» »

Predrag odvoz smeti

Predrag odvoz smeti

1 2
3
»

feryz ::

billy je izjavil:

Da obudim temo...

Fantje, a mora vsaka hiša imeti odvoz smeti s strani "občine"? Če ja, katera kanta je bare minimum, da jo ima bajta?
Ja, vsaka hiša mora plačevati smeti.
Kanta ali odvoz nista obvezna. Jaz plačujem 21 evrov z davkom, brez da bi enkrat odpeljali karkoli od mene.

To je kot RTV. Ko te najdejo, si gotof.

Jure14 ::

Ne vem, če je to res tako obvezno.
Tašča je odjavila smeti. Pač nizka penzija. In ne plačuje nič.
Bio odpadke na kompost zmeče, plastiko, papir in steklo odnese na ekološki otok, za navadne smeti je pa pri komunali kupila njihove vreče, z oznako, in ko jo napolni (3x letno), jo postavi na cesto in jo odpeljejo.

GregiB ::

Jure14 je izjavil:

Ne vem, če je to res tako obvezno.


Pri nas je zelena (navadna) in rumena (embalaža) kanta obvezna (za hišo). Rjava (bio) je optional, imamo kompost, smo odjavili
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

feryz ::

V bistvu je to prepuščeno občinam, delno imaš prav. Mogoče še obstaja kakšna, ki te davščine ne rabi.

ales85 ::

feryz je izjavil:

billy je izjavil:

Da obudim temo...

Fantje, a mora vsaka hiša imeti odvoz smeti s strani "občine"? Če ja, katera kanta je bare minimum, da jo ima bajta?
Ja, vsaka hiša mora plačevati smeti.
Kanta ali odvoz nista obvezna. Jaz plačujem 21 evrov z davkom, brez da bi enkrat odpeljali karkoli od mene.

To je kot RTV. Ko te najdejo, si gotof.

Ce ne bivas tam, lahko 99% odjavis, vsaj zacasno. Nato pa zopet odjavis, ko pretece rok.

111111111111 ::

billy je izjavil:

Ok, kaj pa je potem minimum, da moraš plačat? Odvoz bioloških, papirja, plastike, mešano? Logično bi bilo "vsaj en" odvoz? Kje lahko najdem cene odvoza za MB?

Od občine do občine drugače. Nekje plačujejo kanto, drugje pa po osebah prijavljenjih na naslovu.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

black ice ::

starfotr je izjavil:

Plenice lahko uporabiš tudi pralne.

Recimo: https://pleniceracman.si/ oz. poguglaj.

O praktični uporabnosti pa kdaj drugič. Kolegica, trdna eko zagovornica, po prvem otroku pravi nikoli več pralnih plenic.

ales85 ::

starfotr je izjavil:

Plenice lahko uporabiš tudi pralne.

Recimo: https://pleniceracman.si/ oz. poguglaj.

.

Rajsi povej koliko taksnih plenic si sam uporabil in kako dolgo.

predi ::

Kaj se zgodi z našo zbrano plastično embalažo:

https://www.theguardian.com/global-deve...

After China banned plastic waste imports in 2018, the EU's plastic waste exports to Turkey skyrocketed by 1,200% from 38,804 tonnes to 446,432 tonnes in 2021.

ales85 ::

predi je izjavil:

Kaj se zgodi z našo zbrano plastično embalažo:

https://www.theguardian.com/global-deve...

After China banned plastic waste imports in 2018, the EU's plastic waste exports to Turkey skyrocketed by 1,200% from 38,804 tonnes to 446,432 tonnes in 2021.

Nisem bral vsega. Ampak za to, da delajo otroci, nismo krivi mi. Oni bi jim sicer nasli drugo delo, ce je to del "problema".
Zanimivo, da ni interesa za vec dejansko reciklabilne embalaze (papir/karton). Pa zakaj mora biti toliko solate, paprike, etc. zavite v plastiko tudi ne razumem. Ze nisem dovolj pameten.

borut_p ::

Nekateri jamrajo, da otroci delajo. Se 50let nazaj je bilo pri nas to nekaj normalnega. Sicer stejemo ukinitev oteoskega dela kot cloveski napredek ... time will tell

tony1 ::

predi je izjavil:

Kaj se zgodi z našo zbrano plastično embalažo:

https://www.theguardian.com/global-deve...

After China banned plastic waste imports in 2018, the EU's plastic waste exports to Turkey skyrocketed by 1,200% from 38,804 tonnes to 446,432 tonnes in 2021.


In ti jo zmečejo v morje, slej ko prej pa ta spet konča na južnih obalah EU... :))

barocco ::

Lj-Center odvoz smeti, ki jih ločujemo z snago magnetno kartico najmanj 17€.pa še te ni doma mesec dni plačaš isto.. Pa še to reciklarni koši niso ravno blizu 300 metrov daleč..Če pa prekoračiš ,ne vem točno koliko L ali Kg smeti pa je cena višja. nisem edini ,ki se mu zdi znesek kar visok.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

starfotr ::

Živiš v LJ. V centru. Plačuj lukzus. Ali prodaj.

Isto folk soli pamet starim ljudem, ki živijo v prevelikih hišah.

ales85 ::

starfotr je izjavil:

Živiš v LJ. V centru. Plačuj lukzus. Ali prodaj.

Isto folk soli pamet starim ljudem, ki živijo v prevelikih hišah.

Soli pamet? Če si ne moreš privoščiti življenja v preveliki nepremičnini, kdo naj bi ti financiral razliko?

PS: Vem, spet "solim" :))

Invictus ::

Ljubljana - bajta - 4 kante - 10 EUR/mesec.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuglvinkl ::

Invictus je izjavil:

Ljubljana - bajta - 4 kante - 10 EUR/mesec.


Jest mam 11e, za 4 kante, se prav papir je extra.
Your focus determines your reallity

RedDrake ::

barocco je izjavil:

Lj-Center odvoz smeti, ki jih ločujemo z snago magnetno kartico najmanj 17€.pa še te ni doma mesec dni plačaš isto.. Pa še to reciklarni koši niso ravno blizu 300 metrov daleč..Če pa prekoračiš ,ne vem točno koliko L ali Kg smeti pa je cena višja. nisem edini ,ki se mu zdi znesek kar visok.

Ah, to je še vse ok.
Jaz na vikendu plačujem 20+ EUR mesečno za odvoz smeti + priključek za vodo.
Ker sem na vikendu 20 dni letno, in smeti odnesem s seboj (saj kante pobirajo sredi tedna, ko me tipično ni tam), sem hotel smeti odjaviti.
Je vezano na vodo, se ne da.
Porabim letno 3-4 m2 vode in ta "luksuz" me stane letno 250 EUR.
Bolj sem jim razlagal, da mi kante stojijo v kleti in ne vidijo dnevne svetlobe, bolj jih boli k... za to.

Mato989 ::

RedDrake je izjavil:

barocco je izjavil:

Lj-Center odvoz smeti, ki jih ločujemo z snago magnetno kartico najmanj 17€.pa še te ni doma mesec dni plačaš isto.. Pa še to reciklarni koši niso ravno blizu 300 metrov daleč..Če pa prekoračiš ,ne vem točno koliko L ali Kg smeti pa je cena višja. nisem edini ,ki se mu zdi znesek kar visok.

Ah, to je še vse ok.
Jaz na vikendu plačujem 20+ EUR mesečno za odvoz smeti + priključek za vodo.
Ker sem na vikendu 20 dni letno, in smeti odnesem s seboj (saj kante pobirajo sredi tedna, ko me tipično ni tam), sem hotel smeti odjaviti.
Je vezano na vodo, se ne da.
Porabim letno 3-4 m2 vode in ta "luksuz" me stane letno 250 EUR.
Bolj sem jim razlagal, da mi kante stojijo v kleti in ne vidijo dnevne svetlobe, bolj jih boli k... za to.



Ja mafija smeti v slo je mocna....

Najboljse je da ce imas v istem bloku recimo 2 stanovanji prazni in v enem zivis placas za 3 osebe odvoz smeti tudi ce je evidentno da ne naberes za 3 osebe

Sama sleparija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

RedDrake je izjavil:

Jaz na vikendu plačujem 20+ EUR mesečno za odvoz smeti + priključek za vodo.
Ker sem na vikendu 20 dni letno, in smeti odnesem s seboj (saj kante pobirajo sredi tedna, ko me tipično ni tam), sem hotel smeti odjaviti.
Je vezano na vodo, se ne da.
Porabim letno 3-4 m2 vode in ta "luksuz" me stane letno 250 EUR.
Bolj sem jim razlagal, da mi kante stojijo v kleti in ne vidijo dnevne svetlobe, bolj jih boli k... za to.
Še enkrat jim razloži. Smetiš lahko samo na enem koncu. Če plačuješ polno ceno za smeri na domu, potem nimaš kaj plačevati za smeti na vikendu.

111111111111 ::

feryz je izjavil:


Še enkrat jim razloži. Smetiš lahko samo na enem koncu. Če plačuješ polno ceno za smeri na domu, potem nimaš kaj plačevati za smeti na vikendu.

To gre samo v isti občini. Vikendašem, se zaračuna pavšal 1 osebe. Sam sem kupil hišo v isti občini kot sem najemal stanovanje. Smeti pa sem plačeval samo enkrat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

floyd1 ::

Od vselitve v hišo (ca 7 let nazaj) do danes se je odvoz smeti pri nas (MB) podražil vsaj za 100%. Štartali smo pri ca. 10 eur...

svecka ::

Smeti so še najmanjša skrb....kaj ko ti zaračunavajo v mestih dež z neba in ne to ni 1 eur, ampak kar nanese 10 eur. Na koncu pride položnica za 3kubike porabljene vode skupaj z smetmi že preko 40 eur.

111111111111 ::

Pri nas je konstanta za smeti 7-9€ po osebi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

svecka je izjavil:

Smeti so še najmanjša skrb....kaj ko ti zaračunavajo v mestih dež z neba in ne to ni 1 eur, ampak kar nanese 10 eur. Na koncu pride položnica za 3kubike porabljene vode skupaj z smetmi že preko 40 eur.


Elektrika, vzdrževanje cevovodov ipd. stane. Pač plačaj luksuz da je vse okoli tebe pozidano in asfaltirano in da more nekdo drug namesto narave poskrbeti za to, da je odvodnjavanje meteornih voda.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

svecka je izjavil:

Smeti so še najmanjša skrb....kaj ko ti zaračunavajo v mestih dež z neba in ne to ni 1 eur, ampak kar nanese 10 eur. Na koncu pride položnica za 3kubike porabljene vode skupaj z smetmi že preko 40 eur.


Elektrika, vzdrževanje cevovodov ipd. stane. Pač plačaj luksuz da je vse okoli tebe pozidano in asfaltirano in da more nekdo drug namesto narave poskrbeti za to, da je odvodnjavanje meteornih voda.



Ironicno je da placujemo za vzdrzevanje in investicije ko je pa treba dejansko investirat pa kesa ni, postaje pa so polne in ne morjo tcjev prikkopit niti vodovod ni posodobljen ze 25 let

Me zanima kje se ta kes od investicij nabira... Pol bo pa drzava doplacevala kajne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Vprašanje za tvojo občino in komunalo. Pregled letnih poročil si najbrž že opravil?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911111 (9854) ...:TOMI:...
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321560 (17164) Mare2
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514519 (13344) tony1
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734128 (30629) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468739 (65979) Malajlo

Več podobnih tem