorju o njegovem računu, gre za KD. Družba, čeprav je registrirana v tujini, ima najbrž nekoga tu, ki je pooblaščen za podpis pogodb. In najmanj njega lahko preiskujejo ter morda še preganjajo, če ne celo poslovodnih oseb, ki so Slovenci in kar je moč razbrati iz njihove spletne strani.

Prav ti dve okoliščini, posredovanje prirejenih podatkov in zavračanje izplačila (četudi so v to na koncu pristali) pa fino vzpostavita sum na ponzija.

Ta reč je zagotovo zrela za Policijo. Se ne hecam.

mn ::

Zavrnitev je neizplačilo.


Kje piše, da je prišlo do zavrnitve?

theBill ::

trizob je izjavil:

Vidim, da precej goreče zagovarjaš to podjetje.


Spet samo ti to vidiš... če bi prebral celotno temo, bi lahko videl, da sem precej skeptičen do vsega skupaj, celo do te mere, da nisem vložil nič, pa čeprav poznam njihovega tržnika osebno.

Razumevanje prebranega, sej pravim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

trizob ::

Ne, temo sem preletel, tako da sem si omejil prikaz na prispevke zgolj določenih uporabnikov. Nimam časa, da bi cele dneve prebiral forume. To o neizplačilu se je nanašalo na enega o mojčinih prispevkov, poiščite si ga sami, če že tako vse razumete.

S kom spite, s kom se družite pa me ne zanima. Klobase so klobase, posel pa posel. In pri tem poslu so se klobase močno usmradile!

mojca ::

Ne spomnim se, da bi kje rekla, da niso želeli izplačati. Kolega je denar dobil nazaj slab mesec dni po oddani vlogi za predčasno izplačilo. Približno 4% več od vplačila (kljub vsem provizijam in kljub temu, da je bil equity zelo nizko) in brez kakršnegakoli kompliciranja s strani Luxurisa. Cirkus je delal zgolj V&D-jev tržnik (verjetno s sveže opranimi možgani kmalu po prihodu z motivacijskega vikenda), ko je izvedel, da je znanec pobral denar ven.

Če se že ni dalo denarja dvigniti neposredno pri LMAX-u, sem hvaležna vsaj za to, da ni bilo potrebno iti preko V&D-ja.

čombe ::

Tilen je izjavil:

@čombe

To kar trdiš seveda ni res. Ob aktiviranem SL si v minusu, prej ne. Situacija se pred SL še vedno (teoretično) lahko obrne, po aktiviranem SL je pa igre konec. Predstavljaj si, da kupiš 1 bitcoin po 1000 USD. Kdaj si v minusu? Vsak dan, ko niha 10% gor in 10% dol, ali takrat, ko dejansko daš kovanec od sebe? Ob skoku na 1100 prav tako nisi takoj v profitu. V profitu si, ko ga prodaš s pozitivnim donosom.

Pa da ne bi slučajno mislil, da zagovarjam goljufe.


@ Tilen

khm, očitno imava zelo drugačen pogled na trgovanje..........

Če opazuješ svoj balance, ko je trejd odprt, potem veš, da se vedno spreminja. Teze, da si v minusu šele takrat, ko negativen trejd zapreš, ne "kupim", kajti kot rečeno si veš čas kril izgubo s svojim denarjem in ko si zaprl trejd nisi naredil nič drugega kot to, da si se sprijaznil z izgubo. Da pa se lažje sprijazniš z izgubo, pa uporabljaš SL.

Ali potemtakem tudi trdiš, da kupci delnic NKBM, ki so jih leta 2007 kupovali po 27 eru, danes pa so vredne nekaj centov, niso še nič izgubili, ker delnic še niso prodali? Ni logike, kajne?

Po tvojih besedah potem sploh ni važno znanje, psihična stabilnost, fokus itd..... saj je vseeno ali vstopiš v long ali v short, itak nisi v minusu dokler ne zapreš pozicije, enkrat v bodočnosti pa bo vsak trejd slej ali prej prišel v plus. Se držiš te logike? Hm, kot vidiš na primeru iz prejšnjega odstavka, to ni najboljši recept. Življenje je prekratko, da bi lahko tako trgoval......

Skratka, tako logiko lahko "prodajaš" neukim, naivnim ljudem.......

Pa nimam v mislih, da podpiraš goljufe ali morda celo da si sam goljuf......

lp

čombe

driver_x ::

Kaj pa če obrneš logiko in se vprašaš, kdaj si v plusu, oziroma kdaj s trejdom zaslužiš: takrat ko prodaš ali že vmes?

Tilen ::

Saj na tak način sem mu poskušal predstaviti, vendar mi ni uspelo.

@čombe
Pri NKBM si v izgubi takrat, ko prodaš. Davčne olajšave iz izgube prav tako ne moreš uveljavljati pred prodajo, ker še nisi v izgubi. Če bi bilo tako, kot praviš, bi "izgubo" pred prodajo lahko vnovčeval proti realnim dobičkom na drugi strani in si s tem zniževal davek, kar pa seveda ni mogoče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

čombe ::

@ sammy73

ja, v plusu/minusu si že vmes......... če ne verjameš spremljaj svoj balance na trgovalnem računu :), prodaš lahko kadar hočeš, v sekundi...... pravtako kupiš....

@ Tilen

pusti davke, davki nimajo veze s trgovanjem, kako boš rešil svoje trgovanje v zvezi z davki je predvsem odvisno od tebe.....

Hm, čas je vedno faktor v trgovanju, pa tudi sicer v naših življenjih. Po kmečki logiki se vprašaš: koliko imam v tem trenutku? kakšno je stanje na mojem trgovalnem računu v tem trenutku? Ne zanimajo me pretkla stanja ali projekcije v prihodnost, kajti na to nimam vpljiva.
Trejd se mora odpeljati od točke A v točko B, če se to ne zgodi takoj ko vstopim, potem pomeni, da ne razumem dovolj dobro trga v tem trenutku...... Seveda gre lahko malo proti meni, kajti zadeti točno ni mogoče - tukaj pa se začnemo spraševati o RR razmerju. Nikoli ne vstopam v trejde z manj kot 1:3, pa še to je malo, najrajši imam take z vsaj 1:5......

Pa nimam namena razglabljati o trgovanju, teorija in praksa sta si zelo različni......

Tilen ::

Čemu sploh služi ta podatek, razen temu, da te zmede? Stop-loss si definiral in balance za to pozicijo mora biti v tem rangu. Izgube ne bo, dokler se ne aktivira, kot je predvideno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

čombe ::

@ Tilen

RR je zelo važen podatek. Ne pozabi, da je trgovanje posel. Dober podjetnik v katerem koli poslu ne bo vstopil v posel, kjer ni realnega potenciala da zasluži vsak 3 kratnik tveganja.

Upam, da se vsaj strinjava, da je SL minus in tudi pot do tja je minus. TP je plus, pot do tja je tudi plus.

Imam občutek, da za nadalno debato potrebujeva usklajevanje glede terminov ter razumevanja trgovanja.

Če te stvar zares zanima, ampak res iz srca, potem piši na ZS. Znanje lahko dobiš zastonj, tak je zakon narave, kozmosa....... in ne pozabi, trgi se premikajo v sozvočju z naravo.....

lp

čombe

driver_x ::

Meni se tukaj zdita bistveni dve stvari: kdaj se posel začne in kdaj se konča. Torej kdaj neki papir ali drug finančni inštrument kupim ter kdaj ga prodam (in seveda za koliko). Kaj se dogaja vmes ni bistveno, saj mi to ne prinaša nobenih finančnih koristi. Črto potegnem na koncu in takrat šele lahko govorim o tem, ali sem s poslom v plusu ali v minusu. Moje hipotetične delnice NKBM imajo trenutno res nižjo vrednost od dneva nakupa, vendar bodo mogoče (po objavi stresnih testov :D) vredne 100€ ...

mojca ::

@sammy73: čeprav imaš delno prav, je v primeru Luxurisa groba primerjava z NKBM-om ta, da bi ti pred časom vložil 27 EUR in bi podjetje s tem denarjem kupilo eno delnico NKBM-a ter ti isto podjetje garantiralo, da lahko kadarkoli dvigneš ven vsaj 19 EUR, ne glede na gibanje cene delnice, ne glede na stresne teste in druge prigode. Če bi se odločil dvigniti denar ta hip, bi ti podjetje še vedno izplačalo 27 EUR (minus nekaj malega provizije), saj še niso prodali delnic in ti zatorej še niso pridelali izgube. Vsaj tako trenutno posluje Luxuris. V vsakem primeru pa ti morajo tudi v primeru prodaje delnic vsaj 19 EUR izplačati do določenega roka (recimo prej kot v enem letu, torej nimajo časa čakati deset let, da se vrednost banki ponovno dvigne).

Vidiš tu kakšen problem?

Poleg tega delnica ne more pasti pod ničlo, pozicijo na Forexu pa lahko. V primeru nakupa NKBM-ovih delnic lahko čakaš tudi 100 let in ohraniš delnice, če banka prej ne propade, pri Forexu pa veter malo narobe zapiha in te prisili v prodajo. (Primer: recimo, da bi za delnice NKBM-a dal takrat samo 17 EUR - razliko od 10 EUR navzgor. Takoj, ko bi se vrednost delnice spustila pod 10 EUR, bi avtomatsko izgubil ves denar. Tudi če se bodo naslednji mesec delnice prodajale po 1000 EUR, si ob padcu pod 10 EUR izgubil VSE.)

čombe ::

driver_x je izjavil:

Meni se tukaj zdita bistveni dve stvari: kdaj se posel začne in kdaj se konča. Torej kdaj neki papir ali drug finančni inštrument kupim ter kdaj ga prodam (in seveda za koliko). Kaj se dogaja vmes ni bistveno, saj mi to ne prinaša nobenih finančnih koristi. Črto potegnem na koncu in takrat šele lahko govorim o tem, ali sem s poslom v plusu ali v minusu. Moje hipotetične delnice NKBM imajo trenutno res nižjo vrednost od dneva nakupa, vendar bodo mogoče (po objavi stresnih testov :D) vredne 100€ ...



Hja, tako govorijo na faxu, časopisih, tako govorijo politiki, ekonomisti itd....

Začni trgovati z vzvodi, odkrij zakulisje trgovanja in kmalu boš razumel, da to kar pišejo ekonomisti po časopisih, profesorji predavajo po faxih, politiki govorijo po televiziji nima nobene veze z realnostjo trgovanja.....

Tako kot si opisal, noben resen trejder ne dela, se pa strinjam, da tako govorijo na faxih, v časopisih itd........ pa ne pozabi, da je na svetu samo med 5 in 10 ljudi, ki so sposobni premakniti trg......

judoka ::

Začni trgovati z vzvodi, odkrij zakulisje trgovanja in kmalu boš razumel, da to kar pišejo ekonomisti po časopisih, profesorji predavajo po faxih, politiki govorijo po televiziji nima nobene veze z realnostjo trgovanja..


Neuspešni in/ali nesposobni traderji se ukvarjajo z šolanjem, analiziranjem, komentiranjem, prodajanjem sistemov, ponzi shemami, pisanjem knjig,..

čombe ::

driver_x je izjavil:

Meni se tukaj zdita bistveni dve stvari: kdaj se posel začne in kdaj se konča. Torej kdaj neki papir ali drug finančni inštrument kupim ter kdaj ga prodam (in seveda za koliko). Kaj se dogaja vmes ni bistveno, saj mi to ne prinaša nobenih finančnih koristi. Črto potegnem na koncu in takrat šele lahko govorim o tem, ali sem s poslom v plusu ali v minusu. Moje hipotetične delnice NKBM imajo trenutno res nižjo vrednost od dneva nakupa, vendar bodo mogoče (po objavi stresnih testov :D) vredne 100€ ...


To kar se je pred kratkim zgodilo delničarjem NKBM, mislim na razlastitev, je zelo podobno Margin Call-u.

Lep dan ter uspešno trgovalno leto 2014 želim.

mojca ::

čombe je izjavil:

To kar se je pred kratkim zgodilo delničarjem NKBM, mislim na razlastitev, je zelo podobno Margin Call-u.


Točno tako. In če bi lahko na mizo pljunil kako miljardo ali dve, bi brez težav obdržal svoje (hipotetične) delnice NKBM in čakal nadaljnih nekaj let, da se cena dvigne na 100 EUR. Prav tako kot bi Luxurisu s kakšno milijardico verjetno lahko preprečil bankrot, ko bodo padli v Margin Call (če sploh trgujejo).

V resnici bi sicer Margin Call za NKBM moral biti že isti hip, ko se pojavi prvi minus. Na forexu vsaj ne moreš ustvarini nekaj milijard EUR minusa, če nisi dal vsaj toliko vložka noter.

Prav tako bi včasih izjemno koristilo, če bi banka lahko izvajala "Margin Call" nad zavarovanimi krediti. Npr. vzameš 30.000 EUR kredita in 10.000 EUR iz svojega žepa za nakup delnic. Kredit zavaruješ z vsemi delnicami v vrednosti 40.000. Ko delnicam pade vrednost za 25%, te banka prisili v prodajo delnic in izgubiš ves svoj vložek.

PS: odgovarjam vsem tistim, ki pravijo, da ničesar ne izgubiš, dokler ne prodaš.

Tilen ::

Še vedno drži, da si v minusu takoj, ko zapreš pozicijo. Prej ne. Se pravi, ko banka pokliče in prodaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

čombe ::

Tilen je izjavil:

Še vedno drži, da si v minusu takoj, ko zapreš pozicijo. Prej ne. Se pravi, ko banka pokliče in prodaš.


Tilen,

odpri si demo račun pri kateremkoli brokerju, na račun boš dobil recimo 100 k, odpri en trejd...... In opazuj balance na računu - kdaj bo šel v minus ali v plus - ali se spreminja že prej, predno zapreš trejd? jup, tako je.... in če gre trejd v minus, moraš minus kriti s svojim denarjem (balance), da sploh si še lahko v poziciji.....


Tako bo najlažje, da morda razumeš o čem govoriva z Mojco.....

Princip, ki ga opisuješ ti, velja samo pri nakupu realih delnic, brez vzvodov, z vpisom v KDD, pa še tukaj se lahko iz primera NKBM veliko naučiš.

Z realnimi delnicami se skoraj nič ne trguje, vedno gre za finančni inštrument izpeljan iz določene delnice.

lp

Tilen ::

A vidva govorita samo za Luxuris ali nasploh?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mojca ::

Oboje po malem. Samo v primeru Luxurisa je stvar ekstra problematična, ker:

(1) ob tvojem izstopu pozicij z izgubo ne zaprejo, temveč vsa še nerealizirana izguba ostane na bremenih preostalih vlagateljev

(2) vlagateljem obljubijo, da bodo zagotovo dobili vsaj 70% vplačanih sredstev (da se bo trgovanje prenehalo, če bo vrednost padla nižje)

(3) nedavno je bil njihov equity okrog 20% (beri: če ta hip pozaprejo vse pozicije, vlagateljem ostane zgolj 20% sredstev; oziroma če polovica vlagateljev zahteva predčasni izstop, bankrotirajo isti hip); equity ta hip utegne biti višji, tako da me prosim ne držite za besedo glede točne številke, ker ta hip nimam več vpogleda na njihovo trgovanje; ko se je začela ta tema, je bil equity okrog 50%.

Naj mi prosim nekdo razloži, kako si v dani situaciji lahko pomagaš s tolažbo, da še nisi ničesar izgubil, dokler ne prodaš. Pri delnicah lahko brez težav čakaš še nadaljnih 50 let, da se jim vrednost ponovno dvigne, Luxuris pa bo po moji oceni prej ali slej na kolenih (če sploh trgujejo).

judoka ::

Naj mi prosim nekdo razloži, kako si v dani situaciji lahko pomagaš s tolažbo, da še nisi ničesar izgubil, dokler ne prodaš.


Mojster ne razume razlike. Tudi pri delnicah je to bolj slaba tolažba. Posebej, če so bile pred letom 2008 vredne par 100k, zdaj pa par jurčkov.

fzmatt ::

fantje živjo, se opravičujem ker tole ni ravno v skladu s tematiko pa vseen...

Iščem sposobnega mql4 programerja, da mi napiše robota. Imam izredno, logično strategijo s popolnoma non-lag indikatorji eksluzivno na 5min karti.

Iščem ga v Sloveniji, ker želim, da sodelujeva v živo in ne po internetu. Vem, da imam share screene, pa TeamViewerje pa whatever... sam nočm več zgubljat časa z nesposobneži.

Sem ugotovil, da dobr programer še daleč ni merilo za inteligenco ali dobrega trejderja.

Pa brez zamere..

Prosim ponudbe na zasebna sporočila.

hvala in lp
matt

BMW1 ::

Nekaj enostavnih razlag

LMAX - eden izmed mnogih forex brokerjev... sam sem trgoval na njihovi platfromi takoj po ustanovitvni. Nič posebnega, reguliran iz strani FCA UK (bivši FSA UK) Dobro pri vsem je vpogled v stanje svoje lastne investicije ko se dnevno pošiljajo poročila. Na žalost večina ljudi pri nas ne zna prebrat preprostega poročila...pohvale slovenski osnovni finančni izobrazbi.

Branje poročil(daily statements)

Prvi problem - pa si dajmo z zgled nek sklad, ki pobira provizijo na dobiček kot jo pobira Luxurius. Ko govorimo o dobičku vedno vzamemo trenutno stanje investicije se pravi zaprte pozicije + stanje investicije ali equity v poročilu. Dokler skupna številka ne presega začetne investicije nismo ustvarili dobička.

Poglejmo primer

Luxurius dela podobno kot bi nek KD balkan sklad ki ima -90% glede na stanje ob vstopu (z to razliko da ima luxuruis le -85% glede na vstop)prodal 2 delnici pri katerih slučajno naredil dobiček recimo 10% in investitorjem vztrajno razlagal da je naredil 10% in da -90% na ostalih delnicah ni pomembno. Seveda bo vašo željo po izplačilu na vsak način skušal preusmerit ali onemogočit. To da je to delniški,forex,obvezniški, surovinski ali kateri koli drugi sklad tukaj ne igra nobenega faktorja.

Kaj onemogoča KD balkan skladu da ne laže o resnici...predvsem nadzorna inštitiucija ki ob takem manipuliranju ukrepa z kaznimi ali odvzemom dovoljenja. Kaj omogoča Luxuriusu da nadaljuje z zavajanjem nevednih strank, okolje kjer takšen tip investicij ni reguliran.

Skrivanje z nepoznavanjem delovanja valutnega trga

Osnovno pravilo za pametne investitorje je ne vlagaj v neregulirane investicije če jih ne poznaš do profesionalnega nivoja. V sloveniji se je 100% investicij v forex končalo z
dovolj hitrim pobegom iz ponzi sheme (zaslužek)
prepoznim pobegom iz ponzi sheme 100% izguba
izgubo vsega ali dela kapitala zaradi amaterskega upravljanja (primer Luxurius)

Ker je forex oziroma vzvodi v forexu nekaj manj poznanega in mističnega je forex izjemno privlačen za manipulante, goljufe in ostale get rich quick osebke ki se skrivajo za takšnim tipom investicije.

Poslovni model in problem Luxurisa

Poslovni model: Oderuški stroški ne videni v podobni industriji, dodaten zaslužek pri vsakem poslu (intrducing broker provizije) , uporaba psiholoških taktik prepričevanja za pridobivanje zaupanja in trženje pri raznih zavarovalnih agencijah

Problem: Upravljalec Luxuruisa je neznani amater ki je kupoval zlato in srebro kljub temu da je cena zlata in sreba izjemno padala dokler se ni podelal in zaklenil izgubo na nek določen nivo. To pomeni, da je naložba že nekaj časa brez možnosti rasti saj je gromozanska izguba na zlatu in srebru hedgirana ( hedge = zapiranje pozicije z amaterje ali ljudi ki nimajo poguma se sprijazniti z realnostjo)

Nauk zgodbe, poberi denar iz Luxurisa dokler lahko!

mojca ::

A je teh -85% eden od zadnjih podatkov iz Luxurisa? Sprašujem iz firbca, ker je znanec že davno nazaj izstopil iz sheme in zdaj nimam več pregleda nad njihovo uspešnostjo trejdanja.

> Seveda bo vašo željo po izplačilu na vsak način skušal preusmerit ali onemogočit.

To sicer (še) ni res, ker si izplačila zaenkrat še lahko privoščijo pokrivati po Ponziju (s čimer odprte negativne pozicije naprtijo tistim, ki ostanejo v shemi).

Tear_DR0P ::

Porajalo se mi je eno vprašanje. Na več mestih sem prebral, da je ponudba Luxurisa draga, pa me zanima, kdo drug se sploh ukvarja z valutnim poslovanjem na tak način, kdo jim je konkurenca?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mojca ::

Konkurenca? Prva, ki mi pride na misel, je Finanzas Forex, ki sicer ne obratuje več, sem pa prepričana, da se najde dovolj drugih.

V&D sicer trži že nove "boljše" produkte (menda gre tudi tam za trgovanje s Forexom), žal pa ne vem podrobnosti.

fxman11 ::

Tear_DR0P je izjavil:

Porajalo se mi je eno vprašanje. Na več mestih sem prebral, da je ponudba Luxurisa draga, pa me zanima, kdo drug se sploh ukvarja z valutnim poslovanjem na tak način, kdo jim je konkurenca?



Heheh...konkurenca so VSE PONZIJEVE SHEME (ena izmed njih je tudi Finanzas Forex, Mat Project,....) :)
Pravi trgovalci ne delajo takih dobičkov :D

judoka ::

fxman11 je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

Porajalo se mi je eno vprašanje. Na več mestih sem prebral, da je ponudba Luxurisa draga, pa me zanima, kdo drug se sploh ukvarja z valutnim poslovanjem na tak način, kdo jim je konkurenca?



Heheh...konkurenca so VSE PONZIJEVE SHEME (ena izmed njih je tudi Finanzas Forex, Mat Project,....) :)
Pravi trgovalci ne delajo takih dobičkov :D



Dej razlozi zakaj ne:))

mojca ::

fxman11 je izjavil:

Pravi trgovalci ne delajo takih dobičkov :D

Misliš -80%? (Nepreverjeno, ampak nekdo je omenjal to številko; ko je znanec izstopil, je bilo cca. -40%.)

Kakšen problem ustvariti -80% dobička pri trgovanju s Forexom? To zna vsak mulc.

Tear_DR0P ::

mojca je izjavil:

Kakšen problem ustvariti -80% dobička pri trgovanju s Forexom? To zna vsak mulc.


Ukrajinska kriza cene zlata pet žene navzgor, tak da se Luxurisu stanje malo popravlja :) Dejansko me zanima, če obstaja kakšno podjetje, ki se ukvarja z vlaganjem v forex, kakor NFD, KD in ostali finančni upravljalci vlagajo v sklade.

Ko sem pred dvema letoma znancu svetoval, naj ne vloži v Luxuris sem mu namreč slabo svetoval, ker bi glde na Mojcino pričanje še vedno prišel skozi z dobičkom. Ampak že takrat sem prebral mnenja, da je V&D drag v primerjavi s konkurenco. Zato me zanima kaj je neka konkurenca in da ne grem sam trgovat prek nekih brokerjev.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

judoka ::

Konkurenca so privat trederji. No, niti ne konkurenca, ker le ti dejansko trgujejo in se ne grejo ponzijev.
Če najdeš vrhunskega si zmagal. Problem je to, ker vrhunski trederji ne rabijo tujega kapitala in niso
preveč zainteresirani za tako sodelovanje.

Kar se tiče luxuris in podobnih "projektov"... Sam ne bi nikoli zaupal denarja nekomu, ki zasluži že s tem, ko ti vložiš denar. Vstopne, izstopne in
xy provizije so avtomatski deal braker.

fxman11 ::

judoka je izjavil:

Konkurenca so privat trederji. No, niti ne konkurenca, ker le ti dejansko trgujejo in se ne grejo ponzijev.
Če najdeš vrhunskega si zmagal. Problem je to, ker vrhunski trederji ne rabijo tujega kapitala in niso
preveč zainteresirani za tako sodelovanje.

Kar se tiče luxuris in podobnih "projektov"... Sam ne bi nikoli zaupal denarja nekomu, ki zasluži že s tem, ko ti vložiš denar. Vstopne, izstopne in
xy provizije so avtomatski deal braker.


Popolnoma podprem tvoje besede!

Fora je, da Luxuris obljublja bajne donose (ne vem kako jih garantirajo in izplačujejo), ker iz evidenc trejdov ne zgleda tako dobro. Drugo pa je še to, ker vem kakšne provizije ponujajo tržnikom (vsaj še cca toliko kot investitorju!!!)

Če bi bilo vse tako lepo bi si vsak sposodil nekaj denarja in mu ne bi bilo potrebno tržit...v par letih bi imel krepko več od dobro stoječega državljana!

Več besed ne bi zapravljal glede tega...

Spajky ::

Tear_DR0P je izjavil:

Ukrajinska kriza cene zlata pet žene navzgor...
vrednost zlata se v bistvu ne spreminja kaj dosti, cena pa ja ker se postavlja v US $ , temu pa veselo vrednost pada. V zadnjem letu je glede na € cena zlata padla za skoraj 1/4, torej toliko se je zmanjšala vrednost dolarja v resnici ....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mojca ::

Tear_DR0P je izjavil:

Ampak že takrat sem prebral mnenja, da je V&D drag v primerjavi s konkurenco. Zato me zanima kaj je neka konkurenca in da ne grem sam trgovat prek nekih brokerjev.


Govorimo o tem, da je drag V&D ali o tem, da je drag Luxuris? Gre za ločeni stvari, ampak eden od catchev je tudi ta, da so (bile?) provizije konkretno za Luxuris nižje, če si vložil neposredno v Luxuris, kot če si v Luxuris vložil preko V&D-jevih tržnikov.

Zdaj so se pogoji spremenili oz. se ves čas spreminjajo, ampak lani je bilo preko V&D-ja (vs. pri neposrednem vložku):

  • Vstopna provizija: 5,5% vložka (4,9%)

  • Trgovalna provizija ("mesečno vodenje računa"): 0,7% stanja na računu (0,5%)

  • Delitev dobička: 63% - 37% (65% - 35%)

  • Minimalni vložek: 10.000 EUR (30.000 EUR)

  • Predčasni izstop: 0-3 mesece: 20%; 3-6 mesecev: 17%; 6-9 mesecev: 14%; 9-12 mesecev: 11%; 12-15 mesecev: 6%


Če bi torej vložil 30.000 EUR in npr. ne bi bilo absolutno nobenega nihanja (ne plusa ne minusa), bi po enem mesecu lahko dvignil 22.481 EUR, po petnajstih mesecih pa 25.514 EUR (kak evro gor ali dol, če sem se kje uštela pri točnem izračunu; pozabila sem, na kateri znesek se računa vstopna provizija).

Drugi zabaven scenarij bi bil pa ta, da če bi vložil 10.000 EUR + vstopno provizijo in bi npr. po enem mesecu vrednost narasla za 20.000 na 30.000 EUR, bi ti pobrali 7.400 EUR za delitev dobička. Zadovoljen z njihovim poslovanjem bi denar pustil notri, nakar bi naslednji mesec vrednost spet padla za 20.000 EUR. Pričakoval bi, da boš po vzponu in padcu spet na 10.000 EUR. Jok brate, na svojem računu imaš samo še 2600 EUR in če hočes ven, si upravičen do izplačila 70% svojega vložka, časti gospod Ponzi (pa malo gre iz provizije, ki so ti jo pobrali prejšnji mesec).

mojca ::

Aja, pa če govorimo o konkurenci: kolikor razumem, tisti, ki trgujejo drugod po svetu, računajo zgolj delitev dobička, nobene vstopne ali izstopne provizije. In verjetno tudi nobenega "high watermark" principa.

Ampak po drugi strani ti taki trgovalci tudi ne morejo garantirati Ponzijeve zaščite oz. kritja iz pobranih provizij. Če bi ta "konkurenca" trgovala tako, kot trguje (oz. se dela, da trguje) Luxuris, bi imel krepko zgubo. Luxuris te razlike v zgubi še uspe kriti iz pobranih provizij in z razprševanjem minusa med ostale vlagatelje, ko kdo izstopi, tako da si kljub izgubi kot vlagatelj še vedno v plusu. Jaz bi rekla, da je samo vprašanje časa, kdaj tega ne bodo zmogli več. Če bodo uspeli stvar izpeljati tako, da bodo kljub prečastitem gospodu Ponziju uspeli vsem vlagateljem vrniti 70% vložka, se bodo izvlekli brez posledic. Če bodo pa pohlepno čakali, da jim steče voda v grlo, bodo pa nekateri vlagatelji zaman iskali njihove pisarne na Mauritiusu.

judoka ::

mojca je izjavil:

Aja, pa če govorimo o konkurenci: kolikor razumem, tisti, ki trgujejo drugod po svetu, računajo zgolj delitev dobička, nobene vstopne ali izstopne provizije. In verjetno tudi nobenega "high watermark" principa.

Ampak po drugi strani ti taki trgovalci tudi ne morejo garantirati Ponzijeve zaščite oz. kritja iz pobranih provizij. Če bi ta "konkurenca" trgovala tako, kot trguje (oz. se dela, da trguje) Luxuris, bi imel krepko zgubo. Luxuris te razlike v zgubi še uspe kriti iz pobranih provizij in z razprševanjem minusa med ostale vlagatelje, ko kdo izstopi, tako da si kljub izgubi kot vlagatelj še vedno v plusu. Jaz bi rekla, da je samo vprašanje časa, kdaj tega ne bodo zmogli več. Če bodo uspeli stvar izpeljati tako, da bodo kljub prečastitem gospodu Ponziju uspeli vsem vlagateljem vrniti 70% vložka, se bodo izvlekli brez posledic. Če bodo pa pohlepno čakali, da jim steče voda v grlo, bodo pa nekateri vlagatelji zaman iskali njihove pisarne na Mauritiusu.



Mislim da je bil princip ze napisan in bi ga lahko imeli za template vsi, ki jih zanima vlaganje v kakrsnokoli trgovanje:

Zasebni trgovalci nimajo nobene veze z ponzijem. To niso firme. To so posamezniki, ki se s tem prezivljajo.

Garancij pri SPEKULATIVNIH nalozbah seveda ni, ampak ti kot vlagatelj si lahko vnaprej dolocis kaksen % kapitala si pripravljen izgubit in predvsem naredis domaco nalogo. Vec kot 10% NI potrebno. Ne razumem ljudi, ki pustijo da jim firme ali ljudje spušijo cel kapital.
V opciji z zasebnim trgovalcem imas itak vso kontrolo nad svojim racunom, odprtem pri 3 (pravni) osebi-brokerju. Znotraj tega racuna si nastavis tudi pri kaksnem -% se ta racun "zaklene".
Trader, ki ga pooblastis, da upravlja s tem racunom nima nobenega dostopa do denarja. Lahko z njim le trguje znotraj nastavljenih parametrov (max -%). Ob vnaprej definiranih
ciklih se profit avtomatsko razdeli po prej dogovorjeni shemi. V vsakem trenutku lahko ti kot lastnik racuna le tega zapres in dvignes denar. To je edina pametna varianta za katero vem.
Dober trader ne bo prisel niti blizu takem drawdown-u, kot sem ga napisal. Pazi, govorim o osnovnem kapitali, ker primarna naloga je da zasciti le tega. Ko ustvari nek dobicek je lahko njegova taktika bolj agresivna, kar pomeni da dobicek vlaga v vecji LOT. Torej z tujim (pri-tradanim) denarjem riskira več ali povedano drugace riskira manjsi profit za (veliko) vecji
profit. Ta varianta je pac ena od opcij dobrega mm. Primarni cilj=protekcija kapitala.

Utk ::

Še ena "pohvala" v tisku.
http://www.dnevnik.si/poslovni/novice/v...

fxman11 ::

V&D jih je umaknil iz internetne strani. Zgleda niso več partnerji, da jih ne več tržijo. Čudno, takih provizij za tržnike ne vem kje lahko še dobijo, še od zavarovalnih polic se ne da toliko zaslužit :-) Poleg tega pa še brez možnosti stornacije pri Luxurisu. :-)

mojca ::

Kratko vprašanje, ki se sicer ne nanaša neposredno na Luxuris, je pa sorodno z debato v tej temi. Recimo, da Janez prepriča Toneta, da vloži denar v podjetje "Spite Mirno" v lasti Kralja Matjaža (po možnosti Kralj Matjaž ustanovi off-shore podjetje "Sleep Soundly" nekje v EU, na katero se dejansko nakaže denar), nakar Tone čez čas posumi, da je stvar problematična. Matjaž se prvič izgovarja, potem pa spremeni naslov podjetja in se ne oglaša več na telefon, čeprav je tako on kot podjetje še vedno na vidiku (še ne popiha na slonokoščeno obalo, podjetje je še vedno odprto).

Kakšna so v splošnem pravna sredstva v takih primerih in najboljša možnost za postopanje, ko nastopi "utemeljen sum", da tega denarja ne boš več videl? Na kakšen način smeš zbirati dokaze, da le-to ne bo protipravno (recimo, da bi želel poiskati osebo in posneti pogovor - to je verjetno nelegalno) in na kakšen način lahko poskrbiš, da se v najboljšem primeru nekdo vsaj usede na bančni račun osebe ali podjetja goljufa?

Glede na pretekle izkušnje: na zgibankah ATVP-ja recimo piše, da v primeru odkritja denarnih verig kličite policijo, potem ti pa vsi povrsti, vključno s policijo in z ATVPjem, razložijo, da to ni ali še ni v njihovi pristojnosti.

Gre sicer za nek drugi konkreten primer, ampak vprašanje je splošno.

driver_x ::

mojca, če bi sam posumil, da sem bil na tak ali podoben način nategnjen, bi za razrešitev situacije najel izterjevalca.

Vajenc ::

driver_x je izjavil:

mojca, če bi sam posumil, da sem bil na tak ali podoben način nategnjen, bi za razrešitev situacije najel izterjevalca.

Iz izkušenj vam povem, da pri takih tudi izterjevalci ne dosežejo nič. Takšni nateguni ne znajo imeti slabe vesti, brez adrenalina jim pa živeti ni.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

fxman11 ::

Verjetno je pravi naslov policija, ampak dokler ne bo dovolj prijav verjetno ne bo veliko učinka (poskusi narediti prijavo na policijo v isti državi kot je podjetje). Če so slučajno regulirani pri kakšnih regulatorjih se lahko na njih obrneš. Težko je prejeti denar od takih ljudi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borzno trgovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7115622 (517) chrush
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396487 (26252) chrush
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821283 (14693) c3p0

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23642178 (35070) Tilen
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812424 (9771) btree

Več podobnih tem