» »

Informacije v kantah

Informacije v kantah

1 2
3
4

Matek ::

Karaya 52 je izjavil:

Ta pravila so v zakonodaji po zaslugi radikalne manjsine, ki se ljudem boji dati na izbiro recikliranje-nerecikliranje, ker dobro ve, da agenda ob moznosti izbire propade. V zelenem fundamentalizmu pa so sli tako dalec, da jih ni sram brskati po smeteh, odvrzenih osebnih receh in na tej podlagi izrekati glob. Zeleni gestapo.
Omejitve hitrosti so pa posledica polževskega gestapa, ki se ljudem boji dati na izbiro vožnjo brez omejitev, ker ve, da bi čez čas vsi vozili več kot 50 v naselju?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

...:TOMI:... ::

Sprememb ne bo predlagal, ker raje se dere po forumih, kot pa da bi kaj pametnega izjavil in kaj naredil. Slovencelj pač.

Najlažje je stalno jambrati čez sistem, vsak ga ima možnost spremeniti, zakaj se neločevalci ne organizirate in protestirate pred magistratom oziroma pred snago ali pa pred državnim zborom?

Zahtevajte enkripcijo smeti, da ne bo nobeden mogel ugotoviti, čigave so. Lahko bi recimo celo noč vozili smetnjake iz enega dela mesta na drug del, da bi bile smeti anonimne :))

Ponavljam, vsak ima možnost kandidirati in biti oblastnik. Zberite podpise, za listo neločevalcev in se organizirajte, ter ponudite kandidata za župana.

Predvidevam, da vam bo uspelo, saj vas je veliko, ki ne marate ločevati. Upam, da ne bo tak fail, kot v MB, ko so dol butnili oblast, nato so pa kekci kandidirali.
Tomi

Invictus ::

Sem gledal oddajo o recikliranju v Nemčiji. Že nekaj let nazaj.

Eno gospodinjo so vprašali kaj je bila motivacija za ločevanje. Odgovor je bil, kazen 500 EUR. Preprosta stvar.

Če folk ne bo hotel ločevat, se bo komunali splačalo brskati po smeteh in pisati kazni. Če ne na osebo, pa na blok. Temu bi se reklo easy money ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karaya 52 ::

Matek je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Ta pravila so v zakonodaji po zaslugi radikalne manjsine, ki se ljudem boji dati na izbiro recikliranje-nerecikliranje, ker dobro ve, da agenda ob moznosti izbire propade. V zelenem fundamentalizmu pa so sli tako dalec, da jih ni sram brskati po smeteh, odvrzenih osebnih receh in na tej podlagi izrekati glob. Zeleni gestapo.
Omejitve hitrosti so pa posledica polževskega gestapa, ki se ljudem boji dati na izbiro vožnjo brez omejitev, ker ve, da bi čez čas vsi vozili več kot 50 v naselju?


Primerjas jabolka in hruske. Z divjo voznjo ogrozas ostale udelezence v prometu, z nerecikliranjem pa samo vero v recikliranje.


...:TOMI:... je izjavil:

Sprememb ne bo predlagal, ker raje se dere po forumih, kot pa da bi kaj pametnega izjavil in kaj naredil. Slovencelj pač.


Zakaj bi se trudil karkoli spremeniti v drzavi, ki se imenuje Slovenija, ko pa je mozno nekaznovano nereciklirati? Drzava je prevec tupa, da bi "krivoverce" polovila.

Okapi ::

z nerecikliranjem pa samo vero v recikliranje.
Kar seveda niti slučajno ni res. S tem škoduješ našemu skupnemu okolju. Ampak sebičneži se seveda na to požvižgajo.

O.

Karaya 52 ::

Tako kot skodujem z nepremicnino, avtom, oblekami etc. Pa se bom zaradi tega ubil? Seveda ne. Smetisce raje spremenim v tole lepotico (Boston):



Samo nekateri mislijo, da okolju skoduje smrdljiva banana, nova lepa hisa in avto pa ne. Hehe... Ja, reciklirana banana bo spremenila svet, hehe...

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Saj v LJ imaš tudi golf na smetišču.
Tomi

Matek ::

Primerjas jabolka in hruske. Z divjo voznjo ogrozas ostale udelezence v prometu, z nerecikliranjem pa samo vero v recikliranje.
To je težava tvojega mnenja - temelji na povsem subjektivni oceni problema. Marsikdo meni, da ima recikliranje pozitivne posledice, pa tudi takih, ki se jim zdi, da hitrostne omejitve same po sebi nimajo smisla, se najde precej.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Okapi ::

Smetisce raje spremenim v tole lepotico (Boston):
Ja, in to s tujim denarjem, kot se za sebičneža spodobi, ne?;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Hayabusa ::

Invictus je izjavil:

Sem gledal oddajo o recikliranju v Nemčiji. Že nekaj let nazaj.

Eno gospodinjo so vprašali kaj je bila motivacija za ločevanje. Odgovor je bil, kazen 500 EUR. Preprosta stvar.

Če folk ne bo hotel ločevat, se bo komunali splačalo brskati po smeteh in pisati kazni. Če ne na osebo, pa na blok. Temu bi se reklo easy money ...

Boljša bi bila nižja položnica, ko imajo že 3/4 zadev že posortiranih, ampak ne, gremo raje pisati pildke...Ni čudno da so izgubili vse vojne.

scenic16 ::

Težavo vidim predvsem v prevzemanju odgovornosti. Za svoje odpadke.
Tako kot na premnogo drugih področjih... In družba tone.

Ločevanje je koristno in je potrebno. Najcenejše je na začetku.
Ozaveščenim in odgovornim tudi ni težko (celo zastonj) narediti nečesa za skupno boljše.


FAIL :
http://www.pesticidi.net/pdf/golf_igris...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic16 ()

Oberyn ::

scenic16 je izjavil:

Najcenejše je na začetku.

Ja evo, tako. Najceneje je na začetku. Najceneje je ukazati sužnju, če zajebe, ga pa prebičamo.

scenic16 ::

7 stavkov je zapisanih ! ;)

...:TOMI:... ::

Ja, res si bogi, slave. Namesto, da bi naredil biznis iz tega, jambraš kot vsi ostali.

Vsi vidite bajne zaslužke komunal, kje so podatki vaših firm, ki se ukvarjajo z odpadki? Jih še nimate? kako to, saj je to zakladnica... Saj denar dobesedno pada na račun, kako, da imamo tako število brezposelnih. Zakaj se ne prekvalificirajo v zbiranje in predelavo odpadkov?
Tomi

Yohan del Sud ::

Če kot odpiratelj teme povzamem. Ne vidim problema v zelenem. Ali recikliranju. Problem je tu, da je zadeva postala religija. Nekdo nekaj napiše v imenu tega in se vse slepo verjeme. Pa niti približno dorečeno ni. Vsak ki ni 100% za (in ne nujno kaj proti) je za jajca obesit, pravijo radikalni "zeleni". Še korak dlje (pa vseeno na isti valovni dolžini) je seveda zgodba z brskanjem po smeteh (če se citiram "gestapovstvo"). Zato sem odprl temo. Zato (kvazi) intelektulaci diskutiramo. In zato bo težava prebrana in morda slišana.
www.strancar.com

Oberyn ::

scenic16 je izjavil:

Ozaveščenim in odgovornim tudi ni težko (celo zastonj) narediti nečesa za skupno boljše.

Jaz se nekako smatram za odgovornega do družbe, recimo, nisem pa ozaveščen. Zakaj? Ker me nihče ni ozavestil. Kako bi se me dalo ozavestiti? Preprosto, servirate mi številke, kakšno dobro stvar sem z ločevanjem naredil. Ker tega ne vem. To je, kot kaže, težka skrivnost in pravi tabu.

Tule eni po božje častite ločevanje odpadkov. Jaz pa želim vedeti o cilju tega, čaščenje me ne zanima. Hočem številko, točno kaj, koliko, kje, kaj je prednost, kaj je slabost. Potem sem pripravljen vložiti svoje delo za dobro družbe. Za dobro družbe, ne za dobro, khm, gospoda Pogačnika (ah, kranjčan sem, oprostite).

Eni mislite, da se odpadki na veliko reciklirajo. Larifari. Reciklira se skoraj nič.

Steklo? Po časopih berem, kako se steklarji pritožujejo, da jim pretirana uporaba stare steklovine uničuje stroje in kvari izdelke.

Plastika? Pa kaj še. Nekatere vrste plastike se lahko reciklirajo, vendar največ enkrat, rezultat je tretjerazredna plastika, ki je nihče noče in je neuporabna za večino zadev.

Papir? Zelo malo. Papir se lahko reciklira največ do 4-krat, vendar je recikliran papir slabe kvalitete in ga nihče noče. Največ se zgleda uporablja za izdelavo embalaže, ki je nepotrebna, je nočemo in ki jo moramo ločevati (da se potem lahko reciklira).

Tako da reciklirajo se s pridom samo kovine. Teh pa, glej čudo, ne ločujemo.

Mavrik ::

Tule eni po božje častite ločevanje odpadkov. Jaz pa želim vedeti o cilju tega, čaščenje me ne zanima.


A lahko prosim nehate s tem nagravžnim podtikanjem in predalčkanjem? Ne spada lih to v civiliziran pogovor.
The truth is rarely pure and never simple.

Karaya 52 ::

Matek je izjavil:

Primerjas jabolka in hruske. Z divjo voznjo ogrozas ostale udelezence v prometu, z nerecikliranjem pa samo vero v recikliranje.
To je težava tvojega mnenja - temelji na povsem subjektivni oceni problema. Marsikdo meni, da ima recikliranje pozitivne posledice, pa tudi takih, ki se jim zdi, da hitrostne omejitve same po sebi nimajo smisla, se najde precej.


Tole je precej BS argumentacija. In ce je subjektivno, zakaj ga drzava drzava predpisuje kot da gre za znanstveno dokazno zadevo? In potem se posega v mojo zasebnost z brskanjem po mojih smeteh?

Okapi je izjavil:

Smetisce raje spremenim v tole lepotico (Boston):
Ja, in to s tujim denarjem, kot se za sebičneža spodobi, ne?;((

O.


O cem ti to, osebni diskvalifikaciji kot se udbasa spodobi?

Okapi ::

O cem ti to, osebni diskvalifikaciji kot se udbasa spodobi?
Zakaj že spet nekaj podtikaš? Ti bi imel rad lepo sanirane deponije. V tvojem fantazijskem svetu se očitno sanirajo in uredijo kar same od sebe, v našem resničnem pa je to draga zadeva, ki jo moramo tako ali drugače plačati davkoplačevalci. In nekateri vemo, da ločeno zbiranje odpadkov precej zmanjša te stroške (nekaj neposredno, ker je manj odpadkov na deponiji, in nekaj posredno, ker komunalnim podjetjem tako ostane več denarja za sanacijo deponij), nekateri pa se sebično požvižgate na družbo in svinjate dalje (pri tem pa še hinavsko iščete neka za lase privlečena kvaziintelektualna opravičila za svoje početje).;((

O.

Yohan del Sud ::

Alo, če bi bil mod bi že oba benal. Dejta se malo nazaj držat.
www.strancar.com

Karaya 52 ::

Sj pa nisva nic kaj neobicajo ostra. ;)

Kako ves da je cenejse, monopolni sistemi so najdrazji in komunala ima monopol.

Sicer so v tujini smetisca tudi privatna, to je najmanjsi problem. Kupim zemljo, pobiram € za odlozene smeti in po koncu zadevo saniram z golf igriscem. To sploh ni zapletena operacija. Bi se je mogoce lotil, ce bi mi drzava dovolila. Iz cele drzave bi vozili nereciklirane smeti na mojo zemljo, zakaj pa ne? Verjetno bi koristil se metan, ki nastaja in z njim poganjal manjso elektrarno. Pa se cenejsi bi bil od komunale, ljudem pa nebi bilo potrebno reciklirati. Pa drzava ne dovoli. Smeti so velik posel.

Eni mislite, da se odpadki na veliko reciklirajo. Larifari. Reciklira se skoraj nič.


Bo drzalo. Tisti bananini olupki itak razpadejo, plastika se kuri ali zakoplje, kovine pa enostavno izlocijo. Papir tudi razpade. Skoda truda.

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Ja ja, kar vse se samo izloči, brez vložene energije. Nekateri ste res smešni. Ne bi rekel, če bi morali ločevati oziroma prebirati tuje smeti. Še lastnih ne morete oziroma nočete.

Vedno je en določen procent, ki je problematičen, gaussova razporeditev je tu čisto na mestu, vendar tu se oglašajo samo tisti na repu.

Glej, ti kar ne ločuj, za vsakega se lahko natisne položnica. Nič bat, da jim bo zmanjkalo črnila. Ko bodo sankcionirali cel blok, te bodo sostanovalci lepo izobčili, če bodo ugotovili, da zaradi tebe plačujejo kazen.
Tomi

Okapi ::

Kupim zemljo, pobiram € za odlozene smeti in po koncu zadevo saniram z golf igriscem.
Kot rečeno, ti bi reševal problem odpadkov z mojim denarjem.;((


Tisti bananini olupki itak razpadejo, plastika se kuri ali zakoplje, kovine pa enostavno izlocijo. Papir tudi razpade.
Zakaj se delaš neumnega? Tule si napisal, kaj se dogaja, če odpadke zbiraš ločeno. Če vse skupaj zakoplješ, ti recimo delajo bananini olupki, ki razpadajo, štalo, poleg tega pa se ti očitno niti sanja ne, koliko odpadkov sproduciramo in kakšne deponije bi nastajale, če bi vse skupaj metali nanje.

In zanimivo naključje - ravno danes (oziroma včeraj) sem bil službeno na ljubljanski deponiji, kjer so imeli dan odprtih vrat.
http://www.delo.si/novice/ljubljana/cil...

O.

Oberyn ::

Da dodatno razjasnim moje zgornje misli, da me Okapi in Tomi ne bosta štela za izgubljenega divjaka. Torej, jaz seveda ločujem vse svoje odpadke, vestno in tako, kot je predpisalo mesto Kranj. Obelodanil sem zgolj svoje dvome o tem. Ločujem jih bolj iz strahu pred pildkom za 600 € (sosed ga je recimo fasal), kot pa iz občutka dolžnosti. Ravno zato, ker so prave analize in številke o smislu tega bolj kot ne skrivnost, vse skupaj pa mi zgleda kot nagravžna propaganda.

...:TOMI:... ::

No, a ni to zadosti dober razlog, da ne fasaš položnice?

Meni se tudi zdijo cone 30 inkasantske zadeve, vendar grem 30 in se ne bojim kazni. Ceneje me pride 1 minuto se peljati 30, kot plačati 500EUR.

Če bodo zaradi tebe na=bali vsi v bloku, najbrž ti ne bodo peli hvalnic?
Tomi

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

...:TOMI:... je izjavil:

No, a ni to zadosti dober razlog, da ne fasaš položnice?

Meni pač ne. Desetkrat ne. A sem morda preveč zahteven? Želim samo natančna poročila o smiselnosti tega, s številkami, procenti, tonami, milijoni in take stvari. To pač ni tako težko sproducirati, če meni ni težko ločevati? To bi potem zelo razjasnilo vse skupaj. Če je res koristno (za družbo, ne za, khm, ene družbenike), potem bi to pritegnilo tudi druge skeptike. Če ni, bi pa lahko brez strahu opustili.

Karaya 52 ::

...:TOMI:... je izjavil:

No, a ni to zadosti dober razlog, da ne fasaš položnice?



Pa kaj je zdaj to? :)) Mogoce bi ti morali predpisati 1000 sklec dnevno za "tvoje dobro" in vse skupaj osmisliti z mastno kaznijo. ;((

Okapi ::

A danes pa tvoje smeti v LJ zastonj odvazajo?
Ne odvažajo zastonj, odvažajo pa ceneje, kot bi jih sicer.

Kje bananin olupek zgnije pa je vseeno. Na kompostu ali pod golf igriscem.
S tem samo dokazuješ, da pojma nimaš.

vcasih sem tako prase, da ogrizek jabolke vrzem za smreko.
Še en dokaz več, da pojma nimaš, kaj se v resnici dogaja.;((

O.

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

A danes pa tvoje smeti v LJ zastonj odvazajo?
Ne odvažajo zastonj, odvažajo pa ceneje, kot bi jih sicer.


Kako to ves, ko pa je konkurenca prepovedana?

Okapi je izjavil:

Kje bananin olupek zgnije pa je vseeno. Na kompostu ali pod golf igriscem.
S tem samo dokazuješ, da pojma nimaš.


:)) Ti ga pa pihnes.

WarpedGone ::

Kot naročeno za tolo temo: Penn&Teller: Recycling


Stvar se je rodila, ko je nek birokratek v ameriki začel zganjat paniko, da jim bo zmanjkalo prostora na smetiščih. En drug kekec je ravntakrat hotu zaslužit z odkupom smeti in jih je naložu na ladjo, katere pa nikjer niso hotl zasidrat in je bla super slika, kako da nimajo kam s smetmi. The rest is sad history.

Zakaj ne plačujejo za ločene odpadke? Ker v tem ni denarja. Še za odvoz nucajo subvencije, pa za reciklažo ločenih odpadkov tudi.

Pod črto smo zaradi ločevanja odpadkov vsi revnejši. energija >> /dev/null
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Ja, tale je dobra. Sploh oni lolek z desetimi kantami. Ziher bi se nasel pravicnejsi z enajstimi. :))

Okapi ::

Ti ga pa pihnes.
Hebiga, za razliko od tebe se mi malo sanja, kako je z aerobno in anaerobno dekompozicijo in kakšna razlika je, če gnije par dek ali par ton na kupu.

Pod črto smo zaradi ločevanja odpadkov vsi revnejši.
Kar seveda niti slučajno ni res. Odpadki so strošek (se pravi smo zaradi njih revnejši), ampak skupni strošek (vključno z eksternalijami) je pri ločenem zbiranju odpadkov nižji kot če vse skupaj mečemo na en kup. Samo da eni pač niso dovolj pametni, da bi to razumeli, drugi se pa delajo neumne, da jim ni treba priznati.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Ti ga pa pihnes.
Hebiga, za razliko od tebe se mi malo sanja, kako je z aerobno in anaerobno dekompozicijo in kakšna razlika je, če gnije par dek ali par ton na kupu.

O.


Big deal, tole ze desetletja obvladajo brez tezav. Smeti so precej straightforward zadeva, ni potrebno delati znanosti iz tega, kako nihce ne razume, razen tebe. Ze afrisko semtiscarska deca ve, kaj je vredno in kaj nevredno.

Okapi ::

A je kdo rekel, da ne obvladajo? Ampak ti očitno misliš, da je to obvladovanje kar brezplačno. Tudi če vse smeti "brezplačno" streseš direkt v Savo, nastajajo stroški, in to v končni fazi celo še višji, kot če jih spravljaš na deponiji. Samo ti se seveda še kar delaš neumnega.;((

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Karaya 52 ::

Spet si pri cenah, izracunov nimas, konkurenca pa je prepovedana.

Okapi ::

Malo poguglaj. So Nemci vse izračunali, brez skrbi.

O.

WarpedGone ::

Kar seveda niti slučajno ni res. Odpadki so strošek (se pravi smo zaradi njih revnejši), ampak skupni strošek (vključno z eksternalijami) je pri ločenem zbiranju odpadkov nižji kot če vse skupaj mečemo na en kup. Samo da eni pač niso dovolj pametni, da bi to razumeli, drugi se pa delajo neumne, da jim ni treba priznati.


Račune na svetlo.

Če mene vprašaš so lakmusov test kaj se splača reciklirat česa pa ne - cigani. In kolikor vem, cigani zbirajo in prodajao le kovine. S tem lahko zaslužijo, z vsem ostalim imajo zgubo. Ne vidim kako in zakaj bi za komunalce veljalo kej drugače, tudi oni morajo nafto plačat.

Kriljenje z rokami in pljuvanje, kako smo ne umni, NE ZADOŠČA.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Vprašaj se, zakaj morajo biti ponekod na zabojnikih za ločeno zbiranje ključavnice, pa ti bo morda malo bolj jasno, kaj se splača in kaj ne.

In kot rečeno - tudi če z ločevanje embalaže ni zaslužka, so v končni fazi, ko sešteješ stroške za zemljišče, delovanje in sanacijo deponij + stroške onesnaževanja okolja, računica izide.

Izračunov pa ne bom guglal namesto tebe, ker je to sizifovo delo. Dokler bodo kazni za take, ki ne verjamejo v prednosti ločenega zbiranja, se ne bom po nepotrebnem trudil s prepričevanjem.>:D

O.

...:TOMI:... ::

Kje piše, da je konkurenca prepovedana? Ti se komot lahko zmeniš s firmo, ki se ukvarja s tem, da oni prevzemajo namesto lokalnega komunalnega podjetja.

Recimo Petrol je taka firma, njim ne pobirajo lokalci embalaže, ravno tako Mercator, kjer njihovi šoferji odpeljejo zadevo v centralno skladišče, nato prodajo drugi firmi.

Z biološkimi se ukvarja bioterra, oni te odpadke peljejo v Avstrijo, kjer delajo bioplin. Nam se pa smejijo, ker smo tako neumni, da tega sami ne koristimo. Oni imajo pa free energy, oziroma koristijo našo energijo.

Gostilne in razni obrati, kjer je veliko olja tudi prodajajo olje, iz katerega delajo biodiesel.

Zakaj ga ne zljejo v odtok ali v črno kanto, saj se ne izplača ločevati?

Vsak, ki ima malo več odpadkov se mu zelo izplača ločevati, z drobižem se ukvarjajo komunale, vendar cent na cent (drobiž) je na koncu tudi zaslužek.

Ti s centom ne boš naredil nič, če imaš pa 100 000 centov, je pa že nekaj.


Poslovna priložnost čez naslednjih nekaj let je sežigalnica. Čez nekaj leto bodo zaprli veliko smeišč, deponij in sežigalnica elegantno reši te težave. Najboljša bi bila taka, kot je recimo toplarna v LJ, se pravi, prodaja elektrike, toplote in prodaja storitve sežiga.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Gavran ::

Mipe je izjavil:

Družba ustvari skupna pravila za skupno dobro. Če se posameznik poserje nanje, je jasno, da se družbi (pazi, to smo mi, ljudje, ne neka velikobratovska organizacija) to ne zdi smešno. Vrtnarimo po lepi naši, ti pa čike in piksne mečeš vsevprek.

Če bi rad spremenil pravila, imaš vzvode za do.


Ta pravila (tako kot solarne elektrarne) je vsilila manjšina ekofašistov, ne pa družba.

Vzvodi za spremembo zakonodaje so prekleto dragi - le kdo ima dovolj denarja da po podpiral lobiste??? Samo komunalna podjetja (pri tej problematiki).

Ustava RS pravi takole:
49. člen

(svoboda dela)

Zagotovljena je svoboda dela. Vsakdo prosto izbira zaposlitev. Vsakomur je pod enakimi pogoji dostopno vsako delovno mesto. Prisilno delo je prepovedano.

Komunale nas silijo, da brezplačno sortiramo odpadke, čeprav imajo v zbirnih centrih sortirne linije in plačane delavce da odpadke sortirajo. Zadeva je protiustavna.
Rešitev je zelo enostavna, vendar komunalcem na daleč smrdi: kante za mešane odpadke (kamor lahko odvržeš vse, brezda bi kdorkoli brskal po njih) naj se odvažajo po ceni za kilogram (recimo da se povprečno dvigne za 10%), druge, v katerih so sortirani odpadki pa brezplačno (odvoz plačajo s prodajo odpadkov).
Ampak to so le mokre sanje... raje nas lupijo brez dela...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

...:TOMI:... ::

Saj sem že prej predlagal, zberi ljudi, ki so proti ločevanju in naredite stranko. Domnevam, da boš zbral veliko število podpornikov in ko boste zmagali na volitvah spremeni zakone.

Kjer je veliko število podpornikov, je tudi veliko denarja in kapitala. Kje je problem?
Tomi

Gavran ::

Moj predlog ti očitno zelo smrdi, da ga ne upaš komentirati.

Če se ločevanje Snagi ne bi izplačalo, komu na čast so nekaj časa celo postavljali varnostnike pred zabojnike za papir?

Kdo in zakaj je pred časom lobiral da bi bila komunalna podjetja edino zveličana za odkup odpadkov (in s tem bi uničili Dinos, Papirservis in podobne)?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

šernk ::

Železje se splača ciganom še okoli po hišah hodit iskat. Pa tudi zabojnike papirja so praznili po tekočem traku a glej hudiča, namesto da bi bila komunala vesela, da jim ni treba niti 1x letno odpeljat smeti so namestili ključavnico na zabojnik.

najbrž so to naredili, da si lahko delajo še večjo izgubo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

...:TOMI:... ::

Komunale ne delajo izgube. Delajo profit.

Odločitev o deljenju dobička med občane je v rokah lastnikov, se pravi občin. Sem ti predlagal rešitev, kandidiraj in spremeni.

Dobička ne bi bilo, če ne bi bilo ločevanja.

Najbolj mi gre v nos to, da je ločevanje za vas na začetku neko dodatno delo. Ja preprosto ni res. Dodatno delo je samo v tvoji glavi, da pomisliš kam boš odvrgel, v kateri koš. Zaradi tega ti ne proizvedeš NIČ MANJ odpadkov, kot prej, ko ni bilo ločevanja. Dela z odpadki imaš enako kot prej, jih moraš odnesti enako količino v zabojnik. Edini miselni napor je, da ne neseš vrečke mešanih odpadkov, ampak neseš samo eno vrsto odpadkov na enkrat v zabojnik.

Analogija na WCju, če opravljaš veliko ali malo potrebo, se odločiš ali greš na pisoar ali ne. Očitno uporabljate samo navaden WC, saj odločitev za pisoar zahteva od vas NEUSTAVNO dodatni napor oziroma delo :))
Tomi

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

In kot rečeno - tudi če z ločevanje embalaže ni zaslužka, so v končni fazi, ko sešteješ stroške za zemljišče, delovanje in sanacijo deponij + stroške onesnaževanja okolja, računica izide.

O.


Se vedno pises o racunih, brez racunov?

...:TOMI:... je izjavil:

Najbolj mi gre v nos to, da je ločevanje za vas na začetku neko dodatno delo. Ja preprosto ni res. Dodatno delo je samo v tvoji glavi, da pomisliš kam boš odvrgel, v kateri koš.


V glavah je vera v recikliranje, smeti pa se ne sortirajo same. Izracunov ni, so samo racuni, ki jih morajo placevati gospodinjstva.

Dokler me ne placajo sortirati, bodo dobili vse v eni vrecki.

Gavran ::

Ločevanje zahteva da nosim iz hiše pet košev za smeti namesto enega.
Ločevanje zahteva da imam na dvorišču več kant namesto ene same.
Ločevanje zahteva da imam v stanovanju več košev za smeti namesto enega.
In ja, miselno delo je mnogo bolje plačano od fizičnega.

Zakaj ne komentiraš mojega predloga o ločevanju? Prevelik miselni napor?

Dobiček ustvarjajo na podlagi prisilnega dela, si sam priznal.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Mipe ::

Lejte, pazite to. Ko ločujete odpadke, ločite koristne in recikljive od nekoristnih, ki so samo za na odpad. Kaj vam preprečuje, da zadržite koristne odpadke in jih sami izkoristite? Papir lahko prodate, prav tako steklo, organski odpadki grejo v kompost.

Grdi, grdi komunajzarji, pardon, komunalarji pa naj imajo nekoristne smeti.

Bo ta perspektiva lažja? :D

k4vz0024 ::

Dokler se ločevanje odpadkov ne bo poznalo na moji denarnici je to delo, ki ga opravljamo za komunalo brezplačno.

Komunala bi morala delovati v korist občanov, ker gre za javni servis.

Je pa pri smeteh veliko lobistov, pa račun občin. Na koncu ugotoviš, da gre za polit. vpr, kjer se nekateri mastijo...

Mipe ::

Pozna se na denarnici, pozna. Samo preveč kratkovidni ste in vas zanima samo sto evrov takoj na roko, cente pa mečete svinjam.

Karaya 52 ::

Pozna se, v vecji luknji, ker je recikliranje drago. Terja dodatno delo in delo stane. Okoli tega se ne da iti. In potem se brksajo po smeteh, vidijo kaj si jedel, kaj beres, kolikrat seksas, ce imas kri v blatu... Zeleno mrhovinarstvo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odlaganje smeti v tuj zabojnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13223052 (1493) NEGAN DEAD
»

Predrag odvoz smeti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629697 (5502) starfotr
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321497 (17101) Mare2
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734051 (30552) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468685 (65925) Malajlo

Več podobnih tem