» »

Pravni nasvet - rubež s tekočega računa iz naslova socjalnih prejemkov in subvencije stanarine

Pravni nasvet - rubež s tekočega računa iz naslova socjalnih prejemkov in subvencije stanarine

nedamse ::

Zdravo!
Danes sem bil na banki in sem skušal dvignit subvencijo stanarine. Ker imam blokiran trr so mi odgovorili, da ne morem dvignit, ker je rubljivo na podlagi nekega zakona z dne 15. 5. 2013. Sem prejemnik socialne pomoči.
Prosim če mi kdo lahko odgovori ali svetuje, če je to res in ali je to sploh mogoče?

Hvala vnaprej vsem! Lp

korenje3 ::

jah plačat je treba al pa v zapor, pa ni važn al se futraš na račun države ali ne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

judoka ::

Si mel nakazana sredstva na tr več kot 1 mesec?

nedamse ::

ne nakazano je bilo danes.
imel sem potrdilo s katerim sem lahko dvigoval.dobil sem ga na banki pri odgovorni osebi.šel sem dvignit, kjer je bančna uslužbenka naredila napako in sicer to, da je prikazala znesek kot polog in ne kot dvig.potem se je zapletlo, ker tega ni mogla popraviti.Pred tem se je posvetovala z nadrejenim, ki je ugotovil da se ne mora dvigat.

Furbo ::

Ne morejo napako zaposlene prevaliti kar nate, naj pač stornira zadnjo transakcijo kakor ve in zna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Transakcijo se vedno da popravit. Samo uslužbenki se ni dalo, pa te je na lahko odpravila.

Ker to zahteva precej papirologije ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

judoka ::

nedamse je izjavil:

ne nakazano je bilo danes.
imel sem potrdilo s katerim sem lahko dvigoval.dobil sem ga na banki pri odgovorni osebi.šel sem dvignit, kjer je bančna uslužbenka naredila napako in sicer to, da je prikazala znesek kot polog in ne kot dvig.potem se je zapletlo, ker tega ni mogla popraviti.Pred tem se je posvetovala z nadrejenim, ki je ugotovil da se ne mora dvigat.


Aha, se mi je zdelo da gre za neko napako. Ne vem sicer kakšen zakon so ti omenjali...ampak
socialna pomoč je zakonsko izvzeta iz rubeža, če jo dvigneš v tekočem mesecu. Če je teta za šalterjem naredila napako, naj jo banka tudi popravi.


BTW, taki primeri bi morali pristati v medijih, ker da banka človeku gladko vzame minimalen prihodek je totalna svinjarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Machete ::

To da mora priti do rubeža pa je potemtakem normalno poravnavanje obveznosti.

AndrejS ::

Katera banka ?

judoka ::

Machete je izjavil:

To da mora priti do rubeža pa je potemtakem normalno poravnavanje obveznosti.


Clovek, niso vsi, ki imajo blokiran racun lopovi. Eni znate res samo pametovat.

gendale ::

Machete je izjavil:

To da mora priti do rubeža pa je potemtakem normalno poravnavanje obveznosti.

dokler je zakon tak, da se socialne pomoči ne sme rubit, nima banka nič za mutit okoli tega

in imo tak zakon ne služi temu, da bi se ljudje na socialni izognili plačilu dolgov, ampak da se ljudje, ki bi jim pobral še zadnjo možnost preživetja, ne bi odločili za kake bolj drastične (nasilne) ukrepe

koliko ljudi misliš, da bi se zateklo k kriminalu, če itak ne bi imeli nič za izgubit? če je možnost da umreš od lakote, ali s kolom udariš nekoga po glavi in mu pobereš denar, je druga možnost veliko bolj atraktivna - bodisi ti uspe in imaš denar, bodisi ti dobijo in si v zaporu z zagotovljeno hrano/zdravniško oskrbo/gretjem/...

če se me strinjaš imaš seveda možnost poskušat spremenit zakon
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Machete ::

Letelo je na avtorjevo pripombo / BTW, taki primeri bi morali pristati v medijih, ker da banka človeku gladko vzame minimalen prihodek je totalna svinjarija. /
Nikogar ne obsojam da je lopov in nikakor ne trdim da se banka ni zmotila.
Svinjarija je po drugi strani tudi ostati dolžan, pa čeprav svinji.
Jasno mi je pa da se človek hitro zaplete, v situaciji v kakršno so nas pripeljali imbecili, ki kar dobivajo glasove na volitvah že 22 let. Ponovno in ponovno. Bend over again? Sure, yes please.

gendale ::

se strinjam, dolgove je treba načeloma treba odplačat, samo to da se človeku rubi tista revščina od socialne se mi ne zdi pravi način, ker tak človek po postavljen v dokaj brezizhoden položaj, kar bo v njemu vzpodbudilo samo še večji odpor do vračila in se mu bo še bolj izogibal. še posebej ko bo opazil da njega zaradi par tistoč/deset tisoč evrov jebejo v glavo, tistim, ki so pokradli milijone pa se ne zgodi nič
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Invictus ::

Tudi če je nekdo dolžan samo 1000 EUR, ga kraje večjega denarja drugih ne opravičujejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gendale ::

seveda ga ne opravičujejo in sem tudi napisal da je treba dolgove vrnit

samo pravim da ni najboljši način da mu greš rubit socialno, ker bo to samo povzročilo, da se bo še bolj izogibal odplačilu, če mu daš pa solidne pogoje za odplačilo, bo pa večina ljudi odplačala + dobra propaganda zate bo, ker boš ti/tvoje podjetje izpadlo bolj človeško
čim bolj boš pa hotel na silo čim prej prit do svojega, bolj bodo dolžniki iskali načine kako se izognit plačilu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

judoka ::

Machete je izjavil:

Letelo je na avtorjevo pripombo / BTW, taki primeri bi morali pristati v medijih, ker da banka človeku gladko vzame minimalen prihodek je totalna svinjarija. /
Nikogar ne obsojam da je lopov in nikakor ne trdim da se banka ni zmotila.
Svinjarija je po drugi strani tudi ostati dolžan, pa čeprav svinji.
Jasno mi je pa da se človek hitro zaplete, v situaciji v kakršno so nas pripeljali imbecili, ki kar dobivajo glasove na volitvah že 22 let. Ponovno in ponovno. Bend over again? Sure, yes please.


ok mea culpa.

Vam dam primer kako ti drzava zarubi racun po nepotrebnem:

Človek xy je samozaposlen v lastnem (majhnem) podjetju. Začne se kriza, prihodki drastično padejo in lastnik si ne more več plačevati prispevkov za zdravstveno zavarovanje (ki so za lastnike podjetij 7x višji, kot za normalnega državljana, ki je nezaposlen). Nekaj časa se bori, a pač ne gre in zapre firmo, medtem ko mu dolg do zzzs ostaja, ker so mu pač, logično, življenski stroški na prvem mestu. Na ta dolg država seveda nabija obresti, kar vso stvar dvigne do, za tega človeka nerealnih nivojev (par 1000 EUR). Vlada kot "ukrep proti proračunskemu neravnovesju" spremeni zakon, tako da ta človek ne mora več niti zaprositi za odpis dolga. Po možnosti, ta človek ni videl zdravnika od blizu od srednje šole naprej, tako da je dolžan za storitev, ki je ni:
a- naročil (no opcije odjave)
b- uporabljal
c- niti ni nil upravičen uporabljat za obdobje za katerega je dolžan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

Invictus ::

Pričakuješ kako milost ali bolj normalne pogoje od CSD?

Tistim babam tam je vseeno kaj se dogaja. So samo izpolnjevalke obrazcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brias ::

judoka je izjavil:

življenski stroški na prvem mestu.

dolžan za storitev, ki je ni:
a- naročil (no opcije odjave)
b- uporabljal
c- niti ni nil upravičen uporabljat za obdobje za katerega je dolžan


zivljenski stroski, stroski zivljenja ...

nek multi povratnik brez izpita in registracije se ti zakanta celno, zate je potrebna nujna operacija, ki stane 150.000 eur in predvideno zdravljenje 3 mesece vsaj se 50k eur ...

nimas zavarovanja ...

in te pa "LOGICNO?" ne bi vzeli ...

hoces taksen model zdravstva?


in nisi od srednje sole bil pri zdravniku ... super ... blagor tebi ... jaz bi na mesec z veseljem placeval 400 eur, pa da bi lahko rekel enako, do konca zivljenja ...

judoka ::

Ne govorim o sebi, hvala vseeno za pametovanje.

Ti bi plačeval 400 eur. Tudi jaz bi. Nekdo, ki je nezaposlen, torej brez prihodkov, pa ne ZMORE. Kaj ti ni jasno?

Brias ::

zdraveni sistem je resnicno zastavljen socialno... ok za kaksne stvari se ti zdi mimo da cakas leto ( koncesija ) ... pri privatniku si na vrsti v tednu za 500 eur ...


da vse, kar spada pod zivljensko ogrozenost, odpravis z 15 eur na mesec ( oz 100 kot zaposlen .. )

je socialno super ...


ljudje ki temu nasprotujejo z argumenti da od rojstva niso bili pri zdravniku,..... so oprosti, omejeni ..


danes te lahko otrok od soseda z lokom ustreli 2mm zraven srca in bos se danes imel odprto operacijo srca .... za 15 eur na mesec....

amerika?

milioncek :)


lahko imate 100 bolj pametnih argumentov.... kje nas sisajo ...

zakaj ne morem v flatu odjaviti RTV ( vem da je infrastruktura... ko vas j**e ne rabim je ... )
RTV bi lahko nezaposlenemu placal osnovo zavarovanje ...

to je 1.000.000.000.000.000.000.000.000 bolj mimo kot 15eur osnovnega ...

judoka ::

Moj point je bil vezan na situacijo zgoraj opisanega človeka in njegove dolgove. Ne na sistem zdr. zavarovanja ok?

Ko si zaposlen in/ali imaš prihodke plačaš. Jasno, logično in itak z-avtomatizirano.
Ko nisi pač ne moreš, ampak državo to ne zanima in ti kot nezaposlenemu/brez prihodkov človeku nabija dolgove. To se meni osebno ne zdi niti pametna, niti socialna politika in pika.


Vsako "šišanje" lahko pelje v isto zgodbo z blokiranim tr in obrestmi, če je človek brez službe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834442 (2159) 2dark

Rubež premičnih stvari (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610517 (8640) jb_j
»

Rubez premicnin zaradi neplacanih obveznosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
507849 (4842) St235

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469417 (7738) Gandalfar

Pravne države ni

Oddelek: Loža
404410 (3551) Ziga Dolhar

Več podobnih tem