» »

Zamenjava Windows XP

Zamenjava Windows XP

Ozric ::

Na domači "pisarniški" računalnik bi rad namestil novejše Windowse, XP-ji se pač poslavljajo. Sem pa v dilemi katerega, Sedmico ali Visto? Bi spodaj navedena konfiguracija bolje "laufala" na Sedmici ali na Visti? Kaj mi svetujete/priporočate?

Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
RAM: 2Gb
Matična: ASUStek P5L8L-SE
Grafika: Intel(R) 82945G Chipest Express Family

lovro535 ::

Kakšna vista to je najslabši os windows 7 ali pa windows 8.1
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Ozric ::

Ni 2 GB RAM-a malo premalo za sedmico?

hojnikb ::

Ne.
#brezpodpisa

mihibo5 ::

Ozric je izjavil:

Ni 2 GB RAM-a malo premalo za sedmico?


Tud na 1GB sem že dal sedmico.

Ozric ::

Precej zastarela grafična ni nobena ovira?

hojnikb ::

nep, ker poganja AERO brez problema (testirano)
#brezpodpisa

Chev ::

V najslabšem primeru pač furaš Basc/Classic temo.

SuperVeloce ::

mihibo5 je izjavil:

Ozric je izjavil:

Ni 2 GB RAM-a malo premalo za sedmico?


Tud na 1GB sem že dal sedmico.

Vista/7 sta na 1GB praktično neuporabna. Samo brskalnik zaženeš, pa se že swap polne. 2GB je spodnja meja udobnega za kakšen Word + Firefox s parimi zavihki.

Zgodovina sprememb…

mihibo5 ::

SuperVeloce je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Ozric je izjavil:

Ni 2 GB RAM-a malo premalo za sedmico?


Tud na 1GB sem že dal sedmico.

Vista/7 sta na 1GB praktično neuporabna. Samo brskalnik zaženeš, pa se že swap polne.


True that, but it works ;)

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

mihibo5 je izjavil:

Ozric je izjavil:

Ni 2 GB RAM-a malo premalo za sedmico?


Tud na 1GB sem že dal sedmico.

Vista/7 sta na 1GB praktično neuporabna. Samo brskalnik zaženeš, pa se že swap polne.

Bluziš. sedmica dela čisto ok na 1GB rama. osmica še pa bolje :)
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Osmica dela bolje ja. Pri 7 pa se mora najprej izklopiti aero in instalirati čim manj programja in driverjev (ljudje instalirajo vsega boga, od driverjev in programja za printerje, telefone, ...). Če pa bi zraven rad poganjal še torrent, musko, ... V edinem pogoju bi se strinjal z namestitvijo 7 na 1GB rama, če je lastnik računalnika dovolj priseben, da bi se ognal nalaganju bedarij in ima vgrajen SSD. Mogoče bi celo predlagal home basic ali starter verzijo 7ke, ki je bila namenjena za netbooke.

Hayabusa ::

Bluziš. sedmica dela čisto ok na 1GB rama. osmica še pa bolje :)

Disagree, z msconfig spremenil maxmem na 1 gb (brez swapa) in dela zanič (ChromePlus z dvema 2 taboma se sesuje koga hočem zagnati, firefox in srware iron enako).
Word, Excel, Winamp se zaženejo.
Dalje nisem testiral, raje spremenil nazaj in restartal :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

No meni je na netbooku z 1GB delala sedmica čisto ok, uporabljal srware iron in firefox. Seveda z vklopljenim swapom (zakaj bi šou to izklaplat is beyond me).

Zdaj ko je pa na 8.1 in optimiziranim firefoxom (palemoon atom build) pa dela še tolk bolje :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Hayabusa ::

Na ssdju je sistem.

hojnikb ::

To še ne pomeni, da je treba izklopit swap. Tudi moj netbook ima ssd, pa je swap vklopljen, pravtako hibernate :)
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

ja, na 1GB je swap pač obvezen, ker je skozi v uporabi. V nasprotnem primeru se ti zgodi, kar si sam doživel, programje se sesuva, ker je ram poln. Ena možnost na win 7 z ssdjem je, da se nastavi na 16MB, z možnostjo povečanja recimo na 4GB. Seveda imeti SSD s polnimi rami je čisto drug svet, kot na HDD.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

SSD je itk must, pa naj bo slabo ali dobro računalo :)
#brezpodpisa

Spajky ::

najboljša zamenjava za WinXP je WinXP_Lite ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

hah, ne. Sploh, ko se izteka podpora.

Če pa že maš fetiš na doma zvarjene winse (kot je winxp_lite), potem je pa bolje,da si ga sam strippaš z nlite. Ker sicer boš doživel hladen tuš, ko bo enkrat manjkala kaka komponenta :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Spajky je izjavil:

najboljša zamenjava za WinXP je WinXP_Lite ...

Winflp Windows Fundamentals for Legacy PCs @ Wikipedia .

hojnikb ::

FLP je ena velika žalost od winsev.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Ker ?
Sem ga imel par let na "serverju" in nisem imel pripomb.

hojnikb ::

Sem ga mel na netbooku... Zadevi manjka cel kup stvari, ki ti lahko hitro zagreni lajf :)
#brezpodpisa

superb_ ::

No pa še jaz nekaj vprašam...

PC:
Intel Pentium 4 3.00 GHz
2 GB RAM
120 GB ATA 7200 IDE
ATI Radeon 9200 PRO

Do sedaj sem imel nameščen Windows XP...sedaj sem naložil Windows 7, in deluje zelo slabo.
Kaj je vzrok za slabo delovanje sistema?
Je možen vzrok slab PC?
Bi bilo kaj bolje, če namestim Windows 8.1?

Hvala

Hayabusa ::


Kaj je vzrok za slabo delovanje sistema?
Je možen vzrok slab PC?

Vse razen rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

superb_ je izjavil:

No pa še jaz nekaj vprašam...

PC:
Intel Pentium 4 3.00 GHz
2 GB RAM
120 GB ATA 7200 IDE
ATI Radeon 9200 PRO

Do sedaj sem imel nameščen Windows XP...sedaj sem naložil Windows 7, in deluje zelo slabo.
Kaj je vzrok za slabo delovanje sistema?
Je možen vzrok slab PC?
Bi bilo kaj bolje, če namestim Windows 8.1?

Hvala

odsotnost driverja za grafiko..
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

superb_ je izjavil:

No pa še jaz nekaj vprašam...

PC:
Intel Pentium 4 3.00 GHz
2 GB RAM
120 GB ATA 7200 IDE
ATI Radeon 9200 PRO

Do sedaj sem imel nameščen Windows XP...sedaj sem naložil Windows 7, in deluje zelo slabo.
Kaj je vzrok za slabo delovanje sistema?
Je možen vzrok slab PC?
Bi bilo kaj bolje, če namestim Windows 8.1?

Hvala


Kako to misliš, slabo?! Nalaganje sistema, popolnoma neuporaben brskalnik, zatikajoča uporaba miškinega koleščka...?
Sem že nameščal na Pentiuma 4 z Win7 (z dovolj rama in malo novejšo grafiko, 775 podnožje) in deluje zadovoljivo, toliko da je za uporabo interneta in pisanje v Word. Youtube deluje le na 480p resoluciji, imeti več zavihkov youtuba in flash vsebin je no-go, ampak drugače brez tega bi pa moralo delati ok. Vsekakor bolje, kot s premalo rama.

Edit: kot je omenil hojnikb, z osnovnim generičnim gonilnikom je lahko slika (in vse animacije, tudi recimo minimiranje) kot slideshow. Verjetno bo to

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

nabavi najcenejšo grafiko, ki jo lahko najdeš, da je še kompatabilna in bo zadeva delala ok.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

http://answers.microsoft.com/en-us/wind...
WayneDang replied on August 22, 2012
Some of you will no doubt be aware that Windows Vista, Windows 7 and Windows 8 do not Support the ATI Radeon 9200SE. Here is a full solution for those of you with the Blue Screen of Death issue on or at Shutdown & Restart.

Caution & Warning !!!

Do this very Carefully and take great caution to files and folder especially to the System32 Folder when getting this issue solved. This method works for me and I hope is will work for you too. Good Luck.
Stay safe a protected

Step 1) Download the Windows 2000 Driver for the Card from the ATI Website. Use option 2 (Driver Only) from original CD

Step 2) Once the download has completed, simply right click it, click properties and run it in Compatibility mode for Windows XP Service Pack 2, also tick Run as Administrator.

Step 3) After applying the settings, run the download. Let it extract, and then allow the Installation to complete, however decline the option to restart immediately.

Step 4) Now, go to the System32 Folder and cut the ati2dvag.dll to your desktop.

Step 5) Take the ati2dvag.dll and paste it back into the System32 folder.

Step 6) Restart your PC.

Note:
This tutorial may work on other ATI Cards no longer supported by Windows 7, but do it at your own risk. I do not take any full responsibility for loss of data, damage to the PC, or resulting in many PC issues due to blue screens.



ali

http://www.sevenforums.com/graphic-card...

superb_ ::

Računalnik šteka, internet deluje počasi, ping med 150 in 300 ms.

Jupito ::

Kakšen je razlog, da mora biti win7 na tako stari kišti (P4)? Ker razen, če so problem finance ali pa pač mora biti, je skoraj bolje, da si narediš uslugo, kupiš nekaj novejšega -spodobno "internetno mašino" z licenčno win7 nalepko stakneš za dobrih 100 Eur, če je "marken kišta" (Lenovo, HP, DELL..., ki ima SLIC 2.1), lahko spomočjo določenega nezahtevnega trika (ki ne bo omenjen) windows ponovno nameščaš brez online aktivacije, uživaš v (4ever) genuine statusu, ustreznih gonilnikih (ne nekih univerzalnih MS nadomestkih), updejtih...- in srečno živiš naslednjih par let.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Jupito ::

BTW; preden bo kak Scheisesturmgauleiter očital, da ono ni odgovor na njegovo vprašanje: pri zelo starih sistemih (vse pred "core2 generacijo", pa še pri tej včasih) so navadno problemi z neobstoječimi ali slabimi gonilniki (pogosto imaš na voljo samo te, ki so priloženi od MS, ker je proizvajalec odj* opremo, še preden je Win7 sploh obstajal). Včasih dela, včasih pa (kakšna reč) tudi ne oz. deluje počasi, nestabilno ali falijo funkcije... jeb.a.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Ozric ::

Skratka, če nekako povzamem mi priporočate osmico? A ne bi na Visti bilo manj problemov z grafiko ipd.? Predvsem bi rad imel kolikor toliko normalno surfanje.

Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
RAM: 2Gb
Matična: ASUStek P5L8L-SE
Grafika: Intel(R) 82945G Chipest Express Family

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ozric ()

dejansan ::

Vista je najslabše kar lahko trenutno narediš, potem je mnogo bolje da ostaneš pri XP-jih.

Če bi že na vsak način rad menjal sistem naloži ali 7 ali 8
dejansan

hojnikb ::

menjava grafike ni letela nate. Pri tebi bo delal čisto ok, ker je intel pripravil wddm gonilnike za GMA 950
#brezpodpisa

Ozric ::

hojnikb je izjavil:

menjava grafike ni letela nate. Pri tebi bo delal čisto ok, ker je intel pripravil wddm gonilnike za GMA 950


Hvala.

superb_ ::

Jupito je izjavil:

Kakšen je razlog, da mora biti win7 na tako stari kišti (P4)? Ker razen, če so problem finance ali pa pač mora biti, je skoraj bolje, da si narediš uslugo, kupiš nekaj novejšega -spodobno "internetno mašino" z licenčno win7 nalepko stakneš za dobrih 100 Eur, če je "marken kišta" (Lenovo, HP, DELL..., ki ima SLIC 2.1), lahko spomočjo določenega nezahtevnega trika (ki ne bo omenjen) windows ponovno nameščaš brez online aktivacije, uživaš v (4ever) genuine statusu, ustreznih gonilnikih (ne nekih univerzalnih MS nadomestkih), updejtih...- in srečno živiš naslednjih par let.


Ta računalnik bom uporabljal le občasno...zato ne mislim trošiti denarja.

Hayabusa ::

Pusti xp gor.

Ozric ::

Hvala vsem za nasvete, osmica deluje čisto spodobno.

@hojnikb ; wddm dela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom, Windows Vista

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915409 (12935) MrStein
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917015 (11119) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569225 (8405) Qushaak
»

Predogled Windows 8.1: gumb Start je nazaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11547022 (39972) Tr0n
»

Kateri os na starejši računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
191901 (1567) AnWar

Več podobnih tem