» »

Xbox One se bo moral redno povezovati na splet

Xbox One se bo moral redno povezovati na splet

The Verge - Da bo moral biti Xbox One ves čas povezan na internet, smo po ovinkih izvedeli že dva tedna pred predstavitvijo. Microsoft je zdaj razjasnil situacijo, ki ni tako zelo huda, a vseeno precejšen preskok glede na preteklost. Nova konzola se bo namreč res morala zelo pogosto povezovati na Microsoftove strežnike, vsaj če bodo uporabniki želeli igrati igre. Do izključitve internetne povezave bo konzola delovala popolnoma normalno, ob prekinitvi internetne povezave (oz. od zadnjega javljanja Microsftovim strežnikom) pa bo še 24 ur imela 'žeton', ki bo dovoljeval igranje iger. Po preteku 24 ur se bo do ponovne vzpostavitve internetne povezave onemogočilo igranje iger.

Ta omejtev ne velja za predvajanje televizijskega signala oz. filmov na optičnih medijih DVD in Blu-Ray, torej se bo kot medijski predvajalnik Xbox One lahko obnašal tudi brez internetne povezave (čeprav je vrednost le-tega relativno majhna, saj tudi vmesnik za multimedijske vsebine močno sloni na pridobivanju informacij s spleta).

Microsoft je nekoliko razjasnil še situacijo okrog prodajanja in posojanja iger. Ob izidu bo konzola za posojanje popolnoma zaklenjena, a naj bi vključili omejeno možnost nekoliko kasneje po izidu. Igro bo mogoče posoditi zgolj enkrat, prijatelju pa boste enostavno dali svoj optični medij, s katerim bo namestil igro. Hakeljc tukaj je, da mora biti ta prijatelj iz resničnega sveta uporabnikov prijatelj tudi na servisu Xbox Live, obenem pa mora biti prijateljski status aktiven vsaj 30 dni (tako bo vsja nekoliko onemogočeno prodajanje 'prijateljem'). Potrdili so še, da bo vsako na Xbox Live oz. na fizičnem mediju kupljeno igro na eni konzoli mogoče igrati na več uporabniških računih, torej bojazni, da bi morale družine kupovati po dva, tri ali celo več izvodov ene igre ni več.

Kot zadnje je pod vprašajem torej prodajanje iger. Če bo to mogoče ali ne se bodo za vsako igro posebej odločali kar založniki. Preprodajanje bo tako lahko popolnoma prosto, popolnoma onemogočeno oz. nekje vmes, kjer bodo založniki določili, kolikšno doplačilo bodo vzeli oni za ponovno aktivacijo, poleg same prodajne vrednosti optičnega medija in drugih prilog, ki pridejo v škatlasti izdaji igre. Preprodajanje bo omogočil microsoft prek določenih uradnih partnerjev (velike igričarske trgovine, v ZDA npr. GameStop), za možnost izbire razvijalcev pa ne bodo zaračunavali dodatnih licenčnin, poleg že obstoječih, ki dovoljujejo razvoj iger za Xbox One.

62 komentarjev

«
1
2

simnov ::

Nekaj omejujejo , da ne moreš normalno igrat.Ne xbox ne 360 nisem nikoli priklopil na internet , ker mi je multiplayer brezvezen .

galu ::

No, sej sami sebi jamo kopljejo. In ta jama je zelo globoka.
Tako to gre.

melvin ::

žal so zgubili potencialnega kupca

Er333 ::

Če ne morem kupiti rabljenih iger, si ga lahko nekam vtaknejo.

Migelo ::

Hurra! Folk kar skače v zrak od veselja. :)

Mislim no.....

RejZoR ::

simnov je izjavil:

Nekaj omejujejo , da ne moreš normalno igrat.Ne xbox ne 360 nisem nikoli priklopil na internet , ker mi je multiplayer brezvezen .


This. PS2 imam v dnevni brez povezave in dela. Če bi kupil ta nov Xbox bi moral kljub temu, da mi dol visi za multiplayer moral tja nekako privlečt mrežni kabel, ki ga itaq ne bi rabil. Zato ker je konzola sama en velik beden DRM...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gregor P ::

Se še predobro spomnim "odličnih" rešitev;(( nekega programa (komercialno orodje za vzdrževanja računalnika), ki sem ga kupil, ki je na vsake toliko zahteval povezavo z internetom, seveda vedno takrat, ko sem ga največ potreboval (ko je bil ironično tudi trenutek, ko internet ni deloval):'( ... tako da ne hvala;(

... najboljše pri tem pa je, da uporabniki z nelegalnimi različicami teh težav niso imeli8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

chuck ::

Ne razumem zakaj samo 24 ur, se jim to zdi to največ kolikor sem ji zdi za potencialno brezplačno igranje? Npr. prodaš igro in potem jo lahko še 24ur brezplačno igraš. Ko bi bilo vsaj 1 teden ali idealno 1 mesec...ampak ja, to bi pomenilo, da bi lahko igro kupil, namestil in aktiviral in takoj za tem prodal.

Nič ne rečem, če bi ta ukrep sedaj pomenil enkrat cenejše igre.

Ampak preden preklinete Microsoft raje počakajmo na E3, da vidimo, če bo PS4 tudi imel podobno zaščito.

integral15 ::

galu je izjavil:

No, sej sami sebi jamo kopljejo. In ta jama je zelo globoka.

Tocn tko

Berserker ::

Kaj pa če recimo si v igri pa ti med igranje vrže to sporočilo da je poteklo 24 ur. Ti bo potem kar vrglo iz igre ?
Sicer jaz sploh nisem igral če nisem bil online. Enostavno se razvadiš te stalne komunikacije z folkom gore in debat ki potekajo. Niti Skyrima nisem mogel igrat offline in brez cheata.

LuGi ::

Svašta O_o, še posebi zato ker mi dol visi za multi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Seljak ::

Glede priklapljanja na internet sem se nekako navadil že pri xbox360, ker pač non-stop igram preko neta in me to ne bo toliko motilo. Verjamem, da imajo že skoraj vsa gospodinjstva internet in to ne bi smelo biti problem.
Kar pa se tiče prodajanja iger in kupovanja rabljenih pa takole, samo poglejte koliko se prodaja rabljenih za xbox 360 in koliko za ps3. Seveda prednjači prodaja rabljenih za ps3, kajti vsi vemo, da so uspešno in ful dobro odklenili xbox360, s katerim se da čudovito igrati varnostne kopije iger, tudi preko spleta. Da se ne menimo o založenosti prodajnih polic večjih trgovin s konzolami, kjer so police s ps3 igrami ful polne, dočim za xbox najdemo par naslovov oz. Hitov in se zgodba konča. Sam imam prvoten xbox360, torej neodklenjen in vem kako težko je priti do ugodne igre, razen, če jo naročim preko ebay-a.
Verjemite, da se bo tudi za xbox one našel nekdo, ki bo pretental to njihovo preverjanje preko spleta in že bodo lahko igrali varnostne kopije. Ne podpiram piratiziranja, ampak, dokler so igre tako drage, sem 100%, da se bo to slej kot prej zgodilo tudi z xbox one.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

hojnikb ::

predstavljajte si vdor, kot ga je imel sony takrat (skoraj mesec brez serverjov). Ali pa fact, da bo slej ko prej m$ zaprl serverje in bo konzola navadn brick.. pri starih konzolah jo lahko igraš neglede na vse (dokler imaš štrom in igro stvar dela)
#brezpodpisa

Seljak ::

LuGi je izjavil:

Svašta O_o, še posebi zato ker mi dol visi za multi


Odvisno katere zvrsti iger igraš.meni recimo prav prija odigrati preko multiplayerja kakšen NBA 2K13,Fifa 13,Forza 4,F1 2012,ker sem pač mahnjen na športne naslove.Seveda pa se da tudi brez multija preživeti,če se dobijo prijatelji skupaj in odigrajo kakšen split screen ali pa fuzbal ;) Da pa bi igral proti umetni inteligenci pa mi je brez veze.Okusi so različni.

hojnikb je izjavil:

predstavljajte si vdor, kot ga je imel sony takrat (skoraj mesec brez serverjov). Ali pa fact, da bo slej ko prej m$ zaprl serverje in bo konzola navadn brick.. pri starih konzolah jo lahko igraš neglede na vse (dokler imaš štrom in igro stvar dela)


Tukaj pa se strinjam in zna biti zadeva zelo pereča.Počakajmo uradno predstavitev,kajti takrat se bo najbolje vedelo kako in kaj stvari stojijo.najbolj pa me zanima kako se bo Sony lotil zadeve.Kupil bom tisto konzolo,ki bo najbolj "humana" za uporabo,če se lahko tako izrazim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

LuGi ::

hojnikb je izjavil:

predstavljajte si vdor, kot ga je imel sony takrat (skoraj mesec brez serverjov). Ali pa fact, da bo slej ko prej m$ zaprl serverje in bo konzola navadn brick.. pri starih konzolah jo lahko igraš neglede na vse (dokler imaš štrom in igro stvar dela)


In bodo izdali update za katerega nebo potreben več always-on. Problem rešen.

Kupil ga bom vseeno ampak always-on je o_O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

hojnikb ::

LuGi je izjavil:

hojnikb je izjavil:

predstavljajte si vdor, kot ga je imel sony takrat (skoraj mesec brez serverjov). Ali pa fact, da bo slej ko prej m$ zaprl serverje in bo konzola navadn brick.. pri starih konzolah jo lahko igraš neglede na vse (dokler imaš štrom in igro stvar dela)


In bodo izdali update za katerega nebo potreben več always-on. Problem rešen.

Kupil ga bom vseeno ampak always-on je o_O

yeah like that's gonna happen..
#brezpodpisa

SlimDeluxe ::

chuck je izjavil:

Ampak preden preklinete Microsoft raje počakajmo na E3, da vidimo, če bo PS4 tudi imel podobno zaščito.

Ni problema, bomo pa še PS4 preklinjali :)
Zanimivo pri tem je, da glede Steama ni nobenega revolta, kljub temu da domnevno ni skladen z EU zakonodajo...
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

rand ::

How about no?
while(1)fork();

spamer ::

Nikoli nisem maral konzol in samo se vecji razlog, da jih ne maram, saj, ce nimas interneta je konzola neuporbna. Za gledanje tv ne bo rabilo interneta? Wow, no shit, kaka tehnologija je to.

Kupite PC, ker je najbolj prijazen do uporabnikov, lahko das poljubni OS gor in imas na izbiro vse kar zelis, tudi piratsvo je bolj preprosto. Kdor kupi take zanic konzole samo podpira to pokvarjeno industrijo. Pc se mora nadgrajevati in podpirati.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spamer ()

Seljak ::

Kdo pri hudiču pa si ti, da govoriš kaj si naj ljudje kupijo? Če si ti zagrenjen, še ne pomeni, da moraš tudi druge zagreniti. Ne bom hvalil ne pc-ja in ne konzol, ker oba imata slabe in dobre lastnosti, da pa bi ljudem svetoval in vrinil neko ideologijo, ki je zrasla na mojem zeljniku in, ki paše samo meni, pa bi bilo zelo zmotno.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Gregor P ::

SlimDeluxe je izjavil:

Zanimivo pri tem je, da glede Steama ni nobenega revolta, kljub temu da domnevno ni skladen z EU zakonodajo...
... kar še ne pomeni, da ga "protestno" ne uporabljamo8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Tamius Han ::

In potem vidiš ono novico o NSA, njihovi prizmi in kako jim Microsoft in podobni dostavljajo kamione podatkov o uporabnikih...

Glugy ::

Trapast...da rabš povezano z internetom da igraš igre? Zakaj nek? komu na ljubo? ...to sam zato da lahk vohunjo za nami al kaj?

black ice ::

Vohunijo s priloženo kamero. Doh.

opeter ::

Gregor P je izjavil:

Se še predobro spomnim "odličnih" rešitev;(( nekega programa (komercialno orodje za vzdrževanja računalnika), ki sem ga kupil, ki je na vsake toliko zahteval povezavo z internetom, seveda vedno takrat, ko sem ga največ potreboval (ko je bil ironično tudi trenutek, ko internet ni deloval):'( ... tako da ne hvala;( ... najboljše pri tem pa je, da uporabniki z nelegalnimi različicami teh težav niso imeli8-)


Naj uganem: Iolo System Mechanic?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

chuck je izjavil:

Ampak preden preklinete Microsoft raje počakajmo na E3, da vidimo, če bo PS4 tudi imel podobno zaščito.


Dobro vprašanje. Sicer (trenutno) pri Sonyju zanikajo:
http://www.gameskinny.com/01cfi/sony-de...
http://www.gamespot.com/news/sony-rules...

Ampak, kaj pomeni, da "v določenih državah nimajo robustnih povezav". Saj kakšna Slovenija je recimo nepomembna.
Bolj pomembno jim je, da bodo na njihovih velikih trgih (Evropa, predvsem evropska trojka: Nemčija, VB in Francija, ZDA in seveda Azija, mogoče še JA), prodali čim več.

Pa še ena zadeva: če bo "konstantna online zahteva" tudi npr. pri Sonyiju ... pomeni, da je Nintendo v tem primeru zmagal in bodo potrošniki začeli kupovati njihove konzole, ker Wii U teh "omejitev" nima?

Ali pa je spet vse odvisno od iger (COD, Battlefield ipd. bedarije) in bodo zahodni potrošniki kupovali XboxOne in PS4 ne glede na take omejitve. Nekateri pa pravijo, da se grafika Wii U-ja in nove (prihajajoče) generacije sploh ne more primerjat in se niti ne bo. Ampak, ali je to sploh pomembno?

black ice je izjavil:

Vohunijo s priloženo kamero. Doh.


Aha, bodo gledali ljudi, ki se preoblačijo pred TV-jem v dnevni. Ali pa bodo lahko preverjali, kdo gleda pr0n kanale. Zdaj, ko bo konzola postala tudi set-top škatla bodo imeli vse možnosti, hehe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

/svarog/ ::

Če se bo podprlo logiko stalne priklopljenosti na internet zaradi DRMja (skratka konzola se bo kupovala), bo to samo naprej utiralo pot taksnemu nacinu dela tudi pri vseh ostalih in kmalu bo vaša okenska kljuka povezavo do interneta... pametno bi bilo zadevo bojkotirati.

Jaz vsekakor taksne konzole ne bom kupil, vsaj dokler se ne bo dalo to "funkcionalnost" odstraniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: /svarog/ ()

...:TOMI:... ::

Ljudjem je vseeno. Danes so že itak z vsemi napravami na internetu. Vseeno jim je tudi zaradi vseh omejitev pri prodaji. Pač ne bodo prodajali iger.

Najbolj žalostno je, da se bo to preselilo na vse naprave in ljudje bodo še naprej kupovali, čeprav firme serjejo po njih. Žalostno je tudi, da piratske zadeve ponavadi delajo bolje in so bolj prijazne uporabniku.

Tisti procent pametnih, ki bodo bojkotirali nakup, bodo pa pač na "suhem". Ne bodo mogli igrati s kolegi. Evo, povezava DRM in socialnega življenja.
Tomi

opeter ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tisti procent pametnih, ki bodo bojkotirali nakup, bodo pa pač na "suhem". Ne bodo mogli igrati s kolegi. Evo, povezava DRM in socialnega življenja.


Saj imaš ogromno stvari, kar lahko počneš v življenju. Tako bodo tisti, ki bodo bojkotirali nakup teh stvari, prišparali veliko časa (in denarja), ki bi ga porabili za igranje iger in lahko delajo marsikaj (pametnejšega).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mavrik ::

Pa še ena zadeva: če bo "konstantna online zahteva" tudi npr. pri Sonyiju ... pomeni, da je Nintendo v tem primeru zmagal in bodo potrošniki začeli kupovati njihove konzole, ker Wii U teh "omejitev" nima?


WiiU je totalen flop tudi brez konkurence. Bolj zgleda kot da bo zmagal Valve s Steamom, čeprav imajo praktično identične omejitve. Kar kaže na bizarnost gaming sveta.
The truth is rarely pure and never simple.

opeter ::

Aja točno, Valve še sploh ni predstavil svoje konzole! Na njega sem pozabil.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Najbolj tečno pri tem je, ko recimo net pade dol za več dni (nazadnje sem bil recimo 3 dni brez, ker so nek ene kable presekal) in ravno takrat rabiš nekaj drugega za počet, ker pač ne moreš viset na forumih, Facebooku or something. In še takrat ti špili ne delajo. Podobna neumnost je bila pred leti s Steam Offline načinom. Ko si ga rabil brez povezave klinac ni hotel delat in si imel 150 špilov, ki se niso hoteli zagnat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

opeter je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Tisti procent pametnih, ki bodo bojkotirali nakup, bodo pa pač na "suhem". Ne bodo mogli igrati s kolegi. Evo, povezava DRM in socialnega življenja.


Saj imaš ogromno stvari, kar lahko počneš v življenju. Tako bodo tisti, ki bodo bojkotirali nakup teh stvari, prišparali veliko časa (in denarja), ki bi ga porabili za igranje iger in lahko delajo marsikaj (pametnejšega).


Ja, vem. Če se pa družiš s takimi, ki imajo vsi konzolo, jo najbrž hočeš tudi ti. Jaz ne igram igric, tako, da me tole ne gane, vendar mogoče se najdejo nekateri, ki bi radi igrali, pa ne bodo zaradi teh omejitev. Hkrati pa bi radi.
Tomi

Looooooka ::

V stanovanju in bliznji okolici je tok wifi-jev, da bi lahko jajca pekel, ce bi zivel v risanki...mislim, da tole s povezovanjem ne bo noben problem.
Ce bo tale novi kinect delal bolje(da ne rabis 2 metra placa pred tv-jem) in da bo uporabljen v spilih se za kaj drugega kot za skakanje kot ovca...i could not care less.
Se posebej glede na to, da ne cutim nobene potrebe po tem, da vsak dan kupim nov spil.

ender ::

hojnikb je izjavil:

Ali pa fact, da bo slej ko prej m$ zaprl serverje in bo konzola navadn brick.. pri starih konzolah jo lahko igraš neglede na vse (dokler imaš štrom in igro stvar dela)
Grem stavit, da to vidijo kot prednost - igro lahko prodajo še enkrat za novo konzolo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jype ::

Looooooka> mislim, da tole s povezovanjem ne bo noben problem.

Neverjetno, s čim vse si ljudje lajšajo bolečino.

Velki ::

Zakaj usi kritiziraste steam, poglejte si raje cene iger za xbox, ps ali pc(steam). Če si pripravljen počakat 6 mesecev na steamu, dobiš 5 dobrih iger za pc za isti denar kot dobiš 1 dobro igro na konzolah. Denarno se veliko bolj splača imet pc, saj cene iger padajo ne samo na steamu tudi v drugih trgovinah. Seveda pa tisti, ki je kdaj igral igre na solidni televiziji in konzoli(katero se je naučil igrat, in ne da jo je enkrat primu v roke), bo sigurno rekel da je veliko boljša izkušnja igranja na konzolah, tu se sploh ne da debatirat.
Zaradi tega DRM-ja bodo sigurno še prodajali na veliko(lahko se bo prodaja rahlo znižala ampak sigurno ne toliko da bi pokopala xbox) in tudi kot so že rekli nekatiri bo DRM najverjetneje kaj kmalu prosoten na vseh napravah, težko da se bomo temu izognili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Gregor P ::

Velki je izjavil:

Seveda pa tisti, ki je kdaj igral igre na solidni televiziji in konzoli(katero se je naučil igrat, in ne da jo je enkrat primu v roke), bo sigurno rekel da je veliko boljša izkušnja igranja na konzolah, tu se sploh ne da debatirat.

Dvomim, da se lahko katera konzola meri s PC-jem, ko si med igro obkrožen z nekaj monitorji8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

RejZoR ::

Prednost Steam-a so cene, kjer če se ti res ne mudi kupit igre takoj kupovanje rabljenih skoraj izgubi smisel, ker so itaq tolk poceni. Pa v igri je še združljivost za nazaj. Steam account imaš, vmes lahko menjaš kište, pa ti praktično vsi špili še vedno delujejo. Pri Xbox One pa boš prvo kupil drage igre, ki jih ne boš mogu kupit ceneje second hand, ko bo konzola crknila oz ne bo več zanimiva pa iger spet ne moreš prodat. Skratka loss, loss in loss za kupca.
Recimo moj stari PS2, tud če crkne, nekomu bom vseeno lahko prodal tistih 20 iger. Pa magari za majhen denar. Pri Xbox One boš škatle lahko samo stran vrgu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SlimDeluxe ::

Velki je izjavil:

Seveda pa tisti, ki je kdaj igral igre na solidni televiziji in konzoli(katero se je naučil igrat, in ne da jo je enkrat primu v roke), bo sigurno rekel da je veliko boljša izkušnja igranja na konzolah, tu se sploh ne da debatirat.

Saj lahko kontroler in velik LCD priklopiš na PC... Ne bom rekel da sem 100% na tekočem s splošno podporo, ampak recimo s kontrolerjem igram Skyrim in BF3 (pač analog control za vozila). Torej če odmislim kontroler in velik zaslon ne vem kaj točno misliš s tem "veliko boljša izkušnja igranja".
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Mavrik ::

SlimDeluxe je izjavil:

Velki je izjavil:

Seveda pa tisti, ki je kdaj igral igre na solidni televiziji in konzoli(katero se je naučil igrat, in ne da jo je enkrat primu v roke), bo sigurno rekel da je veliko boljša izkušnja igranja na konzolah, tu se sploh ne da debatirat.

Saj lahko kontroler in velik LCD priklopiš na PC... Ne bom rekel da sem 100% na tekočem s splošno podporo, ampak recimo s kontrolerjem igram Skyrim in BF3 (pač analog control za vozila). Torej če odmislim kontroler in velik zaslon ne vem kaj točno misliš s tem "veliko boljša izkušnja igranja".



Kot nekdo, ki redno uporablja Steam Big Picture v podobni konfiguraciji kot konzole ti lahko kar direktno povem da je izkušnja take uporabe zaradi debilnih gonilnikov ter programske opreme v najboljšem primeru grozna v primerjavi s konzolami. Dajte ne te neumnosti ven vleč dokler se tole ne zrihta (sodeč po napredku nekje do PS5).
The truth is rarely pure and never simple.

Gregor P ::

Dejansko je vprašanje, če bo ob vsej tej "navlaki", takšna konzola sploh še lahko delovala tekoče:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Berserker ::

Mavrik je izjavil:

SlimDeluxe je izjavil:

Velki je izjavil:

Seveda pa tisti, ki je kdaj igral igre na solidni televiziji in konzoli(katero se je naučil igrat, in ne da jo je enkrat primu v roke), bo sigurno rekel da je veliko boljša izkušnja igranja na konzolah, tu se sploh ne da debatirat.

Saj lahko kontroler in velik LCD priklopiš na PC... Ne bom rekel da sem 100% na tekočem s splošno podporo, ampak recimo s kontrolerjem igram Skyrim in BF3 (pač analog control za vozila). Torej če odmislim kontroler in velik zaslon ne vem kaj točno misliš s tem "veliko boljša izkušnja igranja".



Kot nekdo, ki redno uporablja Steam Big Picture v podobni konfiguraciji kot konzole ti lahko kar direktno povem da je izkušnja take uporabe zaradi debilnih gonilnikov ter programske opreme v najboljšem primeru grozna v primerjavi s konzolami. Dajte ne te neumnosti ven vleč dokler se tole ne zrihta (sodeč po napredku nekje do PS5).


Vmesnik je malenkost. Itak noben ne uporablja SBP načina. Gre se za igre, ki so kompleksne na pc-ju. Steam ti sproti vse updejta, imajo steam greenlight podporo za indie, ter omogočajo nalaganje modov.

Unknown_001 ::

Hehe, pol pa če ti net crkne med špilom... :D

Kako doživlja un na konzoli: :O:O8-O8-O:(:(;((:'(;(:'(:'(:8)

Kako doživljam jaz: 8-O:8):|:):D:)) Fuck that shit i can still play Singleplayer 8-)8-)

Mavrik ::

Vmesnik je malenkost. Itak noben ne uporablja SBP načina. Gre se za igre, ki so kompleksne na pc-ju. Steam ti sproti vse updejta, imajo steam greenlight podporo za indie, ter omogočajo nalaganje modov.


Ne štekam, lih sem ti rekel da uporabljam SBP način. In ga tudi precej drugih ljudi. Kake neumnosti trosiš?

Unknown_001 je izjavil:

Hehe, pol pa če ti net crkne med špilom... :D

Kako doživlja un na konzoli: :O:O8-O8-O:(:(;((:'(;(:'(:'(:8)

Kako doživljam jaz: 8-O:8):|:):D:)) Fuck that shit i can still play Singleplayer 8-)8-)



A zato toliko iger nazadanje na PCju ni delovalo ko je Steam cloud padel dol a ne? ;) Do te mere da je ljudi vrglo iz Assassin's Creedov brez shranjenih iger? A zato SimCity tako lepo dela v singleplayerju?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

PrimozR ::

Sicer, če že jamrate o ponovni prodaji, na mobile platformah niti ene aplikacije ne moreš prodati. Kar je sicer precej manjši problem, ko so tam do 5 USD, prav veliko več pa že redke. Rešitev problema torej?

Mavrik ::

PrimozR je izjavil:

Sicer, če že jamrate o ponovni prodaji, na mobile platformah niti ene aplikacije ne moreš prodati. Kar je sicer precej manjši problem, ko so tam do 5 USD, prav veliko več pa že redke. Rešitev problema torej?


S palco (EC) tepst publisherje in platform providerje v upoštevanje First-sale doktrine tudi za licence digitalnih vsebin, tako da omogočijo transfer licence (tudi če pod časovno omejitvijo) na druge račune.
The truth is rarely pure and never simple.

Ganon ::

Gregor P je izjavil:

Dejansko je vprašanje, če bo ob vsej tej "navlaki", takšna konzola sploh še lahko delovala tekoče:8)


Absolutno. Ima tri operacijske sisteme, tako da je preklapljanje povsem tekoče.

Tarzan ::

Isto naj uvedejo še za Windows OS. Ziher ne upajo. ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft stopil korak nazaj, Xbox One z manj omejitvami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7918501 (14282) Lonsarg
»

Tretja generacija Xboxa je... One?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
12038433 (31648) LuGi
»

Oteženo izposojanje in preprodaja iger za Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
7326925 (23781) Jerry000
»

Nov Xbox bo verjetno ves čas povezan na splet

Oddelek: Novice / Konzole
4810642 (8409) opeter
»

Naslednji Xbox prihodnje leto, bržkone brez optične enote (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5515975 (13391) St235

Več podobnih tem