» »

Router (bridge)

Router (bridge)

frg4 ::

Imam router TP-LINK TL-WR941ND, ki je priključen na modem. Potem sem kupil nov router TP-LINK TL-WR740N, da bi povečal domet. Ne znam pa nastaviti povezavo preko bridge, da bi uporabljal internet preko prvega routerja. Nekaj sem poskušal vendar mi je uspelo samo nastaviti geslo in SSID in se povezati, ne morem pa uporabljati interneta (google...).

Prosim za pomoč:(
  • spremenil: frg4 ()

111111111111 ::

Najprej zloži na router: http://www.dd-wrt.com

Tam boš veliko lažje nastavil bridge in kup ostalih možnosti.

Da pa se ne zafrkavaš preveč: http://goo.gl/NI32OU

Zgodovina sprememb…

frg4 ::

Še vedno ne znam naložit dd-wrt, pa je možno da bi potem na drugmu routerju lahko priključil internetni kabel in ga povezal na PC. Tako bi imel lahko brezžični in žično povezavo na drugmu routerju, prvi (TP-LINK TL-WR941ND) pa bi bil priključen na modem.

Spajky ::

frg4 je izjavil:

Imam router TP-LINK TL-WR941ND, ... Potem sem kupil nov router TP-LINK TL-WR740N, da bi povečal domet.
LOL ... iz dežja pod kap >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Vaseer ::

Med TL-WR941ND (router1) in TL-WR740N (router2) imaš kabel?
Če da, potem naredi tako:

1. na router1 priključi računalnik s kablom in v DHCP nastavi IP pool 192.168.1.50-192.168.1.200 (predvidevam da ima router1 lokalni IP 192.168.1.1)
2. priklopi PC na router2 in nastavi lokalni IP na 192.168.1.2, izklopi DHCP in za WAN connection type izberi disabled/off ipd.
3. poveži routerja med seboj s kablom: na router1 v enega od LAN/ETH(1-4) priklopov; na router2 ravno tako v enega od LAN/ETH(1-4).
4. naredi reset obeh routerjev
5. ko se routerja postavita nazaj, priklopi ostale naprave in konfuguriraj po želji

Če boš routerja imel med seboj povezana preko WiFi, bo potrebno na oba namestiti DD-WRT oz. kaj podobnega.

frg4 ::

Med routerjama ni kabla sami WiFi povezava. Ne znam pa naložit programa gor.

Vaseer ::

Če želiš routerja med seboj povezat preko WiFi povezave, bo potrebno na oba namestiti DD-WRT.
WDS je tisto, kar ti želiš naredit - povezava routerjev preko WiFi. Preberi na DD-WRT Wiki glede WDS. Načeloma deluje vredu, vendar je vse odvisno od signala med routerjema in vplivov iz okolice - če je možno, se priporoča uporabo kabla med routerjema.

Kako namestiš DD-WRT na router

Preveri tudi revizijo routerjev, katera imaš in prebrskaj DD-WRT forum, če so kakšne nevšečnosti s posameznmi revizijami. Za TL-WR941ND vem, da obstajajo neke težave pri flashanju na DD-WRT, da preneha delovati WAN port na routerju, ne vem pa, pri kateri reviziji je ta težava - preveri. Obstaja workaraund za to težavo.

In pa seveda, delaš na lastno odgovornost :D

frg4 ::

Nimam izkušenj s tem in nočem, da bi bilo kaj narobe. Se da to kako na lažji način, drugače bi moral poklicati računalničarja kar pa stane.

[ecstazy] ::

Za WDS ni potrebno nameščati DD-WRT-ja. Lepo deluje z originalnim firmwarom.
Deluje tudi če je DD-WRT nameščen samo na enem routerju.
Trenutno imam WR841ND z DD-WRT-jem in WR720N z originalnim, pred tem sem imel na obeh original. V obeh primerih deluje WDS brez problema.

Še navodila

Zgodovina sprememb…

frg4 ::

Sem naredil po navodilih, je povezan vendar ima klicaj pri omrežju in ne morem uporabljati interneta (samo povežem se lahko).
Kaj naj naredim?

[ecstazy] ::

Kje je ta klicaj? - Pri wds statusu na routerju?
še ena navodila kjer je malo bolj opisan postopek.

frg4 ::

Zdaj mi je router crknil in mi ne dela več. Kaj pa zdaj :|

[ecstazy] ::

Poskusi s resetom. Na prižganem routerju držiš gumb reset približno 10sec.
Link

Najprej se poveži preko kabla, prijavi v router, omogoči wireless in sledi navodilom v mojem zadnjem sporočilu.
Na koncu router resetiraš in bi moralo delovati.

Kakšen ip ima primarni router?
Če je 0.1 tega nastavi na 0.2
če je 1.1 tega nastavi na 1.2

Zgodovina sprememb…

frg4 ::

Router je crknil povezave ne delajo. PC je bil priključen na router sedaj ne dela internet več kamorkoli ga priključim, prenosnik prav tako. Vse je šlo v maloro.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166789 (31682) hojnikb
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213120 (5859) AC_DC
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74365 (4142) Piqui
»

Router TP-Link TL-MR3420 in DD-WRT

Oddelek: Pomoč in nasveti
182802 (2598) Auba
»

ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
142663 (2055) jest10

Več podobnih tem