» »

Kateri windows naložiti na netbook?

Kateri windows naložiti na netbook?

«
1
2

chunky ::

Živjo,

imam netbook na katerem je naložen windows 7 starter, pa mi vse deluje izjemno počasi, zato me zanima, če bi bilo kaj bolje glede hitrosti ob naložitvi kakšnega drugega windowsa?

Specifikacije netbooka so:

PROCESOR: Intel® ATOM N450 (1,66 GHz)
OPERACIJSKI SISTEM: Windows® 7 Starter SLO
POMNILNIK: DDR2 SO-DIMM 1GB
TRDI DISK: 250GB HDD
GRAFIKA: integrirana Intel GMA 315

KTr1sk ::

Ja nič kaj ne bo drugače če naložiš drug windows, mogoče bi ram dodal oz, jaz sem nalagal tak računalnik in je imel samo eno režo za ram in se ta ven vzame in daš večjo kapaciteto, vsaj 2gb in en 32bitni windows. (verjetno bi najbolj delal windowsXP, ampak je sranje z gonilniki ki uradno podpira samo windows7)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mihco ::

Windows nima pretirane veze, ce imas slab hardware. Zamenjaj 1gb rama z 2 ali celo 4gb v kolikor ima chipset podporo in namesto hdd-ja ssd pa bo zadeva poletela z katerimkoli operacijskim sistemom.

dzinks63 ::

Naloži kakšen lxde linux, tudi nov ubuntu, če ga oklestiš je precej hiter in tudi win8 je hitrejši od 7, drugače pa dodaj še 1GB rama, če je možno.

chunky ::

Mnja, nisem toliko tehnično vešča, da bi znala rame dodajat :8)

Hayabusa ::

http://www.youtube.com
model_netbook-a add/remove ram

Apofis ::

chunky je izjavil:

Živjo,

imam netbook na katerem je naložen windows 7 starter, pa mi vse deluje izjemno počasi, zato me zanima, če bi bilo kaj bolje glede hitrosti ob naložitvi kakšnega drugega windowsa?

Specifikacije netbooka so:

PROCESOR: Intel® ATOM N450 (1,66 GHz)
OPERACIJSKI SISTEM: Windows® 7 Starter SLO
POMNILNIK: DDR2 SO-DIMM 1GB
TRDI DISK: 250GB HDD
GRAFIKA: integrirana Intel GMA 315

čudn, da ti dela počas...mam asusa z isto spec. pa dela sedmka (ultimate) precej hitro...še hitreje k xp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

chunky ::

OK, sem sprobala in ram zdele znam ven dobit :D
Samo bi potrebovala še vedet, kot kaj naj iščem 2GB ram, da ga kupim? Kaj naj vpišem, da ne kixnem ter kupim napačnega?

Silvo ::

Kupi DDR2 SODIMM 2GB...cca 35€
Windows 32 bit,kateri koli...

Še link do pravega rama zate:
http://www.pcplus.si/strojna-oprema/pom...
Silvo

chunky ::

Silvo je izjavil:

Kupi DDR2 SODIMM 2GB...cca 35€
Windows 32 bit,kateri koli...

Še link do pravega rama zate:
http://www.pcplus.si/strojna-oprema/pom...


Hvala ti ;)

MTB ::

Včasih je čisto dovolj, da vklopiš ahci in da poštimaš gonilnike tako kot je treba. Možnost operacijskega sistema, da naloži neke generične gonilnike za HW je sicer naredila veliko "strokovnjakov", ampak to vedno ne da optimalnega rezultata.

opeter ::

Dodatni GB RAMa bo pomagalo. To je dobra odločitev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ST-777 ::

chunky je izjavil:

OK, sem sprobala in ram zdele znam ven dobit
Če si ti bo zdelo, da je netbook še vedno počasen z novimi rami, zamenjaj disk s SSD-jem. Zamenjava je zelo enostavna. Sedanji HDD pa vtakni v zunanje ohišje in poveži z USB kablom na netbook. Na HDD boš shranjevala rezervne datoteke.

Na primer tale SSD (95 €):
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Zunanje ohišje za HDD (14€):
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

chunky ::

Ponovno se oglašam in upam, da bo še kdo prebral tole temo.
Kupila sem 2 GB rama, ampak sedaj ne vem, kako to vidiš, če ima prenosnik možnost nadgradje ramov ali lahko samo tist 1 GB dam ven in dam not 2 GB? Kajti seveda bi raje imela 1+2 GB rama, če se da. Ampak ne vem, kako to pogledat, če je ta opcija možna?

Silvo ::

Ne bo šlo..1GB rama ven in 2GB not...žal.
Silvo

NSmonster ::

Ej oprostite da motim ampak kako se objavi na forum(nov sem)

Mislim kako zaceti temo

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Kot je napisal Silvo. Samo 2 GB gre noter. Tu je še omejitev windows starterja, ki podpira samo 2 GB, tako da tudi, če bi lahko dala noter 3 GB ti ne bi koristilo.
Tomi

hojnikb ::

za začetek zbriš bloat od winsov ki pridejo že zram in namest sveže windows 7/8 32bit.
Potem ko maš winse nameščene, izklopi vse servise in programe, ki jih ne potrebuješ pa bi stvar mogla delat vsaj solidno..
#brezpodpisa

solatko ::

Priporočam windows 8, je pravi program za tele strojčke. Meni lepo tekoče dela na Acer one, z 1GB ram-a.
Delo krepa človeka

Seljak ::

Jaz pa sem na Dell mini namestil Linux Ubuntu in zadeva lepo deluje.Vem,da uporabnik sprašuje za Windows-e ampak jaz pravim takole,ni ga čez komot,pa še zastonj je ;)

blackbfm ::

če hočš prihrant živce, se znebi netbooka in kupi tablco..za osnovno rabo torej kaj natipkat, internet, itd so netbooki največji šrot ki si ga loh omisliš

Seljak ::

To je tudi meni vedno bolj jasno :D Pa tudi tablice niso več tako drage oz.dobiš določene firme že za mali denar in delajo super.

chunky ::

Seljak je izjavil:

To je tudi meni vedno bolj jasno :D Pa tudi tablice niso več tako drage oz.dobiš določene firme že za mali denar in delajo super.


Katere recimo?

solatko ::

Netbook je čisto spodobna zadeva, če ga rabiš za delo na terenu. Je majhen, dolgo avtonomen pa še izbiraš lahko, kateri OS boš poganjal gor. Za določena dela z drugimi napravami, linux ali Android enostavni ni uporaben.
Za šminkirat je pa itak vseeno, sam da je čim dražje.
Netbook čisto uspešno zamenja prenosni računalnik, kar tablica ne more.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

Ja ja, za namenske zadeve super, za splosno uporabo pa skret

hojnikb ::

tut tablice so sekret..
#brezpodpisa

ttommy ::

solatko je izjavil:

Priporočam windows 8, je pravi program za tele strojčke. Meni lepo tekoče dela na Acer one, z 1GB ram-a.

A dela boljše kot prednaložen XP home?
Gamer

pviran3 ::

1gb ram: XP
2gb ram Win7

Win8 na netbookih zaradi slabe resolucije ne delajo "metro" appi

hojnikb ::

pviran3 je izjavil:

1gb ram: XP
2gb ram Win7

Win8 na netbookih zaradi slabe resolucije ne delajo "metro" appi

to je kvečjemu prednost :D
Sicer pa win7/8 delata čist ok na 1GB rama..
#brezpodpisa

pviran3 ::

dokler chrome pa firefox ne zalaufaš

Recmo da hočeš met kukr tok odziven sistem...

Seljak ::

ttommy je izjavil:

solatko je izjavil:

Priporočam windows 8, je pravi program za tele strojčke. Meni lepo tekoče dela na Acer one, z 1GB ram-a.

A dela boljše kot prednaložen XP home?


Na mojem Dell mini se Xp ni obnesel.Strani se niso odpirale v poni velikosti,pri določenih programih nisem mogel odskrolat do konca,da bi potrdil ali skenslal dejavnost,skratka Ubuntu mu je pisan na kožo.

hojnikb ::

pviran3 je izjavil:

dokler chrome pa firefox ne zalaufaš

Recmo da hočeš met kukr tok odziven sistem...

meni na n280 in 1GB dela chrome čist...
#brezpodpisa

Seljak ::

chunky je izjavil:

Seljak je izjavil:

To je tudi meni vedno bolj jasno :D Pa tudi tablice niso več tako drage oz.dobiš določene firme že za mali denar in delajo super.


Katere recimo?

Recimo tale je za mene čisto dovolj,razen,če mora biti gor logo odgriznjene jabolke ali pa Samsung napis ;)
http://www.mimovrste.com/artikel/272002...

gendale ::

glasujem za kak lahek linux in še eno palčko rama
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

trnvpeti ::

pri crunchbangu ne bo potrebna palčka, 1G bo zadosti

gendale ::

možno, ne spoznam se najbolje na te orenk oskubljene distribucije

samo če ima prosto luknjo in kje dobi poceni 1gb palčko, bi mu jo vseeno priporočal, če ne drugo bo lahko imel odprtih več tabov hkrati (mogoče to preveč po sebi gledam, ker jih imam jaz vedno ogromno odprtih)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

trnvpeti ::

openbox ni uskubljen :)
ena redkih distro, da je ze vse instalirano (codeci, flash,...)
za se eno palcko pa imas prav

gendale ::

potem pa še bolje :)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Meizu ::

Linux Crunchbag. Idle porabi okrog 200mb rama, deluje v openbox UI izvira pa iz Debiana. Stabilna zadeva, poln kufer aplikacij za delo, poleg vsega je še brezplačen.

Ah, vidim, da je nekdo že predlagal crunchbag :)

Ah, vidim, da je nekdo že predlagal crunchbag :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

trnvpeti ::

zmotil si se
ni 200 v idle, je pol manj

pac das gor (vzame ti 10min, instalacija s kljucka)
ce iz prve vse deluje, pol pustis

hojnikb ::

kaj je z vašo obsedenostjo o prostem ramu.... Prosti ram je slaba stvar, ne dobra...
Ram je zato, da se porabi, ne da je prost...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ne se bat, sej se porabi pol ram

ttommy ::

Linux Crunchbag- je ta zadeva v slovenščini?
Gamer

trnvpeti ::

huh, ne vem
vem, da je ob instalaciji moznost slovenscine

10min ti bo vzelo

se glede rama
ze po defaultu se naredi dinamicni ram disk(tmpfs)
ff(iceweasel) v ram disk ti vzame 1min

solatko ::

ttommy - 8-ica dela hitreje kot xp in w7, je pa problem, ker določene zadeve iz metroja, zaradi resolucije ne delajo, delajo pa vsi programi, ki delajo v xp. Porabi pa precej diska. Indexiranje je pametno pustit, ker odpira še hitreje. Mozila in crome delata brez problema, you tube se ne zatika, tako da je čisto v redu zadeva.
Delo krepa človeka

seminal ::

Kaj pa priporočate za stari prenosnik z procesorjem Intel pentium M770 in 2gb rama. Bi dal 8 gor pa me zabava da proc nima nekega ukaza in ne gre inštalirat.
LP

Meizu ::

hojnikb je izjavil:

kaj je z vašo obsedenostjo o prostem ramu.... Prosti ram je slaba stvar, ne dobra...
Ram je zato, da se porabi, ne da je prost...


Prost ram je slaba stvar, da, ni pa optimalno imet v idlu 800mb napacanega rama, če je 1 gb vse kar tvoj prenosnik premore. Če kernel in ob zagonu vzpostavljene aplikacije porabijo tako malo rama je to odlična stvar, znak dobre optimizacije softwarea, ter lightweight indikator. Ves ostali ram nato pacajo aplikacije, ki jih dodatno zaženeš ergo lahko na takšnem sistemu lavfaš precej več kot na nekem win8.

Če OS za optimalno delovanje potrebuje 100mb, zakaj bi ram pacal z dodatnim sranjem? To je šele neoptimiziran bullshit.

Da boš pa v začetku ob zagonu naložil vse aplikacije v ram, da bi bil kao cel pokurjen... Dream on. Potem sploh ne nucamo SSDja, sam naslednji sistem mora imet 64GB rama in smo zmagali.

solatko ::

seminal - Windows 7.
Delo krepa človeka

ttommy ::

Ker moj Acer Aspire One dela res počasi, sem se odločil, da res poskusim z Windows 8. Ali bo Windows 8 Pro v redu, ali bi bilo boljše navadnega?
Gamer

solatko ::

Najbolje bi ti deloval XP-lite, potem pa je že W8, če boš vzel osnovno verzijo, se bo poznalo. Je pač procesor podhranjen, RAM-a imaš lahko max. 1,5GB, grafična je slaba, skratka, vse je bilo prirejeno za XP SP1, SP2 in SP3 pa so naredili xp sistem, dosti bolj zahteven, vista in w7 pa še bolj. W8 je to malce izboljšal, vendar samo najbolj oskubljena verzija.
Delo krepa človeka
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri netbook?! (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Kaj kupiti
2230271330 (91888) MrStein
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414059 (10323) Spajky
»

Zamenjava Windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
394161 (3479) Ozric
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569173 (8353) Qushaak
»

Kateri OS za prenosnik AMD Turion 64 X2 Mobile TL-60??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8010989 (9424) T_F_7

Več podobnih tem