» »

Luxuris & Forex

Luxuris & Forex

Temo vidijo: vsi

korenje3 ::

mariborska škofija ni državna last in z 800 mio eur ne moremo rešiti cele slovenije, namreč proračunski primanjkljaj za leto 2013 je predviden 1.1 milijarde eur, za leto 2014 pa 900 milijonv evrov.

jz pravim, lažje je krasti na veliko kot na malo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

čombe ::

@ korenje3

Menim, da je čas, da si nehaš napihovati ego in se hvaliti kako oh in sploh poznaš zadeve.

Prvo, če nisi še nikoli trgoval s svojim denarjem na pravem računu, ti lahko povem, da na žalost "nimaš pojma", sorry za ta izraz, vendar le ta malo "sočno" opiše kaj sploh želim povedati. Prosim, ne zameri.

Drugo, ni rečeno, da luxuris trguje po martengalovem sistemu, ker takih sistemov je ogromno, vsem pa je skupno to, da nategujejo naivne ljudi, ki bi radi, da bi denar prihajal sam od sebe......

Tretje, če znaš programirati, še ne pomeni, da znaš trgovati.

Četrto, ne se "norca" delat iz ljudi, ki so pač nasedli v takih prevarah, raje jim kako pomagaj, da v bodoče ne bo še več takih revežev.

Peto, v bodoče dobro preberi poste predno komentiraš. Mojco si obtožil, da dela pri luxurisu, ko sem te vprašal kaj je razlog, da tako misliš, nisi znal odgovoriti - zato ker ne bereš!

lp

pa brez zamere prosim

korenje3 ::

1. glede na to da sem napisal program za trgovanje, lahko sklepamo da mi je zadeva poznana 100%. lahko pogledaš video posnetke zgoraj.
1a. ne napihujem moj ego, to je tvoja fiktivna misel ki se izraža iz mojega dobrega poznavanja forexa.
2. sem trgoval s svojim denarjem, ampak z drobižem, tam cca 3kEUR.
3. so mi drugi trgovali z mojim denarjem (pri treh različnih, eden slovenski (bil je nateg), eden hrvaški (bil je nateg), eden tuji (bil je nateg ampak sem dobro zaslužil)).
4. luxurius trguje točno tako kot sem napisal, to se vidi iz vzorca trgovnja.
5. programiranje nima veze z trgovanjem. ker sem sam trgoval uspešno - to pomeni da nisem popušil ves denar v enem letu, smatramo da znam trgovati
6. to da se delam norca je samo tvoj fiktivni izraz, ki se izraža v mojem poznavanju forexa in opisovanju nategovalske taktike raznih vitkih podjetij ki se s tem ukvarjajo.
7. sem povedal razlog, da jih zagovarja kljub temu da sem ji povedal da nategujejo ljudi.

lp pa brez zamere
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

čombe ::

@ korenje3

Ah, korenje...... malo pokomentiram predno grem....

1. 100% je tvoj napisan trgovalni sistem negativan - to sem ti napisal - da če znaš kodirati še ne pomeni, da znaš trgovati
1a. ego - malo preštudiraj še psihologijo..... ko sta tvoje telo in um uravnotežena nimata potrebe po hranjenju ega.... boš enkrat razumel
2. v prejšnjih postih si omenil, da nisi prišel do tega, da bi trgoval s svojim denarjem - je bila potem tisto laž?
3. 3x si se dal "nategniti" da si ugotovil, da te nategujejo - hm.... pa ne da si tudi ti ena izmed "ovc" in sedaj se tako pokroviteljsko obnašaš do drugih, ki so se dali nategniti samo 1x......
4. to se vidi iz vzorca - katerega vzorca, kje ga imaš? namreč iz odprtih pozicij ni moč tega ugotoviti, sploh pa ne iz take zmešnjave......
5. če nisi v enem letu naredil vsaj 6k iz začetnih 3k nikakor ne moreš govoriti, da znaš trgovati...... hm.... vidim da ti stvari niso čisto jasne..... govoriš si, da si dober, da znaš, če nisi vsega popušil v enem letu...... to preprosto ni znanje....
6. menim, da poznaš trge (forex ni edini trg in se prav nič ne razlikuje od ostalih - gibanje grafov je enako vsepovsod) malo bolj kot običajen državljan, pa nič več..... moj fiktivni izraz: malo si prosim preberi tvoje poste kako se izražaš, moda bo bolje, da ti jih kdo drug prebere, da dobiš občutek kako zvenijo
7. si dobil podvprašanje - s čim jih zagovarja, nisi odgovoril....... iz njenih postov ni razbrati, da bi jih zagovarjala......

kot rečeno, brez zamere.....

ŠE IZZIV: pokaži tvoj track record od tvojih 3k real računa, da vidimo kako trguješ......... bomo ocenili če znaš ali si samo domišljaš da znaš....

korenje3 ::

1. 100% si jasnoviden
1a. ne verjamem v pobožne stvari tako kot vi
2. tisto je bila laž. se mi ni zdelo omembe vredno trgovanje z drobižem
3. včasih se je temu reklo - ujemi preden propade. v takih primerih so tveganja znana. znano je tudi da je piramidni sistem. enako se je vedelo za finanzas forex. če si bil med prvimi si fino zaslužil, sicer si vse izgubil.
5. če narediš v enem letu 6k iz 3k, potem je to gambling. očitno ti ni jasno kaj je dobro trgovanje. lahko ti dam pa reference iz new york stock exchange da ti razložijo.
6. misliš da mislim da nič ne vem. tvoje mnenje je brez vrednosti ker nič ne veš.

moj track record je star 5 let pri forex4you brokerju. samo zaradi tebe pa ne grem iskat, ker mi dol visi če boš ti zadovoljen ali ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

psickolog ::

ker sem sam trgoval uspešno - to pomeni da nisem popušil ves denar v enem letu, smatramo da znam trgovati



Zaradi takih, kot si ti, sistemi kot so forex ali kripto valute kar cvetijo. Zato, da nekdo na forex trgih dobi, mora nekdo drug izgubiti, in ocitno si ti tisti, ki poganja ekonomijo.

Sicer pa ves denar izredno tezko izgubis. Da bi izgubil 100% vlozka, potrebujes nekoga, ki ti ves dnar vzame, in ti ga nic ne vrne. Malo verjetno. Na borzah se izgube racunajo v procentih, in ce izgubljas po procent na dan, nikoli ne prides do absolutne nicle. Zato si po tvoji "logiki" v vsakem primeru uspesen, ne glede na to, koliko izgube si pridelal. Razen v primeru, ko te "na suho" nategnejo, se pravi da ti ne vrnejo prav nicesar, kar si vlozil. No, sodec po tvojem pisanju, si pravzaprav zelo blizu tega dosezka, saj so te 3x nategnili, ampak enkrat si vseeno imel nekaj profita (? dohodkov?).


V mojem slovarju pa je uspesen nekdo, ki na trgih ustvari toliko profita, da je cas, ki ga clovek porabi za to zadevo, placan po neki normalni vsoti. Ce bi iz 3000$ pridelal 4000$, to ne bi bil ravno primer uspesnega trgovanja - saj bi zato, da bi prilezel na tak nivo, porabil kar nekaj casa, zraven bi pa se tvegal izgube.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

darkoc> "Na borzah se izgube racunajo v procentih, in ce izgubljas po procent na dan, nikoli ne prides do absolutne nicle. "

vidim da ti ni jasno kako se trguje.
3x me niso nategnli, ker sem vedel za kaj se gre in kaj delajo. sem samo napisal da so bili nategovalci. šel sem na gambling z vložkom.

bilo bi lepo če bi prebral preden kaj napišem.

nihče ni pisal o uspehu trgovanja, ampak o znanju. če gamblaš z možnostjo dobitka 1:10 in dobiš, potem je to uspeh.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

judoka ::

korenje3 je izjavil:


5. če narediš v enem letu 6k iz 3k, potem je to gambling. očitno ti ni jasno kaj je dobro trgovanje. lahko ti dam pa reference iz new york stock exchange da ti razložijo.



Iz aviona je očitno da se ti ne sanja kaj dosti:)

Tradanje, za malega retail traderja, v vsakem primeru JE gamblanje. Le da ne igraš proti kazinu, ampak proti ostalim igralcem na trgu. 100% donos v 1 letu na fx z vzvodi karšne ponujajo brokerji sploh ni big deal. Je zelo enostavno izvedljivo in to brez nekega strašnega znanja. Rabiš samo malo osnovnošolske matematike in logike, ter posledično pravilen risk managment. Ostalo lahko delaš z metom kovanca. Za večje donose pa pač potrebuješ neko znanje, ki pride šele z leti.

Če bi znal tradat bi to vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

psickolog ::

Aja, tocno, na forexu in teh stvareh se igrate z raznimi vzvodi. Sam se igram s kriptovalutami, in tam vzvodov ni, zato tudi ni moznosti, da bi izgubil vseh 100%.

My bad.

mojca ::

@korenje3: Hm. Še dobro, da si priznal. Poleg tega, da ne znaš ne brati ne pisati, te žre isto, za kar obsojaš druge - popušil si 3k (še malo prej lagal, da sploh nisi prišel do pravega denarja), se 3x pustil nategniti in zaprl svojo trgovalno spletno stran. V naslednjem postu boš verjetno priznal še, da so nekaj denarja vložili tudi tvoji kolegi? Si upaš povedati tudi, za koliko si se pustil nategniti?

Oprosti, ampak 3.000 EUR ni malo denarja in šele zdaj razumem vso globino tvojega obsojanja (ko nekoga žre X, vse druge goreče obsoja za X in se s tem tolaži, da so drugi morda slabši od njega).

PS: Nisem želela namigovati, da sta cerkveni in državni denar eno in še manj, da bi škofija kadarkoli reševala državo. Samo red velikosti je isti (109), je pa tudi res, da je npr. ena večjih upnic bila NLB, ki jo zdaj država veselo financira. Tudi ne trdim, da bi NLB državo zaprosila za manj. Samo pravim, da nekateri, ki se poklicno ukvarjajo izključno s financami, zagonijo še mnogo več od navadnih smrtnikov, ki o financah ne vedo ničesar (a vsaj pošteno delajo).

korenje3 ::

ko smo že pri lažeh, ti lažeš da sem popušil 3k€ pa da sem se pustil nategnit, in da sem sploh imel spletno stran ipd.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

čombe ::

Ja, ja tako je to z ljudmi.......

Včasih mi paše, da kakega "pametnjakoviča" malo zbodem in potem izvemo kup stvari, ki so v ozadju. Tako lažje razumemo razne izpade le teh oseb......
Korenje3: ne želim, da to jemleš osebno, pač si tukaj in zdaj in si pač ta primer. Nič osebnega, to je normalno.

Sedaj pa, da še malo pokomentiram tvoj odgovor, korenje3:

1. ja pri tej stvari sem 100% jasnoviden...... lahko mi ga pošleš, ga bom dal na demo račun pa bomo videli rezultate.... sigurno bo minus...
1a. ego ni pobožna stvar, je realnost, dejstvo.....
2. lepo da priznaš
3. ja, to je nateg..... hočeš priznati na malo lepši način.... tudi to je lepo
4. .... nisi odgovoril....
5. hm, 6k iz 3k ni gembling, temveč znanje......... če pa je obratno pa je to gembling.....
6. ali me sprašuješ če zajtrkujem?
7. ..... nisi odgovoril....

saj veš, brez zamere.....

driver_x ::

To temo sem že en čas spremljal in je bila kar na nivoju, dokler je ni zasvinjalo korenje3, ki sploh ni vedelo, o čem se gre (kasneje se je sicer izgovarjalo, da ni bralo preteklih sporočil). Ostale prosim, da ne razpihujejo zadeve in mu ne odgovarjajo, saj dotični očitno ni sposoben zrele debate in je prešel že na osebne žalitve. Temu primeren ima tudi naziv.

mojca ::

V temi je večkrat omenjeno, da za Thorexom in MAT projektom stojijo isti ljudje (ali pa samo narobe berem). Za Luxurisom se ve, kdo stoji, kljub dolgotrajnejšemu guglanju pa mi ni čisto jasno, kdo je stal za Thorexom in MAT projektom. Se lahko priporočam za kakšne konkretne linke/imena?

Mimogrede, če koga zanima, denar preverjeno še vedno vračajo tudi ob predčasni prekinitvi pogodbe. Razliko od equity-ja do "balance minus stroški" krijejo ostali vlagatelji (ob petkih se obstoječim vlagateljem spreminja stanje kot posledica izstopa oz. vstopa starih oz. novih).

theBill ::

Thorex in Luxuris naj bi bila ena in ista stvar, samo da je Luxuris narejen za tiste z več ojri, ker je minimalni vložek 25k €, pri Thorexu pa 1k €. Za vsem skupaj pa naj bi stali isti ljudje oziroma brokerji - trgovalci.

Za Luxuris dela reklamo Jure Košir. Čudno se mi zdi, da bi si šel mazat ime, če gre pri Luxurisu res za sumljive posle, kot pišete v tej temi. Mojca, je kaj novega glede kolegovega vložka v Luxuris?

Utk ::

Čudno, da pravijo, da je trgovalni račun na tvoje ime pri tretji firmi in lahko počneš z njim kar želiš, če pa nekdo izstopi, ki ga sploh ne poznaš, ti oni pa kar vzamejo denar dol. Kaj imam jaz s tem, če je nekdo izstopil z izgubo? A ni že dost, da svojo zgubo trpiš, moraš še ostalo?:)

Okapi ::

Temu se reče solidarnost - drugi pokrivajo tvojo izgubo, ti pokrivaš njihovo. Ali v jeziku mušketirjev, vsi za enega, eden za vse (beri: zaslužek za eno firmo, izguba za vse vlagatelje).;)

O.

judoka ::

Utk je izjavil:

Čudno, da pravijo, da je trgovalni račun na tvoje ime pri tretji firmi in lahko počneš z njim kar želiš, če pa nekdo izstopi, ki ga sploh ne poznaš, ti oni pa kar vzamejo denar dol. Kaj imam jaz s tem, če je nekdo izstopil z izgubo? A ni že dost, da svojo zgubo trpiš, moraš še ostalo?:)



Ne da je čudno, ampak ni logično. Do tvojega računa pri tretji firmi nima nihče dostopa v smislu premikov denarja.

V temu primeru je lahko tretja firma, ampak lastniki so verjetno isti, kot pri drugi. :)

mojca ::

theBill je izjavil:

Thorex in Luxuris naj bi bila ena in ista stvar, samo da je Luxuris narejen za tiste z več ojri, ker je minimalni vložek 25k €, pri Thorexu pa 1k €. Za vsem skupaj pa naj bi stali isti ljudje oziroma brokerji - trgovalci.


Od kod je ta "naj bi" informacija?

Mojca, je kaj novega glede kolegovega vložka v Luxuris?


Kot sem že napisala, je denar dvignil (tržnik pa popenil, ko je to po daljšem času izvedel, češ kaj se jaz grem, da se s strašenjem vmešavam med njega in njegovo stranko, sploh glede na to, da so bile nekatere druge investicije negativne, in da zdaj rušim njihovo strategijo vlaganja financ dotične osebe). Kljub visokim provizijam (5,5% vstopna + 14% izstopna + 37% delitve "dobička" + 0,7% balance-a mesečno za vodenje računa) je še vedno dobil več, kot bi z obrestmi na banki, ampak ni šlo za bajni zaslužek in vesela sem, da je bilo sploh pozitivno. Še več bi dobil, če bi počakal do npr. danes oziroma (če do takrat ne propadejo) verjetno še več, če bi počakal do izteka 15-ih mesecev.

Več o vsem skupaj napišem kasneje.

@Utk: račun je sicer res na tvoje ime, vendar z njim ne moreš početi, kar želiš. Denar ti lahko nakaže zgolj in samo Luxuris. Luxuris ga tudi nalaga in dviguje na račun in z računa. Brez Luxurisovega posredovanja od LMAX-a ne moreš dobiti niti centa. In ja, stanje na računu se ob petkih pogosto "random" spreminja. To je tisti "Unrealised P&L Balance Sync", o katerem sem spraševala višje. Luxurisova prva reakcija na te spremembe je bila, da ne smejo povedati, kaj je to. Ko sem vrtala dalje, so povedali, da se to spreminja, ko prihajajo in odhajajo vlagatelji.

Primer: ob izstopu iz sheme so se znancu sredstva v petek najprej znižala, in sicer iz Equity-ja na Balance. Pripis: "Unrealised P&L Balance Sync". Istočasno so se ostalim vlagateljem sredstva zvišala, prav tako s pripisom "Unrealised P&L Balance Sync". Če predpostavim, da je tisti dan samo on izstopil iz sheme (ter nihče vstopil) in vem, za koliko so se ostalim zvišala sredstva, lahko tako ocenim skupno vrednost vložkov pri Luxurisu :)) V ponedeljek so potem Balance prenakazali na njegov transakcijski račun (in jih je dobil čez nekaj dni). Čez nekaj časa so bila na njegov trgovalni račun nakazana preostala sredstva (kolikor mu pripada minus kolikor je že dobil) in par dni po tem sredstva iz trgovalnega računa nakazana na transakcijski račun.

Kakorkoli ... več kasneje.

mojca ::

theBill je izjavil:

Za Luxuris dela reklamo Jure Košir. Čudno se mi zdi, da bi si šel mazat ime, če gre pri Luxurisu res za sumljive posle


Kako naj pa Jure Košir sploh ve, ali gre za sumljive posle ali ne? Še kriminalisti tega ne morejo izvedeti oz. dokazati, dokler ljudje ne ostanejo brez denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

theBill ::

mojca je izjavil:

theBill je izjavil:

Thorex in Luxuris naj bi bila ena in ista stvar, samo da je Luxuris narejen za tiste z več ojri, ker je minimalni vložek 25k €, pri Thorexu pa 1k €. Za vsem skupaj pa naj bi stali isti ljudje oziroma brokerji - trgovalci.


Od kod je ta "naj bi" informacija?


od tržnika Thorexa osebno ;)

gslo ::

na hitro sem preletel temo, vendar se bom spotaknil ob drugo stvar - a ima še kdo občutek, da je pri nebroju teh nategov v sloveniji vedno kak športnik zraven? ma ne rab bit znan - če jaz na hitro analiziram svojo socialno mrežo, je vzorec kar očiten - športniki, ki se s svojo disciplino ukvarjajo (ali trudijo) ukvarjat profesionalno in ex športniki, ki so svojo disciplino (zaradi poškodb, poslovne priložnosti? >D) zamenjali za nategovanje vseh, ki jih poznajo. :-P

zanimivo. zakaj tak profil ljudi? a jih naserjejo, ker so veliko manjkali v šoli? ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Okapi ::

Dve vrsti športnikov sta zraven. Eni so tisti, ki imajo precej s športom prisluženega denarja, ki ga hočejo na lahek način oplemenititi, in so jih nategnili s tem ali onim "zanesljivim poslom" ali "finančnim instrumentom".

Drugi so pa tisti, ki veliko denarja nimajo več, ali ga nikoli niso imeli, in hočejo na lahek način vnovčit svojo nekdanjo slavo, dokler se jih še kdo spomni. Te je zelo lahko premamit v reklamiranje česarkoli.

In jasno, med športniki je nadpovprečno veliko nadpovprečno premožnih in/ali slavnih ljudi, ki so podpovprečno pametni.

O.

judoka ::

In jasno, med športniki je nadpovprečno veliko nadpovprečno premožnih in/ali slavnih ljudi, ki so podpovprečno pametni.





Pamet nima veze z naivnostjo, pohlepom in lenobo. Tudi ljudje z doktorati izgubljajo premoženja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

mojca ::

@judoka: prav tako doktorat nima nujno veze s pametjo :)

Na željo soforumašev bom napisala še nekaj več o Luxurisu in predčasnim dvigovanju denarja. Za začetek naj omenim, da me je soforumaš opozoril, da je V&D iz svoje Facebook spletne strani (https://www.facebook.com/varnostdonos) izbrisal vse prispevke od 27. junija dalje, od česar se jih je precej nanašalo na promocijo Luxurisa. Ker ne spremljam V&D-jeve facebook strani, tega ne morem komentirati, lahko samo potrdim, da od februarja dalje na njihovi strani ni več sledi o Luxurisu in da od konca junija dalje ni nobene objave. Ko sem že mislila, da so začeli na V&D-ju stvar jemati z rezervo, so se očitno spet vrnili iz kakšnega motivacijskega seminarja in od tržnika prileti prošnja, če bi lahko glede na lepe uspehe naložbe investitor podal kakšno mnenje, da bo produkt lažje tržil dalje.

(Če že kdo želi vložiti, naj vloži neposredno v Luxuris, ne preko V&D-ja (razen če želi vložiti nižji znesek ali če se želite pridružiti V&D-jevim tržnikom in sami pobrati provizijo), ker so pri V&D-ju višje provizije. Vse, kar boste pridobili z V&D-jevim tržnikom, bodo občasni klici, če bi vložili še kaj, ker "je zdaj ful ugoden trenutek, da se vloži še nekaj; in seveda s pripisom NUJNO - sredstva je treba nakazati ASAP; se mudi". In če kdo želi vložiti, še enkrat opozarjam, da se pogodbo podpisuje s podjetjem na Mauritiusu, ne z istoimenskim podjetjem v Črnučah, ki ima sicer lične poslovne prostore.)

Equity je še vedno nekje na -45%, balance pa počasi in vztrajno raste (verjetno še kar enakomerno), vendar besede "equity" takoalitako nihče od V&D-jevcev ne razume, saj je "balance" tisto, na podlagi česar dobiš izplačilo oz. če že koga vprašaš, ki to pozna, razloži, da imajo na voljo dovolj časa, da počakajo, da vrednost spet naraste in bodo prodali ob ugodnejšem času.

Znanec je sredstva predčasno dvignil, jaz pa sem si podrobneje ogledala izpiske. Moj zaključek je, da gre za enega od dveh scenarijev:

1.) Sploh ne vlagajo v Forex, temveč le ponarejajo izpiske in peljejo Poznijevo shemo. (Zaradi dolgih vezav utegne shema trajati kar nekaj časa.)

2.) Vlagajo v Forex z zelo čudno strategijo (bolj v smislu igranja rulete z dobičkom), vendar prirejajo izpiske in prosto po Ponziju na še kar inovativen način pokrivajo izgube s sredstvi novih vlagateljev.

Nekaj besed o "svojem računu".

Denar se nakaže na LMAX v Anglijo. Pri tem ti odprejo krovni račun (vendar ti zanj ne povedo) in (read-only) račun za trgovanje na forexu, katerega stanje je mogoče spremljati na MT4 platformi. Po besedah tistih, ki sami trgujejo na forexu preko LMAX-a, lahko s klikom miške sredstva iz računa za trgovanje na forexu kadarkoli preneseš na svoj krovni račun, iz krovnega računa pa sredstva kadarkoli preneseš na svoj transakcijski račun (tole je izrez kolegovega screenshota):

 dvig na transakcijski račun (pri ostalih trgovalcih z LMAX-om, pri Luxurisu ne gre)

dvig na transakcijski račun (pri ostalih trgovalcih z LMAX-om, pri Luxurisu ne gre)



No, prvo ne gre, čeprav je na računu vedno Balance, krovni račun pa je ... prazen, zgodovina tudi:

 krovni račun na LMAX-u

krovni račun na LMAX-u



Denarno transakcijo lahko sproži izključno podjetje iz Mauritiusa. Kaj se zgodi, če podjetje propade, ne vem.

Nekaj besed o samem trgovanju na forexu in o izpiskih.

Kot že omenjejo, LMAX pošilja dnevne izpiske v PDF-ju ter dnevne izpiske iz MT4 platforme v HTML-ju, vendar so v izpiskih diskrepance. Na dnevnih izpiskih v PDF-ju so razvidne pozicije, ki so bile zaprte prejšnji dan, vse odprte pozicije (dan nakupa, količina, stanje +/-, ...) ter dnevna statistika (balance, equity, margin, free margin, ...). Tak izpisek sem pripela na enem od prvih prispevkov. Na izpiskih ni posebej naveden nakup (čeprav je res, da so navedene odprte pozicije, vendar od tam ni eksplicitno videti vseh stroškov oprtja pozicije) in ni razvidnih pologov/dvigov iz računa ali drugih sprememb na računu (provizija, P&L balance sync etc.).

Informacija v PDF-ju pravi, da je PDF dokument narejen z Excellom. Datoteko pošljejo vsak delovnik okrog 2h popoldan (+/- nekaj ur, iz česar bi človek sklepal, da to počnejo ročno) za prejšnji delovni dan, pri čemer v ponedeljek pride izpisek za petek. Včasih je kakšna pozicija zaprta v nedeljo. Teh transakcij ni razvidnih nikjer razen v MT4/html izpiskih. Luxuris razlaga, da transakcije niso razvidne zaradi softverskih omejitev (beri: tisti, ki je "programiral" makre v excelu, ni znal nastaviti, da v primeru ponedeljka naredi izpisek za cel vikend, ne samo za petek), da so napake v PDF izpiskih možne in da jih lahko sporočimo, da pa so izpiski v HTML-ju 100% točni, zato ni razloga za skrb. PDF izpiske si shranjujejo in kadarkoli je pri LMAX-u mogoče zaprositi za ponoven izpisek, če ste ga slučajno izgubili ali če ga niste dobili. Težava nastopi, če se v izpisku slučajno pojavi kakšna napaka, saj v tem primeru ne znajo več reproducirati "pravilnega" izpiska. Na enem od izpiskov so npr. pomotoma izbrisali cel stolpec, tako da je precej vrednosti manjkalo. Ko sem jih čez mesec dni opozorila na napako, so se opravičili in poslali nov popravljen izpisek, vendar se številke niso nikjer ujemale. Na izpisku je bila decimalka manj, količina odprtih pozicij pa je bila drugačna kot dan pred tem in dan po tem. Moja hipoteza je, da zaradi spreminjanja količine odprtih pozicij (o tem kasneje) oziroma zaradi prihoda in odhoda vlagateljev, ne znajo reproducirati starega stanja v excelovih makrih. (Oziroma tega problema pri dizajnu niso predvideli.) Ko sem jim sporočila, da tudi nov izpisek ne štima, sem dobila nazaj pomanjkljiv/problematičen prvotni izpisek, potem nisem več vrtala.

Teh PDF izpiskov ni mogoče nikjer dobiti v machine-friendly obliki. Sem jih pa z Acrobatom spremenila v txt, z enostavno skripto malo prečistila in analizirala.

Ločeno od teh PDF izpiskov je mogoče na MT4 platformi oziroma s programom na tablici spremljati stanje, ki se posodablja vsakih 5 minut. Pri tem se pojavi največja težava. Na teh izpiskih bi namreč moralo biti razvidno vse: odpiranje pozicij, odprte pozicije, balance, equity, margin, free margin, profit/loss, zaprte pozicije ... Te informacije so razvidne pri vsakem normalnem trejderju, pri njih pa ne. Razvidne so le zaprte pozicije brez kakršnekoli informacije ali razlage, samo sprememba stanja, ki se ponavadi ujema s PDF izpiskom, ne pa vedno. Posledično sta balance in equity enaka in trgovalne statistike enostavno ni. Spodaj je screenshot.

 (ne)vlaganje v forex

(ne)vlaganje v forex



Sama imam le dve možni razlagi za to:

  1. ponarejajo izpiske za MT4 platformo (oz. filtrirajo ven vse razen zapiranja pozicij)

  2. na forexu sploh ne trgujejo, pač pa le polagajo denar na račun in ga dvigujejo iz računa, skrbijo pa, da se dvigi in pologi časovno/cenovno ujemajo z realnimi valutnimi tečaji in te transakcije naslednji dan zapišejo v excel in pošljejo



Luxuris trdi, da namenoma skrivajo odpiranja pozicij, ker bi sicer lahko kdo samo ponavljal strategijo za njimi in služil denar, ne da bi jim plačeval provizijo. Po drugi strani je konstanten zamik 5 minut. V petih minutah se lahko tečaj dovolj spremeni, da v primeru optimalnega trgovanja prvega, lahko tisti, ki strategijo ponavlja, kvečjemu izgublja. Očitno noben drug trejder na svetu nima teh problemov? Na vprašanje, ali se Luxurisu skrivanje podatkov ne zdi sporno (največji problem je v tem, da stranka dejansko nikjer ne vidi equity-ja, dokler ne pogleda v nepregledne PDF izpiske), so odgovorili, da ne, saj stranke dobivajo PDF izpiske, od koder so razvidne vse podrobnosti (no, razen tistih čez vikend; in razen tega, da so PDF-ji lahko napačni, ti skrivani podatki pa so 100% točni). Če podatke res skrivajo (kar pomeni hekanje platforme), je drugi razlog verjetno ta, da nočejo, da bi stranke videle porazen equity.

Tole je sicer moj graf gibanja posameznih vrednosti glede na izpiske iz PDF-ja (20. junija je defekten izpisek, ki ga niso znali nadomestiti):

 balance-equity

balance-equity



Ostale težave z izpiski so naslednje:

  • določeni izkušeni trgovalci trdijo, da volume ne bi smel nikoli biti na štiri decimalke

  • decimalke v izpiskih se pogosto ne ujemajo (čeprav tu dopuščam možnost, da računajo na več decimalk in da gre za dejansko zaokrožitveno napako)

  • volume odprtih pozicij se iz dneva v dan manjša (ne čisto vsak dan), ne da bi se kakšna pozicija zaprla; Luxurisov prvi odziv je bil, da vedo, a ne smejo razkriti, zakaj prihaja do tega, potem so vseeno povedali, da se odprte pozicije prerazporedijo na nove vlagatelje; z drugimi besedami: če kot edini vlagatelj vložite 10k in naredijo 1k izgube (v odprtih pozicijah), nakar pride drugi vlagatelj z enakim vložkom, se bodo vaše odprte pozicije razpolovile in bosta imela oba samo še 500 izgube (a takoalitako nihče od vaju ne bo vedel za izgubo, ker je ne prikazujejo); podobno se zgodi pri izstopu iz sheme: odprte pozicije se ne zaprejo, temveč prerazporedijo med ostale vlagatelje

  • to ni težava v izpiskih, pač pa v konceptu in je že razložena v prejšnjem prispevku: vsak petek, ko pristopi ali izstopi kakšen vlagatelj, se stanje na računu spremeni pod postavko "Unrealised P&L balance sync"

  • Tudi ko odmislimo čuden "Unrealised P&L Balance Sync", ko izločimo zapiranje pozicij ob vikendih, upoštevamo dvige/pologe in provizije, se razlika balance-u še vedno pogosto ne ujema, glej graf:



 Nepojasnjena razlika v balance-u med zaporednimi PDF izpiski

Nepojasnjena razlika v balance-u med zaporednimi PDF izpiski



Še nekaj besed o dvigovanju denarja.

Vlagatelj se je odločil za predčasen dvig. Kljub vsem stroškom je še vedno imel plus. Najprej je potrebno izpolniti obrazec (ki ga pošljejo iz Luxurisa - na spletnih straneh ali kjerkoli drugje ga ni mogoče najti) in sken poslati po elektronski pošti, nato pa še original po navadni pošti. Šteje navedeni datum izstopa oziroma datum, ko prejmejo zahtevek po elektronski pošti. Kljub vsemu dnevne izpiske dobivaš še do petka, saj vse izstope izvajajo ob petkih, vendar se upošteva željeni datum izstopa (če se balance do petka zniža, je to na njihovo škodo, če se zviša, pa v Luxurisovo korist). V petek iz računa tržejo (balance-equity), tako da ti na računu ostane equity, ki ga predvidoma v ponedeljek nakažejo na transakcijski račun in čez nekaj dni znesek dobiš na svoj bančni račun. Po tem dobiš v podpis končni obračun in izjavo, da se strinjaš z izračunom ter da po poravnanem znesku ne boš od njih terjal ničesar več. Na izjavi je navedeno, da se Luxuris obvezuje razliko poravnati v roku približno meseca dni. Ko dobijo original podpisane izjave, čez čas na LMAX-ov račun nakažejo preostanek zneska, ki še pripada stranki, od tam pa gre na transakcijski račun.

PS: od nekaterih V&D-jevcev zdaj poslušam očitke, da po "nekih forumih" blatim V&D in blatim investicije, o katerih nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: mojca ()

mojca ::

Luxuris na vprašanje, kako bi zagotovili 70% vložka vlagateljem, če bi ta hip vsi izstopili, odgovarja, da gre za poslovno skrivnost (težave bi zares imeli že če bi izstopil znaten delež vlagateljev). Glede na to, da je equity za večino že zdavnaj padel pod 70%, shema sama po sebi namreč ni vzdržna (razen če imaš dovolj veliko maso ljudi, ki še nekaj časa ne bo zahtevala svojega denarja nazaj), a tega večina ne razume.

judoka ::

Čist preveč komplicirano da ne bi bil nateg. Pa še z obrazci moraš fehtat lasten denar. Groza.

čombe ::

Hvala mojca, da si razvozlala tole luxuris "hobotnico". Ja, res je to je en velik nateg. Tako kot pravi judojka - preveč komplicirano....... Najboljši posli so čisto enostavni in logični, tudi v bančništvu je tako.

Če bo kdo kdaj iskal kakega trejderja, ki bi mu trejdal: Pri vseh resnih brokerjih se odpre račun na svoje ime, ta račun pa se potem lahko odda v upravljanje ali pa sami trgujete. Pri upravljanju se podpiše pogodba med vami in upravljalcem računa ter brokerjem (tripartitna pogodba). Vi dovolite osebi xy da upravlja sredstva na vašem računu, brokerska hiša pa poskrbi da oseba xy vsak mesec dobi svoj del zaluška (broker enostavno trga ta znesek iz vašega računa).
Prav nihče pa ne more namesto vas početi kar koli drugega z vašim računom. Torej pologe in dvige lahko opravljate samo vi, pravtako imate popolen pregled nam vsemi stvarmi, ki se tičejo trgovanja: stanje na računu, trenutno stanje na računu, odprete pozicije, zaprte pozicije itd...

Nikoli ni poterbno "fehtati" kogarkoli da bi dobili svoj denar nazaj. Enostavno obklikate na netu kaj želite, zato imate gesla, nekaterim borkerjem pa morate poslati skenirane podpisane obrazce..... Denar pride v 5 dneh iz katerega konca sveta - tudi Japonske, Amerike ali Australije...... V mojcinen primeru (London) pa ne dlje kot 2 dni.

Pazite se prevarantov!!

poweroff ::

Bi bilo tole morda za policijo?

Resno sprašujem.
sudo poweroff

theBill ::

Čombe, kateri pa so dobri brokerji za Forex? Bi se lahko dalo kakšne linke, naslove?

Matthai, dokler ni oškodovancev, policija bolj kot ne počiva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

judoka ::

mojca ::

poweroff je izjavil:

Bi bilo tole morda za policijo?


Ne. Denarne verige kriminalistov ne zanimajo, dokler ni oškodovancev, kajti dotlej je baje nemogoče podati utemeljen sum ali dokazati, da gre za dvomljive posle.

ATVP pa za trgovanje na Forexu ni pristojna.

Če pa se kdo slučajno vmeša, vlagatelji tožijo tistega, ki se je vmešal (namesto tistega, ki je kradel), glej primer Dadasa:
http://www.odbor-pd.org/

Napovedujem torej, da bodo tožili Slo-Tech za blatenje in necenzuriranje prispevkov, ko se bo veriga sesula (ker bo Slo-Tech kriv za ustavitev rasti in posledično izgube vlagateljev) ;((

poweroff ::

Let 'em try. >:D
sudo poweroff

čombe ::

@ theBill

Po mojih izkušnjah so dobri brokerj:

1 Interactive brokers
https://www.interactivebrokers.com/en/m...

2 FXCM
http://www.fxcm.co.uk/

3 Dukascopy
http://www.dukascopy.com/

Se pa najde še kakšen japonski, hongkonški ali avstralski dober broker, samo z njimi nimam osebnih izkušenj...... Za začetek so omenjeni trije dovolj dobri, pa tudi če boš imel večji budget se boš osebno dogovoril glede pogojev, potem boš pa že itak v penziji.........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čombe ()

fxman11 ::

Zelo zanimivo Mojca. Lepo napisano, žal ne vem koliko ljudi verjame tebi in tvojim dejstvom, ampak še vedno nasede "profesionalcem" ;((
Tale Luxuris je totalno nepregledna zadeva, kar za trgovanje je nedopustno saj so vse zadeve zelo zelo natančne in se lahko pri regulatorjih celo pritožiš. Naprimer v kolikor bi nek UK reguliran broker pri FCA www.fca.org.uk izpolneš prijavo (http://www.fca.org.uk/about/governance/...) in vse te zadeve opišeš in garantirano tale posrednik izgubi takoj možnost delovanja pod tako regulativo. Žal Luxuris ni reguliran od nobene podobne regulative, ker bi jih že zaprli :-)

Tukaj je lista nekaj regulatorjev;
www.forexabode.com/forex-regulatory-bod...

Žal niso čisto vsi regulatorji enako dobri ampak nekaj Evropskih, USA in AVSTRALIJA delujejo zelo zelo dobro. Celo v primeru stečaja brokerja zaradi kraje denarja od investitorjev boste dobili nazaj.

mojca ::

fxman11 je izjavil:

Tukaj je lista nekaj regulatorjev;
www.forexabode.com/forex-regulatory-bod...

Hvala.

Mene bi predvsem zanimalo, kako je z regulativo LMAX-a in ali Financial Services Commission of Mauritius (FSC Mauritius) regulira podjetje Luxuris na Mauritiusu, s katerim slovenske stranke sklepajo pogodbe.

mojca ::

... ker na http://www.luxuris-mauritius.com/site/a... piše:
Luxuris Commodities Mauritius is a trusted partner, holding an Investment Dealer (Broker) License issued by Financial Services Commission (FSC) and is an Introducing Broker partner with LMAX, No. A-000094.
 FSC certifikat za Luxuris

FSC certifikat za Luxuris



ampak FSC-jevega iskalnika podjetij očitno ne znam uporabljati (med zadetki ne najdem Luxurisa). Priporočam se za pomoč.

fxman11 ::

mojca je izjavil:

... ker na http://www.luxuris-mauritius.com/site/a... piše:
Luxuris Commodities Mauritius is a trusted partner, holding an Investment Dealer (Broker) License issued by Financial Services Commission (FSC) and is an Introducing Broker partner with LMAX, No. A-000094.
 FSC certifikat za Luxuris

FSC certifikat za Luxuris



ampak FSC-jevega iskalnika podjetij očitno ne znam uporabljati (med zadetki ne najdem Luxurisa). Priporočam se za pomoč.


Tudi jaz ga nisem našel. Mogoče pa ni :-)
Sem jim poslal email, bomo videli kaj bodo odgovorili. Sicer odvisno za kaj so sploh regulirani in kaj to pomeni. Določeni regulatorji so boljši od ostalih. Mogoče jim lahko oduzamejo licenco pa bodo šli recimo drugam. Ni da boš veliko dosegla. Oziroma stvar je ta, da so ti izplačali, tako da nimaš kej prijavit ;-). Lahko jih le opozoriš in poveš kaj si ugotovila, potem pa oni vidijo, če jim oduzamejo licenco.

mojca ::

Pušnik je bil spet pridržan:
http://www.24ur.com/novice/slovenija/pr...

Po mojem štetju vsaj drugič v zadnjih nekaj mesecih.

Zagavorniki Luxurisa bodo trdili, da to na noben način ni povezano z Luxurisom (kar je sicer res), ampak glede na izkušnje s policijo, ki jih imam žal zadnje čase precej, si upam trditi, da so lopovi in kriminalci zaščiteni kot kočevski medvedje in da policija tudi slučajno ne trka na vrata brez malodane dokazanega zločina.

Ostaja samo vprašanje, kakšna je verjetnost, da se gre človek, ki se mora ves čas otepati policije, drugod poštene posle za dobrobit svojih strank.

Dajarra ::

Sicer nisem bral za nazaj, o Luxurisu je bilo nekaj časa nazaj na parih strani napisano o Mojih financah.

Gre za slednje:
Tvoje trenutno stanje na računu je sledeče: Pozicije, ki so pozitivne(šle v pozitivo) so na tvojem računu upoštevane, pozicije, ki pa so negativne in še vedno odprte se na njih gleda kot na vrednost, ki je bila na začetku.

Se opravičujem če je bilo podobno že napisano, nisem šel brat vsega..

Tilen ::

Dajarra je izjavil:

Sicer nisem bral za nazaj, o Luxurisu je bilo nekaj časa nazaj na parih strani napisano o Mojih financah.

Gre za slednje:
Tvoje trenutno stanje na računu je sledeče: Pozicije, ki so pozitivne(šle v pozitivo) so na tvojem računu upoštevane, pozicije, ki pa so negativne in še vedno odprte se na njih gleda kot na vrednost, ki je bila na začetku.

Se opravičujem če je bilo podobno že napisano, nisem šel brat vsega..


Na izgubi si takrat, ko prodaš pozicijo z negativnim donosom. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dajarra ::

Ja samo oni tega ne upoštevajo, če je pozicija še odprta. Na trenutno stanje pa ne moreš tako trivialno, manipulativno gledat.

čombe ::

@ Tilen

Khm, če prav razumem, praviš, da dokler je traid v minusu in ni še zaprt, nisi v minusu?

Če takisto razumeva, naj ti sporočim, da zavajaš ljudi.......

Vse odprte pozicije v minus bi že zdavnaj moral požreti SL. Ker pa vrli majstori sploh ne uporabljajo SL, so rezultati taki. Pa ne, da ne znajo uporabljat SL, samo nočejo jih, ker ne vedo kam in kako bi jih postavili, torej enostavno nimajo pojma o trgovanju.

Torej, če imam odprto pozicijo v minusu, se moj račun zmanjša za toliko kot je v minusu - ves čas moram kriti izgubo s svojim denarjem. Nihče, prav nihče ti ne "posodi" denarja, da bi lahko kril minus, ki si si ga pridelal.

Ves čas, ko je trejd odprt si v minusu ali pa v plusu. Prosim ne govori, da si v minusu šele takrat ko negativno pozicijo zapreš. Zaprtje pozicije nima nikakršnega drugačnega efekta v tem primeru kot to, da si se sprijaznil z izgubo in ti je postalo jasno, da bo izguba samo še večja, če boš trejd vlekel dalj časa........

SL - stop loss

lp, pa brez zamere


čombe

mojca ::

@Dajarra: ja, je bilo zapisano. Če te zanima, preberi temo od začetka. Ampak ne gre za to, da bi upoštevali pozitivne pozicije, negativnih pa ne, pač pa za to, da pozitivne pozicije zapirajo, z negativnimi pa čakajo v nedogled. Če se jim sreča nasmehne, se bodo enkrat te pozicije dvignile v pozitivno. Težava bo, če bodo prej zabredli dovolj v negativno, da jim bo prej zmanjkalo denarja in bodo pozicije prisiljeni zapreti.

Vse to seveda ob predpostavki, da sploh trgujejo in da ne zgolj ponarejajo izpiskov o trgovanju (kar je enako verjetno) ... In ob zanemarjanju tega, da sploh ne znajo pravilno računati oz. da gladko spregledajo cel kup nepravilnosti v izpiskih in da napačnih/problematičnih izpiskov za nazaj ne znajo popraviti.

Poglavitna težava je v tem, da ti sicer lahko od njih dvigneš "balance" oziroma se "izguba, ki še ni zaprta/izgubljena" pri tem ne upošteva, se pa le-ta gladko naprti na ramena ostalih vlagateljev.

Nedavno mi je prišel na uho podatek, da je njihov equity trenutno okrog 20% začetnega vložka za določene vlagatelje. Zelo zelo poenostavljeno to pomeni, da bi, če bi malenkost več kot 20% vlagateljev istočasno ta hip zahtevalo svoj denar in če odmislimo penale/provizijo, tem dvajsetim procentom lahko izplačali, kar jim pripada, potem pa gladko bankrotirali, ker bi bili prisiljeni zapreti pozicije.

judoka ::

Dvomim, da ponarejajo izpiske, ker že ti izgledajo katastrofalno. Če bi jih ponarejali bi imela verjetno zadeva vsak kak logičen smisel.
Kot je opisal čombe, s tujim k****(denarjem) je lahko po koprivah scat.

fxman11 ::

judoka je izjavil:

Dvomim, da ponarejajo izpiske, ker že ti izgledajo katastrofalno. Če bi jih ponarejali bi imela verjetno zadeva vsak kak logičen smisel.
Kot je opisal čombe, s tujim k****(denarjem) je lahko po koprivah scat.


To rata kadar nekaj prikrivaš :D

trizob ::

theBill je izjavil:

Čombe, kateri pa so dobri brokerji za Forex? Bi se lahko dalo kakšne linke, naslove?

Matthai, dokler ni oškodovancev, policija bolj kot ne počiva...


To seveda ne drži.

Če pošiljajo prirejene izkaze, je to že samo po sebi kaznivo. Če ne želijo izdajati poslovne skrivnosti, bi to morali s pogodbo urediti in podatke zadržati zase (oni so jih prirejali).

Če gre z ponzija pa tudi.

poweroff je izjavil:

Let 'em try. >:D


Branili ga bomo s puško, daleč od koruznih polij! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trizob ()

trizob ::

Policija preiskuje take sumljive ponzije, ki se prepletajo s forex trgovanjem. Problem je, da prepozno, ker je nekompetentna (a nič manj poklicana za to). Znan primer z drugih forumov, ki je bil tudi medijsko odmeven je bil okoli Zorana Cvetkovića iz Izole. Pri njem je vlagal celo komandir ali njegov namestnik iz Izole. Vas zanima, kako se je končalo? Mož je prebegnil neznano kam z milijoni (domnevno v Švico) in zapustil ženo z otroci in dolgovi, ki ji od l. 2010 do danes neprestano zvonijo razjarjeni ljudje iz Slovenije in Hrvaške. Ponzijevo se da dokazati že s pričami (beri: streznjenimi vlagatelji) in pregledom poslovne dokumentacije, četudi je ta ponarejena/odtujena ali pomanjkljiva. Problem je kot že rečeno v pomanjkanju znanja, a ne poklicanosti (in pristojnosti)!

mojca ::

Kako pa policijo sploh prepričaš, da prične preiskovati tako shemo?

Odgovor: ne moreš je, dokler nimaš dokaza, da si zahteval denar, pa ti ga niso izplačali.

trizob ::

mojca je izjavil:

Kako pa policijo sploh prepričaš, da prične preiskovati tako shemo?

Odgovor: ne moreš je, dokler nimaš dokaza, da si zahteval denar, pa ti ga niso izplačali.


Popolna neumnost. Ne potrebuješ dokaza (pisne zavrnitve ali česa podobnega), če si sam udeležen. Gre za izjavo pod materialno in kazensko odgovornostjo, ki jo daš na zapisnik. To je dovolj, da jih obiščejo, če ne celo pridobijo odredbo za hišno pri posredniku, ki ti je zagotovil pogodbo (ne govorim na pamet)! Če take naznanitve ne vzamejo resno na eni PP, greš pa na drugo (na eni bodo vzeli resno in po tem se še pritožiš zoper ravnanje policista/-ov). Ali pa kar pišeš Vladi oz. resornemu ministru in po ZUP-u morajo to pisanje/naznanilo v zakonitem roku posredovati pristojnemu organu! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trizob ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Borzno trgovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7115648 (543) chrush
»

Forex (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24396616 (26381) chrush
»

valutno poslovanje (forex) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821312 (14722) c3p0

Kakšne izkušnje s podjetjem Varnost in donos d.o.o. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23642246 (35138) Tilen
»

Forex, TradeRobot in podobne zadeve za služenje preko neta - ali je tole nateg?

Oddelek: Loža
2812449 (9796) btree

Več podobnih tem